Dog.bg Форуми : Проблем с изправяне на уши на нем. овчарка

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (6 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Последна »
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Проблем с изправяне на уши на нем. овчарка

#21 Потребителят е офлайн   evgeniy Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 100
  • Регистрация: 02-December 10
  • Gender:Male
  • Location:Ireland,Dublin
  • Interests:German Shepherd,Car Detailing

Публикувано: 30 May 2011 - 03:26 AM

здравеите на всичкки,нов потребител съм с удоволствие чета постовете на всички и много се радвам че има толкова хубав форум за домашните ни любимци...,искам да споделя и моят проблем ,за коледа си вземахме нок със сина ми от развъдник в казнлък кученцето беше на 50 дни с всичките му там документи родословия ...ето че вече сме на 7+ месеца и ушите още са като панделки на разходките има други нок които са вече с вдигнати уши но нашият красавец не е ...,другото което ми прави впечатление е че е по едър от наборите си видимо ,на 3 месеца беше като направихме кръвна картина вземахме калции абе всичко както по книга храната като по книга витамини минерали калции всичко необходимо за правилното развитие на млад нок ,но ето че наближаваме в 8-ят месец с паднали уши говорих с ветеринара каза че калции се давало до 7мия месец и че бил имал тежки големи уши?! е да не са от желязо?!та се обръщам към вас ако може да получа някакъв съвет или поне утеха че някои ден ще сме като другите и ние..,благодаря предварително

#22 Потребителят е офлайн   mik Икона

  • Breeding for Quality,NOT Quantity
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2631
  • Регистрация: 13-July 04
  • Gender:Female
  • Location:Стара Загора

Публикувано: 30 May 2011 - 10:29 AM

Показване на мнениетоevgeniy, в 30 May 2011 - 01:26 AM, написа:

здравеите на всичкки,нов потребител съм с удоволствие чета постовете на всички и много се радвам че има толкова хубав форум за домашните ни любимци...,искам да споделя и моят проблем ,за коледа си вземахме нок със сина ми от развъдник в казнлък кученцето беше на 50 дни с всичките му там документи родословия ...ето че вече сме на 7+ месеца и ушите още са като панделки на разходките има други нок които са вече с вдигнати уши но нашият красавец не е ...,другото което ми прави впечатление е че е по едър от наборите си видимо ,на 3 месеца беше като направихме кръвна картина вземахме калции абе всичко както по книга храната като по книга витамини минерали калции всичко необходимо за правилното развитие на млад нок ,но ето че наближаваме в 8-ят месец с паднали уши говорих с ветеринара каза че калции се давало до 7мия месец и че бил имал тежки големи уши?! е да не са от желязо?!та се обръщам към вас ако може да получа някакъв съвет или поне утеха че някои ден ще сме като другите и ние..,благодаря предварителноПрикачен файл 240140_1876911695956_1636154787_1848945_4647955_o.jpg


От кой развъдник в Казанлък го взехте ?
Мисля,че се досещам от кой е и ако е от този развъдник,то той не е легитимен,кучетата нямат никакви здравни тестове,нито са издържали изпити за допускане до разплод ... така че вие си имате мелез приличащ на НОК , но с недоказан пройзход.

#23 Потребителят е офлайн   evgeniy Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 100
  • Регистрация: 02-December 10
  • Gender:Male
  • Location:Ireland,Dublin
  • Interests:German Shepherd,Car Detailing

Публикувано: 30 May 2011 - 10:48 AM

ами развъдника не е точно в казанлък а до казанлък казва се кристингер хаус кучетата му са регистрирани аз ги проверявах...(!?)селото се казва шаново,видях женските бащата,отделно съм виждал кучета от същия развъдник които вече са големи но се падат братя и сестри на моето...много хубави та се надявам и моят да стане...лекаря ми каза че по едрите кучета и до годината си изправяли ушите

http://dogs-von-kris.../?df=46&dflid=3

ами това е саита на развъдника ,незная колко е лигитимен или не но човека каза че щял да приключва с тази деиност поради разни недоразумения в федерациите...


#24 Потребителят е офлайн   Mavda Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 66
  • Регистрация: 14-June 05
  • Gender:Male

Публикувано: 30 May 2011 - 11:10 AM

Наистина е жалко, но дано бъде поучително за следващите, които имат намерение да си закупят НОК-че от саморекламиращ се 'развъдчик'.
Ами evgeniy съжалявам да ти го кажа, но не си попаднал на точното место, нито при точните хора..
Чета това от сайта му и се чудя:
""ЗА УТОЧНЕНИЕ- ТОВА Е РАЗДЕЛ НА БЕБЕТАТА ПРОИЗЛЕЗЛИ ОТ РАЗВЪДНИК- [[ VON KRISTINGER HAUS ]].ТОЗИ РАЗДЕЛ Е СЪЗДАДЕН ЗА ДА СЕ ЗАПОЗНАЯТ КЛИЕНТИТЕ КАКВО МОГАТ ДА ОЧАКВАТ КАТО КАЧЕСТВО,ТОВА Е МОЖЕ БИ ПЪРВИЯТ САИТ В БЪЛГАРИЯ КОИТО ОТВАРЯ ТАКЪВ РАЗДЕЛ-ЗАЩОТО НА НИКОИ НЕ МУ СТИСКА ДА ГО ОТВОРИ ,И ПОКАЖЕ НА ЦЯЛА БЪЛГАРИЯ КАКВО СТАВАТ БЕБЕТАТА КОИТО СА ПРОДАЛИ,А НЕ ДА СЛАГАТ СНИМКИ САМО НА БЕБЕТА .НЕКА СЕ ВИДИ КАКВО СТАВАТ ТЕЗИ БЕБЕТА КАТО ПОРАСТНАТ,""

Баси самочувствието. А що ли тоз световно неизвестен титан на съвременната НОК-селекция не сме го виждали ни по изпити, ни по рентгеноложки кабинети, ни по изложби.
Щял да се отказва...поради недоразумения!!!!
Те то....НЕДОРАЗУМЕНИЯ....именно подобни търгаш-размножители са лицето на недоразуменията в кинТоложката ни действителност.
Прави ми впечатление, че колкото по активен с изявите си в BGинтернет пространството е един "развъдчик" - търговец, толкова той самия, (респ. кучетата му) са по голям фъш.
Онлайн пространството(за съжаление) е залято от самохвалещи се търговци и ТЪРГОВКИ..пишещи много, ама много убедително.Дори изявяващи се по разни форуми, сайтове и сайтчета, като "компетентни" съветници за начинаещи.
Защо ли!!!...ами трябва да се издържат някак си, а и наивно вярващи слепци не липсват, нали!

А после...после се пръкват подобни теми.
Жалко е това(но факт). За съжаление!
...и се пазете от активно рекламиращи "компетентни развъдчици" продаващи кучета ЦЕЛОГОДИШНО..не е здравословно...за клиентите им.


Така, че умната...занапред.

Поздрави.
User's Signature

"За да си добър член на стадото, трябва преди всичко да си овца."

#25 Потребителят е офлайн   evgeniy Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 100
  • Регистрация: 02-December 10
  • Gender:Male
  • Location:Ireland,Dublin
  • Interests:German Shepherd,Car Detailing

Публикувано: 30 May 2011 - 11:23 AM

понеже съм от ямбол гледах за развъдници в обсег 100км и понейе имам приятели в града които са си купували от там кучета ами смея да твърдя много са хубави стоика разцветка...та за това отидох ами да се надявам че ще вдигне ушите кучето иначе си има много хубава стоика паднала задница тича из парковете на воля от 3+ месец само ушетата не че не ги вдига сутрин са му на кулибка когато гризе нещо по усърдно но като цяло не са вдигнати...

#26 Потребителят е офлайн   ShiBumi_GirL Икона

  • Dog Lover
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 9508
  • Регистрация: 21-January 08
  • Gender:Not Telling
  • Interests:Dogs,Schutzhund,BH, IPO

Публикувано: 30 May 2011 - 11:37 AM

Това куче няма наченки дори да изправи тези уши.Просто си имаш един НОК-подобен.Жалко е че си се подлъгал и не си прочел достатъчно от къде да закупиш НОК.
за справка всички легитимни развъдници-
http://bsv.bg/?Action=81
и
http://www.bogok.org/members
Гледай си го,радвай му се и работи с него-можеш да намериш специалист с който да работите общо послушание,следа и др.
Аз имам 2 НОК едната е с уши като твоя другата с едно клепнало.
Следвщия път ще знаеш от къде да закупиш куче :ba_025:Може да му вземеш другарче даже :)
User's Signature

Dog Lover
The Ultimate Breed-German Shepherd Dog!!!
Качена снимка
[url=http://www.minidog.info]Качена снимка

#27 Потребителят е офлайн   Mavda Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 66
  • Регистрация: 14-June 05
  • Gender:Male

Публикувано: 30 May 2011 - 11:55 AM

Показване на мнениетоevgeniy, в 30 May 2011 - 11:23 AM, написа:

понеже съм от ямбол гледах за развъдници в обсег 100км и понейе имам приятели в града които са си купували от там кучета ами смея да твърдя много са хубави стоика разцветка...та за това отидох ами да се надявам че ще вдигне ушите кучето иначе си има много хубава стоика паднала задница тича из парковете на воля от 3+ месец само ушетата не че не ги вдига сутрин са му на кулибка когато гризе нещо по усърдно но като цяло не са вдигнати...

evgeniy, обичай си го независимо от всичко, защото То със сигурност те обича и разчита на теб, повече отколкото можеш да предположиш.
Нека ти е живо и здраво животинчето, и да те радва дълги, дълги години.
Другото е суета.
----
А това считам за изключително полезно четиво:

http://forum.bsv.bg/...c.php?f=21&t=34
User's Signature

"За да си добър член на стадото, трябва преди всичко да си овца."

#28 Потребителят е офлайн   evgeniy Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 100
  • Регистрация: 02-December 10
  • Gender:Male
  • Location:Ireland,Dublin
  • Interests:German Shepherd,Car Detailing

Публикувано: 30 May 2011 - 12:01 PM

добре де след като ще излезе че кучето ми не е чистокръвно защо има документи с родословието му до 4-то поколение мисля беше,защо като му напиша номера в педигридатабеиз и му излиза родословието,защо го има регистрирано в богок или в онок ли беше ...абе жълти са му документите не розови....

#29 Потребителят е офлайн   mik Икона

  • Breeding for Quality,NOT Quantity
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2631
  • Регистрация: 13-July 04
  • Gender:Female
  • Location:Стара Загора

Публикувано: 30 May 2011 - 12:03 PM

Ако не ти представлява трудност,моля скенирай родословието на твоето куче за да видим какво точно е то,защото човека от който си го закупил НЕ членува в нито един от двата клуба които са действащи на територията на република България.

#30 Потребителят е офлайн   Mavda Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 66
  • Регистрация: 14-June 05
  • Gender:Male

Публикувано: 30 May 2011 - 12:06 PM

Показване на мнениетоevgeniy, в 30 May 2011 - 12:01 PM, написа:

добре де след като ще излезе че кучето ми не е чистокръвно защо има документи с родословието му до 4-то поколение мисля беше,защо като му напиша номера в педигридатабеиз и му излиза родословието,защо го има регистрирано в богок или в онок ли беше ...абе жълти са му документите не розови....


Защото всичко... и в БОГОК и в ОНОК до момента е било, и все още е една голяма измама..за печатане на финикийски знаци.
В момента в ОНОК се правят опити това да се преустанови с елеминиране виновника за това...но при другите...надежда няма.
User's Signature

"За да си добър член на стадото, трябва преди всичко да си овца."

#31 Потребителят е офлайн   ShiBumi_GirL Икона

  • Dog Lover
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 9508
  • Регистрация: 21-January 08
  • Gender:Not Telling
  • Interests:Dogs,Schutzhund,BH, IPO

Публикувано: 30 May 2011 - 12:06 PM

има ли тату кучето?
User's Signature

Dog Lover
The Ultimate Breed-German Shepherd Dog!!!
Качена снимка
[url=http://www.minidog.info]Качена снимка

#32 Потребителят е офлайн   mik Икона

  • Breeding for Quality,NOT Quantity
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2631
  • Регистрация: 13-July 04
  • Gender:Female
  • Location:Стара Загора

Публикувано: 30 May 2011 - 12:08 PM

Показване на мнениетоShiBumi_GirL, в 30 May 2011 - 10:06 AM, написа:

има ли тату кучето?


Всеки който си закупи клещи може да сложи татус в ухото на което и да било куче,НО в клубовете във всяка местна група си има хора които са опълномощени да правят това и САМО те поставят татуси.

Така че тату в ухото НЕ Е гаранция за нищо.

#33 Потребителят е офлайн   evgeniy Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 100
  • Регистрация: 02-December 10
  • Gender:Male
  • Location:Ireland,Dublin
  • Interests:German Shepherd,Car Detailing

Публикувано: 30 May 2011 - 12:14 PM

http://www.pedigreed....html?id=713204

тези същи имена и номера ги пише и в документите на кучето но без снимки на кучетата,документите са с подписи и печати....,нямам скенер да ги сканирам сега

#34 Потребителят е офлайн   evgeniy Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 100
  • Регистрация: 02-December 10
  • Gender:Male
  • Location:Ireland,Dublin
  • Interests:German Shepherd,Car Detailing

Публикувано: 30 May 2011 - 12:19 PM

чип и татоо няма кучето ми непожелах да му слага за да не ми се оскапява...бяха три две мъжки и едно женско,едното мужко беше капарирано взех другото на другите им сложи човека ...но аз не пожелах...винаги мога допълнително да им ги сложа

#35 Потребителят е офлайн   Mavda Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 66
  • Регистрация: 14-June 05
  • Gender:Male

Публикувано: 30 May 2011 - 12:20 PM

Показване на мнениетоevgeniy, в 30 May 2011 - 12:14 PM, написа:

http://www.pedigreed....html?id=713204

тези същи имена и номера ги пише и в документите на кучето но без снимки на кучетата,документите са с подписи и печати....,нямам скенер да ги сканирам сега

Ако това са истинските кучета-предци, кучо ти не е мелез, споко.
Сега снимай родословието с телефона, и го качи.
Важно е да се вижда какво пише най отгоре- Селексионно развъждане или общ регистър?
User's Signature

"За да си добър член на стадото, трябва преди всичко да си овца."

#36 Потребителят е офлайн   ShiBumi_GirL Икона

  • Dog Lover
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 9508
  • Регистрация: 21-January 08
  • Gender:Not Telling
  • Interests:Dogs,Schutzhund,BH, IPO

Публикувано: 30 May 2011 - 12:22 PM

Показване на мнениетоevgeniy, в 30 May 2011 - 10:19 AM, написа:

чип и татоо няма кучето ми непожелах да му слага за да не ми се оскапява...бяха три две мъжки и едно женско,едното мужко беше капарирано взех другото на другите им сложи човека ...но аз не пожелах...винаги мога допълнително да им ги сложа

като цяло би трябвало да са татуирани и с чип и това да си е в цената,а не да е допълнителн.
User's Signature

Dog Lover
The Ultimate Breed-German Shepherd Dog!!!
Качена снимка
[url=http://www.minidog.info]Качена снимка

#37 Потребителят е офлайн   evgeniy Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 100
  • Регистрация: 02-December 10
  • Gender:Male
  • Location:Ireland,Dublin
  • Interests:German Shepherd,Car Detailing

Публикувано: 30 May 2011 - 12:28 PM

ами да зная но просто по празниците знаете как е и желанието е голямо за кученце в същото време средствата са ограничени и ...за това предпочетох да няма татоо и печат за сметка на цената...иначе трябваше да платя към 600лв аз го взех за 300 ...бюджет кво да се прави...

#38 Потребителят е офлайн   Mavda Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 66
  • Регистрация: 14-June 05
  • Gender:Male

Публикувано: 30 May 2011 - 12:35 PM

Показване на мнениетоevgeniy, в 30 May 2011 - 12:28 PM, написа:

ами да зная но просто по празниците знаете как е и желанието е голямо за кученце в същото време средствата са ограничени и ...за това предпочетох да няма татоо и печат за сметка на цената...иначе трябваше да платя към 600лв аз го взех за 300 ...бюджет кво да се прави...

Татуто и "печата" както го наричаш не би трябвало да ти оскъпят кучето.
Този факт, сам по себе си е показателен за коректността на хората от които пазаруваш, не мислиш ли?!!!
User's Signature

"За да си добър член на стадото, трябва преди всичко да си овца."

#39 Потребителят е офлайн   evgeniy Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 100
  • Регистрация: 02-December 10
  • Gender:Male
  • Location:Ireland,Dublin
  • Interests:German Shepherd,Car Detailing

Публикувано: 30 May 2011 - 12:51 PM

ами....човек се учи цял живот...четох преди това кое как защо...и ходих до най близкия за мен развъдник...,кучето го взех за сина ми и за мен за домашен любимец по изложби на дали някога ще тръгна за мен беше важно да е немец хубав здрав с характер...това исках,и ако изключим ушетата всичко друго по кучето ми си е наред до годинката има време надявам се да ги вдигне :)

#40 Потребителят е офлайн   Lenard Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 197
  • Регистрация: 22-July 10
  • Gender:Female

Публикувано: 30 May 2011 - 12:55 PM

Щом сте доволни от характера на кучето и радва вас и детето, ушите не са най-важното :md_064:
Дано ги изправи, ако не - не е болка за умиране кучето си е красиво!

  • (6 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Последна »
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни