Dog.bg Форуми : "Заедно" или "Поотделно" за Сеславци

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (11 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Последна »
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

"Заедно" или "Поотделно" за Сеславци

#1 Потребителят е офлайн   neofly Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 1196
  • Регистрация: 19-August 08
  • Gender:Female
  • Location:Горнослав

Публикувано: 15 November 2010 - 02:48 PM

От фейсбук:

"Заедно срещу насилието над животните!!!
Днес, скъпи приятели, СЦН "Заедно срещу насилието над животните" подписа споразумение с ОП Екоравновесие за съвместно стопанисване на Общински Изолатор кв. Сеславци, гр. София. Изключително сме щастливи от този факт, защото той ни дава право и свобода да съблюдаваме процесите и дейностите на ОП Екоравновесие, както и да участваме в тя...х. В същото време ще упражняваме контрол върху спазването на процедурите, методи и дейности за извършване на лов, кастрации, хуманно отношение и благото на животните, спазването на общинските наредби и Закон за защита на животните.
Пожелайте ни успех и кураж! Заедно можем!"


Дискусията във ФБ.

#2 Потребителят е офлайн   elena07 Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 1875
  • Регистрация: 08-March 08
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 15 November 2010 - 03:10 PM

Това означава ли, че СЦН "Заедно срещу насилието над животните" ще поемат и изхранването на кучетата в изолатора, както правят АРС в приюта в Богров?
User's Signature

Качена снимка

#3 Потребителят е офлайн   neofly Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 1196
  • Регистрация: 19-August 08
  • Gender:Female
  • Location:Горнослав

Публикувано: 15 November 2010 - 04:01 PM

Идея си нямам. Дори не знам дали техен член пише в дог.бг, както и какво точно включва договора. Ако някой има повече информация би било чудесно да я сподели.

#4 Потребителят е офлайн   d-r Bobadova Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 6824
  • Регистрация: 22-October 07
  • Gender:Female
  • Location:P. Sherman 42 Wallaby Way, Sydney

Публикувано: 15 November 2010 - 06:18 PM

Пишат, да;)
Здравка Юрукова и g_tanov :)))
User's Signature

Ветеринарна клиника "Добро хрумване!" ул. "Княз Борис I" N125, София
тел: 929 80 29; 0896 604 835
Качена снимка

#5 Потребителят е офлайн   Кристина Икона

  • Was it a dream...
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 856
  • Регистрация: 27-May 09
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 15 November 2010 - 10:18 PM

Цитат

С настоящият договор страните се договориха да обединят своите усилия за осъществяване на съвместна дейност, свързана с грижита за безстопанствени и други животни, както и други позволени от закона дейности. Ето и някой от тях :
- организиране на посещения на доброволци
- постоянен достъп до приюта
- съдействие, организиране, участие , чрез ангажирани от дружеството лицензирани ветеринари при лечението на животни , намиращи се на територията на приюта
- организиране на кампании
- разширяване на материалната база
- извършване на превантивни манипулации над животните
- право на контрол върху осиновителният процес
- право на участие в ловните екипи
- създаване на доброволни патрули

и други


Съдейки по написаното, това не е точно съвместно стопанисване, а по-скоро някаква съвместна дейност. Поне аз така си го тълкувам.
User's Signature

"И в края на нашия живот ние няма да бъдем съдени по това колко дипломи имаме,колко пари сме спечелили или колко големи неща сме направили. Ние ще бъдем съдени по това: „Бях гладен и ти ме нахрани. Бях гол и ти ме облече. Бях бездомен и ти ми даде подслон.” М.Тереза

#6 Потребителят е офлайн   KANS Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 82
  • Регистрация: 11-July 10
  • Gender:Male

Публикувано: 15 November 2010 - 10:57 PM

Показване на мнениетоКристина, в 15 November 2010 - 08:23 PM, написа:

Цитат

С настоящият договор страните се договориха да обединят своите усилия за осъществяване на съвместна дейност, свързана с грижита за безстопанствени и други животни, както и други позволени от закона дейности. Ето и някой от тях :
- организиране на посещения на доброволци
- постоянен достъп до приюта
- съдействие, организиране, участие , чрез ангажирани от дружеството лицензирани ветеринари при лечението на животни , намиращи се на територията на приюта
- организиране на кампании
- разширяване на материалната база
- извършване на превантивни манипулации над животните
- право на контрол върху осиновителният процес
- право на участие в ловните екипи
- създаване на доброволни патрули

и други


Съдейки по написаното, това не е точно съвместно стопанисване, а по-скоро някаква съвместна дейност. Поне аз така си го тълкувам.




Днес беше подписано споразумение за сътрудничество , а не за стопанисване на изолатора..
Ние сме там , за да гарантираме хуманно отношение към животните , да упражняваме контрол върху осиновяванията , както контрол след това, медицински грижи , медикаменти, и други такива ... ще публикуваме информация ежедневно, какво се случва, както и какво се променя, като база и дейност... и така

Снимка (и)

  • Прикачена снимка


#7 Потребителят е офлайн   neofly Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 1196
  • Регистрация: 19-August 08
  • Gender:Female
  • Location:Горнослав

Публикувано: 15 November 2010 - 11:25 PM

Аз виждам следното съобщение : "СПОРАЗУМЕНИЕ СТОПАНИСВАНЕ ОБЩИНСКИ ИЗОЛАТОР СЕСЛАВЦИ, КВ. СЕСЛАВЦИ. СОФИЯ !!!" на стената на Заедно срещу насилието над животните!!!. Единствено тук, в дог.бг има пояснение, че е сътрудничество.
Другият ми въпрос е, как при бюджет над 1 000 000 лв Екоравновесие не е в състояние да поеме мед. грижи и медикаментите?

#8 Потребителят е офлайн   KANS Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 82
  • Регистрация: 11-July 10
  • Gender:Male

Публикувано: 15 November 2010 - 11:38 PM

Показване на мнениетоneofly, в 15 November 2010 - 09:30 PM, написа:

Аз виждам следното съобщение : "СПОРАЗУМЕНИЕ СТОПАНИСВАНЕ ОБЩИНСКИ ИЗОЛАТОР СЕСЛАВЦИ, КВ. СЕСЛАВЦИ. СОФИЯ !!!" на стената на Заедно срещу насилието над животните!!!. Единствено тук, в дог.бг има пояснение, че е сътрудничество.
Другият ми въпрос е, как при бюджет над 1 000 000 лв Екоравновесие не е в състояние да поеме мед. грижи и медикаментите?


Правилно сте видяли във Фейса.. написахме го стопанисване, което може да значи всичко, а и под влияние на положителните емоции стана стопанисване.. според мен не е голяма грешка, но щом се предава такова значение на разликата, няма да протестираме..
За второто можете да попитате Екоравновесие, ние бюджет нямаме

#9 Потребителят е офлайн   neofly Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 1196
  • Регистрация: 19-August 08
  • Gender:Female
  • Location:Горнослав

Публикувано: 15 November 2010 - 11:49 PM

Според мен голямата грешка ще стане когато всички Софиянци са убедени, че вие стопанисвате Сеславци. Разликата между сътрудничество и стопанисване е голяма. За второто питам точно, защото Вие твърдите, че поемате медицинските грижи и снабдяването с медикаменти, което по принцип трябва да прави Екоравновесие според закона, защото официално те стопанисват приюта.

#10 Потребителят е офлайн   KANS Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 82
  • Регистрация: 11-July 10
  • Gender:Male

Публикувано: 16 November 2010 - 12:02 AM

Показване на мнениетоneofly, в 15 November 2010 - 09:54 PM, написа:

Според мен голямата грешка ще стане когато всички Софиянци са убедени, че вие стопанисвате Сеславци. Разликата между сътрудничество и стопанисване е голяма. За второто питам точно, защото Вие твърдите, че поемате медицинските грижи и снабдяването с медикаменти, което по принцип трябва да прави Екоравновесие според закона, защото официално те стопанисват приюта.


не е приют, а изолатор
има разлика... изолатор- кастрационен център и тестване на животни за агресия например, ей - такива неща
И понеже си копирате информацията от Фейса и то не цялата, както виждам ,като нищо да се подлъжат софианци с такава подрязана информация ..н е сте наясно изобщо какво пише в споразумението и какви права имаме, нито какво смятаме да правим .. поне изчакайте да обявим нещо , за да има някаква адекватна дискусия във форума.

#11 Потребителят е офлайн   neofly Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 1196
  • Регистрация: 19-August 08
  • Gender:Female
  • Location:Горнослав

Публикувано: 16 November 2010 - 12:05 AM

Извинявам се. Ще изчакам, разбира се.

#12 Потребителят е офлайн   elena07 Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 1875
  • Регистрация: 08-March 08
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 16 November 2010 - 11:17 AM

След като още от вчера изкарвате информация, достоверността на която зависи от вас, най-учтиво ми моля, да просветлите нас, осигуряващи дарения за изолатора в Сеславци, какъв е точно вашия статут там и какви ангажименти поемате към животните в него!
User's Signature

Качена снимка

#13 Потребителят е офлайн   insult Икона

  • свободен радикал
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 3974
  • Регистрация: 04-November 05
  • Gender:Female

Публикувано: 16 November 2010 - 03:31 PM

Хубави новини, дано да помогнете на много кучета! Желая ви успех!
User's Signature

Качена снимка

#14 Потребителят е офлайн   KANS Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 82
  • Регистрация: 11-July 10
  • Gender:Male

Публикувано: 19 November 2010 - 08:58 PM

За да помогнем истински на дадено животно трябва да сме ангажирани и с неговото лечение! Общинската програма, с която е ангажиран приютът в кв. Сеславци предвижда кастрации, но животните се нуждаят в много от случайте и от други медицински грижи. Ето защо наш основен приорите е откриването на втора манипулационна на територията на приюта, в която животните да получават и лечение след кастрацията. Заработването на този кабинет щ...е е огромна крачка напред в грижата за животните. По този начин ще могат да получават навременно и адекватно лечение.

За отварянето на манипулационна са нужни следните неща:
- маса за манипулации
- манипулационна лампа
- медикаменти
- превързочни материали

Разбира се това е само част от необходимите неща, за да направим живота на кучетата в приюта много по- добър!

Дарителски сметки :
BIC: BUIBBGSF
IBAN: BG57BUIB98881026247200
СИ БАНК
Титуляр : СНЦ " Заедно срещу насилието над животните!!!"

Чрез Pay Pal : paypal@zaedno-bg.org

На място: ВК " Добро хрумване"
"Княз Борис I" 125, София
( Има оставена кутия за дарения )

Можем да спасим не един живот, можем да облекчим не една болка, но всичко това ще се реализира единствено, ако обединим усилията си!
ЗАЕДНО можем повече!!!

Запознайте се и с постигнатото дотук в тази насока.
На 15 ноември 2010 г. СНЦ "Заедно срещу насилието над животните" подписа споразумение с ОП Екоравновесие за съвместна дейност в Общински Приют кв. Сеславци, гр. София.С настоящото споразумение страните се договориха да обединят своите усилия за осъществяване на съвместна дейност, свързана с грижита за безстопанствени и други животни, както и други позволени от закона дейности.

Повече информация за споразумението можете да получите тук:

Снимка (и)

  • Прикачена снимка


#15 Потребителят е офлайн   DessyD Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 4080
  • Регистрация: 25-February 06
  • Gender:Male
  • Location:PLOVDIV, BG

Публикувано: 19 November 2010 - 11:19 PM

Ще може ли да уточните, последно - приют или изолатор ; стопанисване или сътрудничество. Използвате и двата варианта в постовете си и не мога да разбера точния статут и точната дейност, за която е подписан документа. Аз не съм член на никакви организации от такъв характер, а си действам самостоятелно (колкото мога, разбира се, не е някаква чутовна дейност) и не съм особено наясно с всички формулировки. При нас няма приют, а изолатор и не знам как може да се трансформира в приют, например. Значи ли, че Сеславци вече е със статут на приют? Какво се прави за да стане така? Общината ли трябва да смени статута? Като пишете, че определена информация може да се намери "тук" и по-долу има само картинка, а не линк, възможно ли е да посочите и линк или имате предвид групата във фейсбука?
User's Signature

Това, което ни тревожи не е това, което НЕ ЗНАЕМ, а това, което ЗНАЕМ, ЧЕ НЕ Е ВЯРНО.
"Животът е трагедия за този, който чувства и комедия за този, който мисли" Фрасоа дьо Ларошфуко
"Можеш да победиш другите със собствените си доводи. Но да ги убедиш можеш само с техните."
Жозеф Жобер, "Мисли, максими и есета"
God says: Animals are my quite beings. Now they remain silent to cruelty but the day of reckoning they will talk!.." Mevlana Celaleddin Rumi

#16 Потребителят е офлайн   enokitake Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 56
  • Регистрация: 15-December 07
  • Gender:Female

Публикувано: 19 November 2010 - 11:32 PM

Целите е добре да са високи! Няма значение как ще го кръсти общината..ако го къстят дворец..ще нахрани и излекува ли кученцата там? Според мен - ВСЯКА помощ е добре дошла...Всички искаме да постигнем утопията - да няма кучета в места като Сеславци..Но за сега точно на тов амясто има проблем дори с изхранването на животините...ВСЯКА помощ е добра...Ако резултатите са под целите и плановете, това обезмисля ли всичко направено досега?
Помагайте хора! Малко сме и не можем да направи чудеса, колкото и да е странно за някои..и затова не бъдете твърде големи съдници защо някой прави нещо за стотиците изоставени...просто им благодарете!

#17 Потребителят е офлайн   DessyD Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 4080
  • Регистрация: 25-February 06
  • Gender:Male
  • Location:PLOVDIV, BG

Публикувано: 20 November 2010 - 12:16 AM

Показване на мнениетоenokitake, в 19 November 2010 - 10:37 PM, написа:

Целите е добре да са високи! Няма значение как ще го кръсти общината..ако го къстят дворец..ще нахрани и излекува ли кученцата там? Според мен - ВСЯКА помощ е добре дошла...Всички искаме да постигнем утопията - да няма кучета в места като Сеславци..Но за сега точно на тов амясто има проблем дори с изхранването на животините...ВСЯКА помощ е добра...Ако резултатите са под целите и плановете, това обезмисля ли всичко направено досега?
Помагайте хора! Малко сме и не можем да направи чудеса, колкото и да е странно за някои..и затова не бъдете твърде големи съдници защо някой прави нещо за стотиците изоставени...просто им благодарете!


Не знам дали съм Ви разбрала правилно, но не съм целяла да се заяждам или да "съдя" някого. Егати докачливия народ.......разбира се, че всяка помощ е от значение .....за да има различни термини и названия, значи има значение на кое какво казват. Нито съм говорила за цели, нито за идеи .......... както и да е .... :tb_195: Дано куклата пътува безпрепятствено!
User's Signature

Това, което ни тревожи не е това, което НЕ ЗНАЕМ, а това, което ЗНАЕМ, ЧЕ НЕ Е ВЯРНО.
"Животът е трагедия за този, който чувства и комедия за този, който мисли" Фрасоа дьо Ларошфуко
"Можеш да победиш другите със собствените си доводи. Но да ги убедиш можеш само с техните."
Жозеф Жобер, "Мисли, максими и есета"
God says: Animals are my quite beings. Now they remain silent to cruelty but the day of reckoning they will talk!.." Mevlana Celaleddin Rumi

#18 Потребителят е офлайн   KANS Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 82
  • Регистрация: 11-July 10
  • Gender:Male

Публикувано: 20 November 2010 - 01:06 AM

Показване на мнениетоDessyD, в 19 November 2010 - 09:24 PM, написа:

Ще може ли да уточните, последно - приют или изолатор ; стопанисване или сътрудничество. Използвате и двата варианта в постовете си и не мога да разбера точния статут и точната дейност, за която е подписан документа. Аз не съм член на никакви организации от такъв характер, а си действам самостоятелно (колкото мога, разбира се, не е някаква чутовна дейност) и не съм особено наясно с всички формулировки. При нас няма приют, а изолатор и не знам как може да се трансформира в приют, например. Значи ли, че Сеславци вече е със статут на приют? Какво се прави за да стане така? Общината ли трябва да смени статута? Като пишете, че определена информация може да се намери "тук" и по-долу има само картинка, а не линк, възможно ли е да посочите и линк или имате предвид групата във фейсбука?



Сеславци е вече общински приют и статута му е такъв.
Сътрудничество е , а не стопанисване
Ето линка към Фейсбук, където също тече кампанията за дарения за Сеславци . Ще намерите вече публикувана информация, но все пак ето линка:
http://www.facebook....160731637295451

Ако има други въпроси с радост ще ви отговоря

#19 Потребителят е офлайн   neofly Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 1196
  • Регистрация: 19-August 08
  • Gender:Female
  • Location:Горнослав

Публикувано: 20 November 2010 - 10:28 AM

ДесиД, споразумението е подписано с Екоравновесие, не с община София. Това ми убягна предния път.

#20 Потребителят е офлайн   g_tanov Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 760
  • Регистрация: 31-October 10
  • Gender:Male

Публикувано: 22 November 2010 - 05:35 PM

Показване на мнениетоBorizanov, в 20 November 2010 - 02:51 PM, написа:

Нещо не разбрах... това че не са в "изолатора" какво означава, че са осиновени или.... В тази тема ли се качват снимки на новоприетите или къде....?

Актуални снимки се качват в страницата на "Заедно срещу насилието над животните" във Фейсбук.
Ротвайлерите не са мъртви, а осиновени. И двата екзепляра бяха доста агресивни и несоциализирани и доколкото ми е известно новите им собственици са спецове в дресировката на тази порода. Така, че ако не си имал ротвайлер и нямаш добри познания в дресировката на такива породи, Сеславци е последното място откъдето ти препоръчвам да търсиш ротвайлер. Купи си малък, за да можеш да го обучиш и социализираш правилно. Тези в приюта са с тежки истории и неясно минало, и е опасно да ги взема лаик. Извинявай ако не си такъв, но и аз имам рот, а не можах да се справя с тези от Сеславци. Ако ти трябват за друга цел - няма да стане.
Успех - и отново препоръчвам, ако ще е ротвайлер да е закупен от приют с лиценз.

  • (11 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Последна »
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни