Dog.bg Форуми : "Заедно" или "Поотделно" за Сеславци

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (11 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Последна »
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

"Заедно" или "Поотделно" за Сеславци

#41 Потребителят е офлайн   Nickey Икона

  • the BlueAngelicDevil
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 7420
  • Регистрация: 25-June 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 24 November 2010 - 12:08 AM

Показване на мнениетоKANS, в 23 November 2010 - 09:11 PM, написа:

За момента доброволци ще ходят само в събота, за да може да има някакъв контрол върху действията им


Показване на мнениетоKANS, в 23 November 2010 - 11:06 PM, написа:

Аз не рабрах кой ви спира да го правите. Просто има правила, които ще намерите в Сеславци или ако искате ще ги публикувам утре.


?!
Втори опит за диалог и се надявам, че няма пак нацупено да напускате форума...

Контролирайте действията на доброволците, няма проблем- въведете изискване да се вписват данни на контакт за всеки доброволец, ако трябва и всеки да записва най-общо какво е правил или какво е донесъл.
Но не спирайте достъпа през дните освен събота?!
User's Signature

Качена снимка

#42 Потребителят е офлайн   KANS Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 82
  • Регистрация: 11-July 10
  • Gender:Male

Публикувано: 24 November 2010 - 12:10 AM

Показване на мнениетоbushkata, в 23 November 2010 - 10:12 PM, написа:

Показване на мнениетоKANS, в 23 November 2010 - 09:11 PM, написа:

За доброволците в Сеславци има нови правила, които съгласувахме заедно с Екоравновесие.
За момента доброволци ще ходят само в събота, за да може да има някакъв контрол върху действията им
Храна( гранулирана) за Сеславци не е нужна в момента . С радост ще приемем обаче консерви. Също така изпитваме остра нужда от поводи... и финансови дарения за манипулационната...за там трябва да купим маса, лампа т.н. ... утре ще получим списъка от медикаменти, които са нужни за оказване поне на първа помощ . Ще сме благодарни на всички, които ни подпомогнат , защото в крайна сметка всички се борим за едно и също - да направим живота на кучетата попаднали в Сеславци поне малко по- добър .

Много моля за някакво разяснение. Искрено се надявам, че това няма нищо общо с хората, които от години хранят кучетата там? Надявам се, че това са някакви си ваши правила, за някакви си ваши хора, които при цялото ми уважение - просто не познавам. Та - вие да си ходите и да се контролирате в събота, а още два пъти в седмицата ще ходят хората от форума, благодярение на които кучетата на практика оцеляват. Просто защото е нужно да се яде не само в събота.
Та - много моля за разясняване тези ... правила за кого се отнасят, защото изобщо не разбирам.



С цялото ми уважение към теб , нека да е утре, защото ходим всеки ден там и ставаме в 6 и се прибираме посреднощ и сме на ръба на силите си .. Утре ще обясня и за правилата и защо е така и всичко..
Лека вечер на всички

#43 Потребителят е офлайн   кикита Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 1508
  • Регистрация: 17-August 08
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 24 November 2010 - 12:11 AM

Туко що получих отговор от админ. на Заедно, че след всичките ми сръдни щели да си помислят дали ще имам право да влизам в изолатора...Изумена съм!

"Кикита, малко си в грешка с доста неща. Ще ти отговоря утре доста обстойно, защото утре ставам в 6 и отивам в Сеславци . Лека вечер .
Доброволци ще ходят само в събота. За през седмицата ние ще определим кой хора ще влизат, ако ще има доброволци . След всичките разправии и сръдни от твоя страна, надали ще имам повече желание да преговарям с теб, относно посещенията ти през седмицата, Просто не ми трябват излишни разправии и конфликти !"

#44 Потребителят е офлайн   DessyD Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 4080
  • Регистрация: 25-February 06
  • Gender:Male
  • Location:PLOVDIV, BG

Публикувано: 24 November 2010 - 12:12 AM

Аз като страничен наблюдетал се изказвам - много кофти впечатление още в самото начало KANS. Като се тръгне с рогата напред няма как да се говори лесно после. От това, което написахте разбрах, че за Вас е по-важно да съберете пари за маса, лампа и т.н., което сигурно ще отнеме доста време, но междувременно отказвате помощ от останалите. Освен това, доколкото прочетох, човек от Вас написа, че ще има "нов ред" за доброволците. Ми това е ..... безумно само по себе си. При толкова много кучета, да не искате чисто физическа помощ ......както и да е. Интересно как досега там все не достигаше храна, но сега имало достатъчно. Не вярвам общината да се е бръкнала за повече. Сега Вие си направете изводи след като аз, отстрани, съм разбрала това, какво са разбрали хората, реално обвързани със Сеславци.
User's Signature

Това, което ни тревожи не е това, което НЕ ЗНАЕМ, а това, което ЗНАЕМ, ЧЕ НЕ Е ВЯРНО.
"Животът е трагедия за този, който чувства и комедия за този, който мисли" Фрасоа дьо Ларошфуко
"Можеш да победиш другите със собствените си доводи. Но да ги убедиш можеш само с техните."
Жозеф Жобер, "Мисли, максими и есета"
God says: Animals are my quite beings. Now they remain silent to cruelty but the day of reckoning they will talk!.." Mevlana Celaleddin Rumi

#45 Потребителят е офлайн   KANS Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 82
  • Регистрация: 11-July 10
  • Gender:Male

Публикувано: 24 November 2010 - 12:13 AM

Показване на мнениетокикита, в 23 November 2010 - 10:16 PM, написа:

Туко що получих отговор от админ. на Заедно, че след всичките ми сръдни щели да си помислят дали ще имам право да влизам в изолатора...Изумена съм!

"Кикита, малко си в грешка с доста неща. Ще ти отговоря утре доста обстойно, защото утре ставам в 6 и отивам в Сеславци . Лека вечер .
Доброволци ще ходят само в събота. За през седмицата ние ще определим кой хора ще влизат, ако ще има доброволци . След всичките разправии и сръдни от твоя страна, надали ще имам повече желание да преговарям с теб, относно посещенията ти през седмицата, Просто не ми трябват излишни разправии и конфликти !"



Кикита, как пък ме изкара админ там , не знам .. Още веднъж те съветвам : проверявай си инфото

#46 Потребителят е офлайн   Nickey Икона

  • the BlueAngelicDevil
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 7420
  • Регистрация: 25-June 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 24 November 2010 - 12:14 AM

Все се надявах този скандал тук да е плод на неправилно изразяване, недоразбиране и т.н.

Последното доказа, че няма начин това да е вярно.

Вижте, просто помислете добре и реалистично- НЕ МОЖЕТЕ да се справите абсолютно сами с това, с всичко и за неопределен срок от време- не отхвърляйте помощта на останалите!!!
Поне заради кучетата, нали заради тях е всичко...
User's Signature

Качена снимка

#47 Потребителят е офлайн   bushkata Икона

  • No brain - No pain
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 27930
  • Регистрация: 19-May 05
  • Gender:Not Telling
  • Location:Макондо

Публикувано: 24 November 2010 - 12:14 AM

Показване на мнениетоKANS, в 23 November 2010 - 11:15 PM, написа:

защото ходим всеки ден там


Това звучи успокоително, заради кучовете.
Наиситна ще е добре да съумеете да обясните за какво иде реч, защото изобщо не разбирам. А явно и не само аз.
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка
Нали уж някога хората слушали кукувицата, за да разберат колко години ще живеят. Аз по цял ден ги слушам две кукувици от единия орех на другия и обратно, и бая кукания чух, едва ли ще доживея толкова. Но се замислих, че именно хората, които се спират за момент да послушат кукувицата, живеят по-дълго. Защото знам ли, това щастие и спокойствие от ей такива простички неща, сигурно е полезно за здравето.
http://avocett.blogspot.com

#48 Потребителят е офлайн   DessyD Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 4080
  • Регистрация: 25-February 06
  • Gender:Male
  • Location:PLOVDIV, BG

Публикувано: 24 November 2010 - 12:20 AM

Много жалко ..... а аз живеех с мисълта, че само в кинологията има "борба за надмощие" ......и си мислех от тук да черпя опит ..... :dh_188:
User's Signature

Това, което ни тревожи не е това, което НЕ ЗНАЕМ, а това, което ЗНАЕМ, ЧЕ НЕ Е ВЯРНО.
"Животът е трагедия за този, който чувства и комедия за този, който мисли" Фрасоа дьо Ларошфуко
"Можеш да победиш другите със собствените си доводи. Но да ги убедиш можеш само с техните."
Жозеф Жобер, "Мисли, максими и есета"
God says: Animals are my quite beings. Now they remain silent to cruelty but the day of reckoning they will talk!.." Mevlana Celaleddin Rumi

#49 Потребителят е офлайн   Nickey Икона

  • the BlueAngelicDevil
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 7420
  • Регистрация: 25-June 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 24 November 2010 - 12:24 AM

Добре, пореден опит:

Колко пъти в седмицата хора, които НЕ са служители на Екоравновесие, ще хранят и евентуално обгрижват кучетата?
Не конкетизирам дали тези хора за от "Заедно", "Поотделно", дог.бг или бг-мамма
User's Signature

Качена снимка

#50 Потребителят е офлайн   кикита Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 1508
  • Регистрация: 17-August 08
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 24 November 2010 - 12:43 AM

Поствам и тук, това което написах на стената на Заедно

"Кони /т.е.KANS /, мислех, че си една от админите, явно съм грешала... не е редно да пускаш такава бомба в дог.бг, че се спира достъпа през седмицата без да уточниш нищо, без да кажеш през седмицата някой ще ходи ли въобще да храни...от това, което си написала излиза, че кучетата няма да се хранят през седмицата от доброволци, нито от дог.бг, нито от Заедно и след като зададох конкретни въпроси, да се тълкуват като "сръдни" и да ме заплашваш, че вече нямаш желание да водиш преговори с мен и ще ми спреш достъпа до изолатора......Зададох конкретни и напълно адекватни въпроси, които интересуват не само мен, но и всички потребители на дог.бг, които през годините са направии ужасно много за кучетата в Сеславци.."

#51 Потребителят е офлайн   Lenard Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 197
  • Регистрация: 22-July 10
  • Gender:Female

Публикувано: 24 November 2010 - 01:26 AM

Бясна съм :eg_033: Меко казано!!!! :eg_033: Отношението ви към хората, които се трудят и РЕАЛНО помагат през последните две години е просто :ud_009: Искам да ви питам КОИ ПО ДЯВОЛИТЕ СИ МИСЛИТЕ ЧЕ СТЕ ВИЕ?!?! От всичко най-много ме вбесява арогантноста Ви!!!!!!!
Как може да кажете, че не ви интересуват някои дарители, защото сте имали и други :ud_009: Продължавайте в същия дух и ще останете без никакви!
Но какво ви пука на вас животните са потърпевши :ed_142:

Нека всички протестираме срещу тази гавра! Тези хора имат нужда от контрол, а не досегашните доброволци!

#52 Потребителят е офлайн   Nickey Икона

  • the BlueAngelicDevil
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 7420
  • Регистрация: 25-June 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 24 November 2010 - 01:38 AM

Моля, следете и дискусията на ФБ стената на "Заедно...", тк: http://www.facebook....108482009173242

Кикита Д. -> Заедно срещу насилието над животните!!!
От името на доброволците в Сеславци, ангажирани от повече от две години със съдбите им и всички дарители искам разяснение и отговори от "Заедно срещу насилието над животните" за нещата които се пишат във форума dog.bg за новите правила и това как групата се е договорила с Екоравновесие да се спре достъпа ни през седмицата за хранене и... лекуване на кучетата. http://forum.dog.bg/...17&#entry884917
Вярно ли е това? Ако да,защо се договаряте с общината в ущърб на кучетата? Защо повече от две години нямахме проблеми да ходим когато си поискаме в изолатора, да храним, да лекуваме, да оказваме поне минимален контрол, когато сме там, да снимаме и взимаме кучета на които сме намерили осиновители, а сега не може? И какъв контрол смятате да оказвате, като ще ходите само събота, когато така или иначе няма никой от персонала и нищо не се случва?

Кони Генова
Кикита, малко си в грешка с доста неща. Ще ти отговоря утре доста обстойно, защото утре ставам в 6 и отивам в Сеславци . Лека вечер .
Доброволци ще ходят само в събота. За през седмицата ние ще определим кой хора ще влизат, ако ще има добро...волци . След всичките разправии и сръдни от твоя страна, надали ще имам повече желание да преговарям с теб, относно посещенията ти през седмицата, Просто не ми трябват излишни разправии и конфликти !

Ваня Костова
ПОМОГНЕТЕ ЗА ТЕЗИ ПЕТ КУЧЕНЦА!!! Те нямат нищо общо с вашите сръдни и кавги, аз не съм защитник на никой, дори не знам за какво се карате.

Кони Генова
Ваня, карат се с нас заради новини правила за доброволците, а не се сещат, че доброволците са наша отговорност. Ще се опитам да уредя нещо. Утре ще ти звъннем Лека от мен

Vania Chavdarova
незная какво става но аз през октомври дарих 20 чувала гранулирана храна 10 одеалца и 25 купички ЩЕ МИ ОТГОВОРИТЕ ЛИ НА МЕН ДА МИ ДАДЕТЕ ОТЧЕТ КАКВО Е СТАНАЛО СЪС ХРАНАТА ЗАЩОТО ДАРЕНИЕТО НЕ Е МАЛКО И ИСКАМ ДА ЗНАМ ЗА КАКВА КАУЗА СЪМ СИ ОТДЕЛИЛА ОТ ЗАЛЪКА ТЕЗИ 500-600 ЛЕВА

Кони Генова
А на кой сте го дарила? С кой имахте контакт? Вие имаме споразумение с Екоравновесие от 15 ноември.

Кони Генова
Ние исках да кажа

Ваня Костова
Като няма правила става анархия - така че седнете и се разберете! Какво делите, наистина? Нали искате на животните да им е добре и спокойно, да са на топло и нахранени? Те не могат да разговарят с нас, а вие помежду си - можете, нали? Стига с тия ултиматуми - мерите си даренията и помощите ли? За какво?

Кони Генова
Доколкото знам вие сте имаме контакт с Васил Коцев относно вашето дарение. А кой не е идвал в Сеславци през последните 4 седмици.

Кони Генова
Последният ми коментар е за Ваня Чавдарова

Кикита Д.
Кони, мислех, че си една от админите, явно съм грешала... не е редно да пускаш такава бомба в дог.бг, че се спира достъпа през седмицата без да уточниш нищо, без да кажеш през седмицата някой ще ходи ли въобще да храни...от това, което си н...аписала излиза, че кучетата няма да се хранят през седмицата от доброволци, нито от дог.бг, нито от Заедно и след като зададох конкретни въпроси, да се тълкуват като "сръдни" и да ме заплашваш, че вече нямаш желание да водиш преговори с мен и ще ми спреш достъпа до изолатора......Зададох конкретни и напълно адекватни въпроси, които интересуват не само мен, но и всички потребители на дог.бг, които през годините са направии ужасно много за кучетата в Сеславци...See More

Кони Генова
Зз съм разговаряла по темата с определени хора от Дога. Проблема може да се разреши съвсем адекватно и от двете страни. Все пак ако нямахме желание да работим с вас , нямаше да пиша в Дога.
Предлагам да спрем до тук за тази вечер, защото та...зи седмица пътувам с ловните екипи точно , защото трябва да има контрол и ставам наистина много рано

Кикита Д.
С кой от дог.бг си говорила? Хората, които координираме Сеславци съм аз и nort2005, а нито една от двете не знае нищо за това...

Michaela Krusteva
Ако оставите подобни раздори да ви попречат да вършите добро, както досега, вие губите. Така или иначе хората, които са истински предани на животните в България са по-малко от безразличните и насилниците. Досега сте давали достоен личен пример (поне за мен е така и за приятелите ми), а в момента караниците и заплахите ви носят още повече горчивина от снимките на животинки, за които няма дом!

Nadia Tosheva
Щом Кони Генова не е от админите на групата, очакваме отговори и повече информация от тях или съответно от хората, взимащи решения от името на "Заедно"

Ralitsa Vesheva
"Спираме да помагаме вече" ??? На сайта на Animal rescue не пише нищо. Кой с кого и за какво се кар...а? От една страна приемам това да има някакъв контрол, защото дори и при голямо желание да окажеш помощ, ако не знаеш как точно ефекта е обратен.. Така че някой може ли да обясни реално какво става, не само откъслечни неща в блог. Четейки постовете тук а и на другите подобни съм много за направата на ЕДИН сайт за помощ не 50.. За да има яснота и да няма сърдити. от друга страна не разбирам хората които обявяват че напускат...нали за помощ за животинките иде реч.. в крайна сметка никого не защитавам или обвинявам, просто искам яснота по въпроса...See More

Nadia Tosheva
Animal Rescue Sofia стопанисват приюта в Богров, не този в Сеславци.

Карина Джокова
Най-вероятно от Екоравновесие са казали, че само в събота могат да ходят доброволци, от цялата разправия само това е фактологическата част. Нека изчакаме да видим какво ще кажат хората, имат право да отговорят на дадено обвинение и да обеснят. Пък и не напускайте групата, дори да се чувствате засегнати, всичко е в името на животните, опитайте се да се помирите заради тях! Над 150 000 души са в тази група в името на тези животни, а вие най-дейните - не смейте да се делите, егати! ... :(

Ralitsa Vesheva
Всъщност ще ми обясни ли някой кой стои зад тази група? "Работим заедно с други страници и групи в социалната мрежа Фейсбук, както и с няколко граждански групи и няколко фондации извън нея".

Кони Генова
Kикита, разговаряла съм с хора, накоито вярвам и се доверявам . Освен това какво значение има дали съм админ или не в Заедно?!?!? Аз съм управител в СЦН " Заедно..." . Аз подписах договора с Екоравновесие... аз ходя всеки ден нагоре - надол...у... Откога админ значи нещо, като функция ?!
Ние имаме споразумение е Екоравновесие. Хора ще ходят, след като са координирали с нас действията си . Аз какво съм виновна, че ходите зад гърба ни да си правите каквото си искате. Смекчете се малко и се научете да правите компромиси, както правим и ние.
През седмицата ще влизат хора, които познаваме и на които вярваме ! Това е . Не можете да ни задължите нито да ви вярваме, нито да ви се доверим . Особено след разправиите и провокациите ви тази вечер.
Храна за животните има . Всеки ден сме там и виждаме.Има купи , има одеала има какво ли не ...само да трупаме така ли ?!?!?! за да се отчита дейност .....това ли искате ?!See More

Nadia Tosheva
Аз в dog.bg съм Nickey
И тук ми се иска да кажа, че горещо се надявам този скандал да се породи от някакво недоразумение или непълно разбиране!
Надявам се, че нещата ще бъдат изяснени и всякакви лица - доброволци ще имат достъп до Сеславци, к...акто е и по закон.
Може би трябва да помислите как съобщенията да бъдат недвусмислени и да съдържат пълната информация по даден въпрос, преди да ги публикувате.

Nadia Tosheva
"Не можете да ни задължите нито да ви вярваме, нито да ви се доверим ."
Още по-малко пък можете да очаквате, че повече хора ще се доверят на вас, с този подход...

Nadia Tosheva
‎"Аз какво съм виновна, че ходите зад гърба ни да си правите каквото си искате."
Какво значи "зад гърба ви"? Кои сте вие? Подписали сте договор за сътрудничество, ок - такива може да има и десет.
Ако стопанисвате приюта и отговаряте за него, ...тогава може би ще можете да кажете нещо такова.
Грозно е, хора.
Не омаловажавайте само за няколко месеца усилията, които някои хора полагат ПОВЕЧЕ ОТ ДВЕ ГОДИНИ

Кони Генова
Тук не Дога , и ние не омаловажаме ничии труд, за разлика от тези , които не зачитат нашия .. аз повече в Дога няма да вляза да пиша нищо, докато не промените малко тона, защото не ми е приятно да ми се сопва всеки , само защото някой няког...а..аз не съм тръгнала да бия камбаните какво съм правила нали? Малко е досадно да си мерим силите , защото явно всеки е направил нещо ..
Усилията на хората ок ... Браво !
Да се разберат с Екото ;))) Нали са им дали право да влизат и да хранят животните ..Какво се вкисвате още ...
А да не говорим , че вися да ви отговарям , защото на Кикита не и пука , че утре ставам рано да ходя словни екипи и да следя за хуманно отношение..Тя повече от това да ръси храна не знае явно ..
Търсите си разправиите . Ако това е начина да се комуникира с вас ок ..
Нещата в Сеславци ще стават както ние сме договорили с Екото. Вие си говорете каквото си искате . Това е . В момента ми оставяте горчив вкус в устата и освен да влошавате мнението ми за вас , друго не постигате. Жалко , зашото то беше друго . стига да ви интересува дали създавате добро впечатление или не


Vassil Kotsev
Поради това, че както винаги се споменава моето име, и то както обикновено в негативен план, предимно в тази страница отговарям и тук на Ваня, на която написах писмо на лични! Получил съм лично аз като нейн познат в двора на Общински приют ...Сеславци: 10 чувала с храна за кучета от по 20 кг = 200 кг. кучешка храна, също така купички за храна около 30 броя и одеала, които бяха пратени от нея! В Сеславци не съм ходил от 4 седмици по лични съображения, и не съм получавал нищо повече. Храната - тоест останалите 10 чувала, не съм я помирисвал, камо ли да знам къде се намира!

Кони Генова
Грозно е , защото скандалите ги правите вие на Дога. Ако продължава така наистина ще ми писне и ще приключим цялата доскусия. Не съм длъжна да бъда ничия изтривалка да пише Кикита на нашата стена простотии и глупости. Да не говорим , че вся...ка нейна втора дума е измишльотина. Вижте и коментарите в ДОга само ..Админ съм била, не знам си какво ... да не пише глупости , че ми писва вече честно ...
Просто ако целта е да се изпонакараме най-накрая , ДА , точно това ще стане , ако се продължава по същият начин !!!!!!

Maddison Mathers
Хора за какво се карате.Не можете ли просто да направите в сайта една страница и да обясните всичко.Всмисъл да се напише през седмицата кои хора да ходят там и кои не или просто да се редуват едни да ходят през едната седмица други през другата..

Ralitsa Vesheva
ок да го кажа така, хора като мен, които от скоро са тук се шашкат от целите спорове, поради неяснотата кой кой е и с какво се занимава. Затова апелиирам Заедно срещу насилието над животните!!! да направи тази страница съдържаща мак информа...ция за дейностите си и нещата които се случват. или ако не във фейсбук, то някакъв друг но официален сайт.за да има яснота , а не откъслечи порове в отделни блогове. не искам никой да обиждам, от скоро съм тук и съм меко казано объркана. може би най вероятно съществува сайт в който въпросите ми ще намерят отговор но явно не знам за него. така че моля доброволци, администратори дайте ми ясното

Кони Генова
Цялата разправия е , че Кикита не може да ходи в Сеславци. Е да , но това идва от Екото . Ако имаше малко разум в главата си , щеше поне нас да ни преглътне и да се примири, ако иска изобщо да влиза , зашото да ние не стопанисваме и не ние определяме правилата...!!!! Все едно ! Аз лично предпочитам да не разчитам на " такава помощ", защото ше ни излезе доста солена .. Благодаря!

Deni Nikolova
Ей това край няма, вчера се избиха за децата и кучетата, днес ще си извадите очите кой е по-голям и по-силен. Има ли значение кой колко е дал или какво е направил щом го прави от сърце. С този бългаски манталитет докато сто души се карат и една човешка или животинска душица умира. Добре, че въпроса не е на живот или смърт все още, че до сега никой да не е оцелял от толкова кавги.

Кони Генова
Явно доста хора ни напразиха, заради това че подписахме споразумение за Сеславци :( Повече няма да коментирам по темата .

Nadia Tosheva
Скандалите не правим ние. Ако с години си се опитвал да помагаш за нещо поне според силите си и в един момент някой ти отнеме тази възможност, без дори да е лицето, стопанисващо мястото? Дали ще замълчиш?
И поне от страна на кикита и на мен ...до момента не е имало епитети и се надявах раговора да не стига до такова ниво... простотии, измишльотини, изтривалка?!

Колкото до великия въпрос дали си админ на групата или не - не това е от значение, а дали си част от екипа, който взима решения и оповестява съобщения. Което очевидно си, както и Управител на регистрираното от вас юридическо лице. Това, че кикита е написала думата "админ" и да се заяждаш с това е дребнаво.

Кони Генова
Ами ако искта да се махнем от Сеславци , за да се успокоите и да си е както едно време ?


Deni Nikolova
Аз не мисля, че някой мрази някой, все пак всички сме тук поради една причина. Подкрепям Ви за това, че трябва да има ред, така и животните ще се чувстват по-добре, когато винаги има някой около тях. Просто считам, че неяснотата е голяма и е необходимо доброволците да знаят какво се случва. Толкова ли е сложно и двете страни да направят по една крачка назад и да се разберат мирно и кротко, след което да публикувате какви ще са новите правила с по-голяма конкретика.


Nadia Tosheva
Ще пропусна детинските подмятания... отново.
Мога само да посъветвам целия екип на "Заедно" да изберат по-дипломатичен представител и със сигурност да съгласуват и формулира по-подробно решенията, които обявяват публично.


Кикита Д.
Кони, нека обобщим. Пусна бомба в дог.бг, че ни се спира достъпа в Сеславци през седмицата защото "Заедно..." така сте се договорили с Екоравновесие. С това загубихме една от най-голямата си дарителка Елена и клуба на голдъните, които редов...но са дарявали огромни количества храна за кучетата, с която храним през седмицата вече много време. След това ти зададох адекватни въпроси, със съвсем нормален тон, на които не получих задоволителни отговори, защото не се разбира някой ще храни ли въобще кучетата през седмицата, след като не се допускат доброволци.От там го обърна на скандал и заплахи от твоя страна, че като съм толкова сръдлива няма да имам право да влизам в изолатора...Сега ясно омаловажаваш неколкогодишният ми труд, като казваш, че не разбирам от друго освен да ръся храна, ясно омаловажи помощта на хората в дог.бг,като им заяви, че не ги знаеш кои са че да им отговаряш на зададените въпроси ....В случая аз ли се заяждам и аз ли съм неадекватната ?! Човек, които се представя за един от организаторите за Сеславци на Заедно, съветва потенциален осиновител да си купи малко куче, вместо да осинови такова от изолатора..."Трупали се одеала"?! ами кой мислиш е занесъл голяма част от тях? "Има храна" предполагам имаш предвид 300гр на куче, които отпуска общината и които не е много сигурно дали въобще стигат до кучетата. Ако има човек от Заедно всеки ден там, които да следи дали тази храна се дава наистина, ще е чудесно и ще съм много щастлива, но защо забранявате на нас да храним допълнително? С какво ще пречим като идваме да храним с наша (на потребителите на дог.бг) храна допълнително, както го правим вече години? Освен да "ръсим храна" през годините сме лекували, и намирали дом на огромна част от кучетата, всички къщи от вън са дарени от наши дарители от дог.бг, преди беше едно голо поле, всички прегради са правени с ръцете на хората от дог.бг. Пак казвам прочети темата и ще разбереш сама..
Отново подчертавам, най-малкото искам да навлизам в излишни конфликти, зададох съвсем адекватни въпроси, с нормален тон, след като след твой пост загубихме най-голямата си дарителка и ни забранявате да ходим в изолатора, да храним, лекуваме, снимаме и търсим домове на кучетата...

Кони Генова
ПОдписахме ги вчера, днес бяхме цял ден в Сеславци и в ловните екипи . Кога да ги публикуваме . А утре , заради Кикита Д. ще има един по- малко , който да съблюдава работата. Малко е жалко , че постигнахме толкова много , а толкова много ра...зправии се получиха. :(
Просто нямам думи вече !

Кони Генова
Кикита, с теб разговора ни отдавна приключи . Научи се на малко търпение .. С ден - два няма да се промени нищо !

Nadia Tosheva
Кой да се научи на търпение???
...








спирам да копирам
нямам нерви, хора

Това мнение е редактирано от Nickey: 24 November 2010 - 02:00 AM

User's Signature

Качена снимка

#53 Потребителят е офлайн   кикита Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 1508
  • Регистрация: 17-August 08
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 24 November 2010 - 02:19 AM

Пускам тук продължението на дискусията с KANS, която продължихме във Фейсбук, за да сте наясно, пропускам обвиненията, че не съм разбирала от друго освен да ръся храна и подобни, защото са наистина безсмислени и грозни..

KANS:

Цитат

Аз съм разговаряла по темата с определени хора от Дога. Проблема може да се разреши съвсем адекватно и от двете страни. Все пак ако нямахме желание да работим с вас , нямаше да пиша в Дога.
Предлагам да спрем до тук за тази вечер, защото тази седмица пътувам с ловните екипи точно , защото трябва да има контрол и ставам наистина много рано


аз:

Цитат

С кой от дог.бг си говорила? Хората, които координираме Сеславци съм аз и nort2005, а нито една от двете не знае нищо за това..


KANS:

Цитат

Kикита, разговаряла съм с хора, накоито вярвам и се доверявам . Освен това какво значение има дали съм админ или не в Заедно?!?!? Аз съм управител в СЦН " Заедно..." . Аз подписах договора с Екоравновесие... аз ходя всеки ден нагоре - надолу... Откога админ значи нещо, като функция ?!
Ние имаме споразумение е Екоравновесие. Хора ще ходят, след като са координирали с нас действията си . Аз какво съм виновна, че ходите зад гърба ни да си правите каквото си искате. Смекчете се малко и се научете да правите компромиси, както правим и ние.
През седмицата ще влизат хора, които познаваме и на които вярваме ! Това е . Не можете да ни задължите нито да ви вярваме, нито да ви се доверим . Особено след разправиите и провокациите ви тази вечер.
Храна за животните има . Всеки ден сме там и виждаме.Има купи , има одеала има какво ли не ...само да трупаме така ли ?!?!?! за да се отчита дейност .....това ли искате ?!


KANS:

Цитат

Тук не Дога , и ние не омаловажаме ничии труд, за разлика от тези , които не зачитат нашия .. аз повече в Дога няма да вляза да пиша нищо, докато не промените малко тона, защото не ми е приятно да ми се сопва всеки , само защото някой някога..аз не съм тръгнала да бия камбаните какво съм правила нали? Малко е досадно да си мерим силите , защото явно всеки е направил нещо ..
Усилията на хората ок ... Браво !
Да се разберат с Екото ;))) Нали са им дали право да влизат и да хранят животните ..Какво се вкисвате още ...
А да не говорим , че вися да ви отговарям , защото на Кикита не и пука , че утре ставам рано да ходя словни екипи и да следя за хуманно отношение..Тя повече от това да ръси храна не знае явно ..
Търсите си разправиите . Ако това е начина да се комуникира с вас ок ..
Нещата в Сеславци ще стават както ние сме договорили с Екото. Вие си говорете каквото си искате . Това е . В момента ми оставяте горчив вкус в устата и освен да влошавате мнението ми за вас , друго не постигате. Жалко , зашото то беше друго . стига да ви интересува дали създавате добро впечатление или не
....
Цялата разправия е , че Кикита не може да ходи в Сеславци. Е да , но това идва от Екото . Ако имаше малко разум в главата си , щеше поне нас да ни преглътне и да се примири, ако иска изобщо да влиза , зашото да ние не стопанисваме и не ние определяме правилата...!!!! Все едно ! Аз лично предпочитам да не разчитам на " такава помощ", защото ше ни излезе доста солена .. Благодаря!




аз:

Цитат

Кони, нека обобщим. Пусна бомба в дог.бг, че ни се спира достъпа в Сеславци през седмицата защото "Заедно..." така сте се договорили с Екоравновесие. С това загубихме една от най-голямата си дарителка Елена и клуба на голдъните, които редовно са дарявали огромни количества храна за кучетата, с която храним през седмицата вече много време. След това ти зададох адекватни въпроси, със съвсем нормален тон, на които не получих задоволителни отговори, защото не се разбира някой ще храни ли въобще кучетата през седмицата, след като не се допускат доброволци.От там го обърна на скандал и заплахи от твоя страна, че като съм толкова сръдлива няма да имам право да влизам в изолатора...Сега ясно омаловажаваш неколкогодишният ми труд, като казваш, че не разбирам от друго освен да ръся храна, ясно омаловажи помощта на хората в дог.бг,като им заяви, че не ги знаеш кои са че да им отговаряш на зададените въпроси ....В случая аз ли се заяждам и аз ли съм неадекватната ?! Човек, които се представя за един от организаторите за Сеславци на Заедно, съветва потенциален осиновител да си купи малко куче, вместо да осинови такова от изолатора..."Трупали се одеала"?! ами кой мислиш е занесъл голяма част от тях? "Има храна" предполагам имаш предвид 300гр на куче, които отпуска общината и които не е много сигурно дали въобще стигат до кучетата. Ако има човек от Заедно всеки ден там, които да следи дали тази храна се дава наистина, ще е чудесно и ще съм много щастлива, но защо забранявате на нас да храним допълнително? С какво ще пречим като идваме да храним с наша (на потребителите на дог.бг) храна допълнително, както го правим вече години? Освен да "ръсим храна" през годините сме лекували, и намирали дом на огромна част от кучетата, всички къщи от вън са дарени от наши дарители от дог.бг, преди беше едно голо поле, всички прегради са правени с ръцете на хората от дог.бг. Пак казвам прочети темата и ще разбереш сама..
Отново подчертавам, най-малкото искам да навлизам в излишни конфликти, зададох съвсем адекватни въпроси, с нормален тон, след като след твой пост загубихме най-голямата си дарителка и ни забранявате да ходим в изолатора, да храним, лекуваме, снимаме и търсим домове на кучетата...



KANS:

Цитат

Мисля , че написах ясно , че храна не е нужна. Ние следим нареждането на г-н Петров да се спазва и животните да получават дневната си дажба. А вашата храна или трябва да се складира ( жалко , защото има много наистина гладни животни ) или да стои така насипана и само да сипем храна,,, ?!?!?! не ви рабирам логиката. Защо хабите така храната?!?!?! Защо ?!?!?! Екоравновесие си хранят животните в приюта. Не знам какво е било преди две години , но на мен , като не вярвате, питайте доброволците колко чувала храна се дава от Екоравновесие


aз:

Цитат

Кони когато публикуваш такова изявление трябва да си готова за отговори на зададените въпроси. Трябва всичко да се публикува ясно и точно.Както вече 100 пъти казах, заради това, че ти нямаше търпение да пуснеш бомбата сега в 1 часа без да си готова да дадеш конкретни отговори на хората, загубихме дарителите си....



ПП. Съжалявам писали сме заедно с Nickey

#54 Потребителят е офлайн   Pehlivanina Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 1
  • Регистрация: 24-November 10
  • Gender:Male
  • Location:sofia

Публикувано: 24 November 2010 - 04:57 AM

Народът е казал една много умна приказка - Дай на простака власт и му гледай сеира! Нещо такова виждам че се случва в момента. За разлика от госпожа Кони, аз си направих труда да изчета темата от самото начало. Поклон момичета и момчета!!! Това което сте направили и правите за тези нещастни души в Сеславци е... просто нямам думи! Обаче внезапно се появява госпожа Кони и казва "Вие кви сте ве? За кво сте ми? Ма ква храна? Ма я не ми се бъркайте! Аз не съм админ..." Е не става така уважаема госпожо! Приютът в Сеславци не е нито ваш, нито на Екоравновесие, за да се държите нагло с хората от този форум! И много хора ще напуснат групата ви във фейсбук. А всеки напуснал, е ако не потенциален дарител, то поне е съпричастен със съдбата на бездомничетата. Ама Вас кво ви засяга туй, вие не сте админ, тъй че... Няма да Ви спестя и другото което забелязах - Вие пишете с много правописни грешки! Това е недопустимо за един админ! О, извинете, забравих, че вече не сте админ :smile:
Продължавайте в този дух! Пък да видим...

#55 Потребителят е офлайн   nort2005 Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 2416
  • Регистрация: 27-September 06
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 24 November 2010 - 08:53 AM

Показване на мнениетоKANS, в 23 November 2010 - 10:15 PM, написа:



защото ходим всеки ден там и ставаме в 6 и се прибираме посреднощ и сме на ръба на силите си ..


Откога е това ходене всеки ден?

#56 Потребителят е офлайн   g_tanov Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 760
  • Регистрация: 31-October 10
  • Gender:Male

Публикувано: 24 November 2010 - 09:41 AM

Този коментар е специално за Кикита.
Кикита, моите уважения към теб. Знам какво правиш и какво си правила за Сеславци. Аз съм доброволец, който само от шест месеца ходи в Сеславци и прави следните неща:
Сковавам къщички за кучетата от външните клетки и поправям старите. Занимавам се (храни, играе, мие, чисти и т.н.) с кучетата от външните клетки. Понякога разхождам току що прибраните по-силни животни. Ловя изпуснати от доброволците при разходка кучета. Давам указания на някои от тях какво да правят и какво не, единствено и само да ги предпазя (доброволците и кучетата) от инциденти. Това че ходя в Сеславци от половин година не значи, че отскоро се интересувам от животните и тяхната защита. Не съм част от "Заедно", но ги подкрепям както в личен, така и в професионален аспект. Бил съм водач на служебно куче преди доста време в спецчастите, сега съм юрист. Именно като такъв съдействам на каузата. По отношение на осиновяването и коментара ми за ротовете, просто имам наблюдения от следния тип:
1. В изолатора идват хора с нечисти намерения - търсят агресивни кучета за боеве. Натъкнах се на такива.
2. Конкретно за двата рота - единият от тях успя да разкъса ръката на човек, който се занимава с дресировка на ротове.
3. Много хора идват в изолатора да си спестят паричките за породисти животни, а останалите "непородисти" не ги интересуват.
4. Това се нарича контрол на осиновяването, какъвто досега не е имало в изолатора.
Съвет към теб - по-малко емоции. И без това сте прекалено малко, за да си позволявате да се карате. Не вземам отношение във връзка с голямата дискусия между Вас (старите) и "Заедно" (новите), но със сигурност и двете фракции искат да подобрят състоянието на животните. Порастнете. Засега не вземам страна.
П.П. Саймън (Спас -американския булдог) е добре. Има си истински стопани и не ходи да рови по кофите за смет.

#57 Потребителят е офлайн   Anuk Икона

  • северен вятър
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 5391
  • Регистрация: 27-December 07
  • Gender:Not Telling
  • Location:София

Публикувано: 24 November 2010 - 10:41 AM

Показване на мнениетоKANS, в 23 November 2010 - 11:01 PM, написа:

Трето, кой ви каза на вас, че ходим само в събота?

ето кой го е казал
или вие вече не сте доброволци, а пресонал от Сеславци

Показване на мнениетоKANS, в 23 November 2010 - 09:11 PM, написа:

доброволци ще ходят само в събота, за да може да има някакъв контрол върху действията им



Цитат

Vassil Kotsev
Поради това, че както винаги се споменава моето име, и то както обикновено в негативен план, предимно в тази страница отговарям и тук на Ваня, на която написах писмо на лични! Получил съм лично аз като нейн познат в двора на Общински приют ...Сеславци: 10 чувала с храна за кучета от по 20 кг = 200 кг. кучешка храна, също така купички за храна около 30 броя и одеала, които бяха пратени от нея! В Сеславци не съм ходил от 4 седмици по лични съображения, и не съм получавал нищо повече. Храната - тоест останалите 10 чувала, не съм я помирисвал, камо ли да знам къде се намира!
:ud_009: :ud_009: :ud_009:

не е истина
да получите дарение и да нямате представа какво се е случило с него

#58 Потребителят е офлайн   gabipap Икона

  • Непоправим оптимист
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 2128
  • Регистрация: 03-August 06
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:Животни, природа, истински хора, MLM. Здравословен и природосъобразен начин на живот. Хубави книги, нови знания - всичко, което ме провокира да мисля.

Публикувано: 24 November 2010 - 11:25 AM

Нямам думи по отношение писанията на KANS:eg_033: Явно се изживява като велика, преценките й също са велики, и това и дава право да обижда, забранява и т.н. Няма да коментирам повече това, за да не се получи същото като в темата за Мима. Видяхме всички резултатите от скандалите там.
Само ще кажа: Ако въпросната госпожица от името на "Заедно" наистина е подписала договор с Еко-то, в който се задължава да спазва техните правила и да ги налага на други - да има доблестта да декларира пред всички, че СНЦ "Заедно" поема изцяло грижата за кучетата от Сеславци (за тяхното хранене, здраве, осиновяване). И да доказват как го правят - снимки, статистики, защото това е общински "приют", а ние като граждани имаме право да ги контролираме, и ако не си спазват поетите ангажименти - да искаме разваляне на договора.
User's Signature

Ако всеки от нас прави добре и отдадено това, което е негова работа, ако осъзнаем, кои са истинските ни желания и не пожелаваме това, от което нямаме нужда, ако помагаме на беззащитните - светът ще е едно прекрасно място!

#59 Потребителят е офлайн   bushkata Икона

  • No brain - No pain
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 27930
  • Регистрация: 19-May 05
  • Gender:Not Telling
  • Location:Макондо

Публикувано: 24 November 2010 - 11:33 AM

Аз отново искам да помоля за малко разяснения.
Стоя си тук пред компа, чета, топло ми е, но пък искам да знам.
Всеки ден ли ще се ходи там?
По колко храна се пада на куче?
Мислите, че грамажа от общината е достатъчен и няма нужда от още?
Как храните с такъв грамаж 20тина кучета в една клетка, при положение, че 1/3 от тях не излизат от ъгълчетата си и чакат "шефовете" да се нахранят. При такъв грамаж това означава, че за тази 1/3 не остава и троха.
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка
Нали уж някога хората слушали кукувицата, за да разберат колко години ще живеят. Аз по цял ден ги слушам две кукувици от единия орех на другия и обратно, и бая кукания чух, едва ли ще доживея толкова. Но се замислих, че именно хората, които се спират за момент да послушат кукувицата, живеят по-дълго. Защото знам ли, това щастие и спокойствие от ей такива простички неща, сигурно е полезно за здравето.
http://avocett.blogspot.com

#60 Потребителят е офлайн   DessyD Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 4080
  • Регистрация: 25-February 06
  • Gender:Male
  • Location:PLOVDIV, BG

Публикувано: 24 November 2010 - 11:42 AM

g_tanov, Господине, ами като сте юрист кажете им на тези Ваши приятели поне да си напишат имената във FB-страницата! Как човек се доверява на някого, който не познава. Значи аз трябва да Ви възложа доверие в аванс само защото сте сключили споразумение с Екото! Че къде го има това!?! Като им симпатизирате на каузата и им помагате, кажете им да не пускат откровено незапознат с детайлите човек да пише новини и да прави коментари. Според мен, това повече саботира Вашата идея, отколкото да работи в нейна полза. Какво ме топли това, че тя ходела с ловните екипи да ги съблюдава, след като отказа една камара народ от помощ за каузата Ви?! Каква полза има да ходи с тези екипи, след като после животинките се оказват там без достатъчно обгрижване, само защото тя се изживява като пропусквателен пункт? Ще го напиша пак - представете си след като аз, като страничен наблюдател съм останала с това грозно впечатление, как се чувстват хората, чийто живот от години е обвързан с тази дейност?! Кой точно какво трябва да приеме или да отстъпи?! А доколкото разбирам никой от вас не е споделил дори, че има идея за подобен вид помощ. Защо си мислите, че "старите" непременно ще откажат такава подкрепа?
User's Signature

Това, което ни тревожи не е това, което НЕ ЗНАЕМ, а това, което ЗНАЕМ, ЧЕ НЕ Е ВЯРНО.
"Животът е трагедия за този, който чувства и комедия за този, който мисли" Фрасоа дьо Ларошфуко
"Можеш да победиш другите със собствените си доводи. Но да ги убедиш можеш само с техните."
Жозеф Жобер, "Мисли, максими и есета"
God says: Animals are my quite beings. Now they remain silent to cruelty but the day of reckoning they will talk!.." Mevlana Celaleddin Rumi

  • (11 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Последна »
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни