Dog.bg Форуми : Спешно се нуждая от съвет днес!

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (2 Страници) +
  • 1
  • 2
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Спешно се нуждая от съвет днес! Помагам на приятелка :(

#1 Потребителят е офлайн   Bebe_mi6ka Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 213
  • Регистрация: 21-October 08
  • Gender:Female
  • Location:Kneja

Публикувано: 26 October 2010 - 02:15 PM

Една моя прятелка има женски Немски дог , мисля че вече е на около годинка без месец два , най-много .... та голямата хубавица са я изпуснали родителите на приятелката ми докато тя е била в друг град известно време и станала белята... Кучето започна да дебелее , пусна гърдички и вчера я заведоха на видеозон и .... бебета .... Доктора казал че е най-много на месец .... Та сега родителите и прехвърлят вината не на себе си а на приятелката ми и днес в 18 часа ще водят кучето да му бият някаква инжекция за аборт . Момичето се чувства много зле и не иска да причинява това на кучето си . Искам да попитам някой знае ли , дали има риск за кучето при това положение ? Не е ли късно за аборт като вече от месец е бременна ? А и кучето като не е завършило растежа си при такава ранна бременност , и след аборт , ще спре ли развитието му? А също ще съм благподарна ако някой предложи някаква идея да убедим родителите и да не го правят и да оставят кученцата, защотот това ми се струва доста жестоко :( . Ваобще всякаква информация и идеи относно темата ще са полезни , искам да помогна на момичето и хубавото кученце защото наистина са много отчаяни ??? Информацията ми трябва до 18 часа ... после ще е късно :(
User's Signature

Качена снимка


Качена снимка

#2 Потребителят е офлайн   elena07 Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 1875
  • Регистрация: 08-March 08
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 26 October 2010 - 02:20 PM

За тези инжекции е късно, а за раждане прекалено рано, изхода е кастрация.
User's Signature

Качена снимка

#3 Потребителят е офлайн   Bebe_mi6ka Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 213
  • Регистрация: 21-October 08
  • Gender:Female
  • Location:Kneja

Публикувано: 26 October 2010 - 02:23 PM

Всмисъл трябва да си роди както си е по план и после кастрация или??? Не разбирам , никога не съм имала бременно куче и съм много зле на тази тема .... Аз знам че е най-добре кучето да е кастрирано , но като е пропуснат този момент ....става сложно ....
User's Signature

Качена снимка


Качена снимка

#4 Потребителят е офлайн   elena07 Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 1875
  • Регистрация: 08-March 08
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 26 October 2010 - 02:24 PM

Кастрация още сега!
User's Signature

Качена снимка

#5 Потребителят е офлайн   Bebe_mi6ka Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 213
  • Регистрация: 21-October 08
  • Gender:Female
  • Location:Kneja

Публикувано: 26 October 2010 - 02:25 PM

Може ли докато е бременна? И какво ще стане с бебетата?
User's Signature

Качена снимка


Качена снимка

#6 Потребителят е офлайн   elena07 Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 1875
  • Регистрация: 08-March 08
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 26 October 2010 - 02:30 PM

Технически, няма проблем да бъде кастрирана, докато е бременна.
User's Signature

Качена снимка

#7 Потребителят е офлайн   Bebe_mi6ka Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 213
  • Регистрация: 21-October 08
  • Gender:Female
  • Location:Kneja

Публикувано: 26 October 2010 - 02:41 PM

Благодаря за информацията :) Ще чакам и други менения ....Просто искам да знам всички възможни варианти , за да се въоража за убеждаването , да не е тази скапана инжекция и ако може някой да ми изброи , всички негативни неша която тя може да причини на кучето също ще съм много благодарна :)
User's Signature

Качена снимка


Качена снимка

#8 Потребителят е офлайн   d-r Bobadova Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 6824
  • Регистрация: 22-October 07
  • Gender:Female
  • Location:P. Sherman 42 Wallaby Way, Sydney

Публикувано: 26 October 2010 - 03:01 PM

кастрирайте!
User's Signature

Ветеринарна клиника "Добро хрумване!" ул. "Княз Борис I" N125, София
тел: 929 80 29; 0896 604 835
Качена снимка

#9 Потребителят е офлайн   Chupacabra Икона

  • animal lover
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1343
  • Регистрация: 24-July 07
  • Gender:Not Telling
  • Location:свят

Публикувано: 26 October 2010 - 03:16 PM

Bebe_mi6ka, реално не се знае кой е таткото, нали? Може да е всякакво куче. Нямаш си на представа колко трудно се намират стопани за бебета с неизвестен произход. По-добре женската да се кастрира - това ще спести мъки и на самата нея занапред, на стопаните й и на евентуалните 8-12 бебета.
И имайки предвид, че операцията е сложна, хубаво е да се направи при добър ветеринар. Ако твоята приятелка има съмнения относно сегашния или не е наясно с опита му, може да попитате тук за мнение. Една от целите на този форум е да насочва хората към ветеритари с доказани умения, така че вероятно ще можем да помогнем и за това.


#10 Потребителят е офлайн   arcana Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 147
  • Регистрация: 24-October 08
  • Gender:Female
  • Location:Sofia

Публикувано: 26 October 2010 - 07:30 PM

Показване на мнениетоBebe_mi6ka, в 26 October 2010 - 12:46 PM, написа:

... Ще чакам и други менения ....Просто искам да знам всички възможни варианти , за да се въоража за убеждаването , да не е тази скапана инжекция...


Няма нито други мнения, нито варианти! Кастрирайте.

#11 Потребителят е офлайн   Bebe_mi6ka Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 213
  • Регистрация: 21-October 08
  • Gender:Female
  • Location:Kneja

Публикувано: 26 October 2010 - 09:16 PM

Да , но никой не ме послуша , даже изгониха кучето че трябвало да я гледат като подейства хормона и да се седи при нея до сутринта ... Просто на хората не им се разправя , та я взех от Пловдив до Кнежа по най-бързия начин , с оповръщана кола , наакана , напикана .... После ги убедих да и поема аборта , тоест да абортира при мен , да и я кастрирм и да им я върна , така бяха съгласни .... Кучето е при моя ветеринар , но незнам какво ще стане сега с него , а и той не ми обясни защото имаше 10000 човека при него , просто каза че трябва да я оставя...Какво следва след като вече е "отровена"- инжектирана с тая гадост?
User's Signature

Качена снимка


Качена снимка

#12 Потребителят е офлайн   Chupacabra Икона

  • animal lover
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1343
  • Регистрация: 24-July 07
  • Gender:Not Telling
  • Location:свят

Публикувано: 26 October 2010 - 09:22 PM

Аз се чудя дали да не ти предложа и да й потърсиш нови стопани......................................

#13 Потребителят е офлайн   koniarska Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 2842
  • Регистрация: 25-July 07
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Skype:

Публикувано: 26 October 2010 - 09:25 PM

Аз и предложих същото на ЛС,но ако прескочи трапа,идиотите стопани ще си я вземат, направо.... :eg_033: Стискаме палци да се оправи горкото животно,поне знам,че е в сигурни ръце.
User's Signature

PUNISH THE DEED , NOT THE BREED !

#14 Потребителят е офлайн   Bebe_mi6ka Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 213
  • Регистрация: 21-October 08
  • Gender:Female
  • Location:Kneja

Публикувано: 26 October 2010 - 09:28 PM

Е аз ако можех.... нямаше да се мисля ваобще , но сега пък не я дават заинтересуваха се след като поех нещата , проблема е че това им е първото куче и хората сигурно не са достатъчно готови за куче според мен , и то от такава порода , но както и да е за това по-натам ще мисля , само искам да знам след тази инжекция , какво следва , какво ще се случи на кучето? Пък като се оправи ще говоря много сериозно и настоятелно да се откажат от нея или да се информират как се гледа куче....
User's Signature

Качена снимка


Качена снимка

#15 Потребителят е офлайн   Chupacabra Икона

  • animal lover
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1343
  • Регистрация: 24-July 07
  • Gender:Not Telling
  • Location:свят

Публикувано: 26 October 2010 - 09:38 PM

koniarska, имаш предвид, че кучето е в сигурните ръце на ветеринарят ли ? Защото до колкото разбирам от коментарите по-нагоре, 1 месец след забременяването, инжекция не помага. Ако това е вярно, не знам кой добър ветеринар би препоръчал това пред кастрация. Предполагам и че след биенето на такава хормонална инжекция, поне 7 дни трябва да минат, за да се направи кастрация. А знам, че след като е минал 1 месец, не се прави.

При всички положения, Bebe_mi6ka, кучето ще страда, ако остане при тези стопани. Това е едра порода, изисква много добро финансово положение, а с това безотговорно отношение сегашните стопани ще се наложи да похарчат много пари за това куче и накрая вероятно съвсем ще им писне. По-добре да се намерят нови стопани преди кучето съвсем да се е привързало към сегашните. Помисли си - ако има вариант да го направиш, не губи време и го направи.




#16 Потребителят е офлайн   koniarska Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 2842
  • Регистрация: 25-July 07
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Skype:

Публикувано: 26 October 2010 - 10:03 PM

Имам предвид ветеринаря,който я поел по спешност в момента,не този ,който е поставил хормоналната инжекция :smile:
User's Signature

PUNISH THE DEED , NOT THE BREED !

#17 Потребителят е офлайн   tey4e Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Ветеринарен лекар
  • Мнения: 2479
  • Регистрация: 27-March 08
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 26 October 2010 - 10:22 PM

Има и препарат,който помага и в по-късна бременност.Надявам се да са използвали него.
Тук искам само да поясня,че го казвам само за да ви успокоя,иначе и аз съм твърдо за това животинката да се кастрира.Да не говорим,че за нейните килограми цената на препарата за аборт ще е зловеща.....Почти без преувеличение-колкото цената за да се кастрира....
User's Signature

In memoriam
Качена снимка
За да си човек,бъди му приятел!

#18 Потребителят е офлайн   Bebe_mi6ka Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 213
  • Регистрация: 21-October 08
  • Gender:Female
  • Location:Kneja

Публикувано: 26 October 2010 - 10:38 PM

За финансовото състояние на хората , могат да си позволят 5 такива кучета обаче нямат нужната готовност за куче и може би време незнам и аз ... Препарата доколкото разбрах беше доста скъп , ще накарам приятеката ми да пита ветеринарката за името му ....Кастрация ще има на всяка цена обаче ще е като се възстанови кучето след аборта ...Дано всичко да е наред...
User's Signature

Качена снимка


Качена снимка

#19 Потребителят е офлайн   Chupacabra Икона

  • animal lover
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1343
  • Регистрация: 24-July 07
  • Gender:Not Telling
  • Location:свят

Публикувано: 26 October 2010 - 10:41 PM

Bebe_mi6ka, дано наистина. Заради такива безотговорни и безхаберни хора, толкова много същества страдат.. деца, животни........
Наистина, ако намериш начин - вземи животното, бързо ще му намериш стопани.


#20 Потребителят е офлайн   Bebe_mi6ka Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 213
  • Регистрация: 21-October 08
  • Gender:Female
  • Location:Kneja

Публикувано: 27 October 2010 - 11:18 AM

Ефекта от тази инжекция е нулев , единственото което правеше кучето беше учестено дишене с изплезен език , пиеше супер много вода и пишкаше много , сега спи от 4 сутринта е спокойна и няма никакви симптоми че се чувства странно или нещо не и е наред , все едно е чисто нова ... нз ...доктора каза че довечера оперираме тъй като я прие по спешност , а има още куп ангажименти и в момента е на път за някакви лекарства .... Незнам кога трябва да подейства тази хормонална инжекция , но мисля че мина доста време откакто и я поставиха (17 часа снощи) .Моя доктор каза че и е подействала щом е повръщала и се е дърщала така ... също снощи по едно време забелязах че слабините и пулсират отвреме навреме....и си повдигаше опашката нагоре... но това беше за около 5-6 мин и после не се повтори.А също ми е интересно , кученцата в нея умират ли след като и се постави инжекцията , или умират като започне аборта ? Та сега ,чакаме доктора да се върне и започва рязането...Той каза че матката и била супер голяма в момента,кръвоносните съдове също били с дебелината на пръста му и нямало да бъде много лека операция, също и плодчетата били много едри ...Има ли риск?
User's Signature

Качена снимка


Качена снимка

  • (2 Страници) +
  • 1
  • 2
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни