Dog.bg Форуми : София, 20-21,11,2010

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (6 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Последна »
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

София, 20-21,11,2010

#1 Потребителят е офлайн   manus Икона

  • Claymore
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1299
  • Регистрация: 28-February 05
  • Gender:Male
  • Location:София, България

Публикувано: 03 November 2010 - 09:10 AM

20-21 ноември 2010 г.
ХХV и ХХVІ Международна ФИФе изложба
Национален музей "Земята и хората"
гр. София 1000, бул. "Черни връх" № 4
10-18 часа

Международни съдии от ФИФе:
г-жа Айвор Андерсон, Швеция – всички категории
г-н Хенри Хорнел, Норвегия – І, ІІ и ІV категория
г-жа Сирпа Линдельоф, Швеция – ІІ и ІІІ категория

Очакваме ви както като участници с вашите котки (могат да участват домашни котки без родословие, само при условие че са кастрирани и с редовни ваксини), така и като зрители да се насладите на безграничната котешка красота!!! Записването приключва до 12 ноември, а залата е отворена за посетители от 10 часа сутринта двата дни.

:rc_036:

#2 Потребителят е офлайн   manus Икона

  • Claymore
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1299
  • Регистрация: 28-February 05
  • Gender:Male
  • Location:София, България

Публикувано: 08 November 2010 - 09:44 PM

ето покана и за една нова инициатива на НФФе, надявам се да се окаже успешна и за в бъдеще да се развие :ba_025:

Семинар – обучение
На тема
„Международна фелиноложка изложба”

19.11.2010г, Музей „Земята и Хората”, Гр. София
Начало 17ч.
Водещи:
Лазар Пашов – изложбен организационен комитет
Николай Данов - Стюард
Програма:
1. Участие в Изложба - условия, документи, срокове, плащане!
2. Ветеринарен контрол – какво е необходимо за да влезем в изложбената зала.
3. Оценяване – кога, защо и как да получим оценка от съдията.
4. BIV и NOM – как, кога и защо се избират „най-добър в цвета”, и „номинации”.
5. BIS – всичко за протичането на Бест ин Шоу (избирането на победители).
6. FIFe – Ръководство, партньорства, признати породи.
7. ЕМС код - що е то и как да го тълкуваме.
8. Оценяване и изложбени титли – метод на оценяване и необходими сертификати за достигане до определена титла.

Всеки желаещ да се включи в семинара може да заяви желанието си на nffe@abv.bg
Краен срок за записване – 15.11.2010
Такса за участие – 10лв.

#3 Потребителят е офлайн   ironic_ Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 535
  • Регистрация: 14-September 07
  • Gender:Female
  • Location:Германия

Публикувано: 22 November 2010 - 08:15 AM

Посетих изложбата, имах възможност да видя много интересни породи котки, вкл. абисинска и разкошен Мейн Куун.

Но ми беше изключително неприятно, за собствениците на животните не знам, как хората се опитваха да ги оскубят или ръгнат с пръст през решетката, за да им обърнат котките внимание, снимаха ги със светкавици, шумните коментари от типа "Аууу, туй точно като наш'та Шуша" и пр.

И в чужбина ли е такова отношението?

Сигурно изложбата е голям стрес.
User's Signature

Качена снимка

#4 Потребителят е офлайн   radocats Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 477
  • Регистрация: 25-July 06
  • Gender:Male
  • Location:Варна

Публикувано: 22 November 2010 - 08:56 AM

Цитат

Но ми беше изключително неприятно, за собствениците на животните не знам, как хората се опитваха да ги оскубят или ръгнат с пръст през решетката, за да им обърнат котките внимание, снимаха ги със светкавици, шумните коментари от типа "Аууу, туй точно като наш'та Шуша" и пр.


По-грижовните собственици самоотвержено бранят спокойствието на котките си като не ги оставят без надзор, облепят фронта на клетките си с фолио или си носят по-съвременни клетки които не предоставят възможност за контакт. :mg_062:

Цитат

Сигурно изложбата е голям стрес.


Изложбените котки обикновено са много спокойни и понасят стреса безпроблемно.
User's Signature

"Success is dependent on effort." ~ Sophocles
www.radocats.com

#5 Потребителят е офлайн   manus Икона

  • Claymore
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1299
  • Регистрация: 28-February 05
  • Gender:Male
  • Location:София, България

Публикувано: 22 November 2010 - 09:26 AM

За съжаление навсякъде е такова отношението на посетителите... да не кажа, че в България забелязвам известна тенденция към дисциплинираност. Хората вече осъзнават, че животинките имат нужда от спокойствие и питат първо за разрешение.

Искам освен това да кажа, че за мен това беше най-хубавата Българска изложба до момента. Беше организирана изключително точно, с много приятни и компетентни съдии, много хубав и разнообразен награден фонд, шарена зала, и не на последно място - разнообразни и изключително качествени котки. Конкуренцията беше много силна, особено във втора категория. Честито на всички победители!! Надявам се всички участници да са останали доволни от участието си :rc_036:

Не мога и аз да не се похваля че моето момче BG* Came true Claymore from Velvet D'amour беше двата дни БИС коте 3-6 месеца в първа категория, най-добра котка от първа категория, и БОБ 1! За съжаление нямам снимки от изложбената зала и ще се радвам да видя вашите :)

#6 Потребителят е офлайн   Malaika wa mbinguni Икона

  • старо куче шампион
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1969
  • Регистрация: 23-January 08
  • Gender:Not Telling

Публикувано: 22 November 2010 - 12:35 PM

Привет на всички :re_037:
Имах възможноста да посетя изложбата първия ден-събота,наистина любителите и почитателите на нейно величество -Котката-бяха много което ме радва,още повече ме радваха младите майки дошли с дечицата си на изложбата-самия факт че хората все повече търсят контакт с животните е много полужителен!Да вярно е че не всички имаха нужната култура и европейски обноски но както по горе писа друг съфорумец-отговорните стопани се бяха погрижили за котките си да бъдат "обезопасени" от набезите на любопитните детски пръстчета :ab_041:
И аз очаквам с нетърпение много снимчици от изложбата,котанчетата бяха страхотни и много разнообразни като породи,наистина уникални!
За съжаление не успях да отида на време за да видя една котка която за мен лично има магнетично и тайнствено привличане-малкото бебче сфинкс :wub: разминали сме се със собствениците за има,няма 10минути е не успях да се порадвам на котачето но пък намерих златното цветенце което е било част от украста на клетката му :smile: !Искам да помоля ако някой е направил снимчици на чаровното бебче да ги сподели-моля ви!
И на мен обещаха да ми пратят малко снимки от изложбата но все още чакам,по късно ще кача и клипче от новините на Про бг.
Честито на всички участници! :rc_036:
User's Signature

Качена снимка
Качена снимка

#7 Потребителят е офлайн   wendy Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1155
  • Регистрация: 17-November 06
  • Location:София

Публикувано: 22 November 2010 - 12:41 PM

Не съм съгласна, че публиката е дисциплонирана. Найлона, с който ги облепям клетките беше целия на дупки още първия ден. В Румъния по-малко ръгаха с пръст клетки, но и там се случваше.
Като сме започнали да се хвалим да се похваля и аз. :) Котилото ми Турска Ангора спчели и двата дена BIS. Първият ден Гюкхан спечели BIS коте 3-6 месеца във втора категория.
Невите ми ги викаха за сравнение за номинация, но те не могат да се състезават все още за BIS. :( Котилото Невска Маскарадна беше номинирано и двата дена. Съдията Хенри Хорнел каза, че толкова добри невчета е виждал в Русия и Полша. :)
User's Signature

Tурската ангора е единствената котка с чувство за хумор!
При вида на Невските Маскарадни котки, все още никой не е успял да скрие възхищението си!

http://bendidas.com/

#8 Потребителят е офлайн   Royal UniCats Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 91
  • Регистрация: 26-May 09
  • Gender:Female
  • Location:Бургас
  • Skype:

Публикувано: 22 November 2010 - 07:33 PM

Високите такси за участие на не членуващите в НФФЕ и клетките, се компенсираха с добре отоплена зала, любезни стюарди и страхотни съдии. Най-хубавата Бг изложба до момента.

Като никога до сега нямаше интриги и злобни подмятания. Е, като изключим неуспешният опит на Ани или както там се казваше.
Нерон4е мамаКачена снимка взе първите си 2 CAGCIB-a / 2 EX1 за Гранд Международен Шампион Качена снимка

Честито на победителите и на Манус най-вече !!!

Снимка (и)

  • Прикачена снимка

User's Signature

Развъдник за персийски котки Royal UniCats (FFE registered)

Качена снимка

#9 Потребителят е офлайн   Tefnut Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 216
  • Регистрация: 29-September 08
  • Location:Пловдив

Публикувано: 22 November 2010 - 08:37 PM

ЧЕСТИТО НА ВСИЧКИ ПОБЕДИТЕЛИ!
Много котки,
много зрители,
много силна конкуренция, особенно в 1 и 2 група!
Отлична организация,
отлично настроение и много емоции!
За всичко това БЛАГОДАРИМ на организаторите и на помогналите за това шоу!

Всички участници от Дружеството сме доволни от отличните резултати в представянето на котките ни!
Участвахме с 25 котки - 20 персийски и екзотични (18 от тях родени в нашия развъдник Persy de Gal), 4 мейн куна и 1 британка.
В 1 група - персийски и екзотични спечелихме 12 Номинации и 7 Бест ин Шоу в шампионските класове при мъжките, женските, мъжките кастрати и женските кастрати!
GIC BG*Jaguar Persy de Gal - BIS двата дни
IP BG*Jamaica Persy de Gal - BIS двата дни
BG*Winnie Sweet Persy de Gal - BIS в събота
BG*Amon-Ra Persy de Gal - BIS в събота
BG*Dixi Persy de Gal - BIS в неделя

Гранд Международни станаха:
LTCH White Diamond of Persy de Gal
BG*Tutankamon Persy de Gal

Международни шампиони
BG*Sheikh Shahzaman Persy de Gal
BG*Uzi Persy de Gal
BG*Jamaica Persy de Gal
и BG*Pearl Heart Persy de Gal, която е петото коте от международен шампион нагоре на черната ни екзотка IC GR*Arion's Black Beauty, с което тя покрива норматива за престижната титла Distinguished Merit (DM). Първата котка в България, която е Международен Шампион и с тази титла! Честито!

В 2 група, скоро внесения от Гърция, млад мейн куун Нектаркатс Немо спечели Бест ин Шоу, Бест ин Група и Бест оф Бест 2! Честито на Пламена от развъдник Steelheart !

Ще пусна снимки по късно.
User's Signature

Развъдник за персийски и екзотични котки  Persy de Gal (CFA & FFE registered)
http://www.persydegal.com

Качена снимка

#10 Потребителят е офлайн   manus Икона

  • Claymore
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1299
  • Регистрация: 28-February 05
  • Gender:Male
  • Location:София, България

Публикувано: 23 November 2010 - 12:49 PM

Браво, Tefnut!! Страхотни успехи за развъдник Перси де Гал!! Годините труд показват своите резултатиКачена снимка Много се радвам и че котките с титла ДМ в България вече са повече!
ОЧаквам снимки и от вас, но не мога да не покажа големия победител!

Прикачена снимка
Прикачена снимка

#11 Потребителят е офлайн   cattery Persey Victory Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 26
  • Регистрация: 24-November 10
  • Gender:Female

Публикувано: 24 November 2010 - 12:25 AM

Честито manus,котарака е много хубав,но не трябваше ли да е в клас 6-10 месеца,вместо 3-6 месеца! Би ли уточнил кога точно е роден,защото в подраздел персийска котка пишеш на 6-ти юни 2010г. в 11:54 ч.,че на снимката е на 1 месец,а в каталога е записана рожденна дата 30.05.10г. :zz_218:
На 6-ти юни би бил на 6 дена,а той на снимката цял юнак беше станал вече :oc_171:

#12 Потребителят е офлайн   cattery Persey Victory Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 26
  • Регистрация: 24-November 10
  • Gender:Female

Публикувано: 24 November 2010 - 01:34 AM

E manus,влезе във форума,стоя,предполагам мисли....Толкова ли е трудно да напишеш истинската дата на раждане на котарака ти,все пак имаш само две животни,срамота е да се забравя датата на раждане на любимите същества... :md_064:

#13 Потребителят е офлайн   manus Икона

  • Claymore
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1299
  • Регистрация: 28-February 05
  • Gender:Male
  • Location:София, България

Публикувано: 24 November 2010 - 01:51 AM

мислех изобщо да не пиша, не защото не знам кога е роден котарака, а защото се надявах веднъж да се мине без интриги. но трябваше да се досетя, че на някого ще е проблем този котарак.
само да спомена, че вкъщи имам три котки. Сара може да не е родословна, но я обичам наравно с другите и получава абсолютно същите грижи като тях.

по същество - котарака е роден на 30 май. не знам сравнено с твоите котета колко ти се струва едър. за съжаление и съдиите отгбелязаха, че има твърде дребни персийки на изложбата (включително и Кики за съжаление), но спрямо моите котета си е направо дребен. преди месец в Румъния бяха и двете и ги видяха всички че бяха по над 3 кг, на 5 месеца. близо кг повече, от това, което е Сиско в момента. ако се съмняваш в тяхната дата на раждане се свържи с колегите си от ветеринарна клиника Доверие, и от ветеринарна клиника Добро хрумване, и попитай на Великден кой отваря клиники за прегледи и консултации на бременната Консуела.
котарака за който бях писал по-рано, за съжаление не е при мен. други обяснения дължа ли?

ПС: когато преди месец в Румъния котарака все отлична оценка без номинация никой не питаше кога е роден....

#14 Потребителят е офлайн   cattery Persey Victory Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 26
  • Регистрация: 24-November 10
  • Gender:Female

Публикувано: 24 November 2010 - 02:20 AM

manus,котарака не е от твоята Консуела,какво общо има тя в случая :wb_052:
Зная повече неща от колкото си мислиш :md_064:
Как ще обясниш това което те попитах в по-горния пост./как става тази разлика със снимката?/
Съдията както всички разбраха харесва много едри котки,в което няма нищо лошо,всеки си има вкус.По-дребните котки,чиито пропорции са типчни за породата ,в никакъв случай не са по-лоши от огромните.Ако си спомняш преди 2 години ноември BIS стана котарак на Мартин,който е перфектен макар и много по-дребен от тогавъшните си конкуренти.
Сега пък аз да ти кажа по същество защо тази шашма,която сътворихте ме засегна лично-това не е интрига както се опитвате да представите нещата,това е поредната нередност която се прави.За другите не ме интересува,но твоето "котенце" измести несправедливо женско коте мое производство Persey Victory Fantasy,която беше номинирана и двата дни и никак не е дребна за възрастта си.Не разбирам защо при положение,че котарака ти е перфектен,го записа в по-долната категория,той щеше да стане BIS и в 6-10 месеца,където му беше мястото :rc_036: Изобщо не ми пука за титлите,ти предполагам знаеш за това,тук въпросът е принципен :re_037:
Извинявай,че забравих Сара,не ти оспорвам обичта към котките ти в никакъв случай,защото аз също обожавам моите :wub:

#15 Потребителят е офлайн   Royal UniCats Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 91
  • Регистрация: 26-May 09
  • Gender:Female
  • Location:Бургас
  • Skype:

Публикувано: 24 November 2010 - 06:41 PM

Manus, изобщо не дължиш обяснение на никого! Заслужено и двата дни най-хубавото коте на изложбата победи! Качена снимка
User's Signature

Развъдник за персийски котки Royal UniCats (FFE registered)

Качена снимка

#16 Потребителят е офлайн   cattery Persey Victory Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 26
  • Регистрация: 24-November 10
  • Gender:Female

Публикувано: 24 November 2010 - 08:08 PM

Никой не оспорва красотата на котарака,напротив както вече написах котарака е страхотен,но трябваше да е в категория 6-10 месеца.Никой не оспорва и победата му,просто става въпрос за грубо нарушение на правилата,да се фалшифицира датата на раждане,той дори самия manus не е толкова виновен,той е само пешка в ръцете на "приятелите си", :fm_154:
което ще разбере на по-късен етап,но това си е негова лична работа.Обяснение логично и да иска manus няма как да ми даде то е ясно,всеки сам да си прави изводите,пази се от ласкателите manus,те са по-опасни от открито критикуващите :wink:

#17 Потребителят е офлайн   manus Икона

  • Claymore
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1299
  • Регистрация: 28-February 05
  • Gender:Male
  • Location:София, България

Публикувано: 24 November 2010 - 08:20 PM

какви ласкатели, какви "приятели", какви "пешки"..... не се правете на толкова загрижена и добронамерена. котарака, който показах в другата тема е съвсем друг от този в тази. ако вие г-жо Йонева, знаете по-добре от развъдчика на котарака рожденната му дата, моля обърнете се към тях за доуточнение. котарака има ЛЕГИТИМНО родословие в което е написана датата му на раждане според която се състезава в съответния клас.

може би ако и него не бях успял да взема вашето ЕЛИТНО коте щеше да е БОБ, ама не е.... той е жив, здрав, и ще ходи по изложби. дали ще печели, какво и колко ще покаже само бъдещето. заради това има международни съдии, които да СЪДЯТ. те своето решение са си го взели и то не подлежи на оспорване.

#18 Потребителят е офлайн   cattery Persey Victory Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 26
  • Регистрация: 24-November 10
  • Gender:Female

Публикувано: 24 November 2010 - 08:54 PM

manus много добре знаеш истината,който е видял котето от тогавъшната ти снимка също.Котето,което е произведено от мен/ то отдавна вече не е мое,има си чудесни любящи стопани/ щеше да стане BIS и двата дни,ако си беше сложил котака в правилната категория,а не BOB което също много добре ти е известно! И за твое сведение и двамата съдии останаха очаровани от него,което го има документирано на видео,а и имаше доста свидетели.Колкото до датата на раждане,която е написана в родословието,много добре знаеш,че може да бъде подправена :od_172:
Желая ти много успехи manus с твоите животни по изложбените рингове,защото зная че това е много важно за теб,но не забравяй да играеш по правилата,тогава победата ще е още по-сладка!

#19 Потребителят е офлайн   Viktor-Bull terrier Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 40
  • Регистрация: 16-October 10
  • Gender:Male
  • Location:Пловдив; Стара Загора

Публикувано: 24 November 2010 - 09:20 PM

Чета и не вярвам на очите си! След единодушното гласуване на съдиите някой да си позволи да претендира че е по-добър. И върха на наглостта – за правила да надава вой човек който си продава „топ-шоу” производството по кокошкарските хайван-пазари на раздърпано чердже. Или си мислите, че сте невидима д-р Йонева? Както се казва „не вижда гредата в свойте очи а търси сламката в чуждите”.

#20 Потребителят е офлайн   cattery Persey Victory Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 26
  • Регистрация: 24-November 10
  • Gender:Female

Публикувано: 24 November 2010 - 09:42 PM

Вие Viktor-Bull terrier бяхте стюард и много добре чухте думите на съдията за котето произведено от мен.Не помня някога да съм определяла животните си като "топ-шоу",това е запазена марка на други но явно не сте запознат достатъчно с котешките среди,а сте по-добър в кучешките,където :rc_036: .Нещо аз ли не обяснявам както трябва,никой не претендира,че животното на manus е по-лошо от моето,правете разлика,претендирам че двете животни изобщо не са за един клас китен 3-6 месеца,за да ги сравняваме изобщо.Не търся интрига,безсмислен спор или каквото там си мислите,а истината.Явно сте бил доста зает на изложбата в Пловдив или нарочно неточно информиран от други,за да видите какво имаше на пазара за продаване-книжки за животни/и не на чердже,а на друга постелка :db_046: .Никога не съм излизала,за да продавам животно на пазара,аз бях там на изложбата-базар,разхождайки се с мой котарак по друга причина и то само за час и половина по работа, който ме познава знае защо.Разглеждах изложбата и ако съм искала да се крия и ако съм имала защо щях ли да бъда там... :md_064:
Разбирам,,че manus и не само той са ви приятели,но мислите ли че му правите услуга в случая,прикривайки истината,или по-точно изопачавайки я. :wb_052:

  • (6 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Последна »
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни