Dog.bg Форуми : Болна, стара и изоставена

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (5 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Болна, стара и изоставена изхвърлено куче

#41 Потребителят е офлайн   tinati Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 218
  • Регистрация: 10-December 10
  • Gender:Female
  • Location:Germany

Публикувано: 16 December 2010 - 12:02 AM

Днес говорих тук с нашата организациа за помощ на животните и имам две новини за Блека, една добра и една лоша:

- Добрата новина е, 4е се съгласиха да я поемат и задомят в Германиа. Аз ще помогна със транспортното превозване по самолета. :af_089: :af_089: :af_089:

- Лошата новина е, че ще можем да е поемем тук след като и мине демодикозата. Тоест ще трябва да се излекува на място, преди да трагне за чужбина.

Много се радвам за Блека, вапреки 4е и предстои още голяма борба със болеста.Ако някои може нека я закара на вет, аз мога да помогна малко сас сметката.

Също така би било много важно, преди да трагне за чужбина да бъде обезпаразетена, и да има ваксинациа за бъс, а сащо така и сложен чип.

Ооох, дано успeeм да я закрепим малко, за да се оправи с болеста и да може да трагне колкото се може по рано.

#42 Потребителят е офлайн   katia n Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 424
  • Регистрация: 19-March 10

Публикувано: 16 December 2010 - 10:34 PM

Благодаря, Тинати. Наистина Блека заслужава да изживее спокойно живота си сред добри стопани, които съм сигурна, че ще се намерят. Утре ще отида при вета да говоря какво ще ме посъветва за лечението и да го заведа при нея, ако може. Ще продължим лечението, но не зная кога ще се излекува напълно и ще може да отпътува за Германия. Тя няма дом и лечението ще върви по- трудно. Наистина ще се опитам да пооправя мястото, където се е прислонила, а то е все пак на завет и се направи къщичка, но все пак не е като да има грижите, които са й нужни. Има си и приятелче :ab_041: Днес вечерта отново бяха заедно, гушнати. Утре вечер ще се опитам да хвана пинчерчето и организирам изпращането му в нов дом с грижовни стопани. Стискайте палци :ba_025: Ако не успея, ще се наложи събота или неделя да направя операцията, но ще помоля съфорумниците за помощ.

#43 Потребителят е офлайн   DessyD Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 4080
  • Регистрация: 25-February 06
  • Gender:Male
  • Location:PLOVDIV, BG

Публикувано: 16 December 2010 - 11:17 PM

Имам идея за транспортна клетка за малкия. Може би ще му е малко големичка, но .... то това не пречи.
User's Signature

Това, което ни тревожи не е това, което НЕ ЗНАЕМ, а това, което ЗНАЕМ, ЧЕ НЕ Е ВЯРНО.
"Животът е трагедия за този, който чувства и комедия за този, който мисли" Фрасоа дьо Ларошфуко
"Можеш да победиш другите със собствените си доводи. Но да ги убедиш можеш само с техните."
Жозеф Жобер, "Мисли, максими и есета"
God says: Animals are my quite beings. Now they remain silent to cruelty but the day of reckoning they will talk!.." Mevlana Celaleddin Rumi

#44 Потребителят е офлайн   katia n Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 424
  • Регистрация: 19-March 10

Публикувано: 17 December 2010 - 10:25 AM

Ще помоля някой, ако има възможност да прибере за ден- два малкия, когато го хвана :ab_041: .

#45 Потребителят е офлайн   tinati Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 218
  • Регистрация: 10-December 10
  • Gender:Female
  • Location:Germany

Публикувано: 17 December 2010 - 03:23 PM

Zdravei Katia,

kak e Bleka, biahte li na vet? Ima li niakakvi podobrenia, dori i da sa malki?


P.S. Sajaliavam, pisha ot drugo miasto i niamam kirilizator.


Показване на мнениетоkatia n, в 16 December 2010 - 08:39 PM, написа:

Благодаря, Тинати. Наистина Блека заслужава да изживее спокойно живота си сред добри стопани, които съм сигурна, че ще се намерят. Утре ще отида при вета да говоря какво ще ме посъветва за лечението и да го заведа при нея, ако може. Ще продължим лечението, но не зная кога ще се излекува напълно и ще може да отпътува за Германия. Тя няма дом и лечението ще върви по- трудно. Наистина ще се опитам да пооправя мястото, където се е прислонила, а то е все пак на завет и се направи къщичка, но все пак не е като да има грижите, които са й нужни. Има си и приятелче :ab_041: Днес вечерта отново бяха заедно, гушнати. Утре вечер ще се опитам да хвана пинчерчето и организирам изпращането му в нов дом с грижовни стопани. Стискайте палци :ba_025: Ако не успея, ще се наложи събота или неделя да направя операцията, но ще помоля съфорумниците за помощ.


#46 Потребителят е офлайн   katia n Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 424
  • Регистрация: 19-March 10

Публикувано: 17 December 2010 - 04:03 PM

Все още не сме ходили на вет. Чакам да ми се обади, когато се освободи моя познат и с него да заведем Блека на вета. Той трябва да ми помогне и за хващането на пинчерчето. В очакване съм.
Ако днес не стане, с ДесиД ще се уговорим да я заведем на нейния вет. Ще е хубаво още някой да я прегледа. Тя май ще ми помогне и за хващането на пинчерчето. Аз няма да се справя сама, за съжаление :dh_188:
А иначе на обяд пак бяха заедно- Блека и пинчерчето, гушнати едно до друго :wub:

#47 Потребителят е офлайн   dikari Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 5020
  • Регистрация: 19-October 05

Публикувано: 17 December 2010 - 05:23 PM

Чудя се какво сложно има в хващането на пинчер, който храниш, и като има осиновител, защо още е навън
User's Signature

Качена снимка

#48 Потребителят е офлайн   katia n Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 424
  • Регистрация: 19-March 10

Публикувано: 17 December 2010 - 05:37 PM

Ами сложното е, че все пак е уличен и бяга. Дава малко да го погалиш, но се плаши и хуква. А може и да те захапе лошо, ако не успееш да го хванеш добре и повече да не можеш да го повикаш. Така, ме помощта в случая е необходима.

#49 Потребителят е офлайн   dikari Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 5020
  • Регистрация: 19-October 05

Публикувано: 17 December 2010 - 05:57 PM

С повече и непознати хора ще се изплаши още повече. Гушка се кучето и се слага бързо в клетка или кола. Подмами го с месо, саламче. То като че ли с вълкодав ще се борите.
User's Signature

Качена снимка

#50 Потребителят е офлайн   katia n Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 424
  • Регистрация: 19-March 10

Публикувано: 17 December 2010 - 08:33 PM

Не е вълкодав, но ни разиграваше цял час. Хванахме го, но в момента е в багажника на колата и се притеснявам, че ще го изпуснем Спешно ми трябва помощ за изваждането на кучето.

#51 Потребителят е офлайн   tuty Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 1056
  • Регистрация: 25-July 07
  • Gender:Female
  • Location:Димитровград

Публикувано: 17 December 2010 - 08:53 PM

Не съм специалист по залавяне, но вземи одеало и го завий внимателно с него. Не го хвърляй, ще се уплаши.
User's Signature

Всеки ден в България умират десетки кучета от човешка ръка.Ако и ти си против нечестните убийства на кучета, сложи това под подписа си.Нека помогнем на най-добрите приятели на човека да живеят в този суров и нечестен живот.

#52 Потребителят е офлайн   katia n Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 424
  • Регистрация: 19-March 10

Публикувано: 17 December 2010 - 09:22 PM

Направо е вълкодав този дребния. Целите ми ръце са в рани. В момента е при мен, но моето куче в момента вие, хапе, нахвърля се върху клетката и не зная докога ще издържа. Моля, ако някой има възможност само до утре да вземе дребния.

#53 Потребителят е офлайн   katia n Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 424
  • Регистрация: 19-March 10

Публикувано: 18 December 2010 - 02:58 PM

Дребният вече беше при вета, който установи счупено краче- задно ляво. Трябва да бъде извършена операция, която новата собственица обеща по телефона да направи. Жената беше препоръчана от БениБ, която ми се иска да ни информира какво се случва с пинчерчето. А то в момента е при ДесиД, която ще се погрижи утре то да пристигне в новия си дом. Стискайте палци лошият живот за дребния да е зад гръбчето му и то да се радва пълноценно на живота.

#54 Потребителят е офлайн   katia n Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 424
  • Регистрация: 19-March 10

Публикувано: 18 December 2010 - 07:13 PM

Преди малко ДесиД ми писа, че малкия е отишъл в тоалетната сам и си свършил нуждите :ab_041: . Много спокойно и красиво куче, а се оказа и с хигиенни навици. Щастлива съм за душичката. Всички усилия си заслужаваха, до секундата, всяка една рана :ab_041: Ей, малкия вълкодав :wb_052: . Утре ще зарадвам човека, помогнал ми със залавянето. Сигурна съм, че ще е много щастлив.
Блека ще може да се чувства малко самотна, но се надявам и тя да може да се оправи и да стане мома- германка. Стискайте палци за щастлива развръзка и при нея :ae_085:
А иначе тя си хапва, ама доста. Направо малко мече става. Аз съм малко щедра откъм храната, а пък и моя познат я храни, та вече няма талия момичето :md_064: Да не се изложим в германско, я :ab_041:

#55 Потребителят е офлайн   tinati Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 218
  • Регистрация: 10-December 10
  • Gender:Female
  • Location:Germany

Публикувано: 18 December 2010 - 08:22 PM

А иначе тя си хапва, ама доста. Направо малко мече става. Аз съм малко щедра откъм храната, а пък и моя познат я храни, та вече няма талия момичето :md_064: Да не се изложим в германско, я :ab_041:
[/quote]


Милaтa Bleka! Чудя се само, ми как ще иа транспортираме тогава!? :dry:

Доколкото знам, Луфтханса не транспортира нито мечета, нито прасенца! :af_089:

#56 Потребителят е офлайн   DessyD Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 4080
  • Регистрация: 25-February 06
  • Gender:Male
  • Location:PLOVDIV, BG

Публикувано: 18 December 2010 - 08:29 PM

Къде смях, къде истина, но добре, че Еър Берлин "кацнаха" и у нас. Това е най-добрия и евтин начин за превоз до Германия. Предполагам, че куче с нейните килограми ще има билет за около 40 евро или подобна цена.
Не знам дали да не се смени заглавието на темата.... според мен Блека не е много стара,просто е болна. Ако организацията ни проработи във вторник ще й вземат кръвни и кожни проби и ще знаем малко повече по въпроса.
User's Signature

Това, което ни тревожи не е това, което НЕ ЗНАЕМ, а това, което ЗНАЕМ, ЧЕ НЕ Е ВЯРНО.
"Животът е трагедия за този, който чувства и комедия за този, който мисли" Фрасоа дьо Ларошфуко
"Можеш да победиш другите със собствените си доводи. Но да ги убедиш можеш само с техните."
Жозеф Жобер, "Мисли, максими и есета"
God says: Animals are my quite beings. Now they remain silent to cruelty but the day of reckoning they will talk!.." Mevlana Celaleddin Rumi

#57 Потребителят е офлайн   DessyD Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 4080
  • Регистрация: 25-February 06
  • Gender:Male
  • Location:PLOVDIV, BG

Публикувано: 19 December 2010 - 11:22 PM

Понеже пинчероподобния няма собствена тема, а тук го показаха за пръв път, докладвам, че дребния вече е при новата си собственичка. Малкия излезна голям хитряга и много изобретателен. Беше решил, че остава у дома ..... и при други обстоятелства сигурно би останал .... както се казва реши да ми покаже, че знае и може много неща, най-вече да разсмива. Опита се да се крие в колата и когато го хванах за да го сложа в транспортната чанта започна лекичко да ми хапе ръцете като да ми покаже, че не иска да ходи никъде повече., но понеже познавам новата собственичка съм сигурна, че ще е добре при нея.
User's Signature

Това, което ни тревожи не е това, което НЕ ЗНАЕМ, а това, което ЗНАЕМ, ЧЕ НЕ Е ВЯРНО.
"Животът е трагедия за този, който чувства и комедия за този, който мисли" Фрасоа дьо Ларошфуко
"Можеш да победиш другите със собствените си доводи. Но да ги убедиш можеш само с техните."
Жозеф Жобер, "Мисли, максими и есета"
God says: Animals are my quite beings. Now they remain silent to cruelty but the day of reckoning they will talk!.." Mevlana Celaleddin Rumi

#58 Потребителят е офлайн   dikari Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 5020
  • Регистрация: 19-October 05

Публикувано: 20 December 2010 - 10:08 AM

Браво, Деси, уреди клетника да не мръзне. Зимата сега почва. Дано помогнеш и за момичето да замине. Грехота ще е да изпусне такъв шанс.
User's Signature

Качена снимка

#59 Потребителят е офлайн   Hela Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1042
  • Регистрация: 02-October 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 20 December 2010 - 10:55 AM

Браво момичета! Една бездомна душица по- малко!
А за Блека- нито е толкова стара, а дано се окаже и да не е толкова болна. Изглежда много мило момиченце...

А по въпроса за дебелеенето- кастрирана ли е?

#60 Потребителят е офлайн   DessyD Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 4080
  • Регистрация: 25-February 06
  • Gender:Male
  • Location:PLOVDIV, BG

Публикувано: 20 December 2010 - 01:49 PM

Не, не . Не съм направила нищо съществено. Катя и benyb помогнаха за намирането на нов дом, аз само го прибрах за 24 часа и мои приятели го закараха. Чист късмет си беше, че с моите не се стигна до конфликт (естествено не съм и позволявала провокации). Нямам много участие в цялата работа. Засега нямаме конкретно решение за Блека. Катя и нейният познат са се справили бих казала много успешно с оглед на ситуацията. Просто във вторник ще се опитаме да си изясним картинката съвсем. Дано да е само демодекозата. Катя я храни редовно и са направили нещо като завет под балкона. Естествено, че ще се мъчим да измислим по-добър вариант, но дотогава нямаме много възможности. Мисля, че Катя е рядко срещан отговорен човек. Тя е причина да се помага на тези кучета, аз само й помагам с каквото мога.
User's Signature

Това, което ни тревожи не е това, което НЕ ЗНАЕМ, а това, което ЗНАЕМ, ЧЕ НЕ Е ВЯРНО.
"Животът е трагедия за този, който чувства и комедия за този, който мисли" Фрасоа дьо Ларошфуко
"Можеш да победиш другите със собствените си доводи. Но да ги убедиш можеш само с техните."
Жозеф Жобер, "Мисли, максими и есета"
God says: Animals are my quite beings. Now they remain silent to cruelty but the day of reckoning they will talk!.." Mevlana Celaleddin Rumi

  • (5 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни