Dog.bg Форуми : Будапеща, Унгария - 11-12 декември 2010

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (4 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Темата е заключена

Будапеща, Унгария - 11-12 декември 2010 Международни изложби

#41 Потребителят е офлайн   Royal UniCats Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 91
  • Регистрация: 26-May 09
  • Gender:Female
  • Location:Бургас
  • Skype:

Публикувано: 13 December 2010 - 10:14 PM

Показване на мнениетоtop-secret, в 13 December 2010 - 09:06 PM, написа:

Е сега и аз да се похваля малко.Както вече стана ясно няй-малкият участник от България BG*StarNight's Top Seсret стана Best in Show в събота.Много съм щастлива,защото това е първа изложба за него,а и защото е единственото коте завърнало се с купа от Унгария. Качена снимка

Специални благодарности към Мартин,който ми повери това невероятно коте и честито на всички участници.Danidi благодаря за снимките,на които го има и моето коте. Качена снимка


Честито Ани, имаш хубаво коте с прекрасно име Качена снимка
User's Signature

Развъдник за персийски котки Royal UniCats (FFE registered)

Качена снимка

#42 Потребителят е офлайн   POLY CATS Икона

  • Member
  • PipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 12
  • Регистрация: 17-November 09
  • Gender:Female
  • Location:Sofia

Публикувано: 13 December 2010 - 11:17 PM

Показване на мнениетоnikso, в 13 December 2010 - 02:00 PM, написа:

Показване на мнениетоPOLY CATS, в 12 December 2010 - 09:00 PM, написа:

Пак замъгли нещата но е типично в твой стил,карай да е весело......За коя изложба намекваш -за мойте котки незнам,ако е за сегашната в Унгария никой не ми ги представя.Всички котки са си в нас и дружно гледаме Шифърът на .........! Ела на CFA на пролет да премерим сили.Фифе не ми е много по-сърце. Адио Рио!!!! :og_141: :zc_105: :ze_075:

Защо да чакаме пролетта скоро има състезание на цфа в Барселона. :ba_025:

Поканата ми беше към Тефнут,а не към вас.За изложбата в Испания имам лична покана ...но се чудя ,дали ще се представя достойно поради липса на чешки линии в моят развъдник :zz_211:
User's Signature

Развъдник за персийски котки"Princess di Poly"(CFA & FIFe registered)
www.princess-di-poly.com

#43 Потребителят е офлайн   Danidi Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 629
  • Регистрация: 06-May 10
  • Gender:Male
  • Location:София
  • Interests:лов риболов и ловни кучета

Публикувано: 14 December 2010 - 12:18 PM

Прикачена снимка
Прикачена снимка
Прикачена снимка
Прикачена снимка
User's Signature

Качена снимка
Дани 0888-514135 .0878-514136
http://www.wix.com/buldog69/buldogfood

#44 Потребителят е офлайн   slaveyko68 Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 19
  • Регистрация: 23-November 10
  • Gender:Male
  • Location:Kazanlak

Публикувано: 14 December 2010 - 08:04 PM

Някой може ли да обясни , каква е разликата между CFA и ФИФЕ, защото ми е много интересно. :db_046: И какво значи котка на CFA и ФИФЕ различен стандарт ли е, и какъв е :mg_062: :mg_062:

#45 Потребителят е офлайн   Danidi Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 629
  • Регистрация: 06-May 10
  • Gender:Male
  • Location:София
  • Interests:лов риболов и ловни кучета

Публикувано: 14 December 2010 - 08:38 PM

Прикачена снимка
Прикачена снимка
Прикачена снимка
User's Signature

Качена снимка
Дани 0888-514135 .0878-514136
http://www.wix.com/buldog69/buldogfood

#46 Потребителят е офлайн   Danidi Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 629
  • Регистрация: 06-May 10
  • Gender:Male
  • Location:София
  • Interests:лов риболов и ловни кучета

Публикувано: 14 December 2010 - 11:29 PM

Прикачена снимка
Прикачена снимка
Прикачена снимка
User's Signature

Качена снимка
Дани 0888-514135 .0878-514136
http://www.wix.com/buldog69/buldogfood

#47 Потребителят е офлайн   Tefnut Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 216
  • Регистрация: 29-September 08
  • Location:Пловдив

Публикувано: 15 December 2010 - 12:00 AM

Излезнаха участията и резултатите в Унгария - http://www.macskaegy...arch_result.htm :smile:
Изложбата е била "рай" за участниците в 1 група, участвали са само 19 персийски и екзотични котки в 6-те групи при 4-ма съдии! Явно конкуренция е имало само при мъжките в открития клас - 5 котарака :smile: Браво на екзотите на Цвети, че без професионален грууминг и подръжка, естественни и натурални са спечелили Номинации! Винаги съм казвал, че най-много котки и конкуренция в 1 група има в София - в последните 2-3 години са между 54 и 84 котки по каталог. И ако са само 2-ма съдии (като преди 20 дни) и 10 котарака се борят за 1 номинацийка при единия съдия, а при другия съдия са 7 котарака за другата номинацийка - аз на това казвам конкуренция и чест за спечелилите НОМ и БИС-а, в случая отново героите са Талисман, Шейхи и Ягуар! :af_089:

fantik, честито за представянето ти, щом си доволен от резултатите, значи целта на пътуването е изпълнена. Знаеш добре, че аз не знаех за това ти участие, котките и резултатите им, за да стана кореспондент на Радо и да ме подтиква към горните постинги. Надявам се, че вече е удовлетворен с твоя коментар! :smile:

Всеки вижда истината и правотата в себе си, затова винаги има две мнения и възникват споровете! Но аз винаги съм даржал на фактите, съдийските оценки и на това, което съм видял и чул!!! Другото е само лични пристрастия!
Винаги ходим на изложбите с много котки, за което се полага много труд да се приведат горе-долу в изложбена кондиция, сами сме си конкуренция за NOM и BIS, затова за всяка изложба казваме - отиваме за сертификати, ако спечелим нещо от горе е добре дошло! До сега никога не сме били максималисти, но вероятно това може да се промени :smile:


Показване на мнениетоfantik, в 13 December 2010 - 09:51 AM, написа:

Държа само да ти припомня, без да засягам никого, че котаракът на Радо в Румъния втория ден отстрани котки като Талисман и Ягуар и още доста други, за да стигне да номинация.

Няма да влизам в някакви спорове за Румъния, вече са минали отлични спомени за нас, но държа и аз да ти припомня, че първия ден с номинацията беше Талисман. За номинацията на Радо, втория ден за която ти говориш, при сравняването на котките, няколко човека бяхме там - аз снимах отпред, Цвети, Надя, Галя, ти беше зад Радо и други хора, ни направи много лошо впечатление едно действие на Радо с лявата си ръка, държейки нещо в нея с черна връзка. Като се обърнеше съдията към другите котки, той вадеше ръката от задния си джоб на дънките с това нещо и го поднасяше пред лицето на котарака си, с което той опулваше очите си. Направи го няколко пъти, имам 10-тина снимки на които всичко се вижда!!! Съдията каза за Ягуар "Чакам да си отвори очите за да го номинирам", но той си дремеше спокойно, затова избра опуления котарак на Радо. С една дума прецака Ягуар! След това, в групата ни, коментирахме поведението му пред съдията, чуха се думи като - гадно, долно и недостойно, дребно тарикатско мошенническо поведение - тип "прецакай колегите си" на всяка цена. Да му е честит на Радо БИС-а!!! Ако иска да си направи изводите за следващите изложби и когато се похвали отново, да го направи с честност и достойнство! Това са ни впечатленията за момента!
Коментар имам и за други неща, но ги прескачам, каквото е било, вече е минало.
Да гледаме напред, пожелавам на всички нови изложбени успехи! :ba_025:
User's Signature

Развъдник за персийски и екзотични котки  Persy de Gal (CFA & FFE registered)
http://www.persydegal.com

Качена снимка

#48 Потребителят е офлайн   Tefnut Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 216
  • Регистрация: 29-September 08
  • Location:Пловдив

Публикувано: 15 December 2010 - 12:05 AM

Още снимки в унгарския сайт - http://www.macskaegy...44&lang=english
User's Signature

Развъдник за персийски и екзотични котки  Persy de Gal (CFA & FFE registered)
http://www.persydegal.com

Качена снимка

#49 Потребителят е офлайн   vagabogo Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 498
  • Регистрация: 30-March 05
  • Gender:Male
  • Location:Люксембург

Публикувано: 15 December 2010 - 12:30 AM

Имал хубави очи - ококорил се.
Развъдчика трябва да притежава знания и да умее да покаже това, което има. Нали?!
Добре е човек да може да приема загубата с достойнство.
User's Signature

Качена снимка

#50 Потребителят е офлайн   fantik Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 397
  • Регистрация: 16-February 05
  • Location:София

Публикувано: 15 December 2010 - 12:51 AM

Тефнут, наистина няма за какво да говорим, а на Радо ще му звънна за номера с кърпичката, явно сте чели едни и същи приказки на Шехерезада.
User's Signature

Развъдник за персийски котки Star Night (CFA & FIFe registered)[br]www.starnightpersians.com

#51 Потребителят е офлайн   Tefnut Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 216
  • Регистрация: 29-September 08
  • Location:Пловдив

Публикувано: 15 December 2010 - 01:34 AM

Показване на мнениетоPOLY CATS, в 13 December 2010 - 08:22 PM, написа:

Показване на мнениетоnikso, в 13 December 2010 - 02:00 PM, написа:

Показване на мнениетоPOLY CATS, в 12 December 2010 - 09:00 PM, написа:

Ела на CFA на пролет да премерим сили.Фифе не ми е много по-сърце!

Защо да чакаме пролетта скоро има състезание на CFA в Барселона. :ba_025:

Поканата ми беше към Тефнут,а не към вас.За изложбата в Испания имам лична покана ...но се чудя ,дали ще се представя достойно поради липса на чешки линии в моят развъдник :zz_211:


Абе хора, какво ви става?!? Един се сърди, че не съм му унгарски кореспондент! Друг настоятелно ме кани да "премерим сили" и то непознат (виждали сме се по изложби, без да се запознаваме и разговаряме, може би само сме чували пикантни клюки един за друг) :smile: Утре някой друг ще реши да ме кани за мерене на сили или нещо друго! Вие ме взехте за Бойко Борисов - всеки го кани да реже лентата някъде и да се саморекламира!!! :af_089: Разберете, интересуват ме само нашите котки и котките на нашите приятели, също хубави котки от чужбина! Не ме интересуват котките на другите, виждам ги на изложбите и си правя изводите за тях от съдийските оценки и това което съм видял на живо!

POLY CATS, вече ти отговорих изчерпателно на този въпрос, втори път настояваш!
Получи покана за Испания от Цвети, да се срещнеш с нейните български момчета (с американски, чешки, гръцки и др.европейски линии в тях :smile: ), явно не я приемаш, изглежда те е страх ! Ами как няма да те е страх!? Караш ме да разглеждам каталози и снимки, вместо да си гледам филма! :ea_103: Виждам, че сме един до друг за сравняване за НОМ на изложби:
В София на 14.11.2009 г. - Талисман бие котарака ти RU*Larix's Stargazer, май него наричаш американски :smile:
На 15.11.2009 - този път го бие чеха IC Dragon Sisines*CZ - с BIV, NOM, BIS, BOB2 :smile:
Преди 2 месеца в Румъния двата дни го е бил Диаманта вероятно (не съм ти го забелязъл въобще) - 2xBIV, 2xNOM, 2xBIS
Има го в каталога и в София преди 20 дни (имахме си достатъчно котки и пак не съм те забелязъл), но и двата дни Номинацийте и БИС-а са на наши котки :smile:
Какво търсиш още, имала си доста възможности да се срещнеш с всякакви кръвни линии, но съдийските решения са категорични до сега :ab_041: пожелавам ти успех в бъдеще :smile:
User's Signature

Развъдник за персийски и екзотични котки  Persy de Gal (CFA & FFE registered)
http://www.persydegal.com

Качена снимка

#52 Потребителят е офлайн   Tefnut Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 216
  • Регистрация: 29-September 08
  • Location:Пловдив

Публикувано: 15 December 2010 - 02:05 AM

Показване на мнениетоfantik, в 14 December 2010 - 09:56 PM, написа:

Тефнут, наистина няма за какво да говорим, а на Радо ще му звънна за номера с кърпичката, явно сте чели едни и същи приказки на Шехерезада.


fantik, сравняването продължи 10-на минути, виждам на снимките, че идваш по-късно, може да не си видял номерата му. Може да видиш жените как го гледат и коментират проявата на Радо (виж връзката в лявата му ръка), все пак 4 човека сме го видели! :md_064:

Снимка (и)

  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка

User's Signature

Развъдник за персийски и екзотични котки  Persy de Gal (CFA & FFE registered)
http://www.persydegal.com

Качена снимка

#53 Потребителят е офлайн   vagabogo Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 498
  • Регистрация: 30-March 05
  • Gender:Male
  • Location:Люксембург

Публикувано: 15 December 2010 - 02:41 AM

Аз ли нещо не разбирам или твърдите, че употребата на играчка или както е в случая на черна връвчица, за разиграване на котката по време на съдене, е забранено или нередно?! Ако е така то и съдийте, може би, не трябва да ползват играчки за привличане вниманието на котките, които съдят.
Това е от най-смешните протести, които съм чувал - че някой е разигравал котката си.
Не се излагайте.
User's Signature

Качена снимка

#54 Потребителят е офлайн   Tefnut Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 216
  • Регистрация: 29-September 08
  • Location:Пловдив

Публикувано: 15 December 2010 - 02:59 AM

По-важното е какво има в ръката на края на връзката, а ако е може би кърпичка с какво е напоена тя :smile: , важното е че променяше държането на котарака и защо се криеше от съдията, като е разрешено, правеше го зад гърба му или като оглеждаше другите котки!
User's Signature

Развъдник за персийски и екзотични котки  Persy de Gal (CFA & FFE registered)
http://www.persydegal.com

Качена снимка

#55 Потребителят е офлайн   radocats Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 477
  • Регистрация: 25-July 06
  • Gender:Male
  • Location:Варна

Публикувано: 15 December 2010 - 03:03 AM

Наско, с тази връв си контролирам кръвното налягане, че много го смъквам в моментите когато не плача. :ab_041: Кой с каквото може с това ококорва, в случая това имах под ръка. Тотални глупости ни говориш. Вместо да снимаш като папарак, да бе взел една бяла кърпа да помахаш пред котките. Тц,тц,тц :tb_195:
User's Signature

"Success is dependent on effort." ~ Sophocles
www.radocats.com

#56 Потребителят е офлайн   Tefnut Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 216
  • Регистрация: 29-September 08
  • Location:Пловдив

Публикувано: 15 December 2010 - 03:33 AM

Радо, става въпрос, че всеки е излезнал пред съдията и чака, стои кротко, а ти шаваш, бъркаш в задния джоб, вадиш нещо, поднасяш го пред котарака, криеш се. Всичко това създава впечатление в другите, че правиш нещо нередно. Ако котарака ти е хубав за какво са тия неща и се притесняваш, ще го изберат, стой кротко като другите. Аз казвам, какъв беше ефекта от цялото държане сред нашата група. Това е.
Успех в бъдеще и по-спокойно, взе пак ходим по изложбите за шоу и емоции! :md_064:
User's Signature

Развъдник за персийски и екзотични котки  Persy de Gal (CFA & FFE registered)
http://www.persydegal.com

Качена снимка

#57 Потребителят е офлайн   vagabogo Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 498
  • Регистрация: 30-March 05
  • Gender:Male
  • Location:Люксембург

Публикувано: 15 December 2010 - 03:35 AM

Аз като ги гледам тези снимки изобщо не ми прави впечатление Радо да крие въпросната връвчица на чийто край се предполага да има кърпичка напоена с някакво чудно вещество. Даже Радо изглежда доста разсеян за човек, който дебне съдията, да не го сгащи с връвчица в ръка. :ab_041:
Дайте да развием тая тема, че отдавна не се бях смял толкова.
Сега очаквам, че ответната страна ще излезе с документ от референтна европейска химична лаборатория, която е анализирала състава на тойното вещество. Разбира се, следва предложение - на котаракът да му бъде забранено да участва в изложби заради употреба на допинг.
Ай ай ай ...
User's Signature

Качена снимка

#58 Потребителят е офлайн   fantik Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 397
  • Регистрация: 16-February 05
  • Location:София

Публикувано: 15 December 2010 - 10:07 AM

Eй Тефнут, чета и не вярвам. Какви са тези обяснения, какво е това чудо?! Написах ти, че няма за какво да говорим, защото е така, ние просто сме на два противоположни полюса, с малката разлика, че когато мен ме победи по-доброто животно, аз разбира се съжалявам - всеки го прави, но не започвам да си измислям истории и притчи защо е станало така - не визирам котарака на Радо, а всеки път, когато това стане с ваша котка. Защо в момента се опитваш да ме провокираш да пиша неща, които не искам да пиша, отново ти казвам, че всичко е въпрос на лично възприятие, а ние имаме различно такова. На мен ми харесват едни котки - на теб явно други, но ако обичаш, спри да обясняваш- ниврели никипели на хората, те сами трябва да си изградят усещане за породата, а не да им насаждаш своите. Интересно ми е като имаш такова презрително отношение към американските котки и линии защо в сайта ти си изровил точно тях някъде в 4-то коляно, за да ги опишеш? Това също не исках да го пиша, но хей на, изплъзна ми се.
Относно това кой колко кротко стои пред съдията - май на предпоследната изложба вие сте обяснявали на чешката съдийка как Драго е рода на нейната котка? Искам само да ти вметна, че това е абсолютно недопустимо, съдията няма право да знае какво животно оценява, затова няма достъп и до каталога.
И стига вече с пълненето на главите на хората с това какви химии се използват, котката или и е с шоу темперамент или не, или е в кондиция, или не е, нещата са доста прости, но не виждам смисъл да пиша повече, защото то е равнозначно на наливане от пусто в празно. Най-важното е всеки да развъжда такива котки, каквито харесва.
User's Signature

Развъдник за персийски котки Star Night (CFA & FIFe registered)[br]www.starnightpersians.com

#59 Потребителят е офлайн   cattery Persey Victory Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 26
  • Регистрация: 24-November 10
  • Gender:Female

Публикувано: 15 December 2010 - 10:38 AM

Гледам и не виждам на коя снимка има жени,които гледат лошо към Радо :ab_041: Всеки има право да привлече вниманието на своето животно,за да изглежда то най-добре-някой се разбират с поглед, други с връвчици,трети с пухчета на обеците...Виждат се на заден план само усмихнати хора,но то явно щот не са на изложба в България. Много са грозни отношенията между развъдчиците в България,предполагам заради манталитета на българите -все тяхното е най-хубаво, при всяка възможност оплюват животните на другите,барабар със стопаните им,поучават без някой да им е искал мнението-то е друг въпрос колко е обективно,навсякъде разказват че "стоката "на другите не струва :ea_103: . Във всеки развъдник има хубави котки господа,всеки може да си вземе и още по-хубави,може да посети изложби колкото иска,но не всеки може да бъде толерантен,възпитан и добър човек...Работете над това, успехите по изложбите ще ги имате винаги щом се трудите усърдно за това :ae_085:
А между другото Радо,послушах съвета ти преди време за червеното котараче и съм доста доволна от това :ba_025:

#60 Потребителят е офлайн   fantik Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 397
  • Регистрация: 16-February 05
  • Location:София

Публикувано: 15 December 2010 - 10:39 AM

Славейко, не се познаваме, но ще ти отговоря. ЦФА и ФИФе са две големи организации, едната е американска, другата европейска. Всяка от тях толерира различни породи. Пресийската и екзотичната са толерирани и развивани от едната - визирам ЦФА, а ФИФе за съжаление не може да се похвали с особено много котки от тези категории по изложбите си и тенденцията е към по-нататъшно намаляване на броя на активните развъдници и излагани животни. Причината за това е системите на двете организации. В едната една прилична котка може да стане Гранд и да приключи с кариерата си на 8-10 месеца, в другата трябва да се влачи по изложби - особено в нашия регион до преклонна старост - като предполагам ти е ясно тя не свеки път може да е на необходимото ниво. В ЦФА , за да станеш Гранд ти е необходимо да победиш грубо казано 200 шампиона, по ФИФе просто трябва да отидеш на 21 изложби и ако няма котка в твоя цвят и клас - ставаш Сюприйм шампион. Стандартите на двете организации си приличат, но те и много се различават. Съдиите на ЦФА не попълват оценъчни листове, те оглеждат котката и оценяват балансът в нея- излъчване, пропорции, грууминг и изложбено поведение, по ФИФе съдията разчленява котката на отделни фрагменти - погледни си оценъчните листове и ще разбереш за какво ти говоря. Почти всички извънземни котки от ЦФА, по които цял свят се прехласва не биха станали повече от шампион по ФИФе, но повярвай ми още по-голяма част от Сюпримите на ФИФе нямат никакви шансове за повече от шампион - и то при липса на конкуренция в ЦФА. Това е факт и никой не може да го оспори, просто така стоят нещата. Разбира се ти пожелавам да видиш всичко това нагледно, за да можеш сам да направиш разликата, но такава има - уверявам те. Нямам време да ровя снимки на цветове на котки от двете организации, за да ти онагледя нещата. Фактът е факт, че на последните световни първенства на ФИФе само котки с ЦФА линии печелят и това е тенденция от последните 10-на години, но има и този момент, че тези котки не попадат при всеки, това са котки, които се въртят между познати и приятели и там случайни неща няма, такива котки не стоят по сайтове за продажба, защото развъдчиците им знаят, че са звезди и са чакали дълго те да се родят, а повярвай ми това не става често, ние работим с порода, в която няма нищо естествено, гените се разпадат, има ужасно много брак, затова винаги съм казвал, че освен да имаш добър генетичен материал, трябва да имаш и много търпение и късмет, за да ти се роди звезда и ако нямаш едно от тези неща - това може и да не се случи.
Пожелавам ви лек и успешен ден!
User's Signature

Развъдник за персийски котки Star Night (CFA & FIFe registered)[br]www.starnightpersians.com

  • (4 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Темата е заключена

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни