Dog.bg Форуми : Проблем с изправяне на уши на нем. овчарка

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (6 Страници) +
  • « Първа
  • 4
  • 5
  • 6
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Проблем с изправяне на уши на нем. овчарка

#101 Потребителят е офлайн   Георги Симеонов Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 349
  • Регистрация: 07-January 10
  • Gender:Male

Публикувано: 24 September 2011 - 10:00 PM

Кристингер Хаус не членува в ОНОК и продава кучета без родословие...

Този развъдник е дискутиран отдавна и в нашия форум:
http://forum.bsv.bg/...09&p=5251#p5251

#102 Потребителят е офлайн   ShiBumi_GirL Икона

  • Dog Lover
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 9508
  • Регистрация: 21-January 08
  • Gender:Not Telling
  • Interests:Dogs,Schutzhund,BH, IPO

Публикувано: 24 September 2011 - 10:03 PM

Благодаря :rc_036:
User's Signature

Dog Lover
The Ultimate Breed-German Shepherd Dog!!!
Качена снимка
[url=http://www.minidog.info]Качена снимка

#103 Потребителят е офлайн   evgeniy Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 100
  • Регистрация: 02-December 10
  • Gender:Male
  • Location:Ireland,Dublin
  • Interests:German Shepherd,Car Detailing

Публикувано: 24 September 2011 - 11:09 PM

това за пръв път го чета...ех да бях попаднал на тази тема преди 20/12/2010 ...ами аз съм явно един от многото с родословия и чипове и незнам си кво но с куче от неизвестна порода...:dh_188:,а толкова исках немска овчарка ..ццц,добре де ами всички тези председатели директори.....на онок защо не са взели някакви мерки някакви санкции може ли пък такава безотговорност ,ще знаят че там някъде си има нелегитимен развъдник и развъдчик и ще си стоят и мълчат ...може ли човек да изчете хххххххх страници и да си направи ххххххххх регистрации за да има достъп до тези хххххх страници за да разбере кои какъв е и що е....ами ИЗВИНЯВАМ СЕ НА ВСЕКИ ТУК В ТОЗИ ФОРУМ КОГОТО СЪМ ЗАСЕГНАЛ ИЛИ ОБИДИЛ ПО НЯКАКЪВ ПОВОД,НАИ ВЕЧЕ ПОКРАИ МОЕТО МЕЛЕЗЧЕ...!:dh_188:

#104 Потребителят е офлайн   evgeniy Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 100
  • Регистрация: 02-December 10
  • Gender:Male
  • Location:Ireland,Dublin
  • Interests:German Shepherd,Car Detailing

Публикувано: 24 September 2011 - 11:12 PM

има ли форум за мелези да се регистрирам поне там,след като имам мелезче...?:dh_188:

#105 Потребителят е офлайн   ShiBumi_GirL Икона

  • Dog Lover
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 9508
  • Регистрация: 21-January 08
  • Gender:Not Telling
  • Interests:Dogs,Schutzhund,BH, IPO

Публикувано: 24 September 2011 - 11:22 PM

Това,че имаш мелез не бива да те разстройва.Както ти казах и в началото гледай си,радвай му се,работете послушание,занимавайте се.
Моите две дунди също са мелезаци,но всекидневно тренираме,упражняваме се,работим следа,защита,апорт,аджилити.И на тях им доставя удоволствие и на мен :smile:
А пък няма нищо лошо след време да му вземеш другарче този път от правилното място :ba_025:
В крайна сметка с 2 НОК е по-добре от 1 :db_046:
User's Signature

Dog Lover
The Ultimate Breed-German Shepherd Dog!!!
Качена снимка
[url=http://www.minidog.info]Качена снимка

#106 Потребителят е офлайн   evgeniy Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 100
  • Регистрация: 02-December 10
  • Gender:Male
  • Location:Ireland,Dublin
  • Interests:German Shepherd,Car Detailing

Публикувано: 24 September 2011 - 11:47 PM

ядосах се на безотговорността на тези онок богок незнам си какви....било вече обсъждано ами като сте знаели и обсъждали направихте ли нещо?!кученцето вина няма на този пич от когото го купих му пратих "поздравителен имаил" но и не чакам отговор разбира се

#107 Потребителят е офлайн   ultima Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 306
  • Регистрация: 15-December 09
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:ветеринарна медицина, немски овчарки, обучение, генетика, кинология

Публикувано: 25 September 2011 - 04:35 AM

evgeniy не прекалявайте с калция! Tой е колкото полезен за костите толкова и вреден! За изправянето на ушите много помага готварски желатин, тъй като ушната раковина (auricula) е изградена от еластичен хрущял, където преобладаващия белтък е еластин. Хрущялите на ушите нямат особена нужда от калции, защото те никога не се вкостяват. До колкото си спомням от това, което съм чела за университета хиалинния хрущял не съдържа калции, но не съм сигурна, че същото важеше и за еластичния хрущял (макар, че по пътя на логиката той е най-гъвкав от всички видове хрущяли, а калция е съставката която прави костите по-твърди.... така че нека всеки сам си прави изводите....)
User's Signature

Cave canem, te necet lingendo - Beware of the dog, he may lick you to death...
Качена снимка Качена снимка

#108 Потребителят е офлайн   evgeniy Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 100
  • Регистрация: 02-December 10
  • Gender:Male
  • Location:Ireland,Dublin
  • Interests:German Shepherd,Car Detailing

Публикувано: 25 September 2011 - 11:48 AM

Показване на мнениетоultima, в 25 September 2011 - 02:35 AM, написа:

evgeniy не прекалявайте с калция! Tой е колкото полезен за костите толкова и вреден! За изправянето на ушите много помага готварски желатин, тъй като ушната раковина (auricula) е изградена от еластичен хрущял, където преобладаващия белтък е еластин. Хрущялите на ушите нямат особена нужда от калции, защото те никога не се вкостяват. До колкото си спомням от това, което съм чела за университета хиалинния хрущял не съдържа калции, но не съм сигурна, че същото важеше и за еластичния хрущял (макар, че по пътя на логиката той е най-гъвкав от всички видове хрущяли, а калция е съставката която прави костите по-твърди.... така че нека всеки сам си прави изводите....)


благодаря ти ultima за съвета,а как и по колко да му давам от този готварски желатин?не че ще си изправи ушите но и това да пробвам ...:ba_025:

#109 Потребителят е офлайн   ultima Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 306
  • Регистрация: 15-December 09
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:ветеринарна медицина, немски овчарки, обучение, генетика, кинология

Публикувано: 25 September 2011 - 02:49 PM

Изчислява се според теглото на кучето. В общи линии е най-добре да го претегли ветеринар и да ти каже какво е разумното количество на ден.
User's Signature

Cave canem, te necet lingendo - Beware of the dog, he may lick you to death...
Качена снимка Качена снимка

#110 Потребителят е офлайн   ShiBumi_GirL Икона

  • Dog Lover
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 9508
  • Регистрация: 21-January 08
  • Gender:Not Telling
  • Interests:Dogs,Schutzhund,BH, IPO

Публикувано: 25 September 2011 - 06:09 PM

Евгени какво да направят Онок или Богок като човека собственик на този уж ''развъдник'' не членува при тях.Все едно тези организации да могат да спрат всички ,които множат-зоомагазини,зооборси,обяви и др.Този човек с нищо не е по различен от тях :dh_188:
User's Signature

Dog Lover
The Ultimate Breed-German Shepherd Dog!!!
Качена снимка
[url=http://www.minidog.info]Качена снимка

#111 Потребителят е офлайн   evgeniy Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 100
  • Регистрация: 02-December 10
  • Gender:Male
  • Location:Ireland,Dublin
  • Interests:German Shepherd,Car Detailing

Публикувано: 25 September 2011 - 11:56 PM

Показване на мнениетоShiBumi_GirL, в 25 September 2011 - 04:09 PM, написа:

Евгени какво да направят Онок или Богок като човека собственик на този уж ''развъдник'' не членува при тях.Все едно тези организации да могат да спрат всички ,които множат-зоомагазини,зооборси,обяви и др.Този човек с нищо не е по различен от тях :dh_188:


много добре знаят какво могат да направят...

#112 Потребителят е офлайн   desi79 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1592
  • Регистрация: 09-September 09
  • Gender:Female
  • Location:Испания

Публикувано: 26 September 2011 - 08:20 AM

Единственото,което може да се направи е в ръцете на бъдещият купувач.Ако се информираме,търсим и осъзнаваме,че може и да останем прецакани няма да има излъгани.В крайна сметка информация има.
User's Signature


Никой не може да те накара да се чувстваш посредствен без твоето съгласие.
Елинор Рузвелт

#113 Потребителят е офлайн   PERO78 Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 24
  • Регистрация: 09-November 09

Публикувано: 07 November 2011 - 01:53 PM

Показване на мнениетоГеорги Симеонов, в 24 September 2011 - 10:00 PM, написа:

Кристингер Хаус не членува в ОНОК и продава кучета без родословие...

Този развъдник е дискутиран отдавна и в нашия форум:
http://forum.bsv.bg/...09&p=5251#p5251


Тогава може да не е давал родословие , но на човека е дал.Другото в тази тема,която си дал има хора(членуващи в ОНОК),които са писали че го познават лично '' Nataly колегите са ви насочили добре.Собственика на развъдника също познавам добре. Радвайте се на малкия а за обучението се ориентирайте за място близко до местоживеенето ви.Ако сте от София или наоколо " Сириус" е добър избор.''

Човека пита за конкретен въпрос - само няколко отговориха по темата,останалите го занимават с глупости- мелез било не знам си какво си.Понеже ако е от ''легитимен'' развъдник на ОНОК vs. БОГОК не се случва да е нечитаво кучето-с клепнали уши и какви ли не други проблеми.А и в доста от ''легитимните развъдници колко ''качествено '' ги гледат самооо леле


Показване на мнениетоultima, в 30 January 2011 - 10:04 PM, написа:

. Родословието доказва принадлежността към една порода, но липсата му не я отрича.



ПП успя ли да изправи кучето ушите ?

#114 Потребителят е офлайн   ira67 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 824
  • Регистрация: 16-June 10
  • Gender:Male

Публикувано: 07 November 2011 - 02:45 PM

Какьв смьсьл да се решава родословие на куче като вопрос стоеше за уши.Нека да си стопанин остане при своето мнение а качество на стандарта не ни влиза в работа.
Кучето е на 6 месяца и още не оформено,лекари да приценят защо не му стават уши а не ние.Вместо да помогнеме на човека ,ние му бракуваме куче.Утре някой му даде акьл да се розкара куче че не е по стандарта и му предложе стандартно.Забога ,та това куче.Аз от Москва купила елитна немска овчарка ,.родословие до незнам кое коляно обаче акьл так не му и пораснал ,обаче имахме и намерена сетерка без родословие,та нямате и представа колко умно и чувствително животно беше.Години минаха ,кучета вече умряха.,а ние ги помниме с любов и топлина като глуповият и наивният Брикс и невероятно умна намерена на улица Рива.
Вмомента уши розглеждаме,поне така стоеше вопроса. .И да не станат ,голяма работа,гледай как те гледа в очи ,това е поважно.
Аз пак сега персийско коте от елитен розвьдник купих само за 200 лева,. дефектен , на опашка има някакво пречупване.Е - нестава за розвьждане,обаче кой ще каже че не персиец.
Прикачена снимка

#115 Потребителят е офлайн   ShiBumi_GirL Икона

  • Dog Lover
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 9508
  • Регистрация: 21-January 08
  • Gender:Not Telling
  • Interests:Dogs,Schutzhund,BH, IPO

Публикувано: 07 November 2011 - 03:09 PM

Никой защото дори и с дефект има родословие-доказващо принадлежност към дадена порода!
User's Signature

Dog Lover
The Ultimate Breed-German Shepherd Dog!!!
Качена снимка
[url=http://www.minidog.info]Качена снимка

#116 Потребителят е офлайн   ira67 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 824
  • Регистрация: 16-June 10
  • Gender:Male

Публикувано: 07 November 2011 - 06:05 PM

Родословия за дефектни кучета и котки не дават,,това е минус за розвьдник.Всички тук пишут за родословия ,но в Росия на кученца дават щенячьи карточки , и те сьс тях до пьрва изложба като станат на 6 месяца,след експертна оценка се дава родословие.Но ако кучето на пьрва изложба не издьржи стандарт ,то родословие няма да има.и на кучка която ги родила слагат черна точка и взимат това под внимание.Такива кученца се бракуват и се отглеждат като домашни любимци и се препоручва да се кастрират да не се раждат кученца сьс наследственни дефекти.А в Бьлгария ми предлагаха родословия още преди да се роди котенце.Или аз нещо нерозбирам или мен броят за идиотка.Родословия ги роздават на кило .Заемалась аз в Украйна сьс розвеждане на кавказци и немски догове професионално ,нанравих от това изводи че куче е приятел на човека,а аз ги влачих по изложби,скубах ги ,ресах ,кьпах за да изглеждат като за изложба.Гордеехся с тях ,понеже беше шемпионки ,а сега ми срам за това че не гледах на тях като на приятели ,като на предани существа, а като на источник за пари.
Майна та на тея родословни, хора не могат да бьдат всички като модели на корица на списанието ,та останали които не на корица не хора ли.???Трябва да гледаме позитивно на неща.
Извинете за грешки., :mg_062:

  • (6 Страници) +
  • « Първа
  • 4
  • 5
  • 6
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни