Dog.bg Форуми : Най-добрата храна за кастрирано куче

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
Страница 1 от 1
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Най-добрата храна за кастрирано куче В търсене .... Оцени темата: -----

#1 Потребителят е офлайн   crime Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 118
  • Регистрация: 19-August 10
  • Gender:Female

Публикувано: 27 November 2010 - 10:04 AM

Здравейте, потърсих подобна тема, но не открих. Вчера кастрираха кучето ми (на подчи 7 месеца). И след доста четене за промените, които настъпват след кастрацията при женските кучета реших, че е най-добре да започна хранене с храна създадена за кастрирани кучета. Ще изчакам да направи поне 10 месеца и след това?

Отворена съм за съвети какво да търся в храната? Съставките и тяхното съотношение се променя в този случай, защото нивото на мазнини трябва да е намалено.
До сега четох основно за Royal или Eukanuba. Двете имат коренна разлика в съставките
- при първата основните елементи са растителни (Eчимик, царевица, дехидратиран свински протеин, дехидратирано птиче месо, пшенично брашно, растителни влакнини, пшеничен глутен, хидролизирани животински протеини, животински мазнини, минерали, каша от цикория, соево масло, рибено масло, обвивки и семена от псилиум, фрукто-олиго-захариди, калиев цинтрад, DL-метионин, натриев полифосфат, таурин, екстракт от невен, L-карнитин)
- при втората елементите са:
Съдържание:
Пилешко (>14%),царевица, пшеница, ечемик, сорго, рибно брашно, сушено цвекло, животински мазнини, сушени цели яйца, смляно пилешко, птиче брашно, сушени дрожди, калиев хлорид, натриев хлорид, ленено семе, натриев хексаметафосфат, DL-метионин, FOS (пребиотици).
Анализ:
Протеин (%) 19,0, мазнини (%) 9,0, пепел (%) 6.5, влакна (%) 3.0, влага (%) 8,0, калций (%) 1,00, фосфор (%) 0,80,
Добавки на килограм:
Витамин А: 70000 IU, Витамин D ‡: 900 IU, Витамин E (a-токоферол): 200 мг, мед, както меден сулфат: 20 мг, L-Carnitine: 50 мг, бета-каротин: 1 мг. Не са добавени изкуствени оцветители и консерванти.


Ако някой има повече опит и може да ми даде съвет ще съм много благодарна. Благодаря
User's Signature

Качена снимка

#2 Потребителят е офлайн   sin_zaek Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 276
  • Регистрация: 27-November 08

Публикувано: 27 November 2010 - 10:44 AM

куч след като го кастрирахме продължихме да си го храним със същата храна от преди. просто намалихме съвсем малко порцията. не е напълнял.
куч е момче и вече е на 6+ години. кастриран е когато беше на 4.
User's Signature

Качена снимка

#3 Потребителят е офлайн   crime Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 118
  • Регистрация: 19-August 10
  • Gender:Female

Публикувано: 27 November 2010 - 05:48 PM

Ами остава при мен да пробвам няколко варианта и да видя кое ще се отрази най-добре :)
User's Signature

Качена снимка

#4 Потребителят е офлайн   samotnata Икона

  • assajventress
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 4582
  • Регистрация: 23-September 04
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:Биология, животни...
  • Skype:

Публикувано: 28 November 2010 - 12:40 PM

Хранете засега с храната, която сте давали досега. Ако с времето забележите, че без промяна на дажбата и разходките кучето започва да качва килограми, изберете си вариант за кастрирани/с наднормено тегло.
User's Signature

Nothing but the best is good enough!

#5 Потребителят е офлайн   nETq Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 378
  • Регистрация: 27-June 09
  • Gender:Female
  • Location:Асеновград

Публикувано: 28 November 2010 - 12:41 PM

Аз още преди кастрацията спрях да давам РК, защото много бързо напълняваше от нея. Но между РК и Еукануба аз препоръчвам Еукануба, макар че не съм взимала специално за кастрирани.
При нас нямаше проблеми с напълняването. При същия режим на хранене и същите разходки няма да има проблеми. Но все пак следете килограмите и. Ако почне да качва рязко понамалете дажбата :ba_025:

#6 Потребителят е офлайн   crime Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 118
  • Регистрация: 19-August 10
  • Gender:Female

Публикувано: 28 November 2010 - 12:47 PM

Аз също до сега не съм давала Роял канин. По схема редуваме про план с риба, еукануба с агне и про план и еукануба с пиле. Ако наистина забележа покачване на теглото ще премина на нещо за кастрирани.

Въпрос е дали храната за кастрирани помага само за излишните килограми и за предразположението към дебелеене, или е полезна и за хормоналния баланс и другите неща, които се променят след кастрацията, а колкото до теглото, то може да се регулира с подчти всяка храна
User's Signature

Качена снимка

#7 Потребителят е офлайн   grigo009 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1036
  • Регистрация: 28-August 08
  • Gender:Female
  • Location:Italia

Публикувано: 28 November 2010 - 01:56 PM

Здравей...
Аз лично мога да те посъветвам от личен опит...
Имам 24 кастрирани животни(засега) и никога нищо не съм променяла в хранителният им режим.
Както си е бил преди кастрацията,така и си продължих и след това със същата храна.
Примерно котките ми(давам ги за пример,защото всички знаем за каква лакомия става на въпрос),всичките са на свободен режим на хранене...т.е..имат 24 часа в денонощието пълни купи с храна.До настоящият момент всички са в перфектна кондиция,без никаква промяна в теглото или каквото и да било друго.
Кучетата са на почасов хранителен режим и най интересното е ,че преди време имах мъничък проблем с НЕкастриран ротвайлер,Но когато усетих ,че започна да грухти,а не да лае :ud_009: ...Намалих дажбата и пак доби манекенски вид :af_089: ...Но за него е Моя вината,защото той си е лаком по принцип и Аз(предполагам знаете как е)...Майчина душа,като те погледне с Онези влажни молещи очи?!...
Всъщност Мисля това е основния проблем за напълняване на животните след кастрация...Нашата гузна съвест и търсене на начини ужким да компенсираме нещо си.
Вярно е ,че им се забавя малко метаболизма(поне така съм чела),Но или Аз съм някаква безумна късметлиика или просто съм намерила перфектнiя и необходим баланс.
Та с две думи съветът ми е...
Продължи си всичко ,както си е до сега и евентуално ако видиш ,че има тенденция за напълняване...Увеличи разходките и намали дажбата.И това до постепенно регулиране и достигане на необходимия баланс,които настъпва според лични наблюдения известно време след интервенцията.
По отношение храната,Аз лично съветвам нормална храна,НО естествено с много добро качество.
Тази за кастрирани ми звучи малко все едно насила да си карам животинки да спазват диета,да не говорим че един път опитах да им дам,ама не от нужда...По скоро защото реших,че щом са я създали значи Коя съм Аз да се правя на много компетентна.
Е да ама ако можете да си представите начумерени и сърдити котки и кучета...Ще стане ясно ,как безславно привърши този опит.
Това малко и в кръга на шегата естествено...
Пожелавам успех и най вече съветвам да се научим да си познаваме животинки от какво,кога и как имат нужда.А за притеснението за хормонален дисбаланс и въобще необходимост от по специфични грижи...Мисля Аз съм достатъчно Количествен и Качествен пример,че Hе са необходими тези излишни притеснения.

P.с...Естествено всяко правило си има изключения,но общите ми впечатления са тези. :ae_085:
Желая много щастливи мигове на всички с тяхните четирикраки дечица. :rc_036:
User's Signature

Успелият е винаги част от разрешението.
Губещият е винаги част от проблема.

Успелият сравнява постиженията с целите си.
Губещият сравнява постиженията си, с тези на другите.

#8 Потребителят е офлайн   crime Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 118
  • Регистрация: 19-August 10
  • Gender:Female

Публикувано: 28 November 2010 - 02:18 PM

Благодаря за съветите :) Явно само времето ще покаже какво ще се случи на дългото ми куче :)
User's Signature

Качена снимка

#9 Потребителят е офлайн   nETq Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 378
  • Регистрация: 27-June 09
  • Gender:Female
  • Location:Асеновград

Публикувано: 29 November 2010 - 02:04 PM

Нашата когато я кастрирахме специално питах за храните доктора и той каза, че храните за кастрирани не са нищо по-специално от храните за кучета склонни към напълняване. Сега до колко е вярно не знам, но съм склонна да вярвам, защото за хормоналния баланс трудно може да се погрижи която и да било храна. Това може да стане с добавки, витамини и билки ако щеш. Не съм прочела до сега в някоя от специализианите храни да е опоменато точно това. Може и да има, може и да греша не твърдя че съм права. Просто така мисля. Ако имаше нещо по-специално мисля, че биха го рекламирали.

#10 Потребителят е офлайн   crime Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 118
  • Регистрация: 19-August 10
  • Gender:Female

Публикувано: 30 November 2010 - 12:26 AM

Да така е, в храните не чета нищо освен за риска от напълняване и как дадената храна спомага кучето да се храни обилно, да му е сито коремчето и това да не му влияе на килограмите и зъбите и уринарния тракт. Като цяло спецификацята на храните за кастрирани е насочена към напъляването и оринирането. По-бедни са на протеин за разлика от другите съставки. Естествено нашия лекар препоръчва храната за кастрирани, но и оставя избора на нас.

Но идва един друг въпрос... храните които са породни, т.е. в нашия случай за дакели, те за некастрирани ли са? Защото съм съгласна, че храната за дакели отново на Еукануба или Роял наистина според мен е доста балансирана и са добавени глюкозамин за ставите, с които дакелите имат проблем с напредване на възрастта както и други съставки пак полезни и нужни, но никъде не се опоменава ако кучето е кастрирано по каква схема да се храни и дали тези храни са подходящи в случая.
User's Signature

Качена снимка

#11 Потребителят е офлайн   nETq Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 378
  • Регистрация: 27-June 09
  • Gender:Female
  • Location:Асеновград

Публикувано: 30 November 2010 - 06:12 PM

Това е доста сложен въпрос. Ако трябва да се вземе храна, която да отговаря на всички особености на кучето, то ние трябва да взимаме за кастрирани кучета, за чувствителна кожа и за ставите, защото калпазанката ми скъса пателарна връзка преди половин година и сега я пазим да не се стига до операция.
Сложно е да се подбере храна, която отговаря на всичко нужно за конкретното куче, а ако се смесат храните то тя няма да дават нужния ефект. Поне така мисля по чистата логика. Всяка нова храна, която съм купувала се усеща как действа на кучето ми след около месец. Тогава се вижда ефекта в козината и цялостното състояние. Първата седмица може да видиш само как действа на стомашно-чревния такт ама се иска време за по-подробни резултати. И аз се питам в такъв случай коя храна да давам по напред?
След дълго чудене сметнах, че като се избяхват храни с консерванти и оцветители и се дават добавки всичко ще е ОК. За проблемите с пикочните канали аз давам профилактично шведска горчивка. Слагам във водичката и една супена лъжица и оставям водата докато я изпие до край. Веднъж два пъти в седмицата е достатъчно, за да се прочистят бъбреците и пикочните канали. А и между другото горчиката и дава супер много енергия :db_046: И за хормоналния баланс смятам, че билките са по-разумното решение пред хаповете. Единствено трябва да се чете внимателно и да се има предвид, че кучето е все пак с друг метаболизъм.

#12 Потребителят е офлайн   buttinsky Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 45
  • Регистрация: 29-December 13

Публикувано: 19 May 2015 - 10:26 AM

Моето куче също го кастрираха наскоро. Като цяло обаче съм забелязала, че препоръчителните дози, написани на гърба на опаковката винаги й идват прекалено високи.
За нейните килограми обикновено препоръчват 300-400 гр. средно в зависимост от храната. Когато й давах по толкова, пълнееше и се скъсваше да ходи по голяма нужда.
Сега и 200 гр. едвам изяжда на ден. А не е като да няма апетит.

Страница 1 от 1
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни