Dog.bg Форуми : Хранене на Йоркширския териер

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (24 Страници) +
  • « Първа
  • 21
  • 22
  • 23
  • 24
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Хранене на Йоркширския териер

#441 Потребителят е офлайн   nadeto0 Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 2
  • Регистрация: 20-January 13

Публикувано: 26 March 2013 - 07:17 PM

Здравейте !!! Бих искала да ви попитам вярно ли е че най- малкото кученце в едно кучило става най - голямо или това е индивидуално .. Говорех с един ветеринарен лекар и той ми каза че по принцип най- малкото кученце ставало най- голямо и исках да попитам и вас. Имам си нов член на семейството вече от месец и нещо, в момента е на 3 месеца и тежи 1кг. не знам дали е нормално да е толкова на тази възраст взех я за мини. Майката и бащата ги видях когато я взимах мини са до 2 кг. ИЗВИНЯВАМ СЕ АКО НЕ СЪМ ПИСАЛА НА ПРАВИЛНОТО МЯСТО, НО СЪМ НОВА ВЪВ ФОРУМА И НЕ МОЖАХ ДА СЕ ОРИЕНТИРАМ :dh_188:

#442 Потребителят е офлайн   Elisan Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 2
  • Регистрация: 10-May 13

Публикувано: 10 May 2013 - 08:00 AM

Здравейте! От доста дълго време с мъжът ми искаме кученце,но финансово не можехме да си го позволим.За пореден път се убеждавам,че по празниците се случват чудеса-докато бяхме на вилата ни за празниците,си намерихме Йоркширски териер.Кучето е на възраст 2+ години.Животинчето беше прегладняло,слабо,мокро и видимо малтретирано.Поразпитахме напред назад,дали някой знае нещо за изгубено куче и дали някой го търси,но никой нищо не знаеше.Естествено,ние си я прибрахме,нахранихме,изкъпахме и сега е пълноправен член на нашето семейство.Обръщам се към Вас с молба за съвет.Нашата принцеса е ужасно слаба....От както я намерихме я храним по два пъти на ден с гранулирана храна,но продължава да е все така слабичка.Добре,че е козината и,та да прикрива изпъкналия и гръбнак и броящите и се ребра.Какво да направим,за да качи малко теглото си ?

#443 Потребителят е офлайн   Ейнджъл Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 1
  • Регистрация: 31-March 13

Публикувано: 21 July 2013 - 10:40 PM

Здравейте!
От няколко месеца и аз съм горд собственик на мини Йорки. Той е на 6,5 месеца и както повечето мъници е много игрив и забавен, От няколко седмици обаче имаме проблем с храненето и вече незная как да постъпвам. До скоро го хранех само с гранули- Royal Canin Junior и нямахме никакъв проблем. Като изключим това, че изяжда доста по-малко от колкото е дневната доза. В началото се стараех да го храня по четири пъти на ден, но установих че се храни когато той си реши /като изключим 2-я месец когато беше много лаком/ и започнах да му оставям по денонощно пълна купичката, а той се хранеше само сутрин и вечер. От няколко седмици отказва обаче да се храни с гранули, вземах му и консерви за капризни малки кученца. Първият път я яде и после и нея отказва. Моля ви дайте ми съвет с какво да го храня. Държах го гладен близо седмица, но той отказва и съм наистина притеснена.

Освен това бях чувала и че имат проблем със зъбките и много се надявах да не се сблъскам с това, но уви. Тази вечер видях че са му се показали "втори ред" зъбки, точно до кучешките. Чувала съм че ги вадят, но чесно казано много ме притеснява процедурата. Утре мисля да го водя на лекар. Ако някой се е сблъсквал с подобен проблем моля споделете ...


Предварително благодаря. :)

#444 Потребителят е офлайн   YORK ANASTASIA Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2866
  • Регистрация: 21-October 04

Публикувано: 22 July 2013 - 07:19 AM

Показване на мнениетоElisan, в 10 May 2013 - 06:00 AM, написа:

Здравейте! От доста дълго време с мъжът ми искаме кученце,но финансово не можехме да си го позволим.За пореден път се убеждавам,че по празниците се случват чудеса-докато бяхме на вилата ни за празниците,си намерихме Йоркширски териер.Кучето е на възраст 2+ години.Животинчето беше прегладняло,слабо,мокро и видимо малтретирано.Поразпитахме напред назад,дали някой знае нещо за изгубено куче и дали някой го търси,но никой нищо не знаеше.Естествено,ние си я прибрахме,нахранихме,изкъпахме и сега е пълноправен член на нашето семейство.Обръщам се към Вас с молба за съвет.Нашата принцеса е ужасно слаба....От както я намерихме я храним по два пъти на ден с гранулирана храна,но продължава да е все така слабичка.Добре,че е козината и,та да прикрива изпъкналия и гръбнак и броящите и се ребра.Какво да направим,за да качи малко теглото си ?


Обезпаразитете я !
User's Signature

http://yorkanastasia.com
facebook: Mariya Tsaneva
tel za Bg :+359 888 600 751
tel za Croatia :+385 977 600 751

#445 Потребителят е офлайн   eyes_on_you Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 79
  • Регистрация: 26-April 09
  • Gender:Female
  • Location:Пазарджик

Публикувано: 07 August 2013 - 03:28 PM

Какво ще кажете за тази храна http://www.wings-bg....equilibrio_dog/ ?Вета ни я препоръча ,а до сега сме на Еукануба?
User's Signature

Качена снимка

#446 Потребителят е офлайн   Molibaby Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 276
  • Регистрация: 24-June 09
  • Gender:Female
  • Location:варна

Публикувано: 14 August 2013 - 11:25 PM

Ейнджъл за 4 години Моли така и не прояде консерви , купувала съм десетки , опитай да свариш пилешко месо и да сложиш в гранулите върши чудеса :) Честичко слагам варени сърчица или воденички , а понякога и от кухнята на детето но винаги има и гранули . Според мен им писва , и правят гладна стачка . И ние да ядем все едно и също ина нас няма да ни се яде. Това само в случайте , обаче че не сте болни .
Друго с което разнообразявам е настърган кашкавал върху гранулите , парченца наденичка на ситно , омита си всичко хитрушата .

Относно зъбките наистина се вадят , по съвет на вета решихме да изчакаме и двата зъба които не бяха се сменили паднаха сами на около 2 годишна възраст , но не съм убедена че е правилно това , казвам ти какъв беше нашият случай
User's Signature

Качена снимка
Качена снимка

#447 Потребителят е офлайн   violetkatana Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 84
  • Регистрация: 23-September 13

Публикувано: 23 September 2013 - 01:38 PM

Може ли да ми кажете, ако бебе йорки е отгледано изцяло на изкуствено мляко за кучета, сега е на 3 месеца здравичко, дали това носи риск от болести впоследствие?

#448 Потребителят е офлайн   violetkatana Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 84
  • Регистрация: 23-September 13

Публикувано: 23 September 2013 - 03:06 PM

Може ли да ми кажете, ако бебе йорки е отгледано изцяло на изкуствено мляко за кучета, сега е на 3 месеца здравичко, дали това носи риск от болести впоследствие?

#449 Потребителят е офлайн   violetkatana Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 84
  • Регистрация: 23-September 13

Публикувано: 08 October 2013 - 08:17 AM

В една статия прочетох, че може да се дава белтък от яйце на йорки, а тук чета че се дава само жълтък. В крайна сметка кое може и кое не?

#450 Потребителят е офлайн   maria11111 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 159
  • Регистрация: 21-May 07
  • Gender:Female
  • Location:Sofiq
  • Skype:

Публикувано: 08 October 2013 - 09:05 PM

Вили само гранули на това бебе

#451 Потребителят е офлайн   violetkatana Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 84
  • Регистрация: 23-September 13

Публикувано: 10 October 2013 - 09:53 AM

Голям инат е, не иска и не иска никакви гранули! Става ми жал като я гледам как гладува и се чудя как да я лъжа да хапне от тях. А откъде я взима тази енергия не знам, като ме види започва едно подскачане на две крачета, като балеринка е, и няма умора.

#452 Потребителят е офлайн   anelia_888 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 481
  • Регистрация: 16-August 12

Публикувано: 21 December 2013 - 12:58 AM

Здравейте ! Търся човек от Пловдив, който иска да си вземем от зоофаста по един чувал от 13,6кг храна "TASTE OF THE WILD High Prairie Canine Formula"

ето и линк http://www.zoofast.b...36-p-28295.html



Едния чувал излиза 85,20 ст. което мисля,че е доста добре :)

За връзка - ЛС :) :re_037:
Поздрави от Французите :)
User's Signature

Качена снимка

#453 Потребителят е офлайн   LOVE KOKER Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 500
  • Регистрация: 27-November 08
  • Gender:Female
  • Location:Варна
  • Interests:Музика,фотография,готварство,биология и кокерии :)

Публикувано: 17 March 2014 - 10:12 AM

Здравейте, подарявам храна на Роял канин за кучета с хронична бъбречна недостатъчност, моля , ако някой има нужда или познава човек, който лекува своя кучо от тази коварна болест, да ми пише на лично съобщение.
User's Signature

Качена снимка Тоби и Петя

#454 Потребителят е офлайн   DaRDen Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 3
  • Регистрация: 11-December 14

Публикувано: 16 December 2014 - 02:33 PM

:wb_052:

Показване на мнениетоvioletkatana, в 10 October 2013 - 09:53 AM, написа:

Голям инат е, не иска и не иска никакви гранули! Става ми жал като я гледам как гладува и се чудя как да я лъжа да хапне от тях. А откъде я взима тази енергия не знам, като ме види започва едно подскачане на две крачета, като балеринка е, и няма умора.

Здравейте!
И аз имам същия проблем! Имаме красавица на 50 дни!Уникална е,игрива и жизнерадостна.Когато я донесохме в къщи,веднага се разигра.Но не искаше да си яде храната.Изчетох цялата тема от игла до конец.Навсякъде пише,че гранулите са най-добри.Но тя не искаше да ги близва.Днес сутринта беше много омърлушена,не искаше да яде и да пие вода,не искаше и да се движи.Дадох и малко мед,колкото да оближе пръста ми и хукнах до най-близкия зоо магазин.Купих и една консерва за бебета кучета,смесих я с гранулките,но тях малко съм ги смляла и и ги дадох.Това кутре се нахвърли като невидяло,омете купичката за норматив и се оглеждаше за още.Но не посмях да и дам повече,да не вземе да преяде.След два часа повторих процедурата пак и сега Дари е като нова.Вярно,че ака рядко,но предполагам,че това ще мине.Пред варианта да умре от глад,предпочитам този.Просто се видях в чудо!
Да добавя,току що ака нормално.Два пъти беше рядко и много и куркаше коремчето,но сега е добре! :be_107:

#455 Потребителят е офлайн   violetkatana Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 84
  • Регистрация: 23-September 13

Публикувано: 06 January 2015 - 09:44 AM

И до ден днешен не яде само гранули, винаги ги смесвам с малко пастет за кученца или пилешко месце.

#456 Потребителят е офлайн   DaRDen Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 3
  • Регистрация: 11-December 14

Публикувано: 13 January 2015 - 06:05 PM

Качена снимкаЗа съжаление при нас се отказа здравословен проблем.До вечерта получи ново разстройство и тичахме спешно при ветеринар.Поставиха и инжекция и ни дадоха някакви пастети,които били лечебни.Като се прибрахме се одриска жестоко.От нея хвъркаше вода.Направихме разтвор от смекта и го наляхме в устата и. След няколко часа живна.Честно казано бях я отписала.Ревах като магаре. През нощта станах да я видя и като ме посрещна подскачайки,не можах да повярвам на очите си. В момента който се стабилизира си прояде нормално.Сега си хрупа топчетата с голям апетит.Един път на ден и ги смесвам с лечебния пастет и да чукам на дърво....добре е

#457 Потребителят е офлайн   roshavko Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 1
  • Регистрация: 19-April 15

Публикувано: 19 April 2015 - 03:26 PM

Здравейте, От 4 месеца имам йорка -мини Ралф. Храня го с Роял Канини, вече с Джуниър. Ралфи е на 5м и половина. Имам опасения че не го храня достатъчно защото все е гладен. Не мога да измеря нужното количество.Нямам мерителна лъжичка. Как да премеря една доза?

#458 Потребителят е офлайн   DaRDen Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 3
  • Регистрация: 11-December 14

Публикувано: 20 April 2015 - 06:56 AM

Показване на мнениетоroshavko, в 19 April 2015 - 03:26 PM, написа:

Здравейте, От 4 месеца имам йорка -мини Ралф. Храня го с Роял Канини, вече с Джуниър. Ралфи е на 5м и половина. Имам опасения че не го храня достатъчно защото все е гладен. Не мога да измеря нужното количество.Нямам мерителна лъжичка. Как да премеря една доза?


Купете си електронна везна. На самата опаковка има указания,според теглото , количеството което се полага. В някой зоомагазин може да си купите /обикновено ги подаряват/ мерителна чашка и там да ви отмерят на тяхната везна нужното количество за кученцето ви. За моето кученце изобщо не се налага да меря.В началото и мерех,но тя никога не си го изяждаше,така че се отказах и почнах да и слагам на око.Тя яде колкото си иска,повече не може не я и насилвам.То просто е невъзможно

#459 Потребителят е офлайн   Icydora Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 6
  • Регистрация: 21-September 06
  • Gender:Female

Публикувано: 25 September 2015 - 11:12 AM

Здравейте,
Моля за мнение - как мога да преценя дали моя палавник е с наднормено тегло. Г-на е на 2 месеца и половина и тежи 1,200 кг. Височината при холката е около 15 см или 14 см (малко е бухнал, а линията е много интересна за гризкане). Формата на телцето е стандартна - компактна и много леко издължено с нормално дълги крайници. Майка му е 2,100 кг., а баща му 1,800 кг. Храни се с royal canin yorkshire junior - дневен прием около 50 грама и лакомства. Като цяло ми изглежда да върти дупенцето повече от нормално но от козинката не мога да преценя.

Благодаря!

#460 Потребителят е офлайн   Pagu Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 1
  • Регистрация: 23-June 16

Публикувано: 23 June 2016 - 08:57 AM

Здравейте,
Искам да помоля за съвет, защото от скоро имам Йорки и малчо е на 2месеца и 15 дена. Храня го с пастет (една чаена лъжица) на animonda junior и със суха храна royal canin yorkshire junior, но нещо не харесва сухата храна и не я яде много много. Хапва по 3-4 зрънца и така си зобва през целият ден. Като цяло не си изяжда дневната доза суха храна и мисля, че не я харесва. Можете ли да ми препоръчайте заместител на royal canin yorkshire junior, която да е подходяща за Йоркита или как да го накарам да си я яде? Мислих да го оставя без храна за деня, ако не си я изяде сутринта и като се прибера от работа да му сложа отново храна, но понеже трябва да яде 3 пъти на ден ме е страх да не му стане нещо. Дайте съвет как да постъпя, за да е щасливо кутрето и Аз. :)
Благодаря Ви!

  • (24 Страници) +
  • « Първа
  • 21
  • 22
  • 23
  • 24
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

2 потребители четат тази тема
0 потребители, 2 гости, 0 анонимни