Dog.bg Форуми : Подарява се мъжки ирландски сетер

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (2 Страници) +
  • 1
  • 2
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Подарява се мъжки ирландски сетер Варна

#1 Потребителят е офлайн   lizka Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 3074
  • Регистрация: 28-September 07
  • Gender:Female
  • Location:гр. Варна

Публикувано: 13 December 2010 - 12:31 AM

Намерен е мъжки ирландски сетер гр. Варна, м. Евксиноград. Кучето няма чип, доста е слаб. По всяка вероятност е натирен да се справя сам или е на супер безотговорни хора. Казаха ми, че често се появявал и после изчезвал за няколко дена и после пак се появявал. Трудно ми е да определя възраст, ресните и козината му са като на младо куче, но пък муцуната ми е леко побеляла, което пък може да е от стрес, а не от възраст. Зъбите му са жълти, но това пък може да е от лошата храна, не съм ги оглеждала до колко са запазени като структура. Излъчването е на младо куче. Тези дни ще отидем на ветеринар, дано той да ни даде по-точна информация. Най-вероятно кучето ще търси нови стопани, добряк е, разбира се с други кучета, знае седни и дай лапа, свикнал е с повода, вози се без проблем в кола. Страхотно куче е. В момента е на хотел.

Утре ще кача снимки!

Величка 0887115343
User's Signature

Качена снимка

#2 Потребителят е офлайн   lizka Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 3074
  • Регистрация: 28-September 07
  • Gender:Female
  • Location:гр. Варна

Публикувано: 13 December 2010 - 11:12 PM

Ето го и момчето

Снимка (и)

  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка

User's Signature

Качена снимка

#3 Потребителят е офлайн   ShiBumi_GirL Икона

  • Dog Lover
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 9508
  • Регистрация: 21-January 08
  • Gender:Not Telling
  • Interests:Dogs,Schutzhund,BH, IPO

Публикувано: 14 December 2010 - 11:02 AM

Много е хубав :wub: ,дано някой го осинови по-скоро :ba_025:
User's Signature

Dog Lover
The Ultimate Breed-German Shepherd Dog!!!
Качена снимка
[url=http://www.minidog.info]Качена снимка

#4 Потребителят е офлайн   lizka Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 3074
  • Регистрация: 28-September 07
  • Gender:Female
  • Location:гр. Варна

Публикувано: 23 December 2010 - 12:37 AM

За огромно мое съжаление се оказах права и никой не търси този прекрасен приятел. Сега започва търсенето на нови стопани. Изключително съм пристрастна към породата, за мен това ще е една много тръдна раздяла, куч ще бъде подарен само и единствено ако съм 100% сигурна, че вие сте неговите хора. Ще бъде кастриран. Скоро ще кача актуални снимки и малко описание на характера му.
User's Signature

Качена снимка

#5 Потребителят е офлайн   lizka Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 3074
  • Регистрация: 28-September 07
  • Gender:Female
  • Location:гр. Варна

Публикувано: 28 December 2010 - 11:51 AM

Вече две седмици момчето е на хотел. Там е в домашна обстановка и за него се грижат добре. Миличкият е ужасно слаб и все още не е наддал, човекът каза, че като сме го завели дори е залитал от слабост, но сега е по-добре. Вчера е бил обезпаразитен отново вътрешно. Тези дни ще го заведа на лекар, може да му направим някакви кръвни изследвания. Бихме ви били много благодарни, ако ни ударите едно рамо за хотелът на момчето, който е по 8 лв. на денонощие. Благодарим ви предварително :rc_036:

SOCIETE GENERALE ЕКСПРЕСБАНК, Варна,
Фондация „Надежда за безпризорните”
IBAN: BG13TTBB94001525322921
SWIFT code: TTBBBG22

Ето го и него прекрасният червен дявол Дейв

Снимка (и)

  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка

User's Signature

Качена снимка

#6 Потребителят е офлайн   IronHide Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 49
  • Регистрация: 10-September 10
  • Gender:Female

Публикувано: 28 December 2010 - 07:42 PM

Боооже тоя кучо съм го виждала пред сградата на Мартинели от страната на Евксиновград и то мноого отдавна. На места му беше сплъстена козинката (около опашката ако не се лъжа). Ако е същия кучо, то той би трябвало да се скитори поне от лятото. Тогава питах портиерите на сградата и те ми казаха че се вясвал от време на време но не знаели на кой е. Дано му намерите скоро стопани!
User's Signature

Качена снимка

#7 Потребителят е офлайн   victoe_A6 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 45
  • Регистрация: 31-July 10
  • Gender:Female
  • Location:Sofia
  • Skype:

Публикувано: 28 December 2010 - 09:09 PM

Първото ми куче беше ирландски сетер.....просълзих се като го видях този красавец. Пожелавам му успех, а на вас добри хора - :rc_036:

#8 Потребителят е офлайн   lizka Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 3074
  • Регистрация: 28-September 07
  • Gender:Female
  • Location:гр. Варна

Публикувано: 29 December 2010 - 11:31 AM

Благодаря ви. Точно същото момче е и аз като разпитвах надявайки се да достигна до собствениците разбрах, че отдавна се скита, появява се и после пак изчезва. Не знам как не съм го засичала до сега. Вече е на сигурно място и никога няма да позволя отново да страда, ще намерим най-добрите хора за него, та той е копие на покойната ми сетерка.
User's Signature

Качена снимка

#9 Потребителят е офлайн   nushcho Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2087
  • Регистрация: 14-July 08
  • Gender:Female
  • Location:Varna
  • Interests:Животни, архитектура, изкуство, рисуване, фотография, история, музика, пътуване, забавление:)))
  • Skype:

Публикувано: 29 December 2010 - 12:49 PM

Сега се сещам че и аз веднъж преди около 3 месеца видях един сетер на детелината на Комплекс Св. Константин и Елена, даже му пуснах коментар в изгубени/намерени ако някой си го позне, но нищо :( Радвам се ако е същия че вече е в добри ръце. То от ръцете на lizka само добро излиза :rc_036:
User's Signature

Качена снимка
Качена снимка

#10 Потребителят е офлайн   lizka Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 3074
  • Регистрация: 28-September 07
  • Gender:Female
  • Location:гр. Варна

Публикувано: 03 January 2011 - 03:16 PM

Малко новинки от Дейв. Тъй като не се чувстваше добре последните ден два посетихме чичо доктор (по-скоро кака доктор) за кръвни изследвания. Резултатите са горе долу добре, с изклщчение на леко повишени (непомня какво), което било знак за изкарана някаква инфекция. Момчето ще пие малко антибиотик и витаминки и се надяваме всичко да е ок. Преглеждайки зъбите му бе установено, че Дейв е на около 9 години, ако не и повечко, което ще затрудни неговото осиновяване, никой не иска възрастно куче. Надявам се все пак да намерим топъл дом където той да изкара остатакът от живота си. Чудесно би било да намерим дори и приемен дом, като ще поемем всички разходи по отглеждането му.
User's Signature

Качена снимка

#11 Потребителят е офлайн   IronHide Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 49
  • Регистрация: 10-September 10
  • Gender:Female

Публикувано: 04 January 2011 - 12:34 AM

Нека пък аз да кажа нещо за възрастните кучета! На скоро осинових 10 годишно куче, прибрано по сигнал за агресивно. Като го видях в изолатора щях да се разрева като го видях колко измършавял беше. Бях решила да го гледам в двор, и просто да му дам малко спокойствие за остатъка от дните му.
Той пък се оказа най-невероятното куче на света, и е такъв глезльо че вече си окупира един фотьойл в хола и дума не може да става за двор (и за агресия също) :smile:
Много се притеснявах дали ще свикне с новото си семейство, но той толкова много се привърза към нас, че навсякъде ни следва, плаче като отидем на работа и ни посреща с такава радост, че колкото и скапано да ми е минал деня, веднага забравям за проблемите.
Извинявам се за отклонението, но просто исках само да кажа на хората да не се притесняват да си вземат възрастно куче, защото макар и отгледано от други стопани, а дори и безстопанствено, кучето усеща когато го обичате и ще ви дари със също толкова любов и вярност.
:hb_027:
User's Signature

Качена снимка

#12 Потребителят е офлайн   ShiBumi_GirL Икона

  • Dog Lover
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 9508
  • Регистрация: 21-January 08
  • Gender:Not Telling
  • Interests:Dogs,Schutzhund,BH, IPO

Публикувано: 04 January 2011 - 09:59 AM

в нашата държава обаче това се случва много рядко и наистина си е въпрос на късмет.Анкета показа,че хората почти на 100% взимат бебета 30-45 дни или малки кучета 2-3 м.ОТ 2 год нататък съвсем малък процент,а над 9г почти нула.
Но момчето явно има ангел хранител(лизка :rc_036: ) така,че вярвам че ще се случи чудото и за този момък :smile:
User's Signature

Dog Lover
The Ultimate Breed-German Shepherd Dog!!!
Качена снимка
[url=http://www.minidog.info]Качена снимка

#13 Потребителят е офлайн   lizka Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 3074
  • Регистрация: 28-September 07
  • Gender:Female
  • Location:гр. Варна

Публикувано: 05 January 2011 - 12:52 AM

Благодаря ви за подкрепата и за окуражаващите думи. Чудото е на път да се случи и ви моля да стискате силно палци. Момчето сега е на антибиотик, че не искаше да се храни, но от снощи хапва с желание.
User's Signature

Качена снимка

#14 Потребителят е офлайн   victoe_A6 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 45
  • Регистрация: 31-July 10
  • Gender:Female
  • Location:Sofia
  • Skype:

Публикувано: 05 January 2011 - 09:43 AM

Ако знаеш колко силно го прегръщам :wub:

#15 Потребителят е офлайн   IronHide Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 49
  • Регистрация: 10-September 10
  • Gender:Female

Публикувано: 12 January 2011 - 10:41 AM

Аз да попитам lizka, какво става с Дейв? Как е момчето и намериха ли се нови стопани?
User's Signature

Качена снимка

#16 Потребителят е офлайн   lizka Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 3074
  • Регистрация: 28-September 07
  • Gender:Female
  • Location:гр. Варна

Публикувано: 12 January 2011 - 11:06 AM

Доста време му трябваше на момчето да се стабилизира и да реши да се бори. В началото отказваше да се храни, беше унил. Започна антибиотик и вече седмица се храни добре и е жизнен, започна да качва килограми. Има си и чудни кандидати за него, младо семейство с две деца и кученце малка порода и малко на месеци. Търсим си транспорт за петък или събото до София, ще поема част от транспортните разходи. А дали чудото ще се случи зависи от това как той ще се държи с децата и другото кученце. Всички много се надяваме, че нещата ще се развият добре.
User's Signature

Качена снимка

#17 Потребителят е офлайн   IronHide Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 49
  • Регистрация: 10-September 10
  • Gender:Female

Публикувано: 12 January 2011 - 11:15 AM

Ох стискам палци тогава, всичко да мине добре и скоро да се срещне с новото си семейство!
User's Signature

Качена снимка

#18 Потребителят е офлайн   victoe_A6 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 45
  • Регистрация: 31-July 10
  • Gender:Female
  • Location:Sofia
  • Skype:

Публикувано: 12 January 2011 - 11:18 AM

Здравейте,
да изляза от анонимност - казвам се Ася и с голямо нетърпение очаквам новия член на семейството ни. Имаме дакел на 8 месеца, изключително добродушно и живнерадостно животно, еее болнав и кекав ама и ветовете ни помагат много, за да преодоляваме болестите бързо. Имаме две деца - момиче на почти 11 и момче на почти 6.
Като тийн имах сетер, за който си спомням със сълзи на очите, защото ни остави в един изключително драматичен за мен и майка ми момент.
Вече се подгатвяме за срещата ни с Дейв, броим дните. Надявам се всичко между него и дакелът ни Виктор да е ОК, всъщност не вярвам да има каквито и да е разправии, и така да можем да осигурим едни хубави старини на момчето.

#19 Потребителят е офлайн   IronHide Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 49
  • Регистрация: 10-September 10
  • Gender:Female

Публикувано: 12 January 2011 - 12:53 PM

victoe_A6, моите адмирации, че сте решили да дадете дом на Дейв :rc_036: Пожелавам ви много незабравими моменти заедно :wub:
User's Signature

Качена снимка

#20 Потребителят е офлайн   lizka Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 3074
  • Регистрация: 28-September 07
  • Gender:Female
  • Location:гр. Варна

Публикувано: 28 January 2011 - 05:50 PM

С огромно щастие пиша, че вече две седмици прекрасният Пиер е в новият си дом. Сърдечни благодарности на victoe_A6, че отвори домът й сърцето си и даде шанс на изстрадалият червен дявол. Тя и цялото й семейство са прекрасни хора и Пиер се чувства разкошно там. Оказа, се че е страдал повече от очакваното, при преглед заради влошено здраве са открити две съчми в тялото му, нищо чудно да има и още. Пиер има удебелен стомах и в момента се лекува, а едни от лекарствата може да пие и до края на живота си. Благодаря на Ася, че въпреки наложилите се постоянни грижи и лечение, те не се отказаха от момчето, който според докторите само изглежда възрастен, но е на не повече от 7 години. Всъщност след като позаглади косъма и се поуспокои той се подмлади. Благодаря и на всичките ми приятели, които насочиха средствата от календарите за покриване сметките за хотел на Пиер.

П.П. Може би се чудите защо го наричам Пиер. Ами неговите хора решиха, че е прекалено красив и трябва да има френско име
Ето и няколко снимичици от пътят му към щастиетов.

1. Във влака - "хм вие мен във влак ли ще ме возите, не ми харесва, предпочитам кола"
Прикачена снимка
Прикачена снимка

2. Адресникът
Прикачена снимка

3. Приятелчето
Прикачена снимка

4. Дечицата
Прикачена снимка
Прикачена снимка

5. Одеалцето
Прикачена снимка
Прикачена снимка

6. Последно чао
Прикачена снимка
Прикачена снимка

7. Няколко дни по-късно :wub:
Прикачена снимка
Прикачена снимка
Прикачена снимка
Прикачена снимка

Нямам снимки само с главният виновник това щастие да се случи. Ася благодаря ти още веднъж от сърце, ще се радвам и ти да се вкючиш в темичката :rc_036:
User's Signature

Качена снимка

  • (2 Страници) +
  • 1
  • 2
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни