Dog.bg Форуми : Болна, стара и изоставена

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (5 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Последна »
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Болна, стара и изоставена изхвърлено куче

#21 Потребителят е офлайн   lgdani Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 582
  • Регистрация: 16-November 06
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 13 December 2010 - 04:07 PM

  Демодекозата не е заразна за хора и други животни! Малко е упорита и лечението й отнема повечко време, но се лекува напълно. Няма от какво да се притесняват човека с ловното куче и хората по стационарите. 

#22 Потребителят е офлайн   vanjo Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 426
  • Регистрация: 06-November 09
  • Gender:Male
  • Location:Пазарджик
  • Skype:

Публикувано: 13 December 2010 - 04:08 PM

дано да намериш дом за кучето между другото болестта не е опасна за хората

#23 Потребителят е офлайн   katia n Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 424
  • Регистрация: 19-March 10

Публикувано: 14 December 2010 - 11:06 AM

Днес отидох да видя Блека. Тя обаче изобще не става, само е отпусната и вяла, не зная защо. Мисля, че не е слаба, а имаше и храна до нея. Но не е добре и не е само от демодекозата. Няма да изкара така дълго време, за съжаление. Дори ветеринарите не искат да й обърнат внимание, а камо ли хората.

#24 Потребителят е офлайн   rodegunda Икона

  • планински вир
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 7045
  • Регистрация: 30-October 07
  • Gender:Female

Публикувано: 14 December 2010 - 11:13 AM

В Пловдив в двете клиники "Провет" има стационари, би могла да остане там, в зависимост от нуждата. За други клиники със стационари не знам, ако някой знае да каже. Може би ще е от полза такава информация.

#25 Потребителят е офлайн   katia n Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 424
  • Регистрация: 19-March 10

Публикувано: 14 December 2010 - 11:31 AM

Благодаря, ще се обадя в клиника Провет, но едва ли с тази диагноза ще я приемат. Отделно от това стационара ще се заплаща, а аз в момента нямам възможност да го заплатя. Едва намерих 5 лева , и то с голяма отстъпка от вета, да платя инжекцията и лекарството. И това ще се повтаря един път седмично, не зная колко пъти още. Тинати писа, че ще изпрати малко пари, но те биха стигнали едва за няколко дни, защото тази клиника е скъпа. А и парите все още не са получени. Много е трудно и да търся пари от съфорумниците, защото има толкова страдащи живинки, които също се нуждаят от лечение. Мисля, че най- доброто е да се намери някакъв временен дом, на сушинка и с наблюдение от вет.

#26 Потребителят е офлайн   rodegunda Икона

  • планински вир
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 7045
  • Регистрация: 30-October 07
  • Gender:Female

Публикувано: 14 December 2010 - 11:42 AM

Е, да, така би било най-добре.

Ще стискаме палци да се намери вариант за Блека.  



#27 Потребителят е офлайн   katia n Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 424
  • Регистрация: 19-March 10

Публикувано: 14 December 2010 - 04:06 PM

Блека се разхожда вече. С малкото пинчерче е и май е влюбена :wub:
Все покрай него стои и го пази, сигурно да не я напусне :ab_041:
Като ме видяха и двете кучета се спуснаха да ме посрещнат. Блека и тя размахва опашка. Мисля, че скоро е изхвърлена навън и не е свикнала на живота на улицата.

#28 Потребителят е офлайн   tinati Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 218
  • Регистрация: 10-December 10
  • Gender:Female
  • Location:Germany

Публикувано: 14 December 2010 - 11:15 PM

Днес се обаждах каде ли не и се опитвах да намеря някои, които да приеме Блека поне за времмено. Но вси4ки ми отказаха - от всички страни затворени врати. Та нали има една приказка, помогни си сам, за да ти помогне и господ, та така че реших, аз да поема плащането за Блека вав клиниката.

Rodegunda писа, 4е в клиниката привет има и стацеонарно отделение.

Катиа, моля те проучи как стоят нещата и какви са цените. И наи-важното дали ще я приемат Блека. За две седмици ще мога аз да поема плащането, а за след това пак ще го мислим.

#29 Потребителят е офлайн   DessyD Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 4080
  • Регистрация: 25-February 06
  • Gender:Male
  • Location:PLOVDIV, BG

Публикувано: 14 December 2010 - 11:28 PM

Аз също мога да се включа с пари за стационара. Предполагам, че до две седмици ще намерим някакво решение.....

Катя, пинчероподобния постоянно ли е там? Той да не е полудомашен като един от нашата махала? Беше изчезнал доколкото си спомням.
User's Signature

Това, което ни тревожи не е това, което НЕ ЗНАЕМ, а това, което ЗНАЕМ, ЧЕ НЕ Е ВЯРНО.
"Животът е трагедия за този, който чувства и комедия за този, който мисли" Фрасоа дьо Ларошфуко
"Можеш да победиш другите със собствените си доводи. Но да ги убедиш можеш само с техните."
Жозеф Жобер, "Мисли, максими и есета"
God says: Animals are my quite beings. Now they remain silent to cruelty but the day of reckoning they will talk!.." Mevlana Celaleddin Rumi

#30 Потребителят е офлайн   katia n Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 424
  • Регистрация: 19-March 10

Публикувано: 15 December 2010 - 10:41 AM

Днес сутринта, като отидох да нахраня кучетата, видях Блека гушната с пинчерчето. И двете кучета ме посрещнаха весело, станаха и Блека веднага започна да хапва. Тя вече започва да се ориентира и започва да се чувства по- добре. В петък ще се опитам да измисля нещо за колибка. Стискайте палци. Тя обаче се чувства щастлива с другарчето си пинчерче. А то пък е почти домашно, иска да ходи при хората, влиза към дворовете. Може и да е било загубено или изхвърлено. Мисля, че е около година и половина, момченце, около 2-3 кг. Свива отвреме на време едното си краче, защото мисля, че е било блъснато. Преди около два месеца нямаше този проблем. Виждам, че го използва обаче. Значи се оправя крачето. Иска ми и за него да намерим стопани. Толкова е сладък, игрив, но е и самостоятелен и борбен. Заслужава да има грижовни стопани и топъл дом.

#31 Потребителят е офлайн   katia n Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 424
  • Регистрация: 19-March 10

Публикувано: 15 December 2010 - 10:46 AM

За стационара ще питам днес и ще пиша.

#32 Потребителят е офлайн   blueocean Икона

  • Терористка
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 7895
  • Регистрация: 17-December 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 15 December 2010 - 10:58 AM

Има ли подслон за пинчера? Мисля, че трябва и двете да се приберат. Щом са бивши домашни, сега са си опора и както сама си написала - Блека топли пинчера (все пак има повече козина). Ако Блека бъде прибрана, не ми се мисли за малкия - ще измръзне навън сам, да не говорим, че сам може и да не се справи. Те са си опора един на друг.
User's Signature

PUNISH THE DEED , NOT THE BREED !

Качена снимка

#33 Потребителят е офлайн   katia n Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 424
  • Регистрация: 19-March 10

Публикувано: 15 December 2010 - 12:44 PM

Току що ми се обади моя познат, с когото ходихме при вета. Каза, че ходи и той да храни Блека. А тя днес, според него, била по- добре. Каза ми, че тя вече ходи и наоколо и очите й вече не са червени и течащи. Аз също мисля, че е по- добре. Говорих с него и да се видим в петък и помислим как да правим по- добър подслон.

#34 Потребителят е офлайн   Galiadogs Икона

  • оптимист-рецидивист
  • Икона
  • Група: German Shepherd Dog
  • Мнения: 2923
  • Регистрация: 01-March 08
  • Gender:Female
  • Location:Пловдив/Съединение

Публикувано: 15 December 2010 - 02:43 PM

Aко можеш веднага прибери мъжкото пинчароподобно.benib ми с обади,че има осиновители за него.
User's Signature

Качена снимка

#35 Потребителят е офлайн   rodegunda Икона

  • планински вир
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 7045
  • Регистрация: 30-October 07
  • Gender:Female

Публикувано: 15 December 2010 - 03:01 PM

Току що говорих с този "Провет".

В момента имат място за Блека, съответно може да постои на стационар, да се лекува, ако състоянието и позволява да бъде кастрирана (както да се видят и туморите, ако са такива).

Престоя е 10 лв на ден без включена храна. Храната може да се занесе или да се плати допълнително, в зависимост от избрания вид.

Всичко това го пиша информативно :)



#36 Потребителят е офлайн   DessyD Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 4080
  • Регистрация: 25-February 06
  • Gender:Male
  • Location:PLOVDIV, BG

Публикувано: 15 December 2010 - 03:24 PM

Аз също намерих подобна възможност за Блека. Остава да видим каква е горе-долу сумата за стационара и лечението. Ако можем да съберем някаква сума поне докато минат празниците.
User's Signature

Това, което ни тревожи не е това, което НЕ ЗНАЕМ, а това, което ЗНАЕМ, ЧЕ НЕ Е ВЯРНО.
"Животът е трагедия за този, който чувства и комедия за този, който мисли" Фрасоа дьо Ларошфуко
"Можеш да победиш другите със собствените си доводи. Но да ги убедиш можеш само с техните."
Жозеф Жобер, "Мисли, максими и есета"
God says: Animals are my quite beings. Now they remain silent to cruelty but the day of reckoning they will talk!.." Mevlana Celaleddin Rumi

#37 Потребителят е офлайн   rodegunda Икона

  • планински вир
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 7045
  • Регистрация: 30-October 07
  • Gender:Female

Публикувано: 15 December 2010 - 03:28 PM

Деси, ако има в Пловдив (и района) и други клиники със стационар, можеш ли да ми пишеш на ЛС за тях? Просто за информация :)

#38 Потребителят е офлайн   benyb Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 828
  • Регистрация: 22-September 04
  • Gender:Female
  • Location:Пловдив

Публикувано: 15 December 2010 - 03:49 PM

Изпратих на Катя тел на жената,която иска да осинови малкото куче.Тя е от София,така че търсим възможност за транспорт на кучето до там.
User's Signature

Качена снимка

#39 Потребителят е офлайн   katia n Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 424
  • Регистрация: 19-March 10

Публикувано: 15 December 2010 - 04:14 PM

Свързах се с жената. БениБ трябва да ми пише само телефона на жената с котето, които ще пътуват към София, за да може по нея да изпратим и кученцето. Траспортна клетка обаче нямам, така, че ще помоля ако някой има възможност временно да предостави такава. Веднага ще бъде върната. Ще помоля и за помощ при залавянето на кученцето, защото сама няма да се справя. Това трябва да стане привечер или сутрин, когато е при Блека.
Относно Блека- тя в момента е на закрито, под един балкон, добре постелено и позакрито място. Храна и вода също има. Доколкото разбрах и стационара бил на вън, но на закрито място. Ние такова имаме. Въпросът е да се намери приемен дом и да се лекува. Или поне да се води на вет, да се следи състоянието й. Аз поех ангажимента да я водя при моя вет, ако някой има възможност да организира да я види на място ветеринар това също ще е добре.

#40 Потребителят е офлайн   tinati Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 218
  • Регистрация: 10-December 10
  • Gender:Female
  • Location:Germany

Публикувано: 15 December 2010 - 11:48 PM

Показване на мнениетоbenyb, в 15 December 2010 - 01:54 PM, написа:

Изпратих на Катя тел на жената,която иска да осинови малкото куче.Тя е от София,така че търсим възможност за транспорт на кучето до там.



Аз ще патувам на 31. Декември от Пловдив за София и мога да помогна да закараме пинчерчето до софия.

  • (5 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Последна »
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни