Dog.bg Форуми : помощ за старо куче

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
Страница 1 от 1
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

помощ за старо куче

#1 Потребителят е офлайн   yorkielover Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 2
  • Регистрация: 21-January 11

Публикувано: 21 January 2011 - 01:31 AM

Здравейте приятели,
искам да ви помоля за съвет. Преди 2 седмици открих умиращо от глад и студ куче. Когато го прибрахме температурата му беше паднала до 36 градуса с ужасно изпъкнали кости. С помощта на нашия ветеринар го прибрахме, дадохме му антибиотик, храна, вода и направихме основни изследвания. За жалост кучето се оказа много старо, почти глухо е, с отслабено зрение, но пък за сметка на това напълно здраво. Тъй като вкъщи имаме 3 други кучета, колкото и да уговарях съпруга ми, той остана непреклонен и категорично отказа да приберем още едно. Звънях в Анимал Рескю в София и молих кой ли още не, но никой не го иска заради възръстта му, а е перфектният домашен любимец-иска само вода, храна и място където да спи. В крайна сметка му купих кучешка колибка, оборудвах я с вратичка и огромен чувал с гранули и го дадох на един бетонов център за куче пазач (въпреки че по-скоро те трябва да го пазят). Страх ме е само, че все пак е зима, студено е и не съм сигурна в това до колко са добросъвестни хората, които ще се грижат за него. Моля ви кажете ми към кой бих могла да се обърна или какво според вас ще е най-добре да направя, за да може кучето да изживее спокойно старините си.

#2 Потребителят е офлайн   jacko Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 251
  • Регистрация: 29-January 09

Публикувано: 21 January 2011 - 02:04 AM

Сложи една снимка на кучето, така ще му помогнеш много да бъде харесан! Направила си добро като си му купила къщичка..Нямаш ли познати някъде в някое селце, където имат къща- там ще може да си спи на спокойствие, без да му тропат хиляди камиони в бетонния център? Помисли над това. Иначе шансове да бъде задомен има, поразрови се във форума и ще намериш няколко кучета над 10 години които си живеят щастливо...

#3 Потребителят е офлайн   yorkielover Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 2
  • Регистрация: 21-January 11

Публикувано: 21 January 2011 - 02:33 AM

Благодаря за бързия отговор. Това за снимката ще го имам предвид. Колкото до познати на село- наистина нямам. Използвах всичките си връзки и познати, които имах, но неуспешно :-( Наистина ще се разтърся във форума. Надявам се всичко да се развие благополучно.

#4 Потребителят е офлайн   bushkata Икона

  • No brain - No pain
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 27930
  • Регистрация: 19-May 05
  • Gender:Not Telling
  • Location:Макондо

Публикувано: 21 January 2011 - 02:48 AM

Показване на мнениетоyorkielover, в 21 January 2011 - 12:36 AM, написа:

Страх ме е само, че все пак е зима, студено е и не съм сигурна в това до колко са добросъвестни хората, които ще се грижат за него.

Предвид това - навестявайте го отвреме на време. Нека някой, който наиситна го е грижа да го следи. Може да се наложи.
Хубаво е също така да се консултирате с лекар и да направите обезпаразитяване на кучето по схема. Възможно е да има паразити, от които ако се отърве, ще е определено по-здраво куче.
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка
Нали уж някога хората слушали кукувицата, за да разберат колко години ще живеят. Аз по цял ден ги слушам две кукувици от единия орех на другия и обратно, и бая кукания чух, едва ли ще доживея толкова. Но се замислих, че именно хората, които се спират за момент да послушат кукувицата, живеят по-дълго. Защото знам ли, това щастие и спокойствие от ей такива простички неща, сигурно е полезно за здравето.
http://avocett.blogspot.com

Страница 1 от 1
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни