Dog.bg Форуми : кучето се катери по масата

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
Страница 1 от 1
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

кучето се катери по масата Оцени темата: -----

#1 Потребителят е офлайн   dedo.bg Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 37
  • Регистрация: 28-February 10
  • Location:София
  • Skype:

Публикувано: 12 December 2010 - 08:37 PM

Здравейте,

имам много сериозен проблем който води до проблеми в семейството. Кучето се катери по масата. Днес например го оставихме за 5 минути само и си хапна вечерята ни. Как да реша този проблем ?

всички съвети са повече от добре дошли.

поздрави

#2 Потребителят е офлайн   dog_lover87 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 383
  • Регистрация: 05-November 10
  • Gender:Male
  • Location:In the middle of nowhere
  • Interests:Физика, послушание и обучение на куче,борба срещу насилието над животните и всичко свързано с котки,кучета и птици.

Публикувано: 12 December 2010 - 09:18 PM

Защо го оставяте в кухнята,където е храната.То е куче,което не знае кое е правилно и кое не.Иначе-възраст,порода,все някои ще помогне.Опишете от кога го прави,кога го прави-винаги или не.И успех,ще видя с какво мога да помогна,ще изчакам отговора ви.

#3 Потребителят е офлайн   dedo.bg Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 37
  • Регистрация: 28-February 10
  • Location:София
  • Skype:

Публикувано: 12 December 2010 - 10:19 PM

ами кучето се намира в кухнята защото, хола и кухнята са едно и също помещение, и съответно масата в кухнята. Възрастта е година и 1 месец. а породата мисля че е ясна :) (кокер). За съжаление вече сме направили грешката по някой път да му подаваме храна от масата. Сега въпросът е как да решим проблема ?

#4 Потребителят е офлайн   Ариел Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1895
  • Регистрация: 20-August 09
  • Gender:Female
  • Location:Пловдив

Публикувано: 13 December 2010 - 01:10 PM

То няма от какво да ни стане ясно каква е породата и едва ли има някакво значение това.Хранете го само на определеното за целта място и то да е винаги там.Понечи ли да се качи и го спипате на момента-команда "долу" и за награда-лакомство-но не от масата.Да разбере,че на масата не е толкова вкусно,колкото,ако Вие му дадете за ядене.Не му позволявайте изобщо да се качва по мебели-дивани,столове...Седи ли долу-награда,качва ли се-мъмрене и някаква рестрикция.Кокерите са като малки весели и палави деца и малко трябва по-строго да подхождате,понеже точно като децата лесно се качват на главите на стопаните си.Слуша ли-тогава игри и похвали.Ако успеете тази седмица да хванете повторението на "Говорещия с кучета" от петък,там точно по този повод се показваше кое да не се яде и как се отучва.
User's Signature

....нито дъжд,нито смях,нито слънце....

#5 Потребителят е офлайн   dog_lover87 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 383
  • Регистрация: 05-November 10
  • Gender:Male
  • Location:In the middle of nowhere
  • Interests:Физика, послушание и обучение на куче,борба срещу насилието над животните и всичко свързано с котки,кучета и птици.

Публикувано: 13 December 2010 - 01:38 PM

Няма да стане от първия път-бъдете търпелив.Пишете-опитахте ли,какви са действията на кучо?

#6 Потребителят е офлайн   dedo.bg Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 37
  • Регистрация: 28-February 10
  • Location:София
  • Skype:

Публикувано: 13 December 2010 - 04:49 PM

"говорещия с кучето" ме дразни изключително много (много гаден глас има тоя дето превежда).

Иначе мерките са както следва :

1. вече нищо от масата
2. храна след като ние се нахраним
3. докато ни няма го връзвам за да не се катери по диваните (принципно и двата дивана си бяха за него, но явно е неправилна тактика)
4. на разходка вече е с къс повод и не му давам много много да шава където си иска
5. през вратите и по стълбите ходи последен

надявам се да му се корегира поведението, защото иначе не знам :(

@Ариел написал съм че е ясна породата, защото темата беше в кокери


п.с. приемам още съвети разбира се

#7 Потребителят е офлайн   HRISI_1084 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 488
  • Регистрация: 19-August 08
  • Gender:Female

Публикувано: 13 December 2010 - 08:07 PM

Лично мое мнение,но защо са всички тези мерки-никакви дивани,вързан докато е сам,къс повод,а и това за минаве по стълби след вас...?!Моя спи на спалнята,лежи си на дивана и нямам проблеми с него.Както знаете кокерите са доста активни и ще съумеете ли да изразходите натрупаната енергия,водейки го само на къс повод и вързан докато вас ви няма? Голяма част от проблемите в поведението се дължат на неизразходената енергия.Няма смисъл да го мъчите,разрешението е лесно-никакво разрешаване да се качва на масата ( смъмряне или перване,леко по нослето ).Например може да пробвате нещо,оставяте нещо вкусно на масата,а както знам от личен опит кокерите са лакомии и му казвате "Не!" и чакате,ако кокерчето седи и не посегне "Браво!" и наградка ( задължително ) и така оттренирвате,а ако посегне-забрана и пак наново докато схване.Ако знае основните команди,няма да вие трудно да постигнете ефект.Това упражнение го правете всеки ден по няколко пъти.И в кръга на шегата,той ,кокера и задно салто ще направи за една коричка хляб,дето се казва ,така че използвайте слабоста му в свой плюс.
И недейте,моля ви ,да го мъчите да стои вързан докато е сам,при положение,че досега не сте го правили,само ще го объркате,едвали ще се сети,че понеже се е качил на масата и сега е наказан.
Успех и само търпение,те са схватливи :)
User's Signature

Качена снимка

#8 Потребителят е офлайн   dog_lover87 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 383
  • Регистрация: 05-November 10
  • Gender:Male
  • Location:In the middle of nowhere
  • Interests:Физика, послушание и обучение на куче,борба срещу насилието над животните и всичко свързано с котки,кучета и птици.

Публикувано: 13 December 2010 - 09:01 PM

И на мен не ми звучи мн добре тази ограничена свобода-къс повод,вързан и т.н.

#9 Потребителят е офлайн   dedo.bg Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 37
  • Регистрация: 28-February 10
  • Location:София
  • Skype:

Публикувано: 13 December 2010 - 09:26 PM

късият повод и връзването са част от мерките необходими за справянето с йерархията в глутницата. може би имаме и такъв проблем. няма друг начин да го накарам да не се катери по дивани докато е сам (така си мисля). по отношение късия повод искам да го науча да не се дърпа, а да е послушен, защото сега се затичва и се получава нещо като камшичен удар когато каишката свърши, а сега когато има сняг това може да доведе до счупени крака и тн. и на мен ми се струва малко жестоко, но какво да направя трябва да се научи по някакъв начин.

п.с. ще пробвам номера с лакомството
п.с.1 както казах идеи приемам всякакви

#10 Потребителят е офлайн   Tecmessa Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 133
  • Регистрация: 25-August 09
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Skype:

Публикувано: 13 December 2010 - 10:59 PM

"И в кръга на шегата,той ,кокера и задно салто ще направи за една коричка хляб,дето се казва ,така че използвайте слабоста му в свой плюс.", каза Хриси.
.... и въобще не в кръга на шегата, това е абсолютно вярно - всеки проблем се решава от корена му. Трябва да го научите, че само дрънкането на нещо в купата, само и само там, означава вкусно и позволено за хапване, и другаде да няма, там все обичайното ще го има. Никога докато се храните, не му давайте, ама никога. През останалото време, изисквайте послушание, обръщайте го на игра и давайте награда (в купата или близо до нея). Това не е наказание, дразнене или лишение, не влияе лошо на отношенията с цялото семейство, просто помага за изграждането на навици. Навик, памет и добро обоняние, само с последното трябва да се пазите.
Колкото до другите мерки - моята калпазанка я връзвам само когато сме близо до автомобили или пресичаме. Намерени лакомства навън се наказват с безобиден намордник, което е пълен ужас за любопитния нос, а непослушания вкъщи - с необръщане на внимание, изолиране - най-лошият кошмар за любвеобвилния кокер.
:ba_025: Успех, и имайте предвид, че все пак са ловна порода, много изобретателни и отлични измамници! :db_046:
User's Signature

Качена снимка

#11 Потребителят е офлайн   Damond Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 207
  • Регистрация: 24-November 08
  • Gender:Female
  • Location:Davis, CA

Публикувано: 13 December 2010 - 11:40 PM

Струва ми се малко излишно връзването, докато е сам. Ако се научи да не се катери по диваните, когато вие сте си вкъщи, няма да го прави и докато ви няма.
Лошото е, че вече му е била разрешена свобода, а сега я ограничавате. От друга страна йерархията в глутницата не се строи на база физическо ограничаване на подчиненото куче, а на база респект от водача. Пробвайте да покажете, че диваните и масата са ваша територия. Цезар го беше обяснил много добре в книгите си.
Сега, за да не са само празни приказки, ще дам пример. Под вратата на двора ми постоянно има кал и Тара обожава да се завира там и става като прасе. За да си спестя къпането след всяко излизане, реших да й огранича достъпа. Отначало се изправях там тихо или с кратко и много решително "не", когато тя се доближаваше, след това "не"-то стана от разстояние и след около седмица тя започна просто да я подминава.
За масата не мога да те посъветвам, тъй като никога не съм й давала храна от там.
Успех!

#12 Потребителят е офлайн   HRISI_1084 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 488
  • Регистрация: 19-August 08
  • Gender:Female

Публикувано: 14 December 2010 - 12:25 PM

Говорите за йерархия..но както Damond пише,тя не се гради на наказание.Въпрос,какво правите когато сте навън и той е пуснат,заедно ли се забавлявате или го оставяте да си души,тича и самозабавлява?За да оправите взаимоотношенията си си отговорете на този въпрос.Така например лично аз,от малък сладък кокер в един момент се оказа,че имам 8 месечно неконтролеруемо куче,тотално глухо към моите отчаяни вопли и самоналагащо се.Ужас!И се почнахме както се казва,излизайки навън го карах да е съсредоточен само в мен,просто играехме заедно.Той е вманиачен в топки и хвърляне на пръчки и така аз хвърлям топката той я гони и ми я връща и се забавлявахме.В един момент той вече осъзна,че аз съм интересната.Дори сега ,когато сме в парка аз не се притеснявам,че ще хукне към някое куче или човек,защото той е съсредоточен изцяло върху мен.Така хем се забляваме и го измарям,хем се обучаваме.Например го карам да легне,показвам топката и казвам "Не" и му я хвърлям,той лежи неподвижно докато не кажа " Дай топката" и така с помощта на игра аз вече го контролирам така да се каже,а и той не протестира,защото му е забавно.Честно да ви кажа,точно по този начин аз изкорених доста негови лоши страни на поведението му,чрез съвместната игра,е не че нямаме още малки дефекти,но работим върху тях.Сега например дори и да тича,само докато извикам името му и се прави директен завой към мен,защото за него аз съм интересна и получава това от което има нужда.А за дърпането,тук не мога да дам съвети защото и той ме дърпа,за целта обаче му купих ролков повод и така хем той си души спокойно и аз вървя нормално,а когато прибера ролката и той си върви нормално.Обяснява си го,че може би знае,че пак ще го отпусна когато свърши нещото,заради което съм го придърпала до себе си :)И още нещо,когато изпълни някоя ваша команда,радвай те му се много и бурно,все едно е разрешил проблем от световно значение,така той има стимул пак да ви послуша,а и всяко куче се стреми да угоди на стопанина си.
User's Signature

Качена снимка

#13 Потребителят е офлайн   ShiBumi_GirL Икона

  • Dog Lover
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 9508
  • Регистрация: 21-January 08
  • Gender:Not Telling
  • Interests:Dogs,Schutzhund,BH, IPO

Публикувано: 14 December 2010 - 02:03 PM

:ba_025:
User's Signature

Dog Lover
The Ultimate Breed-German Shepherd Dog!!!
Качена снимка
[url=http://www.minidog.info]Качена снимка

#14 Потребителят е офлайн   kris11 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 87
  • Регистрация: 31-January 10
  • Gender:Male
  • Location:Varna

Публикувано: 18 December 2010 - 12:36 AM

Възпитание му е майката.'
Никога дори лапа не е поставял на масата. Седи долу и чака. Оставени деликатеси на 60см височина - души се от 20-30 см и се сяда долу в очакване. Дори и цял ден да е така чинията с мезето не се пипа.
ОБАЧЕ, ако падне на пода нещо - няма следа след половин секунда. :wb_052: грешка още във въздуха се консумира
User's Signature

Качена снимка

#15 Потребителят е офлайн   WhiteNoise Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 68
  • Регистрация: 19-December 10
  • Gender:Male
  • Location:Svoge&Sofia
  • Interests:network, games, bikes

Публикувано: 16 January 2011 - 11:06 AM

По принцип винаги са ми се падали лакоми кучета. Още от първото разбрах, че храна не трябва да се дава без повод. При мен решението е с пръскане на храна из апартамента и корекции. Не всичко в апартамента се яде :)
Дори да е на земята храната не е на кучето. Трябва да яде само след като му разрешите и на определеното му място за това. Лоша идея е да му позволявате да ви се мотае в краката на вечеря. Ако трябва го избутайте на поне метър. Въобще с храната е голям проблем.. Мразя да ме гледат в устата докато ям кучета на приятели. Някак гузно се чувства човек.

Страница 1 от 1
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни