Dog.bg Форуми : Отговор на развъдник Мерлинс Пом по поставени теми от последните три дни…..

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (8 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Последна »
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Темата е заключена

Отговор на развъдник Мерлинс Пом по поставени теми от последните три дни…..

#1 Потребителят е офлайн   MissElle Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 44
  • Регистрация: 14-October 10

Публикувано: 14 October 2010 - 05:03 PM

Здравейте.

Търся помощ по форумите защото вече се отчаях и съм много тъжна.

Преди няколко дни си купих померан от развъдник, сертифициран в клуб Северни кучета с родословие, три ваксини, паспорт и чип. Предоверена на това, че съм била достатъчно информирана да не купувам от зоомагазин и че куче от разъдник е гарантирано здраво просто го грабнах и си го отнесох у дома доволна.

Но.... оказа се че кученцето стъпва малко накриво и си държи едната лапичка много странно. Заведохме го на ветеринар и направихме рентгенови снимки и се оказа, че има вродено заболяване на костта, наречено валгус, което се състои в това, че едната кост спира да расте, а другата продължава и лапичката се изкривява настрани. Нужна била операция, която е с 90% шанс за успеваемост.

Веднага се свързах с развъдника и им казах колко съм разочарована, че са ми продали болно кученце и ги попитах какво смятат да правят. Те казаха, че не са знаели, че има проблем животинката. Аз подчертах, че връщане на кученцето не е опция- това е живо същество, а не чанта, че да го върна в магазина просто така. Даже не става въпрос за привързаност, а за морален принцип.

Те казаха, че тогава могат да ми предложат да вземат кученцето и да го лекуват при тях и да ми го върнат здраво с компенсация от 200 до 300 лева, щом не искам да го връщам. ( Кученцето е пет клас, струва 800 евро) Казаха, че не вярват особено на поставената в София диагноза.

Незнам каква е практиката в такива случаи и каква би трябвало да бъде една адекватна реакция от коректен развъдчик. Какво да предприема и какво да очаквам?

Моля помогнете. Благодаря!!!

Снимка (и)

  • Прикачена снимка


#2 Потребителят е офлайн   lagunano1 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 516
  • Регистрация: 02-March 10
  • Gender:Female

Публикувано: 14 October 2010 - 05:12 PM

Аз мисля,че от развъдника са постъпили коректно,като се ангажират да го лекуват. Напълно възможно е да не са знаели за проблема. Мислете за кученцето сега,това малко крехко създание трябва да изживее много мъки,стрес и болка докато се излекува! Трябва му верен приятел,някой който го обича! Милото,дръжте ни в течение
User's Signature

Качена снимка

Качена снимка

#3 Потребителят е офлайн   elsss Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 391
  • Регистрация: 10-September 10
  • Gender:Female
  • Location:Пловдив
  • Interests:Веганство, животни, анатомия, мениджмънт, музика, природа, нощни разходки :) , кулинария , пътуване и други.

Публикувано: 14 October 2010 - 05:13 PM

Ако сте го купили от развъдник , то сте подписали някакъв договор в който е описано всичко (вашите задължения и тези на развъдчика , при дадени обстоятелства). Освен това развъдниците не могат да гарантират изцяло всички заболявания, само намаляват риска (почти няма риск) от наследствени заболявания. Колкото до това заболяване, потърсих го , за да видя какво е , че не бях го чувала...но не го намерих и ако то не е наследствено, то с какво е виновен развъдчика. Но и дори да е наследствено, всяко куче си е индивидуално и едва ли някой развъдник - легитимен би си рискувал репутацията и да продаде болно кученце. Може би болестта се е проявила след като сте го взели , никой не може да гарантира перфектно здраве на кученцето. А те са ви предложили да го вземат при тях и да го лекуват. Мисля, че това е напълно достатъчно, след като не сте поискали да го върнете. Не рабирам дали оаквате някакво обезщетение (защото едва ли има) , хората са си свършили работата, вие сте го купила, те няма да ви лъжат , все пак това може да им коства адски много. Пак казвам - ако кученцето е от легитимен развъдник, защото има и такива, които се представят за такива и не можеш да ги разбереш. Но те са ви предложили помощ, приемете я ако желаете и излекувайте кученцето. Пожелавам ви успех и на малкия също.
User's Signature

Don't go around saying the world owes you a living. The world owes you nothing. It was here first.

#4 Потребителят е офлайн   Galiadogs Икона

  • оптимист-рецидивист
  • Икона
  • Група: German Shepherd Dog
  • Мнения: 2923
  • Регистрация: 01-March 08
  • Gender:Female
  • Location:Пловдив/Съединение

Публикувано: 14 October 2010 - 05:14 PM

Показване на мнениетоMissElle, в 14 October 2010 - 03:08 PM, написа:

Здравейте.

Търся помощ по форумите защото вече се отчаях и съм много тъжна.

Преди няколко дни си купих померан от развъдник, сертифициран в клуб Северни кучета с родословие, три ваксини, паспорт и чип. Предоверена на това, че съм била достатъчно информирана да не купувам от зоомагазин и че куче от разъдник е гарантирано здраво просто го грабнах и си го отнесох у дома доволна.

Но.... оказа се че кученцето стъпва малко накриво и си държи едната лапичка много странно. Заведохме го на ветеринар и направихме рентгенови снимки и се оказа, че има вродено заболяване на костта, наречено валбос, което се състои в това, че едната кост спира да расте, а другата продължава и лапичката се изкривява настрани. Нужна била операция, която е с 90% шанс за успеваемост.

Веднага се свързах с развъдника и им казах колко съм разочарована, че са ми продали болно кученце и ги попитах какво смятат да правят. Те казаха, че не са знаели, че има проблем животинката. Аз подчертах, че връщане на кученцето не е опция- това е живо същество, а не чанта, че да го върна в магазина просто така. Даже не става въпрос за привързаност, а за морален принцип.

Те казаха, че тогава могат да ми предложат да вземат кученцето и да го лекуват при тях и да ми го върнат здраво с компенсация от 200 до 300 лева, щом не искам да го връщам. ( Кученцето е пет клас, струва 800 евро) Казаха, че не вярват особено на поставената в София диагноза.

Незнам каква е практиката в такива случаи и каква би трябвало да бъде една адекватна реакция от коректен развъдчик. Какво да предприема и какво да очаквам?

Моля помогнете. Благодаря!!!

Абсолютна коректност и съвсем адекватни предложения.Остава Вие да си изберете как да постъпите.
User's Signature

Качена снимка

#5 Потребителят е офлайн   MissElle Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 44
  • Регистрация: 14-October 10

Публикувано: 14 October 2010 - 05:19 PM

Кученцето е у нас от няколко дни и го видяхме почти веднага. Тоест болестта си е била там, но аз не съм го видяла, а явно, че и те уж не са. В договора пише, че гарантират здравословното състояние на кучецето до 2 седмици след покупка, но няма уточнения какво се прави ако се окаже все пак, че кученцето е болно. Болестта каза лекаря, е вродена, което според мен означава наследствена...

За мен разбира се е най- важно кученцето да е добре, надявам се наистина от развъдника да ми помагат. Притеснена съм, защото чух други мнения, че не бива да го давам, защото рискувам да го подменят с друго или да ми го приспят или и аз незнам какво...Много съм разтревожена.

#6 Потребителят е офлайн   MissElle Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 44
  • Регистрация: 14-October 10

Публикувано: 14 October 2010 - 05:21 PM

Това е снимка на кученцето с болното краче.

Снимка (и)

  • Прикачена снимка


#7 Потребителят е офлайн   elsss Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 391
  • Регистрация: 10-September 10
  • Gender:Female
  • Location:Пловдив
  • Interests:Веганство, животни, анатомия, мениджмънт, музика, природа, нощни разходки :) , кулинария , пътуване и други.

Публикувано: 14 October 2010 - 05:22 PM

Е, не мисля, че ще го заменят с дуго или ще го ефтанизират, все пак и те са влагали праи в него , пък и съм останала с впечатления че си го обичат страшно много (кученцата) . Ако не искате все пак да го дадете - може да се споразумеете да го заведете при ваш лекар , който харесвате, да им изпратите сметката или вие да го лекувате , а те в последствие да поемат разходите или да си ги поделите...както се уговорите
User's Signature

Don't go around saying the world owes you a living. The world owes you nothing. It was here first.

#8 Потребителят е офлайн   Galiadogs Икона

  • оптимист-рецидивист
  • Икона
  • Група: German Shepherd Dog
  • Мнения: 2923
  • Регистрация: 01-March 08
  • Gender:Female
  • Location:Пловдив/Съединение

Публикувано: 14 October 2010 - 05:24 PM

Вродена не означава наследствена...
User's Signature

Качена снимка

#9 Потребителят е офлайн   MissElle Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 44
  • Регистрация: 14-October 10

Публикувано: 14 October 2010 - 05:26 PM

Ами да, това което аз искам е да го лекуваме ние в София, защото те имат да се грижат за около 15 кучета ежедневно все пак и аз мисля, че ние можем да обърнем повече внимание, пък те да поемат разходите и да ни обезщетят с някаква сума, но незнам дали 200-300, което те поемат е достатъчно адекватно. Казват, че не искат да ми дадат повече, защото и без това са ми продали померан за абсолютния минимум...

Изобщо и аз незнам дали мисля правилно, защото просто съм много тъжна ..Наистина ценя мненията на всички..пишете..

#10 Потребителят е офлайн   MissElle Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 44
  • Регистрация: 14-October 10

Публикувано: 14 October 2010 - 05:27 PM

Показване на мнениетоGaliadogs, в 14 October 2010 - 05:29 PM, написа:

Вродена не означава наследствена...



Възможно е... не бях сигурна...това, което е от значение е, че кученцето си е болно.. :(

#11 Потребителят е офлайн   lagunano1 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 516
  • Регистрация: 02-March 10
  • Gender:Female

Публикувано: 14 October 2010 - 05:28 PM

какво прекрасно създание! Вижда се много ясно изкривената лапичка. Дали го боли? За мен най-важно е да се помогне на кученцето.
User's Signature

Качена снимка

Качена снимка

#12 Потребителят е офлайн   elsss Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 391
  • Регистрация: 10-September 10
  • Gender:Female
  • Location:Пловдив
  • Interests:Веганство, животни, анатомия, мениджмънт, музика, природа, нощни разходки :) , кулинария , пътуване и други.

Публикувано: 14 October 2010 - 05:32 PM

Да вярно - вродена означава , че кученцето се е родило с нея, но не му е предадена от родителите, колкото до това с минимума , вярно , че всеки развъдник си има определени цени , ама в няколко съм питала и са ми казвали цени от 1400 до 1800 повече не са качвали...което е странно да кажат на минимум...а , ако не е лично може да ги питате защо са ви го прадали на минимума (ако не сте се споразумяли предварително). Щом отказват да дадат повече пари, заведете го на лекар, да го лекувате пратете им сметка и те да поемат поне по - голямата част след като две седмици поемат разходите на болното куче.
User's Signature

Don't go around saying the world owes you a living. The world owes you nothing. It was here first.

#13 Потребителят е офлайн   MissElle Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 44
  • Регистрация: 14-October 10

Публикувано: 14 October 2010 - 05:32 PM

Не го боли, ветеринаря го огъва напред-назад по всякакъв начин и не скимтя въобще..скача, тича, ходи си нормално...обаче лапичката си е крива и няма да става по-добре.

И аз мисля, че е красив...а и е много умен- вече изпълнява перфектно "Донеси" :)

#14 Потребителят е офлайн   GAG Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1034
  • Регистрация: 11-May 09
  • Gender:Female
  • Location:VT

Публикувано: 14 October 2010 - 06:08 PM

Не видели те - друг път, то кьорав да си, пак се вижда! Качена снимка

MissElle, одрали са ви - одрали са ви. Не сте гледали - честити ви проблеми. Пари и да видите - няма да са много. Оттук нататък не зная какво ще се споразумеете, но аз вече съм си съставила мнение за тези развъдчици и ако бях на ваше място бих взела парите и потърсила най-добрия лекар. По простат причина, че те доверие не заслужават - ще ви замажат пак очите, а каква работа ще свършат...

късогледи и недовиждащи развъдчици



User's Signature

We make a Living by what we get... We make a Life by what we give...

#15 Потребителят е офлайн   MissElle Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 44
  • Регистрация: 14-October 10

Публикувано: 14 October 2010 - 06:15 PM

И аз мисля да не им давам да ми го вземат и да го лекуват те..искам да си го лекувам аз, само че искам да ми платят лечението...и поне някаква компенсация..дано се споразумеем. В този ред на мисли, препоръчайте добър кучешки ортопед в София...ние бяхме в Бест вет на Нишава...

#16 Потребителят е офлайн   nadety90 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 550
  • Регистрация: 19-October 09
  • Gender:Female
  • Location:Пловдив

Публикувано: 14 October 2010 - 06:17 PM

Според мен това е дефект, който се вижда от момента, в който кученцето проходи. Реално излиза, че вие не сте гледали достатъчно. Честно казано и аз бих имала такова доверие :) като вашето, не ви обвинявам. Такава болест не я откривам никъде, за съжаление даже и в учебниците по ветеринарна медицина .. :) странно, може и аз да съм разсеяна нещо. Друго наименование могат ли да кажат, по принцип една заболяване има по 2-3 имена . :) като едно от тях винаги е най-слабо използвано.
Коректно отношение е, разноските по операция и след оперативното лечение да се поеме от тях.
Човек гради репутация цял живот и я прахосва за секунди. Незнам как не се забелязва :) това нещо на снимката. Отностно :) вярата в докторите, потърсете второ мнение според мен. Проблема е ЯВЕН. :)
User's Signature

www.luckydogs.alle.bg

#17 Потребителят е офлайн   MissElle Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 44
  • Регистрация: 14-October 10

Публикувано: 14 October 2010 - 06:21 PM

Болестта е валгус...бях я объркала по-горе..

Смятам да потърся второ мнение. пратила съм рентгновите снимки на развъдчици и те също ще се консултират с техните лекари в града.
Кажете добър ортопед ветеринар в София ако знаете..наистина ще ми е от полза..
Иначе и според мен е недопустимо такъв явен проблем "да не го видят"- аз го видях на втория час след като кучето беше у мен - а те го гледат 4 месеца!!! И ми е абсолютно неразбираемо защо си рискуват така репутацията..

#18 Потребителят е офлайн   elsss Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 391
  • Регистрация: 10-September 10
  • Gender:Female
  • Location:Пловдив
  • Interests:Веганство, животни, анатомия, мениджмънт, музика, природа, нощни разходки :) , кулинария , пътуване и други.

Публикувано: 14 October 2010 - 06:32 PM

Ами както ви отговориха по - горе вземете каквото ви дават - защото може и да се откажат и тогава няма да получите нищо. Може и да ги съдите, но ако не искате да стигате до там поне им поставете някакви условия и аз не знам. И това от виден развъдник, направо човек да не очаква. :ud_009: Пожелавам пак успех на малкия , бързо оздравяване :ae_085: .

П.П. Дори да са ви намалили от цената, то това не дава основание , да продават болно кученце. Ако не са го видели, тогава става въпрос за безотговорност към животното и недоглеждане, тоест не могат да се описват като професионалисти и т.н. Поискайте си каквото трябва за лечението ...
User's Signature

Don't go around saying the world owes you a living. The world owes you nothing. It was here first.

#19 Потребителят е офлайн   MissElle Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 44
  • Регистрация: 14-October 10

Публикувано: 14 October 2010 - 06:41 PM

Да, и аз така мисля...
Лошото е, че тук някои хора започнаха да ме убеждават, че това пък като цяло изобщо не било померан, а мини шпиц.. Вие какво мислите? Аз смятам, че това си е абсолютен померан, защото:
1. Видях родителите му- прилича на майка си, освен това хората имаха 15 померана, откъде да го вземат мини шпица за да си заплождат помераните, а и защо?
2. Има родословие, подписано и подпечатано от БРФК Северни кучета.. и породата е померан там!

#20 Потребителят е офлайн   elsss Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 391
  • Регистрация: 10-September 10
  • Gender:Female
  • Location:Пловдив
  • Interests:Веганство, животни, анатомия, мениджмънт, музика, природа, нощни разходки :) , кулинария , пътуване и други.

Публикувано: 14 October 2010 - 06:48 PM

Хм и аз в началото като го погледнах не ми се стори померан, защото на тази възраст съм виждала по - малки и адски пухкави, в смисъл имат повече козина. Иначе малкия си е пухчо , малко големичък ми се вижда , НО това не означава , че няма да стане по пухкав и , че не е померан. Колко килограма е кученцето?
User's Signature

Don't go around saying the world owes you a living. The world owes you nothing. It was here first.

  • (8 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Последна »
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Темата е заключена

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни