Dog.bg Форуми : Плюшената Бони търси постоянен дом (ОСИНОВЕНА!)

Към съдържанието

 
 
 

БКК Китайски Шар-Пей


Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (6 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Последна »
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Плюшената Бони търси постоянен дом (ОСИНОВЕНА!) изоставена шар-пей'ка на около 6г

#1 Потребителят е офлайн   Nickey Икона

  • the BlueAngelicDevil
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 7420
  • Регистрация: 25-June 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Икона за мнението  Публикувано: 26 November 2010 - 08:40 PM

Запознайте се с красивата Бони - бонбони! :wub:

Качена снимка

Може би някои от вас са чели в темата ни Изгубени/Намерени за кремавата Бони, захвърлена в края на столичния квартал Люлин, за която няколко човека се грижеха на една поляна според възможностите си. Със сигурност не е от района. Намерена е изоставена на полузаградено място, с висящ черен кабел на врата. Проверихме я за чип и тату - няма такива.
Това пък е темата й в раздела "Без дом", от където научих за нея!

Е, кучонката вече не живее на произвола на съдбата и на улицата, а е моята нова подопечена :ab_041:
Засега не е в особено представителен вид, което е нормално предвид факта, че е живяла с месеци навън! Убедена съм, че с подходящите грижи, ще грейне като много красиво, послушно и благодарно муцунче!!

Малко "досадни" медицински подробности:
В момента е на стационар в любима, уважавана и препоръчвана от мен ветеринарна клиника, където до момента получи "първоначално обслужване" :ab_041: , а именно вътрешно и външно обезпаразитявания, пълна кръвна картина, ехограф, кожна проба и противогъбична ваксина. От днес папка и хранителна добавка за кожа и козина, защото има кожен проблем с все още неустановен произход - още първия ден й взеха кожна проба, но в нея не се откри нищо. Много е възможно състоянието й да е резултат от живота на улицата и да се подобри сега, когато е на топло и сухичко, хапва подходяща храна и добавки. Понамирисва й е малко мазничка, но засега не бива да я къпем. Освен това ушите й бяха в отвратително състояние и имат нужда от хубаво почистване. Поне мога да кажа, че не беше слаба и като телосложение е сравнително компактна - двайсетина килограма е и толкова трябва да бъде за структурата си.
Момичето е на около 5-6, максимум 7 години и като цяло е много добре за възрастта си и предвид живота на улицата! Има една брадавичка на тила, както и малък тумор на една от млечните жлези. Туморчето е добре да се махне, но тази операция макар да е лека, ще трябва да се предвиди за малко по-нататък след като се пребори кожния проблем, тъй като всяка операция понижава имунитета и проблемът почти със сигурност ще се задълбочи.
За момента все още не можем да установим дали е кастрирана със сигурност, но по-нататък отново ще направим ехограф, а когато се прави операцията за туморчето, ще се провери и евентуално направи и това. С две думи - некастрирана на никого няма да я дам - поради много причини, с които повечето хора от този форум са наясно.
След около седмица, ако всичко е наред, ще я ваксинирам и с годишна поливалентна ваксина (трябва да сме сигурни, че е здрава като цяло).


Сега да ви кажа повече за характера на момичето:
Е, няма такава мила кучица! :mg_062: Сериозно, не преувеличавам!
Съвсем никакви проблеми няма с други кучета - мъжки, женски, малки и големи. Не е нахална, по-спокойно подхожда към другите кучета, както много шар-пеи.
Абсолютно доверчива е към всякакви хора, включитлено и непознати. Безропотно позволява да й се правят всякакви процедури като носене на ръце, чистене на уши, взимане на кръв и т.н.
Чудесно се вози в кола, та дори й харесва
Спокойно ходи на повод, само като се науми да ходи в определена посока, подръпва (откъде ли ми е познато?) :r_181:

Казано накратко, Бони като цяло е непретенциозно куче и съвсем спокойно може да си живее поне още 5-6 години в дом, където я обичат и гледат добре, да е жива и здрава! Разбира се, заинтересованите да имат предвид, че ще трябва да си поговорим много добре и аз да съм напълно сигурна, че ще могат да й предложат необходимите за нея условия!
През уикенда вероятно ще имам възможност да й направя по-хубави снимки (извън клиниката) и вече да й пускам обяви за осиновяване.

Засега Бони трябва да остане на стационар, защото не е ясен кожния въпрос. Когато постигнем подобрение, ще бъда много благодарна, ако някой може да й предложи временен дом (в София) иначе ще мога само да я оставя на хотел в домашна обстановка, но това струва парички... Много много ми е мъчно за нея и ми се иска да можех да я прибера вкъщи, но просто нямам тази възможност поради много фактори.

За момента се справям финансово, но честно казано няма още дълго да бъде така поради разни лични причини (няма да изпадам в подробности) въпреки отстъпките за бездомни, които използвам. :dh_188: Но просто НЕ МОЖЕХ да я оставя така!

:bm_008: С Бони приемаме подранили коледни подаръци като: добавки за кожа и козина (в момента приема Петнил, но може и други подходящи), капки за уши Aurizon (15-20лв бяха), следваща противогъбична ваксина Biocan M (струва 15лв, след 9 дни трябва да бъде), "модернизиране" под вида на микрочипиране (мисля, че беше 40лв), а в момента най-вече бихме се зарадвали и ако някой има възможността да ни даде за нея малко специализирана храна за кожни проблеми.
С плюшката бихме могли да ви се отблагодарим поне с някоя нейна хубава снимка, пък а дано е и във все по-представителен вид! :fe_079:

ЗА КОНТАКТИ: nadia@velvet-heart.net
И моля, не се блъскайте! :ab_041:

Ето и още нейни снимчици:

Качена снимка
Качена снимка
Качена снимка
Качена снимка
Качена снимка
Качена снимка
Качена снимка
Качена снимка
Качена снимка

И как изглеждат в момента задните й части (както и лактите на предните лапички, най-вече дясната)

Качена снимка


Ето и клипчета (некадърни и от телефон) от сряда вечерта, когато я заведох на стационар:


http://www.youtube.c...h?v=WIEHols60K0


http://www.youtube.c...h?v=WgJ94Oeuw6c
User's Signature

Качена снимка

#2 Потребителят е офлайн   elsss Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 391
  • Регистрация: 10-September 10
  • Gender:Female
  • Location:Пловдив
  • Interests:Веганство, животни, анатомия, мениджмънт, музика, природа, нощни разходки :) , кулинария , пътуване и други.

Публикувано: 26 November 2010 - 08:59 PM

горкичката, толкова е сладичка , какъв е този кожен проблем, който има? И що за хора изоставят куче , може би са я оставили заради малкият тумор .... куче на 7 години , което ти е било приятел и .... :eg_033: дано се оправи сладурката
User's Signature

Don't go around saying the world owes you a living. The world owes you nothing. It was here first.

#3 Потребителят е офлайн   Nickey Икона

  • the BlueAngelicDevil
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 7420
  • Регистрация: 25-June 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 26 November 2010 - 09:08 PM

Ами, както написах и по-горе, кожният проблем с все още с неустановен произход. Вече два пъти й взехмаме кожна проба, но в нея не се открива нищо. Много е възможно състоянието й да е резултат от живота на улицата и да се подобри сега, когато е на топло и сухичко, хапва подходяща храна и добавки. До преди няколко дни е хората от Люлин са й давали антибиотик и сега е в почивка, но малко по-нататък може би пак ще включим някакъв.

Иначе едва ли са я изоставили заради туморчето, него вероятно не са го и усетили. Възможно е да е заради кожен проблем (ако е бил от по-рано) или просто им е писнала (което редовно се случва?!). Със сигурност е навън поне няколко месеца, а може и да е била дворно куче някъде, което... меко казано е крайно неподходящо за куче като шар-пей! Освено това смятаме, че е раждала.
User's Signature

Качена снимка

#4 Потребителят е офлайн   sin_zaek Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 276
  • Регистрация: 27-November 08

Публикувано: 27 November 2010 - 10:50 AM

може и да е била откраднала и да е успяла да се измъкне, щом е била с кабел около врата.. това е нещо, което нашите мургави събратя използват за да връзват кучетата.

дано има късмет куча и намери хубав дом.
User's Signature

Качена снимка

#5 Потребителят е офлайн   Alia_V Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 238
  • Регистрация: 04-March 10
  • Gender:Female
  • Location:Somewhere there

Публикувано: 28 November 2010 - 09:26 AM

Милата Бони :dh_188:

Дано скоро се оправи, тя заслужава да намери чудесно семейство.
User's Signature

Качена снимка

#6 Потребителят е офлайн   Nickey Икона

  • the BlueAngelicDevil
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 7420
  • Регистрация: 25-June 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 28 November 2010 - 06:45 PM

Имам доста работа и не ми остана време по-рано да напиша актуални новини за бонБончето...

Вчера не само, че й бяхме на гости, но и я водихме на разходка в Борисовата градина!
Гъзарката тя, кое ли куче на стационар може да се похвали с такова нещо... Ама имах възможност и така го измислихме, за да можем и да направим хубави снимки на момичето.

Тя е по-добре - като цяло още си смърди, но козинката й ми изглежда по-добре.
Важно е да благодаря от сърце на samotnata :wub: , която засега е единственият ни подранил Дядо Коледа и ще ни осигури специална висококласна храна за кожни проблеми!
Специален поздрав за samotnata и Eukanuba :rc_036:

Качена снимка


Иначе Бони определено не чува добре, но не смятам, че е напълно глуха. Има ужасяващо възпаление в ушите и вече ще се почиства редовно и лекува с капки. Не реагира като я повикаш, но като видя мен и приятеля ми, както и Ели (която беше пуснала темата още докато Бони беше на поляната в Люлин), много се радва и върти опашка, на Ели дори примрънкваше и сякаш разказваше нещо :ab_041: Чувства се добре, уверено и с любопитство се разхожда. Запозна се с разни кучета, които минаваха покрай мястото, където се мотахме и наистина е съвсем спокойна и дружелюбна кучонка!

Неудобно ми е, но ми се иска да помоля който от нашия подфорум има възможност, да ми помогне за Бони колкото има възможност и желание. Сметката й до вчера беше малко над 100лв и съм я покрила, но колкото и да не е грандиозна, вече ще срещам затруднения. Бихте могли да го направите както на общата сметка на подфорум "Без дом", така и директно на мен след уточнение на ЛС. Приемаме и подаръци от списъчето по-горе, както разбира се и разни лакомства или просто погалване и разходка!
Освен това сте добре дошли с мен като ходя да я виждам! Идната седмица със сигурност ще отида поне два пъти, надвечер след работа (след 18ч).

Е, ето и още от Бони в цялата й прелест!

Качена снимка
Качена снимка
Качена снимка


С едно ново другарче

Качена снимка
Качена снимка


И още!

Качена снимка
Качена снимка
Качена снимка
Качена снимка
Качена снимка
Качена снимка
Качена снимка
Качена снимка
Качена снимка
Качена снимка
Качена снимка
Качена снимка
Качена снимка
Качена снимка
Качена снимка
Качена снимка

Както и малко типични шар-пей смешки :db_046:

Качена снимка
Качена снимка
Качена снимка
User's Signature

Качена снимка

#7 Потребителят е офлайн   Nickey Икона

  • the BlueAngelicDevil
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 7420
  • Регистрация: 25-June 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 02 December 2010 - 12:01 PM

Първо искам да благодаря специално на sweety_bonbon :wub: - първият собственик на шар-пей и човек от нашия подфорум, който реално ми помага за куче в нужда!!!
Тя отдели за Бони сумичка според възможностите си и аз и бонБони сме й безкрайно благодарни за жеста! :rc_036:

Кучонката е добре - лекуват й ушичките, дават й добавки за кожа и козина, хапва си вече специална храна - Eukanuba Daily Care Sensitive Skin. На кожните проби все още не излиза конкретен проблем, чисти са.
Довечера ще мина да я видя и после ще мога да ви кажа повече новини. За съжаление, обаче, следващата седмица поради лични причини вероятно изобщо няма да имам възможност да я посетя лично и затова довечера ще се постарая да й се подмажа с малко лакомства и много гушкане :ab_041:


PS
Да, ама стана така, че няма да мога да мина и тази вечер и посещението ми ще се отложи за събота.
User's Signature

Качена снимка

#8 Потребителят е офлайн   sweety_bonbon Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 98
  • Регистрация: 13-November 09

Публикувано: 02 December 2010 - 07:00 PM

Пиши, как е момичето- може кожният проблем да се окаже от липсата на хубава храна :dh_188:
Бони наистина е душичка и не заслужава съдбата си- дано се намерят добри стопани...

#9 Потребителят е офлайн   Nickey Икона

  • the BlueAngelicDevil
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 7420
  • Регистрация: 25-June 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 05 December 2010 - 04:43 AM

Днес пак ходихме да видим Бонита!
Носихме й подаръци - малко кучешки бисквитки и солети, една играчка да не скучае и парченца кучешка торта от рожденния ден на моите гуцета :db_046:

Качена снимка


Сладураната бавно, но славно се подобрява и чака дая огрее късмета за нови стопани. Доста пъти взимаха нови проби от кожата (free и от сърце), но засега без резултат. Похапва си със страхотен апетит от хубавата храна, която всъщност е ветеринарната Dermatosis, а не както бях написала предния път и е още по-добра!.
Козината й като цяло изглежда по-добре, на гърба й пониква нова. Само отзад все още изглежда доста зле, но според мен има поне малко подобрение спрямо преди.

Ето как горе-долу изглежда сега:

Качена снимка

Днес й е било второто вътрешно обезпаразитяване, а в понеделник трябва да й сложат втората противогъбична ваксина. Сметката й за всички изледвания, ваксини, обезпаразитяващи, капки за уши, добавката за кожата и стационара до 10ти декември ориентировъчно ще бъде почти 250лв след добра отстъпка. След помощта на sweety_bonbon и при положение че Ели (момичето, което пусна темата за Бони в раздела "Без дом") обеща утре да помогне с 30 :wub: от тях засега висящи са стотина. Работя по въпроса с търсенето на стопани, но да видим колко време ще отнеме...

Честно казано, не съм обнадеждена да стане особено бързо, защото знам колко е трудно да се намерят подходящите хора дори за родословно и здраво куче, а и малко хора биха отворили сърцата си за такава като Бони. Ужасно мъчно ми е за нея и ако Авела не беше при нас със сигурност щях да си я взема въпреки че приятелят ми казва, че до момента щях да съм прибрала друго :) Да не говорим, че в сравнение с моите дизастъри, тя е много кротко и непретенциозно куче. Дори ми прави впечатление, че като се разхожда е чак прекалено индивидуална - ходи си, душка си, обикаля по нейни си дела и за да ти обърне внимание трябва буквално да се навреш пред нея. Малко е неориентирана и с лакомствата, но като разбере вече от коя ръка идват, се облизва... както ще видите по-долу.

Снимчиците ни не са много добри, защото беше мрачно, но все пак да се отчета:

Качена снимка
Качена снимка
Качена снимка
Качена снимка
Качена снимка
Качена снимка
Качена снимка


Вижте каква е плезла-глезла

Качена снимка


Нямах никаква възможност да останем да я видим за по-дълго, а и времето беше лошо. За десетина минути дъжда почти спря и използвахме намалението дасе разтъпчем в дворчето на клиниката и да направим няколко снимчици след като Бони си свърщи работите. Между другото, Бони пишка много смешно! Една от лекарките в клиниката казва, че е като жаба. Много странно е, че като кляка да пишка, си сгъва и предните лапи и реално леко поляга. Не би трябвало за това да има някава медицинска причина, нито показва нещо да я боли, но просто излежда смешничко :ab_041:

Ето и още няколко лакомо-позьорски от двора:

Качена снимка
Качена снимка
Качена снимка
Качена снимка
Качена снимка


И пак си шльопна езика на носа :me_065:
Качена снимка


А това е брадавичката, за която бях писала. Любимата ни Д-р Бобадова казва "Е, к'во пък сега! Момичето си има копче" :ab_041:
Качена снимка


Следващата седмица мен ме чака една малка операция и евенуално чак към края ще имам възможност да отида пак да я видя, но ще си поддържам връзка с клиниката и когато мога ще пиша. Ако междувременно някой ми пише тук или на мейл да има предвид, че от понеделник до петък не знам точно кога и дали ще мога да отговоря.
User's Signature

Качена снимка

#10 Потребителят е офлайн   Nickey Икона

  • the BlueAngelicDevil
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 7420
  • Регистрация: 25-June 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 12 December 2010 - 01:44 AM

Бонита се чувства добре, хапва си отлично и лека-полека козинката й става все по-хубава!
Поради здравословни причини не мога нито да шофирам, нито да стоя дълго на компютър, но се надявам сега през седмицата да има възможност да отида да си я видя и нагушкам.

Искам да изразя специални благодарности към :wub: snezhinka :wub: за голямото дарение, което направи за бонБончето!!!
С получените от нея почти 100лв мога спокойно да покрия сметката на Бони до момента и се надявам, че няма да се налага още дълго муцата да стои на стационар, а да си има нейно си топло местенце, добри стопани и хубав живот!

Да ви се оплача... на мейла ми досега имаше само едно-единствено запитване за нея, иначе по обявите тук-таме по някой несериозен коментар и това е. Пуснала съм обяви на най-популярните сайтове, спамя и из Фейсбук, както и лично разни познати... засега без успех. :dh_188: Въпреки че знам колко бавно и трудно става, ужасно много ми се иска кучонката да си намери дом преди празниците!

Моля който им възможност и желание, да сподели обявата ни където иска.
Ето тази е най-подробната ни- http://park4pets.com/show_ad.php?id=33
Единствено държа ако споделяте някъде информацията отделно от моите обяви, като контакт да бъде моя мейл (nadia@velvet-heart.net)


PS
За малко да забравя да се "похваля" какви малоумни коментари получавам:
"изкъпи и среши кучето, че да не изглежда старо и болно. Шар- пей с клепнали уши няма- това е някакъв микс",
"Без да съм ветеринар според мене това куче е на около 10-12 години и много се съмнявам, че му оставя и 2 год. живот.",
"Защо не кажеш, че кучето е Ваше и понеже е болно и скоро ще умре искаш да го дадеш с договор за усиновяване, та друг да ви гледа и лекува"
Въобще... никой да не си мисли, че лесно се намират стопани дори за кучета с вид на дадена порода! :eg_033:
User's Signature

Качена снимка

#11 Потребителят е офлайн   Nickey Икона

  • the BlueAngelicDevil
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 7420
  • Регистрация: 25-June 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 13 December 2010 - 01:10 AM

Днес пък научих, че sweety_bonbon отново е оставила дарение за Бони в клиниката, и то не малко! :rc_036:

Ужасно много ви благодаря, момичета!

Честно казано, наистина не очаквах такава подкрепа и с Бони искаме от все сърце да ви благодарим и да ви пожелаем много приятни празници и да получите хубави подаръци, защото си ги заслужавате!!! :wub:
User's Signature

Качена снимка

#12 Потребителят е офлайн   Nickey Икона

  • the BlueAngelicDevil
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 7420
  • Регистрация: 25-June 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 15 December 2010 - 03:17 AM

Днес най-накрая успях да отида да видя бонБончето пак наживо :mg_062:
Не бях я виждала точно 10 дни и трябва да ви кажа, че направо останах приятно изненадана!

Първо, козината й определено изглежда по-добре - никне нова на смешни туфички, кожата й не е така мазна и Бони въобще не смърди така ужасяващо като преди. Е, леко си понамирисва, но просто няма нищо общо с това, което беше! Де факто за кожата и козината не са й прилагани лекарства, просто животинката е на сухо и топло, хапва прекрасна храна и са й бити две противогъбни ваксини. Просто е повече от ясно, че влагата и въобще условята навън са й причинили това състояние, а и най-проблемни зони си й бяха дупето, задните крака и лаките на предните крачета - частите, които са били на земята като сяда и ляга. Разбира се, все още не мога да кажа, че е станала Мис Голямата Косматка, но за това се изисква повече време.

Ушичките да й мнооого по-добре (вече е на второ шишенце капки), дори помагах за едното почистване и накапване - пак хем ми беше жал, хем смешно, че скрибуцаше леко обяснително, но стоеше сто пъти по-кротко от моите откачалки. Освен това е още по-забавна, че сега като са й по-чистички, ги "отваря" и мърда повече насам-натам и редовно изглежда като Мастър Йода от Междузвездни войни :r_181:

Другото, което много ме впечатли е, че определено е станала по-социална и по-весела някак, повече се радва и регира на човешко внимание. Преди със сигурност беше по-апатична, не се дърпаще или нещо такова, но просто през повечето време сякаш й бе по-безразлично. Докато сега една такава скачка, бута се, върти полуокосменото си опашле :ab_041: Ух, а да знаете само как сладичко си нарежда... Понеже докато стигна до клиниката, вече бях супернамръзнала и уморена, та първо седнах вътре малко да се очовеча. Да, ама Бони иска навън! И дърпа към вратата и скимуци, ама така някак обяснително като човешки ги нарежда. :ab_041: Обаче и мозъкът ми беше прекалено замръзнал изглежда и изобщо не се сетих да направя клипче. Разходих я малко навън, но за кратичко, че не издържах много. После се върнахме пак вътре да се гушкаме, черпим и да си говорим... и с докторките, и с Бони, де.

Не ми се искаше пак да говоря за пари, но не мога да не се похваля, че и :wub: Ina Gencheva :wub: е спонсорирала плюшката ни! Приносът й е съвсем добре дошъл, защото с него сметката до момента поне й е напълно покрита (беше малко повече, защото имаше още едни капки). Бонита е безкрайно благодарна, сигурна съм! И ако имаше как да ви нагушка всичите, щеше! :rc_036:

Пусках още няколко обяви, спамя из Фейсбук и не само. Направих си и банерче, можете да го видите в края на всеки мой пост. Засега поне - без резултат :dh_188:

Имам малко снимчици, но не са нещо блестящо, защото с нямах "личен асистент", тоест приятелят ми. Хванах дори любимата Д-р Бо да ни снима, а аз се опитвах да укротя Бони да позира... мишън полупосибъл беше. Слагам и няколко, които не са много на фокус, но пък се вижда как се гушихме с бонбончето.

Пак й занесох малко вкусни подаръчета - освен стандартните бисквитки и солетки, занесох и от новия хит - Kiffles - страхотни вкуснотии за нашите любимци (кхъм, а някои са и за нас). Момичетата правят хубавинки като кексчета, бисквитки (т.нар. хрупки) и съвсем гурме ястия за домашни любимци - със съвсем естествени съставки, подходящи за кучета и котки, без консверванти и всякакви вредни за животинките ни неща!

Качена снимка

Бони "намаза" от там едно свинско сушено нещо, хрупки с риба и бананови кексчета. От всичките най-много май хареса рибените неща, които ако знаете само ка смърдяяят :zz_020: Ама на кучовете мй точно това им харесва, де - не са като мен да не обичат такива неща :ab_041:


Ето я и плюшената Бони:

Качена снимка
Качена снимка


Ъм, тук не душа "мастър Йода", просто я обръщам към фотото :smile:

Качена снимка


Хам-хум... Ей, голяма лакомница е - малко преди да я прибера, щеше да си избие клетката отвън навътре, понеже там вече я чакаше купа, пълна с гранули :ab_041:

Качена снимка
Качена снимка


Гуши-муши

Качена снимка
Качена снимка
Качена снимка


И как й е козинката

Качена снимка
Качена снимка
User's Signature

Качена снимка

#13 Потребителят е офлайн   Nickey Икона

  • the BlueAngelicDevil
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 7420
  • Регистрация: 25-June 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 16 December 2010 - 01:30 PM

:af_089: :af_089:
Бързам много да се похваля с една хубава новина!

Бонита ще си има поне приемен дом сега за празниците!!! Добрата фея :wub: carrie :wub: ще я приюти в дома си временно!
Вдругиден (събота) ще я "грумираме" - изчипкана, напудрена ще се озове в домашни условия, представяте ли си?!

Остава всички дружно да стискаме много палци и междувременно да се появи нейния човек, за да не се налага после да се връща на стационар, макар и да е кротка и послушна!
User's Signature

Качена снимка

#14 Потребителят е офлайн   snezhinka Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 367
  • Регистрация: 26-May 09
  • Gender:Female
  • Location:Прага

Публикувано: 16 December 2010 - 03:27 PM

Йееее,това е чудесна новина! Бонито ще празнува в топла семейна обстановка :wub: Благодарим ти,carrie!
Стискаме палци Дядо Коледа да й донесе нови постоянни стопани като Коледен подарък!
User's Signature

Качена снимка
Precious Pei Kennel Bulgaria http://www.facebook....eciousPeiKennel

#15 Потребителят е офлайн   Nickey Икона

  • the BlueAngelicDevil
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 7420
  • Регистрация: 25-June 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 19 December 2010 - 11:42 PM

Да се похвалим - Бони от тази вечер вече е в приемен дом, като преди това я домъкнах вкъщи и я изкъпах и почерпих! :wub: Не съм я събирала с моите бръчки, защото едната е малко болна. Само с другата ги пуснах да се запознаят, но за малко - да няма ревност и между моите.
Направихме и малко снимки, ще гледам да ги пусна по-късно или до ден-два.

Засега не са в перфектни отношения с кучето на приемната "мама" - то в началото я лаеше просто нон-стоп, а тя го игнорираше. То се поукроти, но после тя реши малко да му се направи на отворена, та сега лагерите са малко разделени. :dh_188: Но мисля, че ситуацията се подобрява, все пак не можеше да се очаква пълна хармония за едва няколко часа. Честно казано, в обясненията за чистене на уши, разходки, капане на оче, хранене и т.н. се улисахме и съвсем забравихме да й щракнем и там някоя снимка. Но ще се поправим по-нататък, де - обещавам.

О, за малко да забравя също така важното - момичето вече е модернизирано и си има микрочип и EU паспорт :ba_025: Засега има от спешълската храна за още максимум десетина дни и после ще видим. "Издадох" я с чеиз - папкането, купа, играчка, малко бисквитки, тампончета и клечки за почистване на очи и уши, гел за оче, купих и лосион за ушичките... въобще стана пълен комплект! Внесох засега малко парички по сметката й (че тя добре набъбна покрай чип, паспорт, лосион и последните дни стационар) и останаха неплатени към 65лв, но тях се надявам да покрия с приходите от продадените от мен календари, от тазгодишните благотворителни на форума.

Малко по-нататък (след около 10 дни) й предстои ваксина, а евентуално за втората половина на януари ще може да се предвиди и операция за махане на туморчето, да се провери дали е кастрирана и ако не е, да се свърши и тази работа. Е, искрено се надявам дотогава муцунката вече да си има стопани.

Поздрави от гушнатото гуце!
И да добавя, че първите впечатления за нея от приемния й дом са колко хърка :ab_041:
User's Signature

Качена снимка

#16 Потребителят е офлайн   Alia_V Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 238
  • Регистрация: 04-March 10
  • Gender:Female
  • Location:Somewhere there

Публикувано: 27 December 2010 - 05:23 PM

Браво на всички проявили милосърдие към бръчката.

Има свестни хора на този свят.

Бонбонката много добре изглежда вече.:dog:
User's Signature

Качена снимка

#17 Потребителят е офлайн   Nickey Икона

  • the BlueAngelicDevil
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 7420
  • Регистрация: 25-June 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 29 December 2010 - 08:23 PM

Здравейте!

Специални поздрави за всички от Бони-бонбони!!! Тези дни я видях няколко пъти, но за съжаление ми се случи случка на компютъра и само от време на време имам възможност да влизам онлайн от чужд и не ми остава време да свърша всичко.

Момичето като цяло е добре - щастлива и доволна е, че вече десетина дни е в уютен дом и направо си й хареса! Адашката Надя (приемната й "мама") мислеше, че е нещастна и тъгува, но истината е, че момичето си мързелува и похърква на топло и на спокойствие с часове наред.

Горещи благодарности отново на samotnata и на Eukanuba, които дариха още храна за плюшката и тя ще продължи да си похапва от страхотната Dermatosis храна, която не само й се услажда хубавичко, но също й се отразява страхотно!!!
Благодаря също и на Maggi, която пренасочи едни "трохички" за муцуната.
Като на раздаването на Оскар'ите, но ужасно много ми се иска да благодаря на carrie и нейното семейство, които подариха на Бони две седмици домашен уют, грижи, внимание и компания! :wub:

Единственото по-притеснително нещо е, че Бони има някакъв сърбеж и нещо я притеснява. В неделя я водих в клиниката, за да й сложат последния (трети) Biocan и купих и някакъв успокояващ антисебореен шампоан, от който за съжаление май няма ефект. Тъй като дразненето не е локализирано, нито има нови оголвания и опадане на козина, с Д-р Бо предполагаме, че тя вероятно реагира на нещо от дома на carrie - препарата за под или пък праха за пране, с който е прала постелките, на които се гушка Бони. Днес й дадох от нашите кучешки неща такива, които са прани с деликатен прах и поне моите (също с по-чувствителна кожа) кучове нямат проблеми.

За съжаление обаче радостта на Бони да бъде в домашна обстановка ще приключи тази събота и следобяда ще трябва засега поне да я върна на стационар, да видим дали ще се успокои сърбежа и след това ако все още не се е появил нейния човек, ще мога да я пратя в кучешки хотел. Тъй като съм без компютър, до вчера не бях успяла да влизам в мейла си от средата на миналата седмица - имах няколко запитвания за момичето и им отговорих, пък да видим. От предишните всички затихват като им поискам повече информация за условията, които могат да предложат и какво се е случило с предишните им любимци. Досега не съм го направила, но вече наистина смятам да потърся на Бонитка и възможност за осиновяване в чужбина, макар и да ми се иска да мога да получавам редовно информация за нея и да я виждам.
Платих й шампоана на девойката, но след Biocan'а непокритата й сметката е към 80лв и изглежда ще понабъбне със стационара, а и с предстоящата скоро поливалентна ваксина. Мъчно ми става, че тя е толкова кротко и непретенциозно другарче, а все още си няма неин дом. Така ми се радва като ме види - целувки, въртене на цялото дупе, закачки и нежно гризкане... Объркана е милата и само всякакви хора минаваме през живота й, но все за малко...
Днес направихме няколко снимки, но още не знам кога ще мога да ги оправя и кача... имам още от къпането й вкъщи по-миналата неделя и ще видя кога и къде ще ги оправя и споделя.

Та така...
Бони все още чака своята щастлива звезда!
Грижите, от които ще се нуждае са редовно почистване на ушите (засега всеки ден), внимание към разнежената й кожа и разходки само на повод (абе чува си гадинката, макар и не идеално, но най-вече обича да се прави на ударена). Няма да гризе мебели, да мрънка като е сама - обича да си мързелува детето.
Трябва единствено може би след месец да й се направи операцийка, за да се махне малкото туморче на млечната жлеза и да се провери дали е кастрирана, но това е лека и рутинна операция - имам пълно доверие на любимата клиника, а и няма никакви признаци бонбонката да има други проблеми.
Не я мислете за дърто куче, та много шар-пеи си живеят спокойно по 12-13г, ако хората се грижат за тях както трябва!

Трябва вече да бягам, поне май успях да напиша най-важното.
E, стискайте палци на Бони скоро да има свой човек, на когото да се радва и целува!!!
User's Signature

Качена снимка

#18 Потребителят е офлайн   Nickey Икона

  • the BlueAngelicDevil
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 7420
  • Регистрация: 25-June 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 03 January 2011 - 12:35 AM

бонБонката от снощи е обратно в стационара на Добро Хрумване, като преди това пак беше на баня вкъщи.
Сърбежа се е поуспокоил, а и кожата й козината й изглеждат и на пипане са супер - адски мекичка и гушкава е станала! Особено на гърба къде преди имаше оголени и мазни петна, сега изобщо не си личи :)

Отново искам да изкажа много големи благодарности на carrie за това, че й усигури домашен уют за празниците!

Само набързо да видите колко сладко спа - не "като" капана, ами съвсем къпана, изсушена и нагушкана!

Качена снимка
Качена снимка
Качена снимка
Качена снимка

Засега нямам други новини около нея, но тя поне ви пожелава една усмихната 2011г и повече късмет на нея и на другите като нея!
User's Signature

Качена снимка

#19 Потребителят е офлайн   Nickey Икона

  • the BlueAngelicDevil
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 7420
  • Регистрация: 25-June 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 06 January 2011 - 04:34 PM

Муцунката е добре, кожата й е по-спокойна. Лекарите смятат, че се е раздразнила от някакъв фактор, беше й сложен Депедин и спря да се чеше. За съжаление сега през седмицата просто няма да успея да отида да я видя, но уикенда ще гледам пак да я взема за спа процедури (баня с успокояващия шампоан) :wub:

Планирали сме още утре вече да бъде ваксинирана, а живот и здраве около 17ти (като минат 10тина дни след ваксината) да й бъде операцията за премахване на тумурчето на млечната жлеза и брадавичката на тила, както и да се види дали е кастрирана и ако не е, да се "модернизира" :mg_062:

Имам много много голямата молба ако някой има възможност, да й предложи временен дом поне сега за десетината дни до операцията!
Тя е кротка и слуша в клетката на стационара, но освен че сметката й става все по-голяма, все пак със сигурност ще й бъде по-комфортно в домашна обстановка. Изрично говорих с лекарите и смятат, че няма опасност да носи нещо заразно за другите кучета, така че не бива да се притеснявате за това.
Може спокойно да стои сама - не прави бели, не вдига шум. Не някое хиперенергично куче, което се нуждае задължително от големи разходки. Сигурна съм и може да се спогоди с кучешки съквартирант.
Няма никакъв финансов ангажимент - тя си има достатъчно храна от специализираната, която ни предоставиха от Eukanuba. В момента единствените грижи, от които се нуждае са хранене, малко разходки и почистване на ушите всеки ден.
Ако можех, наистина бих я взела аз, но просто поради много причини не мога, никакъв шанс :dh_188:
Дали няма някой от София, който би искал бръчкавия му любимец да си има себеподобно другарче поне за малко?!

Единия вариант беше да я оставя на хотел при Galiadogs, но ще ми е адски трудно да ходя сега този уикенд да я закарам и после следващия пак да я взема - зрението ми още не е добре за извънградско шофиране, а и това ще ми е доста излишен разход, освен че е и разкарване на кучоната. За съжаление не можах да намеря друг подходящ вариант в София.

Напомням и че можете да си вземете от страхотните благотворителни календари на форума и ако искате, да насочите средствата за Бони! Имам у мен и можем да се видим някъде из София или да пък да ви изпратя :ba_025:
Съвсем нескромно мога да отбележа също, че и доста от снимките на животните от страниците в него са мое дело :db_046:
User's Signature

Качена снимка

#20 Потребителят е офлайн   Nickey Икона

  • the BlueAngelicDevil
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 7420
  • Регистрация: 25-June 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 11 January 2011 - 08:51 PM

Извинявам се, че чак сега успявам да пиша, но просто законите на Мърфи са ме погнали и тази година...

Бонита като цяло е добре, в събота пак я взех вкъщи за баня и нагушкване. Дори успя да ме изненада неприятно... Всеки път досега не я събирах с моите кучета (като изключим веднъж за по-малко от минута с малката нахалница), заради тях де, но е сложно за обяснение. И този път реших поне малко да се опознаят, обаче Бонита изглежда е решила, че е шефка тук - само й угаждах и я гушках, та добре изръмжа на истинските господарки! Те пък са ми добродушни глупачета, та само гледаха тъпо, въртейки опашка, но тя хич не им се зарадва. А по принцип е много толерантно куче (като се сетя на carrie кучето как й досаждаше само :ab_041: ), но изглежда все пак трябва ако има друго куче да й се покаже кой е шефът всъщност. Предполагам, че ако им бях дала повече време, щяха да се разберат, но за съжаление нямам тази възможност...

Муцуната вече е ваксинирана и си има суперизряден паспорт. В съботата й купих подаръче един много фешън цикламен нашийник :wub: Хич не съм фен на розовата гама, ама пък ако знаете как я отваря!!! :af_089: Естествено, в тон с преживелиците ми напоследък, бях без фотоапарат и снимки засега нямам...

Добрата новина е, че операцията й е планирана за 17-18ти, а има вероятност момичето утре да се уреди поне с приемен дом до тогава! Потърси ме една мила дама и любезно предложи да ми подаде ръка, ще отидем утре след работа да се запознаят и ще видим.

Нямам никак възможност да влизам онлайн и да пиша много, но ще се постарая да казвам навреме какво важно или пък поне хубаво се случва около муцуната. Всеки път като я видя, ми става все по-мила и по-мила и ми е все по-мъчно, че не мога да я взема дори и временно... И тя си ме познава и ми се радва така, че прави нещата още по-тежки. :dh_188:

Да не забравя да изразя специални благодарности на :wub: Maggi :wub: , която насочи за бонБони печалбата от 6те благотворителни календара, които е купила!!! Засега от календарите има общо 104лв (8 от 10те лева за всеки календар се даряват за животинче по избор, останалите са стойността на печата) по сметката на плюшката, като останалите 7бр бяха от моите и на мои познати.

Засега това е от нас, малко ще замажа положението с няколко снимки - снежните са още от миналата година като се виждахме на 26.12. Другите пък са пак от 01.01 когато плюшето беше у нас на СПА процедури и нагушкване!

Качена снимка
Качена снимка
Качена снимка
Качена снимка
Качена снимка
Качена снимка
Качена снимка


Качена снимка
Качена снимка
Качена снимка
Качена снимка
User's Signature

Качена снимка

  • (6 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Последна »
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни