Dog.bg Форуми : Аляски маламут? Помощ!!!

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (3 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Аляски маламут? Помощ!!!

#21 Потребителят е офлайн   ShiBumi_GirL Икона

  • Dog Lover
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 9508
  • Регистрация: 21-January 08
  • Gender:Not Telling
  • Interests:Dogs,Schutzhund,BH, IPO

Публикувано: 15 December 2010 - 10:16 PM

От развъдник-само и единствено.....или ако някой подарява поради невъзможност за гледане.
User's Signature

Dog Lover
The Ultimate Breed-German Shepherd Dog!!!
Качена снимка
[url=http://www.minidog.info]Качена снимка

#22 Потребителят е офлайн   dimy Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 496
  • Регистрация: 18-November 07
  • Gender:Male
  • Location:Самоков
  • Skype:

Публикувано: 15 December 2010 - 11:06 PM

До колкото знам в Бг са 2 само , че аз исках още един мъжки да взема , но да не е роднина на Алекс и се оказа проблем.
маи доколкото знам скоро ще има кученца в Банско
User's Signature

Качена снимка

#23 Потребителят е офлайн   Finwe Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 971
  • Регистрация: 14-September 06

Публикувано: 15 December 2010 - 11:14 PM

Показване на мнениетоlilker, в 15 December 2010 - 06:49 PM, написа:

Отново казвам, че не е като да не съм премислил нещата... обаче от КЪДЕ МАЛАМУТ???


Показване на мнениетоShiBumi_GirL, в 15 December 2010 - 07:21 PM, написа:

От развъдник-само и единствено.....или ако някой подарява поради невъзможност за гледане.


Подкрепям ShiBumi_GirL да си вземеш куче от легитимен развъдник - за съжаление обаче в България регистрираните кучила на маламути са голяма рядкост (не повече от едно или максимум две на година). Съседските и хаотичните развъждания са в пъти повече - но там никой няма да ти гарантира, че кучето е чистокръвно, нито пък че не е заплодено от родители, които не носят наследствени болести или нямат проблеми в характера, а често се случва и да са в близки родствени отношения (брат и сестра, баща и дъщеря - от което се получават израждания).

Обади се в клуба, който отговаря за породата и те ще ти кажат кои са легитимните развъдници, както и дали има регистрирани наскоро кучила или се очакват такива в близко бъдеще. Аз знам за две кучила тази година - едното е от Несебър (тук пишеше ползвателя peicho, а другото от Банско - ползвател Горан - но нямам идея дали са останали свободни кученца. Ето координати на отговорника за развъдната дейност към БКК "Северни кучета": Юлия Велкова - развъдна дейност , GSM - 0887 405 588,
breed@ndbkc.com

Ако не намериш в България - потърси в чужбина - в Македония сега има кучило от Астор (чисто-белия маламут - снимките на кученцата ги има във фотогалерията

Но внимавай от кого взимаш и не бързай: ако можеш иди и виж на място, къде и как се гледат кучетата, кои са майката и бащата - те как изглеждат, поискай повече информация относно характерите на родителите, начина на отглеждане и възпитание, виж родословното дърво и пр.
User's Signature

Щом Бог е създал глупака, значи има нужда от него

#24 Потребителят е офлайн   Finwe Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 971
  • Регистрация: 14-September 06

Публикувано: 15 December 2010 - 11:23 PM

Показване на мнениетоdimy, в 15 December 2010 - 08:11 PM, написа:

До колкото знам в Бг са 2 само , че аз исках още един мъжки да взема , но да не е роднина на Алекс и се оказа проблем.
маи доколкото знам скоро ще има кученца в Банско

dimy,
извинявам се за офф-топика и за вероятно нахалния въпрос, но ми стана любопитно защо искаш да вземеш втори мъжки, а той да не е роднина на Алекс?
User's Signature

Щом Бог е създал глупака, значи има нужда от него

#25 Потребителят е офлайн   dimy Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 496
  • Регистрация: 18-November 07
  • Gender:Male
  • Location:Самоков
  • Skype:

Публикувано: 15 December 2010 - 11:36 PM

Ми не искам да са роднин просто , а ми трябва мъжки за да теглят шейната :dog: :ab_041: . А женски не искам , няма кой да се разправя с кученца :dry:
User's Signature

Качена снимка

#26 Потребителят е офлайн   Finwe Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 971
  • Регистрация: 14-September 06

Публикувано: 17 December 2010 - 12:40 PM

Показване на мнениетоVanya Karzhilova, в 17 December 2010 - 07:32 AM, написа:

Привет!
Повода да пиша е, че снощи разбрах от приятел, че в с. Макоцево, Софийско има маламут, който се скита по улиците. Това което разбрах е, че стопанина е починал и някой е пуснал кучето. Кучето било уплашено. Пиша, защото се надявам някой да погрижи за него.

User's Signature

Щом Бог е създал глупака, значи има нужда от него

#27 Потребителят е офлайн   Diamond Mark Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 32
  • Регистрация: 26-August 10
  • Gender:Female

Публикувано: 18 December 2010 - 01:59 AM

Зравейте! :mg_062:
На нас Марк ни е второ куче от северните породи- предишното беше западно-сибирска лайка. Това, което мога да споделя е, че определено не е лесно да смогваме на нужните му разходки, въпреки че живеем в двор и има възможност да тича на воля. Но разбира се, всичко е въпрос на желание, а ако има някой, който да ви помага за разходки и като цяло за гледането, ще е много по-лесно. Успех във взимането на решение и не забравяйте, че поемате и голяма отговорност. Но радостта, която дарява кучето, е незаменима, така че пожелавам Ви скоро да намерите подходящия любимец :md_064:

П.П. В България местата, откъдето може да се вземе хубав маламут, са Банско и Lavinja Alpi. Ние взехме Марк от Lavinja Alpi и смятам, че си заслужаваше :md_064:

#28 Потребителят е офлайн   lilker Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 33
  • Регистрация: 09-December 10

Публикувано: 28 December 2010 - 08:26 PM

http://fishki.net/comment.php?id=81499 :af_089:

#29 Потребителят е офлайн   ShiBumi_GirL Икона

  • Dog Lover
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 9508
  • Регистрация: 21-January 08
  • Gender:Not Telling
  • Interests:Dogs,Schutzhund,BH, IPO

Публикувано: 28 December 2010 - 08:33 PM

:ab_041: трагедия :zz_207:
User's Signature

Dog Lover
The Ultimate Breed-German Shepherd Dog!!!
Качена снимка
[url=http://www.minidog.info]Качена снимка

#30 Потребителят е офлайн   valnata Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1326
  • Регистрация: 28-January 10
  • Gender:Male
  • Location:Варна

Публикувано: 28 December 2010 - 09:33 PM

Пари да ми дават не бих взел подобен разрушител. :ab_041: Или тези хора имат излишни мебели-къщи и се правят на интересни или са откачалки. :ab_041:

#31 Потребителят е офлайн   dimy Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 496
  • Регистрация: 18-November 07
  • Gender:Male
  • Location:Самоков
  • Skype:

Публикувано: 28 December 2010 - 11:16 PM

На мен това ми е до болка позната 1 -во с мъжкото ми хъски след това с маламута :ab_041:
и затова Алекс на 5 месеца замина на двора в клетка :dog:
User's Signature

Качена снимка

#32 Потребителят е офлайн   stefoto Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 258
  • Регистрация: 09-September 10
  • Gender:Male
  • Skype:

Публикувано: 29 December 2010 - 12:21 PM

Моето хъски разпарчоса в нас цял диван,но бях запознат с това и го очаквах.Въпросът при избора на порода куче е това,какво куче отговаря на твоя нрав,характер и кое е най-подходящо за съобветния човек и неговия начин на живот.Всеки си има вкус-примерно аз не мога да разбера как може някой хора да харесват Болонки,Териери,Пекинези и др,НО други като Valnata не могат да разберат как аз мога да гледам Хъски и да му търпя всичките поразии,докато е малко.Само незнам как определяш хората като нормални и ненормални; интересни или безинтересни???Моля въздържай се от такива коментари и от това колко пари би дал за съответната порода и колко не би дал...!
User's Signature

Качена снимка



Качена снимка

#33 Потребителят е офлайн   aaliyah Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 116
  • Регистрация: 11-March 10

Публикувано: 29 December 2010 - 02:48 PM

Показване на мнениетоvalnata, в 28 December 2010 - 08:38 PM, написа:

Пари да ми дават не бих взел подобен разрушител. :ab_041: Или тези хора имат излишни мебели-къщи и се правят на интересни или са откачалки. :ab_041:

Много грубо :ea_103: .Подкрепям stefoto въздържай се!Все пак пишеш за нас и нашите кучета...!
User's Signature

Качена снимка

#34 Потребителят е офлайн   valnata Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1326
  • Регистрация: 28-January 10
  • Gender:Male
  • Location:Варна

Публикувано: 29 December 2010 - 04:06 PM

Забравих, че шегите са забранени. :dh_188: Нито пиша за Вас, нито за Вашите кучета.. Не съм го казал с лоши чувства и не съм си поставял за цел да ви нараня така жестоко.. :ab_041:

stefoto, не ми казвай какво да правя. :zz_020:

#35 Потребителят е офлайн   Петя Кръстева Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2223
  • Регистрация: 11-July 08
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 29 December 2010 - 06:49 PM

Чакайте, не плашете хората с такива снимки - не винаги хъскито и маламута са разрушители на дома ! Вярно е, че докато са малки може да има бели, но те са продиктувани предимно от факта, че не обичат да са сами. Те са социални животни, които имат нужда от любовта и вниманието на стопанина и когато дълго време го няма в къщи може да изровят саксия или да пробият дупка в дивана, или да "прочетат" достъпна книга или вестник........но какво от това - любовта която ни дават е много повече ! Моята Норта като по-малка също е правила подобни бели докато не я научих....да и казвам "Чао"!? Да, както и да ви звучи това когато и кажа "Чао!" на тръгване за работа, тя знае, че скоро ще се върна и не прави никакви бели....просто ме чака на вратата лежейки да се върна.........Незнам дали е изключение, но нямам никакви проблеми с нея ! Ще видим как ще бъде когато малката "сестричка" Химера /акита ину /поотрасне..... :wub:
User's Signature

Akita Bagatur Ken
за връзка тел.088 7 982 645, 088 8 982 645

"АКО ВЕДНЪЖ ВЛЕЗНЕШ ВЪВ ФОРУМ ЗА КУЧЕТА, НЯМА КАК ДА НЕ СЕ НАУЧИШ ДА ХАПЕШ"
Петя Кръстева

#36 Потребителят е офлайн   stefoto Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 258
  • Регистрация: 09-September 10
  • Gender:Male
  • Skype:

Публикувано: 29 December 2010 - 11:23 PM

Valnata никъде в моят пост не съм ти нареждал или казвал какво да правиш,просто те моля да се въздържаш от такива коментари!Няма да ти е приятно ако аз примерно изразя мнение за твоята любима порода...Постави се на мястото на другите.
User's Signature

Качена снимка



Качена снимка

#37 Потребителят е офлайн   Deeper Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 91
  • Регистрация: 09-July 10

Публикувано: 30 December 2010 - 02:27 PM

Показване на мнениетоstefoto, в 29 December 2010 - 10:28 PM, написа:

Valnata никъде в моят пост не съм ти нареждал или казвал какво да правиш,просто те моля да се въздържаш от такива коментари!Няма да ти е приятно ако аз примерно изразя мнение за твоята любима порода...Постави се на мястото на другите.

Мисля,че малко по насериозно вземаш коментара на колегата,който обзалагам се е нямал нищо лошо предвид.Не е обидно,че куетата ни са диваци....ние всички си го знаем и част от нас именно това ни е превлякло в породата или по точно в разред "северни породи".Искали сме вълкоподобни-получили сме ги в почти целият им вид и характер :ab_041: Колкото и да ги обичаме има моменти,в които ни се ще да ги "обезглавим".Втората ми маламутка ми съсипа 2 фотьойла,един диван и десетки дреболии.Под съсипа разбирам-разсипа или разкъса ... :)

#38 Потребителят е офлайн   valnata Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1326
  • Регистрация: 28-January 10
  • Gender:Male
  • Location:Варна

Публикувано: 30 December 2010 - 04:21 PM

Ох, просълзих се! :ab_041: Извинявай мило другарче, повече няма да правя така!!! :wub:

Не разбираш от майтап и това е. Изказвай мнение за любимата ми порода( те са няколко де-пинчер, чихита, йоркшир и дого :rc_036: ).. Аз имам познати с хъскита и знам какво правят, не ги мразя.. Не мразя и хората с подобни кучета. Просто се пошегувах. :beer:

#39 Потребителят е офлайн   peicho Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 34
  • Регистрация: 10-July 10
  • Gender:Male
  • Location:Несебър

Публикувано: 30 December 2010 - 10:16 PM

Показване на мнениетоDeeper, в 30 December 2010 - 01:32 PM, написа:

Показване на мнениетоstefoto, в 29 December 2010 - 10:28 PM, написа:

Valnata никъде в моят пост не съм ти нареждал или казвал какво да правиш,просто те моля да се въздържаш от такива коментари!Няма да ти е приятно ако аз примерно изразя мнение за твоята любима порода...Постави се на мястото на другите.

Мисля,че малко по насериозно вземаш коментара на колегата,който обзалагам се е нямал нищо лошо предвид.Не е обидно,че куетата ни са диваци....ние всички си го знаем и част от нас именно това ни е превлякло в породата или по точно в разред "северни породи".Искали сме вълкоподобни-получили сме ги в почти целият им вид и характер :ab_041: Колкото и да ги обичаме има моменти,в които ни се ще да ги "обезглавим".Втората ми маламутка ми съсипа 2 фотьойла,един диван и десетки дреболии.Под съсипа разбирам-разсипа или разкъса ... :)


Защо кучетата ни, включително Вашите, да са диваци?!
Кое ги квалифицира като такива? Това, че са по-енергични и опитват да отстояват това което те искат, мисля, че хе ги прави диваци!
А някой замислял ли се е, а и тези които са имали малки деца (1-4 годишни бебета), спомнят ли си каво са правели и каво биха направили децата ако останат без надзор ??? Нима жилищата със същите, а може би и с по-тежки поражения, причинени от деца са по-малко ???

#40 Потребителят е офлайн   ShiBumi_GirL Икона

  • Dog Lover
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 9508
  • Регистрация: 21-January 08
  • Gender:Not Telling
  • Interests:Dogs,Schutzhund,BH, IPO

Публикувано: 30 December 2010 - 10:19 PM

защо сравнявате кучетата с децата?Какво се засегнаха всички толкова от една шега :ae_085:
User's Signature

Dog Lover
The Ultimate Breed-German Shepherd Dog!!!
Качена снимка
[url=http://www.minidog.info]Качена снимка

  • (3 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни