Dog.bg Форуми : Лейди от Бургас има нужда от спешна помощ!!!

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (11 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Последна »
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Лейди от Бургас има нужда от спешна помощ!!!

#1 Потребителят е офлайн   Ch@Rlie Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 650
  • Регистрация: 26-October 09
  • Gender:Female
  • Location:Бургас

Публикувано: 27 December 2010 - 09:05 PM

Здравейте! Преди няколко часа не мислих, че трябва да отварям поредна тема за поредната позната история. Сега обаче съм на друго мнение, запленена от едно невероятно и много специално същество, което заслужава всичкото щастие на света - най-малкото, което мога да направя е да ви го представя с надежда, че нейното коледно чудо ще се случи. Нейната история: вчера на изхода за бургаското село Ливада се натъкнах на потресаваща гледка, не мога да опиша с думи съществото, което обикаляше пътя... Високо черно и ... хора, толкова слабо, че в първия момент не можеш да разбереш какво е всъщност... наистина не мога да ви опиша за каква слабост става дума, не мога... Беше изтощено и в насрещното мина една кола, която за малко да го блъсне, защото не може да се движи много бързо и е видимо дезориентирано. Спрях с колата и тръгнахме след него да го нахраним с приятеля ми. Първоначално избяга, но след няколко мили думи и миризма на храна веднага дойде, лазейки... Не мога да ви опиша как изяде храната, която му дадохме... Мислихме как да го вземем, но бяхме четирима души с пълен багажник и нямаше начин, защото то е доста едро, въпреки че е като вейка. Всички се разревахме, повярвайте, защото то тръгна след колата.......................:(((( Убедена съм, че е домашно, явно някой го е изхвърлил там с колата си и то затова тръгва към колите.
И така тази вечер с приятеля ми се върнахме на мястото с надежда да открием Лейди. Валеше и беше тъмно и след много свиркания и викания и разговор със строги патрулиращи полицаи решихме, че няма шанс да я открием. Обратен завой и ............ЧУДО...............Лейди от Ливада размаха опашка срамежливо пред колата. Не мога да ви опиша как се зарадвахме. Качихме я в колата й я откарахме. Лейди е прекрасно възпитана, 100% не е случайно куче дори ми изглежда като някаква ловджийска порода. На повод ходи като куче от глутницата на Сийзър Милан, абсолютно спокойна е и в кола. Ако видите как се храни, няма начин да не се разплачете....как пие вода, Боже мой..... Нечовешко е... За съжаление не можем да я задържим и утре ще я закараме в бургаския приют. Това, което най-много ме притеснява е, че тя не изглежда добре здравословно. Стомаха и е подут и едва ли е от храна. Моля се това, което правим да е добро, а не обратното. Вижте я..........най- прекрасната..........

Снимка (и)

  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка

User's Signature

Качена снимка

#2 Потребителят е офлайн   ShiBumi_GirL Икона

  • Dog Lover
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 9508
  • Регистрация: 21-January 08
  • Gender:Not Telling
  • Interests:Dogs,Schutzhund,BH, IPO

Публикувано: 27 December 2010 - 09:09 PM

възможно ли е да е бременна или да е пиометра?Браво че сте се върнали за нея нямало е да изкара много в този студ и глад. :rc_036:
User's Signature

Dog Lover
The Ultimate Breed-German Shepherd Dog!!!
Качена снимка
[url=http://www.minidog.info]Качена снимка

#3 Потребителят е офлайн   Ch@Rlie Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 650
  • Регистрация: 26-October 09
  • Gender:Female
  • Location:Бургас

Публикувано: 27 December 2010 - 09:13 PM

Не знам. Никога не съм гледала женско куче и не знам как да разбера, но и аз си го помислих... Изоставена е поне от месец според мен. Напудрих я с Тапилан, защото само с това разполагам в момента и ми направи впечатление, че не й е приятно да й пипат корема, вероятно я боли. Много се чеше, има страшно много паразити и утре ще се опитам поне един Адвантикс да й купя. Моля се (знам, че е лудост) някой да й предложи поне временен дом, за да я заведем на вет.
User's Signature

Качена снимка

#4 Потребителят е офлайн   Снуупи Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 485
  • Регистрация: 18-September 09
  • Gender:Female
  • Location:Бургас
  • Interests:Кучета,Дизайн,Туризъм,Фотография
  • Skype:

Публикувано: 27 December 2010 - 09:30 PM

Потресаващо е,толкова съжалявам, че няма алтернатива различна от тази намираща се на Пода...
User's Signature

Липсваш ми момченце, никога няма да те забравя....спи спокойно и ме чакай...там някъде пак ще се срещнем. Чарли - (27.06.1995г - 26.12.2009г)
* АЗ ПОДКРЕПЯМ *
Качена снимка

#5 Потребителят е офлайн   migla Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 146
  • Регистрация: 23-September 09

Публикувано: 27 December 2010 - 09:51 PM

Моля, задръжте Лейди поне за два дни... за да се опитаме да намерим някакъв временен вариянт... Болно и слабо животно няма никакъв шанс там!вижте
User's Signature

Качена снимка

#6 Потребителят е офлайн   Ch@Rlie Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 650
  • Регистрация: 26-October 09
  • Gender:Female
  • Location:Бургас

Публикувано: 27 December 2010 - 09:51 PM

Лейди е истинска дама с аристократични обноски - спокойна и уравновесена, не лае, не буйства и не пишка вкъщи. Обноските й при хранене са малко грубички, но то е разбираемо при положението, в което е била. Ако не ми вярвате, вижте този интелигентен поглед.

Снимка (и)

  • Прикачена снимка

User's Signature

Качена снимка

#7 Потребителят е офлайн   Ch@Rlie Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 650
  • Регистрация: 26-October 09
  • Gender:Female
  • Location:Бургас

Публикувано: 27 December 2010 - 09:57 PM

Искам да добавя, че е младо куче, ако се съди по зъбите й и характера. На снимките не се вижда колко е мил погледа й и явно не е особено фотогенична, защото на живо е в пъти по-очарователна дама. Проблемът е, че в момента е в нелегалност, където сме я настанили и няма да има как да я извеждам на разходка.

Не знам какво да правя, толкова искам да я задържа... в момента звъним на приятели с дворове да ги молим за подслон....
User's Signature

Качена снимка

#8 Потребителят е офлайн   Ch@Rlie Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 650
  • Регистрация: 26-October 09
  • Gender:Female
  • Location:Бургас

Публикувано: 27 December 2010 - 10:11 PM

Намерихме вариант за 2 дни, но в Българово, ще я закараме, след като приятелят ми свърши работа. Моля, ако някой може да ми помогне през деня да я заведем на ветеринар! Много ви моля, Лейди е прекрасна, Коледа е!!!
User's Signature

Качена снимка

#9 Потребителят е офлайн   taraT Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 517
  • Регистрация: 06-October 07
  • Gender:Female
  • Location:Бургас
  • Interests:ВЕО,дизайн,риболов,оф-роуд

Публикувано: 27 December 2010 - 10:22 PM

Чарли ,звънни ми утре по което време и да е на 0896 618 221 .Ще ти помогна за вета.
Поздравления за доброто , което правите за момичето.И наистина в никакъв случай в приюта.Там шанс няма!Да стискаме палци и да се надяваме и за това момиче късмета да не го изоставя,не и след като е срещнала вас!Качена снимка
User's Signature

Качена снимка



"Само слабите се стремят към порядък,силните владеят хаоса!"

#10 Потребителят е офлайн   Ch@Rlie Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 650
  • Регистрация: 26-October 09
  • Gender:Female
  • Location:Бургас

Публикувано: 27 December 2010 - 10:33 PM

ТараТ, невероятна си :rc_036: Гордея се, че познавам човек като теб :rc_036: :rc_036: :rc_036:

Ако разхождаш твоите сладури, може да се срещнем на стадиона да се оговорим как е най-удобно за теб. Благодаря ти!
User's Signature

Качена снимка

#11 Потребителят е офлайн   taraT Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 517
  • Регистрация: 06-October 07
  • Gender:Female
  • Location:Бургас
  • Interests:ВЕО,дизайн,риболов,оф-роуд

Публикувано: 27 December 2010 - 10:42 PM

Утре към 8 и 30 ще съм там.За корема.Премери температурата.Нормална е от 38,3 до 39.Ако е бременна ,за да и личи толкова много трябва да е в последните седмици на бременноста.Провери и в такъв случай гърдите.Би трябвало и те да са уголемени.Ако е възпаление/пиометра/би трябвало да има изтечение от вулвата.Затова ,ако има възможност и сложи някакъв светъл чаршаф или хавлия.Така лесно ще си проличи ,ако има някакво течение от нея.Много женски кучета се ближат и почистват постоянно и е трудно да се установи ,ако е на пъстра постелка все ще останат някакви петънца.Това е важно ,за да можем да дадем повече инфо утре на вета.Искренно се надявам да не е последното.
User's Signature

Качена снимка



"Само слабите се стремят към порядък,силните владеят хаоса!"

#12 Потребителят е офлайн   katia n Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 424
  • Регистрация: 19-March 10

Публикувано: 27 December 2010 - 10:51 PM

Много красиво куче :ab_041: И смятам, че е и фотогенична. Ще стискам палци да няма сериозен медицински проблем и да се намери по- скоро топъл дом за красавицата :ba_025:

#13 Потребителят е офлайн   Ch@Rlie Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 650
  • Регистрация: 26-October 09
  • Gender:Female
  • Location:Бургас

Публикувано: 27 December 2010 - 11:02 PM

На стадиона сме в 8 и 30 :) Ще последвам съветите ти, ТараТ, но мисля, че донякъде установих проблема. Лейди се е изакала милата и какво да ти кажа - похапвала е треви, дървеса, царевица и кой знае какъв друг фураж:( Продуктът дори не мирише, представете си...
User's Signature

Качена снимка

#14 Потребителят е офлайн   GAG Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1034
  • Регистрация: 11-May 09
  • Gender:Female
  • Location:VT

Публикувано: 27 December 2010 - 11:14 PM

Чарли Качена снимка
Внимавай само със захранването, нека е по-малко и по-начесто, да не стане фал.

А лейди ще стане слънце като качи някой и др. килограм, страшно е красива!
User's Signature

We make a Living by what we get... We make a Life by what we give...

#15 Потребителят е офлайн   Ch@Rlie Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 650
  • Регистрация: 26-October 09
  • Gender:Female
  • Location:Бургас

Публикувано: 28 December 2010 - 01:41 PM

Здравейте на всички, които стискат палци на Лейди! Имаме добри новини - момичето изглежда здраво и явно ще се оправи само с храна и внимание. Днес заедно с ТараТ я заведохме на вет. Направиха й общ преглед и нищо обезпокоително не се откри. Обезпаразитихме я външно, биха й малко витаминки и антибиотик. Всички, които я видяха бяха потресени от начина, по който изглежда милото - слабо, слабо... Въпреки това тя се чувства добре и се радва и подскача, душка доста по пътя и всичко и е интересно. Както се очакваше е съвсем млада, може дори да няма годинка. Освен нас с ТараТ мишочката си намери веднага и още една фенка, която стоя с нас по време на целия преглед и дори и дадох телефона си в случай, че реши да бъде късметлийката, която да вземе Лейди. Като казвам късметлийка никак не преувеличавам, Лейди е ужасно умно куче и носи много любов у себе си. За една нощ явно се е привързала по някакъв начин към мен и ме търси с поглед постоянно. Това ме разбива, защото аз съм абсолютно безсилна да направя нещо съществено за нея...........:(((( Днес трябва да я закараме в Българово при хора, които не обичат животни и сърцето ми е свито постоянно. Не мога да спра да се надявам на друг вариант за нея. Лейди би се чувствала много добре и в къща с двор, стига да има сухо и топло местенце. Не лае, не прави пакости и е най-милото създание на света. Обичам я!

ПС: ТараТ за пореден път БЛАГОДАРЯ ТИ!! Имаш златно сърце :rc_036:
User's Signature

Качена снимка

#16 Потребителят е офлайн   lgdani Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 582
  • Регистрация: 16-November 06
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 28 December 2010 - 03:48 PM

Може и да съм пристрастна, защото си имам у дома такова момче, но си представям това куче с 15 кг. повече и не мога да се отърва от чувството, че страшно много ще прилича на лабрадор. Не мога да преценя големината на гръдния кош и на лапите, но все така ми се струва и не ми излиза от главата това момиче. Дано намерите по-добър от възможния в момента дом и най-добрите стопани за нея.

#17 Потребителят е офлайн   Ch@Rlie Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 650
  • Регистрация: 26-October 09
  • Gender:Female
  • Location:Бургас

Публикувано: 28 December 2010 - 04:22 PM

Ами, струва ми се, че е по-високо и по-принцип има по-издължена форма на тялото и главата от лабрадор - на мен ми прилича страшно много на куцхаард (може да бъркам породата), но те са кафяво с бяло, а нашето момиче е с черна лъскава козина. Много елегантно куче ще стане като напълнее. Опашката и е отрязана като на ловно, не съвсем до край, има си малко опашленце оставено, което размахва постоянно. Но характера й е абсолютно лабрадорски, мило, добричко, умничко, само те гледа в очите да не обърка нещо. Много е смешна, защото постоянно ми дава лапа, без да я карам. Стоварва си голямата лапа върху скута ми или ръката сякаш ми казва стой тук, не ме оставяй:(
User's Signature

Качена снимка

#18 Потребителят е офлайн   ShiBumi_GirL Икона

  • Dog Lover
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 9508
  • Регистрация: 21-January 08
  • Gender:Not Telling
  • Interests:Dogs,Schutzhund,BH, IPO

Публикувано: 28 December 2010 - 04:24 PM

на мен ми прилича на някакво гонче,но породата не еот значение голяма е чаровница сигурна съм,че и без порода ще грабне бързо нечие сърце :wub: (малко ми напомня на моя черен дедко ,който почина преди няколко месеца)
User's Signature

Dog Lover
The Ultimate Breed-German Shepherd Dog!!!
Качена снимка
[url=http://www.minidog.info]Качена снимка

#19 Потребителят е офлайн   Ch@Rlie Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 650
  • Регистрация: 26-October 09
  • Gender:Female
  • Location:Бургас

Публикувано: 28 December 2010 - 04:45 PM

Ха, дано по-скоро грабне нечие сърце, защото след няколко часа ще смени квартирата с друга, чийто хазяи не знам как ще се грижат за нея. Определено тя има нужда от внимание и по-специално отношение - страшно е стресирана и търси ласки:( Сравнявам я с моя лигльо, който едва-едва с отегчение придъвква пиле с ориз и какви ли още не манджи сготвени за него. Гранули не вкусва. Избощо не слуша и по-скоро се чуди каква беля да сътвори. А Лейди е куче - войник - яде гранулките с ентусиазъм, никакви бели не е направила и дори звук не издава :wub:

Рових се в нета и съм 100% убедена, че е някаква кръстоска с пойнтер. Вижте тази снимка - Лейди ще изглежда точно така, като наддебелее малко.

Снимка (и)

  • Прикачена снимка

User's Signature

Качена снимка

#20 Потребителят е офлайн   Ch@Rlie Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 650
  • Регистрация: 26-October 09
  • Gender:Female
  • Location:Бургас

Публикувано: 28 December 2010 - 06:01 PM

Намерихме дом на Лейди за няколко дни на друго място и сме много щастливи :af_089: МОмичето отива при бивш мой колега, който е любител на животните. Освен това ще бъде в Меден рудник и ще ходя да я храня:) Ако някой има възможност да помогне да й измислим някаква къщичка ще съм страшно благодарна. Засега разполагам с една кухненска маса, която мисля да използвам за покрив и конструкция, а отстрани да я облепим с найлони, но не знам какво ще се получи. Сстискайте палци към 8 часа тръгваме към новата квартира на Лейди!
User's Signature

Качена снимка

  • (11 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Последна »
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни