Dog.bg Форуми : Проблем с очите

Към съдържанието

 
 
 

БКК Китайски Шар-Пей


Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
Страница 1 от 1
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Проблем с очите възпалени очи

#1 Потребителят е офлайн   wolfpack Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 17
  • Регистрация: 26-May 09
  • Gender:Male
  • Location:Ezerovo

Публикувано: 03 January 2011 - 03:14 PM

Здравейте, имам шар пей - женски на 2 години.
Имам проблем с кучицата, в момента не съм в Бг и животинката я гледа майка ми, която ми се обади да ми каже че кученцето имало много гурели и започнало да не довижда и да се блъска в различни предмети. Въпросът ми е следният - Има ли опасност от ослепяване на кучето понеже ще се прибера в Бг чак пролетта, а на майка ми не може да се разчита, че ще го заведе на лекар понеже едвам се съгласи да я гледа докато ме няма! А и няма възможност понеже живее на село и няма удобен транспорт а и не е много добре в момента понеже си е контузила ръката.
Ако някой може да помогне със съвет ще съм му благодарен.
Иначе КАЛА/така се казва/ е черна, много красива и много сбръчкана може да е твърдоглава ама си я обичам и не искам да я изгубя.
И не ме хулете че съм я оставил на друг защото поне на някой от вас може да му е ясно за живота и немотията на българина в наши дни!

#2 Потребителят е офлайн   Nickey Икона

  • the BlueAngelicDevil
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 7420
  • Регистрация: 25-June 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 03 January 2011 - 03:26 PM

За съжаление има огромна опасност кучето да ослепее.
Най-вероятно се е получило подвиване на клепачите навътре (ентропиум) и й е необходимо лечение и почти със сигурност операция.
Потърсете близък или познат, който да я закара на кадърен вет. лекар, който има опит с това - не зная къде се намира селото, но най-добре да е в София, мога да ви препоръчам такива.

И побързайте, докато все още късно, а понякога е и въпрос на дни състоянието да се влоши драстично - образуват се възпаления и дори язви на роговицата от механичното дразнене. Животинчето много се мъчи така!
User's Signature

Качена снимка

#3 Потребителят е офлайн   k1champion Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 306
  • Регистрация: 30-March 10
  • Gender:Not Telling

Публикувано: 03 January 2011 - 03:29 PM

Предполагам, че имате добри приятели в Бг по-добре се свържете с тях и заведете кучето на лекар! Успех дано всичко се оправи!!!!!!!!


User's Signature

Качена снимка

#4 Потребителят е офлайн   шарпейFenn Икона

  • Member
  • PipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 29
  • Регистрация: 27-June 11
  • Gender:Male
  • Location:Lovech

Публикувано: 27 June 2011 - 05:29 PM

Да ви питам по въпроса и моето куче е на две години и имаше такъв проблем наложи се операция и от тогава има много гурели иначе си е добре със зрението

#5 Потребителят е офлайн   Nickey Икона

  • the BlueAngelicDevil
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 7420
  • Регистрация: 25-June 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 27 June 2011 - 09:57 PM

Това, че има гурели означава, че проблемът със сигурност не е решен и има нещо, което все още я дразни. Дори на снимките ви в другата тема си личи, че очите са й присвити и най-вероятно все още има ентропиум. Може би не знаете, но понякога само една операция не е достатъчна. Погрижете се за кучето в противен случай с течение на времето ще изгуби зрението си, дори и сега да ви се струва добре. И имайте предвид, че понякога влошаването става адски бързо. От кой град сте, имате ли нужда от препоръка за добър лекар с опит в това?

Освен това очевидно не знаете, но такива проблеми се считат за сериозни и дори и при родословно куче с най-добрия произход означават, че то не бива да се развъжда. В случая вие сте поредните на които не им пука, че развъждат кучета със здравословни проблеми, не им пука и за породата и прогресивно увеличават кучетата с такива проблеми. И после защо у ветеринарните лекари и у средостатистическия човек се набива на очи, че шар-пей имат много здравословни проблеми. Ами от такова развъждане имат, да.

Искрено се надявам поколението на кучето ви да няма сериозни проблеми с очите, както и никое от другите заболявания, на които са предразположени шар-пей и които се избягват с внимателно, информирано и съвестно развъждане. И това не го пиша с ирония или заяждане - наистина се надявам.
User's Signature

Качена снимка

#6 Потребителят е офлайн   sweety_bonbon Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 98
  • Регистрация: 13-November 09

Публикувано: 29 June 2011 - 08:16 AM

Привет и от мен :re_037:
Изтичането на секрет от очите е нормален в определени граници. Много зависи и какъв е цветът и дали има някакъв мирис. При съмнение заведете кучето на лекар и той да си каже мнението... По принцип наистина доста често, ако е правена операция на очите се налага повторна. Но ако се съмнявате в лекаря потърсете и второ мнение.

#7 Потребителят е офлайн   шарпейFenn Икона

  • Member
  • PipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 29
  • Регистрация: 27-June 11
  • Gender:Male
  • Location:Lovech

Публикувано: 29 June 2011 - 06:38 PM

Кучето посещава ветеринар всеки месец,а операцията е правена в плевен в клиника ИДА-ВЕТ

Във форума се пише задължително на кирилица. Следващи съобщения на латиница ще бъдат изтривани.
мод

Това мнение е редактирано от шарпейFenn: 29 June 2011 - 07:19 PM


#8 Потребителят е офлайн   Nickey Икона

  • the BlueAngelicDevil
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 7420
  • Регистрация: 25-June 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 30 June 2011 - 12:10 AM

Видях съобщението ви във ветеринарния форум и ми се струва, че бъркате проблемите.
Там става дума за проблем със слъзна жлеза, т.нар. cherry eye, което няма нищо общо с клепачите и миглите. А тук - за извиване на клепачите и миглите навътре към окото, т.нар. ентропиум, каквото е имала тя.

Наистина, както е написала sweety_bonbon, може да има някакъв малък секрет примерно след сън, но щом има много гурели определено не е нормално.
Просто заведете кучето поне на консултация при друг лекар с повече опит с такива проблеми. Честно казано, в Ловеч и Плевен не мисля, че има такъв. Мога да ви насоча към такива във Варна, Русе и най-вече София.
User's Signature

Качена снимка

#9 Потребителят е офлайн   шарпейFenn Икона

  • Member
  • PipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 29
  • Регистрация: 27-June 11
  • Gender:Male
  • Location:Lovech

Публикувано: 30 June 2011 - 11:26 AM

неса чак толкова много но щом се събуди трябва да се бършат но пък някой път няма незнам

#10 Потребителят е офлайн   шарпейFenn Икона

  • Member
  • PipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 29
  • Регистрация: 27-June 11
  • Gender:Male
  • Location:Lovech

Публикувано: 03 July 2011 - 08:22 PM

Показване на мнениетошарпейFenn, в 30 June 2011 - 11:26 AM, написа:

неса чак толкова много но щом се събуди трябва да се бършат но пък някой път няма незнам


#11 Потребителят е офлайн   шарпейFenn Икона

  • Member
  • PipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 29
  • Регистрация: 27-June 11
  • Gender:Male
  • Location:Lovech

Публикувано: 30 July 2011 - 11:56 AM

Искам да се похваля че проблема с гурелите е решен.Вече ги няма.Качена снимка

#12 Потребителят е офлайн   sweety_bonbon Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 98
  • Регистрация: 13-November 09

Публикувано: 30 July 2011 - 02:53 PM

Браво :ba_025: В крайна сметка как решихте проблема?

#13 Потребителят е офлайн   шарпейFenn Икона

  • Member
  • PipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 29
  • Регистрация: 27-June 11
  • Gender:Male
  • Location:Lovech

Публикувано: 30 July 2011 - 10:31 PM

Имаше някаква алергия от хранатаКачена снимка

#14 Потребителят е офлайн   Nickey Икона

  • the BlueAngelicDevil
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 7420
  • Регистрация: 25-June 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 02 August 2011 - 08:50 AM

В интерес на истината, единствената горе-долу пряка връзка между такъв проблем с очите и алергия към нещо, за която се сещам е, че кучето от алергия може да се подува и тогава вероятно клепачите още повече се подвиват навътре и дразнят очите. Тогава обаче със сигурност трявба да ви е направило впечатление, че кучето е по-подуто от обикновено.

Другият вариант, за който се сещам като възможен във вашия случай, е лекарят да е давал на кучето кортикостероиди за предполагаемата алергия. Вероятно вие не знаете (за съжаление едва ли повечето лекари също знаят), но кортикостероидите драстично намаляват производството на веществото муцин.
Това гел-подобно вещество всъщност е нещото, с което са пълни гънките по челото, бузите, краката и като цяло под кожата на шар-пей кучетата и съответно по-големите му количества при тази порода са причината да имат бръчки, по-подвижда кожа и въобще този специфичен външен вид. На който му е интересно, може да прочете повече, с помощта на гугъл лесно могат да се намерят много чужди статии по въпроса. От личен и споделен опит обаче ви предупреждавам, че единици вет. лекари в България са наясно със спецификата на това вещество, камо ли пък в какви случаи кои медикаменти как се повлиява и с какво би могло да има връзка.
Та, приемането на кортикостероиди намалява генерирането на това вещество и съответно променя поне временно и външния вид на кучето - бузите спадат, челото спада и може или да увисне по-напред или по-назад. Съответно в такъв случай при даване на кортикостероиди, може да се получи временно подобрение на ентропиума, ако кожата на главата се отпусне по-назад и клепачите се отворят повече. Това обаче в никакъв случай не значи, че проблемът с очите е решен, защото този ефект от кортикостероидите обикновено е съвсем временен (до няколко седмици, с изключение на редките случаи, когато след приемане на сериозни дози кортикостероиди, обикновено инжективно или през устата, почти се спира производството на муцин и вида на кучето окончателно се променя, а и се създават предпоставки за други проблеми).

Така че - помислете дали сте давали кортикостероиди, различно ли е изглеждало кучето преди известно време, променило ли се е изражението напоследък и т.н.
Като цяло, дано не звуча като черна станция, но пак да си кажа, че и на снимките в другата тема се вижда, че на Тара очите са доста присвити. Погледнете и вие добре - в спокойно състояние, като гледа напред и без да й пипате кожата на главата - виждат ли се миглите й хубаво, че са извън окото или не? Ако не се виждат, то тя има ентропиум и трябва да вземете мерки (операция), за да не рискувате зрението й.

Искрено се надявам да нямате повече проблеми със здравето, поздрави на кучоната.
User's Signature

Качена снимка

#15 Потребителят е офлайн   sweety_bonbon Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 98
  • Регистрация: 13-November 09

Публикувано: 02 August 2011 - 05:15 PM

Хммм много интересно за кортикостероидите :ba_025:
Но от опит мога да споделя за алергиите, че при нас е комплексно- ако нещо я раздразни храна или трева- освен, че се изрива, започва да се чеша, веднага се възпаляват ушите и очите почват да текат... има повече гурели и като премахна алергена веднага се оправя... беше ми мн странно в начало как така това куче изведнъж се срива по всички показатели :))) но колкото повече чета, толкова повече алергията обяснява всичко както впрочем и свръхпроизводството на муцина...

#16 Потребителят е офлайн   шарпейFenn Икона

  • Member
  • PipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 29
  • Регистрация: 27-June 11
  • Gender:Male
  • Location:Lovech

Публикувано: 03 August 2011 - 06:58 PM

Старата храна не я ядеше,може ли от нея да е сега я сменихме с уж по-добра и няма толкова много гурели,освен това и биха някакви инжекции от които изобщо няма гурели и не се чеше,спряхме ги и леко се почесва но гурелите драстично намаляха сега има много малко.Качена снимкаКачена снимкаКачена снимка Чувства се много по-добреКачена снимкаКачена снимкаКачена снимка

#17 Потребителят е офлайн   AXEL Бултериерът Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 647
  • Регистрация: 19-April 06
  • Gender:Male
  • Location:Пловдив
  • Interests:ветеринарен лекар<br />

Публикувано: 09 August 2011 - 08:43 AM

Хубаво е да се дават съвети,но в случая най-добрият съвет е да се заведе веднага на лекар специалист по очни заболявания.Аз лично не се сещам във Варна за такъв както и в Русе,а в София са двама.Очните заболявания при шарпеите,не започват и не свършват само с ентропиум.Най-вероятно вашето куче ще ослепее,докато се върнете,за жалост...........................................в България специално тази порода е на първо място по първична/наследствена/ глаукома,вече имам 7 слепи кучета с това заболяване.По описаните признаци най-вероятно се касае за това заболяване.

Страница 1 от 1
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни