Dog.bg Форуми : Убиват масово животни заради шап ?

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (4 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Последна »
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Убиват масово животни заради шап ? а дали е така ? Оцени темата: -----

#1 Потребителят е офлайн   emilvr Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1429
  • Регистрация: 15-April 10
  • Gender:Male
  • Location:Враца
  • Interests:строителство , техника, ядене и пиене .

Публикувано: 12 January 2011 - 12:16 AM

Възможно ли е да е заради смяна на генофонда или по икономически причини ?

Преди 2 години избиха кокошките в Украйна заради птичи грип ... местните казват че е заради смяна на местните здрави и ценни породи ...

Интересно защитниците на 1 куче защо не жалят хиляда овце и кози ?

#2 Потребителят е офлайн   6trak Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Dogo Group
  • Мнения: 71
  • Регистрация: 11-January 08
  • Gender:Male
  • Location:София

Публикувано: 12 January 2011 - 12:25 AM

Докато гледах новините, точно същото си помислих и аз.

#3 Потребителят е офлайн   bushkata Икона

  • No brain - No pain
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 27930
  • Регистрация: 19-May 05
  • Gender:Not Telling
  • Location:Макондо

Публикувано: 12 January 2011 - 01:50 AM

Аз не разбирам от овце и кози и техните проблеми. Не знам кога и къде има шап. Не знам и какво прави държавата в такива моменти.
За това пък имам кучета и котки - техните проблеми са ми пределно ясни и ги споделям във форума, носещ името "дог.бг".
Може би това донякъде отговаря на въпроса ти.
Сподели притесненията си в нужния форум, сигурно там ще има с кого да поговориш по темата.
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка
Нали уж някога хората слушали кукувицата, за да разберат колко години ще живеят. Аз по цял ден ги слушам две кукувици от единия орех на другия и обратно, и бая кукания чух, едва ли ще доживея толкова. Но се замислих, че именно хората, които се спират за момент да послушат кукувицата, живеят по-дълго. Защото знам ли, това щастие и спокойствие от ей такива простички неща, сигурно е полезно за здравето.
http://avocett.blogspot.com

#4 Потребителят е офлайн   redy Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 705
  • Регистрация: 23-June 06

Публикувано: 12 January 2011 - 04:56 AM

Показване на мнениетоemilvr, в 11 January 2011 - 09:21 PM, написа:

Възможно ли е да е заради смяна на генофонда или по икономически причини ?

Преди 2 години избиха кокошките в Украйна заради птичи грип ... местните казват че е заради смяна на местните здрави и ценни породи ...

Интересно защитниците на 1 куче защо не жалят хиляда овце и кози ?


Нямам мнение по въпроса с шапа , но така както си го на писал сигурно мислиш че тези животни са домашни любимци и си рупат трева за удоволствие а :be_107: . Ами че нали за да има месо на рафта на магазина въпросните животни се избиват всяка година.

#5 Guest_navar_*

  • Група: Гости

Публикувано: 12 January 2011 - 10:41 AM

емоции-ок,но явно не сте запознати с шап-а като болест..
да трябва да се избият животните,не може да има компромис..и да,трябва да се обезщетят стопаните..
защото тръгне ли зараза-жална ни майка на цялата държава...

#6 Потребителят е офлайн   Meto Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1531
  • Регистрация: 17-September 09
  • Gender:Male
  • Location:Момчилград
  • Skype:

Публикувано: 12 January 2011 - 11:49 AM

ШАП'а е коварна болест. Справка може да се направи у гоогле или вики'то. Въпроса е дали наистина го има или просто някой се е договорил да внесе месце на хубава ценичка.

бушка, имаш котки и кучета те не рупат ли месо, а ти?
User's Signature

Which is harder? To raise a child or train a dog? The child can talk and tell what he wants. Although this may not be displeased by what you do about him! The dog can not speak, to say what he wants. But this is not a barrier to retain his overwhelming love and respect to you! For a your dog you will be always best of best.

#7 Потребителят е офлайн   bushkata Икона

  • No brain - No pain
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 27930
  • Регистрация: 19-May 05
  • Gender:Not Telling
  • Location:Макондо

Публикувано: 12 January 2011 - 12:35 PM

Показване на мнениетоMeto, в 12 January 2011 - 10:54 AM, написа:

бушка, имаш котки и кучета те не рупат ли месо, а ти?

Не бе, просто за себе си отговарям, че не мога да знам и да се интересувам от всикчо което става. А когато нещата които стават са мега глупави, уплетени, неясни, забъркани с политика, лични интереси, невежество и т.н. - то тогава става съвсем сложно. Това че си залитнал и потънал в едни проблеми, не значи че си безхаберник ако не се отнасяш със същото внимание към други.

Цитат

Интересно защитниците на 1 куче защо не жалят хиляда овце и кози ?


Най-мразя да ми се вменява чуство за вина.
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка
Нали уж някога хората слушали кукувицата, за да разберат колко години ще живеят. Аз по цял ден ги слушам две кукувици от единия орех на другия и обратно, и бая кукания чух, едва ли ще доживея толкова. Но се замислих, че именно хората, които се спират за момент да послушат кукувицата, живеят по-дълго. Защото знам ли, това щастие и спокойствие от ей такива простички неща, сигурно е полезно за здравето.
http://avocett.blogspot.com

#8 Потребителят е офлайн   Danyto Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 697
  • Регистрация: 24-October 06

Публикувано: 12 January 2011 - 12:51 PM

Не знам защо като чуя ШАП и се се сещам за онзи разказ "По-малката сетра", където убиват една кобилка, напразно, от страх и ...сега ме навяват същите чувства и мисли, само дето не знам дали е от страх или някой реши да вдигне падналата цена на свинското (заради миналогодишния грип) и да качи леко телешкото...или пък да прецака някой преработвател от източна България...
Сутринта като гледах новините и си помислих, че няма да е зле, някоя природозащитна организация да наблюдава този процес (пробите - най-вече, начина на умъртвяване..и тн), да не се окаже точно някаква спекулативна игра....Щото си спомням как изтрепаха на цяло село птиците, щото едно умряло (в последствие стана ясно от студ) и без проби, без изследване....
Всяка година ни предлагат нещо такова, какво ли ще е догодина...? И кога ли ще дойде и нашият ред...?

#9 Guest_navar_*

  • Група: Гости

Публикувано: 12 January 2011 - 02:44 PM

какви конспирации раждат главите ви,малии внос-износ и спекула :) говорим за едно село ,в което има 30 положителни проби..
за справка-ако не бъде унищожено всичко,що е заразено,само за 20 дни цялата страна може да бъде в епидемия..шапът се счита за изкоренен,и поради това не се взимат никакви превантивни мерки..
а обяви ли се епидемия,става страшно-спира всичкия износ...да не говорим че добитъка мре като мухи..
и тогава ще трябва да се плащат компенсации не на 50 човека,а на 500000....
така че ,може и да си заминат няколко здрави животни,които за съжаление са контактни с шап...
но страх лозе пази-по добре 10-тина мъртви здрави животни,отколкото стотици хиляди болни ...

#10 Потребителят е офлайн   g_tanov Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 760
  • Регистрация: 31-October 10
  • Gender:Male

Публикувано: 12 January 2011 - 03:01 PM

Целта на създателя на темата е леко провокативна и цели, надявам се с най-добри чувства, единствено да постави морална дилема пред защитниците на домашните и бездомните кучета и котки, касаеща избиването на добитъка.
Навар, правилно и професионално отбеляза какви ще са последиците за животните, хората и икономиката, ако наистина има зараза. Тук не трябва да се рискува, колкото и малък да е рискът от неправилно решение. Когато трябва да бъдат избити известно количество животни, с цел спасяването на много повече, жестокостта е допустима.
Повечето хора и природозащитни организации се борят против безсмислената и арогантна жестокост. Те се намесват, когато има нарушаване и незачитане на закони.
Друг е въпросът, доколко зад всичко това стоят частни икономическа интереси. Може би създателят на темата ще ни подаде информация, или ще сподели мотивирани съмнения, за които няма как да знаем.

#11 Guest_navar_*

  • Група: Гости

Публикувано: 12 January 2011 - 03:18 PM

само да допълня че шап поразява не само добитъка,но и хората..така че това не е приумица някаква

#12 Потребителят е офлайн   d-r Bobadova Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 6824
  • Регистрация: 22-October 07
  • Gender:Female
  • Location:P. Sherman 42 Wallaby Way, Sydney

Публикувано: 12 January 2011 - 03:24 PM

освен това това са международни решения, програми и стратегии. Да ви припомня ли Англия преди няколко години? И не ми казвайте, че скачам за 1 куче, а за кравите и овцете не. Напротив, за да не измре де що има из цялото БГ за няма месец, а и за да са педпазени хората се прави изолиране на огнището и избиване на всичко. Точка.
User's Signature

Ветеринарна клиника "Добро хрумване!" ул. "Княз Борис I" N125, София
тел: 929 80 29; 0896 604 835
Качена снимка

#13 Потребителят е офлайн   Danyto Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 697
  • Регистрация: 24-October 06

Публикувано: 12 January 2011 - 04:57 PM

Показване на мнениетоnavar, в 12 January 2011 - 01:23 PM, написа:

само да допълня че шап поразява не само добитъка,но и хората..така че това не е приумица някаква



А по тв-то се спукват да ни обясняват, как ШАП-ът не е опасен за хората, дори и да си ядем пържолите алангле....Ха сега кажете как да им вярваме....!? Колко пъти до сега се оказа, че ни лъжат?! Няма да забравя, как с такива изкуствени истерии миналата година всички си купуваха някакво противогрипно за 80лв, щото ги боли глава....
Ако наистина има ШАП жертвите са приемливи обаче вече на нищо не вярвам....няма пак да цитирам селото с птиците..пък нека съм параноична... :dry:

#14 Потребителят е офлайн   bushkata Икона

  • No brain - No pain
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 27930
  • Регистрация: 19-May 05
  • Gender:Not Telling
  • Location:Макондо

Публикувано: 12 January 2011 - 05:13 PM

При хората заболяването протича с температура, поява на афти в устната кухина и везикули по кожата.


Но чак пък:
Убиваме животни, за да спасим хора

Не омаловажавам опасността от това, но сега като се позачитам виждам якия пр, който си прави който има нужда от него.
Какво още се крие там някъде - знае ли редовия гражданин...
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка
Нали уж някога хората слушали кукувицата, за да разберат колко години ще живеят. Аз по цял ден ги слушам две кукувици от единия орех на другия и обратно, и бая кукания чух, едва ли ще доживея толкова. Но се замислих, че именно хората, които се спират за момент да послушат кукувицата, живеят по-дълго. Защото знам ли, това щастие и спокойствие от ей такива простички неща, сигурно е полезно за здравето.
http://avocett.blogspot.com

#15 Потребителят е офлайн   Damond Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 207
  • Регистрация: 24-November 08
  • Gender:Female
  • Location:Davis, CA

Публикувано: 12 January 2011 - 05:38 PM

Мерките, които се взимат - избиване на заразени животни и тези, които са били евентуално в досег с тях, не е нещо ново.
Относно конспирациите и прочие - бездомните кучета и котки, пък и домашните, според разбиранията на масовия българин, все още живеещ в миналия век, не носят никаква полза - ни месо дават, ни мляко, ни яйца снасят. Когато иде реч, обаче, за живата стока, нещата стоят коренно различно...

#16 Потребителят е офлайн   emilvr Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1429
  • Регистрация: 15-April 10
  • Gender:Male
  • Location:Враца
  • Interests:строителство , техника, ядене и пиене .

Публикувано: 12 January 2011 - 08:22 PM

Нямам някаква информация ... и по - добре :smile: ,
но просто ми дожаля за животните , а и не вярвам , че ЕС толкова се е загрижил
при условие , че само преди 20г беше готов да ни изгори с атомно оръжие ...
в комплект с овцете :ab_041:

Просто споделям събитието с цел да науча нещо повече от другите . :rc_036:

#17 Потребителят е офлайн   g_tanov Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 760
  • Регистрация: 31-October 10
  • Gender:Male

Публикувано: 12 January 2011 - 09:51 PM

Тук има много състрадателни хора. Аз лично не бих могъл да евтаназирам каквото и да е животно, по какъвто и да е повод. Склонен съм да мисля, че има нещо гнило в тази работа, но все пак очаквам страната ни и хората да се променят. А при това спадам към категорията на скептиците и циниците. Поживиьом - увидим!

#18 Потребителят е офлайн   Furia_S Икона

  • Вещица
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5912
  • Регистрация: 26-September 04
  • Gender:Female
  • Interests:Кинология, генетика на окраска, обучение на кучето, развъдна дейност, ЧАУ-ЧАУ.

Публикувано: 12 January 2011 - 10:36 PM

Показване на мнениетоemilvr, в 12 January 2011 - 07:27 PM, написа:

Нямам някаква информация ... и по - добре :smile: ,
но просто ми дожаля за животните , а и не вярвам , че ЕС толкова се е загрижил
при условие , че само преди 20г беше готов да ни изгори с атомно оръжие ...
в комплект с овцете :ab_041:

Просто споделям събитието с цел да науча нещо повече от другите . :rc_036:


Пак тролстваш. Щеше ли така да си милозлив, ако ставаше дума за бяс?

Цитат

Шапът е епизоотично заболяване на двукопитните животни(крави, овце, кози). Причинителят на болестта е Virus aphthosae. Човек се заразява при контакт с болни животни или при употреба на сурово мляко. При варене вирусът се унищожава.
Вирусът прониква в организма на човека през лигавицата на устата или кожата, като причинява местни изменения- афти, язви. След това прониква в кръвта и се разнася по всички органи.
Инкубационният период е около една седмица. Заболяването започва обикновено с повишена температура, главоболие, болки в мускулите, отпадналост. Скоро след това в устата- по устните, венците, езика и бузите се образуват мехурчета с големина на лещено зърно, които съдържат бистра течност. Мехурчетата бързо се пукат и оставят след себе си плитки язвички със сиво обложено дъно и зачервени краища. Характерен симптом на болестта е обилната саливация. Лигавицата на устната кухина е зачервена и подута. При хранене болните усещат силни болки. Регионерните лимфни възли са увеличени.
Понякога могат да се наблюдават и кожни прояви – мехурчета и язви по кожата на дланите, стъпалата, пръстите. Много рядко могат да бъдат засегнати и очите.
Продължителността на заболяването е 1-2 седмици. Прогнозата е добра. Рядко се получават усложнения – бронхопневмония, гастроентерит, миокардит.
Диагнозата се поставя клинико-епидемиологично и се потвърждава чрез серологични реакции и биологична проба.
Лечението е симптоматично – течна недразнеща храна, плакнене на устата с чай от лайка, намазване на афтите.
Профилактиката се състои в преваряване на млякото и избягване на контакт с болни животни.


http://zdraveopazvan...88%D0%B0%D0%BF/

А сега си представи че тази гадост е плъзнала навсякъде и се е разболяло твое дете-внуче-племениче. И не само твое - а и на целите селища.


И не сравнявай добитъка с кучета и котки, ние не си гледаме животни по нанайсе бройки във фермите за месо, кожи и пари. Поне аз. И ти самият осъзнаваш че тук правим разлика между животни, отглеждани за месо-кожи-мляко и домашните ни любимци, които изпълняват съвсем друга функция. Така че не питай защо няма гневна вълна от зоозащита срещу подобни мерки срещу шапа - ако има глутници, заразени от бяс, бесни кучета и котки ще бъдат също така умъртвени и никой здравомислещ човек няма да възрази срещу това.
User's Signature

Чау - кучето, близнало небето...

#19 Потребителят е офлайн   emilvr Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1429
  • Регистрация: 15-April 10
  • Gender:Male
  • Location:Враца
  • Interests:строителство , техника, ядене и пиене .

Публикувано: 12 January 2011 - 11:40 PM

Разбирам те Ф.С. , искам да НЕ тролствам , но не мога .... :zz_020:
Малко опростяваш селянинът , всички д. животни които се гледат по селата ( без фермите ) са ссс статут на домашен любимец.

С тях се говори , галят , чешат , глезят , обичат . Доста видове са по- интелигентни от кучето .
Уличните кучета пък поддържат к. тения , не казвам да се избият както овцете ,
само защото ще се надигне гневна вълна и с/у мене .
Имам в предвид , че овцете могат да се сложат под карантина примерно ,
не съм компетентен по принцип ( и се гордея с това )
Съмнително стана последните години - свински грип , луда крава , птичи въшки , или грип беше ...
Странно как не засегна скъпите породисти коне ?

#20 Потребителят е офлайн   Furia_S Икона

  • Вещица
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5912
  • Регистрация: 26-September 04
  • Gender:Female
  • Interests:Кинология, генетика на окраска, обучение на кучето, развъдна дейност, ЧАУ-ЧАУ.

Публикувано: 12 January 2011 - 11:54 PM

Бе ти самия не знаеш какво искаш освен да принизиш целия форум до нивото на видиотени зоо-омотани:-) Не ти се получи, тъй че споко:-)

Може и да няма нужда от масовото избиване, но не сравнявай кучета и котки с добитъка (нищо че на моя помияр като се ядосам така му викам), който е предназначен да храни теб и кучетата ти.
Какъв ти е проблема? Че не рипнаха защитниците на калинките?
User's Signature

Чау - кучето, близнало небето...

  • (4 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Последна »
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни