Dog.bg Форуми : "Заедно" или "Поотделно" за Сеславци

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (11 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Последна »
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

"Заедно" или "Поотделно" за Сеславци

#21 Потребителят е офлайн   кикита Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 1508
  • Регистрация: 17-August 08
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 23 November 2010 - 06:51 PM

А тези, които попадат в изолатора да си гният там викаш................................................

#22 Потребителят е офлайн   ShiBumi_GirL Икона

  • Dog Lover
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 9508
  • Регистрация: 21-January 08
  • Gender:Not Telling
  • Interests:Dogs,Schutzhund,BH, IPO

Публикувано: 23 November 2010 - 06:58 PM

Не ,но предполагам че ако на човек му е 1 куче и няма особени познания за дресировка може да стане сериозен инцидент особено с такова куче.И аз имам рот наистина стават много страшни понякога,а и са голям инат.Но можеше да го вземе ако му потърси специалист ,който да работи с кучето :ba_025: :ae_085:
User's Signature

Dog Lover
The Ultimate Breed-German Shepherd Dog!!!
Качена снимка
[url=http://www.minidog.info]Качена снимка

#23 Потребителят е офлайн   кикита Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 1508
  • Регистрация: 17-August 08
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 23 November 2010 - 07:09 PM

Няма как да знаем дали на човека му е първо куче...щом е решил да си взима доберман или ротвайлер, значи би трябвало да е наясно с това, че с големи кучета трябва да се внимава......безумна тъпотия е да се каже на човек, решил да осинови куче от изолатор, че е по-добре да си КУПИ малко и адски, адски, много се нервирам ! Това, че кучето е ротвайлер не означава, че е убиец! Има много добри ротове, питове, овчарки и т.н, които са попадали в изолатора и някой потенциален осиновител на следващия нещастник попаднал там, като прочете тези заключения на компетентния g_tanov и предпочете да си КУПИ малко кученце ще обрече нещастните кучета на смърт.........
Реакцията ми нямаше да е такава, ако просто го беше посъветвал, ако му е първо куче, да внимава да не сгафи с възпитанието, а не да казва "не осиновявай куче от Сеславци, КУПИ си"....................

#24 Потребителят е офлайн   irena_ig Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 469
  • Регистрация: 14-August 07
  • Gender:Female
  • Location:Троян

Публикувано: 23 November 2010 - 07:39 PM

Аз пък имам 2 осиновени мъжки рота.Единият от които е точно от Сеславци и с него нямам никакви проблеми.Ходи чудесно на повод,позволява ми да му пипам храната,отнася се чудесно с дъщеричката ми и с всички останали членове на семейството.С другия имахме малко пререкания относно това кой ще командва,но се разбрахме.Не мисля,че е редно да се заклеймяват така кучетата от приютите,изолаторите-били те със или без порода.Когато има желание-има и начин!

#25 Потребителят е офлайн   KANS Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 82
  • Регистрация: 11-July 10
  • Gender:Male

Публикувано: 23 November 2010 - 10:06 PM

За доброволците в Сеславци има нови правила, които съгласувахме заедно с Екоравновесие.
За момента доброволци ще ходят само в събота, за да може да има някакъв контрол върху действията им
Храна( гранулирана) за Сеславци не е нужна в момента . С радост ще приемем обаче консерви. Също така изпитваме остра нужда от поводи... и финансови дарения за манипулационната...за там трябва да купим маса, лампа т.н. ... утре ще получим списъка от медикаменти, които са нужни за оказване поне на първа помощ . Ще сме благодарни на всички, които ни подпомогнат , защото в крайна сметка всички се борим за едно и също - да направим живота на кучетата попаднали в Сеславци поне малко по- добър .

Снимка (и)

  • Прикачена снимка


#26 Потребителят е офлайн   elena07 Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 1875
  • Регистрация: 08-March 08
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 23 November 2010 - 11:31 PM

Искам официално да обявя, че ние, спираме помощта си за Сеславци!
Това е в резултат на отношението на хората от "Заедно срещу насилието", тяхното не отговаряне на въпроси, зададени от дарители, тяхното нежелание за комуникация със същите тези дарители, въведените от тях "забрани" и "позволения", засягащи хора, отделили години от живота си, за да помагат на нещастниците от изолатора!

За съжаление, за пореден път, единствените страдащи ще са животните!
User's Signature

Качена снимка

#27 Потребителят е офлайн   KANS Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 82
  • Регистрация: 11-July 10
  • Gender:Male

Публикувано: 23 November 2010 - 11:42 PM

Показване на мнениетоelena07, в 23 November 2010 - 09:36 PM, написа:

Искам официално да обявя, че ние, спираме помощта си за Сеславци!
Това е в резултат на отношението на хората от "Заедно срещу насилието", тяхното не отговаряне на въпроси, зададени от дарители, тяхното нежелание за комуникация със същите тези дарители, въведените от тях "забрани" и "позволения", засягащи хора, отделили години от живота си, за да помагат на нещастниците от изолатора!

За съжаление, за пореден път, единствените страдащи ще са животните!



Ние помощ от никой от вас не сме получавали. Не знам тогава какво ни спирате.
Второ независимо дали ви е приятно или не , все пак и ние искаме някакъв ред
Трето къде са задали дарителите въпросите си ? И как да отговоря на въпроси зададени от дарители, за които не знам нищо и не съм чула нищо . Да бяха дарили на Заедно , за да мога да отговоря. Който е взел дарения , да отговори той .
Четвърто вие може да сте направили много, но явно не ви харесва , че и ние искаме да направим нещо , щом има толкова протести. Все едно, ние не сме разчитали на вас. Сметнах за необходимо да напиша и тук , какви са промените .
Естесвено се очакваше, че ще бъдем обвинени , за страданията на животните. Много гръмко да се твърди , че ако "вас" ( без да знам кой сте вие) ви няма , страдат животните.
Освен това без да искам да натяквам, има доста хора, които виждат какво сме направили ние и колко неща са се променили в положителна посока.
Както и да е , ще вземем предвид изявлението ви , които да сте вие .
Благодаря ви , че го споделихте с нас !
Лека вечер

#28 Потребителят е офлайн   кикита Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 1508
  • Регистрация: 17-August 08
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 23 November 2010 - 11:47 PM

Кой определя тези правила? Кой казва, че ние не можем да ходим вече в изолатора? ЗАЩО? Защо повече от две години нямаше проблеми да храним, лекуваме, снимаме, оказваме поне някакъв минимален контрол, взимаме кучета за осиновяване и т.н., а сега се появяват някакви си анонимни "спасители", които ни спират достъпа и обричат кучетата и които "съветват" осиновителите да си купуват кучета, вместо да осиновят от изолатора? Защо "Заедно срещу насилието на животните" се договаря с Еккоравновесие да ни се спре достъпа? Как по-точно вие ще оказвате контрол, като смятате да ходите само събота, когато нищо не се случва, какво и кой ще контролирате тогава? С какво ние пречим там?
Искаме отговори и смятам,че доброволците, дарителите и всички следящи и съпричастни със съдбите на кучетата там сме си ги заслужили!

#29 Потребителят е офлайн   desi79 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1592
  • Регистрация: 09-September 09
  • Gender:Female
  • Location:Испания

Публикувано: 23 November 2010 - 11:51 PM

Контрол върху действията на доброволците-това направо е смешно.
Навсякъде по света доброволците са добре дошли,когато могат и помагат с каквото могат.От там идва и доброволец-на добра воля.От къде на къде някой ще определя на доброволците само събота като ден в който ще се допускат.Или не трябва да се вижда какво става там през седмицата.
Трябва да си много нагъл, за да поставяш условия на хората, които от години вършат работата на общината и държавата.Потресена съм.
User's Signature


Никой не може да те накара да се чувстваш посредствен без твоето съгласие.
Елинор Рузвелт

#30 Потребителят е офлайн   elena07 Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 1875
  • Регистрация: 08-March 08
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 23 November 2010 - 11:51 PM

KANS, ние сме група хора, които от 2008 г. осигурявахме ежемесечни дарения за Сеславци, под формата на храна, лекарства, пари.

Очевидно обаче нямате нужда от дарители като нас, надявам се поне другите редовни дарители да харесат отношението ви към тях!
User's Signature

Качена снимка

#31 Потребителят е офлайн   кикита Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 1508
  • Регистрация: 17-August 08
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 23 November 2010 - 11:53 PM

Показване на мнениетоKANS, в 23 November 2010 - 08:47 PM, написа:

Ние помощ от никой от вас не сме получавали. Не знам тогава какво ни спирате.
Второ независимо дали ви е приятно или не , все пак и ние искаме някакъв ред
Трето къде са задали дарителите въпросите си ? И как да отговоря на въпроси зададени от дарители, за които не знам нищо и не съм чула нищо . Да бяха дарили на Заедно , за да мога да отговоря. Който е взел дарения , да отговори той .
Четвърто вие може да сте направили много, но явно не ви харесва , че и ние искаме да направим нещо , щом има толкова протести. Все едно, ние не сме разчитали на вас. Сметнах за необходимо да напиша и тук , какви са промените .
Естесвено се очакваше, че ще бъдем обвинени , за страданията на животните. Много гръмко да се твърди , че ако "вас" ( без да знам кой сте вие) ви няма , страдат животните.
Освен това без да искам да натяквам, има доста хора, които виждат какво сме направили ние и колко неща са се променили в положителна посока.
Както и да е , ще вземем предвид изявлението ви , които да сте вие .
Благодаря ви , че го споделихте с нас !
Лека вечер


Преди да пишете в темата беше желателно да я прочетете и тогава щяхте много добре да знаете коя точно е Елена и колко много е направила за кучетата в Сеславци, както и много други хора от този форум. Ако бяхте прочели темата щяхте да видите за тези години, колко много спасени животни има благодарение на всички тук и нямаше да се чудите кой ви пита.Като "уж" ангажирани със съдбите на тези кучета се предполага, че се интересувате от тях и сте си направили труда да прочетете историята до тук. Като "уж" ангажирани със съдбите на тези кучета нямаше да отказвате помощ независимо от къде идва, а от хората в този форум идва МНОГО повярвайте...
Какво значи "ако бяхте дарили на Заедно, щях да ви отговоря" ???????

#32 Потребителят е офлайн   KANS Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 82
  • Регистрация: 11-July 10
  • Gender:Male

Публикувано: 23 November 2010 - 11:56 PM

Показване на мнениетокикита, в 23 November 2010 - 09:52 PM, написа:

Кой определя тези правила? Кой казва, че ние не можем да ходим вече в изолатора? ЗАЩО? Защо повече от две години нямаше проблеми да храним, лекуваме, снимаме, оказваме поне някакъв минимален контрол, взимаме кучета за осиновяване и т.н., а сега се появяват някакви си анонимни "спасители", които ни спират достъпа и обричат кучетата и които "съветват" осиновителите да си купуват кучета, вместо да осиновят от изолатора? Защо "Заедно срещу насилието на животните" се договаря с Еккоравновесие да ни се спре достъпа? Как по-точно вие ще оказвате контрол, като смятате да ходите само събота, когато нищо не се случва, какво и кой ще контролирате тогава? С какво ние пречим там?
Искаме отговори и смятам,че доброволците, дарителите и всички следящи и съпричастни със съдбите на кучетата там сме си ги заслужили!


Никъде не сме написали да се " купуват " кучета!!! Кикита, не ми слагай думи в устата , които не съм казала!
Второ ние не сме станали шефове на Екоравновесие!
Трето, кой ви каза на вас, че ходим само в събота?
Май нещо не сте проучили добре.
Информацията ви е недостоверна и не отговаря на истината.
Премислете и ще говорим пак. Аз все пак съм готова на диалог с вас , стига да избегнем истеричните нападки .
Предлагам да поспим всички , да се поуспокоим и да поговорим
Лека вечер

#33 Потребителят е офлайн   KANS Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 82
  • Регистрация: 11-July 10
  • Gender:Male

Публикувано: 23 November 2010 - 11:57 PM

Показване на мнениетокикита, в 23 November 2010 - 09:58 PM, написа:

Показване на мнениетоKANS, в 23 November 2010 - 08:47 PM, написа:

Ние помощ от никой от вас не сме получавали. Не знам тогава какво ни спирате.
Второ независимо дали ви е приятно или не , все пак и ние искаме някакъв ред
Трето къде са задали дарителите въпросите си ? И как да отговоря на въпроси зададени от дарители, за които не знам нищо и не съм чула нищо . Да бяха дарили на Заедно , за да мога да отговоря. Който е взел дарения , да отговори той .
Четвърто вие може да сте направили много, но явно не ви харесва , че и ние искаме да направим нещо , щом има толкова протести. Все едно, ние не сме разчитали на вас. Сметнах за необходимо да напиша и тук , какви са промените .
Естесвено се очакваше, че ще бъдем обвинени , за страданията на животните. Много гръмко да се твърди , че ако "вас" ( без да знам кой сте вие) ви няма , страдат животните.
Освен това без да искам да натяквам, има доста хора, които виждат какво сме направили ние и колко неща са се променили в положителна посока.
Както и да е , ще вземем предвид изявлението ви , които да сте вие .
Благодаря ви , че го споделихте с нас !
Лека вечер


Преди да пишете в темата беше желателно да я прочетете и тогава щяхте много добре да знаете коя точно е Елена и колко много е направила за кучетата в Сеславци, както и много други хора от този форум. Ако бяхте прочели темата щяхте да видите за тези години, колко много спасени животни има благодарение на всички тук и нямаше да се чудите кой ви пита.Като "уж" ангажирани със съдбите на тези кучета се предполага, че се интересувате от тях и сте си направили труда да прочетете историята до тук. Като "уж" ангажирани със съдбите на тези кучета нямаше да отказвате помощ независимо от къде идва, а от хората в този форум идва МНОГО повярвайте...
Какво значи "ако бяхте дарили на Заедно, щях да ви отговоря" ???????



Не съм взела дарения, за да се ни се казва, че не даваме информация за даренията..Чети коментарите!

#34 Потребителят е офлайн   elena07 Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 1875
  • Регистрация: 08-March 08
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 23 November 2010 - 11:59 PM

Ето например един от въпросите ми зададен към вас, преди само 8 дни и все още не получил отговор!

Показване на мнениетоelena07, в 15 November 2010 - 02:15 PM, написа:

Това означава ли, че СЦН "Заедно срещу насилието над животните" ще поемат и изхранването на кучетата в изолатора, както правят АРС в приюта в Богров?


А кои сме ние и какво сме дарили ще разберете след като си направите труда поне да прочетете темата, ей така от уважение, към всички, които са помагали на животните в Сеславци и към всички, които тепърва ще го правят!
User's Signature

Качена снимка

#35 Потребителят е офлайн   KANS Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 82
  • Регистрация: 11-July 10
  • Gender:Male

Публикувано: 24 November 2010 - 12:01 AM

Показване на мнениетоelena07, в 23 November 2010 - 09:56 PM, написа:

KANS, ние сме група хора, които от 2008 г. осигурявахме ежемесечни дарения за Сеславци, под формата на храна, лекарства, пари.

Очевидно обаче нямате нужда от дарители като нас, надявам се поне другите редовни дарители да харесат отношението ви към тях!


Аз не рабрах кой ви спира да го правите. Просто има правила, които ще намерите в Сеславци или ако искате ще ги публикувам утре.
Вие не сте единствените доброволци , в прочем .
Втори написах ясно от какво имаме нужда в момента. Ако това не ви харесва, нямам нищо против. Но не ни отнемайте правото да си казваме от какво имаме нужда!

#36 Потребителят е офлайн   Nickey Икона

  • the BlueAngelicDevil
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 7420
  • Регистрация: 25-June 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 24 November 2010 - 12:02 AM

Показване на мнениетоKANS, в 23 November 2010 - 09:11 PM, написа:

За момента доброволци ще ходят само в събота, за да може да има някакъв контрол върху действията им


Моля???
Обявявате категорично, че само и единствено в събота и само и единствено под ваш контрол кучетата в изолатора ще могат да получават храна, допълнителна от 30тината грама полагащи се на куче според закона и гарантирано не са недостигащи, но и редовно липсващи???

"които да сте вие"
Много те моля да прочетеш темата, в която пишеш в момента. Ама от самото начало!
Да, очевидно е, че доброволците от този форум (бъхтещи се до момента да ходят поне по два пъти в седмицата, за да дадат шанс на клетниците там да оцелеят) не са спасили света, нито дори само кучетата в София. Но това не означава, че е правилно да постъпвате по този начин.

Съвсем радостно бих приела всякакви опити на "Заедно" в насока на това да контролира повече:
- осиновяванията от Сеславци (изборът н осиновители и поддържането н връзка след осиновяване)
- редовният персонал през седмицата - гледачи и кастриращи
- правилното оползотворяване на дарения, постъпили директно в изолатора

Също и в различни медии (и съвсем не само във Фейсбук):
- инициативи за поощряване на осиновяванията
- инициативи за поощряване на кастрациите
- инициативи за популяризиране да отговорно поведение на стопаните на домашни любимци - ваксиниране, обезпаразитяване, кастрация, чипиране, почистване след кучето, извеждане само на повод извън определените от кметовете места и т.н.

Но този ви подход на "контрол" не бих могла да одобря по никакъв начин?!
User's Signature

Качена снимка

#37 Потребителят е офлайн   KANS Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 82
  • Регистрация: 11-July 10
  • Gender:Male

Публикувано: 24 November 2010 - 12:02 AM

Показване на мнениетоelena07, в 23 November 2010 - 10:04 PM, написа:

Ето например един от въпросите ми зададен към вас, преди само 8 дни и все още не получил отговор!

Показване на мнениетоelena07, в 15 November 2010 - 02:15 PM, написа:

Това означава ли, че СЦН "Заедно срещу насилието над животните" ще поемат и изхранването на кучетата в изолатора, както правят АРС в приюта в Богров?


А кои сме ние и какво сме дарили ще разберете след като си направите труда поне да прочетете темата, ей така от уважение, към всички, които са помагали на животните в Сеславци и към всички, които тепърва ще го правят!


Това го обясних в по-предните страници.

#38 Потребителят е офлайн   KANS Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 82
  • Регистрация: 11-July 10
  • Gender:Male

Публикувано: 24 November 2010 - 12:05 AM

До тук бях готова за дискусия в рамките на нормалното.
Оттеглям се и няма да публикуваме повече нищо в този форум !
Лека вечер на всички

#39 Потребителят е офлайн   bushkata Икона

  • No brain - No pain
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 27930
  • Регистрация: 19-May 05
  • Gender:Not Telling
  • Location:Макондо

Публикувано: 24 November 2010 - 12:07 AM

Показване на мнениетоKANS, в 23 November 2010 - 09:11 PM, написа:

За доброволците в Сеславци има нови правила, които съгласувахме заедно с Екоравновесие.
За момента доброволци ще ходят само в събота, за да може да има някакъв контрол върху действията им
Храна( гранулирана) за Сеславци не е нужна в момента . С радост ще приемем обаче консерви. Също така изпитваме остра нужда от поводи... и финансови дарения за манипулационната...за там трябва да купим маса, лампа т.н. ... утре ще получим списъка от медикаменти, които са нужни за оказване поне на първа помощ . Ще сме благодарни на всички, които ни подпомогнат , защото в крайна сметка всички се борим за едно и също - да направим живота на кучетата попаднали в Сеславци поне малко по- добър .

Много моля за някакво разяснение. Искрено се надявам, че това няма нищо общо с хората, които от години хранят кучетата там? Надявам се, че това са някакви си ваши правила, за някакви си ваши хора, които при цялото ми уважение - просто не познавам. Та - вие да си ходите и да се контролирате в събота, а още два пъти в седмицата ще ходят хората от форума, благодярение на които кучетата на практика оцеляват. Просто защото е нужно да се яде не само в събота.
Та - много моля за разясняване тези ... правила за кого се отнасят, защото изобщо не разбирам.

п.п. Няколко поста, докато аз сътворя моя.

Цитат

Оттеглям се и няма да публикуваме повече нищо в този форум !

Надявам се да обясните и да ни държите в час, да участвате в дискусиите така, както правехте до сега.
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка
Нали уж някога хората слушали кукувицата, за да разберат колко години ще живеят. Аз по цял ден ги слушам две кукувици от единия орех на другия и обратно, и бая кукания чух, едва ли ще доживея толкова. Но се замислих, че именно хората, които се спират за момент да послушат кукувицата, живеят по-дълго. Защото знам ли, това щастие и спокойствие от ей такива простички неща, сигурно е полезно за здравето.
http://avocett.blogspot.com

#40 Потребителят е офлайн   кикита Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 1508
  • Регистрация: 17-August 08
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 24 November 2010 - 12:08 AM

Показване на мнениетоKANS, в 23 November 2010 - 09:01 PM, написа:

Никъде не сме написали да се " купуват " кучета!!! Кикита, не ми слагай думи в устата , които не съм казала!


Това е цитат от g_tanov, който се представя за един от организаторите за Сеславци на Заедно и е едва на предната страница....

Цитат

...Сеславци е последното място откъдето ти препоръчвам да търсиш ротвайлер. Купи си малък, за да можеш да го обучиш и социализираш правилно. ...
Успех - и отново препоръчвам, ако ще е ротвайлер да е закупен от приют с лиценз....


Не знам за вас, но аз няма да мога "да се наспя" след тази бомба в темата и държа всичко да се изясни веднага. Попитах в Заедно истина ли е това и зададох конкретни въпроси на които се надявам да получа отговор.

Пишете в тема, чрез която се набират тези средства, следователно пишете на хората, които даряват и които са в пълното си право да получат отговор, за това какво се случва в Сеславци и защо достъпа ни се спира!

  • (11 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Последна »
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни