Dog.bg Форуми : Плюшената Бони търси постоянен дом (ОСИНОВЕНА!)

Към съдържанието

 
 
 

БКК Китайски Шар-Пей


Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (6 Страници) +
  • « Първа
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Плюшената Бони търси постоянен дом (ОСИНОВЕНА!) изоставена шар-пей'ка на около 6г

#81 Потребителят е офлайн   Nickey Икона

  • the BlueAngelicDevil
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 7420
  • Регистрация: 25-June 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 27 February 2012 - 01:35 AM

Леле, от колко много време не съм писала тук... посипвам си главата с пепел виновно! :dh_188:

На 12ти взех Бончо от Гери и я закарах обратно при Мария, която се беше върнала в България. Някакси успях да платя хотела до край, както и разните лекарства, лосион, обезпаразитяващи. Вчера дори се изсилих и погасих последните останали висящи сметки и на Бони, и на другото куче, за която имах неплатени суми в клиниката.

Бонбонка като цяло се чувства добре, беше се разсополила и кихаше няколко дни, но пресякохме настинката с Вит Ц., гушкане на топло и внимание. Ще се наложи пак да я настаня на стационар за няколко дни от 1 до 4ти март, защото Мария ще отсъства. Не съм и проверявала дали мога да я закарам при Гери пак за тогава, защото в раб. ден така или иначе няма как да стигна до нея, а и за 4 дни наистина не си заслужава разкарването, при положение, че Бони си знае докторите от ДХ, свикнала е с тях и не дава вид да се чувства зле там. Ушите са наистина по-добре, но не и идеални. Ще използвам възможността, че пак ще бъде в клиниката и ще помоля за хубав обстоен преглед - те все пак много добре следят случая й и са наясно кога как е било положението.

"Рекламираме" я в чужбина, имаше даже едно доста обнадеждаващо запитване, но за съжаление жената се отказа. Времето си минава, Бони за съжаление не става по-млада. Цялото това чакане само "изяжда" парченца от времето, което й е останало и в което тя може да бъде щастлива и спокойна в един постоянен дом, където и хората да могат да й се радват пълноценно и с идеята, че тя си е тяхното куче. Въпреки че у Мария тя се чувства много у дома си, си мисля, че усеща, че все пак не всичко е супер - все пак редовно я разнасяме насам-натам по стационари, хотел...
Стискайте палци и това е.

А ако още някой има желание и възможност да помогне да я предложим още някъде, моля да ми пише и ще му дам подготвена конкректна информация и снимки, които може да се използват и съответно мои контакти.

Не трябва да забравям да благодаря отново на Юкануба България, които все още изхранват съвсем безвъзмездно милата ни баба плюш! Поради ограничени складови количества, този път не й дадоха Eukanuba, а друга марка хипоалергенна храна за кожни проблеми, с агнешко и ориз. Подариха й един голяяям чувал (мисля, че беше 13 или 15кг), който би трябвало да й стигне за около 2мес.

За завършек - пак кратко клипче (хора, Бони е УЖАСЕН модел! Мрази да я снимат, само се обръща, цупи и бяга...)

User's Signature

Качена снимка

#82 Потребителят е офлайн   Nickey Икона

  • the BlueAngelicDevil
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 7420
  • Регистрация: 25-June 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 02 April 2012 - 08:56 AM

А аз пак не съм писала отдавна...
Добре си е като цяло бонБончо плюшков! В началото на март беше за няколко дни на стационар докато Мария отсъстваше и като я карах към клиниката ми направи малко екшън в колата... Нали й беше сменена храната, а в началото май й давахме и прекалено голяма доза от нея, та имаше разни инциденти - не успяваше да устиска до разходка. Та, преди да я кача в колата за към клиниката, уж беше свършила всички природни необходимости, нооо изглежда още е имала зор. Трябва да ви кажа, че на задната седалка и пода отзад беше станал същински лайнариум, без преувеличение! :ab_041: Може две-три лайненца да са били, но само за 15тина минути в колата беше успяла да ги разнесе на фин равномерен слож на-вся-къ-де! Както и да е, няма да я излагам повече - беше гадничко, но беше само временно явление и такива изпълнения не е имало откакто намалихме дозата на храната. Така че - ние сме виновни, не детето (лакомница!).

Този уикенд пак ще се наложи да бъде 3-4 дни на гости в стационар, както и 4-5 дни по Великден. Добре че е кротко и търпеливо муцунче и добре понася такива неща.

Междувременно доста хора ми помагат със "спамене" с инфото за нея и в чужбина. Бяха ми писали по няколко думи 2-3 души, но така и не се стигна до нищо повече.

Да помоля и тук да разпространявате информацията за нея, само със забележката, че държа да комуникирам с потенциални осиновители лично (най-добре на английски!) и не бих я изпратила в приют или друг приемен дом, а само директно при точните за нея хора. Съответно като публикувате някъде обявата й, нека бъде само с моя мейл, за да не става препращане през различни хора (иначе обикновено става объркващо и за самите кандидати, а и може да се получи "развален телефон" с информацията).
За контакти: nadia@velvet-heart.net
Албумче с подбрани снимки и информация, идеално за разпространяване- ЦЪК


Ето и малко по-пресни усмивки от прасунката като беше у нас за няколко часа в началото на март - в неделя клиниката затваря рано, а Мария се прибираше по-късно.


http://www.youtube.c...h?v=VGT4TtK0smM

Беше се настанила на слънчевото петно в спалнята и си проспа почти цялото време, похърквайки най-невъзмутимо:

http://www.youtube.c...h?v=Yrs49kMEOxs
User's Signature

Качена снимка

#83 Потребителят е офлайн   Nickey Икона

  • the BlueAngelicDevil
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 7420
  • Регистрация: 25-June 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 09 May 2012 - 09:28 AM

Отново съм занемарила темичката на Бони, за което се извинявам...
Някакси като няма нищо кой знае колко интересно и не се сещам да пиша :dh_188:

Бони е гоооре-долу добре, но не съвсем.

Като цяло с течение на времето ушичките й пак постепенно се стесняват и почистването им става по-трудно. Мария се справя, за което мога само да й кажа евала, защото определено е предизвикателство за човек без опит, а и много хора с кучета не биха могли да го правят! Трудно е, но пък и лекарите не смятат, че има смисъл от по-радикална операция, та засега можем само да поддържаме ситуацията и да се надяваме да не се влошава драстично. Но този проблем, заедно с останалите й "бомбички със закъснител" определено никак не й помага да бъде харесана от някого...

Другият проблем, който напоследък се появява периодично е свързан с пишкане не където трябва и според нас може би е причинен от факта, че тя никак не вижда добре. Някъде преди 2-3 месеца се беше случило за първи път, става няколко пъти за по няколко дни- не постоянно.
Това, което се случва в тези периоди е следното: Тръгва да я извежда Мария както обикновено. Излизат от апартамента и на етажа чакат асансьора. Бони, обаче, още там се изпишква, до асансьора. И това се случва въпреки че на предната разходка си е пишкала нормално и въпреки че преди излизането не е дала никакви сигнали да има зор (а тя си го показва, ако има!). Съответно като се случи така, Мария я връща вътре, за да изчисти на етажа. И Бони на всичкото отгоре си "допишква" някъде вътре - което никога не го прави ако си е пишкала нормално навън. Също така, навън пишка само по веднъж и дори често доста се мотае докато й дойде музата.
Странното е наистина, че няма вид да не може да се стиска и не пие повече вода.
По принцип напоследък Мария е забеляла, че плюши не вижда никак добре - не винаги, но все по-често се бута в разни предмети или стълби; купата с храната я намира моментално, но водата я нацелва с малко обикаляне - вероятно защото не може да я подуши? Затова и си мислим, че може би като излезе от апартамента, не прави разлика дали е съвсем навън или още в блока и затова си търси местенце и пишка.

Слава богу, това нещо не се случва постоянно, а както казах няколко пъти (може би 3-4, ако не се лъжа) за по 2-3 дни в рамките на последните 2-3 месеца.
Но е много много неприятно, защото и на Мария доста й тежи като се прибере след дълъг работен ден да търчи с парцали на няколко пъти, после разходка и т.н.
Утре сутринта ще заведа Бони в клиниката да й вземат кръв и да видим как е - искам задължително да проверя дали няма някакъв проблем. Ще преценим и сигурно ще изследваме и урината. Ще й прегледаме й очите, но като цяло и аз виждам, че са леко по-свити, но като че ли все пак няма ентропиум. Има си и повече гурелчета, та може би ще трябва да мине някакъв курс на лечение.
Също така ще се наложи и утре като я заведа и да я оставя там на стационар за няколко дни (до събота или неделя).

Иначе като общо състояние, апетит, кожа - с това всичко е наред.

Милото Бонче... ясно е, че е доста възрастна и че си има кофти "здравна история", но леко започвам да се отчайвам. Не само, че рядко единици хора въобще ми пишат с някакво питане за нея, но и повечето след даване на малко информация изобщо не пишат повече. Сори, ама много е лесно да си харесаш сладурче на картинка, но все пак трябва и да си готов да се грижиш за него. В крайна сметка и особено на хората, чели темата тук, не казвам нищо ново като информация, но изглежда дори не са си направили труда да я прочетат.

А времето си минава, с него и шансовете й вероятно намаляват...

Ще пиша пак като имам резултати от изследванията и прегледа утре.
User's Signature

Качена снимка

#84 Потребителят е офлайн   Nickey Икона

  • the BlueAngelicDevil
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 7420
  • Регистрация: 25-June 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 26 May 2012 - 10:34 PM

Правихме на Бони и ПКК, и седимент и тест-лента на урината и резултатите й си бяха съвсем добри, което значи че проблемите не от това.
Има обаче изменения на роговиците на очите - пигментни петна, които много й пречат да вижда. Реално предвид състоянието й, тя вероятно само различава силуети и сенки и то вероятно повече когато е на много светло. Изводът за момента е, че точно в някакъв момент тя не се ориентира дали е излезнала навън и щом вече е извън апартамента, се чувства навън и затова още там пишка. Нямам обяснение, обаче, защо това се случва спорадично - не е непрекъснато, не е с постепенно влошаване. Просто понякога го прави 1-2 дни после пак всичко е наред. Няма връзка или поне още не сме видяли връзка с други фактори?!

Тя и преди не беше с идеални очи, но определено сега е настъпило голямо влошаване, въпреки че подвиване на миглите навътре има съвсем мъничко от долната страна - няма как да е само от него, по-скоро вероятно тя си има и някаква генетична предразположеност. Въпреки това е добре да й се направи пак операция за ентропиума (подвиването на миглите навътре), за да се намалят предпоставките за още по-сериозно влошаване.

Започнахме я на капки изкусвени сълзи, защото според лекарите и гурелчетата не бяха като от инфекция, а от сухота. Според Мария с капките наистина по-малко гурелясва и е по-добре.

Беше се събрала сметка за изследванията и няколкото дни стационар. Отново получих дарение - 50лв от М.К. и допълних от мен и засега поне сме погасили сметката й напълно.

С лекарите подробно говорихме и мислихме за ушите. Според тях е добре преди въобще да се мисли за по-сериозни операции, е добре да се вземе проба от ушния канал и да се пусне хистология. Предвид факта, че тя има по тялото разни брадавици, имаше туморчета на млечните жлези и петна в белите дробове, наистина има логика да се провери и това, още повече, че наистина като цяло бързо й се стесниха отново, а бяха много добре след операцията, особено едното уше.

Тази проба, обаче, трябва да се вземе само с упойка и затова планирахме да й се направи корекцията на ентропиума (което ще бъде лека операция така или иначе) и докато е в упойка да се вземе и проба за хистология от ушите. Операцията й е насрочена за утре сутринта, хистологията ще се даде в лаборатория в понеделник. Забравих за колко време става ясен резултата, но мисля, че е поне няколко дни.

Муцката иначе е добре, скоро поне не е имала "белички". Хапва си, слуша. Земетръсите изобщо не я бяха впечатлили и това даже беше успокоила Мария - един вид щом Бони не се панира, значи няма нищо страшно. Та така... стискайте ни палци. Отново.
User's Signature

Качена снимка

#85 Потребителят е офлайн   Nickey Икона

  • the BlueAngelicDevil
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 7420
  • Регистрация: 25-June 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 27 May 2012 - 08:52 PM

Всичко днес мина добре. ОК е била с упойката, нормално се събуждаше. Ще чакаме хистологията да видим резултата от ушето.

Иначе освен корекцията на ентропиума, бях помолила да й почистят й зъбния камък. Зъбите й като цяло са доста зле, даже е имала набити косми между венеца и зъбите и е хубаво от време на време да се минават с четка, защото така предизвикват гниене и инфекции. От клиниката имаме подарък - комплект специални дентални пластири за профилактика, които се слагат на небцето 10 дни подред.

Други "изненади" няма, като изключим, че много трудно са й хванали вена за абоката, та даже е с шевче на едната задна лапа и конеца ще трябва да се махне с тези на очите, около 2 седмици след операцията.

Та така, утре вечер ще си я взема от стационара към Мария - след операцията остава едно денонощие при милите за нас и омразни за нея доктори.
По-следващата седмица пак ще се наложи да погостува на стационара (5-11.06), защото Мария ще пътува.
User's Signature

Качена снимка

#86 Потребителят е офлайн   Nickey Икона

  • the BlueAngelicDevil
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 7420
  • Регистрация: 25-June 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 21 June 2012 - 03:58 PM

Резултатите от хистологията на пробата от ухото бяха добри - липом, което не е нищо страшно. Аз бих го определила като разрастнала се тъкан, в следствие на хронични възпаления, а и вероятно заради предразположеност.

Насрочихме й операция за ушите за сряда следващата седмица (27.06). Още не знам точно колко ще струва, но не вярвам да е малко.
Остатъка от предишната операция ще си го погася сама. Тя струваше:
126лв за ентропиума (корекцията на клепачите) + 40лв биопсия (за хистология на тъканта в ушите) + 70лв почистване на събен камък 4та степен + 15лв яка = 251лв
В момента съм я платила донякъде и ще я изплатя докрай.

Както бях писала и преди, тази операция вече е доста радикална. Представлява реално премахване на вертикалния ушен канал, заедно с част от кожата. Като резултат, хоризонталният канал (който води директно към тъпанчето) остава отворен и диша, като вече представлява директно дупчица, която се пада горе-долу в задната част на бузата. Така не се задържат мръсотия, диша спокойно и няма да се възпалява. Почистването, обаче, ще трябва да бъде мнооого внимателно, но пък ще бъде по-лесно, по-безболезнено и би трябвало да се налага много по-рядко (като изключим някакъв период веднага след операцията).

Не е никак малка и лека интервенция, но реално ние просто нямаме друг избор. Едното й ухо е почти окончателно запечатано и вътре могат да се развиват какви ли не инфекции, които да тръгнат навътре и да стигнат до нерви и дори до мозъка й! Да не говорим, че я боли...

Не знам точно колко време ще й трябва да се възстанови след тази операция, но вярвам, че всичко трябва да бъде наред.

Имам сериозен проблем, обаче. Милата душа Мария, която полага невероятно добри грижи за Бончо и много я обича, ще отсъства от България през лятото. Ще заминава около 10 юли и се връща в последните дни на август или до 3ти септември. Идея си нямам къде ще настаня плюшето в този период, а просто нямам надежди дотогава да е намерила дом.

Откровено казано, сега покрай притесненията за ушите и не съм обновявала обявите й, защото искам да изчакам да видя как ще мине и да знам какво точно е положението - какви грижи точно ще изисква, дали ще се възстанови добре и т.н. Разбира се, отново ще подновя спаменето с тях след като мине операцията и знам как вървят нещата.

Но междувременно - дали има кой да помогне с временен дом за периода (приблизителен) 10.07 - 01.09 ?
Ще проверя варианта за хотел, но все пак трябва да бъде място, където тя ще получава както внимание, така и грижи в рамките на необходимото. Не знам още колко често ще трябва да се чистят ушите, но вероятно няма да е всеки ден. Надявам се да няма да е болезнено за нея и трудно и преди Мария да замине, да се поуспокои Бончик и да й мине. Ако е на сравнително удобно място в София, бих могла понякога да минавам да помагам за почистването, ако има нужда. Иначе нищо друго толкова специфично не очаквам в грижите за нея.... Наистина съжалявам, но поради редица причини не мога да я взема у дома.
Финансово също вероятно ще ми дойде нагорно хотел за два месеца, при положение, че предстоящата сега операция сигурно няма да е никак евтина.

Та така, обобщението е:
- предстои й нелека операция идната сряда
- има нужда от временен дом от около 10.07 до началото на септември

S.O.S.?


PS
Не искам да забравям да благодаря горещо на Eukanuba България, които все още осигуряват качествена и апетитна храна на Бони! :rc_036:
User's Signature

Качена снимка

#87 Потребителят е офлайн   Nickey Икона

  • the BlueAngelicDevil
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 7420
  • Регистрация: 25-June 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 28 June 2012 - 08:43 AM

Операцията на Бони беше вчера и слава богу, мина добре.
Тъй като е доста сложна и рискова, се работи бавно и успяха да оперират само едното ухо (лявото, което вече беше почти запечатано - не можеше да влезе клечка изобщо и кървеше).
Ще видим колко бързо ще се възстанови и как ще й се отрази и ще се прецени и за другото ушенце.

Много ми беше мъчно - сутринта като взех Бони да я закарам в клиниката, беше в супер настоение и изглеждаше толкова красива - прясно изкъпана, мекичка и пухкава. Едва ли разбриа, милото, защо я тормозим с тия операции. Вчера след като се беше събудила, я наблюдаваха дали се движи нормално (т.е. вестибуларният апарат е ОК), дали лицето й изглежда нормално (т.е. не е засегнат лицев нерв) и въобще как е като кондиция. Ходеше си съвсем нормално и изглежда добре и разбира се беше омрънкала света, недоволствайки.

Трябваше да остане в клиниката под наблюдение за един ден, така че ще я взема днес след работа и пак ще пиша как е. Ще я снимам и да покажа операцията.

Тъй като беше само на едното ухо, операцията й струваше 140лв (200лв с 30% отстъпка).
Аз все още имам неизплатени 83лв от предишната и ще ги платя днес, като трябва да й купя и нов шампоан и лосион за уши (всяко струва 20тина лева), така че засега май нямам възможност да платя и новата операция, особено предвид факта, че е много вероятно да ми трябват средства за престой на Бони в хотел.

Продължава да стои сериозният ми проблем къде ще пребивава тя за около два месеца през лятото...
Мария може би ще замине още на 6-7 юли, което е в общи линии след малко повече от седмица.
User's Signature

Качена снимка

#88 Потребителят е офлайн   Nickey Икона

  • the BlueAngelicDevil
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 7420
  • Регистрация: 25-June 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 29 June 2012 - 01:48 PM

Имате специални поздрави от Бони, която се чувства и държи учудващо добре въпреки "мъченията", на които я подложихме :smile:
Вчера след работа я закарах у Мария.

Операцията всъщност е била максималното, което може да се направи - махнато е реално всичко и е зашито. Тоест, няма да има изобщо дупка после, теоретично не е и останало нищо, което да се възпалява. Това означава и че тя вече съвсем няма как да чува с това ухо (а после и с другото, когато/ако и то се оперира), просто защото няма да има с какво. Но реално това не е никакъв проблем, защото тя така или иначе и досега чуваше само много силни и резки шумове и то не винаги.

За сметка на това, обаче, ако всичко се развие наред и без усложнения, тя няма да се нужда е НИКАКВИ допълнителни грижи свързани с пустите уши!

Сега има поставени две тръбички за дренаж, които утре ще трябва да я закарам да й махнат. Тази сутрин пък ходих да й поставя антибиотика (които трябва да приема около седмица) и обезболяващо, както и да направим промивка на дренажите. Не, че искам да се хваля, но много съм надробяла в подобни манипулации - жалко, че тук няма образование за ветеринарни медицински сестри - с удоволствие бих го изкарала :smile:
След като и махнат утре дренажите (и пак й сложат антибиотик), ще трябва само малко да се почиства мястото и към края на следващата седмица да се махнат и конците.
За любознателните имам и снимка на оперираното ухо, но тъй като не е особено лицеприятна - моля, да я гледат само наистина любознателни и негнусливи - ЦЪК

Платих целият остатък от предишната операция (83,20лв), както и лосиона за уши (19,90лв) и шампоана (17лв и нещо).
Засега не мога да платя тази операция - 140лв (= 200лв по ценоразпис, с 30% отстъпка).
Утре ще трябва да й купя и антибиотик на хапчета, защото останалите няколко дни няма как да ходя всеки ден да й го бия на инжекции (инжективния се включва в цената на операцията).

Живот и здраве, ако всичко е наред с това ухо, ще може да се оперира и другото може би след около месец и половина.
Междувременно трябва то да се почиства ежедневно с лиосион за уши и тампонче + клечка както досега, за да може да се закрепи до тогава. Дясното ухо (това, което все още не е оперирано) засега не е чак толкова зле, колкото беше лявото и почистването не е толкова мъчително и за двете страни (Бони и почистващия). Като минат още десетина дни, мястото на операцията на лявото ухо пък вероятно ще трябва само да се наблюдава и нищо повече.

Обяснявам това, за да е ясно какви грижи ще са необходими в следващите около два месеца. Мария ще заминава извън България следващата събота, на 7ми, така че аз трябва да настаня Бони някъде още петък вечерта (на 6ти). Тъй като така или иначе малко след това трябва да й се махат конците, верояно в петък ще я настаня на стационар в Добро хумване, където да остане няколко дни и после да махнат конците. След това, обаче, трябва да я настаня другаде до около 1-2 септември :dh_188:
Къде? Още не знам.
Ако случаааайно някой от тук би могъл да я приеме- и Бони, но и аз ще бъдем адски благодарни?!
Периодът, за който питам е 14.07-01.09, реално е месец и половина.

Както винаги, поемам отговорност за нея и не се изисква нито финансов ангажимент, нито такъв за транспорт ако има нужда.
Храна има осигурена. Обезпаразитяващи, шампоан и лосион за уши също аз й взимам.
Помислете... много е кротичка, не изисква дълги разходки (даже сега в топлото време определено предпочита съвсем кратките), не прави бели, не вдига шум и почти през цялото време си мързелува кротко.

Ето и поредните две нескопосани видеоклипчета - да видите как беше тя вчера:


http://www.youtube.c...h?v=5XOhL9HcZiE


http://www.youtube.c...h?v=pmx0qc47cGA
User's Signature

Качена снимка

#89 Потребителят е офлайн   ShiBumi_GirL Икона

  • Dog Lover
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 9508
  • Регистрация: 21-January 08
  • Gender:Not Telling
  • Interests:Dogs,Schutzhund,BH, IPO

Публикувано: 14 August 2012 - 09:16 PM

НАМери ли се приемен дом за Бончо? Как е тя?
User's Signature

Dog Lover
The Ultimate Breed-German Shepherd Dog!!!
Качена снимка
[url=http://www.minidog.info]Качена снимка

#90 Потребителят е офлайн   ShiBumi_GirL Икона

  • Dog Lover
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 9508
  • Регистрация: 21-January 08
  • Gender:Not Telling
  • Interests:Dogs,Schutzhund,BH, IPO

Публикувано: 23 September 2012 - 10:21 PM

Бони?
User's Signature

Dog Lover
The Ultimate Breed-German Shepherd Dog!!!
Качена снимка
[url=http://www.minidog.info]Качена снимка

#91 Потребителят е офлайн   Nickey Икона

  • the BlueAngelicDevil
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 7420
  • Регистрация: 25-June 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 24 September 2012 - 08:48 AM

Не съм писала отдавна просто защото няма нищо ново.
Не успях да намеря ваирант за приемен дом и затова докато Мария беше в чужбина, Бони беше на стационар и в общи линии веднъж седмично ходех да я видя и да я изкарам на по-дълга разходка. Вече десет дни си е обратно при нея и е спокойна и доволна. Тя като цяло е добре, макар и определено да се поизнерви от толкова дълъг престой в клетка. Милите докторки често я пускаха през деня да си щъка из клиниката като е по-спокойно и въпреки че дори пусната обикновено си лягаше някъде да спи с часове, все пак не й се нравеше толкова много да седи затворена.

Въпреки че, живот и здраве, ще решим основния проблем с по-особени и трудни грижи (ушите), тя пък напоследък пак има спорадични проблеми с пишкането. Не се случва всеки ден, но от време на време изглежда не издържа или и аз не знам точно защо, но се случва да пишка в апартамента на Мария или пък точно на излизане в коридора. Странното е, че се случва дори когато примерно предната вечер е изведена много късно (около 1ч през нощта) и на сутринта излиза много рано - към 6ч, защото в някои от дните Мария излиза адски рано за работа. Ще си говорим слекарите на какво може да се дължи това и какво можем да направим, защото и на Мария й е много трудно, особено когато се случи сутрин като бърза за работа (тя пътува с организиран транспорт до друг град и просто не може да го изпусне).

Оперираното ухо зарастна идеално, без никакви усложнения и доста бързо. С лекарите й бяхме говорили да се изчака малко повече до операцията на второто ухо, за да не се упоява толкова често. Но времето вече си мина и сме уговорили тази, надяваме се, последна операция за тази седмица в четвъртък (27ми). Така че - стискайте палци всичко да мине наред и най-вече това да е последният "тормоз" над нея!

Бях й правила няколко пъти клипчета като ходих да я видя в клиниката, но някои изглежда съм затрила, затова пускам калко по-старички, но се вижда как си се ориентира и се чувства нормално муцата:

https://www.youtube.com/watch?v=jxDBhmbpbGk
https://www.youtube....h?v=jxDBhmbpbGk

https://www.youtube.com/watch?v=iUZtJ6PF-BU
https://www.youtube....h?v=iUZtJ6PF-BU
User's Signature

Качена снимка

#92 Потребителят е офлайн   ShiBumi_GirL Икона

  • Dog Lover
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 9508
  • Регистрация: 21-January 08
  • Gender:Not Telling
  • Interests:Dogs,Schutzhund,BH, IPO

Публикувано: 24 September 2012 - 06:29 PM

Стискам палци всичко да мине добре с операцията и да не се налага повече да й правят други.Това с напишкването е лошо дано разберат лекарите на какво се дължи.Покрили ли сте сметките по стационара?
User's Signature

Dog Lover
The Ultimate Breed-German Shepherd Dog!!!
Качена снимка
[url=http://www.minidog.info]Качена снимка

#93 Потребителят е офлайн   Nickey Икона

  • the BlueAngelicDevil
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 7420
  • Регистрация: 25-June 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 29 September 2012 - 03:53 PM

ShiBumi_GirL,
Благодаря ти много, че винаги се интересуваш какво става с Бони! :wub:
Да, бях изплатила всички сметки - имах 50лв получени от М.К. и останалото платих сама.

А БонБонка я оперираха пак в четвъртък и всичко е наред.
Операцията е била доста трудна, защото това ухо е било в още по-лошо състояния спрямо предното. Имала е и сраствания, и счупен хрущял, а тъпанчето й е било почнало да се разяжда от възпалението. Сега шевът й е по-голям от предния, но няма нищо засегнато - равновесие, зрение и лицев нерв са си наред.

Наистина - адмирации към екипа на клиниката, защото този тип операции са по принцип много сложни и рискови, а в случаи с усложнения като на Бони - още повече!

Тя засега ще остане още малко в клиниката- хем защото на Мария родителите ще бъдат при нея и няма да е удобно с лекуващ се и кървавичък "космонавт", хем и за да я наблюдават лекарите малко по-дълго.
Този път й е включен и още един антибиотик.
Направихме й пак и контролни изследвания - хем заради случките с пишкането, хем за да се прецни какъв антибиотик може да се даде (при лоши бъбречни и чернодробни показатели могат да се дават само по-щадяши лекарства).
Изследванията й са съвсем в норма!
Сметката от операцията (с намаление) + изследванията е 175лв, от които вчера платих 100лв.
Останалите, както и за времето, което ще се наложи да остане на стационар, вероятно засега ще почакат, защото няма да имам възможност.

Утре пак ще отида да я видя как се чувства и да я поразходя.
Ето ви една замечтана снимка от пътуването й към клиниката в четвъртък:
Качена снимка

Имам и едно кратко клипче от четвъртък вечерта, след оперцията.
Не е много приятно за гледане, по-чувствителните да не си го пускат: http://www.youtube.c...h?v=l7xl73QyAYU
User's Signature

Качена снимка

#94 Потребителят е офлайн   Nickey Икона

  • the BlueAngelicDevil
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 7420
  • Регистрация: 25-June 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 01 November 2012 - 12:34 AM

Бончо е добре. Беше пак за малко на стационар (10 дни), тъй като Мария имаше лични неща и нямаше как да се грижи за нея, та днес я закарах обратно.
Имах възможност и съм й платила и остатъка от операцията, и стационарите след това. За момента нямам висящи суми за нея.

Освен това вече й купих храна за по-възрастни кучета. Тя вероятно е на около 9г, които не са никак малко за шар-пей и смятам, че такава храна определено ще й се отрази добре.

Все още изглежда леко гротескно-смешно, защото второто оперирано ухо й стои малко по-ниско, а и цялата й глава изглежда една малка и офъкана заради бръснатото... въобще е едно мило и смешно плъхче! Като кондиция и настроение е супер, днес особено беше много приветлива и закачлива.


http://www.youtube.c...h?v=ow8jt7Uclkc
User's Signature

Качена снимка

#95 Потребителят е офлайн   Nickey Икона

  • the BlueAngelicDevil
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 7420
  • Регистрация: 25-June 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 19 November 2012 - 01:27 AM

Бони е много добре. Определено си личи, че е по-спокойна и че няма болка на ушичките.

Този и миналия уикенд пак беше на стационар за по 2 дни, защото Мария трябваше да пътува по работа. Засега скоро май няма да има нужда, но на мен наистина ми е много мъчно всеки път като трябва да я разнасяме така...
За мой "късмет" аз вече две седмици съм без кола (на ремонт е) и миналия уикенд с Бони се возихме в такси за първи път. Тя беше отпред в краката ми - много слуша и не гъкна! Днес пък бях с колата на баща ми и я возих шефската на предната седалка до мен :wub:

Качена снимка
Качена снимка

Забравила съм да пусна тук няколко снимки, които й бяхме направили преди 2 седмици. Исках да имам актуални, за да обновя обявите й.
Не се получиха особени шедзоври, но ми е трудно да ви опиша колко ужасен и дървен модел е тази бръчка... Като види апарат и се спича! И не е човек, че да й сипя едно малко да се отпусне! :ab_041:

Ето ги:

Качена снимка
Качена снимка
Качена снимка
Качена снимка


И ако сте забравили в каква смешна поза пишка :ab_041: :
Качена снимка
User's Signature

Качена снимка

#96 Потребителят е офлайн   ShiBumi_GirL Икона

  • Dog Lover
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 9508
  • Регистрация: 21-January 08
  • Gender:Not Telling
  • Interests:Dogs,Schutzhund,BH, IPO

Публикувано: 23 December 2012 - 11:33 AM

:wub:
User's Signature

Dog Lover
The Ultimate Breed-German Shepherd Dog!!!
Качена снимка
[url=http://www.minidog.info]Качена снимка

#97 Потребителят е офлайн   Nickey Икона

  • the BlueAngelicDevil
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 7420
  • Регистрация: 25-June 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 23 August 2013 - 10:55 PM

Нищо ново няма около Бони като цяло.
Не бих казала и че чака нещо, защото не съм й обновявала обявите отдавна. :dry:

С ушите няма никакви проблеми вече, всичко е спокойно - само дето са й малко кричивко и смешно разположени :ab_041:
Имаше леки проблеми със сърцето, та в момента пие пенсионерси хапчета и добавки, но като цяло се чувства добре.
Остарява момичето, става все по-бавничка и неориентирана. Честно да ви кажа, вече би ми било притеснено да я пратя някъде надалече... не, че някога е имало тълпи от желаещи където и да е.

От известно време е при мен, защото Мария вече няма възможност да се грижи за нея. Поради различни причини, на мен също ми идва доста нагорно, но някакси се оправям засега. Основният проблем е, че вече живея сама, а работя от рано и често до късно и в крайна сметка и моето си куче страда от непълноценни разходки, защото поне сутрин нямам време да ги извеждам отделно. Сравнително често ми се налага да я оставям на стационар когато пътувам или се налага да взема вкъщи и другото си куче (нямам шанс да се оправя с три...), а това не е най-приятното за нея нещо.

Мечтата ми е да има как с някой да си поделим грижите и примерно половината от времето да е при мен...
Обаче това звучи невероятно, нали?
Все пак да си кажа - поемам й храна, лекарства и разни разходи, ако някой се прежали да помогне :mg_062:

Ето няколко почти пресни снимчици:
Качена снимка
Качена снимка
Качена снимка
Качена снимка


Точно сега Бони има нужда от приемен дом за периода 11-30 септември.
Знаете - слуша и спи по много, няма проблеми с други кучета и котки, има нужда от две разходки по 15тина мин на ден, да й се даде да хапне и това е!
Предпочитам да е при познат човек или поне при такъв с опит с по-възрастно куче.
Имайте предвид, че Бончо ходи баааааавничко, така че няма как да се извежда заедно с младо и енергично куче например.
User's Signature

Качена снимка

#98 Потребителят е офлайн   Nickey Икона

  • the BlueAngelicDevil
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 7420
  • Регистрация: 25-June 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 01 September 2013 - 07:57 PM

Повтарям се, макар и с минимална надежда:
Бони има нужда от приемен дом за периода 11-30 септември.
Знаете - слуша и спи по много, няма проблеми с други кучета и котки, има нужда от две разходки по 15тина мин на ден, да й се даде да хапне и това е!
Предпочитам да е при познат човек или поне при такъв с опит с по-възрастно куче.
Имайте предвид, че Бончо ходи баааааавничко, така че няма как да се извежда заедно с младо и енергично куче например.

Никой не се отзова засега, питала съм и разни познати.
Сигурно ще трябва пак да е на стационар :( И за нея не е приятно, и на мен финансово не ми идва никак добре.
User's Signature

Качена снимка

#99 Потребителят е офлайн   Nickey Икона

  • the BlueAngelicDevil
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 7420
  • Регистрация: 25-June 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 21 October 2013 - 08:23 PM

Снощи беше една от най-вълнуващите вечери в живота ми, хора! :ad_018: :ad_018: :ad_018:

:be_107: :af_089: ХАРЕСАХА БОНИ!!! :af_089: :be_107:

Ще я осинови една прекрасна дама, която живее със семейството си на южния бряг на Англия. Имам директен контакт с нея, препоръчаха ми я и от Shar-Per Rescue & Support Scotland, с които се бяхме намерили сравнително скоро.
Има 4 кучета, две от които осиновени - едното от Румъния, а другото от шотландската организация. Имала е и възрастни кучета, обожава породата от години.

Не мога с думи да ви обясня колко много се зарадвах снощи, когато тя ми писа, че наистина са решили да я вземат! Бяхме си писали, но аз вече съм свикнала да не тая големи надежди...
Съобщението, което буквално ме разрева от щастие, беше:

Цитат

Hi..............
little message for Bonnie from her new family
............
please pack your suitcase and come and meet us
xxxxxx

Бях си с лаптопа в леглото, но изтърчах до нея да я прегръщам и да й обяснявам, подсмърчайки... А тя, милата, гледа тъпо и ми се чуди защо по дяволите я будя и мачкам :ab_041:

Не знам дали разбирате, но минаха почти 3 години, откакто прибрах Бончо от онази спирка в Люлин - на 23 ноември 2010г!
Сега работим по върпоса да организираме транспорта й. Паспорт, ваксини и всичко останали са й 100% изрядни, така че е готова да пътува!

Тъй като пътувах няколко пъти, а и бях сама с две кучета вкъщи за няколко дни, милото Бонче прекара пак в стационара около месец, но... да кажем, че е било всяко зло за добро!

Наистина често ми тежи факта, че тези звезди, които успяват да огреят подобни нещастничета, идват най-вече от чужбина.
Хайде и ние, българите, да сме по-добри хора, с по-отворени и истински сърца!

И много много много се надявам повече чакащи душици да имат късмет, дори и да чакат вече дълго време.
Чудеса понякога все пак се случват!


Често човек наистина се отчайва и мисли, че няма смисъл, но все някога нещо може да стане!

За десерт ви давам снимчици от преди няколко дни:
Качена снимка
Качена снимка
User's Signature

Качена снимка

#100 Потребителят е офлайн   snezhinka Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 367
  • Регистрация: 26-May 09
  • Gender:Female
  • Location:Прага

Публикувано: 01 November 2013 - 10:30 PM

Това наистина е страхотна новина! :flagbg:
Много се радвам и стискам палци, и всичко да е наред, и скоро да ни покажеш снимки на Бони с новите си стопани :af_089:
User's Signature

Качена снимка
Precious Pei Kennel Bulgaria http://www.facebook....eciousPeiKennel

  • (6 Страници) +
  • « Първа
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни