Dog.bg Форуми : Плюшената Бони търси постоянен дом (ОСИНОВЕНА!)

Към съдържанието

 
 
 

БКК Китайски Шар-Пей


Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (6 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Последна »
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Плюшената Бони търси постоянен дом (ОСИНОВЕНА!) изоставена шар-пей'ка на около 6г

#21 Потребителят е офлайн   Nickey Икона

  • the BlueAngelicDevil
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 7420
  • Регистрация: 25-June 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 13 January 2011 - 04:51 PM

Само набързо мога да се похваля, че от снощи Бонита си има приемен дом поне до операцията, която ще й бъде на 17-18ти следващата седмица :mg_062:

Горещи благодарности на Мария К., която е съвсем пресен потребител тук, а и според мен е много приятен човек :ba_025:
User's Signature

Качена снимка

#22 Потребителят е офлайн   Nickey Икона

  • the BlueAngelicDevil
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 7420
  • Регистрация: 25-June 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 14 January 2011 - 03:51 PM

Гушето Бони вече окупира дивана на Мария, слушка и не прави никакви бели дори вчера когато през деня е била самичка!
Нещо кашляше от сряда и въпреки че днес вече кашля по-малко, утре ще я заведа за всеки случай на ренген, защото ми е притеснено.
Все пак трябва да сме уверени, че е здравичка и всичко е наред преди да се планира операцията.
User's Signature

Качена снимка

#23 Потребителят е офлайн   Nickey Икона

  • the BlueAngelicDevil
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 7420
  • Регистрация: 25-June 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 17 January 2011 - 05:34 PM

Новините около Бони са... променливи.
В петък минах през клиниката и платих сметката й до момента - 104лв от насочените за нея календари и стотина от мен. Взех направление и в събота я заведох на рентген в ЦВК. С отстъпката за бездомни двете проекции струваха 40лв, които платих и с които като цяло ми се изчерпаха възможностите в рамките на поне месец :dh_188:

Епикризата от там, а и мнението на нашия екип лекари (Д-р Бобадова, Д-р Кирилов и Д-р Иванов от "Добро Хрумване") показват, че има някакви изменения в белите дробове, най-вероятно вследствие от прокаран бронхит, който е станал хроничен. Нещата не са много добри и затова трябва първо да минем едноседмичен курс с антибиотик и дехидрин, да направим пак контролна снимка и тогава ще се реши какво и как ще правим с планираната операция (която съответно за момента твърдо се отлага). Много ми е притеснено и дано всичко се нареди!

В събота след рентгена с Мария у тях я изкъпахме пак с медицинския шампоан и малко си правихме компания. В петък и уикенда кашлянето съвсем беше намаляло, но днес пак се засили. Аз лично си правя някакви изводи, че може би сега като времето се затопли, навън стана и по-влажно и това провокира дразненето... не знам дали е вярно, но просто действително преди миналата сряда никой не я беше чувал да кашля.

Иначе муцунката се чувства много добре! При Мария се чувства адски спокойна и щастлива, съвсем като у дома си - на цвят даже си отива с интериора :ab_041: Направих й няколко гушнати снимки, ще се опитам утре да ги пусна - вкъщи съм без лаптоп, а днес не ми остана време да ги оправя тук, в офиса. Голяма душа е Бонита, хора! Искрено се надявам здравословно да се оправи и да има по-голям шанс скоро да намери нейното си място във вселената. Помагала съм малко или повече на различни кучета, но Бони много много ми легна на сърцето...
User's Signature

Качена снимка

#24 Потребителят е офлайн   Nickey Икона

  • the BlueAngelicDevil
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 7420
  • Регистрация: 25-June 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 18 January 2011 - 05:51 PM

Исках само да ви покажа няколко муцунки от събота :wub:

Качена снимка
Качена снимка
Качена снимка
User's Signature

Качена снимка

#25 Потребителят е офлайн   Nickey Икона

  • the BlueAngelicDevil
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 7420
  • Регистрация: 25-June 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 24 January 2011 - 01:24 PM

Леле, откога не съм писала тук...

Бонита като цяло е добре - от вторник е на курс антибиотик + диуретик и определено много добре се повлия, защото кашлицата почти изчезна.

Благодаря на nellidi за подсещането за теста за дирофилария! Да си призная, че след като го прочетох, се бях притеснила доста.
Направихме й кръвен тест вчера и е чист, няма страшно. Освен това лекарите смятаха, че едва ли има такъв проблем.

И кожата й е спокойна въпреки че от време навреме си поджваква краката, но изглежда добре и няма някакъв сериозен сърбеж. По едно време беше успяла и леко да се разкиха, но сега с антибиотика и кихането го няма, и кашлянето е много много рядко и звучи някакси по-леко и по-спокойно, не както преди все едно се опитва да изхрачи нещо. Единствено не ми харесват ушите й - въпреки че Мария ги чисти всеки ден, са още раздразнени и текат, макар и със светъл секрет. Като цяло каналчетата са й безвъзвратно стеснени много и сега както не са спокойни, почистването за нея е меко казано неприятно преживяване.

Приемната й мама Мария е извън София и се наложи от вчера до сряда пак да оставя Бонита на стационар, защото не успях да намеря кой да я приюти междувременно. Но тя е такова добро и кротко дете, направо не можете да си представите!!! Вчера като й взимаха кръв за теста, понеже аз я гушках и я разсейвах, глупачето през цялото време въртя опашка! :wub:

Планът е като минат 7 дни от започването на антибиотика, да направим пак рентген контролно и като се сравнят с предишните, ще се прецени най-добре състоянието й и съответно се надявам да насрочим операцията. Планирала съм рентгена за сряда, когато ще я взимам от клиниката.

Получих 50лв от :wub: Мария :wub: - хора, толкова ми е топло на душата, че съвсем непознат човек, който дори не е и редовен потребител тук, успя да ми помогне толкова много. Не само осигури страхотна домашна среда за плюшето, но ми дава и финансово рамо!
User's Signature

Качена снимка

#26 Потребителят е офлайн   Nickey Икона

  • the BlueAngelicDevil
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 7420
  • Регистрация: 25-June 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 28 January 2011 - 04:52 PM

Новините за Бонита не са съвсем добри. :tb_195:

В сряда вечерта я водих пак на рентген в ЦВК - контролно след курса антибиотик и диуретик. Снимките показват, че терапията й е повлияла - белите й дробове са значително по-добре, а и тя вече изобщо не кашля, чувства се прекрасно, без оплаквания!

Специалиста ехографист-рентгенолог (Д-р Ранко Георгиев) обаче забеляза леко отместване на трахеята и като специално отношение към плюшката предложи напълно безплатно да й направи и ехокардиография, за да се види дали и какво има там, защото на рентген няма как. Момичето стоя послушно през по-голямата част на прегледа, по едно време изглежда нещо я достраша и все пак се дърпаше и мрънкаше, но в крайна сметка доктора успя да я прегледа добре. Ясно се различава, че има някаква маса там, доста кръгла като форма. На теория може и да е нещо безобидно, но предвид туморчето на млечната жлеза и вероятни изменения на белите дробове, вероятно това са някакви разсейки. Този лекар препоръча след около месец пак да направим ехограф и да се следи това нещо расте ли или си стои същото...

Нашия екип лекари в „Добро Хрумване” прегледаха снимките, все още нямам окончателното им становище. Някои от тях смятат, че в общи линии няма смисъл да се оперира и да се товари организма, защото така или иначе по-нататък ще се влоши.
Малко лирическо отклонение:
Котаракът на майка ми имаше тумори на млечните жлези – 14- годишен, кастриран много отдавна. Тъй като имаше леко кашляне от време на време, направихме рентгенова снимка на белите му дробове. Видя се, че са в ужасно състояние, просто почти всичко беше бяло. Тогава лекарите казаха, че може би му остават няколко месеца живот, няма смисъл да се оперира и само ще се натовари. Няколко месеца по-късно обаче единия тумор се разрани и все пак решихме да го оперираме и да му дадем максимален шанс. Изрязаха му цялата редица гърди, единия гад беше тръгнал и към лимфните възли. Ето, че от тогава мина година и половина – шевът зарастна бавно, но чудесно. Котьо реално кашля по-малко, играе си, гони се с другарчетата и си живее кротко. Да ни е жив и здрав колкото се може по-дълго. Олекна му някак!

Поне засега аз лично мисля, че добре Бони да се оперира и да се махне туморчето на мл. жлеза и да се види дали е кастрирана, защото това все пак ще намали вероятността за други рецидиви. Освен това, в момента тя е в много добро състояние физически и е по-подходящо да се оперира сега вместо някой ден ако се влоши. Лекарите ни още нямат консус по този въпрос и държа да изчакам да ми кажат какво препоръчват, за да мога да взема правилното решение.

След тези „открития” стана ясно, че съществува вероятноста Бони да е и по-възрастна (8-9г), но пък зъбите и общото й състояние сочат, че не е чак толкова (около 6г.).

Като цяло е ясно, че прогнозата не е кой знае колко благоприятна, но пък сега тя няма оплаквания, няма усложнения и никой не знае дали тя ще чувства все така добре още 5 месеца или пък 5 години (относително казано). Нямам намерение да крия реалността и да не казвам истината за здравето й- повече от ясно е, че това ще затрудни и намирането на осиновители за нея.

А Бони наистина не знае и не разбира бъркотията и притесненята в главата ми – спокойна, щастлива и добре гледана е в момента. Голям късмет извади, че Мария се появи от нищото и предложи да я приюти!!! Вчера дори беше успяла да направи първата си беля – намерила един учебник на ниско рафтче под телевизора и ... еми, учило малко момичето! :ab_041: Това й е първо провинение, а и като знам как рафта е на може би 20тина см от земята, я оправдавам – сервирали са й играчка. Сладураната си гуши муцунката като коте, кротува си през нощта, пазейки Мария и въобще наистина живот си живее. Ушите й не са в съвсем прекрасно състояние, но мисля че ще ги оправим, а и определено нямат нищо общо с нефтените находища, каквито бяха в началото като я прибрахме!

Добрите феи от Eukanuba й предоставиха още храна, вероятно ще й стигне за около 15-20дни. Лакомничката я хрупа със завиден апетит (има предпочитания към консервата, де), а обича и ябълки – но само жълтите, сладки! :mg_062: Не е глупава момата, бе!

Та това и е житието и битието на Бони-Бонбони в момента.
Ще пиша пак като получа мнението и препоръката на лекарите и решим какво ще правим нататък.
User's Signature

Качена снимка

#27 Потребителят е офлайн   Nickey Икона

  • the BlueAngelicDevil
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 7420
  • Регистрация: 25-June 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 01 February 2011 - 09:55 PM

Заедно с лекарите решихме Бони да се оперира.
Смятам, че така все пак й се дава максимален шанс за по-дълъг и по-добър живот.
Операцията, естествено, крие множество рискове, но въпреки това е по-добре да се направи именно сега, когато тя няма оплаквания - играе си, чувства се добре и изглежда добре!

Насрочихме операцията за четвъртък (вдругиден). Ще махнат редицата гърдички, на която е тумурчето и ако не е кастрирана, ще я кастрират. В зависимост от това дали ще включва кастрация или не, ще струва около 160-190лв отново с отстъпка за бездомни душици като нея. След това вероятно ще трябва да мине кратък курс антибиотик превантивно. Въпреки че имам 20лв останали от дарението на Мария, не съм покрила и сметката й за теста за дирофилариоза и няколкото дни стационар (48лв).

Стискайте палци на момичето, за момента най-важното е всичко да мине леко, без усложнения и тя после да се възстанови бързичко!
Няма много късмет момичето за момента... добре де, като изключим това, че все пак не остана да си гние на улицата и кой знае какво да й се случва там.

Иначе момичето буквално грейна! Всеки път като говоря с Мария, ми казва как тя е още по-жизнена, по-отворена и по-щастлива. Днешните новини бяха, че някой тайничко се е намъдрил във все още неоправеното легло и се е гушнал до възглавницата :ab_041: Хайде сега някой да смее да каже, че е глупава, а! Нищо, че на меко при възглавницата си е наместила дупето прекрасно. Пак е къпана с успокояващия шампоан - този път Мария се справи и без мен, което с послушко като Бонита не е никакъв проблем. Като цяло кожата й е спокойна, но сме решили да изразходваме шампоана до край.

Хайде най-накрая да потръгнат по-добре нещата й, а и да могат нейните хора да я намерят!
User's Signature

Качена снимка

#28 Потребителят е офлайн   Nickey Икона

  • the BlueAngelicDevil
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 7420
  • Регистрация: 25-June 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 03 February 2011 - 11:08 PM

Е, хайде нека се похваля - Бони е оперирана, всичко мина съвсем нормално и без усложнения! :be_107:

На момичето е махната редицата гърдички, където беше туморчето, както и "копчето" на тила (брадавичката, която за късмет точно тези дни беше успяла да разрани). Не беше кастрирана, но вече е "модерно" куче за осиновяване.

Минахме да я видим след работа - будеше се, мрънкаше и изглеждаше хем тъжно, хем сладко душата. За всеки случай решихме до утре да остане на стационар, за да може спокойно да си се събуди без да я лашкаме насам-натам, а и да бъде под наблюдение.

Имам и още една новина за нея - имаме съмнения къде евентуално е живяла тя преди и кой й е бил собственика. Без да изпадам в подробности, най-малкото защото не е сигурно, тя май е била у един "човек" с прилично голямо и стряскащо досие, уж обичащ животните, но с вероятни психически отклонения и много сериозна склонност към насилие. Ако наистина става дума за нея, най-вероятно е захвърлена, а преди е имала за другарче мъжки муцун, много приличащ на нея и може би неин брат. Отново, ако е същата, би трябвало да на седем години. Ако по-нататък имам по-сигурна информация, ще споделя, но засега поне не бих искала да пиша открито повече.

Както и да е, сега важното е, че плюшето е пич и нея операции не я плашат! :wub:
Само няма да ви казвам аз колко я мислих цял следобед... направо за собствените си кучета повечето пъти не съм се притеснявала толкова, честно ви казвам... Шевът на тила й изглежда доста ала Франкенщайн, просто защото е първото нещо, което вижда човек, а и е обръсната голяма площ и е напръскана с онзи сребърния антибиотичен спрей :ab_041: Оставих й нагръдник, защото нашийника може да го закача, та известно време ще видим зор с по-яки дърпанки на разходка :dog: Не си носех фотоапарат, защото сутринта като я водих бях сама и нямаше как да я снимам, а след операцията пък не беше в най-блестящия си вид.

Та, така с Бонините вълнения, пускам "връзки" и в други насоки, дано си я хареса някой свестен и подходящ човек най-накрая!
User's Signature

Качена снимка

#29 Потребителят е офлайн   dreamer. Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 98
  • Регистрация: 03-June 10
  • Gender:Female
  • Location:Стара Загора

Публикувано: 08 February 2011 - 10:05 AM

Nickey , много се радвам, че си спасила това мъничко животинче от улицата! Искрено щастлива съм, че все повече хора без да се замислят спасяват един живот и му предлагат възможно най-добрите условия или ако не са способни - търсят някой, който би могъл да ги осигури. Въпреки тежкия си живот, както го описа, Бони е късметлийка и е успяла да стигне до сърцето ти.
Затова мога да кажа само едно голямо БРАВО и да те дам за пример на повече от половината българско население. :md_064:
User's Signature

Качена снимка

There's always gonna be another mountain
I'm always gonna wanna make it move
Sometimes I'm gonna have to lose...

#30 Потребителят е офлайн   Nickey Икона

  • the BlueAngelicDevil
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 7420
  • Регистрация: 25-June 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 09 February 2011 - 01:47 AM

В много последния момент ми организираха командировка в чужбина, заминавам след няколко часа, няма да ме има около седмица и не зная дали ще имам достъп до и-нет.

Бонита е добре, организирала съм й хапване, кой да й сложи последния антибиотик утре и транспорт при евентуални спешни нужди.

Само две снимчици-рапорт, да не си мислите, че крия момичето и не е оперирана. Снимките са от неделя.

Вижте, че врата й е наистина като на чудовището на Франкенщайн - все едно някой й е рязал главата и я е зашил обратно.. кхъм, малко черен хумор, извинете.
Прикачена снимка
Прикачена снимка

Иначе момичето се чувства нормално и това е.

Ще пиша като се върна или като имам някакви новини ;)
User's Signature

Качена снимка

#31 Потребителят е офлайн   sweety_bonbon Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 98
  • Регистрация: 13-November 09

Публикувано: 15 February 2011 - 09:43 PM

Милата душичка :md_064:
Дано скоро да се оправи и да ни зарадваш с хубави новини :ae_085:

#32 Потребителят е офлайн   Nickey Икона

  • the BlueAngelicDevil
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 7420
  • Регистрация: 25-June 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 22 February 2011 - 09:16 PM

Липсвах известно време, но никак не съм забравила Бонита, а и не само аз :md_064:

Всички фенове, моляяя - имате специални поздрави от нея!!! :beer:
Качена снимка

Бях й на гости уикенда, а вчера я водихме в клиниката на преглед и да й махнат конците от операцията. Като кондиция и настроение е добре, даже бих казала супер. Има си всичко, за което може би си мечтае - неин си фотьойл-трон за спане, разходки без много тормоз в гадното време, хубаво папкане, грижи и любов. Здравословно имаме някои нови препятствия, но мисля че сравнително бързичко ще отшумят.

Шевът на коремчето е супер, съвсем нормално е всичко. Този на вратлето има още една малка дупчица, от която понякога сълзи, но това също е нормално, защото се получава като й се опъва повечко кожата когато си движи главата.

Проблемът най-вече е, че тъй като заради операцията бяхме спряли къпанията с медицинския шампоан, сега пак има лек сърбеж. Не се чеше нявсякъде и както преди, но вероятно е раздъвкала едно място на гърба, където преди имаше малка раничка, която още като започнахме лечението беше завяхнала, хвана коричка и после беше само леко петънце. Оооообаче последните дни изглежда го е разранила, имало е гной, беше хванало голяма кора, а вчера в клиниката като махнаха кората, отдолу зейна гадна дупчица. Въпреки че изглежда гадно, не е е толкова страшно и като се почиства и маже с гентамицин всеки ден, ще мине. Освен това й предписаха да пие хапчета Низорал.
Който иска да види раната- предупреждавам, че е гадничко: Качена снимка.

Вчера получихме отново Dermatosis храна - дарение от Eukanuba (8 пак. гранули и 12 консерви), за което пак безкрайни и от сърце благодаря!!!
Миналата седмица пък получих и 30лв дарение от Мартина Найденова, които вчера внесох по сметката на Бони в "Добро хрумване".
Имаше нужда и от нов лосион за почистване на ушите (19.90лв), който приемната й "мама" Мария покри като разход, както и хапчетата Низорал (38.50лв). Тя все ми обяснява да спра да й благодаря, но аз наистина не мога :wub:
Непокритата й от преди сметка в клиниката беше 213лв, вчера след манипулациите и обезпаразитяващите, които купих, беше станала 239.95. Внесох 30те от Мартина, както и 50лв от мен, с което в момента непогасената й сметка там е 160лв.

Иначе мързелчето е добре, не обича студа и снега и най-добре се чувства да си почива царски.
Както казва Мария, "тя се интересува от храна и разходки, туй то" :ab_041:
Чака си късмета и в чужбинско, пък да видим...

Ето да й се полюбувате:

Качена снимка
Качена снимка
Качена снимка
Качена снимка


Бърза да си легне на трона

Качена снимка
Качена снимка
Качена снимка


Адски миловично и гушливо меченце е, честно ви казвам

Качена снимка
Качена снимка
Качена снимка
Качена снимка

Стискайте й палци!


PS
За малко да забравя!
Сърдечни благодарности и на deni_avr, която беше отговорник по поставянето на последната инжекция антибиотик докато ме нямаше! :rc_036:
User's Signature

Качена снимка

#33 Потребителят е офлайн   rANdi Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 153
  • Регистрация: 01-January 11
  • Gender:Female

Публикувано: 22 February 2011 - 09:40 PM

Добре е,че всичко е наред :ae_085:
Нали казват трай бабо за хубост :ab_041: шегичка шегичка.Нямаше начин да не направя една за смях пред тази прекрасна новина.Оттук нататък да се надяваме,че всичко ще е наред. :smile:

#34 Потребителят е офлайн   Nickey Икона

  • the BlueAngelicDevil
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 7420
  • Регистрация: 25-June 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 28 February 2011 - 12:31 AM

Благодаря ти от името на плюшката, rANdi!

След малко ще ходя да видя Бонита и после ще докладвам с прясна информация като от очевидец :mg_062:

Сега виждам, обаче, че така и не съм написала едно мноого важно питане - дали ще се намери кой да приюти Бонита от вторник (01.03) за една седмица?! Мария, чиито дом е приемен за плюшето, ще пътува извън София и така и все още не мога да намеря друг временен вариант :(
Грижите, от които ще има нужда са само хранене (тя бързичко свършва тази работа, де), даване на хапчета Низорал (които тя си приема съвсем охотно и без драми), две разходки на ден и ежеднежно почистване на ушите и на раничката на гърба й (която също е по-добре).

Кучонката е кротка, няма да прави бели, гарантираме!
User's Signature

Качена снимка

#35 Потребителят е офлайн   Nickey Икона

  • the BlueAngelicDevil
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 7420
  • Регистрация: 25-June 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 28 February 2011 - 07:22 AM

Много поздрави от плюшка-гушка!

Слава богу, раната й лека-полека се успокоява и ще се оправи. Хубавото е, че сега като се почиства и обработва редовно, изглежда не я дразни, защото тя не я закача изобщо. За негнусливите - ЦЪК за снимка. Вратлето й е добре - съвсем спокойно и чистичко, има мъничка коричка и вече не сълзи.

Иначе сложих външно обезпаразитяване на момичето, че й беше време вече. Нямах много време, затова нямам и хубави снимки, тъй като тя милата напоследък и тя като някои други ме възприема като тази, която идва да я тормози и да й прави разни неща. Посрещна ме и накрая също ми се радва, гушка и въртя опашка, но като се наложи да й правя нещо, бяга и ме гледа със сведена глава, тъжно ей-така:
Качена снимка

Е, разбира се имаме и "ново двайсе" - проблемче. На шева на корема има нещо подобно на пъпка, която според мен всъщност е фистула. Там в момента не тече, но на едно друго място мисля, че също тръгва нещо подобно и е влажно.
Не е толкова страшно това, защото просто ще трябва да се почисти и ще се организирам да я заведа.
Ето така изглежда:
Качена снимка

Иначе след къпането и Низорала, козината й е по-добре и по-малко се чеше, пък да видим. Много стриктни указания имаме от лекарите да яде само и единствено нейната си медицинска храна, без каквито и да е било лакомства, за да сме сигурни, че се изолира от всякакви възможни дразнители и алергени.

И отново - дали някой има възможност да я приюти за една седмица?!
Бих могла да я дам в хотел, но там не мога да съм напълно спокойна, че ще получи всички необходими грижи, а и само ще се депресира милата. Де факто в стационара на Добро хрумване ако има места (ще питам утре сутринта) би и било по-добре, защото въпреки че е по-тясно, тя си ги познава, кротува си там, сред хора е, а и там със сигурност ще се грижат съвсем идеално за нея. Но все пак друго си е в домашна обстановка...
User's Signature

Качена снимка

#36 Потребителят е офлайн   Nickey Икона

  • the BlueAngelicDevil
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 7420
  • Регистрация: 25-June 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 28 March 2011 - 02:48 PM

Лелееее.... откога не съм писала тук?!
Всъщност страното е, че съм сигурна, че писах и слагах едни снимки, които редактирах и за Фейсбук... или аз съм луда, или форума е?!?

Довечера ще мога да пусна малко снимчици, че са ми на лаптопа вкъщи, но нека поне ви дам малко ъпдейт, макар и да нямам много свободно време.

Бонбоните беше за няколко дни пак на стационар, защото Мария трябваше да пътува извън София. Като я водих в клиниката, почистихме хубаво коремчето от остатъци от конци, третираха няколко пъти с антибиотик локално и сега там е напълно спокойно шевът е съвсем зарастнал.

Раната на гърба й е напълно зарастнала, кожата там е спокойно, но все още не й никне козина. За всеки случай пак й взех мед. шампоан Пероксидерм, Мария я къпа и кучоната светна и пак е мека и гушкава. Започна и курс на Преднивет, който де факто ще приключи след една седмица.

Странното е само, че последния път като я видях ми се видя отслабнала, а си хапва геройски добре. Казах на Мария още малко да й увеличи дажбата, тя ламята би изяждала и по 1кг ако има кой да й даде... Та тук отново трябва горещо и сърдечно да благодаря на Юкануба, които продължават да хранят плюшката съвсем безвъзмездно със специалната (и никак не евтина) тяхна храна Dermatosis!

Сериозни кандидати за осиновяване все така няма. Един от "най-сериозните" колко ли пъти ми наблегна как търси куче, което се ПОДАРЯВА, но и да е в ДОБРО ЗДРАВЕ...

Много се надявам най-накрая да й се усмихне късмета, защото за съжаление ми е неудобно и пред Мария, която й усигорява чудесен приемен дом, но със сигурност не очакваше да е за толкова дълго. Тя не се оплаква, но аз мога да кажа, че никак не й е лесно, защото в повечето дни трябва да става ужасно рано за работа и съответно грижите за Бонита не я улесняват много. Другият проблем е, че от време на време й се налага да пътува извън София и ето, че няколко пъти се налага отново да оставям Бонбонката пак в стационара. Не, че тя го приема тежко, но все пак не е хубаво така да я подхвърляме насам-натам, дори и да нямаме предвид трупащите се разходи.

Неудобно ми е на фона на всички останали случаи, но бих била благодарна на малко помощ за покриване на сметката й в клиниката.
След последните манипулации, стационар, шампоан и преднивет и въпреки малко вноски от мен, 15лв дарение от Vess (под формата на капки за уши, които така или иначе трябваше да купя за моето куче), все още висящи там има малко над 200лв. До около седмица ще мога да покрия стотина от тях. Но за сметка на това има вероятност да се натрупат нови 42лв, защото Мария пак ще пътува от сряда и нямам друг вариант къде да я оставя муцунката. Довечера от вкъщи ще публикувам и по-подробен отчет за приходите и разходите й, макар че съм сигурна, че равносметката ще стресне много хора... разходите й вече четирицифрена сума.

Всъщност, с риск да се повторя, дали някой не може да я приюти за 5 нощувчици (сряда, 30.03 - понеделник, 04.04) ???

Може би не е точно тук мястото, но все пак - продавам фотографска раница Lowepro Mini Trekker AW, като средствата ще отидат изцяло за сметката на Бони. Ако е за човек от форума, бих могла да смъкна малко цената.

Та така, след алъш-вериша, искам отново да изкажа огромната си благодарност най-вече към Мария, която прие Бонбонестата в дома си, грижи се за нея чудесно, с много любов и внимание! :wub: Едно депресарско ми е напоследък, но хора като нея ми вдъхват надежда, че все някой ден нещата може и да са по-добре.
User's Signature

Качена снимка

#37 Потребителят е офлайн   Nickey Икона

  • the BlueAngelicDevil
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 7420
  • Регистрация: 25-June 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 29 March 2011 - 01:56 PM

Ето няколко снимчици от 03 март - асистира ми shrekky, с която случайно се засякохме в клиниката и се запозна с Бони и с мен :mg_062: И тя може да потвърди колко е трудна за снимане милата плюшка - само се обръща, навежда и се дупи! Имам чувството, че нарочно позира да изглежда като някой клетник и после като прибера фотоапарата, вече търчи и се закача отворено!

Качена снимка
Качена снимка
Качена снимка
Качена снимка

Ето как беше раничката на гърба й тогава - ЦЪК (вече не изглежда толкова страшно!)
За сравнение - ето я и от 21 март - ЦЪК (съвсем не е страшно вече)

И още малко по-нови муцки:
Качена снимка
Качена снимка
Качена снимка



Сега можете да видите подробен отчет на всички разходи, дарения и манипулации, които са й правени до момента.
Табличката е актуална към днешна дата (29.03), но вероятно ще трябва да добавя 42лв разход за стационар, тъй като продължавам да нямам друг вариант къде да я оставя от утре до идния понеделник. Към края на седмицата пък трябва да я заведа контролно на ехокардиодрафия в ЦВК, не знам точно колко ще струва.

Ето я (отворете я в максимален размер, за да бъде напълно четима):
Качена снимка

Това е покрай маймунката засега, нищо особено за съжаление. Утре вечер ще я видя пак, защото ще трябва и да я закарам от Мария до клиниката. Ще пиша пак след това.


PS
Change of plans!
Току-що говорих с Vess и тя ще приюти Бонита за дните, в които Мария ще пътува!!!
Утре вечер реално ще я закараме у тях, пък дано се спогодят с нейния бокси!

User's Signature

Качена снимка

#38 Потребителят е офлайн   Nickey Икона

  • the BlueAngelicDevil
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 7420
  • Регистрация: 25-June 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 31 March 2011 - 10:27 AM

Набързо само да се похваля, че от снощи Бонитка е временно при Vess.
Нямаше никакви проблеми с нейното куче, както и с обстановката- даже съвсем нахално обходи всичко!
Голяма лакомия е, обаче, трябва всичко да се крие на недостъпни места!
User's Signature

Качена снимка

#39 Потребителят е офлайн   Nickey Икона

  • the BlueAngelicDevil
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 7420
  • Регистрация: 25-June 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 02 April 2011 - 01:46 PM

Бонбонката е пич - даже се е опитвала да се катери върху боксера на Веси, Рой :ab_041: Къде се бута и тя между шамарите, не знам.
Иначе като цяло слуша, спинка и така.

Ето две снимчици от първите й срещи с дома и двора на Веси:
Прикачена снимка
Прикачена снимка

Ушите й, както обикновено, са на етапи - ту по-добре, ту по-зле. Точно сега текат повечко, за съжаление.
Ще се опитаме пак да изкара един курс с капки, дано има подобрение. Капките ще бъдат още към 20лв в сметката й в Добро Хрумване (на които съм им много благодарна, че продължават търпеливо да изчакват възможностите ми да имат по-добри дни... кахъм).
Но за съжаление, благодарение на предишни хронични възпаление и чудесните "грижи" на предните й стопани, ушните й канали са безвъзвратно много стеснени и това си е предпоставка за нови възпаления, вероятно винаги ще трябва да се чисти много често (всеки ден или почти все ден), за да се поддържа прилично положение и да няма опасност за по-големи драми. Основният проблем е, че очевидно на нея й е адски неприятно това чистене, понякога и я боли, но като цяло и тя е травмирана и драматизира много всеки път. Та, всяко чистене е свързано с пищене и дърпане от нейна страна и определено си е предизвикателство - трябва да го прави само човек, който е уверен в себе си, не се шашка от това, че тя мрънка и осъзнава, че ако не го направи като хората, ще бъде много по-зле за нея. Неприятна грижа си е, но е за нейно добро.

Звънях в ЦВК да проверя колко ще струва ехокардиографията... било 80-90лв. Дори и да отидем с направление от Добро хрумване и да получим малка остъпка за бездомно животно, пак ще са много пари и честно казано точно сега не мога да ги дам. Така че, ако някой може да й помогне с малко трохички, ще мога да я заведа.

Утре ще мина през Добро Хрумване да й взема капки и направление за ехокардиографията.
User's Signature

Качена снимка

#40 Потребителят е офлайн   Nickey Икона

  • the BlueAngelicDevil
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 7420
  • Регистрация: 25-June 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 10 April 2011 - 01:01 AM

Имате специални поздрави от Бони :md_064:

Първо, копирам от другата й тема две снимчици от Веси - на Бонита докато беше у тях за няколко дни :rc_036:
Прикачена снимка
Прикачена снимка

В понеделник вечерта тя се върна обратно у Мария, като преди това се наложи да престои около два часа на гости у нас, защото Мария още не се беше прибрала в София, а аз трябваше да работя и нямаше как просто да се шматкаме навън.

Момичето се чувства добре, дори изпълнена с енергия! Цитирам приемната й стопанка: "Гледам Бързи и яростни 3" :ab_041:
Капките като че ли имат поне малко ефект - поне секрета е по-малко, но пък най-желания ефект би бил да й се поразширят ушните каналчета.

Днес пък я заведох и пак на контролна ехокардиография - добри новини!!! Нещото, което се виждаше от дясната страна на сърчицето й и което на рентгеновите снимки дори показваше леко отместване на трахеята, си е все същото както е било на 26 януари (предната ехокардиография). Това означава, че най-вероятно не е някакъв тумор, тъй като такива тумори обикновено се развиват, уголемяват се сравнително бързо, а и са по-кръвоснабдени. Възможно е това да е някакво удебеление на сърцето й - съединителна или мастна тъкан. Разбира се, трябва задължително да се има едно наум и да се наблюдава за липса на сили, загуба на апетит, припадъци или задъхване без причина. Но важното е, че поне най-лошата диагноза е малко вероятна! :af_089: :af_089:

Трябва пак да раздам пак малко Оскари:
Много благодаря на Vess, че приюти плюшката, докато Мария отсъстваше и не се наложи кучоната да стои на стационар!
От името на Бонбонка благодаря много на Мария, която отново даде за нея 50 "трохички"!
Също така благодаря много сърдечно и на чаровният Д-р Ранко Георгиев от ЦВК, който ни направи 50% отстъпка! С нея ехокардиографията ни струва 45лв, които платих с паричките от Мария.

Доплатих още малко от мен (ей, че е удобно в някои клиники да може да се плаща с кредитна карта! :ab_041: ) и я обзаведох и с външно (Advantix, 17лв) и вътрешно (Cestal, 3х3лв) обезпаразитяване, така че мадамата продължава да си е с актуално медицинско обслужване! Ще говоря и с любимата ни Д-р Бо за профилактика срещу дирофилария, че покрай разкритията напоследък, всички се притесняваме. Раната отдавна не е рана - за последно я снимах, защото отдавна всичко е наред - ЦЪК. Засега не никне козина, може и да й остане някакъв белег, но важното е, че е спокойна!

Ето и малко по-нови красиви мутри (нейната имам предвид :db_046: ):

Качена снимка

Качена снимка

Качена снимка

Качена снимка

Качена снимка

Качена снимка
User's Signature

Качена снимка

  • (6 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Последна »
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

2 потребители четат тази тема
0 потребители, 2 гости, 0 анонимни