Dog.bg Форуми : Забелязана Немска овчарка в Студентски град

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
Страница 1 от 1
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Забелязана Немска овчарка в Студентски град

#1 Потребителят е офлайн   mhtodorova Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 2
  • Регистрация: 31-January 11

Публикувано: 31 January 2011 - 08:54 PM

На 31.01.2011 около 18 часа забелязах изгубено лутащо се куче немска овчарка в Студентски град до Зимния дворец. Изглежда породисто и е с ниска задница. Нямаше каишка. Опитах се да го доближа, спря се за малко, но се страхуваше и избяга. Не мога да преценя за възрастта, но не ми изглеждаше старо, а по-скоро младо куче.Малко по-рано друг човек е видял такова куче в района и твърди, че вероятно е женско. Не изглеждаше много мършав, така че предполагам е от скоро на улицата.

#2 Потребителят е офлайн   Rasta Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1755
  • Регистрация: 05-March 07
  • Gender:Female

Публикувано: 01 February 2011 - 06:06 PM

Днес видях и прибрах въпросното куче
0889 89 98 13 Ани

Снимка (и)

  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка

User's Signature

И чашите бяха опразнени, и бутилката с гърло разбито, и вратата беше заключена, а леглото широко открито. И безбройни звезди от стъкло ни предсказваха щастие в тая като в приказка великолепна, отдавна неметена стая.

#3 Потребителят е офлайн   mhtodorova Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 2
  • Регистрация: 31-January 11

Публикувано: 01 February 2011 - 09:55 PM

Super! Mnooooooogo se radvam! Jensko li se okaza kucheto?

Molia te ako mojesh da pishesh za razvoia na sabitiata posle dali sa go namerili stopanite mu ... ili ako niakoi drug go e poiskal.

#4 Потребителят е офлайн   ShiBumi_GirL Икона

  • Dog Lover
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 9508
  • Регистрация: 21-January 08
  • Gender:Not Telling
  • Interests:Dogs,Schutzhund,BH, IPO

Публикувано: 02 February 2011 - 01:45 AM

Супер,че сте го прибрали.Пуснете обяви,разлепете хартиени някой сигурно се скъсва да го търси.Проверете му ушите за татуировка и идете в някой вет.кабинет да го проверят за чип.Не го давайте без доказателства-ветеринаромедицински паспорт,номер на чипа или тату(ако има),също и снимки,гледайте и реакцията на кучето дали ще си познае стопаните!!!
User's Signature

Dog Lover
The Ultimate Breed-German Shepherd Dog!!!
Качена снимка
[url=http://www.minidog.info]Качена снимка

#5 Потребителят е офлайн   ocollonel Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 12
  • Регистрация: 04-February 11

Публикувано: 04 February 2011 - 03:56 PM

Кучето е било малтретирано в старата си среда, наплашено е и много умършавяло. В момента се приспособява към новите си стопани и започва да свиква, въпреки това което е изживяла, тя не е загубила вярата и надеждата че един ден ще бъде истински щастлива. Много е интелигентна и възпитана. Казва се Айра. :smile: :wub:

#6 Потребителят е офлайн   ShiBumi_GirL Икона

  • Dog Lover
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 9508
  • Регистрация: 21-January 08
  • Gender:Not Telling
  • Interests:Dogs,Schutzhund,BH, IPO

Публикувано: 04 February 2011 - 04:34 PM

чакайте малко сега на това му се казва присвояване.Потърсете старите стопани,може да не е малтретирана,а да се е стресирала от пребиваването си на улицата.Проверете я за чип и разлепете възможно най-много хартиени обяви.Такова куче не би трябвало да е изхвърлено.Някой в момента сигурно е на прага на инфаркта да я търси.Поставете се на мястото на хората ако беше вашето куче и някой го задържи да си го гледа,а вие през това време си счупвате краката да го търсите.Казвам ви всичко това ,защото и на мен се случи подобна на вашата история с намерен НОК.
User's Signature

Dog Lover
The Ultimate Breed-German Shepherd Dog!!!
Качена снимка
[url=http://www.minidog.info]Качена снимка

#7 Потребителят е офлайн   Anuk Икона

  • северен вятър
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 5391
  • Регистрация: 27-December 07
  • Gender:Not Telling
  • Location:София

Публикувано: 04 February 2011 - 04:43 PM

Надявам се , че ще я кастрирате ?

#8 Потребителят е офлайн   ocollonel Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 12
  • Регистрация: 04-February 11

Публикувано: 04 February 2011 - 06:02 PM

Ще бъде кастрирана най-късно до средата на Март месец. :wb_052:

#9 Потребителят е офлайн   Rasta Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1755
  • Регистрация: 05-March 07
  • Gender:Female

Публикувано: 02 December 2011 - 08:42 PM

Чак сега виждам, че тук е писано пак...
Тъй като видях коментари, които не ми харесаха- не че ви дължа отчет, но ме дразните вече и спирам да паза приличен тон, щом не го разбирате - нямам полза от това да задържам за себе си кучета-било то породисти или не- нямам къде да си ги слагам! За пример мога да ви дам маламут , който бях прибрала преди доста време, търсих му старите стопани, и проверявах по обяви за изгубено такова куче. Повече от месец никой не си потърси кучето и отиде при мой приятели в къща с двор и ежедневно тичаше на свобода из гората поне по 2-3 часа. Хората бяха чудесни и имаха безумно много свободно време за кучето. 3 месеца по-късно видях обява за изгубено хъски със снимка на бебе куче- с отличителните белези на моя герой. Обадих се на хората, доказаха ми, че кучето си е тяхно, дойдоха заедно с двете си дечица и си прибраха кучето. Нямам интерес да задигам на хората кучетата ( освен в доста крайни ситуации).
Айра, когато я намерих и с 300 зора хванах прибрах на терасата и започна захранване и лечение на раничките по нея. Търсих старите стопани, кучето нямаше чип (а дори и да има-може да видите в една от последните ми теми-кучето с чип...уви пак не му намерих старите стопани). Пусках обяви, звънях до няколко клиники, обаждах се на хора, изгубили НОК-овете си...Не намерих нейните хора. Имах човек, доказал се като добър стопанин като една опция, а като следваща опция беше да я кастрирам и върна там от където съм я прибрала и тъй като кучето имаше шанс за хубав живот при Габриел, предпочетох тя да има дом и човек до себе си!
Мисля , че бях достатъчно изчерпателна и в тази тема нямам какво повече да разисквам.
А за хората, които наистина са се вълнували от живота на това куче пускам снимки, да и се порадвате:

Качена снимка

Качена снимка

Качена снимка

Качена снимка

Качена снимка

Качена снимка

Качена снимка

Качена снимка
User's Signature

И чашите бяха опразнени, и бутилката с гърло разбито, и вратата беше заключена, а леглото широко открито. И безбройни звезди от стъкло ни предсказваха щастие в тая като в приказка великолепна, отдавна неметена стая.

#10 Потребителят е офлайн   ShiBumi_GirL Икона

  • Dog Lover
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 9508
  • Регистрация: 21-January 08
  • Gender:Not Telling
  • Interests:Dogs,Schutzhund,BH, IPO

Публикувано: 02 December 2011 - 09:20 PM

Ами толкова ли беше трудно да дадете повече информация в началото?
Или сега се върнахте след половин година да ни натриете носа видите ли !?
Всички се радват на хубав развой на събитията.Но когато има загубено куче се прави всичко възможно да му се намерят старите стопани.И хората тук са длъжни да го кажат,защото има хора,които не знаят как се процедира.
User's Signature

Dog Lover
The Ultimate Breed-German Shepherd Dog!!!
Качена снимка
[url=http://www.minidog.info]Качена снимка

#11 Потребителят е офлайн   Rasta Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1755
  • Регистрация: 05-March 07
  • Gender:Female

Публикувано: 02 December 2011 - 11:16 PM

Разбирам, но днес тръгнах да търся моя стара тема и случайно видях, че в тази е писано...Дори бях забравила, че съм я пускала в този раздел...Грешката е моя! Кучето е чудесно в дома си. :md_064:
User's Signature

И чашите бяха опразнени, и бутилката с гърло разбито, и вратата беше заключена, а леглото широко открито. И безбройни звезди от стъкло ни предсказваха щастие в тая като в приказка великолепна, отдавна неметена стая.

#12 Потребителят е офлайн   jacko Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 251
  • Регистрация: 29-January 09

Публикувано: 16 December 2011 - 12:33 AM

Показване на мнениетоShiBumi_GirL, в 02 December 2011 - 07:20 PM, написа:

Ами толкова ли беше трудно да дадете повече информация в началото?
Или сега се върнахте след половин година да ни натриете носа видите ли !?
Всички се радват на хубав развой на събитията.Но когато има загубено куче се прави всичко възможно да му се намерят старите стопани.И хората тук са длъжни да го кажат,защото има хора,които не знаят как се процедира.


Ти каква се явяваш на кучето та трябва някой да се отчита на теб?

#13 Потребителят е офлайн   ShiBumi_GirL Икона

  • Dog Lover
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 9508
  • Регистрация: 21-January 08
  • Gender:Not Telling
  • Interests:Dogs,Schutzhund,BH, IPO

Публикувано: 18 December 2011 - 02:27 PM

Не Джако не на мен,а на хората следящи темата и интересуващи от съдбата на кучето.
Не би искал да загубиш кучето си и някой да го намери и да си го прибере нали,докато ти го издирваш под дърво и камък!
Прави се всичко за да се намерят старите стопани на кучето както ТИ сам беше казал в една друга стара тема ......
Пускат се обяви по вестник,радио,интернет,лепят се хартиени и така.Има хора,които не знаят какво да правят след като намерят куче.За това им се казва какво би трябвало да направят когато намерят куче.
айде и аз те обичам :ab_041:
User's Signature

Dog Lover
The Ultimate Breed-German Shepherd Dog!!!
Качена снимка
[url=http://www.minidog.info]Качена снимка

#14 Потребителят е офлайн   ShiBumi_GirL Икона

  • Dog Lover
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 9508
  • Регистрация: 21-January 08
  • Gender:Not Telling
  • Interests:Dogs,Schutzhund,BH, IPO

Публикувано: 18 December 2011 - 02:33 PM

Показване на мнениетоRasta, в 02 December 2011 - 09:16 PM, написа:

Разбирам, но днес тръгнах да търся моя стара тема и случайно видях, че в тази е писано...Дори бях забравила, че съм я пускала в този раздел...Грешката е моя! Кучето е чудесно в дома си. :md_064:

Раста вече знам коя си и с какво се занимаваш :rc_036: Така,че знаеш,че съветите ми са били добронамерени.Това ли е същата Айра на която ми обеща да изпратиш снимки?
Продължавай да правиш това ,което правиш :ba_025:
ПС:Как е Дога от Бордо?
Айра кастрирана ли е?
User's Signature

Dog Lover
The Ultimate Breed-German Shepherd Dog!!!
Качена снимка
[url=http://www.minidog.info]Качена снимка

Страница 1 от 1
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни