Dog.bg Форуми : хигиена след разходка

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
Страница 1 от 1
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

хигиена след разходка

#1 Потребителят е офлайн   erna Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 36
  • Регистрация: 29-September 10

Публикувано: 13 November 2010 - 10:35 AM

здравейте.пак съм аз.искам да попитам как се наи-лесно се почистват лапите на кучето след разходка.пробвах във ваната не е много удобно.сега опитах с гъбичка намокрена с вода и веро.мия лапите и след това подсушавам.така е по-лесно .но не знам дали се почистват достатъчно добре.ще се радвам,ако разбера и за други начини за почистване.благодря и приятен ден на всички.

#2 Потребителят е офлайн   seska Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 3952
  • Регистрация: 27-September 04
  • Gender:Female
  • Location:Варна

Публикувано: 13 November 2010 - 10:43 AM

Лапите трябва да се измият след разходка под течаща вода и не с веро. Има си кучешки шампоани!
User's Signature

Kennel "Foxy nose" - kleinspitz & pomeranian
http://www.foxynose.com/

#3 Потребителят е офлайн   strugel Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 356
  • Регистрация: 22-October 10
  • Gender:Male
  • Location:България, Правец
  • Interests:Възпитание, обучение и спорт със немско овчарско куче

Публикувано: 13 November 2010 - 10:46 AM

Показване на мнениетоseska, в 13 November 2010 - 09:48 AM, написа:

Лапите трябва да се измият след разходка под течаща вода и не с веро. Има си кучешки шампоани!


съгласен съм, но само лапичките, а не цялото куче след всяка разходка, защото е много вредно за козината
User's Signature

If you wanna' be the best, first, you've gotta' take out the best..

#4 Потребителят е офлайн   C-suM Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 166
  • Регистрация: 02-January 10
  • Gender:Male
  • Location:Бургас

Публикувано: 13 November 2010 - 03:00 PM

Това е шпиц все пак.. не виждам какъв е проблема да се вдигне на мивката и да му се измият лапичките с вода ...
И спрете да правите за всяко глупаво нещо отделна тема, има си говорилня поствайте там с въпросите си :)

:rc_036:

#5 Потребителят е офлайн   dog_lover87 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 383
  • Регистрация: 05-November 10
  • Gender:Male
  • Location:In the middle of nowhere
  • Interests:Физика, послушание и обучение на куче,борба срещу насилието над животните и всичко свързано с котки,кучета и птици.

Публикувано: 13 November 2010 - 06:55 PM

Рекс обикновено е вътре,а аз знам,че на двора е чисто (горе-долу),а той излиза там,само за да си свърши работата и веднага се прибира.Просто трябва да се мият,както правя и аз след всяка разходка.Все пак навън е друго-кучето стъпва навсякъде,най вече по мръсното,за да души и да търси,е и то не знае каво,но най добре е и за вас и за кучо да миете лапите,сега Ви се вижда трудно,но после когато свикнете това ще Ви е навик и няма да е толкова зле,все пак си струва,за да у вас е чисто,все пак когато се прибирате след дъжд например няма да Ви е много приятно куч да направи навсякъде в кални лапи,а и по леглото да стъпва,нали?

#6 Потребителят е офлайн   strugel Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 356
  • Регистрация: 22-October 10
  • Gender:Male
  • Location:България, Правец
  • Interests:Възпитание, обучение и спорт със немско овчарско куче

Публикувано: 13 November 2010 - 07:06 PM

да трябва да се поддържа хигиена, но аз имам друг проблем.. когато съм в апартамента ии за да стигна до банята трява да мина през коридора и обикалям целия апартемент, докато стигна до банята и куче "леко" е изцапал :ab_041: :ab_041:
User's Signature

If you wanna' be the best, first, you've gotta' take out the best..

#7 Потребителят е офлайн   erna Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 36
  • Регистрация: 29-September 10

Публикувано: 14 November 2010 - 03:29 AM

наистина докато свикне ще е по-трудно,защото сега се дърпа,рита,драска,а бе голяма борба пада докато се измием.но с упоритост всичко се постига :ba_025:

#8 Потребителят е офлайн   princessnansi Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 56
  • Регистрация: 04-August 10
  • Gender:Female
  • Location:Пазарджик

Публикувано: 18 January 2011 - 01:29 PM

Аз почиствам лапичките с мокра гъбичка ,ако ми се сторят по-зацапани тогава ги мия под душа с кучешкият му шампоан,не си позволявам да слагам веро :) Ако пък е дъждовно,по-лесно се почистват :)))
User's Signature

Парис :)
Качена снимка
*** *** ***
Качена снимка

#9 Потребителят е офлайн   lagunano1 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 516
  • Регистрация: 02-March 10
  • Gender:Female

Публикувано: 18 January 2011 - 02:02 PM

Нося го до банята и измивам краката и коремчето (че вечно се е опикал) само с топла вода с ръчния душ. Толкова много свикна с тази процедура,че сам си вдига лапичките една по една да ги измия. Всичко е до навик.
User's Signature

Качена снимка

Качена снимка

#10 Потребителят е офлайн   sasho1955 Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 1
  • Регистрация: 28-June 11

Публикувано: 28 June 2011 - 06:14 PM

Аз измивам /избърсвам/ моето кученце с влажни кърпички, има ги навсякъде и не са толкова скъпи. Вет.са ми казали , че не е полезно да се къпят всеки ден, а под душа си е къпане, няма начин да не ги намокриш. Има в "Метро"-"Wet Wipes",основно такива използвам .Ако ми свършат, има много други. Само да не помислите , че правя реклама. Имам си друг проблем, моята малка сладурана вечно е гладна, малък немски шпиц, колкото да и давам, иска още, все се чуствам виновен, а ме е страх да не я прехраня ако и угаждам. Те това е проблем , но сигурно е за друга тема , да не ме изтрие админа... Вие ми дайте съвет, пък с админа ще се разберем някак си. :smile:

#11 Потребителят е офлайн   luchi Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 177
  • Регистрация: 14-March 08
  • Gender:Female
  • Location:Sofia

Публикувано: 28 June 2011 - 10:34 PM

Уточни дневната дажба и не я надвишавай, колкото и да иска. Ако е гранули си пише на опаковката, ако е друго незная как.
User's Signature

Качена снимка

#12 Потребителят е офлайн   gogobyte Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 77
  • Регистрация: 16-May 11
  • Gender:Male
  • Location:Пловдив

Публикувано: 29 June 2011 - 08:35 AM

Това не е глад а лакомия :) давай и дневната дажба и да не ти пука. Кучето жизнено ли е и не му ли се броят ребрата начи се храни добре ;)

Доколкото до миенето мойта от вратата сама вече си влиза в банята и с подвижния душ и мия лапите. Ако се е варгаляла много и е мръсна цялата е минавам само с вода. Доколкото до митовете и легендите за къпането всеки ден за всяка порода е индивидуално но мойта е къпя почти всеки ден само с вода и е с прекрасен лъскав косъм на който много брюнетки биха завидяли :)

Страница 1 от 1
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни