Dog.bg Форуми : Истинско чихи или не

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (8 Страници) +
  • « Първа
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • Последна »
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Истинско чихи или не

#61 Потребителят е офлайн   zoo Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 101
  • Регистрация: 07-November 07
  • Gender:Male
  • Location:София

Публикувано: 11 January 2011 - 12:39 AM

Здравейте ninichka. Вашето кученце не е чихуахуа. Не е и пинчер. За съжаление сте поредния излъган. Паспорти и микрочипове не са гаранция за породата на дадено куче. Единственият документ, който доказва принадлежността на едно куче към дадена порода е РОДОСЛОВИЕТО издадено от съответната легитимна киноложка организация. Когато кучето е внесено от друга държава този документ се нарича EXPORT PEDIGREE. Ако не ви притеснява това, че не е чихуахуа си го гледайте с любов, защото кученцето не е виновно че не е от определена порода. Ако не го искате просто се опитайте да го върнете.
User's Signature

Качена снимка

#62 Потребителят е офлайн   ninichka Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 2
  • Регистрация: 10-January 11

Публикувано: 11 January 2011 - 09:09 PM

Благодаря все пак ,че отговорихте. :)

#63 Потребителят е офлайн   MyDuality Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 928
  • Регистрация: 15-July 10
  • Gender:Female
  • Location:софия
  • Skype:

Публикувано: 11 January 2011 - 09:31 PM

Показване на мнениетоDessyD, в 10 January 2011 - 11:20 PM, написа:

Ами ако Ви се води дело за измама - има полиция, следствие, прокуратура, съд. Все такива едни институции, които се занимават с това. Но не знам доколко Ви се иска да се занимавате с това, защото едно такова дело се води с години и точно на това разчитат тези "развъдници" - че "прецаканите" няма да се занимават защото или ще загубят по ужасен начин любимеца си или ще им е все тая, нали ще го обичат вече. Идеята е все повече хора да правят информиран избор, а не да си купят нещо и после да му мислят или да се опитват да докажат недоказуемото. Виждам, че си го обичате и Ви пожелавам дълги и щастливи години заедно, но ако желаете лично да направите нещо - не го пускайте в развъждане, независимо колко красиво Ви се вижда. То си е Ваше и ТРЯБВА да бъде най-хубавото на света, иначе няма как да живеете заедно, нали?! Ако успеете да надвиете емоционалната си нагласа и да не участвате в размножването на кучета с неясен произход, значи сте направили достатъчно или поне минимума от необходимото. Успех! :ba_025:

:rc_036: Човече трябва да станеш начален педагог толкова добре и ясно го обясби имаш дарба :rc_036:
User's Signature

Качена снимка

#64 Потребителят е офлайн   mi6ka_88 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 48
  • Регистрация: 14-February 09
  • Gender:Female
  • Location:varna

Публикувано: 17 February 2011 - 09:02 AM

интересно как на никой из форумимте който съм се ровила кученцата на всички новодошли не са им чихуахуа бихте ли пуснали някоя снимка на истинско породисто чихуахуа и ако може и е възможно да е на някой от вас или из форумите... :md_064:
User's Signature

Качена снимка

#65 Потребителят е офлайн   dki Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 174
  • Регистрация: 08-July 09
  • Gender:Female

Публикувано: 17 February 2011 - 09:42 AM

Има много снимки на отлични представители на тази порода, а има и на съфорумци, чиито кученца са от тукашни развъдници. Просто разгледайте по внимателно. В чихигалерия например. :smile:
User's Signature

Качена снимка

#66 Потребителят е офлайн   kukli4ka__ Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 25
  • Регистрация: 17-December 10
  • Gender:Female

Публикувано: 17 February 2011 - 11:34 PM

Просто въпроса явно е да е от България :) Но наистина родословието е важно,въпреки,че има и не толкова отлични представители на породата с родословия,но това са го обяснили развъдчиците в други теми и то много подробно :)

#67 Потребителят е офлайн   ivan-z Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1303
  • Регистрация: 31-January 07
  • Gender:Male
  • Location:ЗЛАТИЦА

Публикувано: 18 February 2011 - 08:23 AM

kukli4ka__ -- Н е въпроса да е купено от Бг .
Главния въпрос е като се купува куче от чужбина да е качествено / не посредствено /
Посредствени Пет клас има достатъчно и тук .
Радвам се , че сте разбрали че Родословието доказва Породна принадлежност не Качество ......
User's Signature

р-к http://zlaticamountain.com/


Който не е ЛУД не е НОРМАЛЕН

#68 Потребителят е офлайн   KaiZen Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 240
  • Регистрация: 24-November 07
  • Gender:Male
  • Location:София
  • Interests:Маркетинг, Реклама, Компютри, Котки и Кучета...
  • Skype:

Публикувано: 18 February 2011 - 11:01 AM

Показване на мнениетоmi6ka_88, в 17 February 2011 - 08:07 AM, написа:

интересно как на никой из форумимте който съм се ровила кученцата на всички новодошли не са им чихуахуа бихте ли пуснали някоя снимка на истинско породисто чихуахуа и ако може и е възможно да е на някой от вас или из форумите... :md_064:


Интересно как на някои хора, колкото и да им блъскаш по главата, няма кой да отвори...
Интересно как на други хора, не им писна да обясняват на недоосведомени, враждебни, убедени в собствената си правота хора, какво е родословие и има ли то почва у нас...

Е, па, нема! Бай Ганьо никога няма да признае, че неговото не е по-по-най(изключвам единичните случаи).

Никой не казва, че родословните кучета не могат да се разболеят или пък, че са най-красивите. Те са същите животинки, НО с гарантиран произход, доказващ 100% принадлежност към породата. И престанете вече с критиките към хората тук, че били сноби, че не харесвали Вашите кученца и т.н. Това НЕ е така, макар че не са и длъжни да ги харесват! Това си е Ваше задължение!

Цял живот наблюдавам как, когато искам да направя нещата правилно или искам най-доброто за себе си, този отчайващо посредствен народ ме дърпа за краката, всячески опитвайки се да ме задържи долу, в лайната, сред масата....

Възхищавам се на търпението на хората, които все още имат нерви да обясняват. Правят го, въпреки, че успеваемостта е под 10%. Всеки идва тук, когато вече е изгорял, с надеждата някой да му каже, че въпреки всичко кученцето му е породисто... АМА НЕ Е, БЕ!!! НЕ Е! ТОВА НЕ ГО ПРАВИ ПО-МАЛКО КУЧЕ В НАШИТЕ ОЧИ ИЛИ ПО-МАЛКО ДОСТОЙНО ЗА ОБИЧ! ПРОСТО НЯМА ДОКАЗАНА ПРИНАДЛЕЖНОСТ КЪМ ПОРОДА!
User's Signature

Гореизложеното е лично мое мнение и не ангажирам никого с него!

#69 Потребителят е офлайн   ShiBumi_GirL Икона

  • Dog Lover
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 9508
  • Регистрация: 21-January 08
  • Gender:Not Telling
  • Interests:Dogs,Schutzhund,BH, IPO

Публикувано: 18 February 2011 - 11:04 AM

:ba_025:
User's Signature

Dog Lover
The Ultimate Breed-German Shepherd Dog!!!
Качена снимка
[url=http://www.minidog.info]Качена снимка

#70 Потребителят е офлайн   valnata Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1326
  • Регистрация: 28-January 10
  • Gender:Male
  • Location:Варна

Публикувано: 18 February 2011 - 11:09 AM

Показване на мнениетоShiBumi_GirL, в 18 February 2011 - 10:09 AM, написа:

:ba_025:


И аз така викам, ама не вярвам, че някой ще "вдене". :ab_041: Имам чувството, че говориш на стена..дали тя нямаше да разбере за толкова време?!

#71 Потребителят е офлайн   ShiBumi_GirL Икона

  • Dog Lover
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 9508
  • Регистрация: 21-January 08
  • Gender:Not Telling
  • Interests:Dogs,Schutzhund,BH, IPO

Публикувано: 18 February 2011 - 11:14 AM

в интерес на истината вълна може и да си прав имам чувството,че стена да беше верно щеще да разбере :ba_025:
User's Signature

Dog Lover
The Ultimate Breed-German Shepherd Dog!!!
Качена снимка
[url=http://www.minidog.info]Качена снимка

#72 Потребителят е офлайн   ivan-z Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1303
  • Регистрация: 31-January 07
  • Gender:Male
  • Location:ЗЛАТИЦА

Публикувано: 18 February 2011 - 11:28 AM

KaiZen - Много правилно написано.. :ba_025:
Всеки път си казвам , че спирам да обяснявам и все не се сдържам :ae_085:
User's Signature

р-к http://zlaticamountain.com/


Който не е ЛУД не е НОРМАЛЕН

#73 Потребителят е офлайн   mi6ka_88 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 48
  • Регистрация: 14-February 09
  • Gender:Female
  • Location:varna

Публикувано: 18 February 2011 - 01:16 PM

Аз пък искам да ви кажа, че има хора който наистина няма какво да ви разбират, поради простата причина, че едно родословие не определя, нито породата, нито качеството или каквото ще да е. Понеже гледам, че повечето критики идват от хората, който имат развъдници, в случая за конкретната порода (чихуа-хуа), което е нормално...
Аз ако бях един художник, много ясно, че ще твърдя, че моите картини са най-хубавите, а картините на останалите са прости някакви драсканици.
Имам позната, която има кученце закупено от чужбина с родословие, както му е реда според вас...Наскоро стана баща (малките на наистина са красиви ) и си взе едно от кученцата. От развъдник за съответната порода искат да купят кученцето за без пари и да го представят, като поколение на своите кученца "шампиони", съответно с тяхното родословие и за много повече пари.... Надявам се, че повечето развъдници не са на този принцип. Искам само да ви покажа, че кученцето даже да е купено от развъдник , даже родителите му да сте видели, даже да имат и родословие (до 9-то коляно), това не гарантира нищо за него. Така че не ми обяснявайте, че като имам родословие дадено от еди си кой кученцето ми е породисто.
Вместо да казвате, че кучето не е породисто без родословие, кажете по дадената снимка, кое точно не отговаря на стандартите на породата ....учите ли са големи...муцуната ли е дълга...краката ли са къси.... Все пак за това е форума да се дискутира, кое в кучето не съответства на породата, а не имаш ли родословие или нямаш. За това пишем тука и се обръщаме, към вас, хората който разбирате от породата, да покажете, кое в кученцата ни е от породата и кое не е, кои черти принадлежат на породата и кой не. Като казвате "това куче не е чихуахуа" кажете защо ....
User's Signature

Качена снимка

#74 Потребителят е офлайн   valnata Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1326
  • Регистрация: 28-January 10
  • Gender:Male
  • Location:Варна

Публикувано: 18 February 2011 - 01:38 PM

Първо се опитай да разбереш какво е това развъдник и после ще могат хората да ти помогнат. Ще разбереш защо казват, че кучето не е чихуахуа! Виж какъв е Стандарта на породата, от кой се признава, защо има изложби и кои кучета се явяват на изложби.. Мелезите не ходят на изложби! Понякога гроздето се оказва много много високо и някои хора казват на черното бяло. :ab_041:

А твоята позната най-вероятно е поредната излъгана. Ако греша кажи името на развъдника от който е купила кучето.. Щото един зоомагазин до пазара също нарича себе си "развъдник".. :wb_052: А явно е че хич не правиш разлика между истински развъдник и борса за кучета.

Повечето от хората, които видят подобен коментар, питат за кучето от аватара ми. Ако си от тях ще ти кажа от сега, че не е чихуахуа и аз знам това. Не е чистокръвно и нямам развъдник за чихуахуа!

#75 Потребителят е офлайн   Ancheto Икона

  • Да се радваш на живота като чихи <3
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 4922
  • Регистрация: 18-May 06
  • Gender:Female
  • Location:Варнааааа
  • Interests:Anfaris.King Chihuahuas kennel
    +359 884 733 611
    skype : anna_maria_dimitrova
  • Skype:

Публикувано: 18 February 2011 - 01:58 PM

mi6ka_88, ще бъда груба и ще кажа , че сте наистина тежък случай! Написаното от вас е толкова абсурдно и противоречиво, че се затруднявам да намеря вашата логика.
Вие сте се афектирали от емоциите на своята приятелка , но тя трябваше да се информира за някой подробности и правила при развъждането :
Първо:ЦЯЛОТО кучило НОСИ и СЕ КРЪЩАВА с името на развъдника на ЖЕНСКОТО куче! Мъжкото куче неможе да изисква кученце от кучилото да е на негово име! Това може да стане само в съчетание на името на развъдника на ЖЕНСКОТО куче ( но това вече не е така във всички страни и не се допуска навсякъде присъствието на два развъдника в името - това е от скоро)
Второ : Цената е без значение и невиждам причина да я коментирате, защото ако вашата приятелка не е съгласна може спокойно да откаже предложението. Това са договорни отношения между тях и тя сама си решава дали това и е изгодно или е в неин ущърб. Ако не е съгласна просто си продава кучето сама и това е .
Относно въпросния случай, представен през ваш поглед, излиза , че приятелката ви не е права да се сърди по никакъв начин, а вие не я подстрекавайте.

Знаете ли ЗАЩО е родословието? Родословието е важно не главно за човека, който купува кучето, а за ПОРОДАТА и за РАЗВЪДЧИКА!!!
По родословието "гадаем" и "предсказваме" визията на новото поколение и преценяваме плюсовете и минусите!! Родословието е ГЕНЕТИКА !!! Родословието е ВСИЧКО !!!

Още веднъж моите благодарности към колегите за подкрепата в темите и огромни благодарности на всички останали, които знаят за какво говорим. Благадаря :wub: :rc_036: :rc_036: :rc_036:

#76 Потребителят е офлайн   blaze Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 251
  • Регистрация: 14-October 10
  • Gender:Female
  • Location:Sofia
  • Skype:

Публикувано: 18 February 2011 - 02:04 PM

Абе valnata, ти не разбра ли, че хората си търсят чихуахуа (мисля, че няма тире по средата все пак) за под 400 лева и това е то, докато развъдниците не намалят цените дотолкова повечето хора ще питат какво дава това родословие на кучето..това е положението. Мой приятел наскоро ми сподели точно това: как иска куче и аз понеже ги познавам и разпознавам (според него) да му помогна, което няма как да стане, опитах се да му обясня, че ако в някаква степен Чери е чихуахуа то е, защото имам късмет и е изключение, което потвърждава правилото. :rc_036:
User's Signature

Ние, хората, можем само да мразим като кучето – със сини пламъци в очите, но да обичаме като кучето, ние не можем! - Йордан Радичков

Качена снимка

#77 Потребителят е офлайн   KaiZen Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 240
  • Регистрация: 24-November 07
  • Gender:Male
  • Location:София
  • Interests:Маркетинг, Реклама, Компютри, Котки и Кучета...
  • Skype:

Публикувано: 18 February 2011 - 02:31 PM

Аз пък искам да ви кажа, че има хора който наистина няма какво да ви разбират, поради простата причина, че едно родословие не определя, нито породата, нито качеството или каквото ще да е. Понеже гледам, че повечето критики идват от хората, който имат развъдници, в случая за конкретната порода (чихуа-хуа), което е нормално...
Аз пък искам да кажа, че аз, например не съм развъдчик. Гледам котка, която съм прибрал от улицата. Не е дългокосместа, не е бяла, но е МОЯТЕ котка и аз много го обичам. Кастриран е, за да не направи беля, ако избяга, ваксиниран, обезпаразитяван. Прекрасен е за мен, но всъщност е напълно безпороден. Не му качвам снимки, за да го оценят тук, защото оценката на другите хора, за мен е невалидна!

Аз ако бях един художник, много ясно, че ще твърдя, че моите картини са най-хубавите, а картините на останалите са прости някакви драсканици.ю
Не, не го казвам, има много по-красиви котки от моята, милиони по-красиви котки, но не са МОИ, затова аз обичам повече НЕГО! Поколението му също няма да е особено красиво, затова е КАСТРИРАН! "Картини" няма да има!

Имам позната, която има кученце закупено от чужбина с родословие, както му е реда според вас...Наскоро стана баща (малките на наистина са красиви ) и си взе едно от кученцата. От развъдник за съответната порода искат да купят кученцето за без пари и да го представят, като поколение на своите кученца "шампиони", съответно с тяхното родословие и за много повече пари.... Надявам се, че повечето развъдници не са на този принцип. Искам само да ви покажа, че кученцето даже да е купено от развъдник , даже родителите му да сте видели, даже да имат и родословие (до 9-то коляно), това не гарантира нищо за него. Така че не ми обяснявайте, че като имам родословие дадено от еди си кой кученцето ми е породисто.
За човек, толкова видимо незапознат с материята, доста уверено коментирате преразказани Ви случки! Винаги можете да идете на място, да видите родителите, да следите бременността, да се интересувате, да си капарирате кчуенцето, да участвате в целия процес, заедно с развъдчиците.
Да купиш първото породоподобно от аквариум с талашит, естествено, е далеч по лесно, а понякога(подчертавам ПОНЯКОГА) и по-евтино...


Вместо да казвате, че кучето не е породисто без родословие, кажете по дадената снимка, кое точно не отговаря на стандартите на породата ....учите ли са големи...муцуната ли е дълга...краката ли са къси.... Все пак за това е форума да се дискутира, кое в кучето не съответства на породата, а не имаш ли родословие или нямаш. За това пишем тука и се обръщаме, към вас, хората който разбирате от породата, да покажете, кое в кученцата ни е от породата и кое не е, кои черти принадлежат на породата и кой не. Като казвате "това куче не е чихуахуа" кажете защо ....
Ама няма какво да коментираме на куче, което НЕ Е породисто! Ако Вие имате къдрава коса и пълни устни и тъмни очи, ще направите ли тема "Аз негър ли съм? Какво мислите?"
А форума не е за това, да Ви хвалим грешките! Форумът е място, където всеки да изразява мнението си, съобразявайки се с определените от администраторите рамки! За жалост, типично по български, много хора(и то само от Вашия тип), очакват тук да се потвърдят мислите им! Ами не става! Направете си форум, в който да величаете случайните скачки, правете си срещи, развъждайте си, защото са "сладки", но не се опитвайте да натрапите на НАС своите убеждения!

За протокола, освен котката имам породист самоед от Сноу Сиси. Аз също бях незапознат с материята, но ми трябваха само няколко дни тук, ПРЕДИ да си взема кучето, за да взема правилното решение. Чаках, платих(съвсем разумна цена) и получих един прекрасен представител на породата! Не съжалявам за нищо!
А такива като Вас... онзи ден изкоментираха... "Това не е самоед, те не са толкова пухкави!" Ето, дотам сме я докарали, че от толкова безпородни, хората вече не знаят кое е истинското. Както казах, мен чуждото мнение не ме интересува, защото знам какво имам. Аз имам нещо ИСТИНСКО!
А Вие.... аз Ви съжалявам.... наистина!


User's Signature

Гореизложеното е лично мое мнение и не ангажирам никого с него!

#78 Потребителят е офлайн   MyDuality Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 928
  • Регистрация: 15-July 10
  • Gender:Female
  • Location:софия
  • Skype:

Публикувано: 18 February 2011 - 02:54 PM

Нз как искате да бъде разпознато куче дали е от дадена порода , при положение ,че на снимката е още бебе наи малкото ...
виж родителите на кучето си и кажи на какво ти приличат ,а техните родители? Незнаеш кои са? Ами даите да измислиме документ в които се записват предците за да знаеме какво да очакваме от определено куче (да не говориме че визията е наи-малкото) ааа мама му стара хората са го измислили викат му родословие .....бах мааа му

Как може да има толкова завист и злоба по този свят ? Как?

Вие питате , развъдчиците ви отговарят и после се сърдите.... защо ? Ако ви даде мнение някои като мен които хал хабер си няма от тази порода сте в право да му тегллите една , обаче ви го казват специалисти...

Гледала съм куче със и без родословие , нз кои сте вие , че да твърдите че няма разлика ...... сегашното ми куче е без родословие (имаше куп здравословни проблеми 80% от тях наследствени ) което ми излезна около 1000лв отгоре , на никои не пожелавам като мен да съжелява , че си е взел неродословно куче (това не значи , че не я обичам ) въпроса не е и в парите , въпроса е в стреса които ми носи всяко заболяване ..... едно от което е краста , която никога неможе да се излекува , и всеки път като видя зачервено петно се потя наи малко по 3-пъти....

една приятелка не ме послуша все чихи от ферма за 500лв, след това лекува парво и корална вироза 200лв (безсънни нощи в които се молеше да оживее) след това двустранна херния 200лв , гъбички 200лв малките болести не ги броя защото краи нямат . Това маи бяха излишни разходи . Дали за 1100 лв които е дала за куче + болести нямаше да си купи с родословие ? Дали аз с 1300нямаше да си всема с родословие ?
Недеите да бързате вие да се опарите , ето има опарени вземете си забележка ....

Ще кача и няколко снимки на кучето ми когато имаше краста , дано ви хареса !Прикачена снимка пробвала съм се на фотошоп да убия зачервеното .... за жалост не пазя оригиналния кадър
User's Signature

Качена снимка

#79 Потребителят е офлайн   ShiBumi_GirL Икона

  • Dog Lover
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 9508
  • Регистрация: 21-January 08
  • Gender:Not Telling
  • Interests:Dogs,Schutzhund,BH, IPO

Публикувано: 18 February 2011 - 05:12 PM

Показване на мнениетоmi6ka_88, в 18 February 2011 - 10:21 AM, написа:

поради простата причина, че едно родословие не определя, нито породата,


хахахаа точно родословието определя породната принадлежност!!!!
User's Signature

Dog Lover
The Ultimate Breed-German Shepherd Dog!!!
Качена снимка
[url=http://www.minidog.info]Качена снимка

#80 Потребителят е офлайн   ShiBumi_GirL Икона

  • Dog Lover
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 9508
  • Регистрация: 21-January 08
  • Gender:Not Telling
  • Interests:Dogs,Schutzhund,BH, IPO

Публикувано: 18 February 2011 - 05:21 PM

Показване на мнениетоMyDuality, в 18 February 2011 - 11:59 AM, написа:

парво и корална вироза

парвовироза или корона вирус?Защото по горното за първи път чувам....
User's Signature

Dog Lover
The Ultimate Breed-German Shepherd Dog!!!
Качена снимка
[url=http://www.minidog.info]Качена снимка

  • (8 Страници) +
  • « Първа
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • Последна »
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни