Dog.bg Форуми : "Заедно" или "Поотделно" за Сеславци

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (11 Страници) +
  • « Първа
  • 9
  • 10
  • 11
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

"Заедно" или "Поотделно" за Сеславци

#201 Потребителят е офлайн   ShiBumi_GirL Икона

  • Dog Lover
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 9508
  • Регистрация: 21-January 08
  • Gender:Not Telling
  • Interests:Dogs,Schutzhund,BH, IPO

Публикувано: 29 January 2011 - 03:35 PM

Показване на мнениетоemilvr, в 29 January 2011 - 10:59 AM, написа:

Доообре , изв. не се инервирай.
Но Блу е терористка ( и вероятно мъжемразка :md_064: ) , така че нали .

http://www.youtube.c...h?v=GM8w8AkJl8g

Поздрав и за двете ... :smile:

:ae_085: :md_064:
User's Signature

Dog Lover
The Ultimate Breed-German Shepherd Dog!!!
Качена снимка
[url=http://www.minidog.info]Качена снимка

#202 Guest_ewa_iwanowa_*

  • Група: Гости

Публикувано: 29 January 2011 - 03:41 PM

Това ми бе изпратено като лично съобщение:
Здравей Мария, аз също съм от блокираните в Заедно....Да си видяла някъде снимки на 11 колибки? Занесохме ги завчера, казаха ни,че от повече нямат нужда и на стената няма нито едена снимка. А в Заедно излезе само една. Всичко се прави избирателно, така е - неудобните се блокират, на другите им се хвърля прах в очите..:)))За съжаление.

#203 Потребителят е офлайн   g_tanov Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 760
  • Регистрация: 31-October 10
  • Gender:Male

Публикувано: 29 January 2011 - 05:50 PM

Показване на мнениетоbushkata, в 29 January 2011 - 02:38 AM, написа:

Тук дарения за Заедно не се събират. Нито пък някой от тях пише.
Имат страница във ФБ, там събират дарения, мисля че е редно ако ще правят отчети - то да са там.
В този форум човекът, който се е нагърбил с планината Сеславци е Норт, разбира се и Кики.
Норт дава отчети. Така че нещата тук са ок.

п.п. Всички мнения, които не са точно по темата ще преместя в другата тема. :ba_025:


Блаодаря за важното разяснение. Действително хората от "Заедно" правят отчети и то редовно на страницата си във Фейсбук.
Ако някой желае разпечатка на банковата им сметка, мисля че това вече е прекалено.
Относно коментарът за къщичките, той е неверен. И на страниците на "Заедно" и тук в темата за къщичките са поместени снимки на единадесетте къщички и са изразени изрични благодарности на дарителите. Част от дарителите днес бяха в Сеславци и изолираха саморъчно покривите на въпросните къщички. Редовните разходки бяха проведени, кучетата бяха нахранени и напоени (с помощта и допълнителната храна на дог.бг) и т.н.

#204 Потребителят е офлайн   g_tanov Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 760
  • Регистрация: 31-October 10
  • Gender:Male

Публикувано: 29 January 2011 - 06:02 PM

Показване на мнениетоblueocean, в 29 January 2011 - 11:34 AM, написа:

Емиле, пак се бъркаш където не разбираш. :db_046: Но поне ще се посмея отново на историите ти.

Не става въпрос за крушки и ключове за лампи. Става въпрос за живота на кучетата и дали парите стигат прдназначението си. Танов не го разбирам като юрист какво се пени. Всеки иска да е сигурен, че дарявайки парите, те ще отидат по предназначение. И да не чака годипния отчет, който кой знае къде ще бъде публикуван и дали изобщо някой ще го публикува, щото видите ли дарителите трябва да им вярват. Ако дам на някой пари той да решава, тогава вярвам че ще ги употреби по най-добрия начин. Когато давам с предназначение, искам доказателство, че за това са отишли. Кое е сложното за проумяване? Пак всички са против вас ли, пак ли параноята ви тресе?! Заедно вече няколко пъти се обръщат ту на една, ту на друга страна, как хората да им вярват? Само щото са се пръкнали от ФБ? Че те и за Мануела (така ли се казваше момичето) всички вярваха, ама накрая се видя кой къде е изпил парите!

За да има доверие, то първо трябва да се заслужи! Заедно все още не са стигнали този етап и единствената причина аз да дам пари на започната от тях кампания е, защото виждам че Норт и Кики работят с тях, което ми дава някаква доза успокоение. Въпреки това аз ще искам доказателство, че парите които съм дарила са отишли точно за къщичка, а не по усмотрение на някой си. И тъй като Танов поиска помощ за къщичките в този форум, се обръщам към него.

Искам да видя отчет колко пари от кой са пристигнали за къщичките, колко точно са събрани и колко точно са похарчени - барабар с фактурата и снимки на новите къщички. Заслужете доверието, за което толкова мрънкате, че не ви се дава.


Напълно съм съгласен, въпреки нелюбезните обръщения. Не се явявам в този форум в качеството на юрист, както и не съм и член на "Заедно". Мъча се да поддържам добрия тон (не се пеня, не мрънкам). Доказателства за къщичките ще искате от "Заедно". Аз, както поясних в темата за къщичките им съдействам, включително и като съм дарил пари за къщичка, и обещах да осигуря транспортирането им и допълнителната им обработка (против влага и т.н.). Ако нямате доверие в кампанията си искайте парите обратно. Те ще ви ги върнат. Приятна вечер.

#205 Потребителят е офлайн   blueocean Икона

  • Терористка
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 7895
  • Регистрация: 17-December 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 29 January 2011 - 06:40 PM

"Точно навреме, кампанията за къщички се "поотпуши". Благодарение на усилията на Ваня Костова и дарителите от групата във Фейсбук "Помощ за животните в беда" Сеславските хулигани имат нови десет къщички. Ако отворите са им малки ще ги реконструираме. Благораря!"

След този цитат, г-н Танов, аз останах с впечатление, че моите пари не са използвани за къщичка. И т.к. цитата е ваш, пък и имало постоянни отчети от Заедно, които аз нито веднъж не съм видяла, въпреки присъствието ми в групата, бихте ли бил така добър да ми пратите линк към подобни отчети, ако Кони случайно реши да ме блокира, ако попитам на стената им.
User's Signature

PUNISH THE DEED , NOT THE BREED !

Качена снимка

#206 Потребителят е офлайн   g_tanov Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 760
  • Регистрация: 31-October 10
  • Gender:Male

Публикувано: 29 January 2011 - 07:10 PM

Показване на мнениетоblueocean, в 29 January 2011 - 05:45 PM, написа:

"Точно навреме, кампанията за къщички се "поотпуши". Благодарение на усилията на Ваня Костова и дарителите от групата във Фейсбук "Помощ за животните в беда" Сеславските хулигани имат нови десет къщички. Ако отворите са им малки ще ги реконструираме. Благораря!"

След този цитат, г-н Танов, аз останах с впечатление, че моите пари не са използвани за къщичка. И т.к. цитата е ваш, пък и имало постоянни отчети от Заедно, които аз нито веднъж не съм видяла, въпреки присъствието ми в групата, бихте ли бил така добър да ми пратите линк към подобни отчети, ако Кони случайно реши да ме блокира, ако попитам на стената им.


Ето линк. http://www.facebook....177524565616158

Вашите пари най-вероятно не са разходвани, защото, най-вероятно "Заедно" още не са се събрали пари за дотатъчно къщички. Не е рентабилно да се поръчват една по една.

#207 Guest_ewa_iwanowa_*

  • Група: Гости

Публикувано: 29 January 2011 - 07:11 PM

g_tanov постоянно се изявявате тук в дог.бг като адвокат на Заедно,а когато стане напечено,веднага тръбите,че не сте към нито една организация.Е как тогава ще направите разпечатката за даренията на Заедно?
"Дано и Вие да сте между дарителите, защото лично ще поместя подробна разпечатка на даренията (официална). "
Ваня Костова е блокирана и не може да пише на стената на Заедно,именно на хората от нейната група сте казали,че не Ви трябват повече къщички.Защо все още апелирате за финансова помощ за къщички тогава.И ако не е истина това,моля отблокирайте я ,за да Ви го каже лично на стената на Заедно кой,къде и на кого го е казал.И отчет не се нарича събрани 1000 лв ,предадени 1000 лв.Както казах и преди Драган дарил 200лв,Хасан дарил 150лв,Айше-дарила 300лв и накрая да има предадени 650 лв на Nort.

#208 Потребителят е офлайн   blueocean Икона

  • Терористка
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 7895
  • Регистрация: 17-December 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 29 January 2011 - 07:36 PM

Показване на мнениетоg_tanov, в 29 January 2011 - 06:15 PM, написа:

Показване на мнениетоblueocean, в 29 January 2011 - 05:45 PM, написа:

"Точно навреме, кампанията за къщички се "поотпуши". Благодарение на усилията на Ваня Костова и дарителите от групата във Фейсбук "Помощ за животните в беда" Сеславските хулигани имат нови десет къщички. Ако отворите са им малки ще ги реконструираме. Благораря!"

След този цитат, г-н Танов, аз останах с впечатление, че моите пари не са използвани за къщичка. И т.к. цитата е ваш, пък и имало постоянни отчети от Заедно, които аз нито веднъж не съм видяла, въпреки присъствието ми в групата, бихте ли бил така добър да ми пратите линк към подобни отчети, ако Кони случайно реши да ме блокира, ако попитам на стената им.


Ето линк. http://www.facebook....177524565616158

Вашите пари най-вероятно не са разходвани, защото, най-вероятно "Заедно" още не са се събрали пари за дотатъчно къщички. Не е рентабилно да се поръчват една по една.



Благодаря много за линка. Наистина не виждам дарението ми за къщичка, въпреки че е напревено Януари. Но това сигурно се дължи на факта, че не са стигнали до касичката в Добро Хрумване, където са оставени. Къщичките - нали обявихте новите 10 къщички (да не броим тези, които бяха дарени цели). Колко къщички още се планува да се закупят? Т.е. за колко има място?
User's Signature

PUNISH THE DEED , NOT THE BREED !

Качена снимка

#209 Потребителят е офлайн   g_tanov Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 760
  • Регистрация: 31-October 10
  • Gender:Male

Публикувано: 29 January 2011 - 08:49 PM

Радвам се, че тонът стана нормален. Грешката е и в мен. Съжалявам, че намесвам Мил, но с нея се разбрахме да остави парите в ДХ (в лични), като ще получи разписка за това. Иначе товарим сметката с излишно ДДС при разплащането с фирмата. Събрани са пари само за пет къщички, като по молба на Норт (пак в лични) щяхме да поръчаме и пет къщички за нея. Съвсем скоро ми писа, че ще се оправя сама по обективни причини. Т.е. имаме пари само за пет къщи. Ако скоро не съберем за повече ще поръчам пет или шест (при добра дипломация - пазарене). Къщички в Сеславци са необходими винаги, защото старите (без тези на дог.бг) са в ужасно състояние и колкото и да ги ремонтирам не се получава.
Ако тази ситуация ви устройва ще действам. Ако не, мисля че няма проблеми да обявим акцията за неуспешна и "Заедно" да ви върнат парите.

П.П. Г-жо Иванова вече не знам какво искате. Започвам да си мисля, че кампаниите за къщичките и за заминаването на кучетата не вървят заради вашите усилия. Не съм адвокат на "Заедно" и ви обещавам, че ако допуснат грешка или злоупотребят с нечие доверие ще съм първият, който ще ги погне. Не се страхувам от напечените ситуации нито в реалния нито във виртуалния свят и нищо не тръбя, освен когато се опитвам до обуздая нездравословни емоции, вредящи на животните. С цитираната от вас Ваня Костова се видяхме днес и по нищо не личеше, че таи нещо недоисказано по отношение на мои думи или дела. Не съм администратор на "Заедно", че да отблокирвам когото и да е. Никъде не съм заявявал, че къщички не са необходими. Спрете се малко. Моля ви!

#210 Потребителят е офлайн   blueocean Икона

  • Терористка
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 7895
  • Регистрация: 17-December 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 29 January 2011 - 11:35 PM

Благодаря за информацията, хубаво е човек да знае какво става :) Нека има къщички, все пак за това са парите.

А няма начин кампаниите да не вървят заради г-жа Иванова, не се паникьосвайте отново.Ваня Костова няма какво да говори с вас, при положение че "Не съм администратор на "Заедно", че да отблокирвам когото и да е".
User's Signature

PUNISH THE DEED , NOT THE BREED !

Качена снимка

#211 Guest_ewa_iwanowa_*

  • Група: Гости

Публикувано: 29 January 2011 - 11:54 PM

g_tanov още с първият си пост се бях обърнала към Заедно,а не към Вас.Но Вие се направихте както винаги на всезнаещ и започнахте да ми отговаряте.Въпросите ми бяха към Заедно, тук в този форум,защото на тяхната стена не мога да пиша,а Вие когато не сте наясно с нещо не се бутайте в шамарите.Всичките ми въпроси са към Заедно(Вие не сте към никой,нали така),затова млъкнете и дишайте спокойно.Кампаниите за заминаването и за къщичките на кучетата няма да секнат само за това,че съм задала въпроси,бъдете спокоен.Ето Ви един пример и отговор на това кой е казал,че не трябват къщички.

" Ваня Костова 29 януари в 21:30 Докладвай
Кони Генова каза това на Екатерина, когато ги закарахме в сряда. Днес даже е обяснила,че били сме направили мечешка услуга, защото дизайнът не съотвествувал. :( И Екатерина и аз имаме по 6-7 кучета, които си имат колибки - и така си ги гледаме от години. Даже на нашите кученца не са толкова здрави, колкото тези, да не говорим ,че всяка година си има нужда от укрепване - просто защото са колибки, а не бункери. Както и да е- надяваме се,че поне за някои кученца ще е добре. Благодаря ти, че си качила снимки на страницата на Заедно в Сеславци, винаги съм казвала, че не ми пука за хората, а за кученцата и затова се организираме да правим така, както ние си го представяме. Аз не бих разделяла кученцата и животните на групи - но явно на хората това им е присъщо - винаги има лоши и добри. Както виждаш, това също винаги зависи от гледната точка.

Наистина би било добре, ако тона бъде малко по-умерен. Никой няма да спечели от резки думи.
мод


#212 Потребителят е офлайн   g_tanov Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 760
  • Регистрация: 31-October 10
  • Gender:Male

Публикувано: 30 January 2011 - 10:12 AM

Показване на мнениетоewa_iwanowa, в 29 January 2011 - 10:59 PM, написа:

g_tanov още с първият си пост се бях обърнала към Заедно,а не към Вас.Но Вие се направихте както винаги на всезнаещ и започнахте да ми отговаряте.Въпросите ми бяха към Заедно, тук в този форум,защото на тяхната стена не мога да пиша,а Вие когато не сте наясно с нещо не се бутайте в шамарите.Всичките ми въпроси са към Заедно(Вие не сте към никой,нали така),затова млъкнете и дишайте спокойно.Кампаниите за заминаването и за къщичките на кучетата няма да секнат само за това,че съм задала въпроси,бъдете спокоен.Ето Ви един пример и отговор на това кой е казал,че не трябват къщички.

" Ваня Костова 29 януари в 21:30 Докладвай
Кони Генова каза това на Екатерина, когато ги закарахме в сряда. Днес даже е обяснила,че били сме направили мечешка услуга, защото дизайнът не съотвествувал. :( И Екатерина и аз имаме по 6-7 кучета, които си имат колибки - и така си ги гледаме от години. Даже на нашите кученца не са толкова здрави, колкото тези, да не говорим ,че всяка година си има нужда от укрепване - просто защото са колибки, а не бункери. Както и да е- надяваме се,че поне за някои кученца ще е добре. Благодаря ти, че си качила снимки на страницата на Заедно в Сеславци, винаги съм казвала, че не ми пука за хората, а за кученцата и затова се организираме да правим така, както ние си го представяме. Аз не бих разделяла кученцата и животните на групи - но явно на хората това им е присъщо - винаги има лоши и добри. Както виждаш, това също винаги зависи от гледната точка.


Доста грубичък тон. Наясно съм с повечето неща, които се случват в Сеславци. Вие обаче не сте. Щом имате въпроси към "заедно", ги задявайте на тях, а не пишете тук. Сега разбирам защо са ви блокирали, ако и към тях се държите по този невъзпитан начин. По отношение на къщичките съм съгласен с Кони. Още в началото на кампанията Мил предложи подходящ дизайн с който се пести място и се използва обтимално прстранството. Дори измерих клетките, защото те не предлагат много възможности. Къщичките на Ваня са много хубави и здрави, лично ги проверих, просто трудно ще се наредят. Между другото съм завършил "вътрешна архитектура и дизайн", ако пак ме упрекнете, че съм всезнаещ, та имам понятие от конструкции, дървесина и т.н. Тези дни ще им доукрепя покривите (Ваня и станалите и помощнички свършиха по-тежката работа вчера) и заедно с хората от Сеславци ще намерим начин да ги подредим, така че да има място и за движение.
А, кога да млъкна, е решение, което единствено аз преценявам, кога да взема.

#213 Guest_ewa_iwanowa_*

  • Група: Гости

Публикувано: 30 January 2011 - 11:30 AM

Не сте Вие този който ще ми каже къде и как да си задавам въпросите.Задала съм ги тук и към Заедно,те пишат и тук,така ,че не ме интересува Вашето мнение,тъй като както казахте Вие,сте Никой(към нито една организация не сте,нали така).Е, аз съм с всеки и с всяка организация ,която помага на животните и аз помагам когато и доколкото ми позволяват силите.И ще питам и ще искам отговори,тъй като не ми се иска с необмислените си думи и действия, хората от Заедно да повлечат в калта и да опетнят името на хора, за които съм сигурна,че са безрезервно отдадени на каузата да помагат на животните.А ако на Вас Ви се води словесна война,не сте познали,защото аз на човек "който не е към нито една организация",но отговаря от името на такава,няма да отговарям,както и да ме провокира.За мен Вие сте една фурнаджииска лопата.Така,че въпроса от първият ми пост, който беше към Заедно беше,защо на едни дарители казват,че повече къщички не им трябват и в същото време апелират за финансова помощ на стената си за къщички.

#214 Потребителят е офлайн   g_tanov Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 760
  • Регистрация: 31-October 10
  • Gender:Male

Публикувано: 30 January 2011 - 11:43 AM

Показване на мнениетоewa_iwanowa, в 30 January 2011 - 10:35 AM, написа:

Не сте Вие този който ще ми каже къде и как да си задавам въпросите.Задала съм ги тук и към Заедно,те пишат и тук,така ,че не ме интересува Вашето мнение,тъй като както казахте Вие,сте Никой(към нито една организация не сте,нали така).Е, аз съм с всеки и с всяка организация ,която помага на животните и аз помагам когато и доколкото ми позволяват силите.И ще питам и ще искам отговори,тъй като не ми се иска с необмислените си думи и действия, хората от Заедно да повлечат в калта и да опетнят името на хора, за които съм сигурна,че са безрезервно отдадени на каузата да помагат на животните.А ако на Вас Ви се води словесна война,не сте познали,защото аз на човек "който не е към нито една организация",но отговаря от името на такава,няма да отговарям,както и да ме провокира.За мен Вие сте една фурнаджииска лопата.Така,че въпроса от първият ми пост, който беше към Заедно беше,защо на едни дарители казват,че повече къщички не им трябват и в същото време апелират за финансова помощ на стената си за къщички.


Ей, ама опърничава жена! Добре пишете си и си задайте въпросите. Явно имате какво да кажете, госпожо ЧИСТА СЪВЕСТ! От мен поздрави и успех!

#215 Потребителят е офлайн   кикита Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 1508
  • Регистрация: 17-August 08
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 31 January 2011 - 12:19 AM

Понеже ми се използва потребителското име от друг човек,без да зная, държа да отбележа, че не аз съм писала горните простотии и съм меко казано ядосана заради тези изцепки, които не съм очаквала от нея. На госпожата вече съм и забранила да пише тук и на стената на Заедно и да се меси в тези неща и понеже ми е майка се чувствам длъжна да се извиня от нейно име, въпреки, че нямам нищо общо с това.

#216 Потребителят е офлайн   g_tanov Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 760
  • Регистрация: 31-October 10
  • Gender:Male

Публикувано: 31 January 2011 - 09:47 AM

Показване на мнениетокикита, в 30 January 2011 - 11:24 PM, написа:

Понеже ми се използва потребителското име от друг човек,без да зная, държа да отбележа, че не аз съм писала горните простотии и съм меко казано ядосана заради тези изцепки, които не съм очаквала от нея. На госпожата вече съм и забранила да пише тук и на стената на Заедно и да се меси в тези неща и понеже ми е майка се чувствам длъжна да се извиня от нейно име, въпреки, че нямам нищо общо с това.


Познавам стила ти и отношението към нещата, така че и за момент не съм си помислил, че си ти. И ти извинявай ако съм нарушил добрия тон, спрямо г-жа Иванова. За някои неща е права. Просто не трябва с рогата напред. Успех и лека седмица.

  • (11 Страници) +
  • « Първа
  • 9
  • 10
  • 11
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни