Dog.bg Форуми : Въпрос за обучението

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (3 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Въпрос за обучението

#21 Потребителят е офлайн   Дури Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 7742
  • Регистрация: 25-October 05
  • Gender:Not Telling

Публикувано: 03 March 2007 - 04:01 PM

decho,това ,което писах по-горе са моите познания като следствие от интереса ми ,който имам към породата.Впрочем не само нок са ми слабост.Харесвам кане корсо,амстаф и ..дог.Тази нощ даже сънувах ,че имам 2 млади, женски, черни дога със звезда на гърдите.. oleeee Далече съм от мисълта да казвам какъв стопанин си ти.Не те познавам най-малкото.Само споделям каквото зная.Дано поне, малко от малко ,съм ти полезна ..Поздрави:Виктория

#22 Потребителят е офлайн   Apso Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2548
  • Регистрация: 19-October 04
  • Gender:Female
  • Location:Sofia
  • Interests:08886080270
  • Skype:

Публикувано: 03 March 2007 - 05:05 PM

decho, не се обиждай...имам толково лоши стопани пред своите очи .... Можеш да намериш книги за кучета автор Джон Фишер? вариант на руски http://petlife.ru/ar...list.html?id=12
дано ти помогне. има още и други автори но сега не вспомням имената, темата е зоопсихология
User's Signature

Кога човек взима ски- пьрво,той идва да се научи как да ходи на тях. Кога човек купува кола, то идва в училище да се научи как да кара тази кола. Но кога човек взима куче, вместо сам да научи как да общува със куче, той опитва да учи куче! Тотално объркана работа!
Качена снимка
училище

#23 Потребителят е офлайн   decho Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 26
  • Регистрация: 05-November 05
  • Location:Варна

Публикувано: 03 March 2007 - 06:07 PM

Ами не знам дали сам добър или лош стопанин. То това само кучето ми може да го каже.
Но се съмнявам да го направи :)
По принцип 90% от свободното си време отделям за него. В смисъл повече от това не мога.
Но сигурно е комбинация от няколко фактора поведението, не е само стопанина, не са
само гените, а всичко заедно. Както е и при хората. Много може да се възпитава едно дете
и да стане от него сериен убиец примерно. И гените му също може да са много добри.
Историята познава такива примери доста.
Но това е друга тема. Относно кучето, днес примерно го изведох из морската градина,
там на една поляна има доста кучета. И той се държа удивително добре, не се е сбил с никого, не е
ухапал никого. Дори когато други кучета се сбиха той не обърна внимание.
Това ме кара да си мисля, че просто площадката където го извеждам, той я приема като
своя територия. И заради това се кара с другите кучета там. Т.е. почва да развива собственическо
чувство. Както и охранително. Преди като малак не ме е пазил никога, докато отскоро започна
и такива неща да демонстрира.
Също така ми направи и друго впечатление. На тази полянка има различни породи. Имаше и още
един НОК по-малък от него. Като че ли те седят на страна, не са толкова игриви колкото другите
породи. Ако трябва да го кажа по друг начин , като че ли "се взимат насериозно" :)
Може би е присъщо на породата, може конкретно тези кучета да са били така, незнам. Но
това което виждам с очите си е именно така :)
Това обаче по никакъв начин не може да промени мисленето ми , че НОК са едни от
най-хубавите кучета, без да гледам развъдници и т.н. Аз имам куче просто защото обичам
животни, не за разплод, не за изложби и т.н. Дори не ме вълнува колко е породист,
по-важно е за мене е че е просто НОК :)

#24 Потребителят е офлайн   von rozzen Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 447
  • Регистрация: 24-December 05
  • Gender:Male
  • Location:gabrovo
  • Skype:

Публикувано: 03 March 2007 - 06:37 PM

Здравейте,прочетох всичко много на бързо,и ще отделиа ниаколко минути за да си кажя мнението;кучетата са като хората строго индивидуални!и както хората така и те преминават през различни периоди на развитие.ващето куче е на възраст в която хората прекарват пубертета, в този период знаете как сме се опитвали да се доказваме пред другите,било то момчета а представете си пред момичетата,тогава някой от нас са раздразнителни почти от всичко и не тарпиат никой,да ни казва каквото и да е,затова и в този период младежите се сбиват постоянно!малко се отплеснах,та кучето ви според мен,в момента е в период в които не иска да дели нищо с никое др куче,а още по вече ако е мъжко то вече маркира територия и т,н.та вие сте човека които триабва да му показва кое е правилно и кое не и да не му позволиавате да се даржи така с др.то триабва както да има обща подготовка така и да знае значението на думата НЕ,и не да означава НЕ!!!
поздрави и успех:von Rozzen

#25 Потребителят е офлайн   trenertg Икона

  • ветеринарен лекар -етолог
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2307
  • Регистрация: 22-December 04
  • Gender:Female
  • Location:Cофия
  • Interests:обучение на кучето , клинична етология и изследване на поведението при кучето и котката, зоопсихология .
    немско овчарко куче :) , боксер , мин пин
  • Skype:

Публикувано: 03 March 2007 - 07:24 PM

здравеи ,decho
смятам че проблема с твоето куче не е нерешим, в смисал в момента се изражда йерархия - това значи че ти трябва да си водещ фактор за поведение и да покажеш на кучето че трябва да ти се под4инява-von rozzen е прав за това.
желателно е да се види кучето - да се прецени характера му и да може да ти се даде савет как да подходиш наи правилно .

аз имам подобен проблем но вече с отраснало куче- 5 годишна нок , и с необходимите упражнения ве4е не е така агресивно кам себеподобни.

прочети темата за Силовите игри - там са обяснени много неща - както за йерархията така и как най безболезнено да покажеш на кучето "кои е шефа"

#26 Потребителят е офлайн   Дури Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 7742
  • Регистрация: 25-October 05
  • Gender:Not Telling

Публикувано: 03 March 2007 - 07:30 PM

Всички съвети ,които могат да се дадат тук биха били полезни, но след това идва най-важният момент: прилагането им на практика- което си изисква време.На първо място времето на стопанина да се занимава с кучето си..А ето какво е написал decho в първият си постинг:".. По принцип седи през повечето време абсолютно
сам на терасата, и ме вижда само вечер и сутринта."Тук могат да се изсипат куп идеи и конкретни предложения ,но ако той няма време да тренира показаните му упражнения и корекции..Забрави.decho,ако си от София(мисля ,че си нали така?)и имаш време има кой да ти покаже какво и що..Въпроса е дали имаш време да се занимаваш с кучето.. wink

#27 Потребителят е офлайн   lunabg Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 533
  • Регистрация: 31-August 05

Публикувано: 03 March 2007 - 11:06 PM

Малко ама много малко не съм съгласна с теб Вики. Първо незнам къде си чела, че родсловието обуславя харктера. Да по принцип така трябва да е и в повечето случаи може и да е така - но характер незначи дали кучето ти ще се бие с някое друго. Характера на дадена порода говори за тип на поведение, породни черти на поведение да бъда по точна. Кокера е игрив, санбернара е ленив, нюфа спасява всичко що види във водата, азиатеца пък е пазач.
Когато кучето ти е агресивно било то нок или не, много по голям процент е вероятността да е станал такъв не от липсата на родословие, а от погрешния начин на гледане. Но погрешен начин на гледане не в смисъл, че вижда кучето си само сутрин и вечер - има доста хора, които работят такава работа, че въпреки желанието си не могат да са по цял или дори по половин ден с кучетата си. Аз самата също съм на такава работа. За това пък сутрин и вечер, както и събота и неделя максимално се стремя да компенсирам по-голямата ми липса през деня. И повярвай, ми мойта Ника рядко страда от липса на внимание. Но малко се отклоних. Исках да кажа, че за да си реши проблема Дечо не е нужно да е по-цял ден с кучето си, а да разбере какви нужди има неговото куче, какъв тип куче е. Кучетата както хората са различни по темперамент - някои са спокойни, други лесно се палят, трети са непукисти и т.н.
Дечо моят съвет е първо да не изпадаш в паника, както фон росен много добре е обяснил, това е фаза, през която много кучета минават. Твойта цел е да не позволиш тази моментна фаза да се затвърди като тип поведение.
За това ще ти кажа, аз какво бих направила и съм правила с мойта Ника, която пък беше агресивна от страх като по-малка.
Първо и най-важното е да се наложиш като господар. Твойта дума е задължение, а НЕ-то ти е закон. Кажеш ли НЕ значи НЕ и нищо друго.
Второ - водене на каишка и само на каишка докато не се научи, че кучета не се нападат. Водиш си го на каишка минавате покрай куче, той почва да лае, да се дърпа - ти НЕ продължаваш така докато свикне.
Като вече малко от малко почне да слуша забраната ти, намираш женски кучета с които почваш да го събираш, после мъжки и така.
Не на последно място трябва да си достатъчно сигурен и спокоен.
И последно, че стана много дълго вече: В момента разхождам една нок заедно с мойта лигла, понеже стопанката му е в болница. Кучето е доста агресивно, когато си е в къщи спрямо чуждите, с мъжки кучета също, а понякога и с хора, които са му се сторили подозрителни. Говоря за облайване на хора и бой с други кучета. Аз обаче разхождайки го до сега не съм имала проблем с него. нито е залаял някого нито се е сбил с някое куче. Даже днес го оставих да се подуши с един едър мъжкар нок пазач на една автокъща понеже бях сигурна, че няма да стане нищо. И наистина беше така. Нито моя реагира - знаейки че онзи е по-стар и по-голям от него, нито другият реагира понеже е уверен в силата си, а пък и е куче, което по принцип не е агресивно.
Всичко това написах с идеята, че е важен подхода. Мен не ме беше страх, от това, което може да се случи, бях преценила ситуацията и се оказах права. Стопанката му със сигуност нямаше да го пусне при другото куче от страх да не стане нещо и по този начин ще му изгради асоциялно поведение.
Айде стига че дълго стана b)
Утре пак! nok
User's Signature

Качена снимка

#28 Потребителят е офлайн   Дури Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 7742
  • Регистрация: 25-October 05
  • Gender:Not Telling

Публикувано: 03 March 2007 - 11:18 PM

Ясно пиша ..На български език..Който иска разбира.Аз нямам нужда да се съгласява някой с мен.Аз споделям каквото зная.От контактите си с кучкари(някои с развъдници и на нок)от това което чета..Никак не държа някой да споделя моето виждане или да се съгласява с мен.Винаги е хубаво да има колкото се може повече мнения.Нали не е проблем ,че горе-изложеното е мое виждане за тези неща? l) Проблемите с моите кучета си решавам сама.И както казах по- горе едно куче е добри гени+добър стопанин.На кратко е това.Успех на всички в отглеждането,възпитанието и овладяването на собствените им кучовци! bgflag

#29 Потребителят е офлайн   DessyD Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 4080
  • Регистрация: 25-February 06
  • Gender:Male
  • Location:PLOVDIV, BG

Публикувано: 03 March 2007 - 11:41 PM

Цитат

аз имам подобен проблем но вече с отраснало куче- 5 годишна нок , и с необходимите упражнения ве4е не е така агресивно кам себеподобни.

прочети темата за Силовите игри  - там са обяснени много неща - както за йерархията така и как най безболезнено да покажеш на кучето "кои е шефа"

Моля, покажете ми линк към темата за силовите игри. Имам сходен проблем, но с мъжки родезийски риджбек. Ходим на училище и имаме определен напредък, но ми се ще да се запозная повече с проблема.
Съветвам и decho да се обърне към треньор, защото (споделям моя горчив опит) аз си мислех, че познавам добре моята порода и мога да се справя, но се оказа, че не познавам себе си и подхода ми към собственото ми куче е бил погрешен. В процеса на коригиране на проблема около кучето ми все по-често се сещах за филма "Мъжки времена", където в една от сцените прочутия Григор Вачков казваше "Едно е да искаш, друго е да можеш, а трето и четвърто да го направиш". В един момент ми стана ясно, че не е достатъчно само да си чел, трябва ти и практически опит, който треньорите натрупват с времето. Лично аз съм много благодарна на нашия треньор Кр. Георгиев, защото ми помага да разбера по-добре кучето си и неговите особености.
User's Signature

Това, което ни тревожи не е това, което НЕ ЗНАЕМ, а това, което ЗНАЕМ, ЧЕ НЕ Е ВЯРНО.
"Животът е трагедия за този, който чувства и комедия за този, който мисли" Фрасоа дьо Ларошфуко
"Можеш да победиш другите със собствените си доводи. Но да ги убедиш можеш само с техните."
Жозеф Жобер, "Мисли, максими и есета"
God says: Animals are my quite beings. Now they remain silent to cruelty but the day of reckoning they will talk!.." Mevlana Celaleddin Rumi

#30 Потребителят е офлайн   Дури Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 7742
  • Регистрация: 25-October 05
  • Gender:Not Telling

Публикувано: 04 March 2007 - 12:12 AM

super best Точно така-трябва да ви покаже какво- що"вещ в занаята";)А вие след това да се стремите да го правите точно както е показано wink Но..както е всеизвестно-както хората така и кучетата са различни.Трябва индивидуален подход.Най-добре да се обърнете към треньор,decho super best Много е вероятно вашето куче да няма лош характер ,а да си изживява пубертета буйно.Много е вероятно да му липсват упражнения,игри със стопанина му.Знам ли..то така по нета е едно ,а на живо е съвсем друга "бира"най-често.Та потърсете тренер,decho victoryVVV Ако сте от София и имате желание да спортувате с кучето си горещо ви препоръчвам Клуб за Спортна Дресура "Сириус"-прекрасни треньори имат.. worthy "На кучетата им е нужно за да се чувстват добре-упражнения,дисциплина,любов"това са думи на Сийзър Милан. wink

#31 Потребителят е офлайн   lizata Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1833
  • Регистрация: 09-July 06
  • Gender:Female
  • Location:Бургас
  • Interests:<br />

Публикувано: 12 March 2007 - 10:20 AM

здравей и от мен, аз съм Надя и имам бяла НОК
сега е на 8 месеца- Нерон (ако искате да го видите www.neral.piczo.com ) nok
не прочетох другитве съобщение затова ако повторя някой - сори bl)
като станат на година и половина някаде се опитват да покажат кои е шефа.Ако не успееш да му покажеш че ти си шефа,ще имаш доста проблеми
това е от мен
успех !

моля те, намалявай снимките и прочети правилата на нок форума

Прикачени файлове


User's Signature

Качена снимка

#32 Потребителят е офлайн   Ruffer Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5
  • Регистрация: 18-March 07

Публикувано: 18 March 2007 - 11:52 PM

Ами какво да ти кажа и аз имам такъв проблем но не отскоро.Алекс наближава двете годинки и от малък си пада побойник.Но има едно изключение "гаджето" съседското НОК :).Когато се запознаха той беше на три месеца а тя на две години (кака).Само към нея има респект и не и скача а само си играе но с другите кучета от игра го обръща на бой.

#33 Потребителят е офлайн   trenertg Икона

  • ветеринарен лекар -етолог
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2307
  • Регистрация: 22-December 04
  • Gender:Female
  • Location:Cофия
  • Interests:обучение на кучето , клинична етология и изследване на поведението при кучето и котката, зоопсихология .
    немско овчарко куче :) , боксер , мин пин
  • Skype:

Публикувано: 26 March 2007 - 10:33 AM

От скоро създадохме клуб за спорт с кучета - вече втора седмица работим

послушание

#34 Потребителят е офлайн   trenertg Икона

  • ветеринарен лекар -етолог
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2307
  • Регистрация: 22-December 04
  • Gender:Female
  • Location:Cофия
  • Interests:обучение на кучето , клинична етология и изследване на поведението при кучето и котката, зоопсихология .
    немско овчарко куче :) , боксер , мин пин
  • Skype:

Публикувано: 26 March 2007 - 11:04 AM

малко работа със саламчето

#35 Потребителят е офлайн   trenertg Икона

  • ветеринарен лекар -етолог
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2307
  • Регистрация: 22-December 04
  • Gender:Female
  • Location:Cофия
  • Interests:обучение на кучето , клинична етология и изследване на поведението при кучето и котката, зоопсихология .
    немско овчарко куче :) , боксер , мин пин
  • Skype:

Публикувано: 26 March 2007 - 11:07 AM

може да сме бебета но държим здраво

#36 Потребителят е офлайн   trenertg Икона

  • ветеринарен лекар -етолог
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2307
  • Регистрация: 22-December 04
  • Gender:Female
  • Location:Cофия
  • Interests:обучение на кучето , клинична етология и изследване на поведението при кучето и котката, зоопсихология .
    немско овчарко куче :) , боксер , мин пин
  • Skype:

Публикувано: 26 March 2007 - 11:10 AM

и малко ринг , че април има изложба и не трябва да се излагаме

#37 Потребителят е офлайн   jepeto Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 434
  • Регистрация: 22-March 07
  • Location:Sofia

Публикувано: 29 March 2007 - 02:37 AM

decho и всички други приятели здравейте !
ще си позвола да споделя моя опит,наблюдения и начини за решение на проблема ви с агресията при кучето НОК :
няма да дискутирам причините ,те са важни разбира се но и са в голяма част от всеки един постинг в смисъл достатачно много,че да се чуди човек от каде да започне и на какво да повярва ...моя съвет е на всичко!- възраст,ген,послушание и наи-вече според мен неразбиране ,защото НОКа ако ви разбира (може да си обясни) какво искате от него ,безприкословно го изпълнява !(естественно като сте успели да спечелите доверието и уважението му !)-но не с Бой! защото с бой ,кучето се научава да изпълнява но от страх и не е ясно до кои момент ще ви слуша(наи-малкото) а в същото време то не ви уважава и губи доверието си към вас ,което автоматично го прави полу инвалид в породата ,а вас половин човек в очите му !
Та :
-ако се опитва да ви докаже ,4е ще става в този парк така както то си е решило ,започнете от там ,то трябва да промени това си разбиране !
-не ходете в този парк поне седмица но минавайте всяка вечер в непосредствена близост като държите ку4ето на къс повод и го карате да изпълнява някакви команди ,дори и наи-простата да е,седни, изпълни ли я го похвалете в началото само с думи ,без да го галите ,постепенно поотпускайте вода4а(дължината на кайшката) като правете всичко възможно кучето да разбира ,4е получава свобода след изпълнението на зададената команда .Важно е също ,при неизпълнение ,да му отнемате свободата и с държанието си да му показвате ,4е сте недоволен ,добре е и нарочно да му занижавате самочувствието да поискате да изпълни нещо ,което сам знаете ,че му е почти неясно какво е ,така то само си сваля акциите в собствените си очи ,важно е двете неща да вървът успоредно,за да не се отразяват негативно на животното ,но и да има желания ефект -просто да промените самочувствието му ,да изградите друга представа за разбиране и послушание и да усетите колко щастливо , гордо и доволно от себе си се чувства ,когато ви ВИЖДА колко ви прави щастливо с послушанието си .
След седмица или две (зависи от генетичната обремененост на ку4ето) wink ,може отправяйки се пак към същия парк да го изненадате и директно да влезете вътре .Но повода стегнат и преминавате не към разходка а към същата терапия описана от горе .Обу4ение за респек,самочувствие ,удовлетвореност и съжаление !или просто преси4ате парка ,без никакво спиране .
Постепенно разширявайте речника си ,комуникирайте с ку4ето без да мислите кои ще ви вземе за луд ,това е от изключителна важност за да може то да разбере,4е както ви се подчинява у дома ,така трябва да го прави и на вън r)
-!!! направете след това пак едноседмична разходка само в периферията на парка ,без да влизате вътре и не избързвайте ,ТЪРПЕНИЕ,може да забележите ,4е то ве4е ви слуша страшно и ви се подчинява но е по-важно това да стане перманентно ,навик а не цел за да достига то до своята .След още една седмица на същата терапия,вземете от някои познат ,послушно ку4е,изведете ги повод до повод но сам и влезте с тях в забранения парк ,нищо не правете просто ги разходете ,като спирате от време на време да вдигнат крак прилагаите един номер за набиване на подчинение в главата,малко е гадно но има ефект особенно е за тежки случай и не прекалявайте де !- вдигне ли крак ,оставяте го да започне да припишква или да души и с ясен твърд глас му кажете ,стига,-,тръгни, или каквото си изберете но трябва да е дума която ще използвате универсално и за в будеще ,та казвате я и дърпате рязко водача ,без да му давате шанс да завърши започнатото .
-на 4етвъртата седмица ,запо4нете да влизате в парка всеки ден или през ден (зависи до колко сте успели в промяната) и пак същото на вода4 и никакви глезотии -никакви! само тренировки на команди ,прости4ки (седни-стани ) и винаги,ВИНАГИ ! ясно да ви личи колко сте доволен ,галете го ,хвалете го с нежни думи ,но друга аванта никаква и само на повод .
-на петата седмица(или зависи от промяната) изведете го с друго ку4е в парка ,намерете им място кадето да могат да поиграят на свобода но не пове4е от 5-10мин. и слагате повода отново веднага ,като след като е бил без него ,го хвалете и галете ,постоянно пред другото ку4е и без повод му се радваите
-на другия ден се разходете с ку4ето както през първата седмица само в периферията на парка и никакво влизане вътре ,не го тренирайте .нищо неискайте от него ,нищо ,просто разходка ,ако се дърпа и ви тегли към парка му се скарайте няколко пъти и го приберете.
-на следващия ден пак същото но не го прибирайте а го наказвайте със команди ,седни-легни-стани ,след като останете удовлетворен от изпълненията ,не го галете ,не го хвалете а просто го накарайте да седи на едно място и влезте в парка сам (оставете водача да му виси на врата,ваобще водача не му го махайте поне първите 3-4 месеца ,нека да си му виси) ,влезте в парка и го повикайте ,когато дойде го похвалете зарадвайте му се и си направете една хубава разходка ,оставете го да играе но с вас ,играйте с него но се опитвайте вие да поставяте елементарни условия в играта
-на следващия ден ,отново го изведете в парка но с две ку4ета с които ве4е е бил там .
-нека ку4етата си играят (стопаните им да ги остават на свобода) вие оба4е през това време започвате последната фаза подчинението в райската градина ,то е на същия принцип както през първата седмица но е вътре ,като се опитвайте 50/50 да е с компания и без .(през ден)
НИКАКВА СИЛА или БОЙ
а ако искате да го изпитате преди да му дадете пълна свобода ,просто накараите някои от приятелите ви да го повика при себе си ,докато вие сте му казали да седи на място !- има шанс първия път да се заблуди,ясно му покажете каде трябва да седи ,неприбягвайте веднага към лоши думи и наказания !
-приятеля ви го повиква но без да му казва името ,в момента в който ку4ето ви си остане на мястото и ви погледне в очите ,го похвалете и погалете ,то вероятно ще стане веднага ,мислейки 4е до там са свършили задълженията му -в никакъв случай не го оставяйте да се разсее ,трябва ясно да разбере 4е е згрешило ,повода дръжте в ръка и му отнемайте от дължината за да му показвате ,4е нещо неправи както трябва ,наказваите го с( седни-стани-легни) а за команда върху която трябва да се фокосира е ,на място!, нея я произнасяйте по-разли4но от останалите ! /вие трябва да му разрешите да стане и да му е като награда/
-нека приятеля ви го повика отново но по име този път !
ако си остане на място похвалете го ,махнете му за няколко минути дори повода ,но само ако не е мръднало от мястото си ,и го псунете да поиграе ,но за малко !
-ако ли стане и отиде при приятеля ви ,веднага на къс повод станете и го изведете от градинката без нищо да му говорите поне 5мин. приберете го в къщи и го затворете някаде само за 20-30мин. после го пуснете но не го галете !
-и така до пълно подчинение .
/доста дългичко обяснение но...така е като няма чат тук :(/
ПОЖЕЛАВАМ ВИ ТЪРПЕНИЕ ! И УСПЕХ НА КУЧЕНЦЕТО 1super
колкото по-скоро запо4нете толко по-лесно и бързо ще се справите защото възрастта и лошите навици имат значение !
м.д. след като постигнете успех в горното ще видите ,че плодовете ,резолтатите които ще жънете ще бъдат невероятни в много други отношения и ще се множат и множат с времето ,но е ВАЖНО да не спирате по средата ,трябва да затворите цикала на УВАЖЕНИЕ,ПОДчИНЕНИЕ,УДОВЛЕТВОРЕНОСТ cheers
п.п. това което си делят Алиса и дядоЙоцо е любимата му играчка !
съжелявам за правописа но постоянно се бъркам и минавам от кирилица на латиница а съм и много отнесен започна ли да пиша .
decho -мисла,4е си късметлия ,защото дяволчето е в главата на всеки и е много трудно при добрички или слабохарактерни ,пасивни кученца да го откриеш и използваш за да му покажеш ясно кои дерижира оркестъра ,докато при теб нещата са супер лесни и парка ти е добре дошъл ;)

Прикачени файлове


User's Signature

няма невъзможни мечти !-има невъзможни хора !

http://zangygraphics...ges/dogs/10.gif

#38 Потребителят е офлайн   jepeto Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 434
  • Регистрация: 22-March 07
  • Location:Sofia

Публикувано: 29 March 2007 - 02:54 AM

Дами и Господа вземете нещата в свой ръце ! за да не си ги ouu
днес ку4ето може да не ви слуша в парка ,утре няма да ви слуша в живота !
-като всяко друго живо същество то търси своя път и ако не му го посочите поема по този които му се струва наи-удобен !
c) d)
User's Signature

няма невъзможни мечти !-има невъзможни хора !

http://zangygraphics...ges/dogs/10.gif

#39 Потребителят е офлайн   jepeto Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 434
  • Регистрация: 22-March 07
  • Location:Sofia

Публикувано: 29 March 2007 - 03:06 AM

ще ви дам един пример :
въпроса е свързан с послушанието на немската овчарка а изводите си ги правете сами !
-знаете ли защо немските овшарки не ги използват за впрегатни ку4ета ?!
защото когато кажеш на НОКа ,-на пред !, и той повежда шейната безпрекословно в посоката която сте му задали и ако на пътя ви има невидим покрит трап със сняг или пукнатина в леда ,овчарката няма да го заобиколи въпреки,4е усеща опасността ... d)
докато хъскито ще смени посоката на своя глава но няма да ви пребие !
/това естествено е в кръга на шегата ,но казва много надявам се! /
м.д. моля всички собственици на хъскита да не приемат като обида горното! wink
Освен това забравих да допълна ,4е след като намерите пътя към разума на кучето ,тогава е важно и да овладеете агресията ,тя не трябва да се задържа в него ,това няма да стане ако го научите да я контролира ,започнете със заповеди за атака (пази се -скарай се - дръж ->горе/доло,ръка,крак,врат<-на по-късен етап!) без значение какво ,но за препоръчване в началото да са прости предмети и чак в крайната фаза да преминете към приятелска помощ ,никога оба4е не върху себе си ! -като при командите за агресия ку4ето трябва да ви е безприкословно подчинено ,така 4е кажете ли му ,остави, да се подчини на мига(постига се лесно с подхвърляне на пръчка ,в по-късен етап с кокъл или любима играчка) .За сега се съсредоточете в наи-важната първата фаза ,нямате време за губете ,то вече работи против вас -но го правете с търпение и постоянство и ще видите колко бързо ще напреднете,4е чак ще се чудите какво да му измисляте за да го изпълнява .
Аз дядоЙоцо го бях научил да си хвърля пликчето с акото в кофите ,както и кажа ли му да събере боклука и той започваше да разчиства района ,дори наи-любимото му ,,пиле,, като му кажех да го забрави и го изхвърляше :).
Е после му давах друго де -чак такъв садист не съм:)
User's Signature

няма невъзможни мечти !-има невъзможни хора !

http://zangygraphics...ges/dogs/10.gif

#40 Потребителят е офлайн   jepeto Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 434
  • Регистрация: 22-March 07
  • Location:Sofia

Публикувано: 29 March 2007 - 05:02 AM

и още един съвет към всички ,които са привърженици на дресирането с по4ерпка (подкуп)
-неразрешавайте на ку4ето ви да поема храна извън дома по никакъв повод ,дори и от вас !
ако неискате да се рови в боклуците ,да бъде отровено ,откраднато или наи-малко то трябва да знае каде то4но му е мястото за хранене ,така дори няма да ви бута и то4и лиги при масата докато ядете (стига да не го свикнете да му давате по нещо от чинията си -не го правете )!
с възрастта когато то самото проумее за какво става дума ,могат да се правят и изключения но на него трябва да му е апсолютно ясно,4е това е по изключение !
/това е моето лично мнение и неискам сега да предизвиквам дебати по този въпрос -моляви !/
--->!!!всяко правило важи точно до първото изключение ,направите ли го ,после мноооого ще ви е трудно отново да го затвърдите ,така 4е животинчето да разбере разликата -това поне за мен беше едно от наи-трудните неща!!!<---
непоемайте излишни рискове ,защото ще отидат много часове работа на вятъра ,само заради едната глезотия
/това трябва да е ясно и на всички хора които влизат в контакт с кучето ви -никакви компромиси с правилата !/
User's Signature

няма невъзможни мечти !-има невъзможни хора !

http://zangygraphics...ges/dogs/10.gif

  • (3 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни