Dog.bg Форуми : Помощ относно закупуване на английски джентълмен.

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
Страница 1 от 1
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Помощ относно закупуване на английски джентълмен.

#1 Потребителят е офлайн   MuTko Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5
  • Регистрация: 07-January 11
  • Gender:Male
  • Location:Бургас

Публикувано: 11 January 2011 - 05:03 PM

Здравейте ,

Сериозно обмислям да си взема английски булдог , даже съм решил .Имам няколко въпроса и ще съм Ви много благодарен, ако ми помогнете.

1.Ясно е , че трябва да се закупи от развъдник . Но дали да е родно производство или внос ,защото чесно казано нещо не се доверявам на вносителите?
2.Родословие или без ? Каква е разликата , защо едно родословие примерно ми струва към 1000 лв ?
3.Каква гаранция трябва да изисквам за здравето на булдочето?

За момента друго не се сещам , но сигурно ще изникнат още въпроси .
Благодаря предварително.
User's Signature

I always tell the truth. Even when I lie.

#2 Потребителят е офлайн   C-suM Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 166
  • Регистрация: 02-January 10
  • Gender:Male
  • Location:Бургас

Публикувано: 11 January 2011 - 05:51 PM

1.Дали ще е от Български развъдник или от чуждестранен това зависи от вас. В България има страхотни развъдници пък и е доста по-удобно :)
2.Родословието не струва 1000 лева. Това е един вид "акта за раждане" на кучето" , като документ за чистокръвност които е безплатен.
Разликата е, че на куче без родословие нямаш представа кои са родителитеи няма как да си сигурен примерно, дали кученцето не е плод на връзка между брат и сестра или баща и дъщеря.Куче без родословие практически се води безпородно или породоподобно.
Нямам представа защо, когато хората чуят думата развъдник и родословие си представят някакви космически суми за кутре.
Всъщност парите които ще дадеш на Борсаджията, които вкарва по 40 кучета наблъскани в клетки в бус и нямаш представа дали ще оцелее или няма да е с един куп вродени болести, са малко по-малко отколкото, ако вземеш куче от легитимен развъдник, но пък ще си сигурен за произхода на кучето и, че няма да има вродени болести предадени от родителите.
Съветвам те да разгледаш подфорума за клубните кучила и развъдниците да се свържеш с няколко от тях и да си избереш правилното кутре :) Не се подвеждай от обявите на зооборсите в интернет :ba_025:

#3 Потребителят е офлайн   Persona Grata Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1089
  • Регистрация: 02-July 09
  • Location:Sofia

Публикувано: 11 January 2011 - 06:26 PM

:re_037:

1. Няма значение, стига да не сбъркаш чуждестранен развъдник с вносител от борса (защото напоследък и те си се наричат "развъдници" ). В България има отлични развъдници на Булдоци, от където можеш да си купиш красиво и здраво кутре. :ba_025:

2. С родословие, защото вероятност да се сдобиеш с неродословно кутре, което е проблемно, е много голяма, в следствие на това ще дадеш много повече пари за лечение. Неродословно - значи произведено от непрофесионалисти, посредством на междусъседско развъждане, борси, ферми и т.н., това означава че кучето може да е унаследило всякакви болести и дефекти от родителите си.

3. Куче не е предмет, да му изискваш 100 % гаранция, но ако си го купиш от легитимен р-к, шансовете на това че кучето е със здравословен проблем много намаляват, и ако го отглеждаш правилно, ще имаш прекрасен, здрав приятел. :ba_025:
User's Signature

Усмивката на Булдог е способна да разтопи камък
Style Bullet Prince

Качена снимка

#4 Потребителят е офлайн   MuTko Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5
  • Регистрация: 07-January 11
  • Gender:Male
  • Location:Бургас

Публикувано: 11 January 2011 - 07:16 PM

Благодаря за отговорите.


Това за борсаджии , зоомагазини и такива подобни ми е ясно , НО
преди около час получих следния отговор на запитване за булдоци към един развъдник, който
по принцип не е за тази порода .
Попитах имат ли кученца , от каде са , цена и т.н.
Отговорът беше кратък , цитирам " внос, с родословие 2000лв , без - 1000лв ."
Че въпросът ми бе за развъдници/вносители от този тип.

Развъдника ми попадна съвсем случайно , че викам я да попитам, ей така и без това събирам информация още .
User's Signature

I always tell the truth. Even when I lie.

#5 Потребителят е офлайн   StyleBullet Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1556
  • Регистрация: 12-October 06
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 11 January 2011 - 08:12 PM

Показване на мнениетоMuTko, в 11 January 2011 - 04:21 PM, написа:

Благодаря за отговорите.


Това за борсаджии , зоомагазини и такива подобни ми е ясно , НО
преди около час получих следния отговор на запитване за булдоци към един развъдник, който
по принцип не е за тази порода .

Попитах имат ли кученца , от каде са , цена и т.н.
Отговорът беше кратък , цитирам " внос, с родословие 2000лв , без - 1000лв ."
Че въпросът ми бе за развъдници/вносители от този тип.
Развъдника ми попадна съвсем случайно , че викам я да попитам, ей така и без това събирам информация още .


MuTko, именно така наречените "развъдници", за които в момента говориш, не са развъдници, а борсаджии , зоомагазини и такива подобни!
Развъдникът е винаги за дадена порода / той не може да не е за тази порода!/ Развъдникът не внася кучета и не ги препродава, той ги произвежда.
Развъдникът задължително трябва да бъде част от структурата на съответният клуб по порода за страната.
Клубът пък, като юридическо лице, е част от киноложката организация на съответната страна - в България това е БРФК / Българска републиканска федерация по кинология /.
БРФК от своя страна, е член на МФК / Международна федерация по кинология /

Когато всичко това е изпълнено, тогава съотвентият развъдник е легитимен и той развъжда съответната порода по правилата на ПРС / правилника за селекция и развъждане на Клуба / и неговата дейност се контролира от ръководните органи на съответният Клуб.
На поколенията, произведени от такъв легитимен развъдник, се издават родословия. Родословието е документ, който гарантира произхода на съответното куче и е гаранция, че при това куче са спазени всички условия за селекция и развъждане!
:re_037:

#6 Потребителят е офлайн   Persona Grata Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1089
  • Регистрация: 02-July 09
  • Location:Sofia

Публикувано: 11 January 2011 - 11:47 PM

Показване на мнениетоMuTko, в 11 January 2011 - 06:21 PM, написа:


Отговорът беше кратък , цитирам " внос, с родословие 2000лв , без - 1000лв ."
Че въпросът ми бе за развъдници/вносители от този тип.

Развъдника ми попадна съвсем случайно , че викам я да попитам, ей така и без това събирам информация още .


...и имай в предвид, че даже и да си купиш куче от този "развъдник" с опция "с родословие", то най-вероятно ще е фалшиво и няма да се признае.
Затова, по-добре да разглеждаш темата горе на подфорума - там има списък на всички регистрирани развъдници за Булдог.
User's Signature

Усмивката на Булдог е способна да разтопи камък
Style Bullet Prince

Качена снимка

#7 Потребителят е офлайн   MyDuality Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 928
  • Регистрация: 15-July 10
  • Gender:Female
  • Location:софия
  • Skype:

Публикувано: 12 January 2011 - 01:12 AM

Човек ако ще си взимаш англиски събрат предполагам си наясно с многото им здражословни проблеми, грижи и прочие ,а от борса / зоомагазин/приятел тези здравословни проблеми са ти в кърпа вързани , хубавото на развидниците е , че с всяко 1 поколение кучетата стават все по-добре изглеждащи и са по-малко предразположени към обичаините за породата блоести
Надявам се що года да съм се изразила добре , че наскоро все не ме разбират какво казвам.
User's Signature

Качена снимка

#8 Потребителят е офлайн   MuTko Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5
  • Регистрация: 07-January 11
  • Gender:Male
  • Location:Бургас

Публикувано: 12 January 2011 - 01:32 PM

Благодаря Ви много .
Стана ми ясно как седят нещата .

Сега ще го дера този дето ме е*ава така - 1000 лв , 2000 лв - ядосах се:eg_033: , 'що така правят тези долняри ,
той к'во иска да ми вземе пари за куче с неясен произход и да му дам още 1000 лв за да ми даде фалшиф документ .
Както казах в началото нямам им вяра на тези, ама то си е близко да акъла , сулю и пулю продават кучета , не трябва да е така.
Развъждай си Чау-чау , продавай си Чау-чау , що продаваш 100 породи , за да станеш милионер ли , това не трябва ли да е нещо като хоби ,
не чак толкова бизнес , защото силно се съмнявам някой да прави кой знае какви пари , ако развъжда КАКТО ТРЯБВА някоя порода.:eg_033:


Искам родно производство от развъдник, някой скоро да чака кученца ... ? :)
User's Signature

I always tell the truth. Even when I lie.

#9 Потребителят е офлайн   C-suM Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 166
  • Регистрация: 02-January 10
  • Gender:Male
  • Location:Бургас

Публикувано: 12 January 2011 - 01:54 PM

http://forum.dog.bg/...B4%D0%BE%D0%B3/
Ето ти линк към темата с развъдниците провери ги и се свържи с тях :ba_025:

#10 Потребителят е офлайн   ogitoo Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 1
  • Регистрация: 29-March 11
  • Gender:Female

Публикувано: 29 March 2011 - 08:59 AM

Здравейте :re_037: ,не знам дали тук е точното място да пиша това,за това се извинявам предварително.....сигурно сте си изтъркали клавиатурите да пишете на такива като мен,но имам няколко въпроса относно английски булдог. Искаме да си вземем куче от тази порода,от изчетеното тук разбрах удачните места, от които да го закупя,но ми се ще да ми обясните повече за това какви здравословни проблеми имат,защото всеки ми казва,че били ''проблемни'' кучета...какви превантивни мерки се вземат при отглеждането и най-общо какви по-специфични грижи изисква породата.Искам да бъда запозната с тези неща преди да взема крайно решение. Благоаря ви предварително :smile:

#11 Потребителят е офлайн   kle500 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 54
  • Регистрация: 18-August 09

Публикувано: 29 March 2011 - 09:54 AM

Като начало ... цък...

Страница 1 от 1
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни