Dog.bg Форуми : Плюшената Бони търси временен и/или постоянен дом

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (9 Страници) +
  • « Първа
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • Последна »
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Плюшената Бони търси временен и/или постоянен дом

#81 Потребителят е офлайн   ShiBumi_GirL Икона

  • Dog Lover
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 9508
  • Регистрация: 21-January 08
  • Gender:Not Telling
  • Interests:Dogs,Schutzhund,BH, IPO

Публикувано: 30 June 2011 - 12:49 AM

сладураната тя какви езици раздава душицата тя :wub:
User's Signature

Dog Lover
The Ultimate Breed-German Shepherd Dog!!!
Качена снимка
[url=http://www.minidog.info]Качена снимка

#82 Потребителят е офлайн   ShiBumi_GirL Икона

  • Dog Lover
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 9508
  • Регистрация: 21-January 08
  • Gender:Not Telling
  • Interests:Dogs,Schutzhund,BH, IPO

Публикувано: 30 June 2011 - 07:28 PM

мисля,че успях да ги пусна.Съжалявам,че съвсем малко успях да преведа,но изникнаха някои непредвидени разходи :dh_188:
User's Signature

Dog Lover
The Ultimate Breed-German Shepherd Dog!!!
Качена снимка
[url=http://www.minidog.info]Качена снимка

#83 Потребителят е офлайн   Nickey Икона

  • the BlueAngelicDevil
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 7420
  • Регистрация: 25-June 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 02 July 2011 - 02:55 PM

ShiBumi_GirL,
Много много благодарим!!! :rc_036: Не е никак малка помощта и я оценяваме сърдечно! :wub:

Чакам още едни парички в ПейПал (лични, за друго нещо, за съжаление) до 2-3 дни и като пристигнат, ще ги дръпна заедно, за да е само една таксата. Тогава ще ти пиша точно колко са станали в лева.
User's Signature

Качена снимка

#84 Потребителят е офлайн   Nickey Икона

  • the BlueAngelicDevil
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 7420
  • Регистрация: 25-June 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 05 July 2011 - 08:50 AM

Снощи видях съвсем набързо Онче-Бончето :db_046:
Взех поредната "порция" дарена храна Eukanuba Dermatosis (6пак. гранулки :rc_036: ), но тъй като по план трябваше да е днес, снощи толкова бързо нямаше как да мина през вкъщи и за фотоапарата.

Муцата е просто идеално - дива и щастлива :ab_041: , шевовете са спокойни, очичките гурлясват очевидно по-малко.
Мария вече й сваля яката поне докато е с нея, че иначе Бонбоната не е особено очарована от придобивката.

В събота ще ходим да й свалят конците от коремчето, а тези на клепачите вероятно ще оставим да постоят още малко.
User's Signature

Качена снимка

#85 Потребителят е офлайн   Nickey Икона

  • the BlueAngelicDevil
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 7420
  • Регистрация: 25-June 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 11 July 2011 - 08:51 AM

Да ви се похваля, че в събота свалиха конците от коремчето на Бонбонката - операцията е зарастнала много добре, по-бързо от миналия път. Засега е спокойно и чистичко, трябва само да я наблюдаваме ако станат фистули като предния път, да се почистят.

Утре пък ще й сваляме и кончетата около очите. Там също изглежда много добре, особено лявото оче е ококорено и по-спокойно. Дано има добър ефект от операцията и да не се налага повторна!

Много ви поздрави от плюшето!
User's Signature

Качена снимка

#86 Потребителят е офлайн   Nickey Икона

  • the BlueAngelicDevil
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 7420
  • Регистрация: 25-June 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 12 July 2011 - 11:23 PM

Свалихме (дори по-точно свалих) кончетата от клепачите на Бончо вече! :mg_062:
Тя е направо нов човек, добре изглеждат.

Взех й и специална проба от ушите, с хранителна среда за посявка и после за антибиограма. Това вече ми е най-последната изсмукана идея за мерки за подобряване на състояние на пусти ушички - да видим точно в момента какви гадове има, към какво са резистентни или съответно чувствително и да направим един силен курс, ако трябва и капки, и хапчета.

След манипулациите по конците и взимането на пробата, тя съвсем ми се разсърди... хора, всеки път толкова мъчно ми става, че тя повечето пъти ме свързва с лоши емоции и не смее да ми се зарадва, даже обикновено бяга...

Да не говорим, че е много picture-shy!!! Само като вдигна апарата, се обръща, дупи се, хуква да си ходи или просто се навежда. Всеки път ми трябва някой активен асистент да я баламосва, подбутва, държи и т.н. и пак е голям зор. Срам го е това момиче да покаже каква сладурана е!!!

Но ето малко днешни муцки, де

Хубаво очо
Качена снимка

Цуцумуц
Качена снимка

"Офффф, каква досада"
Качена снимка

Качена снимка

И как се "скри" от мен, като наказана в ъгъла милата
Качена снимка
User's Signature

Качена снимка

#87 Потребителят е офлайн   bushkata Икона

  • No brain - No pain
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 27930
  • Регистрация: 19-May 05
  • Gender:Not Telling
  • Location:Макондо

Публикувано: 12 July 2011 - 11:27 PM

Оооо, тая снимка е размазваща! Милото плюше!
Качена снимка
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка
Нали уж някога хората слушали кукувицата, за да разберат колко години ще живеят. Аз по цял ден ги слушам две кукувици от единия орех на другия и обратно, и бая кукания чух, едва ли ще доживея толкова. Но се замислих, че именно хората, които се спират за момент да послушат кукувицата, живеят по-дълго. Защото знам ли, това щастие и спокойствие от ей такива простички неща, сигурно е полезно за здравето.
http://avocett.blogspot.com

#88 Потребителят е офлайн   Nickey Икона

  • the BlueAngelicDevil
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 7420
  • Регистрация: 25-June 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 12 July 2011 - 11:33 PM

Да, буш,
редовно такива пози заема и то само заради мен - гадината, която се поява основно да я боде, влачи по доктори, бърника до болка, снима и т.н. и т.н.
...
:dh_188:


Днес deni_avr беше споделила една поема, която според мен е толкова толкова точна за случаи като този на Бони...

"Baggage" (известно и като "The meaning of Rescue")
By Evelyn Colbath©1995 Baggage All rights reserved

Now that I'm home, bathed, settled and fed,
All nicely tucked in my warm new bed.
I'd like to open my baggage lest I forget
There is so much to carry - So much to regret.

Hmm . . . Yes there it is, right on the top.
Let's unpack Loneliness, Heartache and Loss;
And there by my leash hides Fear and Shame.
As I look on these things I tried so hard to leave –

I still have to unpack my baggage called Pain.

I loved them, the others, the ones who left me,
But I wasn't good enough - for they didn't want me.
Will you add to my baggage?

Will you help me unpack?

Or will you just look at my things -
And take me right back?

Do you have the time to help me unpack?
To put away my baggage, to never repack?
I pray that you do - I'm so tired you see,
But I do come with baggage –

Will YOU still want ME?
User's Signature

Качена снимка

#89 Потребителят е офлайн   ShiBumi_GirL Икона

  • Dog Lover
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 9508
  • Регистрация: 21-January 08
  • Gender:Not Telling
  • Interests:Dogs,Schutzhund,BH, IPO

Публикувано: 13 July 2011 - 12:44 AM

ех,че тъжно ми стана милото Бонбонче как се е свило в ъгъла :dh_188:
User's Signature

Dog Lover
The Ultimate Breed-German Shepherd Dog!!!
Качена снимка
[url=http://www.minidog.info]Качена снимка

#90 Потребителят е офлайн   Nickey Икона

  • the BlueAngelicDevil
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 7420
  • Регистрация: 25-June 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 18 July 2011 - 09:25 AM

Тази сутрин пак закарах Бони на стационар за малко - взимаме я обратно в сряда вечерта, просто се налага Мария пак да отсъства.

Направила си е някаква раничка на единия лакът - може би от лежане на паркета + близане, защото сега в топлото време не обича да лежи на мекичко (и моите са така). Но не е нещо много страшно, де.
Иначе на шева на коремчето пак са станали фистули. Мисля, че бяха две, но ще питам лекарите после след като са ги почистили, защото сутринта много бързах за работа и просто я оставих и обясних.

Кожата й е по-спокойна, не розовее толкова и като цяло изглежда по-суха и нераздразнена. Очичките също изглеждат прилично, направо вече почти не си личи къде е имало шевове.

Та, много поздрави на всички фенове и фенки!
User's Signature

Качена снимка

#91 Потребителят е офлайн   Nickey Икона

  • the BlueAngelicDevil
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 7420
  • Регистрация: 25-June 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 22 July 2011 - 08:30 AM

Много ви здраве от плюшона-гушона!

В крайна сметка снощи я върнах при Мария, а междувременно бяха излезнали резултатите от пробата от ушите (посявка и антибиотикограма).
Сега знаем точно какви гадове мъчат Бончо основно - Proteus mirabilis (за който разбира, това са грам-положителни бактерии). Антибиотикограмата не беше особено обещаваща - според нея микрофлората на пробата е чувствителна само към Marbofloxacin, а към останалите АБ е или резистентна, или интермедиерна. Като заключение - Бони не можа да лепне бактерии, които се лекуват с по-достъпен антибиотик, а точно един от по-скъпите :ab_041:
Шегата настрана, но ще направим последен отчаян опит да подобрим положението й с курс от капки Ауризон (за около 2 седмици) и антибиотик Марбоцил (хапчета) за 10 дни. Искрено се надявам да се получи подобрение, въпреки че основният проблем ще си остане - много стеснените канали в следствие от хроничните възпаления.

Сметката ни след останалата от преди, пробата от ухото (24лв), стационара сега (28лв), капките за уши (2бр за общо 39,80 след 10% отстъпка), хапчетата (5хапчета от 80mgr за общо 35,55лв след 10% отстъпка) беше набъбнала до "скромната" сума от 337,33лв (иронията май ме гони, защото 33 и 7 са ми любимите числа).
Предния път бях дала 50те лв от М.К, а снощи внесох 44лв, получени през ПейПал от ShiBumi_GirL, както и още 71лв от мен, с което задължението ни в клиниката стана 222,33лв :tb_195:
Ако някой все пак има възможност малко да ни помогне, може да го направи и на форумната сметка, и директно на мен (пишете ЛС и мога да дам б. сметка или ПейПал ъкаунт) или пък директно в клиника "Добро хрумване" (само тогава ще ви помоля да ми пишете ЛС да ми кажете, понеже в клиниката не винаги записват точно кой е оставил парички) :rc_036:
Ако ли пък не, може би за два месеца на вноски ще успея да я погася пуста сметка, стига да не расте пак с такива темпове.

Сл. седмица пак ще взимам нова порция хубава хубава храна, дарение от Eukanuba България, а всеки месец й купувам и обезпаразитяващи (външно Advantix, вътрешно Cestal или Caniverm, профилактика за дирофилария Ivermectin). С две думи, Бончо е добре обгрижвана :wub:
Очичките пак й гурлясват, но видимо клепачите са много по-добре.

Снимки отново нямам, тъй като съм без фотоапарат (приятелят ми ме "заряза" за няколко пътувания, оставяйки ме сама да обгрижвам моите си кучове, но и ми взе и апарата, и раницата, и т.н. - гад!), но мога да кажа, че кожата й е определено по-спокойна и наистина шампоана, който взимаме редовно (Пероксидерм) й повлиява много добре.

Сега остава и ушите да пооправим, да не се тормозят всеки ден толкова и Бони, и обгрижващия (засега все още в лицето на "ангелчето" Мария :beer: ).
Разбира се, чакаме и се надяваме да се появи Нейният Човек...
User's Signature

Качена снимка

#92 Потребителят е офлайн   Nickey Икона

  • the BlueAngelicDevil
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 7420
  • Регистрация: 25-June 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 27 July 2011 - 09:02 AM

Бърз "доклад" - вчера Eukanuba България отново снабди бонБонче с храна - 8пак. гранули Dermatosis.
Видяхме я набързо като й я занесох и се понамачкахме.
Ушичките са по-добре!!! Реално са минали 5 от 10те дни антибиотик+ капки. Много много палци стискайте подобрението да бъде трайно!

Гушки от гушето! :wub:

Качена снимка

(имам още няколко снимки, ще гледам да ги оправя и пусна довечера)
User's Signature

Качена снимка

#93 Потребителят е офлайн   Anuk Икона

  • северен вятър
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 5391
  • Регистрация: 27-December 07
  • Gender:Not Telling
  • Location:София

Публикувано: 27 July 2011 - 10:03 AM

Милата муцуна - как се сгушила в теб :rc_036:

#94 Потребителят е офлайн   Nickey Икона

  • the BlueAngelicDevil
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 7420
  • Регистрация: 25-June 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 29 July 2011 - 03:57 PM

Anuk :wub:

Абе, тя май ми се гушеше сякаш с желание да я оставя на мира, ама... на мен ми беше много много миличко.

Бях ви споделила, но пак да измрънкам - адски трудно се снима тази гадинка! Само се извърта, не се спира за секунда, все една такава смачкана застава милата. Задължително трябва някой да я държи и наглася, ама направо непрекъснато.
Това и направихме тогава във вторник - доведох приятеля ми да ни снима, а аз уж й бях хендлер на Бончо, но ситуацията премина просто в едно бързо гушкане.

Накратичко факти засега - пак се налага да я закарам на стационар от след малко до понеделник :dh_188: Пантелей-Бонилей-пътник стана дечко, ама добре че е пич и не й пука.

Муцки и гушки от вторник:

Качена снимка
Качена снимка

Качена снимка
Качена снимка
Качена снимка

Качена снимка

Качена снимка
User's Signature

Качена снимка

#95 Потребителят е офлайн   Nickey Икона

  • the BlueAngelicDevil
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 7420
  • Регистрация: 25-June 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 02 August 2011 - 08:29 AM

Много поздрави на всички фенове на бонБончо! :wub: Снощи я върнах обратно от ДХ до Мария и тя пак й се радваше звучно и смешно.

Момичето е добре, ушичките наистина имат подобрение, даже лекарите решиха да удължим курса на антибиотика с още 4 дни, за да сме сигурни в оптималния резултат от лечението. Стационара й струваше 28лв, а допълнителният антибитотик- 15,80. Успях да спестя и внесох от мен 35лв, които почти покриват тази надбавка към висящата й сметка, която в момента еоколо 230лв. Зная, че има много по-спешни случаи от нейния и въпреки това не искам да злоупотребявам с добрината на милите ни докторки и доктори от клиника "Добро хрумване" и се надявам, че все някой ще ни помогне с поне малко трохички. Ако ли не, вероятно ще успея да я покрия за примерно два месеца, но ако междувременно и някой в чужбинско я хареса и трябва да платя и пътни разходи, съвсем ще увисна. :dh_188:

Кожата също й е спокойна и пак изглежда като пухче, макар и още да не е толкова гъста козинката. Единствено си има лека раничка на лакътя на едното предно краче, но е суха и с коричка и лека-полека трябва да мине. Тя вероятно й е от лежане на голо на паркета и теракота, защото в топлото време Бони вече рядко ляга на одеалцето си или на дивана.

И така, като цяло е добре плюшената пръдла (да, пръдла е - вчера в колата няколко пъти се обръщах да проверя да не се е наакала случайно :ab_041: ) и ви изпраща муцуни и милувки.
User's Signature

Качена снимка

#96 Потребителят е офлайн   Nickey Икона

  • the BlueAngelicDevil
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 7420
  • Регистрация: 25-June 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 22 August 2011 - 11:30 AM

Отново имате поздрави от милата Бонита.

Последно я видях миналата неделя - исках да я видя и занесох на Мария да й даде пак профилактичното обезпаразитяващо за дирофилария. Тя пък отново й купи ново лосионче за уши, а аз трябваше да й взема нова опаковка от така любимия й мед. шампоан. Успях да внеса само 15лв, с което текущо непогасената й сметка в клиниката е 227,11лв. Като цяло имам разни предвидени и непредвидени разходи напоследък и много скоро няма да мога да внасям особено съществени суми...

За съжаление в четвтъртък сутринта пак ще се наложи да я оставя там на стационар за 1 седмица - ако случайно този път някой има възможност да я поеме (обещавайки и не особено приятното да чисти уши всеки ден), много много бихме се зарадвали?!

Ето и няколко некадърни клипчета на муцунката:


http://www.youtube.c...h?v=kNMl1jVP0Ew


http://www.youtube.c...h?v=8ND-z3X4jj0
User's Signature

Качена снимка

#97 Потребителят е офлайн   Nickey Икона

  • the BlueAngelicDevil
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 7420
  • Регистрация: 25-June 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 22 August 2011 - 11:30 AM

И едно видео-портретче


http://www.youtube.c...h?v=y2gv2kevngg
User's Signature

Качена снимка

#98 Потребителят е офлайн   Nickey Икона

  • the BlueAngelicDevil
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 7420
  • Регистрация: 25-June 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 13 September 2011 - 08:46 AM

Новините ми за Бони не са особено добри.
Ушите й се влошиха отново, съвсем подути и болезнени са и освен, че е мъчение за нея, е все по-голям ужас и за Мария при ежедневното чистене. Най-лошото е, че вече става сериозно опасно инфекцията да се разпространи, щом не можем да я овладеем. Снощи я водих пак в клиниката да я погледнат и да се чудим какво да я правим и стигнахме до извода, че вече няма друг шанс освен операция.

Операцията ще бъде тежка, възстановяването още повече, но просто вече друг избор няма. С каквото и да третираме и да подобрим положението, след време отново пламва - просто каналите й са безвъзвратно стеснени, не влиза въздух и се задържат гадости и дори с чистене всеки ден не могат да се поддържат.

Започнахме я на кратък курс обезболяващо и противовъзпалително, после от петък ще бъде и на антибиотик (амоксиклав), за да може положението малко да се успокои. Реално в момента дори не може да се оперира, защото е много възпалено, подуто и кръвоснабдено.

Преди около седмица внесох по сметката й 50лв от Мария (част от които бяха за лосиона в края на миналия месец) и 55лв от продажбата на един мой телефон. Трябваше да се добави обаче и стационар за една седмица (пт края на август), добавихме и 9лв за Толфин (обезболяващо и противовъзпалително от днес), та окончателно "висящата" стана 193лв

Има различни методи за операция в такива случаи, а този, който е подходящ за Бони като цяло е от по-инвазивните. Може би знаете, но при кучетата ушните канали са два последователни, разположени на горе-долу прав ъгъл. От външната страна първо е вертикалният, който върви надолу и леко напред, успоредно на бузата. След това вече е хоризонталният, който върви навътре към тъпанчето.
Качена снимка

Операцията представлява лаишки казано изрязване на тъканите на вертикалния канал, което оставя свободен и чист отвор към хоризонталния. Обикновено подуването е най-вече на вертикалния канал, а и когато няма такъв "завой" не се задържат мръсотии и влага, много по-лесно се почиства (макар и по-внимателно) и се предотвратяват нови инфекции. Зарастването не става бързо, мястото е такова че ще има и голям сърбеж - ще трябва може би няколко седмици да ходи с яка, за да не разрани шевовете. Е, ще си има и естечески недостатък - въпросните отвори, които ще останат и след зарастването, се виждат отстрани на главата, понеже ушните миди са малки и няма как да ги покрият. Но нали в крайна сметка важното е да е здрава кучоната.

Записахме я за операция на 26.09 - по-следващия понеделник. Все още не знам точно колко ще струва, но очевидно отново ще имаме нужда от малко помощ...
Милото Бонче- все операции, манипулации, операции, операции... На нас ни е тежко и мъчно, а нея питате ли я как е.

За сметка на това поне мога да я похваля, че кожата й е спокойна и козинката й е мека и пуФкава. That's all, folks
User's Signature

Качена снимка

#99 Потребителят е офлайн   Nickey Икона

  • the BlueAngelicDevil
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 7420
  • Регистрация: 25-June 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 26 September 2011 - 08:56 AM

Много набързо, понеже нямам възможност да пиша подробно - сутринта рано взех от Мария и после оставих Бони в клиниката, гадната операция ще бъде днес, така че стискайте много палци всичко да мине гладко!!!

Много благодаря на blueocean и samotnata за дарените хапченца, с тях + 10те които бях купила, тя има до петък. Ще й трябват още за поне пет дни (тоест 5 хапчета от 1000мг или съотвената бройка от по-малки дози) - aко случайно някой има останали хапчета, може да ни помогне да не купуваме, за да можем да внесем парички по сметката й в клиниката.
Антибиотикът е Амоксиклав (1000 или 500мг, за хора) или Синулокс (250mg, ветеринарен).

Трета и наистина се надявам последна операция за плюшето!!! Козината й е страхотна, честно. Съжалявам, че не я снимах, но сутринта я взех в 6ч и нито бях достатъчно будна да се сетя да взема апарата, нито и да снимам.

Ще пиша по-късно, когато имам новини и възможност да вляза във форума.
User's Signature

Качена снимка

#100 Потребителят е офлайн   Nickey Икона

  • the BlueAngelicDevil
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 7420
  • Регистрация: 25-June 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 26 September 2011 - 02:56 PM

Операцията е минала добре!
Първо оперираха лявото ухо, при него положението е било доста зле - вертикалният й канал е бил почти напълно сраснат, хоризонталния също е стеснен.
В крайна сметка е приложена малко по-щадяща техника - аблацио на канала, тоест изрязване и разширяване, а не цялостното му премахване. На теория така като е отворено, не задържа влага и мръсотия и диша, ще бъде спокойно и ще се предотвратят нови инфекции и усложнения. Съществува възможността да се окаже недосъатъчно, но пък иначе възстановяването щеше още повече да се утежни и като цяло мястото да стане прекалено уязвимо.

След работа ще мина да я видя и после ще пиша как е!
User's Signature

Качена снимка

  • (9 Страници) +
  • « Първа
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • Последна »
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни