Dog.bg Форуми : Лейди от Бургас има нужда от спешна помощ!!!

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (11 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Последна »
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Лейди от Бургас има нужда от спешна помощ!!!

#21 Потребителят е офлайн   ShiBumi_GirL Икона

  • Dog Lover
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 9508
  • Регистрация: 21-January 08
  • Gender:Not Telling
  • Interests:Dogs,Schutzhund,BH, IPO

Публикувано: 28 December 2010 - 07:09 PM

стискаме :ba_025:
User's Signature

Dog Lover
The Ultimate Breed-German Shepherd Dog!!!
Качена снимка
[url=http://www.minidog.info]Качена снимка

#22 Потребителят е офлайн   GAG Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1034
  • Регистрация: 11-May 09
  • Gender:Female
  • Location:VT

Публикувано: 30 December 2010 - 11:30 AM

Чарли, как е Лейди? Понаредиха ли се нещата около местенето й?


User's Signature

We make a Living by what we get... We make a Life by what we give...

#23 Потребителят е офлайн   taraT Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 517
  • Регистрация: 06-October 07
  • Gender:Female
  • Location:Бургас
  • Interests:ВЕО,дизайн,риболов,оф-роуд

Публикувано: 30 December 2010 - 11:45 AM

Лейди е едно прекрасно момиче!Чарли ще даде повече инфо за новият дом, в който е в момента.За съжаление там тя може да остане до 5 януари.Ще помоля Migla ,ако имат някакво решение за момичето да се свържат с Чарли.Просто за момичето няма желаещи на опашка и единственното решение за нея си остава Бургаския приют,къде тя със сигурност няма да оцелее дълго.Ако някой друг има някакво предложение дори за временнен дом, ще бъдем много благодарни, ние и най-вече Лейди.
User's Signature

Качена снимка



"Само слабите се стремят към порядък,силните владеят хаоса!"

#24 Потребителят е офлайн   Ch@Rlie Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 650
  • Регистрация: 26-October 09
  • Gender:Female
  • Location:Бургас

Публикувано: 30 December 2010 - 12:11 PM

Здравейте! Лейди има квартира до 5 януари, както каза ТараТ. При един приятел, любител на животните е. Човекът обаче се грижи за доста животни и Лейди за съжалени му идва нагоре. Към момента сме се оговорили в замяна на подслона й да му помагаме с каквото можем около другите му кучета. Лейди е в една къщичка с един женски пойнтер, който същият човек е спасил от някакви ловци-селяни. Пойнтерът е смазван от бой системно, защото не ставал за лов и не мога да ви опиша каква гледка е. Не ходи, а лази и дори не може да яде, ако има хора. Много тежка гледка. В момента двете момичета се топлят в студените нощи и си дават подкрепа, което много ме радва. Щеше да ми е адски гадно, ако Лейди беше сама. Всъщност след обилна храна няколко дни тя е едно доста различно куче. Вече си личи, че е малка на възраст, защото постоянно се заиграва, скача и е много гръмогласна:) КОгато се запозна със съквартирантката си така хубаво я облая и я оръмжа, че даже се позиплаших, че няма да се разберат:) Оказа се, че е било само за респект за радост. Довечера сме се разбрали колегата да ги нахрани, а утре е наш ред и ще снимам и двете госпожици, защото се оказа, че и на пойнтера се търси дом. Просто нещата не са розови за кучешкия род в днешно време. Много ми е тъжно и за двете нещастничета. Според колегата Лейди е смеска с куцхаард, а той доста разбира, и явно е продадена за такъв, но след като е пораснала си е проличало, че не е чиста порода и тъпакът я е изхвърлил. И двете кучета са страшно красиви и силно вярвам, че ще имат късмет. Това е накратко за сега.
User's Signature

Качена снимка

#25 Потребителят е офлайн   Ch@Rlie Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 650
  • Регистрация: 26-October 09
  • Gender:Female
  • Location:Бургас

Публикувано: 02 January 2011 - 06:43 PM

ЧНГ на всички от Лейди, която спешно търси дом. Тя вече се чувства значително по-добре и ми е много гадно, защото скоро може отново да се озове в неблагоприятно положение. Не знам кое е по-добре да я пусна на улицата или да я закараме в приюта...?! Все още не съм разсъждавала върху тази тема... Иначе щекичката вече размахва опашле като луда, тича, играе, а като ни види и направо се изпуска от радост. Все още хапва като ламята Спаска и не само от своята чинийка, но и от тези на съквартирантките си.

Снимка (и)

  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка

User's Signature

Качена снимка

#26 Потребителят е офлайн   Ch@Rlie Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 650
  • Регистрация: 26-October 09
  • Gender:Female
  • Location:Бургас

Публикувано: 03 January 2011 - 03:07 PM

Много ме е яд, защото явно не мога да уловя с апарата невероятното очарование, което излъчва тази мила душица. Толкова добро и нежно куче не съм виждала досега. Само няколко гранулки и прегръдки и вече те гледа с такава преданост... нямам думи... Като си тръгваме, след като сме я нахранили тихичко и страшно тъжно си поплаква... Много обича да се гушка, въпреки че е доста големичка, сгушва си главичката и заспива веднага - истински сладур. Също така е много игрива и тича като истинска фурия, козината й е страшно мекичка и лъскава и се очертава да се превърне скоро в един красив лебед... Моля се да има този шанс...
User's Signature

Качена снимка

#27 Потребителят е офлайн   dikari Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 5020
  • Регистрация: 19-October 05

Публикувано: 03 January 2011 - 03:23 PM

Ако ще я давате в приюта е добре първо поне ваксина да сложите или да я кастрирате качествено, малко шанс в повече да има. Че като гледам какво е там, май улицата е по-добрият вариант. Някъде срещу заплащане във фирма, двор, докато поне свършите тези неща.
User's Signature

Качена снимка

#28 Потребителят е офлайн   katia n Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 424
  • Регистрация: 19-March 10

Публикувано: 03 January 2011 - 06:25 PM

Чарли, не може ли човека да я задържи още няколко седмици. Ще е жалко толкова красиво и интелигентно куче да отиде на улицата или в приют. Може би няма да оцелее на нито едно от тези места :dh_188: А Вие пускайте обяви за осиновяване. Сигурна съм, че сладураната ще си намери скоро дом.

#29 Потребителят е офлайн   Ch@Rlie Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 650
  • Регистрация: 26-October 09
  • Gender:Female
  • Location:Бургас

Публикувано: 04 January 2011 - 12:46 PM

Пуснала съм обяви тук и в "Без дом"... засега абсолютно нищо... Къде другаде бих могла да пусна обява?

Иначе на улицата си мисля, че трудно ще оцелее, защотото е едро куче и вероятно ще плаши хората и някой "съвествен" може да й направи нещо. Освен това тя не е била бездомна и не знае как да оцелява, това се видя, когато я намерихме. В ужасен стрес съм, защото не знам какво да правя.
User's Signature

Качена снимка

#30 Потребителят е офлайн   katia n Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 424
  • Регистрация: 19-March 10

Публикувано: 04 January 2011 - 12:53 PM

Пусни в гугъла на търсене- животни без дом, кучета без дом и ще ти се отворят доста сайтове. Пусни и във фейсбук. А по- нагоре име темичка с доста сайтове, където да се пускат обяви за животни, търсещи дом. А иначе аз съм много доволна от сайта Без дом, защото бях пуснала обява за куче преди около година, то бързо си намери дом, но все още ми пишат разни хора. А ти недей да се отчайваш, минава известно време, докато се намерят "стопаните". Сигурна съм, че тази красавица скоро ще си намери дом.

#31 Потребителят е офлайн   Ch@Rlie Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 650
  • Регистрация: 26-October 09
  • Gender:Female
  • Location:Бургас

Публикувано: 05 January 2011 - 11:01 PM

Здравейте! Никой не пише за Лейди... ;( Като гледам колко породни кучета се подаряват, се чудя има ли тя изобщо шанс?! Отвратително е... Такава красавица и такава ярка индивидуалност - тя е куче, което мисли, което е видяло лошата страна на живота и може да оцени всяка гранулка и ласка, с която я дарявате. Същевременно е запазила позитивизма си и заразява всички. Когато ходя да я храня я пускам да потича и много съжалявам, че няма как да заснема тази грация и пъргавина... Невероятно момиче... Когато иска да ми се гали е малко тромавичка, но все пак невероятна нежна... Не мога да спра да мисля какво от тук нататък ще й предложи светът... Дали и нея ще смаже като хилядите други в ледената си прегръдка...
За щастие към този момент успях да я задържа на мястото, на което в момента се намира. Докога обаче и аз не знам. Скоро ще се опитам да й направя хубава фотосесия и дано я забележи някой Истински Човек..............
User's Signature

Качена снимка

#32 Потребителят е офлайн   taraT Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 517
  • Регистрация: 06-October 07
  • Gender:Female
  • Location:Бургас
  • Interests:ВЕО,дизайн,риболов,оф-роуд

Публикувано: 05 January 2011 - 11:11 PM

Чарли,знам че е трудно да се бори сам човек!Знам и на моменти как те обхваща безсилието!За съжаление нашият свят в които живеем е такъв,жесток и безмилосттен!Вярвам в теб и знам,че ще се справиш!Ще намериш решение за това мило същество!Вярвам и в нейната щастлива звезда!Трябва да повярваш и ти!Ако имаш нужда от подкрепа,насреща съм,дори и само да отидем и да я погалим!Знаеш моят телефон!
П.П.Фондация "Приятели на животните",Мигла конкретно към теб,Чарли да се надява ли все още на някаква помощ?Моля Ви!Ако можете помогнете!
User's Signature

Качена снимка



"Само слабите се стремят към порядък,силните владеят хаоса!"

#33 Потребителят е офлайн   Ch@Rlie Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 650
  • Регистрация: 26-October 09
  • Gender:Female
  • Location:Бургас

Публикувано: 05 January 2011 - 11:31 PM

Ех, taraT, като гледам теб и ми идва кураж със сигурност. Искам да кажа на всички, че освен на Деди ти подаде ръка и на Лейди и то в момент, в който ти самата си имаш достатъчно грижи около своите сладури, всички знаят. Прекрасна си! Прегръщам те!
User's Signature

Качена снимка

#34 Потребителят е офлайн   migla Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 146
  • Регистрация: 23-September 09

Публикувано: 06 January 2011 - 01:38 PM

Повярвайте ми, ако имаше вариант къде да я настаним и кой да я осинови, нямаше да чакаме....
Търсим решение, но всички знаят, че не е никак лесно. Имаме животни от май месец, които смениха по няколко примени домове.
Надежда винаги има. Не сме забравили изстрадалата Лейди.
User's Signature

Качена снимка

#35 Потребителят е офлайн   Ch@Rlie Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 650
  • Регистрация: 26-October 09
  • Gender:Female
  • Location:Бургас

Публикувано: 06 January 2011 - 03:39 PM

Неудобно ми е да моля за каквото и да е и страшно некомфортно се чувствам, но ако има начин някой да помогне на Лейди с някаква импровизирана къщичка (моя опит тотално се провали) ще съм повече от щастлива. Също така в момента освен моето куче и Лейди храня още 3 други и храна изобщо, ама изобщо няма да откажа, ако някой има възможност да даде........
User's Signature

Качена снимка

#36 Потребителят е офлайн   migla Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 146
  • Регистрация: 23-September 09

Публикувано: 06 January 2011 - 08:16 PM

Да, казвам с радост, с храна можем да помогнем! Къщичка имаме само една и тя е заета от бездомниче в един завод.... Помолете някой да скове нещичко и ако може да я облече с фибран :smile: ...
Нека за храната се разберем на лични за ден.
User's Signature

Качена снимка

#37 Потребителят е офлайн   grigo009 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1036
  • Регистрация: 28-August 08
  • Gender:Female
  • Location:Italia

Публикувано: 06 January 2011 - 08:41 PM

Аз лично се правя на много отворена и разбираща,Но да си призная до сега такава гледка с толкова изнемощяло и почти умряло от глад куче не бях виждала(болни,сакати и каквото ви дойде на акъл да..ама такова нещо от глад :dh_188: )...
Обикновенно тези теми ги отбягвам,не ги чета и въобще ги игнорирам...Имам си достатъчно на главата,а и психически не успявам да ги възприемам нормално...ама днес ,какво ми стана незнам,та влезнах тук...
Чарли Комплименти ,че не си подминала душинката :rc_036: ...Аз лично тук ,ако не беше обществен форум...при гледката на кучо ми идват думички и клетви,които :eg_033: ....оооххх ,както и да е...
Стискам палци да се измисли нещо за кучо,че тази гледка и то от глад това положение... :eg_033:
Ще ти пиша на лични... :ae_085:
User's Signature

Успелият е винаги част от разрешението.
Губещият е винаги част от проблема.

Успелият сравнява постиженията с целите си.
Губещият сравнява постиженията си, с тези на другите.

#38 Потребителят е офлайн   Ch@Rlie Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 650
  • Регистрация: 26-October 09
  • Gender:Female
  • Location:Бургас

Публикувано: 06 January 2011 - 09:33 PM

Мигла, много ви благодаря предварително и ще ви пиша на лични да се оговорим нещо. Не знам какво да кажа, правя всичко, каквото мога, за да може Лейди да остане на мястото, на което е... Много съм ви благодарна наистина, просто ми се губи дар слово в тази ситуация.
grigo009, какво да кажа... Аз по принцип си знам възможностите и гледам да не попадам в ситуация, в която се налага да ангажирам трети лица с моите проблеми, но в този случай всякакъв разум ме напусна и действах на емоция. Нечовешко беше да подминеш такова същество... Даже си мислех, че е болничко нещо... За радост е напълно здравичка засега, всичко е било заради глада... Представете си ветовете казаха, че е гладувала повече от месец. Яла е пръст, треви, дървета, но се е борила да оцелее... Ха, дано!!!
А пък как тръгваше след колите с тези молещи, добри очи... Направо се чудя хората в това село Ливада от камък ли са, че един къшей хляб не им се откъсна от сърцето... И после българите били много топли хора и т. н. Хайде, моля ви се!
Честно казано с голяма гордост не мога да не отбележа, че към този момент мадамата вече не е така тъжна гледка. Даже доста енергия е натрупала и като я пусна с нейната съквартирантка, тичат като луди в кръг около къщата, големи сладури са, пълнят ми душата от всякъде... Дано моя приятел ми даде повече време, за да има шанс тази красива лудетина!!!

ПП: Между др. се вярва, че на днешния ден небето се отваря и ако си пожелаеш нещо много силно, то се сбъдва;)
User's Signature

Качена снимка

#39 Потребителят е офлайн   taraT Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 517
  • Регистрация: 06-October 07
  • Gender:Female
  • Location:Бургас
  • Interests:ВЕО,дизайн,риболов,оф-роуд

Публикувано: 06 January 2011 - 10:26 PM

Чарли,бих могла да намеря европалети, от който евентуално да сковем къщичка.Принципно съм сръчко в ръцете.Проблем ще ни бъде транспорта.Мъжо е с колата на работа.Иначе палетите ще ги вземем от него,както и дебел найлон.Някое стара одеяло ще свърши работа за вътре.Мисля ,че ще намеря такова.Ако искаш утре ще ти звънна,ако можем да го свършим това.Просто от другата седмица ми предстой доста гадна операция и незнам как ще бъда физически годна да свърша каквото и да било.
Мигла,благодаря ти за помощта!Качена снимка
User's Signature

Качена снимка



"Само слабите се стремят към порядък,силните владеят хаоса!"

#40 Потребителят е офлайн   GUSH4E Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 28
  • Регистрация: 09-December 10

Публикувано: 07 January 2011 - 05:11 PM

Заедно срещу насилието над животните!!!- пуснете обява тук във фейсбук ,все някой ще я хареса !

  • (11 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Последна »
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни