Dog.bg Форуми : Плюшената Бони търси постоянен дом (ОСИНОВЕНА!)

Към съдържанието

 
 
 

БКК Китайски Шар-Пей


Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (6 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Последна »
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Плюшената Бони търси постоянен дом (ОСИНОВЕНА!) изоставена шар-пей'ка на около 6г

#41 Потребителят е офлайн   Nickey Икона

  • the BlueAngelicDevil
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 7420
  • Регистрация: 25-June 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 17 April 2011 - 11:00 PM

Бончо-бонбончо е екстра, видях я за мъничко вчера и й занесох ново папкане (отново и отново благодаря на Eukanuba, а и на samotnata ъфкорс!!!). Съвсем е загладила косъма, че по едно време се беше вталила леко.

Милата май все ме свързва с гадни манипулации и лекинко бяга от мен като дявол от тамян :ab_041: Е, като я хвана натясно да я намачкам и нагушкам, не се съпротивлява, но просто за нея напоследък все съм лошият герой, който я боде с инжекции, вози я някъде и чисти уши, държи я по гръб по време на страшни работи по корема и гърдите й на тъмно (ехокардиографията) и т.н. и т.н.

Вече има малко поникнали косми на тила, където й беше брадавицата, която отрязаха по време на операцията. Много смешно й стои- като прическа на проскубан пънкар, че и не на място :ab_041:

Качена снимка


И като цяло да видите "кожухчето" й, въпреки увисналата поза:

Качена снимка

Слуша детето, чака си късмета кротко и безропотно, става все по-комуникативна и навън - заиграва се повече с други кучета, преди определено беше някакси по-дистанцирана и по-безразлична. Аз май писах и по-рано, но тя и играчките изобщо не ги знае за какво служат...

След ден-два свършва и курса с новите капки за уши. Като цяло има леко подобрение, защото секрета е намалял, но пък каналчетата са й все така тесни и почистването изглежда ще си остане неприятна и понякога болезнена процедура. На теория в подобни случаи може да се направи операция за разширяване на ушните канали, която реално представлява изрязване на част от тъканта там и освен, че самата операция за това е тежка, въстановяването също е много бавно и мъчително. Та, като цяло, това едва ли изобщо би бил вариант за Бони.

Внесох малко парички по сметката й в Добро Хрумване, та сега е "само" 103лв. Добре, че в така любимата ни клиника са търпеливи и с уникално отношение към немилите-недраги бездомчовци, че иначе не знам как и дали изобщо щях да се справя и съответно изобщо да се захващам с подобни случаи.

Вчера нямах много време и настроение за фотографски напъни, но все пак съм документирала муцата-гуца.
За вас :wub: - всички, които се интересуват от съдбата й:

Качена снимка
Качена снимка
Качена снимка


PS
За малко да забравя!!!

Мария ще трябва да пътува извън София за празниците, та търся временен вариант за Бончо-Бонбончо за няколко дни по Великден. Става въпрос за периода от петък (22.04) сутринта до вторник или сряда след това (26-27.04)!
По принцип вероятно ще мога да я настаня пак временно в Добро Хрумване на стационар, но това не само че пак ще струва пари, но и за нея все пак със сигурност би било по-добре да бъде в дом, а не в клетка.
Та, ако някой има възможност да я поеме като временно великденско агънце за компания - моля да ми пише!
User's Signature

Качена снимка

#42 Потребителят е офлайн   Nickey Икона

  • the BlueAngelicDevil
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 7420
  • Регистрация: 25-June 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 18 May 2011 - 11:34 AM

Съжалявам, че вече не пиша толкова редовно за плюшката, но напоследък си имам разни лични задачи и драми... пък и покрай нея, за съжаление, няма нищо кой знае колко ново.

Бони като цяло е добре - все още се чеше от време на време, но като цяло не е локализирано като изключим някакъв небивал интерес към опашката през последните няколко дни. Честно казано, възможно е и да го прави от скука - въпреки че е спокойна и мързеливка, все пак й се събират доста часове да бъде самичка.

Хапва си все така отлично и все така благодарение на щедростта на вносителите на Юкануба. Успях да й намаля висящата сметка в клиниката на само 30лв, след като бе набъбнала още малко заради ново шампоанче и няколкото дни стационар в края на април.

Очичките й от време на време текат - преди известно време с лекарите бяхме забелязали, че тя има и типичния за много шар-пеи проблем с подвиване на клепачите навътре, ентропиум. На едното оче проблемът е съвсем малък, но на лявото не особено добре. Това означава, че е желателно в най-скоро време да й се направи операция за корекция, иначе могат да се получат усложнения и опасни наранявания по роговицата. Операцията се прави с пълна упойка и затова говорих, че е най-добре да се съчетае с махането на втората редица гърдички (по принцип когато се оперира тумор на млечните жлези при кучетата и котките, винаги е най-добре да се махнат и двете редици с разлика от няколко месеца за възстановяване). Така или иначе за момента няма наплив от желаещи за нея, така че е най-добре да планираме каквото е необходимо, пък ако междувременно най-накрая й се усмихне късмета, ще измислим как точно да стане. Теоретично говорихме, ако всичко е наред и тя все няма да заминава например, да насрочим операцията някъде през първата половина на юни. Ориентировъчно ще струва около 190лв.

Междувременно, аз пак имам питанта - дали някой може да поеме послушната Бонбонка от утре вечер до сл. четвъртък включително???
Мария пак ще пътува извън София и въпреки че съм уговорила, че мога да я оставя пак на стационар, все пак ми се ще ако има как да не е в клетка сред други лаещи събратя, а да си мързелува някъде по домашному. Отделно, че пак ще й се увеличи сметката, а моя милост ще има светлина във финансовия тунел чак след средата на юли...

Пак да кажа - послушна, мързеливка, с осигурена храна. Единствената по-особена грижа е, че трябва да й се чистят ушичките всеки ден. Pretty please?!
User's Signature

Качена снимка

#43 Потребителят е офлайн   Nickey Икона

  • the BlueAngelicDevil
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 7420
  • Регистрация: 25-June 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 14 June 2011 - 10:52 PM

Проблемът с ушичките на Бончо-бонбобчо си го има, задължително е да се тормози всеки ден с чистене, а напоследък дори пак се е влошила :dh_188:
Лошото е просто, че както вече май писах, няма какво повече да се направи за момента. Опитахме вече няколкото най-добри и най-подходящи вида капки, като последните бяха дори прекалено скоро и не може сега пак да се пробва с антибиотик (дори и да имаше кой). Никак не й е комфортно чистенето, но се събира секрет всеки ден, а лявото й уше е наистина с адски адски тесен канал. Но просто намали ли се чистенето, ще стане страшно възпаление, от което могат да тръгнат много гадни усложнения, включително и възпаления навътре към мозъка...
Та така, Мария е герой, че дава всичко от себе си плюшоната да бъде почистена въпреки че е много мъчително и за двете им.

В четвъртък ще я водим пак за малко в клиниката - по необходимост за няколко дни стационар, а и на преглед. Напоследък доста сериозно беше решила да си сменя козината и й е оредяла цялостно. Тъй като при нея определено новата пониква по-бавно (чак сега, 4мес след операцията има около 2мм нова козинка на врата) смятах, че не успява да си навакса и затова видимо оредя, но е хубаво да я види и Д-р Бо и да си каже. Отделно, че последните няколко дни пък се е разчесала зверски наново... Което пък обаче може и да е от това, че беше къпана с друг шампоан вместо медицинския, както досега. Май не е добре да си правим експерименти и при положение, че от той й влияе добре, да си продължим със същия. Иначе тя определено има нужда от по-често къпане, за разлика от моите, а и от повечето подобни кучета. Моите ги къпя рядко, в общи линии на не по-малко от 2мес. и то по изключение (след море или някоя друга голяма свинщина), докато тя се омазнява доста бързичко и има като цяло има нужда на една, максимум две седмици.

Та, в крайна сметка на теория сме решили за следващата седмица към петък да й планираме операцията - втората редичка гърди и очичките. Но нека първо да видим какво ще кажат за кожата и дали няма да се наложи да поизчакаме още малко. Но и това не бива да отлагаме, защото очите я дразнят и ще се влошат още повече, което може сериозно да й увреди зрението.

За да не звуча толкова траурно, все пак да кажа, че като кондиция муцуната е екстра! Мързелува си, любопитства навън, има си даже квартални приятелчета (както и досадни ухажори), хапва си все така настървено, слуша...

Моя милост е виновна, но нямам много нови нейни снимчици и трябва да се поправя. Просто последните пъти като я виждам е все набързо примерно като й нося храна и все е след работа или други обиколки насам-натам, когато обикновено не ми се мъкне фотоапарат (моят е малко големичък, в отделна чанта се носи) или чисто и просто го забравям.


PS
Искам за пореден (и не последен) пък да благодаря на Eukanuba - България, които още от средата на декември месец осигуряват за Бони прекрасна ветеринарна (и скъпа) храна - Dermatosis FP !
User's Signature

Качена снимка

#44 Потребителят е офлайн   Nickey Икона

  • the BlueAngelicDevil
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 7420
  • Регистрация: 25-June 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 22 June 2011 - 07:58 PM

Бонбонката ще бъде оперирана утре, така че моля всички нейни фенове, съпартийници и просто приятели да й стискат много палци!!!

Тя беше пак за няколко дни на стационар, понеже Мария не беше в София. Направихме й и кръвни изследвания за щитовидната жлеза, контролно заради козинката - няма проблеми там. Чоплиха я и пак за пробички, нищо не излезе. Вероятно наистина онова драпане е било заради смяната на шампоана. Сега съм й взела Петнил (хран. добавка за кожа и козина), а от клиниката ни подариха и една опаковка комплексни витамини ФЪН на Vetoquinol, така че ще го стегнем момичето!

Според моите записки, все още имахме неплани 30лв сметка, само че нещо не им излезнаха в системата - възможно е някой да е е внесъл и да ги е погазил, но просто не е записано кой, така че... който ни е помогнал, много много благодарим!!!

Изследванията струваха 50лв, стационара - 35, а Петнила - 23,65. Успях да платя 65лв, тоест за момента имаме непогасени 43,65лв.
Операцията ще струва около 190лв, а после ще трябва и да й купя капки за очи, както и нов медицински шампоан. Не ми е много весело, но ще се оправим някакси.

Иначе всички могат да потвърдят, че тя е в много добро настроение - жизнерадостна, игрива... Даже и на мен така яко ми се зарадва като я взимах хихи. На Мария после повече, де - логично.

Има си и специален подарък 200гр натурални хрупки Kiffles от bushkata и съм убедена, че мнооого ще й се усладят!!!

Та така, моля всички стис палци утре и ще пиша после!
User's Signature

Качена снимка

#45 Потребителят е офлайн   Nickey Икона

  • the BlueAngelicDevil
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 7420
  • Регистрация: 25-June 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 23 June 2011 - 02:46 PM

Операцията е минала, всичко е наред!
Ще пиша пак довечера след като я видя бонбонката
User's Signature

Качена снимка

#46 Потребителят е офлайн   Nickey Икона

  • the BlueAngelicDevil
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 7420
  • Регистрация: 25-June 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 23 June 2011 - 10:54 PM

Добре е муцето, като минах след работа даже оплакваше съдбата звуууучно :ab_041:
По принцип в неделя трябваше пак да я оставя на стационар до четвъртък, защото Мария ще пътува, а по план трябваше от клиниката да я взема утре, все пак да остане един ден под наблюдение. В крайна сметка преценихме, че няма смисъл само да я подмятаме насам-натам и ще си бъде в Хрумването направо до четвъртъка, като за целта я заредих и с капки за очи (трябва да се слагат след операцията), а утре ще си получи и нейната си храна и витаминки.

Внесох още малко трохички, с което след операцията сметката й е закръгли на точно 200лв, но това за съжаление не включва стационара. Аз скоро няма да мога изобщо да дам повече, та ще видим.

Иначе е добре, че не отложихме операцията още, защото се оказа че в единия край на редичката гърди бяха тръгнали малки туморчета, но ето че ги няма съвсем навреме и муцата се чувства добре!
User's Signature

Качена снимка

#47 Потребителят е офлайн   Nickey Икона

  • the BlueAngelicDevil
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 7420
  • Регистрация: 25-June 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 26 June 2011 - 09:40 PM

Бончо - космонавт! :ab_041:

Качена снимка
Качена снимка

Да видите как е орехавяла козинката на плюшето, но мисля че въпреки операцията (която си е стрес за цялото тяло и имунитета) май вече се подобрява.

Качена снимка

Ето й шева от операцията на гърдите - съвсем спокоен и чист е

Качена снимка

Ходихме да я видим днес - чувства се екстра, енергична е и ми се зарадва :wub:

Ето за десерт и една дебилна снимка с ококорена аз

Качена снимка
User's Signature

Качена снимка

#48 Потребителят е офлайн   Nickey Икона

  • the BlueAngelicDevil
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 7420
  • Регистрация: 25-June 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 30 June 2011 - 12:03 AM

Мария всъщност се прибра непредвидено в София още вчера и снощи след работа й закарах Бончето. Така че мацката вече не е стационар, спряхме и постоперативния антибиотик. Сега само трябва да се капе с капки в очите редовно. Е, и стандартното чистене на уши.

Сметката ни в клиниката беше станала 259,98лв (10лв останали от предишните, 190лв за операцията, 42лв стационар и 17,98лв за мед. шампоан за след като позарастне операцията).
Дарител М.К., пожелал да остане анонимен, ми даде 50лв за нея, така че като мина близките дни да ги внеса, ще ни останат 209,98лв непокрити.

А Бона-бонбона е направо фурия и хич не й дреме за тези неща - много енергична, щастлива, радва се пак на мен, а на Мария направо приказва като я види :ab_041: , наистина много живичка е в момента! :wub:
Смятам, че е голям герой - преживя толкова много прегледи, изследвания, манипулации, операции, пътуване, стационари - стига вече! Край, бе! Само да махнем конците след две седмици, да зарастне всичко и от там нататък предлагам да го удари на живот и забавление!

Опитах се да й направя клипче, но моделката швъка и се крие, телефонът ми е мнооого смотан, а операторът му (моа) - още повече.

Все пак да видите Бонка Космос Въртиопашкова:


http://www.youtube.c...h?v=IBhlAr1EC-I


http://www.youtube.c...h?v=vpMeEEimQeY
User's Signature

Качена снимка

#49 Потребителят е офлайн   Xion Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 14
  • Регистрация: 22-May 11

Публикувано: 30 June 2011 - 11:14 PM

дано по-бързо някой се отзове така ми се да си я взема ама нашите ше ме убият
дано се намери някой с ГОЛЯМО сърце :wub: :wub: :wub: :wub: :wub: :wub: :wub: :wub:
User's Signature

Качена снимка

#50 Потребителят е офлайн   Nickey Икона

  • the BlueAngelicDevil
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 7420
  • Регистрация: 25-June 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 05 July 2011 - 08:50 AM

Снощи видях съвсем набързо Онче-Бончето :db_046:
Взех поредната "порция" дарена храна Eukanuba Dermatosis (6пак. гранулки :rc_036: ), но тъй като по план трябваше да е днес, снощи толкова бързо нямаше как да мина през вкъщи и за фотоапарата.

Муцата е просто идеално - дива и щастлива :ab_041: , шевовете са спокойни, очичките гурлясват очевидно по-малко.
Мария вече й сваля яката поне докато е с нея, че иначе Бонбоната не е особено очарована от придобивката.

В събота ще ходим да й свалят конците от коремчето, а тези на клепачите вероятно ще оставим да постоят още малко.
User's Signature

Качена снимка

#51 Потребителят е офлайн   Nickey Икона

  • the BlueAngelicDevil
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 7420
  • Регистрация: 25-June 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 11 July 2011 - 08:51 AM

Да ви се похваля, че в събота свалиха конците от коремчето на Бонбонката - операцията е зарастнала много добре, по-бързо от миналия път. Засега е спокойно и чистичко, трябва само да я наблюдаваме ако станат фистули като предния път, да се почистят.

Утре пък ще й сваляме и кончетата около очите. Там също изглежда много добре, особено лявото оче е ококорено и по-спокойно. Дано има добър ефект от операцията и да не се налага повторна!

Много ви поздрави от плюшето!
User's Signature

Качена снимка

#52 Потребителят е офлайн   ShiBumi_GirL Икона

  • Dog Lover
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 9508
  • Регистрация: 21-January 08
  • Gender:Not Telling
  • Interests:Dogs,Schutzhund,BH, IPO

Публикувано: 11 July 2011 - 09:15 AM

:wub:
User's Signature

Dog Lover
The Ultimate Breed-German Shepherd Dog!!!
Качена снимка
[url=http://www.minidog.info]Качена снимка

#53 Потребителят е офлайн   Nickey Икона

  • the BlueAngelicDevil
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 7420
  • Регистрация: 25-June 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 12 July 2011 - 11:23 PM

Свалихме (дори по-точно свалих) кончетата от клепачите на Бончо вече! :mg_062:
Тя е направо нов човек, добре изглеждат.

Взех й и специална проба от ушите, с хранителна среда за посявка и после за антибиограма. Това вече ми е най-последната изсмукана идея за мерки за подобряване на състояние на пусти ушички - да видим точно в момента какви гадове има, към какво са резистентни или съответно чувствително и да направим един силен курс, ако трябва и капки, и хапчета.

След манипулациите по конците и взимането на пробата, тя съвсем ми се разсърди... хора, всеки път толкова мъчно ми става, че тя повечето пъти ме свързва с лоши емоции и не смее да ми се зарадва, даже обикновено бяга...

Да не говорим, че е много picture-shy!!! Само като вдигна апарата, се обръща, дупи се, хуква да си ходи или просто се навежда. Всеки път ми трябва някой активен асистент да я баламосва, подбутва, държи и т.н. и пак е голям зор. Срам го е това момиче да покаже каква сладурана е!!!

Но ето малко днешни муцки, де

Хубаво очо
Качена снимка

Цуцумуц
Качена снимка

"Офффф, каква досада"
Качена снимка

Качена снимка

И как се "скри" от мен, като наказана в ъгъла милата
Качена снимка
User's Signature

Качена снимка

#54 Потребителят е офлайн   Nickey Икона

  • the BlueAngelicDevil
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 7420
  • Регистрация: 25-June 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 12 July 2011 - 11:29 PM

(нарочно нов пост)

Днес deni_avr беше споделила една поема, която според мен е толкова толкова точна за случаи като този на Бони...

"Baggage" (известно и като "The meaning of Rescue")
By Evelyn Colbath©1995 Baggage All rights reserved

Now that I'm home, bathed, settled and fed,
All nicely tucked in my warm new bed.
I'd like to open my baggage lest I forget
There is so much to carry - So much to regret.

Hmm . . . Yes there it is, right on the top.
Let's unpack Loneliness, Heartache and Loss;
And there by my leash hides Fear and Shame.
As I look on these things I tried so hard to leave –

I still have to unpack my baggage called Pain.

I loved them, the others, the ones who left me,
But I wasn't good enough - for they didn't want me.
Will you add to my baggage?

Will you help me unpack?

Or will you just look at my things -
And take me right back?

Do you have the time to help me unpack?
To put away my baggage, to never repack?
I pray that you do - I'm so tired you see,
But I do come with baggage –

Will YOU still want ME?
User's Signature

Качена снимка

#55 Потребителят е офлайн   ShiBumi_GirL Икона

  • Dog Lover
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 9508
  • Регистрация: 21-January 08
  • Gender:Not Telling
  • Interests:Dogs,Schutzhund,BH, IPO

Публикувано: 14 July 2011 - 12:50 AM

:dh_188: много тъжни нотки бе.Дайте по весело,минаха вече операциите от тук само хубави неща очакваме да четем :smile:
User's Signature

Dog Lover
The Ultimate Breed-German Shepherd Dog!!!
Качена снимка
[url=http://www.minidog.info]Качена снимка

#56 Потребителят е офлайн   Nickey Икона

  • the BlueAngelicDevil
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 7420
  • Регистрация: 25-June 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 18 July 2011 - 09:27 AM

ShiBumi_GirL,
Тъжните нотки са заради това, че така и не се появява нейния човек толкова дълго време... просто не е честно!
А това стихче е точно, ама точно за животинки като нея...


Тази сутрин пак закарах Бони на стационар за малко - взимаме я обратно в сряда вечерта, просто се налага Мария пак да отсъства.

Направила си е някаква раничка на единия лакът - може би от лежане на паркета + близане, защото сега в топлото време не обича да лежи на мекичко (и моите са така). Но не е нещо много страшно, де.
Иначе на шева на коремчето пак са станали фистули. Мисля, че бяха две, но ще питам лекарите после след като са ги почистили, защото сутринта много бързах за работа и просто я оставих и обясних.

Кожата й е по-спокойна, не розовее толкова и като цяло изглежда по-суха и нераздразнена. Очичките също изглеждат прилично, направо вече почти не си личи къде е имало шевове.

Та, много поздрави на всички фенове и фенки!
User's Signature

Качена снимка

#57 Потребителят е офлайн   Nickey Икона

  • the BlueAngelicDevil
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 7420
  • Регистрация: 25-June 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 22 July 2011 - 08:35 AM

Много ви здраве от плюшона-гушона!

В крайна сметка снощи я върнах при Мария, а междувременно бяха излезнали резултатите от пробата от ушите (посявка и антибиотикограма).
Сега знаем точно какви гадове мъчат Бончо основно - Proteus mirabilis (за който разбира, това са грам-положителни бактерии). Антибиотикограмата не беше особено обещаваща - според нея микрофлората на пробата е чувствителна само към Marbofloxacin, а към останалите АБ е или резистентна, или интермедиерна. Като заключение - Бони не можа да лепне бактерии, които се лекуват с по-достъпен антибиотик, а точно един от по-скъпите :ab_041:
Шегата настрана, но ще направим последен отчаян опит да подобрим положението й с курс от капки Ауризон (за около 2 седмици) и антибиотик Марбоцил (хапчета) за 10 дни. Искрено се надявам да се получи подобрение, въпреки че основният проблем ще си остане - много стеснените канали в следствие от хроничните възпаления.

Сметката ни след останалата от преди, пробата от ухото (24лв), стационара сега (28лв), капките за уши (2бр за общо 39,80 след 10% отстъпка), хапчетата (5хапчета от 80mgr за общо 35,55лв след 10% отстъпка) беше набъбнала до "скромната" сума от 337,33лв (иронията май ме гони, защото 33 и 7 са ми любимите числа).
Предния път бях дала 50те лв от М.К, а снощи внесох 44лв, получени през ПейПал от ShiBumi_GirL, както и още 71лв от мен, с което задължението ни в клиниката стана 222,33лв :tb_195:
Ако някой все пак има възможност малко да ни помогне, може да го направи и на форумната сметка, и директно на мен (пишете ЛС и мога да дам б. сметка или ПейПал ъкаунт) или пък директно в клиника "Добро хрумване" (само тогава ще ви помоля да ми пишете ЛС да ми кажете, понеже в клиниката не винаги записват точно кой е оставил парички) :rc_036:
Ако ли пък не, може би за два месеца на вноски ще успея да я погася пуста сметка, стига да не расте пак с такива темпове.

Сл. седмица пак ще взимам нова порция хубава хубава храна, дарение от Eukanuba България, а всеки месец й купувам и обезпаразитяващи (външно Advantix, вътрешно Cestal или Caniverm, профилактика за дирофилария Ivermectin). С две думи, Бончо е добре обгрижвана :wub:
Очичките пак й гурлясват, но видимо клепачите са много по-добре.

Снимки отново нямам, тъй като съм без фотоапарат (приятелят ми ме "заряза" за няколко пътувания, оставяйки ме сама да обгрижвам моите си кучове, но и ми взе и апарата, и раницата, и т.н. - гад!), но мога да кажа, че кожата й е определено по-спокойна и наистина шампоана, който взимаме редовно (Пероксидерм) й повлиява много добре.

Сега остава и ушите да пооправим, да не се тормозят всеки ден толкова и Бони, и обгрижващия (засега все още в лицето на "ангелчето" Мария :beer: ).
Разбира се, чакаме и се надяваме да се появи Нейният Човек...
User's Signature

Качена снимка

#58 Потребителят е офлайн   Nickey Икона

  • the BlueAngelicDevil
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 7420
  • Регистрация: 25-June 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 27 July 2011 - 09:03 AM

Бърз "доклад" - вчера Eukanuba България отново снабди бонБонче с храна - 8пак. гранули Dermatosis.
Видяхме я набързо като й я занесох и се понамачкахме.
Ушичките са по-добре!!! Реално са минали 5 от 10те дни антибиотик+ капки. Много много палци стискайте подобрението да бъде трайно!

Гушки от гушето! :wub:

Качена снимка

(имам още няколко снимки, ще гледам да ги оправя и пусна довечера)
User's Signature

Качена снимка

#59 Потребителят е офлайн   Nickey Икона

  • the BlueAngelicDevil
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 7420
  • Регистрация: 25-June 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 29 July 2011 - 03:58 PM

Бях ви споделила, но пак да измрънкам - адски трудно се снима тази гадинка! Само се извърта, не се спира за секунда, все една такава смачкана застава милата. Задължително трябва някой да я държи и наглася, ама направо непрекъснато.
Това и направихме тогава във вторник - доведох приятеля ми да ни снима, а аз уж й бях хендлер на Бончо, но ситуацията премина просто в едно бързо гушкане. Тя май ми се гушеше сякаш с желание да я оставя на мира, ама... на мен ми беше много много миличко.

Накратичко факти засега - пак се налага да я закарам на стационар от след малко до понеделник :dh_188: Пантелей-Бонилей-пътник стана дечко, ама добре че е пич и не й пука.

Муцки и гушки от вторник:

Качена снимка
Качена снимка

Качена снимка
Качена снимка
Качена снимка

Качена снимка

Качена снимка
User's Signature

Качена снимка

#60 Потребителят е офлайн   Nickey Икона

  • the BlueAngelicDevil
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 7420
  • Регистрация: 25-June 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 02 August 2011 - 08:29 AM

Много поздрави на всички фенове на бонБончо! :wub: Снощи я върнах обратно от ДХ до Мария и тя пак й се радваше звучно и смешно.

Момичето е добре, ушичките наистина имат подобрение, даже лекарите решиха да удължим курса на антибиотика с още 4 дни, за да сме сигурни в оптималния резултат от лечението. Стационара й струваше 28лв, а допълнителният антибитотик- 15,80. Успях да спестя и внесох от мен 35лв, които почти покриват тази надбавка към висящата й сметка, която в момента еоколо 230лв. Зная, че има много по-спешни случаи от нейния и въпреки това не искам да злоупотребявам с добрината на милите ни докторки и доктори от клиника "Добро хрумване" и се надявам, че все някой ще ни помогне с поне малко трохички. Ако ли не, вероятно ще успея да я покрия за примерно два месеца, но ако междувременно и някой в чужбинско я хареса и трябва да платя и пътни разходи, съвсем ще увисна. :dh_188:

Кожата също й е спокойна и пак изглежда като пухче, макар и още да не е толкова гъста козинката. Единствено си има лека раничка на лакътя на едното предно краче, но е суха и с коричка и лека-полека трябва да мине. Тя вероятно й е от лежане на голо на паркета и теракота, защото в топлото време Бони вече рядко ляга на одеалцето си или на дивана.

И така, като цяло е добре плюшената пръдла (да, пръдла е - вчера в колата няколко пъти се обръщах да проверя да не се е наакала случайно :ab_041: ) и ви изпраща муцуни и милувки.
User's Signature

Качена снимка

  • (6 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Последна »
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни