Dog.bg Форуми : Плюшената Бони търси временен и/или постоянен дом

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (9 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Последна »
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Плюшената Бони търси временен и/или постоянен дом

#21 Потребителят е офлайн   Nickey Икона

  • the BlueAngelicDevil
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 7420
  • Регистрация: 25-June 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 12 December 2010 - 01:45 AM

Бонита се чувства добре, хапва си отлично и лека-полека козинката й става все по-хубава!
Поради здравословни причини не мога нито да шофирам, нито да стоя дълго на компютър, но се надявам сега през седмицата да има възможност да отида да си я видя и нагушкам.

Искам да изразя специални благодарности към :wub: snezhinka :wub: за голямото дарение, което направи за бонБончето!!!
С получените от нея почти 100лв мога спокойно да покрия сметката на Бони до момента и се надявам, че няма да се налага още дълго муцата да стои на стационар, а да си има нейно си топло местенце, добри стопани и хубав живот!

Да ви се оплача... на мейла ми досега имаше само едно-единствено запитване за нея, иначе по обявите тук-таме по някой несериозен коментар и това е. Пуснала съм обяви на най-популярните сайтове, спамя и из Фейсбук, както и лично разни познати... засега без успех. :dh_188: Въпреки че знам колко бавно и трудно става, ужасно много ми се иска кучонката да си намери дом преди празниците!

Моля който им възможност и желание, да сподели обявата ни където иска.
Ето тази е най-подробната ни- http://park4pets.com/show_ad.php?id=33
Единствено държа ако споделяте някъде информацията отделно от моите обяви, като контакт да бъде моя мейл (nadia@velvet-heart.net)

PS
За малко да забравя да се "похваля" какви малоумни коментари получавам:
"изкъпи и среши кучето, че да не изглежда старо и болно. Шар- пей с клепнали уши няма- това е някакъв микс",
"Без да съм ветеринар според мене това куче е на около 10-12 години и много се съмнявам, че му оставя и 2 год. живот.",
"Защо не кажеш, че кучето е Ваше и понеже е болно и скоро ще умре искаш да го дадеш с договор за усиновяване, та друг да ви гледа и лекува"
Въобще... никой да не си мисли, че лесно се намират стопани дори за кучета с вид на дадена порода! :eg_033:
User's Signature

Качена снимка

#22 Потребителят е офлайн   Nickey Икона

  • the BlueAngelicDevil
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 7420
  • Регистрация: 25-June 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 13 December 2010 - 01:10 AM

Днес пък научих, че sweety_bonbon отново е оставила дарение за Бони в клиниката, и то не малко! :rc_036:

Ужасно много ви благодаря, момичета!

Честно казано, наистина не очаквах такава подкрепа и с Бони искаме от все сърце да ви благодарим и да ви пожелаем много приятни празници и да получите хубави подаръци, защото си ги заслужавате!!! :wub:
User's Signature

Качена снимка

#23 Потребителят е офлайн   Nickey Икона

  • the BlueAngelicDevil
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 7420
  • Регистрация: 25-June 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 15 December 2010 - 03:18 AM

Днес най-накрая успях да отида да видя бонБончето пак наживо :mg_062:
Не бях я виждала точно 10 дни и трябва да ви кажа, че направо останах приятно изненадана!

Първо, козината й определено изглежда по-добре - никне нова на смешни туфички, кожата й не е така мазна и Бони въобще не смърди така ужасяващо като преди. Е, леко си понамирисва, но просто няма нищо общо с това, което беше! Де факто за кожата и козината не са й прилагани лекарства, просто животинката е на сухо и топло, хапва прекрасна храна и са й бити две противогъбни ваксини. Просто е повече от ясно, че влагата и въобще условята навън са й причинили това състояние, а и най-проблемни зони си й бяха дупето, задните крака и лаките на предните крачета - частите, които са били на земята като сяда и ляга. Разбира се, все още не мога да кажа, че е станала Мис Голямата Косматка, но за това се изисква повече време.

Ушичките да й мнооого по-добре (вече е на второ шишенце капки), дори помагах за едното почистване и накапване - пак хем ми беше жал, хем смешно, че скрибуцаше леко обяснително, но стоеше сто пъти по-кротко от моите откачалки. Освен това е още по-забавна, че сега като са й по-чистички, ги "отваря" и мърда повече насам-натам и редовно изглежда като Мастър Йода от Междузвездни войни :r_181:

Другото, което много ме впечатли е, че определено е станала по-социална и по-весела някак, повече се радва и регира на човешко внимание. Преди със сигурност беше по-апатична, не се дърпаще или нещо такова, но просто през повечето време сякаш й бе по-безразлично. Докато сега една такава скачка, бута се, върти полуокосменото си опашле :ab_041: Ух, а да знаете само как сладичко си нарежда... Понеже докато стигна до клиниката, вече бях супернамръзнала и уморена, та първо седнах вътре малко да се очовеча. Да, ама Бони иска навън! И дърпа към вратата и скимуци, ама така някак обяснително като човешки ги нарежда. :ab_041: Обаче и мозъкът ми беше прекалено замръзнал изглежда и изобщо не се сетих да направя клипче. Разходих я малко навън, но за кратичко, че не издържах много. После се върнахме пак вътре да се гушкаме, черпим и да си говорим... и с докторките, и с Бони, де.

Не ми се искаше пак да говоря за пари, но не мога да не се похваля, че и :wub: Ina Gencheva :wub: е спонсорирала плюшката ни! Приносът й е съвсем добре дошъл, защото с него сметката до момента поне й е напълно покрита (беше малко повече, защото имаше още едни капки). Бонита е безкрайно благодарна, сигурна съм! И ако имаше как да ви нагушка всичите, щеше! :rc_036:

Пусках още няколко обяви, спамя из Фейсбук и не само. Направих си и банерче, можете да го видите в края на всеки мой пост. Засега поне - без резултат :dh_188:

Имам малко снимчици, но не са нещо блестящо, защото с нямах "личен асистент", тоест приятелят ми. Хванах дори любимата Д-р Бо да ни снима, а аз се опитвах да укротя Бони да позира... мишън полупосибъл беше. Слагам и няколко, които не са много на фокус, но пък се вижда как се гушихме с бонбончето.

Пак й занесох малко вкусни подаръчета - освен стандартните бисквитки и солетки, занесох и от новия хит - Kiffles - страхотни вкуснотии за нашите любимци (кхъм, а някои са и за нас). Момичетата правят хубавинки като кексчета, бисквитки (т.нар. хрупки) и съвсем гурме ястия за домашни любимци - със съвсем естествени съставки, подходящи за кучета и котки, без консверванти и всякакви вредни за животинките ни неща!

Качена снимка

Бони "намаза" от там едно свинско сушено нещо, хрупки с риба и бананови кексчета. От всичките най-много май хареса рибените неща, които ако знаете само ка смърдяяят :zz_020: Ама на кучовете мй точно това им харесва, де - не са като мен да не обичат такива неща :ab_041:


Ето я и плюшената Бони:

Качена снимка
Качена снимка


Ъм, тук не душа "мастър Йода", просто я обръщам към фотото :smile:

Качена снимка


Хам-хум... Ей, голяма лакомница е - малко преди да я прибера, щеше да си избие клетката отвън навътре, понеже там вече я чакаше купа, пълна с гранули :ab_041:

Качена снимка
Качена снимка


Гуши-муши

Качена снимка
Качена снимка
Качена снимка


И как й е козинката

Качена снимка
Качена снимка
User's Signature

Качена снимка

#24 Потребителят е офлайн   Nickey Икона

  • the BlueAngelicDevil
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 7420
  • Регистрация: 25-June 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 16 December 2010 - 01:30 PM

:af_089: :af_089:
Бързам много да се похваля с една хубава новина!

Бонита ще си има поне приемен дом сега за празниците!!! Добрата фея :wub: carrie :wub: ще я приюти в дома си временно!
Вдругиден (събота) ще я "грумираме" - изчипкана, напудрена ще се озове в домашни условия, представяте ли си?!

Остава всички дружно да стискаме много палци и междувременно да се появи нейния човек, за да не се налага после да се връща на стационар, макар и да е кротка и послушна!
User's Signature

Качена снимка

#25 Потребителят е офлайн   Galiadogs Икона

  • оптимист-рецидивист
  • Икона
  • Група: German Shepherd Dog
  • Мнения: 2923
  • Регистрация: 01-March 08
  • Gender:Female
  • Location:Пловдив/Съединение

Публикувано: 16 December 2010 - 03:23 PM

Браво!!! :be_107:
User's Signature

Качена снимка

#26 Потребителят е офлайн   carrie Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 265
  • Регистрация: 25-September 04
  • Gender:Female
  • Location:София, жк Люлин - до Западен парк

Публикувано: 19 December 2010 - 11:03 PM

Плюшката пристигна днес в новия си приемен дом чистичка, мекичка и срамежлива. Но... беше посрещната враждебно! Облайваха я половин час и не й даваха да разузнае... та горкичката се сви на една постелчица... и заспа. Предупреждавам бъдещите стопани, че Бони хърка!!! Ако това ви пречи на съня - Бони не е за вас!
Надявам се утрото да е по-мъдро от вечерта и утре Бони да има нова приятелка за игри и закачки.

#27 Потребителят е офлайн   Nickey Икона

  • the BlueAngelicDevil
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 7420
  • Регистрация: 25-June 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 19 December 2010 - 11:24 PM

Да се похвалим - Бони от тази вечер вече е в приемен дом, като преди това я домъкнах вкъщи и я изкъпах и почерпих! :wub: Не съм я събирала с моите бръчки, защото едната е малко болна. Само с другата ги пуснах да се запознаят, но за малко - да няма ревност и между моите.
Направихме и малко снимки, ще гледам да ги пусна по-късно или до ден-два.

Засега не са в перфектни отношения с кучето на приемната "мама" - то в началото я лаеше просто нон-стоп, а тя го игнорираше. То се поукроти, но после тя реши малко да му се направи на отворена, та сега лагерите са малко разделени. :dh_188: Но мисля, че ситуацията се подобрява, все пак не можеше да се очаква пълна хармония за едва няколко часа. Честно казано, в обясненията за чистене на уши, разходки, капане на оче, хранене и т.н. се улисахме и съвсем забравихме да й щракнем и там някоя снимка. Но ще се поправим по-нататък, де - обещавам.

О, за малко да забравя също така важното - момичето вече е модернизирано и си има микрочип и EU паспорт :ba_025: Засега има от спешълската храна за още максимум десетина дни и после ще видим. "Издадох" я с чеиз - папкането, купа, играчка, малко бисквитки, тампончета и клечки за почистване на очи и уши, гел за оче, купих и лосион за ушичките... въобще стана пълен комплект! Внесох засега малко парички по сметката й (че тя добре набъбна покрай чип, паспорт, лосион и последните дни стационар) и останаха неплатени към 65лв, но тях се надявам да покрия с приходите от продадените от мен календари, от тазгодишните благотворителни на форума.

Малко по-нататък (след около 10 дни) й предстои ваксина, а евентуално за втората половина на януари ще може да се предвиди и операция за махане на туморчето, да се провери дали е кастрирана и ако не е, да се свърши и тази работа. Е, искрено се надявам дотогава муцунката вече да си има стопани.

Поздрави от гушнатото гуце!


PS
Божеее, понеже сто часа и с прекъсвания си писах съобщенито, междувременно и carrie е писала! :ab_041:
Ама моля ви се, не мисля че има шар-пей, който да НЕ хърка!!!
Хайде представете си ние как сме с две, едната от които мноооого хъррркаща!
User's Signature

Качена снимка

#28 Потребителят е офлайн   carrie Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 265
  • Регистрация: 25-September 04
  • Gender:Female
  • Location:София, жк Люлин - до Западен парк

Публикувано: 24 December 2010 - 01:53 AM

Малко новинки за Бони.
Момичето вече се адаптира в полувраждебната обстановка. Има си 4 нейни местенца, на които си лежи и спи - в хола зад вратата; в една транспортна клетка която й е малко тесничка, но явно й харесва да се свива в нея ( в хола ); в коридора на постелката пред входната врата и в банята - на постелка под мивката. Много й се влиза в кухнята, но май няма да й се усмихне никога това щастие... а за спалнята - дори и не прави опити да влезе.
Бони е едно безпроблемно кученце!
Днес я заведохме за първи път на голяма разходка в парка. Понеже е свикнала на кратки излизанки пред блока, а преди това в клиниката в дворчето, тя се дърпаше на всяка крачка да си душка тревичките. 800метра до началото на парка сме ги взели за 30-40 мин... малко се притесних, че така няма да можем да обиколим подобаващо и ... о, чудо! Бони разбра че е в парк - спомени... - и като живна... като наложи едно темпо... направо едвам я догонвахме! Тук-таме спираше да подуши някой дънер и - отново яко темпо... и все нагоре - избира си пътечките които водят нагоре. Никой нямаше нищо против да ходим по нейния маршрут. Като стигнахме най-високата точка на парка - е, тогава тръгна след нас. По-скоро си направи ескорт - един отпред, един отзад. Много й хареса разходката в парка! После си хапна грухтейки, изпи си водичката, изтърпя си безропотно процедурите за почистване на уши и оче и - намъкна се в клетката и вече 7 часа не е мръднала оттам... Утре ще повторим упражнението.
Лошото е, че ако златното момиче не си намери най-добрите стопани до края на годината... ще трябва да се върне отново в клетка на стационара, без разходки в парк ( на които тя със сигурност ще свикне бързо )...
Или поне да се намери друго приемно семейство... Бони е изключително добро момиче, с неподозираща енергия! Може би предишните й стопани са били състезатели по бързо ходене! И е нямала играчки... тя май не знае за какво служат те... или просто не й се играе с нас.. не знам.

#29 Потребителят е офлайн   Nickey Икона

  • the BlueAngelicDevil
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 7420
  • Регистрация: 25-June 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 29 December 2010 - 08:24 PM

Здравейте!

Специални поздрави за всички от Бони-бонбони!!! Тези дни я видях няколко пъти, но за съжаление ми се случи случка на компютъра и само от време на време имам възможност да влизам онлайн от чужд и не ми остава време да свърша всичко.

Момичето като цяло е добре - щастлива и доволна е, че вече десетина дни е в уютен дом и направо си й хареса! Адашката Надя (приемната й "мама") мислеше, че е нещастна и тъгува, но истината е, че момичето си мързелува и похърква на топло и на спокойствие с часове наред.

Горещи благодарности отново на samotnata и на Eukanuba, които дариха още храна за плюшката и тя ще продължи да си похапва от страхотната Dermatosis храна, която не само й се услажда хубавичко, но също й се отразява страхотно!!!
Благодаря също и на Maggi, която пренасочи едни "трохички" за муцуната.
Като на раздаването на Оскар'ите, но ужасно много ми се иска да благодаря на carrie и нейното семейство, които подариха на Бони две седмици домашен уют, грижи, внимание и компания! :wub:

Единственото по-притеснително нещо е, че Бони има някакъв сърбеж и нещо я притеснява. В неделя я водих в клиниката, за да й сложат последния (трети) Biocan и купих и някакъв успокояващ антисебореен шампоан, от който за съжаление май няма ефект. Тъй като дразненето не е локализирано, нито има нови оголвания и опадане на козина, с Д-р Бо предполагаме, че тя вероятно реагира на нещо от дома на carrie - препарата за под или пък праха за пране, с който е прала постелките, на които се гушка Бони. Днес й дадох от нашите кучешки неща такива, които са прани с деликатен прах и поне моите (също с по-чувствителна кожа) кучове нямат проблеми.

За съжаление обаче радостта на Бони да бъде в домашна обстановка ще приключи тази събота и следобяда ще трябва засега поне да я върна на стационар, да видим дали ще се успокои сърбежа и след това ако все още не се е появил нейния човек, ще мога да я пратя в кучешки хотел. Тъй като съм без компютър, до вчера не бях успяла да влизам в мейла си от средата на миналата седмица - имах няколко запитвания за момичето и им отговорих, пък да видим. От предишните всички затихват като им поискам повече информация за условията, които могат да предложат и какво се е случило с предишните им любимци. Досега не съм го направила, но вече наистина смятам да потърся на Бонитка и възможност за осиновяване в чужбина, макар и да ми се иска да мога да получавам редовно информация за нея и да я виждам.
Платих й шампоана на девойката, но след Biocan'а непокритата й сметката е към 80лв и изглежда ще понабъбне със стационара, а и с предстоящата скоро поливалентна ваксина. Мъчно ми става, че тя е толкова кротко и непретенциозно другарче, а все още си няма неин дом. Така ми се радва като ме види - целувки, въртене на цялото дупе, закачки и нежно гризкане... Объркана е милата и само всякакви хора минаваме през живота й, но все за малко...
Днес направихме няколко снимки, но още не знам кога ще мога да ги оправя и кача... имам още от къпането й вкъщи по-миналата неделя и ще видя кога и къде ще ги оправя и споделя.

Та така...
Бони все още чака своята щастлива звезда!
Грижите, от които ще се нуждае са редовно почистване на ушите (засега всеки ден), внимание към разнежената й кожа и разходки само на повод (абе чува си гадинката, макар и не идеално, но най-вече обича да се прави на ударена). Няма да гризе мебели, да мрънка като е сама - обича да си мързелува детето.
Трябва единствено може би след месец да й се направи операцийка, за да се махне малкото туморче на млечната жлеза и да се провери дали е кастрирана, но това е лека и рутинна операция - имам пълно доверие на любимата клиника, а и няма никакви признаци бонбонката да има други проблеми.
Не я мислете за дърто куче, та много шар-пеи си живеят спокойно по 12-13г, ако хората се грижат за тях както трябва!

Трябва вече да бягам, поне май успях да напиша най-важното.
E, стискайте палци на Бони скоро да има свой човек, на когото да се радва и целува!!!
User's Signature

Качена снимка

#30 Потребителят е офлайн   nat8 Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 2356
  • Регистрация: 28-July 08
  • Gender:Female
  • Location:Варна

Публикувано: 29 December 2010 - 10:27 PM

Успех!
User's Signature

Качена снимка

#31 Потребителят е офлайн   Nickey Икона

  • the BlueAngelicDevil
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 7420
  • Регистрация: 25-June 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 03 January 2011 - 12:19 AM

бонБонката от снощи е обратно в стационара на Добро Хрумване, като преди това пак беше на баня вкъщи.
Сърбежа се е поуспокоил, а и кожата й козината й изглеждат и на пипане са супер - адски мекичка и гушкава е станала! Особено на гърба къде преди имаше оголени и мазни петна, сега изобщо не си личи :)

Отново искам да изкажа много големи благодарности на carrie за това, че й усигури домашен уют за празниците!

Само набързо да видите колко сладко спа - не "като" капана, ами съвсем къпана, изсушена и нагушкана!

Качена снимка
Качена снимка
Качена снимка
Качена снимка

Засега нямам други новини около нея, но тя поне ви пожелава една усмихната 2011г и повече късмет на нея и на другите като нея!
User's Signature

Качена снимка

#32 Потребителят е офлайн   SMitreva Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1492
  • Регистрация: 28-April 06
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:center][url="http://www.youtube.com/watch?v=EZoC4VsJogQ"][img]http://s57.radikal.ru/i158/0909/fd/d193320d4145.jpg[/img][/url][/center]

Публикувано: 05 January 2011 - 11:59 AM

Как е Бони? Има ли подобрение?

#33 Потребителят е офлайн   Nickey Икона

  • the BlueAngelicDevil
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 7420
  • Регистрация: 25-June 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 06 January 2011 - 04:32 PM

Муцунката е добре, кожата й е по-спокойна. Лекарите смятат, че се е раздразнила от някакъв фактор, беше й сложен Депедин и спря да се чеше. За съжаление сега през седмицата просто няма да успея да отида да я видя, но уикенда ще гледам пак да я взема за спа процедури (баня с успокояващия шампоан) :wub:

Планирали сме още утре вече да бъде ваксинирана, а живот и здраве около 17ти (като минат 10тина дни след ваксината) да й бъде операцията за премахване на тумурчето на млечната жлеза и брадавичката на тила, както и да се види дали е кастрирана и ако не е, да се "модернизира" :mg_062:

Имам много много голямата молба ако някой има възможност, да й предложи временен дом поне сега за десетината дни до операцията!
Тя е кротка и слуша в клетката на стационара, но освен че сметката й става все по-голяма, все пак със сигурност ще й бъде по-комфортно в домашна обстановка. Изрично говорих с лекарите и смятат, че няма опасност да носи нещо заразно за другите кучета, така че не бива да се притеснявате за това.
Може спокойно да стои сама - не прави бели, не вдига шум. Не някое хиперенергично куче, което се нуждае задължително от големи разходки. Сигурна съм и може да се спогоди с кучешки съквартирант.
Няма никакъв финансов ангажимент - тя си има достатъчно храна от специализираната, която ни предоставиха от Eukanuba. В момента единствените грижи, от които се нуждае са хранене, малко разходки и почистване на ушите всеки ден.
Ако можех, наистина бих я взела аз, но просто поради много причини не мога, никакъв шанс :dh_188:
Дали няма някой от София, който би искал любимеца му да си има бръчкаво себеподобно другарче поне за малко?!

Единия вариант беше да я оставя на хотел при Galiadogs, но ще ми е адски трудно да ходя сега този уикенд да я закарам и после следващия пак да я взема - зрението ми още не е добре за извънградско шофиране, а и това ще ми е доста излишен разход, освен че е и разкарване на кучоната. За съжаление не можах да намеря друг подходящ вариант в София.

Напомням и че можете да си вземете от страхотните благотворителни календари на форума и ако искате, да насочите средствата за Бони! Имам у мен и можем да се видим някъде из София или да пък да ви изпратя :ba_025:
Съвсем нескромно мога да отбележа също, че и доста от снимките на животните от страниците в него са мое дело :db_046:
User's Signature

Качена снимка

#34 Потребителят е офлайн   carrie Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 265
  • Регистрация: 25-September 04
  • Gender:Female
  • Location:София, жк Люлин - до Западен парк

Публикувано: 10 January 2011 - 08:08 PM

Милата Бони! Хора, тя е едно абсолютно безпроблемно куче!!! Не лае, не хапе, ходи на повод перфектно, социална и с кучета и с хора. Достатъчни са й 3 извежданки навън, 2 пъти да яде ( процедурата трае 2 мин.) и веднъж да й се бръкне в ушетата.
Аз бих я взела отново за тези 10 дена, но явно нещо в моят дом й дразни кожата и й предизвиква сърбеж...

#35 Потребителят е офлайн   Nickey Икона

  • the BlueAngelicDevil
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 7420
  • Регистрация: 25-June 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 11 January 2011 - 08:46 PM

Извинявам се, че чак сега успявам да пиша, но просто законите на Мърфи са ме погнали и тази година...

Бонита като цяло е добре, в събота пак я взех вкъщи за баня и нагушкване. Дори успя да ме изненада неприятно... Всеки път досега не я събирах с моите кучета (като изключим веднъж за по-малко от минута с малката нахалница), заради тях де, но е сложно за обяснение. И този път реших поне малко да се опознаят, обаче Бонита изглежда е решила, че е шефка тук - само й угаждах и я гушках, та добре изръмжа на истинските господарки! Те пък са ми добродушни глупачета, та само гледаха тъпо, въртейки опашка, но тя хич не им се зарадва. А по принцип е много толерантно куче (като се сетя на carrie кучето как й досаждаше само :ab_041: ), но изглежда все пак трябва ако има друго куче да й се покаже кой е шефът всъщност. Предполагам, че ако им бях дала повече време, щяха да се разберат, но за съжаление нямам тази възможност...

Муцуната вече е ваксинирана и си има суперизряден паспорт. В съботата й купих подаръче един много фешън цикламен нашийник :wub: Хич не съм фен на розовата гама, ама пък ако знаете как я отваря!!! :af_089: Естествено, в тон с преживелиците ми напоследък, бях без фотоапарат и снимки засега нямам...

Добрата новина е, че операцията й е планирана за 17-18ти, а има вероятност момичето утре да се уреди поне с приемен дом до тогава! Потърси ме една мила дама и любезно предложи да ми подаде ръка, ще отидем утре след работа да се запознаят и ще видим.

Нямам никак възможност да влизам онлайн и да пиша много, но ще се постарая да казвам навреме какво важно или пък поне хубаво се случва около муцуната. Всеки път като я видя, ми става все по-мила и по-мила и ми е все по-мъчно, че не мога да я взема дори и временно... И тя си ме познава и ми се радва така, че прави нещата още по-тежки. :dh_188:

Да не забравя да изразя специални благодарности на :wub: Maggi :wub: , която насочи за бонБони печалбата от 6те благотворителни календара, които е купила!!! Засега от календарите има общо 104лв (8 от 10те лева за всеки календар се даряват за животинче по избор, останалите са стойността на печата) по сметката на плюшката, като останалите 7бр бяха от моите и на мои познати.

Засега това е от нас, малко ще замажа положението с няколко снимки - снежните са още от миналата година като се виждахме на 26.12. Другите пък са пак от 01.01 когато плюшето беше у нас на СПА процедури и нагушкване!

Качена снимка
Качена снимка
Качена снимка
Качена снимка
Качена снимка
Качена снимка
Качена снимка


Качена снимка
Качена снимка
Качена снимка
Качена снимка
User's Signature

Качена снимка

#36 Потребителят е офлайн   Nickey Икона

  • the BlueAngelicDevil
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 7420
  • Регистрация: 25-June 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 13 January 2011 - 04:50 PM

Само набързо мога да се похваля, че от снощи Бонита си има приемен дом поне до операцията, която ще й бъде на 17-18ти следващата седмица :mg_062:

Горещи благодарности на Мария К., която е съвсем пресен потребител тук, а и според мен е много приятен човек :ba_025:
User's Signature

Качена снимка

#37 Потребителят е офлайн   lizka Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 3074
  • Регистрация: 28-September 07
  • Gender:Female
  • Location:гр. Варна

Публикувано: 13 January 2011 - 05:16 PM

Милата бръчица, стискам палци операцията да мине леко. А Бони скоро да намери стопани.
User's Signature

Качена снимка

#38 Потребителят е офлайн   Nickey Икона

  • the BlueAngelicDevil
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 7420
  • Регистрация: 25-June 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 14 January 2011 - 03:51 PM

Гушето Бони вече окупира дивана на Мария, слушка и не прави никакви бели дори вчера когато през деня е била самичка!
Нещо кашляше от сряда и въпреки че днес вече кашля по-малко, утре ще я заведа за всеки случай на ренген, защото ми е притеснено.
Все пак трябва да сме уверени, че е здравичка и всичко е наред преди да се планира операцията.
User's Signature

Качена снимка

#39 Потребителят е офлайн   carrie Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 265
  • Регистрация: 25-September 04
  • Gender:Female
  • Location:София, жк Люлин - до Западен парк

Публикувано: 14 January 2011 - 07:57 PM

:wub:
Милата Бони! Най-накрая поне случи на приемен дом!!!
Сега само да се появят и нейните хора! Стискам палци и съм сигурна че и това ще стане! Щом Nickey се е заела, няма мърдане.
Играчката на Бони забравихме при мен... тук не я използвахме... ще я донеса в клиника Добро Хрумване да се даде на Бони... надявам се да си играе с нея в приемния си дом. :be_107:
И дано кашлюкането да е временно неразположение! ( или от случайно вдишан цигарен дим ;) )

#40 Потребителят е офлайн   Nickey Икона

  • the BlueAngelicDevil
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 7420
  • Регистрация: 25-June 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 17 January 2011 - 05:32 PM

Новините около Бони са... променливи.
В петък минах през клиниката и платих сметката й до момента - 104лв от насочените за нея календари и стотина от мен. Взех направление и в събота я заведох на рентген в ЦВК. С отстъпката за бездомни двете проекции струваха 40лв, които платих и с които като цяло ми се изчерпаха възможностите в рамките на поне месец :dh_188:

Епикризата от там, а и мнението на нашия екип лекари (Д-р Бобадова, Д-р Кирилов и Д-р Иванов от "Добро Хрумване") показват, че има някакви изменения в белите дробове, най-вероятно вследствие от прокаран бронхит, който е станал хроничен. Нещата не са много добри и затова трябва първо да минем едноседмичен курс с антибиотик и дехидрин, да направим пак контролна снимка и тогава ще се реши какво и как ще правим с планираната операция (която съответно за момента твърдо се отлага). Много ми е притеснено и дано всичко се нареди!

В събота след рентгена с Мария у тях я изкъпахме пак с медицинския шампоан и малко си правихме компания. В петък и уикенда кашлянето съвсем беше намаляло, но днес пак се засили. Аз лично си правя някакви изводи, че може би сега като времето се затопли, навън стана и по-влажно и това провокира дразненето... не знам дали е вярно, но просто действително преди миналата сряда никой не я беше чувал да кашля.

Иначе муцунката се чувства много добре! При Мария се чувства адски спокойна и щастлива, съвсем като у дома си - на цвят даже си отива с интериора :ab_041: Направих й няколко гушнати снимки, ще се опитам утре да ги пусна - вкъщи съм без лаптоп, а днес не ми остана време да ги оправя тук, в офиса. Голяма душа е Бонита, хора! Искрено се надявам здравословно да се оправи и да има по-голям шанс скоро да намери нейното си място във вселената. Помагала съм малко или повече на различни кучета, но Бони много много ми легна на сърцето...
User's Signature

Качена снимка

  • (9 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Последна »
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

2 потребители четат тази тема
0 потребители, 2 гости, 0 анонимни