Dog.bg Форуми : "За" и "Против " кастрацията

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (31 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Последна »
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

"За" и "Против " кастрацията

#41 Потребителят е офлайн   mikivt Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 346
  • Регистрация: 11-August 09
  • Gender:Male
  • Location:София

Публикувано: 11 November 2010 - 10:25 AM

Задължителна кастрация казвате? А нали всеки трябваше сам да си решава? И какво се случва с кучетата,които не лежат къпани в гарсониера,ами я вършат някаква? Полицейските,ловните,които ловуват,тези със стадата? Ами тези по развъдниците?Ако важи и за тях,по-добре задължителна евтаназия.Така няма да чакаме 5-10 години да изчезне домашното куче по нашите земи.Ако ли не важи за всички пак почваме с изключенията,а оттам и с дискриминацията...

#42 Потребителят е офлайн   DessyD Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 4080
  • Регистрация: 25-February 06
  • Gender:Male
  • Location:PLOVDIV, BG

Публикувано: 11 November 2010 - 11:02 AM

Показване на мнениетоmikivt, в 11 November 2010 - 09:30 AM, написа:

Задължителна кастрация казвате? А нали всеки трябваше сам да си решава? И какво се случва с кучетата,които не лежат къпани в гарсониера,ами я вършат някаква? Полицейските,ловните,които ловуват,тези със стадата? Ами тези по развъдниците?Ако важи и за тях,по-добре задължителна евтаназия.Така няма да чакаме 5-10 години да изчезне домашното куче по нашите земи.Ако ли не важи за всички пак почваме с изключенията,а оттам и с дискриминацията...


Айде се върнете и отново прочетете за какво става въпрос, защото никой не говори за кучетата с ясно предназначение или тези, които са регистрирани в киноложка организация или БЛРС. Никой не ви говори за кучета по дивани и престанете да драматизирате. Кучетата, които сте изброили би трябвало да се водят някъде на отчет и не би трябвало да раждат "ката пролет и есен", даже и тези със стадата. Говорим за онези, които не се водят никъде и си стоят по двора и не ми обяснявайте колко са щастливи и доволни засрани на сиджира или пускани безотоговрно из района да се разхождат сами. За такива собственици, изобщо не трябва да има избор.
User's Signature

Това, което ни тревожи не е това, което НЕ ЗНАЕМ, а това, което ЗНАЕМ, ЧЕ НЕ Е ВЯРНО.
"Животът е трагедия за този, който чувства и комедия за този, който мисли" Фрасоа дьо Ларошфуко
"Можеш да победиш другите със собствените си доводи. Но да ги убедиш можеш само с техните."
Жозеф Жобер, "Мисли, максими и есета"
God says: Animals are my quite beings. Now they remain silent to cruelty but the day of reckoning they will talk!.." Mevlana Celaleddin Rumi

#43 Потребителят е офлайн   Maggi Икона

  • супа за душата
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 917
  • Регистрация: 19-October 07
  • Gender:Female
  • Location:Sofia
  • Skype:

Публикувано: 11 November 2010 - 11:16 AM

Чуто в парка наскоро:

Жена на средна възраст води мъжко хъски с име Курт /без родословие, но с външни породни белези/.
Насреща се задават хора, водещи женско бебе хъски с име Анук /без родословие, но с външни породни белези/.
Стопаните на двете кучета не се познават и не са се срещали до момента.
Разговор:
- Извинете, Вие ли сте Курт ? - питат стопаните на женкото бебе хъски
- ...Ъъъ .. ами да - отговаря смутено стопанката на мъжкото куче
- А ние сме жена Ви Анук ! - гордо заявяват стопаните на девойката

Освен заради всичко вече споменато от DessyD, Grigo009, Rodegunda и Damond, eй заради този манталитет в нашата държава, аз съм ЗА кастрацията.

п.п. "Звездите ми го говорят" - очаквайте още атрактивни "щастливи" кученца тук-там с по едно синьо оче в кашони, в найлони, по улици, в приюти и изолатори :dry:
User's Signature

Качена снимка

Отделете малко време и вижте защо държим на кастрацията

#44 Потребителят е офлайн   mikivt Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 346
  • Регистрация: 11-August 09
  • Gender:Male
  • Location:София

Публикувано: 11 November 2010 - 11:26 AM

Май сме обречени да се въртим в кръг.Едни и същи проблеми,едни и същи доводи,горе-долу еднакви позиции.Само че това касае бездомните и полудомашни кучета,а не ДОМАШНИ такива.А темата е за кастрацията именно на домашни,със собственик,не по принцип.Така че "Айде се върнете и отново прочетете за какво става въпрос" :tb_195:

#45 Потребителят е офлайн   Ch@Rlie Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 650
  • Регистрация: 26-October 09
  • Gender:Female
  • Location:Бургас

Публикувано: 11 November 2010 - 11:33 AM

Мнения като последното след всичко, което се изписа до момента, направо не знам как да ги коментирам... Сега явно всички трябва да си напишем същите коментари отначало, ще стигнем до някъде, след това някой пак ще напише нещо подобно и ще последва същата схема... и така отново и отново, докато всяка дума се изпразни от съдържание...

ПП: mikivt е реагирал/а преди мен, съжалявам.
User's Signature

Качена снимка

#46 Потребителят е офлайн   dog_lover87 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 383
  • Регистрация: 05-November 10
  • Gender:Male
  • Location:In the middle of nowhere
  • Interests:Физика, послушание и обучение на куче,борба срещу насилието над животните и всичко свързано с котки,кучета и птици.

Публикувано: 11 November 2010 - 12:29 PM

Моят глупчо ще бъде кастриран преди първо разгонване,защото няма порода и аз съм за непородистите да се кастрират.

#47 Потребителят е офлайн   DessyD Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 4080
  • Регистрация: 25-February 06
  • Gender:Male
  • Location:PLOVDIV, BG

Публикувано: 11 November 2010 - 01:11 PM

Темата изобщо не касае бездомните - те се кастрират задължително. Темата касае точно ДОМАШНИТЕ -точно кучетата със собственици. Полудомашните също имат собственик и са нечии и точно такива собтсвеници създават най-големите проблеми. Точно за тях говоря. Ако кучето ти има служебни, ловни или развъдни функции си има регистри и организации, които трябва да упражняват съответния контрол, а говорим точно за собственици, чиято отговорност не може да се предвиди или контролира. И да, още много пъти ще го пиша, Ch@Rlie, ако не живеехме в тази екстремна ситуация - изобщо нямаше да говоря за задължителност на процедурата, но за съжаление не мисля, че сме в позицията да "оставяме свобода на изобора". След като години наред отделни НПО-та работят в посока да информират и да образоват институции и гражданство в проблематиката и успеха е частичен, да не кажа почти нула (справка - темата за Наредбата в СО) - не мисля, че има друго решение. Факт е, че българина разбира само от екстремни мерки и процедури. Когато му дадеш възможност да избира сам, мнозинството не успява да прецени възможностите си или конкретната ситуация. После други опират пешкира.
User's Signature

Това, което ни тревожи не е това, което НЕ ЗНАЕМ, а това, което ЗНАЕМ, ЧЕ НЕ Е ВЯРНО.
"Животът е трагедия за този, който чувства и комедия за този, който мисли" Фрасоа дьо Ларошфуко
"Можеш да победиш другите със собствените си доводи. Но да ги убедиш можеш само с техните."
Жозеф Жобер, "Мисли, максими и есета"
God says: Animals are my quite beings. Now they remain silent to cruelty but the day of reckoning they will talk!.." Mevlana Celaleddin Rumi

#48 Потребителят е офлайн   grigo009 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1036
  • Регистрация: 28-August 08
  • Gender:Female
  • Location:Italia

Публикувано: 11 November 2010 - 01:29 PM

http://forum.dog.bg/...
User's Signature

Успелият е винаги част от разрешението.
Губещият е винаги част от проблема.

Успелият сравнява постиженията с целите си.
Губещият сравнява постиженията си, с тези на другите.

#49 Потребителят е офлайн   grigo009 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1036
  • Регистрация: 28-August 08
  • Gender:Female
  • Location:Italia

Публикувано: 11 November 2010 - 01:35 PM

.......
User's Signature

Успелият е винаги част от разрешението.
Губещият е винаги част от проблема.

Успелият сравнява постиженията с целите си.
Губещият сравнява постиженията си, с тези на другите.

#50 Потребителят е офлайн   grigo009 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1036
  • Регистрация: 28-August 08
  • Gender:Female
  • Location:Italia

Публикувано: 11 November 2010 - 01:43 PM

Ооооффф нещо не мога да публикувам...Няма значение и само линка е достатъчен за малко размисъл.... :tb_195: :dh_188:

И к'воооо??? :tb_195:
Иначе ми стана много любопитно всеки от така настървените противници на кастрацията и смятащи,че ние грешниците в Ада ще горим,щото видиш ли се бъркаме в работите на Господ и природата :dh_188: ,та да си задам наивните въпросчета:
1.За колко животинки полагате грижа всекидневно?!
2.Какво е вашето участие и въобще ангажираността и съпричастността към така сериозният общо-национален проблем с кучешката свръх-популация,Бездомни кучета и т.н?!
И Моля опитайте се да не разграничавате Домашни и Улични,защото всички знаем ,че са пряко свързани.
Пък след това,тъй като съм почти сигурна,че ще ми отговорят всички достойно,Мисля да пробвам и с теорията за Позитиви и Негативи... :ab_041:
Абе ясна работата...Борбата ще е Безмилостно жестока... :af_089:

P.С..Възхищавам се на таланта,гениалността и изобретателността,които притежава Човекът...
В стремежа да си защитава мнението е способен да намери и да се захване за всичко,с цената на всичко...само и само да излезне прав и да е с последна дума в една дискусия.
Хайде давайте,че съм решила научен труд да правя по тази тема...Акцентиращ, обаче върху двукраките... :md_064:

Това мнение е редактирано от grigo009: 11 November 2010 - 01:56 PM

User's Signature

Успелият е винаги част от разрешението.
Губещият е винаги част от проблема.

Успелият сравнява постиженията с целите си.
Губещият сравнява постиженията си, с тези на другите.

#51 Потребителят е офлайн   Ch@Rlie Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 650
  • Регистрация: 26-October 09
  • Gender:Female
  • Location:Бургас

Публикувано: 11 November 2010 - 03:06 PM

Към този момент силите ми стигат да обрижвам едно куче. Старая се да живее пълноценен живот, а това означава на първо място ДОБРО ЗДРАВЕ, смятам, че всички ще се съгласят. Поела съм напълно отговорността за кучето си и за нищо на света не бих позволила някой да откъсне косъм от него, а за кастрация да не говорим. Всички, които се борите за по-добър живот на бездомните, извинявайте, ама ако всичките ви цели са толкова "реалистични", колкото въвеждане на задължителна кастрация, горко им на тези животни... Не искам никой да обиждам, но в 21-ви век живеем, независимо че сме в България...

Що се отнася за тези, които искат най-доброто за своя любимец, едва ли някой от тях би кастрирал без сериозни здравословни причини, ако е здравомислещ индивид.
User's Signature

Качена снимка

#52 Потребителят е офлайн   grigo009 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1036
  • Регистрация: 28-August 08
  • Gender:Female
  • Location:Italia

Публикувано: 11 November 2010 - 03:56 PM

Мдаааа...
Като оставим настрана,че принципно темата е 'За или Против кастрацията',а не 'Задължителна кастрация' с цялостната ти идея и както ги виждаш нещата ми разби тотално психиката...
Ще се запиташ защо?
Ами защото си дадох сметка ,че имам поне 24 лични животински индивида,стотици чужди и обществени...в ЛОШО ЗДРАВЕ :ud_009: и сега какво правим?!
Излиза ,че най отговорно съм си осакатила животинките и всичките са ми Болни,Недоразвити прасета,с Хормонални проблеми,които едвам кретaт,Ама нали идеята е стопанката-съдистка да е доволна... :ud_009:
Ужас... :dh_188:
Не ги бях поглеждала от тази страна нещата...
Еми това е ...Tакива ,като мен специален кръг в Ада ги чака.
То бива лошотия,ама моето е направо с чудовищни размери.
Ще гледам още от сега да свиквам с топлото... :ab_041:

P.С...Иначе хубаво си си го написала за Едничкото ти лично животно...Няма лошо уважавам позицията ти и решението,което си взела :ae_085: ,НО нещото ,което Не мога да проумея е...
На каква основа стопани ,като теб си позволяват да взимат такава категорична позиция и чак да убеждават останалите,че вършат нещо грешно?!
Някакви факти,доказателства,медицински становища,че кастрацията причинява вреди,освен така изтърканата теория за Господ и природата а?!
Като сме тръгнали да я нищим основно дай да задълбаем по конкретно,без да влизаме в религиозни и емоционални детайли...А би било хубаво всеки да даде и личен пример,да съпоставим колко кастрирани болни мутанта имаме и т.н... :md_064:

Предполагам ,че би могла да приемеш лично,каквото следва да напиша,Но всъщност се отнася за всички...
А пък и след като разбрахме,че съм в съдружие с Дявола,та да го докарам малко и на подобаващо самочувствие... :ab_041:
...С мечките мед е трудничко и не е за всеки...Също така и Висшата лига...Които няма необходимите качества,способности и поглед над нещата,да си стои в зоните да си играйка,Но да не се бута при големите и да се пробва да ги спъва... :ae_085:
И след мене Потоп...

Нещото,което до някаква степен може да ме оневини е все пак по твоята логика,Аз Не съм ЗДРАВОМИСЛЕЩ ИНДИВИД... :ab_041:
Хайде със здраве... :rc_036:
User's Signature

Успелият е винаги част от разрешението.
Губещият е винаги част от проблема.

Успелият сравнява постиженията с целите си.
Губещият сравнява постиженията си, с тези на другите.

#53 Потребителят е офлайн   (archy) Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 451
  • Регистрация: 12-June 10
  • Gender:Female

Публикувано: 11 November 2010 - 04:13 PM

Ch@Rlie казвате, че се стараете да осигурите на любимец а си оълно здраве както всички тук. И аз бях пред дилема да го подложа ли на това или не, но с котката си изпатихме добре... Да нека не се стресира животното от ходене по вет кабинети и операции, но преживя много повече стрес отколкото яко я бяхме кастрирали на време... Получи поиметра, а забелязахме чак когато започна да слабее, изгуби жизненоста си и сякаш всяко движение и причиняваше болка. Започна се с ходене по доктори, насрочихме час, но се влоши, беше цял ден при вета, за да я наблюдават и тн... Това мисля, че е по- голям стрес... Не искам да се случи нещо подобно и с Арчи изатова ще бъде кастриран.

Цитат

Що се отнася за тези, които искат най-доброто за своя любимец, едва ли някой от тях би кастрирал без сериозни здравословни причини, ако е здравомислещ индивид.


На дали бих чакала пак да се стигне до сериозна здравословна причина... Предпочитам да я изключа от списъка със здравословни проблеми. Ако сте преживяла това заради вас жовотното да страда и да не знаете дали ще оживее, защото проблема е в напреднал стадии не мисля, че щяхте да мислите така.

#54 Потребителят е офлайн   Ch@Rlie Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 650
  • Регистрация: 26-October 09
  • Gender:Female
  • Location:Бургас

Публикувано: 11 November 2010 - 04:21 PM

Какво да ти кажа... Ако всички стопани бяха като мен, нямаше да има бездомни животни, смея да твърдя...

"Като оставим настрана,че принципно темата е 'За или Против кастрацията', а не 'Задължителна кастрация'"

Ами, като цяло на мен ми се искаше да чуя аргументи 'за" или "против", а не теории за задължителни кастрации, изцяло изместващи фокуса...
Това, че си поела ангажимент за десетки животни, не те прави автоматично добър стопанин, да не говорим добър човек (в контекста на Ада и дявола)...

"На каква основа стопани ,като теб си позволяват да взимат такава категорична позиция и чак да убеждават останалите,че вършат нещо грешно?!"

Основанията си по-ясно от това не мога да ги напиша, всеки може да ги прочете в предишните ми постове... да не говорим, че никого не убеждавам в нищо, а изразявам единствено моята си позиция...

"Някакви факти,доказателства,медицински становища,че кастрацията причинява вреди,освен така изтърканата теория за Господ и природата а?!"

Двама ветеринари съм питала за медицински факти и основания и отговорите им бяха единодушно ПРОТИВ КАСТРАЦИЯ, ако няма сериозна причина, която да я налага. В интернет-пространството са публикувани не една статистики също...Лично на мен това ми е достатъчно.

"Които няма необходимите качества,способности и поглед над нещата,да си стои в зоните да си играйка,Но да не се бута при големите и да се пробва да ги спъва... "

Тези благородни съвети, моля, запази за себе си и не ме вкарвй в подобна полемика...
User's Signature

Качена снимка

#55 Guest_navar_*

  • Група: Гости

Публикувано: 11 November 2010 - 04:29 PM

Показване на мнениетоDamond, в 11 November 2010 - 01:11 AM, написа:

По въпроса за кастрацията на мъжките съм пас, но при женските не може да ме убедите, че не трябва. ь
Защо се раждат с матка и яйчници - защото трябва да се размножават. Ако кучето ражда всяка година или през 1-2, вероятността да направи този тип проблем е по-малка. Ако цял живот си се разгонва, прави фалшива бременност след всяко разгонване и си стои девствена, вероятността става наистина голяма. Точно това се случи с моето кученце...
Така че, моля, не ми говорете как било в природата! Нашите кучета нямат нищо общо с предците си - те се ваксинират, обезпаразитяват, раждат с цезарово или си стоят девствени цял живот, режат им се ноктите (някой да ги реже на вълците?) и прочие.

да почнем оттам,че основното против е за кастрацията на МЪЖКИ животни,те не се разгонват,не правят пиометра,нито фалшива бременност..въпреки че аз съм против и кастрацията на женски животни без нужда( говорим за домашни животни,които са под постоянен контрол) ..
не бъркайте вашето куче с моите..да ваксинирам и обезпаразитявам,но дотам..не режа нокти,когато раждат,раждат нормално,не ги къпя( не броим плуването ) не спят на диван,не ядат гранула,ядат месото сурово,ядат и кости..нямам нежелани бременности,нямам пиометри,нито дисплазии,не развъждам,не продавам и не изхвърлям кучета..раждат се ,живеят и умират без да са били връзвани или затваряни...и след като аз мога да ис опазя кучетата от случайни заплождания,значи всеки може..имам кастрирана женска( взех я така0 имам и скопен мъжки ( и него го взех така) имах и други кастрати,но те вече не са между живите..и да ,има разлика в поведението на некатрирани и кастрирани животни,както и в работните им качества

всекидневно полагам грижи за 24 кучета,10 тина котака,около 24-5 кокошки,4 мисирки,15 патици,40 пъдпъдъка,15 прасета и около 200 говеда-достатъчно ли е?? и занете ли -няма случайно заплодени,няма болни...
за тази изминаваща година съм намерил дом на 20 тина кучета,които по една или друга причина са били на улицата,или са тръгнали натам,включително и от този форум..и след всичко което написах пак съм ПРОТИВ кастрацията ,без нужда..както съм против силиконовите цици ,липосукцията и пр .помия

Показване на мнениетоgrigo009, в 11 November 2010 - 12:48 PM, написа:

Ооооффф нещо не мога да публикувам...Няма значение и само линка е достатъчен за малко размисъл.... :tb_195: :dh_188:

И к'воооо??? :tb_195:
Иначе ми стана много любопитно всеки от така настървените противници на кастрацията и смятащи,че ние грешниците в Ада ще горим,щото видиш ли се бъркаме в работите на Господ и природата :dh_188: ,та да си задам наивните въпросчета:
1.За колко животинки полагате грижа всекидневно?!
2.Какво е вашето участие и въобще ангажираността и съпричастността към така сериозният общо-национален проблем с кучешката свръх-популация,Бездомни кучета и т.н?!
Хайде давайте,че съм решила научен труд да правя по тази тема...Акцентиращ, обаче върху двукраките... :md_064:


#56 Потребителят е офлайн   DessyD Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 4080
  • Регистрация: 25-February 06
  • Gender:Male
  • Location:PLOVDIV, BG

Публикувано: 11 November 2010 - 04:47 PM

Хора, престанете да правите обобщения само на база собствен опит и възможности. Погледнете извън вашия дом, извън рамките на вашата отговорност и вашите усилия. Говорим "ЗА" или "ПРОТИВ" кастрацията в контекста на реалната ситуация, в която живеем и която се влошава с темповете на геометрична прогресия. Не обсъждаме дали вие си гледате животните и какво вие бихте правили. Естествено, че всеки от вас ще извади тон аргументи колко е отговорен и колко добре си гледа 120 животни. Никой не обсъжда конкретно вас, а онова, което би било ефективно в настоящата ситуация, в днешно време и най-постижимо като решение. Безотговорникът и безхаберникът не четат форуми, не се образоват, не им пука нито за топките, нито за матката, а още по-малко за живота на хайванчетата, а вие сте седнали да ми говорите за "свободния избор" или за имагинерната проява на отговорност на подобни индивиди!!!! Отговорност на кого, кога и към какво да се прояви?! Абсурдното и парадоксалното е, че ако попитате такива хора дали биха кастрирали кучето или котката си, те биха се спряли заради финансовата страна на въпроса, а не защото ще изпитват някакви грандиозни чувства към животните си. Другият вариант на реакция е "Как ще му режем топките/матката?! Ма това си е операция?! Опасно е, жал ми е!", но не им е жал да изхвърлят 5-6 новородени в реката или да ги оставят в кашон в парка. Затова изобщо не им е жал. За тях има кой гламав любител да се грижи. Не ми казвайте, че бихте защитили правото на избор на такива хора!!!
User's Signature

Това, което ни тревожи не е това, което НЕ ЗНАЕМ, а това, което ЗНАЕМ, ЧЕ НЕ Е ВЯРНО.
"Животът е трагедия за този, който чувства и комедия за този, който мисли" Фрасоа дьо Ларошфуко
"Можеш да победиш другите със собствените си доводи. Но да ги убедиш можеш само с техните."
Жозеф Жобер, "Мисли, максими и есета"
God says: Animals are my quite beings. Now they remain silent to cruelty but the day of reckoning they will talk!.." Mevlana Celaleddin Rumi

#57 Потребителят е офлайн   Ch@Rlie Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 650
  • Регистрация: 26-October 09
  • Gender:Female
  • Location:Бургас

Публикувано: 11 November 2010 - 04:55 PM

Аз вече наистина не разбирам за какво говорим... За бездомните животинки или болните може би наистина е най-добре да се кастрират, съгласна съм - в цял свят се практикува така.
DessyD, ако успеете да измислите начин как ще се разграничават такива като мен, интересуващи се от здравето на любимците си, от безотговорните, бих се съгласила. Но вие искате от такива като мен да жертват здравето на животните си заради безхаберието на някои. Е, не мога да се съглася на такава жертва. Аз лично така ви разбирам. Поправете ме, ако греша/
User's Signature

Качена снимка

#58 Потребителят е офлайн   grigo009 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1036
  • Регистрация: 28-August 08
  • Gender:Female
  • Location:Italia

Публикувано: 11 November 2010 - 05:20 PM

Ch@Rlie...Аз пак не прочетох Конкретни медицински факти и основания...
Моля те разкажи(ако имаш желание естествено),какво точно ти обясниха 2 -мата ветеринари?!И на ,какво основание са толкова Категорично Против?!
Какво ще причини една евентуална кастрация?!

Много интересен казус...
А ти лично Задълбочавала ли си проучванията си,за да можеш да достигнеш до някаква балансирана и подкрепена с факти позиция?!
В смисъл опитвала ли си Обективно да проучиш въпросът?!
Въпреки ,че както казах за Твоят личен случай ,че уважавам решението ти. :ae_085:
Но за пореден път Не съм съгласна да спекулираш и да пробваш да провокираш с думички ВЕТЕРИНАР и ПРОТИВ КАСТРАЦИЯТА,в едно и също изречение,без да дадеш адекватно обяснение.
Хайде доуточни,какви точно основания и доводи използваха въпросните специалисти.

P.s..Обръщам се и към ветеринарите във форума...
Моля,които има желание да драсне 2 реда с малко позиция и медицински обосновки.


Navar..За теб лично предполагах че са доста,Но не чак толкова.Комплименти за това,което правиш и успяваш да постигнеш.Чак ме втрещи... :ud_009: :rc_036:
Лично зададох тези въпроси с единствената цел,да се замислим дали сме навътре в проблема и усетили ли сме ,колко е тежко положението?!
Не мога да повярвам,че не ти пука и не те засяга всеки път,когато видиш подобна обява за изоставени кучовци използвани само и единствено за разплод?!Или пък,че не ти прави впечатление ситуацията по улиците с бездомните?!
Както и да е...


Dessy... :rc_036: Tочно това беше идеята и после ,какво стана незнам,НО ти префектно си синтезирала проблема и Аз лично ще продължа да си вървя по пътя,които съм поела.
И 2 от 10 човека да успея да убедя,че Кастрацията,Не е нещо лошо и създаващо проблеми,даже напротив,съм доволна.Защото знам,че във времето това означава много спасени от мизерия и нещастие животинки.
Пък един ден,когато достигнем поносимо Европейско ниво,ще можем да си позволим да сме малко по Ненатрaпчиво За.
Да не говорим,че тук в Италия пък са в съвсем друго ниво...Те са психиасали,на тема Позитиви от една Кастрация и това е първата и основна Задължителна интервенция,която предприемат(включая родословните)...
Ооооххх,както и да е..
Лек ден на всички и ще стискам палци с годините нещата и манталитета да се променят...За по добро. :ae_085:
User's Signature

Успелият е винаги част от разрешението.
Губещият е винаги част от проблема.

Успелият сравнява постиженията с целите си.
Губещият сравнява постиженията си, с тези на другите.

#59 Потребителят е офлайн   Damond Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 207
  • Регистрация: 24-November 08
  • Gender:Female
  • Location:Davis, CA

Публикувано: 11 November 2010 - 06:28 PM

Показване на мнениетоnavar, в 11 November 2010 - 05:34 AM, написа:

...


Не го цитирам цялото, защото става много дълго.
Аз те разбирам, navar, no ти не успяваш да разбереш мен...рязането на нокти е необходимост за животно, което живее в апартамент и излиза два пъти на ден на разходка. То няма как да ги изтрие. Цезаровото сечение е единствение шанс за някои малки породи да оцелеят при раждането -мисля, че при френските булдоци беше и при той чихуахуатата. Дрешките през зимата са отновно необходимост при кучета, които почти нямат козина.
Виждаш ли, ние сме създали тези същества, те са толкова променени от години селекция, че нито биха се появили в природата от само себе си, нито биха оцелели там, ако ги оставим. Кат се замислиш, и ние сме станали същите - трудно бихме оцелели вече без "цивлизацията" (в кавички, щото там си е наистина тема за научен труд)
Инак, евалла ти за това, което правиш, съвсем искрено ти го казвам!

Някъде по-нагоре видях, че хората, които кастрират животнити си, са наричани садисти и прочие. Тогава аз трябва да съм цял-целеничък есесовец, защото твърдо вярвам, че всички женски кучета, които не се използват официално за разплод - т.е. в лицензирани развъдници, трябва да бъдат кастрирани. Липсата на яйчници няма да направи едн полицейско куче или пазач на стадо по-некадърно, нали? Тук предупреждавам да внимавате с отговора, защото тези операции се правят и при жените... :smile:

#60 Потребителят е офлайн   emilvr Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1429
  • Регистрация: 15-April 10
  • Gender:Male
  • Location:Враца
  • Interests:строителство , техника, ядене и пиене .

Публикувано: 11 November 2010 - 06:35 PM

...

  • (31 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Последна »
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни