Dog.bg Форуми : Лейди от Бургас има нужда от спешна помощ!!!

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (11 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Последна »
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Лейди от Бургас има нужда от спешна помощ!!!

#41 Потребителят е офлайн   Ch@Rlie Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 650
  • Регистрация: 26-October 09
  • Gender:Female
  • Location:Бургас

Публикувано: 07 January 2011 - 05:15 PM

Пуснала съм, GUSH4E, но засега няма резултат.

http://www.facebook....108482009173242
User's Signature

Качена снимка

#42 Потребителят е офлайн   Ch@Rlie Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 650
  • Регистрация: 26-October 09
  • Gender:Female
  • Location:Бургас

Публикувано: 07 January 2011 - 05:41 PM

Поредна греда за Лейди :dh_188: Съседите на моя колега не я искат там, защото лае и вие... Даже са влезли в имота му и са я пуснали... Съкрошена съм... :dh_188:
Кажете какъв е начина да накараш ловно куче да не лае.
User's Signature

Качена снимка

#43 Потребителят е офлайн   GUSH4E Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 28
  • Регистрация: 09-December 10

Публикувано: 07 January 2011 - 09:55 PM

Как така са я пуснали,къде са я пуснали,мамка им гадове? Пък и нали тоя човек има и други кучета,само Лейди ли вие и лае ?

#44 Потребителят е офлайн   Ch@Rlie Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 650
  • Регистрация: 26-October 09
  • Gender:Female
  • Location:Бургас

Публикувано: 08 January 2011 - 01:51 PM

Оказа се, че не са я пуснали съседите. Сега отивам да видя каква е тази мистерия. Явно някой е влязал и е отворил заграждението й, но пък др. куче е останало затворено. Мистерия...
User's Signature

Качена снимка

#45 Потребителят е офлайн   Ch@Rlie Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 650
  • Регистрация: 26-October 09
  • Gender:Female
  • Location:Бургас

Публикувано: 08 January 2011 - 04:51 PM

Е, приятели оказа се, че наистина имаме едно много, ама много умно момиче, което явно е решило, че навън ще му е по-добре. Пробило си е дупка в оградата и разбира се, излязло на слънце да направи малко тен :ab_041: Опасна щека, ей :ab_041:
Днес правихме специална фотосесия за една специална дама. Поствам 2-3 снимки, а малко по-късно ще ви представя и цялата фотосеси :smile:


Ето така си се печем на слънце

Снимка (и)

  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка

User's Signature

Качена снимка

#46 Потребителят е офлайн   GUSH4E Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 28
  • Регистрация: 09-December 10

Публикувано: 08 January 2011 - 07:00 PM

Ехоооооо какво е положението с Лейди,все още там ли е или не??? Пишете моля Ви,какво е развитието ! :dh_188:

#47 Потребителят е офлайн   GUSH4E Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 28
  • Регистрация: 09-December 10

Публикувано: 08 January 2011 - 07:04 PM

О извинявам се ,нещо ми е станало с компа и сега ми зареди новите отговори :) Браво на дамата :ab_041: и аз имам подобно куче,мъж е той обаче и наистина са много игриви и изобритателни :dog:

#48 Потребителят е офлайн   Ch@Rlie Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 650
  • Регистрация: 26-October 09
  • Gender:Female
  • Location:Бургас

Публикувано: 10 January 2011 - 02:46 PM

Здравейте, приятели! Отново лоши новини за Лейди. Момичето излязло само от заграждението си и овършало съседските дворове. Да не говорим, че е съсипала оградата на заграждението. Колегата ми все още не знае, но скоро съседите му ще му кажат и тогава едва ли ще мога да задържа Лейди на това място. Мисля ли мисля какво да предприема, но като няма алтернативи... Вчера двете момичета получиха подаръци от Фондация "Приятели на животните" - Бургас - лакомства и храна. Такава радост за лакомствата, нямам думи... А сега си мисля, че сигурно ще се наложи да ги върнем. Приятелят ми, без който не мога да се справя, е доста ядосан и на двете, защото ги гонихме поне 2 часа в ужасна кал и студ, докато успеем да ги вкараме в заграждението. Не искат маймуните да стоят затворени. Днес се моля да не са излизали, а вечерта ще ги вържем с нещо, че вчера не разполагахме с нищо подходящо.
С две думи: това красиво момиче може скоро да се озове в Бургаския приют. Ако има някой от региона на Бургас с двор, който може да я подслони, аз ще осигуря всички необходими грижи и храна, а може да се договорим и за някакъв наем. Надявам се, че някой ще отвори сърцето си, трудно е да направиш добро в днешно време, знам, но пък по-голямо удовлетворение от това няма.

Снимка (и)

  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка

User's Signature

Качена снимка

#49 Потребителят е офлайн   tuty Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 1056
  • Регистрация: 25-July 07
  • Gender:Female
  • Location:Димитровград

Публикувано: 10 January 2011 - 10:03 PM

Пишете за приют, а поне ваксинирана ли е? Ако не е, по-добре не я водете, подписвате й смъртната присъда.
User's Signature

Всеки ден в България умират десетки кучета от човешка ръка.Ако и ти си против нечестните убийства на кучета, сложи това под подписа си.Нека помогнем на най-добрите приятели на човека да живеят в този суров и нечестен живот.

#50 Потребителят е офлайн   taraT Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 517
  • Регистрация: 06-October 07
  • Gender:Female
  • Location:Бургас
  • Interests:ВЕО,дизайн,риболов,оф-роуд

Публикувано: 10 January 2011 - 10:28 PM

Чарли,за съжаление в момента нищо не мога да направя и да ти помогна!Дали си пуснала обява във форума на "Налов.бг"
Ако искаш мога да пусна темичка там.Само с това мога да ти бъда за сега полезна.
User's Signature

Качена снимка



"Само слабите се стремят към порядък,силните владеят хаоса!"

#51 Потребителят е офлайн   Ch@Rlie Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 650
  • Регистрация: 26-October 09
  • Gender:Female
  • Location:Бургас

Публикувано: 10 January 2011 - 11:18 PM

Планирам да я ваксинирам, исках също да я кастрирам, но мисля, че няма да успея. За съжаление Лейди има нужда някой да й отдели малко внимание, съвсем мъничко, за да я социализира. Имам време до събота да й намеря др. дом - временен или постоянен. Все още не мога да асимилирам ситуацията и да повярвам, че ще се наложи да я дадем в приюта. Никой не ми е писал до този момент за нея :( Но напълно обяснимо - хората подарявам породисти кучета и то още малки и сладки (лабрадори, хъскита, шар пей и какво ли още не)...
Ще кажа само, че за малкото време, в което се грижа за Лейди, вече виждам в нея безрезервна вярност. Тя започна да ни защитава и нас и двора, постоянно ни показва доверие и признателност, просто това е КУЧЕ С ДУША, който е познавал някога такова, няма как да не ме разбере.
ТараТ, да можеше да бъдеш клонирана наистина, както написа един др. съфорумник в една др. тема с повече от щастлива развръзка... Иначе ако не те затруднява пусни темата, аз не съм го чувала този сайт и не съм пускала там.
User's Signature

Качена снимка

#52 Потребителят е офлайн   bushkata Икона

  • No brain - No pain
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 27930
  • Регистрация: 19-May 05
  • Gender:Not Telling
  • Location:Макондо

Публикувано: 11 January 2011 - 01:22 AM

Вържете я на верига. Временно поне. Докато се търси нещо приемливо, докато се сложи ваксина и т.н.
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка
Нали уж някога хората слушали кукувицата, за да разберат колко години ще живеят. Аз по цял ден ги слушам две кукувици от единия орех на другия и обратно, и бая кукания чух, едва ли ще доживея толкова. Но се замислих, че именно хората, които се спират за момент да послушат кукувицата, живеят по-дълго. Защото знам ли, това щастие и спокойствие от ей такива простички неща, сигурно е полезно за здравето.
http://avocett.blogspot.com

#53 Потребителят е офлайн   carrie Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 265
  • Регистрация: 25-September 04
  • Gender:Female
  • Location:София, жк Люлин - до Западен парк

Публикувано: 11 January 2011 - 01:59 AM

Мммм даа... за съжаление чак сега прочетох темичката за Лейди.
Имам пойнтер... взех я на 9 месеца - беше като Лейди... 7 кг, за 1 седмица наддаде 1 кг. Сега е 4-годишна дебеланка - 18 кг. Но какво диваче беше - лае, вие, рови, копае дупки, бута с лапа да я галим или си муши муцуната в ръката... омиташе всичко що може да докопа... и до днес първо към контейнерите за боклук се запътва. Всячески търси внимание и беше невъзможно да се остави сама в апартамент. Аз не можах да се справя с очовечването т.е. социализирането и я дадох на майка ми в провинцията в къща с дворче. Колко пъти и е прекопала цветята... Както и да е, почти година мина, докато поолегне кученцето. Както и да е. Да пиша по същество. Имам няколко "поръчки" за кученца от моето, но са от ловци от Стара Загора... Баща ми е ловец също, имат си кучета и знам, че добре ги гледат - нахранени са и са щастливи, когато ги водят на лов... но... понякога се губят и ходят на другата сутрин да си ги търсят отново... ако са се прибрали на мястото откъдето са тръгнали. А знам и случка за 3 кучета, които не са се прибрали февруари 2010г и все още ги няма ( ловна дружинка от Попово ). Та... ако искате - мога да звънна да питам ще искат ли Лейди... По принцип пойнтера е "мерцедеса" на ловните кучета. За ловците е лукс, който малко могат да си го позволят... но е по-нежен и изисква повече грижи от другите породи птичари.
Също така имам запитване за пойнтер и от един полицай от София, който работи на метрото на станциа Западен парк... той май го искаше за домашен любимец. Него мога да го питам утре, ако е на работа...
Чарли, стискам палци и искренно се надявам до петък да са се намерили стопани за 2-те момичета и то да си спинкат на диванчета като домашни любимци!!!

#54 Потребителят е офлайн   Ch@Rlie Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 650
  • Регистрация: 26-October 09
  • Gender:Female
  • Location:Бургас

Публикувано: 11 January 2011 - 11:22 AM

Мила carrie, Лейди не е пойнтерът, а черната чаровница. Тя е смеска с куцхаард. Иначе и пойнтерът, който вече се казва Стейси, кръстиха го от Фондация "Приятели на животните" - Бургас, се подарява, но не спешно и при него ще си позволя сериозна селекция на кандидатите, защото животното е имало много тежка съдба. Пойнтерът Стейси НЕ СТАВА ЗА ЛОВ, по тази причина е била планирана и екзекуцията му от предишните собственици, някакви тъпи ловци. Желанието ми е да отиде при човек, който няма нищо общо с лова. За пойнтерът се грижа аз, но всъщност е на моя колега, който го е спасил и ме помоли да му търся дом. Кучето не създава никакви проблеми, защото е абсолютно пасивно, дори понякога за храна. Разбира се, това е заради побоя, който е преживяло. Нуждае се от много нежен подход, за да се върне към радостта от живота. Но това ще стане, нямам съмнения.
По-големите ми притеснения са за Лейди, тъй като за нея вратите на временния й дом се затварят заради пакостите, които сътвори за няколко дни. Като се замислиш не е направило животното кой знае какво, но като не е на моя територия, не мога да я защитя.
Отново искам да призова бургазлии, които имат възможност да предоставят ПОД НАЕМ едно малко ъгълче от двора си, ще обгрижвам Лейди за всичко - вие няма да имате никакви ангажименти. Кучето ще е вързано и ни най-малко няма да разберете, че е там. Тя не се оплаква и не лае.
Другото е, че за Лейди предполагам, че не става за лов и затова я е сполетяла тази съдба, но не съм сигурна в това. Всъщност от както се чувства добре и нахранена се вижда, че е доста оперено кученце, както казах в по-горен пост дори ни защитава от чужди хора. Супер вярно куче се очертава.
User's Signature

Качена снимка

#55 Потребителят е офлайн   carrie Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 265
  • Регистрация: 25-September 04
  • Gender:Female
  • Location:София, жк Люлин - до Западен парк

Публикувано: 11 January 2011 - 11:35 PM

Ами да, Лейди си е пойнтер ( макар да са й отрязали опашката)... и 2-те муцуни са пойнтери. Лейди може да има и куцхаардска кръв, но... си прилича на пойнтер (едноцветен). Ето за доказателство снимки на моето куче... над 90% си приличат. Да? Или само в моите очи е така? :)
Значи елиминирам ловците и всеки който иска куче подобно на моето САМО за домашен любимец е добре дошъл!
Ще разказвам на хората и за двете - Стейси и Лейди... пък знае ли се откъде ще изскочи зайчето! ;) А Лейди ще улегне... просто трябва да си изживее пубертета... знам го от личен опит. Само трябва да се намерят най-добрите стопани за нея!

Снимка (и)

  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка


#56 Потребителят е офлайн   Ch@Rlie Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 650
  • Регистрация: 26-October 09
  • Gender:Female
  • Location:Бургас

Публикувано: 12 January 2011 - 11:17 AM

Да, страшно си приличат наистина. Само дето Лейдунка има малко по слабо телосложение към момента. Нея мога да я дам и на някой съвестен ловец, който се грижи за животните си. Мога и да изпратя още снимки, а при евентуално одобрение и от двете страни, ще я докараме и до др. град.
User's Signature

Качена снимка

#57 Потребителят е офлайн   nadiat Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 10
  • Регистрация: 13-January 11

Публикувано: 13 January 2011 - 12:30 AM

kade se namira ku4eto,interesuvame se,majat mi gleda angliiski seter/lovec e/no iska i drygo lovno.to4no takova gledahme,no ni izlagaha i ne ni go dadoha.

Mоля, пишете на кирилица!
мод


#58 Потребителят е офлайн   carrie Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 265
  • Регистрация: 25-September 04
  • Gender:Female
  • Location:София, жк Люлин - до Западен парк

Публикувано: 13 January 2011 - 12:34 AM

Намира се в Бургас, в един двор. А вие откъде сте?
И както сте прочели, кучето се дава само на съвестен ловец с отлични условия за отглеждането и възпитанието на кучетата си. Всяко куче осиновено чрез този сайт подлежи на проверка в какви условия ще живее и периодично се посещава, освен ако не изпращате актуални снимки и новинки.

#59 Потребителят е офлайн   ShiBumi_GirL Икона

  • Dog Lover
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 9508
  • Регистрация: 21-January 08
  • Gender:Not Telling
  • Interests:Dogs,Schutzhund,BH, IPO

Публикувано: 13 January 2011 - 12:53 AM

също е добре да се подпише и договор за осиновяване :ba_025:
User's Signature

Dog Lover
The Ultimate Breed-German Shepherd Dog!!!
Качена снимка
[url=http://www.minidog.info]Качена снимка

#60 Потребителят е офлайн   Ch@Rlie Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 650
  • Регистрация: 26-October 09
  • Gender:Female
  • Location:Бургас

Публикувано: 13 January 2011 - 11:04 AM

Показване на мнениетоnadiat, в 12 January 2011 - 11:35 PM, написа:

kade se namira ku4eto,interesuvame se,majat mi gleda angliiski seter/lovec e/no iska i drygo lovno.to4no takova gledahme,no ni izlagaha i ne ni go dadoha.

Mоля, пишете на кирилица!
мод




Кучето се намира в Бургас, но може да бъде закарано на всяко др. място, ако имате сериозни намерения да се грижите за него. Питайте всичко, което ви интересува.
Вие самата от кой град сте? Бих се радвала, ако може да се видим, да ви пердставя кучето, себе си :ab_041: и да оговорим подробности, ако взаимно се харесаме :ab_041:
Очаквам с нетърпение да ми пишете :smile:
User's Signature

Качена снимка

  • (11 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Последна »
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни