Dog.bg Форуми : Плюшената Бони търси постоянен дом (ОСИНОВЕНА!)

Към съдържанието

 
 
 

БКК Китайски Шар-Пей


Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (6 Страници) +
  • « Първа
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Плюшената Бони търси постоянен дом (ОСИНОВЕНА!) изоставена шар-пей'ка на около 6г

#61 Потребителят е офлайн   Nickey Икона

  • the BlueAngelicDevil
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 7420
  • Регистрация: 25-June 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 22 August 2011 - 11:32 AM

Отново имате поздрави от милата Бонита.

Последно я видях миналата неделя - исках да я видя и занесох на Мария да й даде пак профилактичното обезпаразитяващо за дирофилария. Тя пък отново й купи ново лосионче за уши, а аз трябваше да й взема нова опаковка от така любимия й мед. шампоан. Успях да внеса само 15лв, с което текущо непогасената й сметка в клиниката е 227,11лв. Като цяло имам разни предвидени и непредвидени разходи напоследък и много скоро няма да мога да внасям особено съществени суми...

За съжаление в четвтъртък сутринта пак ще се наложи да я оставя там на стационар за 1 седмица - ако случайно този път някой има възможност да я поеме (обещавайки и не особено приятното да чисти уши всеки ден), много много бихме се зарадвали?!

Ето и няколко некадърни клипчета на муцунката:


http://www.youtube.c...h?v=kNMl1jVP0Ew


http://www.youtube.c...h?v=8ND-z3X4jj0
User's Signature

Качена снимка

#62 Потребителят е офлайн   Nickey Икона

  • the BlueAngelicDevil
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 7420
  • Регистрация: 25-June 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 22 August 2011 - 11:32 AM

И едно видео-портретче


http://www.youtube.c...h?v=y2gv2kevngg
User's Signature

Качена снимка

#63 Потребителят е офлайн   Nickey Икона

  • the BlueAngelicDevil
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 7420
  • Регистрация: 25-June 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 13 September 2011 - 08:48 AM

Новините ми за Бони не са особено добри.
Ушите й се влошиха отново, съвсем подути и болезнени са и освен, че е мъчение за нея, е все по-голям ужас и за Мария при ежедневното чистене. Най-лошото е, че вече става сериозно опасно инфекцията да се разпространи, щом не можем да я овладеем. Снощи я водих пак в клиниката да я погледнат и да се чудим какво да я правим и стигнахме до извода, че вече няма друг шанс освен операция.

Операцията ще бъде тежка, възстановяването още повече, но просто вече друг избор няма. С каквото и да третираме и да подобрим положението, след време отново пламва - просто каналите й са безвъзвратно стеснени, не влиза въздух и се задържат гадости и дори с чистене всеки ден не могат да се поддържат.

Започнахме я на кратък курс обезболяващо и противовъзпалително, после от петък ще бъде и на антибиотик (амоксиклав), за да може положението малко да се успокои. Реално в момента дори не може да се оперира, защото е много възпалено, подуто и кръвоснабдено.

Преди около седмица внесох по сметката й 50лв от Мария (част от които бяха за лосиона в края на миналия месец) и 55лв от продажбата на един мой телефон. Трябваше да се добави обаче и стационар за една седмица (пт края на август), добавихме и 9лв за Толфин (обезболяващо и противовъзпалително от днес), та окончателно "висящата" стана 193лв

Има различни методи за операция в такива случаи, а този, който е подходящ за Бони като цяло е от по-инвазивните. Може би знаете, но при кучетата ушните канали са два последователни, разположени на горе-долу прав ъгъл. От външната страна първо е вертикалният, който върви надолу и леко напред, успоредно на бузата. След това вече е хоризонталният, който върви навътре към тъпанчето.
Качена снимка

Операцията представлява лаишки казано изрязване на тъканите на вертикалния канал, което оставя свободен и чист отвор към хоризонталния. Обикновено подуването е най-вече на вертикалния канал, а и когато няма такъв "завой" не се задържат мръсотии и влага, много по-лесно се почиства (макар и по-внимателно) и се предотвратяват нови инфекции. Зарастването не става бързо, мястото е такова че ще има и голям сърбеж - ще трябва може би няколко седмици да ходи с яка, за да не разрани шевовете. Е, ще си има и естечески недостатък - въпросните отвори, които ще останат и след зарастването, се виждат отстрани на главата, понеже ушните миди са малки и няма как да ги покрият. Но нали в крайна сметка важното е да е здрава кучоната.

Записахме я за операция на 26.09 - по-следващия понеделник. Все още не знам точно колко ще струва, но очевидно отново ще имаме нужда от малко помощ...
Милото Бонче- все операции, манипулации, операции, операции... На нас ни е тежко и мъчно, а нея питате ли я как е.

За сметка на това поне мога да я похваля, че кожата й е спокойна и козинката й е мека и пуФкава. That's all, folks
User's Signature

Качена снимка

#64 Потребителят е офлайн   ShiBumi_GirL Икона

  • Dog Lover
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 9508
  • Регистрация: 21-January 08
  • Gender:Not Telling
  • Interests:Dogs,Schutzhund,BH, IPO

Публикувано: 13 September 2011 - 05:28 PM

Ох милата тя :dh_188:
Стискам палци всичко да мине ок.За съжаление в момента не мога да помогна с нищо освен със стиснати палци :dh_188:
User's Signature

Dog Lover
The Ultimate Breed-German Shepherd Dog!!!
Качена снимка
[url=http://www.minidog.info]Качена снимка

#65 Потребителят е офлайн   Nickey Икона

  • the BlueAngelicDevil
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 7420
  • Регистрация: 25-June 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 26 September 2011 - 08:56 AM

Много набързо, понеже нямам възможност да пиша подробно - сутринта рано взех от Мария и после оставих Бони в клиниката, гадната операция ще бъде днес, така че стискайте много палци всичко да мине гладко!!!

Много благодаря на blueocean и samotnata за дарените хапченца, с тях + 10те които бях купила, тя има до петък. Ще й трябват още за поне пет дни (тоест 5 хапчета от 1000мг или съотвената бройка от по-малки дози) - aко случайно някой има останали хапчета, може да ни помогне да не купуваме, за да можем да внесем парички по сметката й в клиниката.
Антибиотикът е Амоксиклав (1000 или 500мг, за хора) или Синулокс (250mg, ветеринарен).

Трета и наистина се надявам последна операция за плюшето!!! Козината й е страхотна, честно. Съжалявам, че не я снимах, но сутринта я взех в 6ч и нито бях достатъчно будна да се сетя да взема апарата, нито и да снимам.

Ще пиша по-късно, когато имам новини и възможност да вляза във форума.
User's Signature

Качена снимка

#66 Потребителят е офлайн   Nickey Икона

  • the BlueAngelicDevil
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 7420
  • Регистрация: 25-June 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 26 September 2011 - 02:57 PM

Операцията е минала добре!
Първо оперираха лявото ухо, при него положението е било доста зле - вертикалният й канал е бил почти напълно сраснат, хоризонталния също е стеснен.
В крайна сметка е приложена малко по-щадяща техника - аблацио на канала, тоест изрязване и разширяване, а не цялостното му премахване. На теория така като е отворено, не задържа влага и мръсотия и диша, ще бъде спокойно и ще се предотвратят нови инфекции и усложнения. Съществува възможността да се окаже недосъатъчно, но пък иначе възстановяването щеше още повече да се утежни и като цяло мястото да стане прекалено уязвимо.

След работа ще мина да я видя и после ще пиша как е!
User's Signature

Качена снимка

#67 Потребителят е офлайн   Nickey Икона

  • the BlueAngelicDevil
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 7420
  • Регистрация: 25-June 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 26 September 2011 - 09:21 PM

След работа минах да видя плюшеното мъчениче - въпреки, че изглежда доста окаяно, в крайна сметка е добре.

Реално бяха минали едва 2-3ч след операцията, та тя още беше малко омаяна, но все пак се поразходихме.

Искам от мое и на Бони име да изразя много много специални благодарности за направеното от petic дарение в размер на 115лв! :rc_036: :wub:
Като минах вечерта през клиниката, ме зарадваха с тази новина - преди това не знаех. Наистина много ти благодарим, мацка, много!!!

Днешната й операция бе доста сложна, отне мисля над три часа и цената й с намаление за бездомни муци като Бони бе 280лв. Освен нея трябваха и още едно шишенце капки, които се започват още от днес заедно с антибиотика, та след висящата ни от преди сума (не включвам 2-3 дни стационар сега), грозната ни равносметка е 385,90лв... От тях аз самата ще успея да покрия вероятно още 100 когато взимам Бончо утре-вдругиден.

Адски сърцераздирателно ми замрънка, не искаше да я прибирам в клетката. Вероятно все още изпитваше и дискомфорт въпреки обезболяващите, защото колкото повече стоях, толкова повече мрънкаше, а накрая направо скимтеше сериозно и като тръгнах се разджафка жално-жално. Направо ми се късаше сърцето като я слушам, но е добре да остане поне ден-два в клиниката под наблюдение и грижите им.

Пускам две клипчета, на които се вижда и самата операция (можеше и по-страшно да е!), а са и с оригиналният звук и се чува как плаче, така че всеки да си прецени дали ще може да ги изгледа:

http://www.youtube.c...h?v=RA6esgH0z8w


http://www.youtube.c...h?v=S0WesYnWX30
User's Signature

Качена снимка

#68 Потребителят е офлайн   Nickey Икона

  • the BlueAngelicDevil
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 7420
  • Регистрация: 25-June 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 28 September 2011 - 10:48 PM

Муцунката днес бе "изписана" от клиниката в грозновато-смешен вид, но с много добро и енергично настроение!

Казвам ви, тази кучица е просто герой - след всяка от гадориите, които й се случват, все е спокойна и щастлива, особено като я взимаме от клиниката :ab_041:

Обаче трябва и да се похваля, че ни беше много силен ден за внасяне на средства по сметка (well, that's a first :ab_041: )
Внесох от мен 100лв, но освен това и трябва да изразя голеееееми благодарности на М.К. (за пореден път!) за дарението от 80лв, както и на още един анонимен за дарението от 50лв за кучоната!
Хора, наистина не го казвам просто така - много ви благодаря! :rc_036: :wub: :rc_036:
С ваша помощ и въпреки "добавките" за стационар, обичайното шампу и последна доза обезболяващи за утре, теглихме чертата на висящи към любимата ни клиника 190,88лв
Отделно трябваше да купим от аптека още антибиотик (ще го пие още 10 дни), кислородна вода и консумативи-тампончета, но тях си ги платихме (20лв от мен и още 2 от М.К.).

Но хайде стига с пуста финансова тема, всеки път помрачавам новините с нея...

Да похваля Бончо - оперираните места макар и да имат малко корички, изглеждат по-спаднали и по-спокойни. Мария ще трябва да ги почиства всеки ден с кислородна вода, засега само външно, а след няколко дни чак може и по-навътре. Още от понеделник пак й се слагат и капки Ауризон, за да се предотвратят инфекции докато зарастне всичко.
А както казах, муцуната е енергична и се държи съвсем непукистично - като се изключи непохватността покрай яката, направо е екстра! Зарадва ни се и на двете, мърморка си радостно, скочи с кеф в колата и така.

Имам пак леко некадърно клипче с не толкова леко досаден звук, но пак го оставих, защото тук-таме се чува и веселото и мънкане:

http://www.youtube.c...h?v=Ctl9QvqmTvs
User's Signature

Качена снимка

#69 Потребителят е офлайн   Nickey Икона

  • the BlueAngelicDevil
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 7420
  • Регистрация: 25-June 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 03 October 2011 - 12:12 AM

Днес следобед минах да видя плюшо - мацката е в супер кондиция и настроение, пич отвсякъде! :ba_025:

Разходихме се даже малко навън с нея и Мария - имам малко снимки и се надявам утре вечер да мога да ги пусна, че днес ми беше ден препълненен със задачки-закачки!
Направих и даже маникюр, че имаше нужда :ab_041: (носих си пособия за целта). Ушите са спокойни, даже муцуната определено повече дава да се чистят и кротува!
Мария от вчера бърка и с клечка вътре в каналчето и Бони почти не се съпротивлява - което за мен си беше голяма и приятна изненада!

Муцито си пие хапчетата, капят й се капките (Ауризон - м/у другото, вероятно ще трябва да се вземе още едно шишенце- ако случайно някой има излишно?!) и си похапва с апетит. Кожата й е спокойна, козинката - пухкава, единствено на лакътчето където от преди си има нещо като ожулено, още е леко зачервено, но мисля че сега като захладнее времето и тя като започне пак да си лежи само на постланко, ще мине. Иначе леееко намирисва, но това е нормално, защото при нея най-добре са нещата ако се къпе +- веднъж на седмица и сега банята й беше леко позакъсняла :wub:

Да не забравя - специални благодарности за симпатично "заработено" дарение (50лв.) от дарителката М.Д., тя си знае! :rc_036:

За финал, едно сладурско клипче (обещавам и още едно, с чиято обработка все още не съм се преборила) - като тук е след всичките процедупи по рязане на нокти, чистене на ушите с по няколко тампончета и после с клечки. Просто накрая си трябваше подмазване с малко гранулки:


http://www.youtube.c...h?v=3p4OSmLZr-Y
User's Signature

Качена снимка

#70 Потребителят е офлайн   Nickey Икона

  • the BlueAngelicDevil
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 7420
  • Регистрация: 25-June 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 09 October 2011 - 11:20 PM

Днес водих Бони за сваляне на конците. Беше си голям фитнес и бая време ни отне - на муцата вече й е писнало от манипулации, та никак не мируваше :ea_103:

Като цяло нещата са горе-долу добре. Шевовете са позарастнали, само на отляво има леко зачервено местенце, а отдясно има малко видимо хрущялче, но и на двете им трябва още малко време да зарастнат.

В дясното ухо пак има леко секрет, затова ще трябва да се продължи с капките още 10 дни- днес купих едно шишенце (19,90лв - платих ги), което едва ли ще стигне. Антибиотика иначе го пи доста време, реално до вчера.

За негнусливите, снимки на двете ушета от преди 1 седмица (не бяха чистени скоро) - ЦЪК и ЦЪК.

Да не забравя - вчера отново взех и дарение прекрасна храна за бонБончо - 2 пак. по 2,3кг Eukanuba Daily Care Sensitive Skin - зa много пореден път безкрайни благодарности на готиния екип на Eukanuba България, които вече около десет месеца хранят плюшката съвсем безвъзмездно и все със специализирана (и добра!) храна! :ba_025:
Хора, много сте мили! :rc_036: Да не забравя пак да спомена и добрата душа samotnata, която всъщност говори с тях в самото начало. :wub:

Пак ще водим Бономончето за контрола до клиниката в събота и пак ще докладвам.

Ето и няколко снимки от миналата неделя (днес отново бях без фотоапарат :tb_195: ) - да видите колко мека и пухкава изглежда:

Качена снимка

Качена снимка

Качена снимка

Качена снимка

Качена снимка

Качена снимка

Качена снимка

Качена снимка
User's Signature

Качена снимка

#71 Потребителят е офлайн   Nickey Икона

  • the BlueAngelicDevil
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 7420
  • Регистрация: 25-June 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 18 October 2011 - 10:37 AM

Нямам възможност да пиша много, но все пак да си кажа новините...

В събота водихме Бончо на контролен преглед - има още секрет, но има голяма подобрение и се продължава със същото почистване + капките.
Купих й второ шишенце паки (19,90лв), внесох дарените наскоро от феята М.Д. 50лв, както и още 40,88лв пак от мен, с което закръглихме задължението на точно 100лв.

За съжаление ще се наложи пак да я оставим в клиниката на стационар за 4 дни от края на тази седмица и вероятно за още 4 в края на следващата.

Но ето как е муци-гуци:

http://www.youtube.c...h?v=7GFpYCe_WQk
User's Signature

Качена снимка

#72 Потребителят е офлайн   ShiBumi_GirL Икона

  • Dog Lover
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 9508
  • Регистрация: 21-January 08
  • Gender:Not Telling
  • Interests:Dogs,Schutzhund,BH, IPO

Публикувано: 26 October 2011 - 11:00 PM

Как е Бони-бонбони?
User's Signature

Dog Lover
The Ultimate Breed-German Shepherd Dog!!!
Качена снимка
[url=http://www.minidog.info]Качена снимка

#73 Потребителят е офлайн   Nickey Икона

  • the BlueAngelicDevil
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 7420
  • Регистрация: 25-June 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 13 November 2011 - 12:53 AM

ShiBumi_GirL,
Изобщо не съм ти видяла питането, извинявай много!

Ами няма нищо ново около Бони - ушите са по-добре защото много по-спокойно позволява да й се чистят. Има си някакъв секрет, но определено не е това, което беше преди, а и най-важното е, че не я боли!

Наложи се три поредни уикенда да я оставям на стационар за по няколко дни, защото Мария пътуваше. Много е мъчително това, да знаете - въпреки че тя си е свикнала и кротува, определено не обича да ходи там. Ако не взимаме предвид моето 2+ часово висене в задръстванията всеки път (и водене, и взимане), най-неприятно за мен е, че с тези престои там само се трупат излишни сметки! Надявам като се наложи на Мария да пътува пак, да има възможност някой да я поеме временно вместо нея. Сега ушите се чистят много по-лесно и няма да е толкова сложно.

О, да не забравя да благодаря на милата deni_avr, която закара Бончо до клиниката единия път, защото аз не бях в София! :wub:

Искам и специално да благодаря на sweety_bonbon, която отново се беше сетила за Бони и е дарила 25лв за сметката й в клиниката! :rc_036: Благодарим ти и изпращаме специални прегръдки на Мегунче! :wub:
След добавените стационари и това дарение, в момента неплатената й сметка е 105лв. :tb_195: Като получа заплата идната седмица вероятно ще мога да ги погася, само че си имам и нова подопечена с предстоящи разходи...

А Бони е все така пухкава и мекичка, кротка и добра, мързеливичка... и чака ли, чака.
User's Signature

Качена снимка

#74 Потребителят е офлайн   ShiBumi_GirL Икона

  • Dog Lover
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 9508
  • Регистрация: 21-January 08
  • Gender:Not Telling
  • Interests:Dogs,Schutzhund,BH, IPO

Публикувано: 13 November 2011 - 08:09 AM

:wub:
User's Signature

Dog Lover
The Ultimate Breed-German Shepherd Dog!!!
Качена снимка
[url=http://www.minidog.info]Качена снимка

#75 Потребителят е офлайн   Nickey Икона

  • the BlueAngelicDevil
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 7420
  • Регистрация: 25-June 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 25 November 2011 - 09:50 PM

Показване на мнениетоNickey, в 23 November 2010 - 09:12 PM, написа:

Ами, да ми е честита новата подопечена!...


Онзи ден стана точно една година откакто прибрах Бони от улицата...
User's Signature

Качена снимка

#76 Потребителят е офлайн   ShiBumi_GirL Икона

  • Dog Lover
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 9508
  • Регистрация: 21-January 08
  • Gender:Not Telling
  • Interests:Dogs,Schutzhund,BH, IPO

Публикувано: 26 November 2011 - 11:34 PM

съвсем ли няма никакви запитвания за нея?
User's Signature

Dog Lover
The Ultimate Breed-German Shepherd Dog!!!
Качена снимка
[url=http://www.minidog.info]Качена снимка

#77 Потребителят е офлайн   Nickey Икона

  • the BlueAngelicDevil
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 7420
  • Регистрация: 25-June 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 24 December 2011 - 01:03 AM

От вчера Бони вече е при geriat!
Не съм писала тук, но Мария (у която бе тя в приемен дом) ще пътува извън България за около 2 месеца и трябваше да търся друг вариант. Повече бях писала в темата в Без дом

Благодарение на каръщината и паниката ми, както и най-вече на първият голям сняг в София, цялата "акция Бони" ми отне почти 7 часа... То хубаво, че бях в отпуск, ама.. :dh_188: въздъх.
Взех я от Мария в 12ч и отидохме в Добро Хрумване. Идеята беше да я ваксинирам - щеше да бъде леко предваре, иначе датата й е към средата на януари, но уж за да не я разкарвам от с. Сеславци до София и обратно после само за това.

Да, ама след като с Мария като я взимахме си говорехме, че като цяло с течение на времето е станала по-летаргична и в колата като ми се задъха едно особено, та се притесних. Нали още от преди си знаем, че има разни находки в белите дробове и аз каквато съм си патника, казах да Д-р Бо да не бързаме с ваксината и може би е по-добре да й направим пак контролна снимка. Написа ми тя направление и ааайде към ЦВК (всички придвижвания от точка А до точка Б вчера в София ставаха за около двойно спямо обичайното време...). Там мина доста мъчително, защото Бончо този път хич не стоя за снимките и само слушах как пищи все едно я колят. Забавихме се много, защото се наложи да я вземат и да я снимат втори път, защото едната проекция не беше станала добре. Въпреки че още нямам окончателно мнение от нашите си лекари, в крайна сметка май в белите дробове няма значителна промяна спрямо преди - има си проблеми (силен бронхиален рисунък, данни за калцификати), но не е нещо епично на този етап. Предложиха да пие Новфилин (отпуска бронхиалната мускулатура, облекчава белодробните кръвоносни пътища) 10тина дни. Но пък и се виждат разни шипове и аз поне си мисля, че е възможно сега покрай студеното време те също да й причиняват дискомфорт.


Само да си доразкажа - одисеята ни завърши и с минаване през склада на добрите "джуджета" от Еукануба, където заредих Бончо с голяяям чувал хубава храна - уредена е за около 2 месеца! Мда, и накрая я закарах при Гери, разтоварихме чеиза, обясних каквото имах да обяснявам и така.

На плюшето не съм погасила сметката за няколкото дни стационар предната седмица (28лв), но платих рентгена (45лв) и оставих парички за хотела за първите 20дни. Имам да изплащам сметки в клиниката за друго куче и докато не ги погася, Бони ще трябва да ми е на втори план. Ако някой има възможност и желание да ни помогне, ще се опитам да му се реванширам някак.

В никакъв случай не искам да забравя да благодаря на най-добрата "фея" на Бони - Мария! :wub:
Така, както в началото Мария я взе уж за малко временно, така и вече толкова месеца бе при нея и получаваше страхотни грижи с много любов. Да се надяваме, че за времето, в което тя ще отсъства, бонБончето вече ще си е намерила своето място под слънцето, ако ли не пак ще й се помолим да си правят компания :smile:
Но наистина... едва ли някога ще мога да обясня колко много съм и благодарна и колко все още ми е трудно да повярвам, че получих такава огромна помощ от човек, който дори не беше от този форум. :rc_036:

За сега това е, поздрави от плюшето! :re_037:

PS
Имам само няколко недобри снимки - направих ги за секунди пред блока на Мария (бързах, а и валеше сериозно.)

Качена снимка

Качена снимка

Качена снимка

И само едничка от при Гери (ама как разбра, че това е чувал с храна и е неин...)
Качена снимка
User's Signature

Качена снимка

#78 Потребителят е офлайн   Nickey Икона

  • the BlueAngelicDevil
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 7420
  • Регистрация: 25-June 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 29 December 2011 - 12:50 AM

С леко закъснение, но сега смогвам да пиша във форума.

Гери се притеснява, че не успява добре да почисти ушите на бонБончо, а и като че ли секрета от там се е увеличил.
Вчера я заведе на лекар и взеха проба за посявка, ще видим дали и какво ще излезе и как ще процедираме.

Иначе първите дни там плюшката все пак се беше депресирала - не искаше да пишка и ака, но й дойде акъла в пухкавата главица.
User's Signature

Качена снимка

#79 Потребителят е офлайн   Nickey Икона

  • the BlueAngelicDevil
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 7420
  • Регистрация: 25-June 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 09 January 2012 - 12:14 AM

Днес отидох до geriat да видя Бони.

Муцуната вече е спокойна и се чувства добре там, царица на леглото в спалнята на дъщерята на Гери :ab_041:
Погледнах й ушите - лявото наистина имаше доста секрет, въпреки че беше чистено едва няколко часа по-рано.
След като излезна резултата (ектерококи, чувствителни към само един антибиотик) ях направила консултация с препоръчан специалист хомеопат и й намерих предписаните лекарства, тоест от днес Бони вече е на тях. Искрено се надявам да имаме някакъв успех и да не се налага да прибягваме до... не знам точно кой, но ще е със сигурност поне 6-7ми антибиотик за една година. Стискайте палци, да видим как ще се повлияе.

Тя този път отново не ми се зарадва, май беше решила, че нещо ще я тормозя или водя на доктор.
По едно време демонстративно легна в ъгъла до вратата:
Качена снимка


Иначе беше заспала, остана си одрямана и мързелива докато бяхме там - хубавицата сладка:
Качена снимка
Качена снимка
Качена снимка
User's Signature

Качена снимка

#80 Потребителят е офлайн   Nickey Икона

  • the BlueAngelicDevil
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 7420
  • Регистрация: 25-June 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 30 January 2012 - 10:29 AM

Всички имате много поздрави от Бони-шушони! :db_046:

Тя се е пооптпуснала, вече се чувства по-добре при Гери - в началото определено беше по-омърлушена. А няма защо да й е лошо наистина - живее в спалнята на дъщерята на Гери, повечето време се въргаля на леглото й, винаги й е топличко и си похапва хубава храна. Е, ежедневното чистене на уши разваля идилията, но няма как. Има си за компания една сладурка пинчерка, от време на време има и котки на гости, а около празниците съквартирант й беше и зайче (в клетка, де) - мога да кажа, че почти никакво внимание не обръща на компанията :md_064:
За съжаление, засега няма подобрение на ушите, та променихме схемата на лечение и много се надявам скоро да има резултат!

Трябва да изкажа сърдечни и специални благодарности на всички, разпределили за Бони средствата от закупени благотворителни календари :rc_036: - взех 94лв от тях и съм дала всички за хотела й.

Освен това Бони вчера се снабди и с поливалетна ваксина, че вече й беше крайно време за годишната реваксинация. Ваксината си я платих аз, както обикновено и ежемесечното й вътрешно обезпаразитяване. Внасях и още парички за хотела и засега съм успяла да й платя до 09.02 (тоест още десетина дни). В клиниката все още има и едни неплатени 21лв, но тъй като все още изплащам и друга сметка, едва ли ще имам възможност да дам пак за нея в рамките на поне още месец.

Муцинката е добре, погушкахме се, но все пак малко ми се понацупи за боцкането на ваксината - ще видите на края на второто клипче как пак се свря като наказана в един ъгъл.


http://www.youtube.c...h?v=s69jo90ypwc


http://www.youtube.c...h?v=K-q49RGW3sQ
User's Signature

Качена снимка

  • (6 Страници) +
  • « Първа
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни