Dog.bg Форуми : Въшка на Бъдни вечер-кученце

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
Страница 1 от 1
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Въшка на Бъдни вечер-кученце

#1 Потребителят е офлайн   HRISI_1084 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 488
  • Регистрация: 19-August 08
  • Gender:Female

Публикувано: 27 December 2010 - 10:09 PM

На 24-ти бях на работа и майка ми се обажда да ми каже,че отпред имало едно малко кученце,на което нещо му висяло от стомахчето и май било херния.Та майка ми отивала до магазина и вижда на пътя един мъник,лежи върху една плочка и трепери.Дала му варен дроб,връщайки се вече от магазина ,го вижда как изяло вече дроба,продължава да ближе плочките.Станало й мъчно и го прибрала.На следващия ден ми звъни и започва "..ама то толкова красиво,а кротко,какво да ти кажа,направо сладурана и половина..".В неделя аз имах почивен ден и отидох да я видя ,тази кротушка.Отварям входната врата и какво да видя,от ъгъла се подава една малка главичка и срамежливо ме гледа.Поседя,че се престраши най-накрая и дойде да ме подуши.Слабо,само един издут тумбак ( явно ще има доста глисти),а опашлето скрито срамежливо под дупето.Изумих се колко е възпитана,хем на двора,никакви бели на прави там.ПО едно време взе да се върти и да прикляка,викам си явно нещо й се прави и я иаведох на пътя,а тя веднага клекна и се изпишка,след час ,взе да скимуца,изкарах я пак и тя веднага се изака,а е толкова малка :wub: .И така днес,понеже пак бях на работа се обадих да я вземат и заведат до вета.Оказва се,че въшката няма херния,а малформация ( незатвяряне на коремната кухина и изменения на някои вътрешни органи,единият й бъбрек не се намирал,където си му е обичайното място ).Незнам точно какво е ,а и имах доста хора и общо взето само това успях да чуя като информация.В сряда вече ще отида за по-подробно обяснение.
И така малката маймуна,ще й се търси дом ( ако случайно нашите не решат да я задържат,стискам силно палци за това :) ),но на 1-во време ще я обезпаразитим и ще слагаме ваксинки,ще се привикваме към човеците,че е доста срамежиливичка.Само всичко да е наред след операцията.

А това е тя-въшката от Бъдни вечер :smile:

Снимка (и)

  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка

User's Signature

Качена снимка

#2 Потребителят е офлайн   HRISI_1084 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 488
  • Регистрация: 19-August 08
  • Gender:Female

Публикувано: 28 December 2010 - 08:31 PM

Чух се с нашите и ми казаха,че въшката вече започнала да си показва опашчето изпод дупето :),търчала,играела,ближела ги.Утре ще им ходим на гости заедно с Чочо,да ги запознаем.Майка ми сподели,че много и се радват ,но заради Чочо не смеели да я задържат,понеже им ходим често на гости.Дано той не се изложи и да се държи дженталменски,че току-виж и баща ми се увери и съгласи.
User's Signature

Качена снимка

#3 Потребителят е офлайн   katia n Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 424
  • Регистрация: 19-March 10

Публикувано: 28 December 2010 - 09:59 PM

Стискаме палци срещата с Чочо да е успешна и да задържите малката въшица :ba_025: Сладка въшчица е :ab_041:
Пишете и какво е установил вета :smile:

#4 Потребителят е офлайн   HRISI_1084 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 488
  • Регистрация: 19-August 08
  • Gender:Female

Публикувано: 29 December 2010 - 06:28 PM

Малката въшка вече се казва Пума :db_046: .Заведох я при вета,дадохме хапченце за паразити и се накапахме срещу бълхичките.Започнахме и калции,защото задните крачета са хиксообразни,а и доста по-дълги в сравнение с предните и това създава илюзия,че е като прегърбена.Има вече и червено нашийниче,нали е дама.Общо взето е все така срамежлива,а майка ми страшно и се кефи вика й "Мами" :ab_041: .Чочо се стараеше да я игнорира,позавъртя й опашка,но като цяло не й обърна особено внимание.Само на края я гризна по ушето,за което допренесох аз,сипах му гранули,а Пуми се спусна и тя и последва сгризването,а тя голям писък нададе,въпреки че нямаше даже раничка,но явно се стресна.Само кокалчета е,милото,но й взех РК за бебета и да се надяваме,че ще се "тунингова",както се изрази баща ми :smile: .Старшно очарователна и миличка и добричка,абе бонбон :md_064:
User's Signature

Качена снимка

#5 Потребителят е офлайн   katia n Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 424
  • Регистрация: 19-March 10

Публикувано: 29 December 2010 - 10:22 PM

Хриси, браво на теб, че пое малкото бонбонче :rc_036:

#6 Потребителят е офлайн   HRISI_1084 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 488
  • Регистрация: 19-August 08
  • Gender:Female

Публикувано: 06 January 2011 - 09:08 PM

Тъй като вече се посъвзех та да кажа и Пупа ( нагалено :wub: ).Маймунката е страхотна,качила е вече едно килце и доби приличен вид.Ходихме да й махат конците,но ни казаха да поизчакаме още 3-4 дена,че беше събрала малко течност,сложиха й противовъзпалително.Иначе яде и щурее,милата хич не я бива в крачетата ,само й пречат и като се затича се спъва и все милото на земята,ама това хич не я спира.Днес малко я поразходих с батко Чочо по улицата да свиква на повод малко по-малко.Много му се зарадва днес,ама той все още се прави на тежък.Опашчето вече е гордо показано,абе сладуранка и половина е.Не изкара глисти ,но сега на 2-то обезпаразитяване ще видим и ако всичко е наред почваме ваксинки.
User's Signature

Качена снимка

#7 Потребителят е офлайн   HRISI_1084 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 488
  • Регистрация: 19-August 08
  • Gender:Female

Публикувано: 29 January 2011 - 08:49 PM

Малката Пупулинка,расте като гъбка,сложихме и 1-ва ваксина.Голяма фога е,направо ме върна в 1-ви клас.Бях забравила какво е всяка клонка,листо и т.н да попада в устата,често да си е "седнала" на ушите,ще трябва да си припомням какво е да гледаш бебе :wb_052: .Иначе с бати си Чочо вече се разбират,тя така му се радва,пълзи по корем,ближе го и върти опашче и той явно се примири с нея :ab_041: .Трябва да кача някоя снимчица,че да се покажем колко сме пораснали
User's Signature

Качена снимка

#8 Потребителят е офлайн   HRISI_1084 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 488
  • Регистрация: 19-August 08
  • Gender:Female

Публикувано: 21 February 2011 - 03:16 PM

Понеже аз съм тотално влюбена в Пупулинка,а и родителите ми,та ще си я задържим.Чочо вече няма да скучае като ходим на гости,те двамата добре се разбират,а и тя е една такава кротинка и веселка.
П.П
Когато поставяхме 1-та ваксинка и ветката ме пита каква порода да я пишем,викам "ами, никаква" и като си тръгнахме от кабинета гелдам в паспорта пише : порода- Стара планина :ab_041:
User's Signature

Качена снимка

#9 Потребителят е офлайн   GAG Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1034
  • Регистрация: 11-May 09
  • Gender:Female
  • Location:VT

Публикувано: 21 February 2011 - 03:32 PM

Честита въшка! Толкова малка, умна и породиста на всичко отгоре!!! Качена снимка
User's Signature

We make a Living by what we get... We make a Life by what we give...

#10 Потребителят е офлайн   Hela Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1042
  • Регистрация: 02-October 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 21 February 2011 - 03:33 PM

"Стара планина " - това се казва еталон! :ab_041:
HRISI_1084, :rc_036:
И искаме снимки! :wub:

#11 Потребителят е офлайн   HRISI_1084 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 488
  • Регистрация: 19-August 08
  • Gender:Female

Публикувано: 04 March 2011 - 03:37 PM

Една снимчица,за да видите малката въшка,която на размер догонва батко Чочи :wub:

Снимка (и)

  • Прикачена снимка

User's Signature

Качена снимка

Страница 1 от 1
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

2 потребители четат тази тема
0 потребители, 2 гости, 0 анонимни