Dog.bg Форуми : Обречен малък шпиц

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (3 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Обречен малък шпиц заробен по селата

#1 Потребителят е офлайн   elsss Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 391
  • Регистрация: 10-September 10
  • Gender:Female
  • Location:Пловдив
  • Interests:Веганство, животни, анатомия, мениджмънт, музика, природа, нощни разходки :) , кулинария , пътуване и други.

Публикувано: 07 October 2010 - 11:51 AM

Още едно куче в безизходица... не знам дали аз мога да му помогна, тъй като нямам опит, но ако знае някой как да го спасим да изкаже идея :dh_188: . Така историята на малкия шпиц е следната :

Кучето е било подарено на тези хора, след като тяхното е умряло (от кърлежова инфекция) . Малкия Рекси, е взет за пазач , но той е твърде дружлюбен и лае само котки и кучета :wc_055: . Така , че стопаните се опитват да го озлобят като го бият... :wacko: , когато разбират , че не могат си взимат друго куче , а Рекс остава на произвола, затворен е в импровизаран кокошарник. Хранят го рядко с хляб и вода, дават му понякога кокали от нещо си ...водата не знам на колко време са му я сменяли , ако въобще го правят.. лятото е пълен с бълхи , а по учите му има безброй кърлежи .... :rf_011: . Тези хора са погубили , доста кучета, нямат ваксини, не ги обезпаразитяват и т.н. Рекс всъщност има ваксини, защото е подарен на 3 или 4 месеца мисля. Рекси е сладур, който замира всеки изминал ден ... няма как да го взема, не че ще им пука особенно , просто си държат на собствеността ...Ако има някой идея моля да каже
User's Signature

Don't go around saying the world owes you a living. The world owes you nothing. It was here first.

#2 Потребителят е офлайн   Chupacabra Икона

  • animal lover
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1343
  • Регистрация: 24-July 07
  • Gender:Not Telling
  • Location:свят

Публикувано: 07 October 2010 - 12:27 PM

Шпиц за пазач? Е, това вече е интересно.
elsss, това което можеш да направиш е да се уговориш с хората, че ще вземеш кучето. По всяка вероятност ще им дойде добре да го няма. Бъди убедителна, обясни им, че виждаш, че кучето страда, обещай да му намериш отговорни стопани и т.н. Имай предвид, че този тип хора имат и много силно собственическо чувство и ей така напук могат да откажат да ти го дадат. Ако все пак успееш да ги убедиш, вземи малкия при теб, ако можеш (тамън ще прави компания на твойто куче и е много вероятно да не тормозят съседите толкова), и започвай да търсиш стопани. Вярвам, че бързо ще намериш.
Темата е за Без дом, помоли модераторите да я преместят и ако се наемеш със задачата ти да търсиш нови хора за кучето, прегледай
тази тема.
Успех!



П.С.
Всъщност, ако кучето не е при твои познати, помоли човека, който ти е връзката с тях да го направи.


#3 Потребителят е офлайн   maikal4o Икона

  • Member
  • PipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 14
  • Регистрация: 20-April 09
  • Gender:Female
  • Location:Варна

Публикувано: 07 October 2010 - 12:28 PM

Щом не държат на животното ,сигурно срещу някой лев биха се съгласили да го дадат на някой,който ще се грижи за него.Друг вариат не се сещам в момента.

#4 Потребителят е офлайн   elsss Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 391
  • Регистрация: 10-September 10
  • Gender:Female
  • Location:Пловдив
  • Interests:Веганство, животни, анатомия, мениджмънт, музика, природа, нощни разходки :) , кулинария , пътуване и други.

Публикувано: 07 October 2010 - 12:41 PM

Ще видя как мога да ги уговоря, за пари може и да се съгласят, въпреки, че кой ги знае. А като казвам шпиц, имам предвид , че не е породист, на мен ми прилича на шпиц - черен с кремавко на гушката ... с дълъг косъм и не повече от 5 - 6 килограма. Тоест шпицоподобен ... скоро пак ще ходя в Кадиево (на 11) , та да видим какво ще успея да направя ...
Ами при познати е , ама са малко труден характер и да им обяснявам , че кучето страда, ще ме гледат като извънземно...ще ми трябва малко повече търпение май
User's Signature

Don't go around saying the world owes you a living. The world owes you nothing. It was here first.

#5 Потребителят е офлайн   Chupacabra Икона

  • animal lover
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1343
  • Регистрация: 24-July 07
  • Gender:Not Telling
  • Location:свят

Публикувано: 07 October 2010 - 12:47 PM

Оооо,.. Кадиево х)) Това забравено от света село. Наистина ще ти трябва повече търпение и най-вече упоритост!
Не споменавай нищо за пари преди да е станало крайно наложително. Този тип хора не бива да се учат, че могат да печелят на гърба на страдащите заради тях животни.
Кажи им, че много си го харесала и искаш да се грижиш за него. Точка.


#6 Потребителят е офлайн   elsss Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 391
  • Регистрация: 10-September 10
  • Gender:Female
  • Location:Пловдив
  • Interests:Веганство, животни, анатомия, мениджмънт, музика, природа, нощни разходки :) , кулинария , пътуване и други.

Публикувано: 07 October 2010 - 12:52 PM

Да , най - добре така да направя. Дано успея, пък ако не ще организирам едно измъкване, те и без това си държат отключено :ab_041: ...станах вече и прстъпник :wacko: .. дано не ми се налага. То горкото седи вързано на синджир , два пъти по - тежък от него .... едвам ходи.
User's Signature

Don't go around saying the world owes you a living. The world owes you nothing. It was here first.

#7 Потребителят е офлайн   Chupacabra Икона

  • animal lover
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1343
  • Регистрация: 24-July 07
  • Gender:Not Telling
  • Location:свят

Публикувано: 07 October 2010 - 12:59 PM

Уф.. тая картинка ми е до болка позната. Ако можеш направи снимки на кучо преди да го вземеш (евентуално). Ей, така - с голямата верига и мизерията, в която живее. Ииии най-добре не прибягвай до нарушение на закона х)) Хората гледат кучето в ужасни условия, така че може да им се тресне една глоба, или поне да ги заплашат с такава. Можеш даже да им кажеш - "Притеснявам се, че ще ви глобят, че го гледате така, искате ли аз да го взема и ще го виждате, когато поискате?". Те разбира се няма да искат да го виждат, така че всичко ще е наред. Ако имат негов паспорт, най-добре уредете по "документация", че ти си новият стопанин, за да няма разправии. Но наистина, ако кучето има паспорт, задължително го вземи, дори да кажат, че са го забутали някъде и не знаят къде е. Там са описани ваксините, обезпаразитяванията и т.н. - информация, която ще ти е полезна.

#8 Потребителят е офлайн   elsss Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 391
  • Регистрация: 10-September 10
  • Gender:Female
  • Location:Пловдив
  • Interests:Веганство, животни, анатомия, мениджмънт, музика, природа, нощни разходки :) , кулинария , пътуване и други.

Публикувано: 07 October 2010 - 02:44 PM

Божеееее . .... паспорт , не аз лично не съм видяла паспорт да има някое животно от това село :eg_033: , той ветеринаря им бие 3 те ваксини - ако имат късмет кучетата (само някой хора се сещат за това, иначе си е село - ако оживее хубаво, ако не ...еми така е било писано). Не вярвам да има паспорт, да не кажа , че съм на 100% убедена. Колкото до това как ще го взема, вече си направих план :ab_041: , понеже знам , че са малко скъпари (той горкия за това яде рядко и то само хляб с вода) все ще се оправя. Пък в краен случай ще пратя моя (както е културист) да се представи от някоя служба и да им го конфискува и така. Ще видим какво ще се получи. Притеснява ме само , че кучо е живял цял живот на двор, вече е на 5 - 6 години и няма хигиенни навици , а и не знам дали е социализиран, той от толкова мъки - едва ли ..... не знам дали ще му намеря дом ... въпреки, че мен ме познава и ме поджафква малко, после ми се гали.... А дали може някой да ми каже хотели в Пловдив където да го оставя , докато се обезпаразити и се изчисти от кърлежите, да не зарази моя, пък после ще го взема вкъщи. И се чудя дали да не го пратя на училище да се изучи малко , преди да го дам на някого...
User's Signature

Don't go around saying the world owes you a living. The world owes you nothing. It was here first.

#9 Потребителят е офлайн   Chupacabra Икона

  • animal lover
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1343
  • Регистрация: 24-July 07
  • Gender:Not Telling
  • Location:свят

Публикувано: 07 October 2010 - 02:49 PM

Разпитай тук: http://forum.dog.bg/...2/page__st__100

#10 Потребителят е офлайн   elsss Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 391
  • Регистрация: 10-September 10
  • Gender:Female
  • Location:Пловдив
  • Interests:Веганство, животни, анатомия, мениджмънт, музика, природа, нощни разходки :) , кулинария , пътуване и други.

Публикувано: 07 October 2010 - 02:59 PM

Гледах сега сайта на Canis , хареса ми, но ще попитам и там. Благодаря много
User's Signature

Don't go around saying the world owes you a living. The world owes you nothing. It was here first.

#11 Потребителят е офлайн   elsss Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 391
  • Регистрация: 10-September 10
  • Gender:Female
  • Location:Пловдив
  • Interests:Веганство, животни, анатомия, мениджмънт, музика, природа, нощни разходки :) , кулинария , пътуване и други.

Публикувано: 07 October 2010 - 03:13 PM

Значи , колкото до снимките ... едва ли скоро ще мога да ги направя , но свалих една от интернет. Той прилича на този шпиц (съжалявам , ако развъдника се обиди, веднага я махам , не искам да обидя никого) , не е толкова пухкав, може би защото не е поддържан.
Прилича на кученцето от снимката, но е може би малко по - голям, разцветката обаче е същата.
Снимката се оказа, че е от сайта на Foxy Nose, извинявам им се отново , имат страхотни кученца, просто показвам как изглежда горе - долу шпица.

ох забравих да прикча снимката :dry: извинявам се

Това мнение е редактирано от elsss: 07 October 2010 - 03:14 PM

User's Signature

Don't go around saying the world owes you a living. The world owes you nothing. It was here first.

#12 Потребителят е офлайн   elsss Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 391
  • Регистрация: 10-September 10
  • Gender:Female
  • Location:Пловдив
  • Interests:Веганство, животни, анатомия, мениджмънт, музика, природа, нощни разходки :) , кулинария , пътуване и други.

Публикувано: 07 October 2010 - 03:15 PM

това е на което прилича Рекс

Снимка (и)

  • Прикачена снимка

User's Signature

Don't go around saying the world owes you a living. The world owes you nothing. It was here first.

#13 Потребителят е офлайн   katia n Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 424
  • Регистрация: 19-March 10

Публикувано: 07 October 2010 - 05:08 PM

Това гадно, нечовешко отношение към животните, защото такъв е и този случай, трябва да се криминализира. Тези хора са си направо изроди и престъпници. На тях сигурно им прави удоволствие да се гаврят така с кучето. Затова по най- бързия начин трябва да им се отнеме. Мисля, че дори на улицата, а аз повярвайте ми, не искам това, кучо ще е по- щастлив. Така, че по- крути мерки, като например представител например на охранителна фирма или полиция, ако може да се осигури такъв :ab_041: ще помогне набързо стопаните да се разделят с кучето. За пари не трябва да се споменава дори, защото сигурно ще искат басноснословна сума за "любимеца" си. На мен ми се случи нещо подобно. В най- големия студ преди години, на откритата тераса на един блок стоеше и мръзнеше в малка клетка смееща се гугутка. Когато отидох при стопанина и заявих, че искам да я купя, без значение цената, защото птичката няма да издържи така дълго, получих отказ. Била им "домашния любимец", на когото държали много. Ха, ха...Когато обясних, че ще извикам и полиция и природозащитници / малко трудно щеше да стане това :ab_041: :ab_041:/, хората се уплашиха и веднага прибраха гугутката в апартамента. Лош е метода, но със заплахи може да се постигне много.

#14 Потребителят е офлайн   elsss Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 391
  • Регистрация: 10-September 10
  • Gender:Female
  • Location:Пловдив
  • Interests:Веганство, животни, анатомия, мениджмънт, музика, природа, нощни разходки :) , кулинария , пътуване и други.

Публикувано: 07 October 2010 - 05:35 PM

Хммм ... това е една доста добра идея :zz_218: , ние имаме униформа на СОТ , даже и има кой да я облече ... :ac_007: , ама първо ще опитам с добро, пък може да използвам това със заплахата, те в селата и без това не знаят нищо за такива организации , то не е и регистрирано кучето и как само ще се сплашат , заради глобите :ag_204: , доста добри идеи .... Ако не стане с добро, ще пробвам с лек подкуп , те са пушачи и може да се навият за няколко стека цигари :ac_007: , пък ако не стане има толкоова други неща.
User's Signature

Don't go around saying the world owes you a living. The world owes you nothing. It was here first.

#15 Потребителят е офлайн   Amigo's Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 158
  • Регистрация: 12-January 10
  • Gender:Female
  • Location:Бургас

Публикувано: 07 October 2010 - 05:44 PM

Не искам да бъда цинична, но повечето хора във форума май не са стъпвали в българско село. И като чета постове като горния ме обземат много чувства -става ми смешно (колко наивни хора има) и тъжно, и болно за животинките.
Навсякъде по селата ще видите все едно и също - кучета вързани с вериги по дворовете, на които се полага само сух хляб и кокали (ако има). За селянина кучето е създадено, за да е вързано на двора и да пази (разбирай да лае по всеки минаващ). :dh_188: Направо ти иде да завидиш на овчарските кучета, защото поне са навън по цял ден. Положението е отчайващо и не зная как би могло да се промени и колко далеч в бъдещето би станало.
Ние - гражданите, сме странни за тях - селяните. Защото гледаме кучетата си в апартаменти, возим ги в колите си, даже СПИМ в едно легло с тях, храним ги с някакви излишно скъпи храни и ги обичаме както децата си. А те са само животни.
Да се чуди човек - кой е прав и кой е крив. :tb_195:
User's Signature

Човешките същества, които не оставят след себе си велики постижения, а само низ от малки добрини, не са пропилели живота си.

Качена снимка

#16 Потребителят е офлайн   elsss Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 391
  • Регистрация: 10-September 10
  • Gender:Female
  • Location:Пловдив
  • Interests:Веганство, животни, анатомия, мениджмънт, музика, природа, нощни разходки :) , кулинария , пътуване и други.

Публикувано: 07 October 2010 - 06:02 PM

Ами , стъпвала съм в българско село, в това даже са баба ми и дядо ми , така че знам как стават нещата поне там. Хората там (говоря само за Кадиево в случая) , вършат работа и услуги само срещу почерпка или пари (под работа имам предвид услуги за съседи) , аз мисля, че ако им предложа нещо на което както се казва "не могат да устоят" , ще ми дадат кучето. Освен това - вярно в селата се отнасят така с животните, НО лично повечето съседи , които си имат кучета са пуснати из двора и се грижат доста добре за тях , Рекс е сред малкото , които не се обезпаразитяват, сега за ваксини, не всички го правят, но повечето да. Така, че всеки си има мнение и моето е, че когато така се държат към животното , то не бива да остава при тях. Да аз съм никоя в случая да решавам кое е добро и кое лошо за кучето, но не мисля, че е редно да се оставят нещата така. Ок идругите кучета се бият най - вероятно, но поне са хранени, мога да го кажа, селото е малко и познавам хората. Тези хора са известни , просто, че всичките им животни умират от кърлежи и бълхи. Н е искам и това животно да умре изсмуквано от буболечки! Вие имате своето , аз имам моето мнение.
User's Signature

Don't go around saying the world owes you a living. The world owes you nothing. It was here first.

#17 Потребителят е офлайн   Titka - banditka Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 767
  • Регистрация: 26-September 07
  • Gender:Female
  • Location:Sofia
  • Skype:

Публикувано: 07 October 2010 - 10:11 PM

Много искам да помогна на това кученце. То със сигурност не е малък шпиц, но това е без значение. Още утре ще говоря с ветеринарите в квартала и покрай интереса около мойто куче, наистина се надявам да му намеря дом. Как може да бъде докарано до София? Кординати? Жалко е това малко, симпатично същество да загине с юлар по-тежък от собственото му тегло, гладно и нахапано от всевъзможни гадове.
User's Signature

Качена снимка

#18 Потребителят е офлайн   elsss Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 391
  • Регистрация: 10-September 10
  • Gender:Female
  • Location:Пловдив
  • Interests:Веганство, животни, анатомия, мениджмънт, музика, природа, нощни разходки :) , кулинария , пътуване и други.

Публикувано: 07 October 2010 - 10:16 PM

За превоз до София , ще се погрижа. Но първо трябва да го взема. Няма как да отида тези дни , нямам времевата възможност . А вие искате координати на мястото където се намира или мои ? А , колкото до шпица, казвам само на какво ми прилича, сега колко е шпиц един Господ знае...
User's Signature

Don't go around saying the world owes you a living. The world owes you nothing. It was here first.

#19 Потребителят е офлайн   Titka - banditka Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 767
  • Регистрация: 26-September 07
  • Gender:Female
  • Location:Sofia
  • Skype:

Публикувано: 07 October 2010 - 10:26 PM

Дали е шпиц е без значение...трудно може да оцелее в условията които описвате... Опреличавате го обаче на настоящия вице европейски шампионКачена снимка Вероятно е симпатично хлапе, особено като бъде обгрижено. Ако има и снимки ще е добре...Аз почвам да разпитвам и да търся дом още от сутрешната ни разходка :)
User's Signature

Качена снимка

#20 Потребителят е офлайн   elsss Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 391
  • Регистрация: 10-September 10
  • Gender:Female
  • Location:Пловдив
  • Interests:Веганство, животни, анатомия, мениджмънт, музика, природа, нощни разходки :) , кулинария , пътуване и други.

Публикувано: 07 October 2010 - 10:31 PM

:ac_007: аз по - горе се извиних, че използвам точно тази снимка , просто исках да покажа какъв цвят е ... благодаря за помоща, ще се опитам да отида да го снимам поне, хем ще имам възможност да говоря с хората, ако са се върнали. Дано го хвана през мрежата . Оказа се (след разговор с майка ми , която днес беше там и ми разказа) , че кучо живее освен с кокошки и със зайци...дано не е прихванал нещо (ако е възможно де).
User's Signature

Don't go around saying the world owes you a living. The world owes you nothing. It was here first.

  • (3 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни