Dog.bg Форуми : Eдно тъпо въпросче :)

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (3 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Eдно тъпо въпросче :)

#1 Потребителят е офлайн   Chez Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 30
  • Регистрация: 25-October 10

Публикувано: 30 January 2011 - 03:50 PM

Имам едно въпросче и колкото и да е тъпо ще се радвам ако някой има отговор :) Значи, защо се получава така, че при светлина на моята Авалийн едното и около има червен отенък, а другото син? Много ми е интересно. За пръв път го забелязах на снимка и мислех, че е от апарата, но после го видях и докато гледаше към светлината. Ето и една снимка да видите за какво говоря :)

Качена снимка

Някакви идеи?
User's Signature

Качена снимка

#2 Потребителят е офлайн   stefoto Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 258
  • Регистрация: 09-September 10
  • Gender:Male
  • Skype:

Публикувано: 30 January 2011 - 04:46 PM

От къде сте взели Авалийн?
Сигурни ли сте,че е истински маламут,а не смесица,защото ако има хъски в нея това е нормално?
Друго не се сещам защо така се получава.
User's Signature

Качена снимка



Качена снимка

#3 Потребителят е офлайн   k1champion Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 306
  • Регистрация: 30-March 10
  • Gender:Not Telling

Публикувано: 30 January 2011 - 05:07 PM

Не е по темата, но много ми харесва направо ми иде да я намачкам да я нагушкам!! Много ми харесва Качена снимка
User's Signature

Качена снимка

#4 Потребителят е офлайн   dimy Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 496
  • Регистрация: 18-November 07
  • Gender:Male
  • Location:Самоков
  • Skype:

Публикувано: 30 January 2011 - 07:06 PM

И аз като я видях за 1-ви път ми се стори, че има нещо от хъски в нея .Това може да отговори и на въпроса защо е по-дребничка. Дано да греша , но важното е да си я обичате и да се грижите за нея .
User's Signature

Качена снимка

#5 Потребителят е офлайн   xael Икона

  • Perfect Stranger
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 3662
  • Регистрация: 30-April 08
  • Gender:Not Telling

Публикувано: 30 January 2011 - 07:38 PM

Синьото в зеницата няма нищо общо с това дали има хъски замесено или няма :)
В момента е на мода да се продават "маламути" и "хъскита" с един родител хъски, а другия маламут и бебетата се продават според размера за хъскита или маламути, така че дори и да има нещо хъсешко няма да е само тя :ba_025:
User's Signature

Five exclamation marks, the sure sign of an insane mind.
Sindarin Siberian husky kennel

#6 Потребителят е офлайн   Chez Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 30
  • Регистрация: 25-October 10

Публикувано: 30 January 2011 - 09:56 PM

xael ми го обясни и тук и на ЛС. Мерси много, може да заключвате темата :)
User's Signature

Качена снимка

#7 Потребителят е офлайн   stefoto Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 258
  • Регистрация: 09-September 10
  • Gender:Male
  • Skype:

Публикувано: 30 January 2011 - 11:28 PM

Не е важно,че вашето куче е смесица м/у тези 2 породи.Важно е да го обичате и да се грижите за него,все пак вие сте си го избирали и сте поели отговорност към това животно,независимо какво е то.И аз мислих,че има хъски в нея,но от любезност не ви казах мнението си.Но да се казва,че било модерно да се смесват 2те породи-аз бих казал,че е жалко и нелепо.Ето за това хората не могат да различат кое е хъски и кое маламут,а 2те породи нямат ама нищо общо-нито по визия,нито по характер,нито по нрав,нито по размер....Може би единствено,че са от една група и са северни това е.:smile:
User's Signature

Качена снимка



Качена снимка

#8 Потребителят е офлайн   Chez Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 30
  • Регистрация: 25-October 10

Публикувано: 31 January 2011 - 01:21 AM

Aми честно казано тя Е смесица, но мен това не ме интересува. За мен си е красива и си е мойта животинка. Когато ми я донесоха ми я донесоха с още 2, които бяха с по-къс косъм и бяха бежави и някак безлични, а тя се отличаваше от "тълпата". За политиката на смесване няма да коментирам излишно, защото общо взето в която и да е тема в този форум се стига до тази дискусия и колкото и да се обсъжда до никъде няма да се стигне. А аз пиша в този раздел, защото за мен повече прилича на маламут, отколкото на хъски. Да, дребничка е, но това се дължи и на факта, че дълго време беше болна и не се хранеше нормално и слабееше, а сега малко по малко започва да расте и дебелее :)
User's Signature

Качена снимка

#9 Потребителят е офлайн   k1champion Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 306
  • Регистрация: 30-March 10
  • Gender:Not Telling

Публикувано: 31 January 2011 - 01:29 AM

ох на мен много ми харесва Качена снимка ако може дА качите още снимкиКачена снимка
User's Signature

Качена снимка

#10 Потребителят е офлайн   Chez Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 30
  • Регистрация: 25-October 10

Публикувано: 31 January 2011 - 01:32 AM

Във фотогалерията има :)
User's Signature

Качена снимка

#11 Потребителят е офлайн   stefoto Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 258
  • Регистрация: 09-September 10
  • Gender:Male
  • Skype:

Публикувано: 31 January 2011 - 09:50 AM

Важно е да си я обичате и гледате,другото няма значение :smile:
User's Signature

Качена снимка



Качена снимка

#12 Потребителят е офлайн   ves Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 391
  • Регистрация: 18-June 10
  • Gender:Female
  • Location:Варна

Публикувано: 31 January 2011 - 11:12 AM

Кученцето е страхотно. Аз преди няколко дни се видях с DiDemon (нейният Демон също е такава кръстоска) и е страхотен. Имам наблюдение, че кучетата които съм виждала от този вид кръстоска(в Морската градина наистина не са малко) стават с доста дълъг и пухкав косъм и са много красиви, но според мен е нормално да са по-дребни. Стопаните обикновено са в заблуда, че са "дългокосмести хъскита" :smile: Най-важното е да ви е жив и здрав :smile:
User's Signature

Качена снимка

#13 Потребителят е офлайн   MyDuality Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 928
  • Регистрация: 15-July 10
  • Gender:Female
  • Location:софия
  • Skype:

Публикувано: 31 January 2011 - 11:28 AM

Аз адски мн харесвам тази кръстоска , имам 1 познат стакова куче мъжко ...уникално е огромно по размер адски голямо , мн пухкаво , послушно и със сини очи. Мн е готин за мачкане .Когато някое куче тръгне да го хапа то се дурпа на страни и си върти главата в недоумение , и добре че е добричък че с тези размери хахахха
Според мен няма да е крачка назад ако някои реши да ///озакони/// тази порода под името хъски-маламут .
User's Signature

Качена снимка

#14 Потребителят е офлайн   ves Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 391
  • Регистрация: 18-June 10
  • Gender:Female
  • Location:Варна

Публикувано: 31 January 2011 - 11:36 AM

Показване на мнениетоMyDuality, в 31 January 2011 - 10:33 AM, написа:

Аз адски мн харесвам тази кръстоска , имам 1 познат стакова куче мъжко ...уникално е огромно по размер адски голямо , мн пухкаво , послушно и със сини очи. Мн е готин за мачкане .Когато някое куче тръгне да го хапа то се дурпа на страни и си върти главата в недоумение , и добре че е добричък че с тези размери хахахха
Според мен няма да е крачка назад ако някои реши да ///озакони/// тази порода под името хъски-маламут .


То по тази логика ако искате голямо и космато куче си вземете маламут, но да, за жалост няма как да е със сини очи. Това за озаконяването на породата ми се струва някак ненормално..... По тази логика има хора, които харесват кръстоска на Немаска овчарка и Хъски, може би и нея трябва да озаконят, защото някой си български "пуфлек" е решил да си прави експерименти. За това са породите, за да имаш представа какво куче си взимаш (характер, размери.....) Ако се озакони бихте ли ми казали как точно ще разберете особените черти в нрава на новата порода "хъски-маламут". Пак казвам, не съм против кученцата, а против идиотите, които са решили да си правят експерименти. Да са ви живи и здрави мъниците.
User's Signature

Качена снимка

#15 Потребителят е офлайн   ShiBumi_GirL Икона

  • Dog Lover
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 9508
  • Регистрация: 21-January 08
  • Gender:Not Telling
  • Interests:Dogs,Schutzhund,BH, IPO

Публикувано: 31 January 2011 - 12:17 PM

Показване на мнениетоMyDuality, в 31 January 2011 - 08:33 AM, написа:

Аз адски мн харесвам тази кръстоска , имам 1 познат стакова куче мъжко ...уникално е огромно по размер адски голямо , мн пухкаво , послушно и със сини очи. Мн е готин за мачкане .Когато някое куче тръгне да го хапа то се дурпа на страни и си върти главата в недоумение , и добре че е добричък че с тези размери хахахха
Според мен няма да е крачка назад ако някои реши да ///озакони/// тази порода под името хъски-маламут .

това е глупаво защо трябва да се мешат породите.А и коя киноложка организация ще удобри и признае такава порода колкото е признат лабрадудъла-кръстоска от лаб и пудел!!!!!
User's Signature

Dog Lover
The Ultimate Breed-German Shepherd Dog!!!
Качена снимка
[url=http://www.minidog.info]Качена снимка

#16 Потребителят е офлайн   MyDuality Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 928
  • Регистрация: 15-July 10
  • Gender:Female
  • Location:софия
  • Skype:

Публикувано: 31 January 2011 - 01:18 PM

Както е стафордшир-буллтериер ...примерно
предполагам ви е ясно как стават нещата ... трябва да се поплизира и по-натам вече регистрация.
Да не си мислите ,че вашите породи не са създадени с кръстоски ... да не бъдем коне с къпаци ... сигурна съм, че е имало доста противници на кръстоската на стаф и бул , но пък се е получила невероятна порода .
User's Signature

Качена снимка

#17 Потребителят е офлайн   ves Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 391
  • Регистрация: 18-June 10
  • Gender:Female
  • Location:Варна

Публикувано: 31 January 2011 - 01:30 PM

Показване на мнениетоMyDuality, в 31 January 2011 - 12:23 PM, написа:

Както е стафордшир-буллтериер ...примерно
предполагам ви е ясно как стават нещата ... трябва да се поплизира и по-натам вече регистрация.
Да не си мислите ,че вашите породи не са създадени с кръстоски ... да не бъдем коне с къпаци ... сигурна съм, че е имало доста противници на кръстоската на стаф и бул , но пък се е получила невероятна порода .


За тези породи не искам да коментирам, че ми става лошо като видя висящи по дърветата кучета ...... То тези породи трябва да се дават с конкурс за стопаните (поне в нашата мила родина). Да не говоря как станах свидетел на един господин, който с ритник и думите"махай се" прати кучето си да играе с другите :zz_020: .
Нали разбирате разликата между българска селска развъдка ала "имам голямо мъжко хъски и си търся голяма маламутка, че и кученцата да са едри и да минат за маламут - повече пари ще паднат" и цивилизовани проучвания и анализи и ......
Нека не разчепкваме тази тема, че няма край.
Аз да ви кажа не съм чувала другаде да се кръстосват тези 2 породи и ако има, то поне не се популяризира.
Да не говорим за "Дългокосместите хъскита", че не се признават за качествени представители на породата (когато става въпрос за работни качества) и са много рядко срещано явление.
В Бг тези т.нар. дългокосмести хъскита са всъщност кръстоската между Хъски и Маламут.
Общо взето е грозна работа се случва в Бг ......
User's Signature

Качена снимка

#18 Потребителят е офлайн   MyDuality Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 928
  • Регистрация: 15-July 10
  • Gender:Female
  • Location:софия
  • Skype:

Публикувано: 31 January 2011 - 01:36 PM

Какво против тези породи имате ?
И какво като висят , заа тях това носи същото удоволствие ,както за вашите кучета да тичат в кръг.


Аз не говоря за селоско развъждане , аз споделям мнението си ,че ако бъде създадена тази порода това ще бъде супер.
User's Signature

Качена снимка

#19 Потребителят е офлайн   ves Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 391
  • Регистрация: 18-June 10
  • Gender:Female
  • Location:Варна

Публикувано: 31 January 2011 - 02:24 PM

Показване на мнениетоMyDuality, в 31 January 2011 - 12:41 PM, написа:

Какво против тези породи имате ?
И какво като висят , заа тях това носи същото удоволствие ,както за вашите кучета да тичат в кръг.


Ами проблема е в това, че по този начин кучето се учи като захапе да не пуска "клона" докато не се счупе и не падне на земята. Не ми се струва много положително качество особено за кучета, които някой е решил да разхожда без повод. Не ме разбирай погрешно. Нямам нищо против тези породи, имам против неподходящите хора, на които попадат. Не всички са такива, но за жалост повечето.
User's Signature

Качена снимка

#20 Потребителят е офлайн   MyDuality Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 928
  • Регистрация: 15-July 10
  • Gender:Female
  • Location:софия
  • Skype:

Публикувано: 31 January 2011 - 02:33 PM

Вижте не се УЧАТ да не пускат и да късат, това е в кръвта им . Голданката и булдочката като захапят някои клон ,голданката само виси а булдотката го тресе ... едната порода е създадена да намира и носи птици другата е създадена да намира и задържа глигани. Нормално е играта да им е различна .
User's Signature

Качена снимка

  • (3 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни