Dog.bg Форуми : "За" и "Против " кастрацията

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (31 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Последна »
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

"За" и "Против " кастрацията

#1 Потребителят е офлайн   kris11 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 87
  • Регистрация: 31-January 10
  • Gender:Male
  • Location:Varna

Публикувано: 26 October 2010 - 08:48 PM

Омръзналите ни до болка коментари ще можем със съдействието на модовете да съберем тук.
Удивително, но се оказа, че няма такава тема. Всеки си спори и си дъвче едно и също по всички теми.
Да, обаче се някои се омазват яко и имат нужда от чистене.
Това ще е местенцето където да събираме постовете които не са си на мястото в другите теми.
от мод



d-r Bobadova и С.Петров Не си играйте на Господ - ще ви се върне тъпкано .Вие сте болни мозъци
По добре вземете кастрирайте всички помияри дето са по улиците и сега се събират на глутници или ги приспете.

Мод -а с предупреждението може ли да се идентифицира ??? Въпреки ,че не може да се иска обяснение от мод.
Обикновенно във форумите мод а си пише Ника на предупреждението и има лично за обяснение.

Кучето ми трябваше за подарък на възрастна сама жена /68-69г/ за компаньон и щеще да е гледано като царица .Жената е чужденка-, доктор и с лично мнение относно кастрациите. Исках да спестя на жената първоначалните грижи за малко пале, ваксини ,обучение и тн. Все пак 8- 9 мес. куче е с навици.
За всеобщо ваше сведение - бях мернал обява в Кауфланд и снощи след вашите велики писания отидох взех GSM номера и си запазих 1 женско пале на 30 дни. Днес го капарирах. Ще го ваксинирам, поотгледам и на 3-4 м. ще го подаря на жената.

Мислите ли, че за 4 г , ако ми трябваше женско за разплод нямаше да купя 1 женско куче за разплод ??? 140-160 лв не са ми никакъв проблем. Имал съм доста предложения за разплод , но не съм го правил. И моя кокер е от развъдник от Сърбия и ми струваше 400 лв 2006 г.

"Вие сте болни мозъци" - второ предупреждение.
мод

User's Signature

Качена снимка

#2 Потребителят е офлайн   dora7511 Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 3177
  • Регистрация: 11-January 09
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:Фитнес,йога, източна литература,здравословен начин на живот...кучета и котки:)

Публикувано: 26 October 2010 - 08:56 PM

На Запад , толкова възрастни хора са достатъчно разумни и далновидни и си осиновяват възрастни животни- около 10г. поне.И си доживяват старините зедно.Егоистично и безотговорно е да си ( подарят)бебе на тази възраст.Та шанса да не го догледат до смъртта му е голям.И ако в този момент, когато си отидат, няма отговорни роднини на около, какво се случва с животинката?
Отива на улицата, в разцвета на силите си, некастрирана.
User's Signature

Качена снимка

#3 Потребителят е офлайн   Zonker Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 378
  • Регистрация: 24-January 10
  • Gender:Male
  • Location:София

Публикувано: 26 October 2010 - 09:09 PM

Kris11 - а тия помияри по улицата от къде идват? Или са от подобни междусъседски развъдници за по 140-160 лева?

И тяхната катсрация и смърт, която с лека ръка препоръчвате, не е ли пак игра на Господ?

Модераторът на "Без дом" винаги е бил един и същ и си го пише като влезете в тази секция.
User's Signature

Early this morning, when you knocked upon my door, I said "Hello, Satan. I believe it's time to go!"

#4 Потребителят е офлайн   kris11 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 87
  • Регистрация: 31-January 10
  • Gender:Male
  • Location:Varna

Публикувано: 26 October 2010 - 09:13 PM

Показване на мнениетоdora7511, в 26 October 2010 - 09:01 PM, написа:

На Запад , толкова възрастни хора са достатъчно разумни и далновидни и си осиновяват възрастни животни- около 10г. поне.И си доживяват старините зедно.Егоистично и безотговорно е да си ( подарят)бебе на тази възраст.Та шанса да не го догледат до смъртта му е голям.И ако в този момент, когато си отидат, няма отговорни роднини на около, какво се случва с животинката?
Отива на улицата, в разцвета на силите си, некастрирана.


На запад хората живеят доста повече от тука. 80г не са им никакъв проблем / на моята позната родителите почина на над 87г. / И няма да отиде на улицата - едното в къши , другото на вилата при сина.
Стига писаници въпроса е приключен !! / само дето 3-4 месеца трябва да се занимавам с обучение на пале./

@Zonker за сведение м/у помиярите има и немски овчарки и булдози / породисти / Снощи се наложи да ритам 1 уж немска овчарка / не можах да я видя в тъмницата / - налетя на кокера. който е на повод.

По повод на всички писали тука - вие защо не си кастрирате животните - ами , ако ги изтървете и избягат и те ще направят разплод - давайте каков чакате.
User's Signature

Качена снимка

#5 Потребителят е офлайн   koniarska Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 2842
  • Регистрация: 25-July 07
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Skype:

Публикувано: 26 October 2010 - 09:18 PM

Показване на мнениетоkris11, в 26 October 2010 - 07:18 PM, написа:

Показване на мнениетоdora7511, в 26 October 2010 - 09:01 PM, написа:

На Запад , толкова възрастни хора са достатъчно разумни и далновидни и си осиновяват възрастни животни- около 10г. поне.И си доживяват старините зедно.Егоистично и безотговорно е да си ( подарят)бебе на тази възраст.Та шанса да не го догледат до смъртта му е голям.И ако в този момент, когато си отидат, няма отговорни роднини на около, какво се случва с животинката?
Отива на улицата, в разцвета на силите си, некастрирана.


На запад хората живеят доста повече от тука. 80г не са им никакъв проблем / на моята позната родителите почина на над 87г. / И няма да отиде на улицата - едното в къши , другото на вилата при сина.
Стига писаници въпроса е приключен !! / само дето 3-4 месеца трябва да се занимавам с обучение на пале./

Интересно,ако кучето на година и половина получи пиометра,какво ли ще стане тогава?Как не ви е срам,да пишете такива простотиии :eg_033:
User's Signature

PUNISH THE DEED , NOT THE BREED !

#6 Потребителят е офлайн   dora7511 Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 3177
  • Регистрация: 11-January 09
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:Фитнес,йога, източна литература,здравословен начин на живот...кучета и котки:)

Публикувано: 26 October 2010 - 09:23 PM

Aми кастрирали сме си животните, закъснял си със съветите :ab_041:
User's Signature

Качена снимка

#7 Потребителят е офлайн   Zonker Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 378
  • Регистрация: 24-January 10
  • Gender:Male
  • Location:София

Публикувано: 26 October 2010 - 09:28 PM

А бихте ли ми обясни ли, моля, как рязането на опашката на кокера се различава от кастрацията като акт на намеса в работите на майката природа?
User's Signature

Early this morning, when you knocked upon my door, I said "Hello, Satan. I believe it's time to go!"

#8 Потребителят е офлайн   lgdani Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 582
  • Регистрация: 16-November 06
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 26 October 2010 - 09:28 PM

А, аз да попитам всички вас, които ежедневно се борите с безмозъчни хора, защо се впрягате на поредния визирам  kris11 и спамим темата на животинката? Нищо няма да промените колкото и да се опитвате да обяснявате, защото човека просто не желае да чуе. Предлагам просто коментарите му да бъдат игнорирани от всички нас и предполагам сам ще се откаже да пише необосновани постове на лаик.

#9 Потребителят е офлайн   Zonker Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 378
  • Регистрация: 24-January 10
  • Gender:Male
  • Location:София

Публикувано: 26 October 2010 - 09:30 PM

Защото ни е скучно, имаме достъп до интернет и сме изкрезили кучелюбци...И защото бъка от такива като Крис11
User's Signature

Early this morning, when you knocked upon my door, I said "Hello, Satan. I believe it's time to go!"

#10 Потребителят е офлайн   d-r Bobadova Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 6824
  • Регистрация: 22-October 07
  • Gender:Female
  • Location:P. Sherman 42 Wallaby Way, Sydney

Публикувано: 27 October 2010 - 01:39 AM

и щото проблемът му е, че не е приет добре.
Съжалявам, Крис11, не съм Господ, не си играя на такава, но това е моят принцип! Кастрирам и тогава давам. Точка. Вие си запазете вашите принципи далеч от мен, за да нямаме подобен конфликт. Като царица не би живяло куче, което поради глупави изказвания, че ще бъде осакатено заради кастрация може да умре от пиометра и/или тумори на млечните жлези.
И не ми казвайте, че е противоестествено! Куче, което живее в апартамент, с микрочип, яде гранули, с купирана опашка, редовно ваксинирано и обезпаразитявано.... Ама много естествено! Думи нямам...
А за кастрациите - за разлика от вас, собственик на домашен любимец, но явно без отношение към животните, а само към расовите такива - кастрирам и то доста, точно за да не пречат бездомните на такива като вас.
Айде, със здраве и моля не пишете тук повече. Особено простотии.
User's Signature

Ветеринарна клиника "Добро хрумване!" ул. "Княз Борис I" N125, София
тел: 929 80 29; 0896 604 835
Качена снимка

#11 Потребителят е офлайн   isi_ar4i Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 961
  • Регистрация: 27-August 10
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:кучето ми, планинатаааа, ски, фотография, филми.......

Публикувано: 27 October 2010 - 02:25 PM

".........че ще бъде осакатено заради кастрация може да умре от пиометра и/или тумори на млечните жлези. ..."

Какво е пиометра?
User's Signature

Качена снимка

#12 Потребителят е офлайн   rodegunda Икона

  • планински вир
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 7045
  • Регистрация: 30-October 07
  • Gender:Female

Публикувано: 27 October 2010 - 02:39 PM

Пиометра

#13 Потребителят е офлайн   Damond Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 207
  • Регистрация: 24-November 08
  • Gender:Female
  • Location:Davis, CA

Публикувано: 28 October 2010 - 08:09 AM

Aдаш, не слагай чертата така, послушай хората.
Моето кученце си отиде от пиометра...и оттогава вече две години си повтарям - защо нямаше някой като докторите тук, който да ни предупреди. Но по онова време никой в нашия провинциален град не кастрираше превантивно кучета и котки, нямаше Интернет и достатъчно популярна литература по въпроса. Ако бяхме я кастрирали навреме, Дженка можеше да си поживее още някоя година и да си отиде спокойно, без да се мъчи. Много е тежко да минеш през това и да знаеш, че си можел да го предотвратиш, вярвай ми!

#14 Потребителят е офлайн   nETq Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 378
  • Регистрация: 27-June 09
  • Gender:Female
  • Location:Асеновград

Публикувано: 08 November 2010 - 08:30 PM

Ами грешно или не аз моята я кастрирах след първото разгонване (на 10 месеца беше на 8 се разгони) понеже ми обясниха няколко ветеринаря, че ако я кастрирам преди това има опасност да се наруши растежа, но ако закъснея повече и го направим след първата година вече се губи профилактичната част от процедурата и малко губи смисъл.
Навремето имахме котка, която не кастрирахме и още съжаляваме. И все пак си мисля, че всеки сам си взима решението, но лично аз не бих рискувала живота на кучето си за да спечеля пари, като го заплождам по съседски. Има си хора за тая работа :ba_025:

#15 Потребителят е офлайн   nETq Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 378
  • Регистрация: 27-June 09
  • Gender:Female
  • Location:Асеновград

Публикувано: 08 November 2010 - 08:38 PM

Ами грешно или не аз моята я кастрирах след първото разгонване (на 10 месеца беше на 8 се разгони) понеже ми обясниха няколко ветеринаря, че ако я кастрирам преди това има опасност да се наруши растежа, но ако закъснея повече и го направим след първата година вече се губи профилактичната част от процедурата и малко губи смисъл.
Навремето имахме котка, която не кастрирахме и още съжаляваме. И все пак си мисля, че всеки сам си взима решението, но лично аз не бих рискувала живота на кучето си за да спечеля пари, като го заплождам по съседски. Има си хора за тая работа :ba_025:

#16 Потребителят е офлайн   nETq Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 378
  • Регистрация: 27-June 09
  • Gender:Female
  • Location:Асеновград

Публикувано: 08 November 2010 - 08:38 PM

Ами грешно или не аз моята я кастрирах след първото разгонване (на 10 месеца беше на 8 се разгони) понеже ми обясниха няколко ветеринаря, че ако я кастрирам преди това има опасност да се наруши растежа, но ако закъснея повече и го направим след първата година вече се губи профилактичната част от процедурата и малко губи смисъл.
Навремето имахме котка, която не кастрирахме и още съжаляваме. И все пак си мисля, че всеки сам си взима решението, но лично аз не бих рискувала живота на кучето си за да спечеля пари, като го заплождам по съседски. Има си хора за тая работа :ba_025:

#17 Потребителят е офлайн   valnata Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1326
  • Регистрация: 28-January 10
  • Gender:Male
  • Location:Варна

Публикувано: 08 November 2010 - 11:14 PM

[quote name='nETq' date='08 November 2010 - 08:43 PM' timestamp='1289241518' post='879493'.
И все пак си мисля, че всеки сам си взима решението, но лично аз не бих рискувала живота на кучето си за да спечеля пари, като го заплождам по съседски. Има си хора за тая работа :ba_025:
[/quote]

Много рискове, много нещо. :ab_041: Защо според вас едно Некастрирано куче трябва да се заплоди на 100% и то съседски? За женските до някъде съм съгласен да се кастрират, но за мъжките кутрета не ми е ясно защо трябва да се кастрират. Защото е 'модерно"(да намалим популацията.. О ами ако не искаме да го плодим?! :ab_041: ) Или щом не кастрираме попадаме в онази графа(развъждачи на килограм). Моето куче е мъжко и не смятам да го кастрирам, защото не виждам смисъл.. Нито ще го плодя, нито смятам да го продавам.. И да питам за кучетата в развъдниците. Колко живеят горките некастрирани животни? Колко са умрели от рак и др. И задължително ли пипват тумор на тестисите?

Нека хората сами решат бъдещето на любимеца си. Кастрацията има минуси и който се интересува може да ги прочете. Има доста литература писана от лекари. Не е задължително кучето или котката(особено мъжките да се разболеят)

тези отлични кучета в развъдниците как живеят 10-15 години? :ab_041: Или те са с имунитет, щото са родословни. :tb_195:

Бездомните идват, защото общините и "организациите", които взимат парички не си гледат работата.. Тук е по-лесно да си чатим и да хулим всеки, който е против кастрацията. Ако беше толкова рисково кучетата от развъдниците дали щяха да вадят кучило номер C,D?? дайте да кастрираме и някои некачествени хора.. пак има рискове.

#18 Потребителят е офлайн   nETq Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 378
  • Регистрация: 27-June 09
  • Gender:Female
  • Location:Асеновград

Публикувано: 09 November 2010 - 04:05 PM

Ами не съм специалист, но се старая да мисля логично.
Всеки ми повтаряше 'нека поне веднъж да роди да си изкараш парите дето си ги вложила'. Да не е къща да я давам под наем?!?!?
Това едно на ръка, но според мен почнеш ли да го заплождаш трябва да не е само веднъж ей така да видим кво ще излезе. Един механизъм почне ли да работи той трябва да продължи!
А за заплождането по съседски - ами моята е без родословие :md_064: Така или иначе ако бях решила да я разплождам аз трябваше да правя селекцията на мъжките, а това не ми е специалност! Както вече казах има си хора за това. И - да, това си е риск, защото има не един и два случая, в които (специално за собствениците на мопсчета) след това казват "никога повече няма да причиня това на кучето ми". Ако нещата бяха толкова прости нямаше да са нужни развъдчици.
А това за минусите ми е ясно, но също така съм наясно и с плюсовете и че никой не може да ти даде гаранция за нищо, защото и в двата случая може да се разболее в последствие.
И бтв истината е че като стане въпрос за кастрация на мъжко куче проблема не е в кучето, а в собственика му, защото всеки мъж излиза с лафа 'дай да ти резнем на теб топките да видиш хубаво ли е'.
А къде забравяме за статистиката? Може сами да проверите колко мъжки кучета са загубени и колко женски. Мисля че няма смисъл да уточнявам за какво става въпрос.
Обичайте си животинките гледайте си ги кой както намери за добре и не съдете другите за постъпките им :md_064:

#19 Потребителят е офлайн   Ch@Rlie Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 650
  • Регистрация: 26-October 09
  • Gender:Female
  • Location:Бургас

Публикувано: 09 November 2010 - 04:27 PM

Специално за кастрирането на мъжки кучета, аз съм против, не защото искам да размножавам обаче. След като прочетох информацията тук, реших, че трябва да кастрирам кучето си (мъжко). Посъветвах се с двама ветеринари, които определено ме отказаха. Недоверчива съм си по природа и се опитах и сама да събера "за" и "против", така категорично стигнах до извода, че това е напълно излишно в моя случай - ненужен стрес, а да не говорим, че има статистики, според които и доста опасно за здравето на животното.
Аз лично отглеждам куче в апартамент, разходките ни са винаги сред познати кучета, а когато има непознати е вързан. Свела съм до минимум рисковете от тази гледна точка. Мисля, че ако едно животно получава достатъчно разходки, за да изразходи енергията си, не би трябвало да има поведенчески проблеми и се чувства спокойно.
И да, за повечето мъже го има и психологическия момент, който намирам за естествен и основателен до голяма степен.
Искам пак да подчертая, че говоря за мъжките животни.
User's Signature

Качена снимка

#20 Потребителят е офлайн   valnata Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1326
  • Регистрация: 28-January 10
  • Gender:Male
  • Location:Варна

Публикувано: 09 November 2010 - 06:45 PM

И аз за мъжките говоря. Не, че ми пречи да го заведа, Но защо? Кучето е здраво, няма да се плоди, не ходи без повод, защото е дребен и ме е страх някое куче да не го нарани. Няма смисъл от кастрация. Женските имат повече проблеми и за тях съм по-съгласен. :re_037:

Ама, че трябва да кастрираме, щото задължително ще увеличим популацията.. :ab_041:

  • (31 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Последна »
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни