Dog.bg Форуми : "Заедно" или "Поотделно" за Сеславци

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (11 Страници) +
  • « Първа
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

"Заедно" или "Поотделно" за Сеславци

#181 Потребителят е офлайн   g_tanov Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 760
  • Регистрация: 31-October 10
  • Gender:Male

Публикувано: 29 January 2011 - 12:25 AM

Показване на мнениетоelena07, в 28 January 2011 - 09:01 PM, написа:

Какво лошо има в това, дарителите да искат прозрачност?

Аз например като дарител, винаги съм искала да знам за какво се изразходват парите, които съм изкарала и след това дарила, чрез труда си!


Дарителите се доверяват на хората, които разходват дарените средства, защото им вярват. Ако вие сте дарител, то би трябвало да не подлагате на съмнение посредниците. Иначе защо дарявате? Не смятате ли, че по този начин унизявате хората които разчитат на Вашите дарения и ги карате да се обясняват като първокласници? Не им стигат ежедневните битки с институциите, личните провокациии от враждебно настроените хора прииждащи всеки ден в Сеславци, проблемите с мръзнещите и умиращи кучета, не на последно място семейните им проблеми, ами и някакви недоказани упреци за злоупотреби. Това не са роботи, а няколко обикновени жени - Жана, Кикита, Здравка и Кони, които отблизо следят нещата и отдавна нямат нужда от съвети, кое е правилно и кое не е. Имат нужда от помощ. Просто им повярвайте и ги подкрепете, защото те са на фронта и имат нужда от ВАС.
Рядко си позволявам такъв патос, но в случая е повече от необходим.

#182 Потребителят е офлайн   кикита Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 1508
  • Регистрация: 17-August 08
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 29 January 2011 - 12:28 AM

g_tanov дано отговора ми не се сметне отново за провокация или конспирация или каквато и да е ..ация.Хората загрижени за животните се интересуват,четат и пишат както във фейсбук,така и тук и всеки помага или дава съвети ,според възможностите си.На стената на Заедно имаше зов за финансова помощ, именно за кученцата,които се изпращат в чужбина.На стената им беше публикувана молба от мен:

" Много Ви моля,специално за кученца от Сеславци,които се изпращат в чужбина и за които сте получили финансова помощ,да публикувате ежеседмично ,колко пари са Ви дарени за емигрантчетата и колко сте предали на хората, заели се с изпращането им.

Както виждате Норт веднага ми отговори,без да сметне въпросите ми за неуместни и за които отговори аз и благодарих на стената на Сеславци и поставих и линк към темата.
Но както винаги Заедно( и двете) предпочете да изтрие публикациите ми и да ме блокира,вместо да отговори,което навежда на мисълта,че има нещо нередно.

Едно не ми е ясно и попитах,но не получих отговор.Ето какво:

"Защо все Вие смятате въпросите за заяждане?Защо хората от дог.бг отговарят на всеки въпрос,без да им мине през ума,че това е заяждане и веднага отговарят на всеки зададен въпрос?Иска ми се и на Вас хората да Ви имат същото доверие и да Ви се помага без да има някакви съмнения относно дейността Ви.Повярвайте ми,аз не съм Ви враг и не целя да Ви компрометирам,а напротив,иска ми се колкото се може повече да се помогне на тези клетници в Сеславци.Аз също следя мненията на хората и публикувах въпросите,само защото имаше много хора които си ги задаваха.Нима е лошо навреме да се спрат съмненията и недоверието?"

#183 Потребителят е офлайн   Nickey Икона

  • the BlueAngelicDevil
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 7420
  • Регистрация: 25-June 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 29 January 2011 - 12:29 AM

Добре, де - смятате, че не е необходими да се дава никаква информация колко пари са събрани и колко за какво са похарчени, така ли?

А защо повечето организации го правят, както и сериозните хора от тук - и кикита, и норт от изредените?!
User's Signature

Качена снимка

#184 Guest_ewa_iwanowa_*

  • Група: Гости

Публикувано: 29 January 2011 - 12:35 AM

Горния пост на Кикита е написан от мен,по погрешка с нейния ник.Момичето е на Банско 3 дни и няма и представа за тези постове.Моля да не я забърквате.

#185 Guest_ewa_iwanowa_*

  • Група: Гости

Публикувано: 29 January 2011 - 12:43 AM

g_tanov Вие сте в грешка.Дарителите даряват защото искат да помогнат на животните,а не защото Ви имат доверие.Много организации досега са злоупотребили с даренията и тези дарения са спрели.Именно за да не спират е необходима тази прозрачност,да се знае, че всяка стотинка отива по предназначение ,за животните,а не в нечии джоб

#186 Потребителят е офлайн   g_tanov Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 760
  • Регистрация: 31-October 10
  • Gender:Male

Публикувано: 29 January 2011 - 12:47 AM

Показване на мнениетоewa_iwanowa, в 28 January 2011 - 11:40 PM, написа:

Горния пост на Кикита е написан от мен,по погрешка с нейния ник.Момичето е на Банско 3 дни и няма и представа за тези постове.Моля да не я забърквате.


Внимавайте, когато използвате чужд профил (било той и на дъщеря ви). Последствията могат да бъдат безвъзвратни! Особено, когато става въпрос за нечиий друг живот. Моля модераторът да обърне внимание на този "инцидент"!

#187 Guest_ewa_iwanowa_*

  • Група: Гости

Публикувано: 29 January 2011 - 12:50 AM

Смяната от един компютър на друг до това довежда.Всички тук знаят,че ми е дъщеря,не казвате нищо ново.Това не пречи да изкажа и моето мнение,което обаче се смята за заяждане и провоккация.

#188 Потребителят е офлайн   g_tanov Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 760
  • Регистрация: 31-October 10
  • Gender:Male

Публикувано: 29 January 2011 - 12:54 AM

Показване на мнениетоewa_iwanowa, в 28 January 2011 - 11:48 PM, написа:

g_tanov Вие сте в грешка.Дарителите даряват защото искат да помогнат на животните,а не защото Ви имат доверие.Много организации досега са злоупотребили с даренията и тези дарения са спрели.Именно за да не спират е необходима тази прозрачност,да се знае, че всяка стотинка отива по предназначение ,за животните,а не в нечии джоб


Дано и Вие да сте между дарителите, защото лично ще поместя подробна разпечатка на даренията (официална). Държа да отбележа, че сдруженията с нестопанска цел подлежат на ежегоден одит от Министерство на правосъдието, включително и най-вече сметките им и разходването на средствата по тях. Изготвя се доклад и т.н., за разлика от всички останали начини на дарение.

#189 Guest_ewa_iwanowa_*

  • Група: Гости

Публикувано: 29 January 2011 - 12:58 AM

Името ми няма да го видите в списъка,по простата причина,че когато дарявам,аз дарявам анонимно и не се бия в гърдите колко,какво и за кого съм направила:)

#190 Потребителят е офлайн   neofly Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 1196
  • Регистрация: 19-August 08
  • Gender:Female
  • Location:Горнослав

Публикувано: 29 January 2011 - 01:14 AM

Това е добра идея да помествате официална подробна разпечатка на даренията, за да могат да знаят самите дарители или бъдещите такива дали има още нужда от спешни дарения за Сеславци или могат да ги пренасочват към други спешни случаи.

#191 Потребителят е офлайн   ShiBumi_GirL Икона

  • Dog Lover
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 9508
  • Регистрация: 21-January 08
  • Gender:Not Telling
  • Interests:Dogs,Schutzhund,BH, IPO

Публикувано: 29 January 2011 - 01:18 AM

и аз смятам,че е хубаво да се помества такава информация,разбира се че бих искала да знам за какво са отишли парите ми.Кка хората тук във форума постват касови бележки и казват на кой парите за какво са използвани,а Заедно не могат?При толкова измми във всяка една сфера,ако не познавах няой хора лично тук във форума не бих пратила и стотинка,как да ви се доверят като не ви познават и няма обяснение къде отиват парите.Факт.
User's Signature

Dog Lover
The Ultimate Breed-German Shepherd Dog!!!
Качена снимка
[url=http://www.minidog.info]Качена снимка

#192 Потребителят е офлайн   mimotova Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 157
  • Регистрация: 27-January 10
  • Gender:Female
  • Location:София, Слатина
  • Interests:Кучета, кучета, кучета, всякакви животинки и фигурки на дакели!!!

Публикувано: 29 January 2011 - 01:31 AM

А дали не може да се направи нова тема, в която да се коментират от желаещите действията на "Заедно" по изразходването на даренията? Тази тема е за кучетата от Сеславци и техните нужди, а за финансите които се събират тук Норт си се отчита, с това няма проблем.
User's Signature

Да, човекът наистина е цар на зверовете, защото многократно ги превъзхожда по жестокост. Ние живеем с цената на чужди животи. Нашите тела са истински гробници! Ще дойде време, когато хората ще гледат на убиеца на животни така, както на убиеца на човеци. Леонардо да Винчи

#193 Потребителят е офлайн   bushkata Икона

  • No brain - No pain
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 27930
  • Регистрация: 19-May 05
  • Gender:Not Telling
  • Location:Макондо

Публикувано: 29 January 2011 - 03:33 AM

Тук дарения за Заедно не се събират. Нито пък някой от тях пише.
Имат страница във ФБ, там събират дарения, мисля че е редно ако ще правят отчети - то да са там.
В този форум човекът, който се е нагърбил с планината Сеславци е Норт, разбира се и Кики.
Норт дава отчети. Така че нещата тук са ок.

п.п. Всички мнения, които не са точно по темата ще преместя в другата тема. :ba_025:
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка
Нали уж някога хората слушали кукувицата, за да разберат колко години ще живеят. Аз по цял ден ги слушам две кукувици от единия орех на другия и обратно, и бая кукания чух, едва ли ще доживея толкова. Но се замислих, че именно хората, които се спират за момент да послушат кукувицата, живеят по-дълго. Защото знам ли, това щастие и спокойствие от ей такива простички неща, сигурно е полезно за здравето.
http://avocett.blogspot.com

#194 Потребителят е офлайн   emilvr Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1429
  • Регистрация: 15-April 10
  • Gender:Male
  • Location:Враца
  • Interests:строителство , техника, ядене и пиене .

Публикувано: 29 January 2011 - 08:11 AM

[/quote]
Дарителите се доверяват на хората, които разходват дарените средства, защото им вярват. Ако вие сте дарител, то би трябвало да не подлагате на съмнение посредниците. Иначе защо дарявате? Не смятате ли, че по този начин унизявате хората които разчитат на Вашите дарения и ги карате да се обясняват като първокласници? Не им стигат ежедневните битки с институциите, личните провокациии от враждебно настроените хора прииждащи всеки ден в Сеславци, проблемите с мръзнещите и умиращи кучета, не на последно място семейните им проблеми, ами и някакви недоказани упреци за злоупотреби. Това не са...
[/quote]( цитат на Танов )

Интересно как никой не осмисли това горе , а всеки си търси стотинките и дали не е излъган , като на " тука има / тука нема "
Скоро се издигнах в обществото и ме избраха за домоуправител.
Първото ми условие б е че парите за крушки , и всякакви консумативи няма да ги отчитам на никой , който не му хареса да стане той... и да забогатее .
Иска да му отчета 20лв = прим равни на 2 часа негов труд , а не ме пита колко часа ми трябват да ида до топлофикация , или да му купя 2 крушки ?
Естеств това е човешко - да цениш собственият си труд с пъти повече от чуждият ...
Ами да ме проверява и отчита той , иначе сам се признавам за потенциален крадец .
Естеств никой не иска , понеже отчетноста и то всеки ден си е работа съизмерима с останалото , :ab_041:
Не давам решение и не знам кой кой е , но бях в същата ситуация и за това пиша .

#195 Потребителят е офлайн   blueocean Икона

  • Терористка
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 7895
  • Регистрация: 17-December 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 29 January 2011 - 12:29 PM

Емиле, пак се бъркаш където не разбираш. :db_046: Но поне ще се посмея отново на историите ти.

Не става въпрос за крушки и ключове за лампи. Става въпрос за живота на кучетата и дали парите стигат прдназначението си. Танов не го разбирам като юрист какво се пени. Всеки иска да е сигурен, че дарявайки парите, те ще отидат по предназначение. И да не чака годипния отчет, който кой знае къде ще бъде публикуван и дали изобщо някой ще го публикува, щото видите ли дарителите трябва да им вярват. Ако дам на някой пари той да решава, тогава вярвам че ще ги употреби по най-добрия начин. Когато давам с предназначение, искам доказателство, че за това са отишли. Кое е сложното за проумяване? Пак всички са против вас ли, пак ли параноята ви тресе?! Заедно вече няколко пъти се обръщат ту на една, ту на друга страна, как хората да им вярват? Само щото са се пръкнали от ФБ? Че те и за Мануела (така ли се казваше момичето) всички вярваха, ама накрая се видя кой къде е изпил парите!

За да има доверие, то първо трябва да се заслужи! Заедно все още не са стигнали този етап и единствената причина аз да дам пари на започната от тях кампания е, защото виждам че Норт и Кики работят с тях, което ми дава някаква доза успокоение. Въпреки това аз ще искам доказателство, че парите които съм дарила са отишли точно за къщичка, а не по усмотрение на някой си. И тъй като Танов поиска помощ за къщичките в този форум, се обръщам към него.

Искам да видя отчет колко пари от кой са пристигнали за къщичките, колко точно са събрани и колко точно са похарчени - барабар с фактурата и снимки на новите къщички. Заслужете доверието, за което толкова мрънкате, че не ви се дава.
User's Signature

PUNISH THE DEED , NOT THE BREED !

Качена снимка

#196 Потребителят е офлайн   ShiBumi_GirL Икона

  • Dog Lover
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 9508
  • Регистрация: 21-January 08
  • Gender:Not Telling
  • Interests:Dogs,Schutzhund,BH, IPO

Публикувано: 29 January 2011 - 12:39 PM

:ba_025:
User's Signature

Dog Lover
The Ultimate Breed-German Shepherd Dog!!!
Качена снимка
[url=http://www.minidog.info]Качена снимка

#197 Потребителят е офлайн   emilvr Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1429
  • Регистрация: 15-April 10
  • Gender:Male
  • Location:Враца
  • Interests:строителство , техника, ядене и пиене .

Публикувано: 29 January 2011 - 01:16 PM

Показване на мнениетоShiBumi_GirL, в 29 January 2011 - 11:44 AM, написа:

:ba_025:


Ти пък кво си задигала пръст , да ... :eg_033: .... о.
Хаайде да не ти казвам повече , :eg_033: защото ще ти стане хубаво .

#198 Потребителят е офлайн   ShiBumi_GirL Икона

  • Dog Lover
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 9508
  • Регистрация: 21-January 08
  • Gender:Not Telling
  • Interests:Dogs,Schutzhund,BH, IPO

Публикувано: 29 January 2011 - 01:18 PM

я внимавай с тона на тебе някой да говори,пръста е за поста на БЛУ защото напълно съвпада с моето мнение. :eg_033:
User's Signature

Dog Lover
The Ultimate Breed-German Shepherd Dog!!!
Качена снимка
[url=http://www.minidog.info]Качена снимка

#199 Потребителят е офлайн   emilvr Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1429
  • Регистрация: 15-April 10
  • Gender:Male
  • Location:Враца
  • Interests:строителство , техника, ядене и пиене .

Публикувано: 29 January 2011 - 01:54 PM

Доообре , изв. не се инервирай.
Но Блу е терористка ( и вероятно мъжемразка :md_064: ) , така че нали .

http://www.youtube.c...h?v=GM8w8AkJl8g

Поздрав и за двете ... :smile:

#200 Guest_ewa_iwanowa_*

  • Група: Гости

Публикувано: 29 January 2011 - 03:28 PM

Отново искам да предупредя,че само ще задам въпрос,а не се заяждам.Токущо на стената на "Заедно в Сеславци"публикувах дарените къщички за Сеславци от ПОМОЩ ЗА ЖИВОТИНКИ В БЕДА ,веднага след публикацията бях блокирана и достъпа ми спрян.Може би и публикациите ми за дарението ще изтрият.Публикувах ги, тъй като един от дарителите (предполагам,че не е само един де)също му е спрян достъпа,а тя искаше да се огласи дарението,тъй като е видяла,че не е публикувано на нито една от стените на Заедно..Моля специално господин юриста ,който обича да се пени на другите,да ми обясни как да си тълкувам поредната им постъпка.

  • (11 Страници) +
  • « Първа
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни