Dog.bg Форуми : Котка и куче под един покрив?

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (5 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Последна »
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Котка и куче под един покрив?

#21 Потребителят е офлайн   zlatabani4ka Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 562
  • Регистрация: 30-April 10
  • Gender:Female

Публикувано: 12 July 2010 - 07:47 PM

Еми котана около месец и нещо беше с нас преди кучо и горе-долу е същата история! Той е малко груб ние му се караме и като се обърнем вече котката го гони около дивана, явно не и е толкова неприятно! Първоначално тя го тормозеше, но с неговатагруба игра всичко се обърна! Сега си се качва някъде и си спинка спокойно! Той и взе играчките, сега и мястото за хранене, защото и в/у стол пак си замезваше! Еми така е и при децата, обикновено едното е по-нахално и завзема всичко, иска повече внимание и тн., така че имай надежда :)
User's Signature

Качена снимка
Качена снимка

#22 Потребителят е офлайн   Gosh ko Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 41
  • Регистрация: 12-March 10
  • Gender:Male
  • Location:София

Публикувано: 13 July 2010 - 11:44 PM

За съжаление, вече втори месец все едно и също... Мацата седи на терасата и непрекъснато следи Зина. Щом Зина се приближи - съска и я напада. Когато Зината не е вкъщи (водя я с мен на работа), Мацата влиза вътре, но седи само в хола. И през нощта ходи до тоалетна, но минава отново през хола, не през стаята (терасата е обща). Освен това й се появиха рани на очите. Може би заради непрекъснатото следене на Зина. Ветеринарят ми каза, че най-вероятно е от стреса. А Мацата непрекъснато е стресирана и напрегната, когато Зина е наоколо. Не е живот това...
А Зинито е такава добра душа. И е много умна и послушна. Вози се спокойно в кола - вече не се опитва да кара :) След разходки без проблем влиза в банята и скача във ваната да й мия лапите, но аз подозирам, че основната причина за нея е да пие вода от душа :) Има си изградени хигиенни навици. Не гризе мебели и не яде обувки. Е, опита се да изяде едни чехли, но с лека корекция, и то само веднъж, се отказа от това приятно за нея занимание. На моменти е хиперактивна, но то си е нормално за нея. Който я е виждал на живо, на партитата на ARS например, знае за какво говоря :) Но Мацата е изключителен темерут и не я приема, и това си е!

#23 Потребителят е офлайн   zlatabani4ka Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 562
  • Регистрация: 30-April 10
  • Gender:Female

Публикувано: 14 July 2010 - 06:28 AM

Събирала ли си ги заедно да се подушат и тн? ТО страх, страх, ама ако вендъж види, че няма от какво да се страхува може и да стане нещо! Иначе е много кофти това и ние затова избързахме да вземем и кучо, докато Муката е малка и безстрашна! Явно си е до характер!
User's Signature

Качена снимка
Качена снимка

#24 Потребителят е офлайн   Gosh ko Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 41
  • Регистрация: 12-March 10
  • Gender:Male
  • Location:София

Публикувано: 14 July 2010 - 11:05 AM

Разбира се, че съм се опитвал нееднократно да ги събирам. Но опитите ми завършваха с изподрани ръце и скъсани фланелки в резултат на настоятелното желание на Мацата да се откопчи от мен и да се отдалечи максимално от Зината, респективно да избяга на сигурното й местненце на терасата. Когато пък Зината се опита да се приближи към нея, то Мацата я бие през муцуната и на два пъти се наложи да промивам нослето на Зината в резултат на близките срещи.

#25 Потребителят е офлайн   (archy) Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 451
  • Регистрация: 12-June 10
  • Gender:Female

Публикувано: 14 July 2010 - 11:15 AM

Взехме кучо когато мацата ни беше на годинка.Тя толкова се отврати от него,че не влиза в стаята,където живееше той 2 месеца.Започна постепенно да стои все повече с него и сега след 3 години тя си спи в щайга на едба ракла,а той отдолу.Не се гушкат,но пък са много смешни когато играят.Тя го гони,понеже е по-едра,опитвайки се да го захапе за врата,а той бяга и щом тя се обърне започва да я гони... :ab_041: Ние не сме правили опити да ги запознаваме,само следяхме положението и се намесвахме ако някой прекали.

#26 Потребителят е офлайн   (archy) Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 451
  • Регистрация: 12-June 10
  • Gender:Female

Публикувано: 14 July 2010 - 11:17 AM

Ето и снимчица:
Качена снимка

#27 Потребителят е офлайн   Damond Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 207
  • Регистрация: 24-November 08
  • Gender:Female
  • Location:Davis, CA

Публикувано: 15 July 2010 - 03:36 AM

Ще ви попитам тук за съвет, че да не пускам нова тема.
От миналата година си имам малтизер/ши-цу, идва от приют, бивше улично, плаши се и ръмжи на други кучета - очевидно не добре социализирана. Оказа се, че реагира положително на котки - не ги гони, само отива да ги подуши и помръдва с опашка. Наскоро си хареса комшийската котка и колкото пъти минем покрай двора, опъва врат да я види. Миналата седмица ги оставих да се подушат, Тара доволно отиде към нея, но котката се уплаши в последния момент и избяга :)
Иска ми се да й взема другарче, че си седи по цял ден сама. Очевидно е вече, че няма да е куче, та се замислям за котка. Аз самата съм с лека алергия към котки, но ако си мия ръцете и не спим в едно легло, ще съм ОК.
На въпросът: мога да й подбера котка на всякаква възраст, пол и прочие - в приюта постоянно им докарват нови, нещастните животинки. Кое е по-добре? Малко котенце или възрастна котка, свикнала с куче? Много ме е страх да не се наранят взаимно, а пък не зная и как да ги запозная по най-добрия начин. Въобще, дайте някаква поне начална идея.

#28 Потребителят е офлайн   zlatabani4ka Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 562
  • Регистрация: 30-April 10
  • Gender:Female

Публикувано: 15 July 2010 - 07:39 AM

Мисля, че малко коте е по-добре, няма да има още изграден страх от кучета, докато уличните котки си патят от кучетата и ще е по-трудно! Хубавото е, че ще дадете шанс на едно бебче! Аз мисля, че малко е по-добре, а и кучо ще си го възпита! Нека все пак и друг да каже!
User's Signature

Качена снимка
Качена снимка

#29 Потребителят е офлайн   Bari-york Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 105
  • Регистрация: 22-February 10

Публикувано: 21 July 2010 - 01:25 PM

Здравейте! Когато си взехме Бари, Буба беше на 4 мес, а той на 3. Ето така изглеждаха:
Бари тежеше едва 800 гр. /йоркширски териер/, а Бубчето го взе за жива играчка. Скачаше върху него, а той започваше да трепери от страх. Ето: Много се притеснявах и постоянно бях до тях. Когато той заспеше, отделях го в друга стая. От тогава, до преди 1 мес., когато ни нямаше всеки си беше в стаята. От известно време ги оставям заедно. Мисля, че с времето свикнаха и са си другарчета. Много лудуват, но кагато играта стане шумна и Буба започне да лети по стените /тапетите са в окаяно състояние/ спешно бива командирована в нейната стая. Това са те на сегашен етап.

Снимка (и)

  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка


#30 Потребителят е офлайн   MechoPuh Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 8341
  • Регистрация: 30-March 06
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 21 July 2010 - 01:47 PM

Показване на мнениетоzlatabani4ka, в 15 July 2010 - 05:44 AM, написа:

Мисля, че малко коте е по-добре, няма да има още изграден страх от кучета, докато уличните котки си патят от кучетата и ще е по-трудно! Хубавото е, че ще дадете шанс на едно бебче! Аз мисля, че малко е по-добре, а и кучо ще си го възпита! Нека все пак и друг да каже!


Прочете ли момичето от къде пише :smile:? Там улични кучета като в България на глутници няма. Аз пък съм на мнение, че за предпочитане е голяма котка, за която вече се знае, че няма страх от кучета и се погажда добре с тях. Ясно е, че кучето е добронамерено към котки, но това не означава, че неволно в играта няма да се улиса и да нарани едно малко и беззащитно котенце. Освен това за малките котенца навсякъде има повече кандидати отколкото за възрастните, а момичето очевидно желае да даде шанс на една котка. Е, нека да е такава, която остава по-незабелязана от всички замаяни да осиновяват само и единствено малки котета.

#31 Потребителят е офлайн   zlatabani4ka Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 562
  • Регистрация: 30-April 10
  • Gender:Female

Публикувано: 21 July 2010 - 03:23 PM

Може и да е така, аз казвам от личен опит, че проблем при малко коте няма, но ако се намери някоя голяма добричка красавица и кучо се отнася добре с котките не би било проблем!
User's Signature

Качена снимка
Качена снимка

#32 Потребителят е офлайн   Damond Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 207
  • Регистрация: 24-November 08
  • Gender:Female
  • Location:Davis, CA

Публикувано: 21 July 2010 - 09:46 PM

Много ви благодаря за отговорите. Честно казано и аз предпочитам голяма котка, опасявам се, че няма да се справя добре с отглеждането на малко коте, тъй като имам опит само с кучета...И няма значение как изглежда, стига да се харесат с Тара. Аз питах в приюта дали мога да ги запозная и ми казаха, че имат специално помещение за тази цел.
Между другото ми казаха и нещо, което не бях чула - наистина ли черните котки по-рядко предизвикат алергии или е градска легенда? В тая връзка обещаха да пишат, ако им попадне кръстоска с хипоалергична порода, което ще реши проблема окончателно - т.е. ще можем да се търкаляме дружно тримата/трите по леглото :ab_041::D
Инак няма бездомни животни по улиците, да. Но има домни котки навсякъде! Хората си ги пускат свободно да се разхождат, което за мен лично е безумие. За щастие кучетата са на каишка в повечето случаи, коли няма чак толкова много и инцидентите са рядкост.

Ако може и един въпрос - ако котката дойде сама, подуши муцуната на куче и се отрие, примерно, а след това се търколи на земята по гръб, това покана за игра ли е?

#33 Потребителят е офлайн   zlatabani4ka Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 562
  • Регистрация: 30-April 10
  • Gender:Female

Публикувано: 22 July 2010 - 08:31 AM

Еми незнам дали е покана, но явно показва, че не я е страх, което е хубаво! Успех с котето!
User's Signature

Качена снимка
Качена снимка

#34 Потребителят е офлайн   maksy Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 34
  • Регистрация: 22-July 10
  • Gender:Male

Публикувано: 23 July 2010 - 06:02 PM

Аз сащо имам и котко и куче
Котката е на 4 годинки а кучето е на 8 месеца
Аз ги държа разделени защото когато макс (кучето) потгони писана (котето) тя се стряска можеби и се катери по стените.Когато взехме макс тя не го нападаше нито му ръмжеше или съскаше.Тя е живяла извесно време с един котан който когато го доведохме вкъщи тя започна да го ръмжи и да му съска.Странното е че и той беше мъжки и кучето е мъжко.Незнам но когато ги пускам заедно в територията на писана и когато се гонят тя бяга от него като се има в предвид че кучето е мини пинчер и тя на размер е по - голяма от него но се отклоних от това което исках да ви кажа - когато си играят тя го шляпва по муцуната от време на време и е голям смях или пък тя се качва в/у някой шкаф и той огдолу я гледа и тя имам чувството че го дразни :ab_041: :ab_041: ( леле колко дълго изречение ) . Та така иначе се разбират никакви рани , сериозни битки... Тя обаче не влиза в неговата територия :ae_085: :ae_085: .Това е от нас... :r_181: :re_037:
(Ето снимка на писана и на макси и на мъжкия котак с който беше по едно време):

Снимка (и)

  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка


#35 Потребителят е офлайн   Gosh ko Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 41
  • Регистрация: 12-March 10
  • Gender:Male
  • Location:София

Публикувано: 19 October 2010 - 06:28 PM

Отдавна не съм писал... При нас ситуацията е с леки подобрения :smile: Не за друго, а защото стана студено, и Мацата ми иска да спи при мен а не на терасата.... Което, съответно, я принуждава да се съобразява със Зината, която спи в същата стая. Така че вече поне седят заедно в една стая, без непрекъснато да се дърлят. :smile: Определено мисля, че никога няма да станат първи дружки, но поне се понасят. Въпреки, че често се сещат една за друга и започва една веселба... Ще пусна снимки и видео тези дни.

#36 Потребителят е офлайн   xrisi95 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1802
  • Регистрация: 31-May 08
  • Gender:Female
  • Location:пловдив
  • Skype:

Публикувано: 19 October 2010 - 09:25 PM

Ето малко снимки от нас :smile:

Прикачена снимка

Прикачена снимка

Прикачена снимка

Прикачена снимка

Прикачена снимка
User's Signature

Качена снимка

Качена снимка

#37 Потребителят е офлайн   zlatabani4ka Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 562
  • Регистрация: 30-April 10
  • Gender:Female

Публикувано: 20 October 2010 - 09:08 AM

Хахах аз пък много пъти съм искала просто да се понасят от растояния, защото когато на Гари му се играе въобще не се съобразява с нея и само я гони и мачка...но пък когато и двамата са на кеф пада голяма веселба и спринтове вкъщи!

Много готини снимки Хриси, вие сте били цял зоопарк :)
User's Signature

Качена снимка
Качена снимка

#38 Потребителят е офлайн   suzana Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 101
  • Регистрация: 26-June 09
  • Gender:Female

Публикувано: 21 October 2010 - 01:27 PM

Напълно съм съгласна с мнението на златабаничка от м.юли,когато намерих моето коте беше мъничко и кучовците сравнително бързо свикнаха с него,мисля си ако беше голямо или нямаше да свикнат или щеше да бъде доста трудно.
А сега сме си така :mg_062:

Снимка (и)

  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка


#39 Потребителят е офлайн   Ralente Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 23
  • Регистрация: 13-January 08
  • Gender:Female
  • Location:Sofia
  • Skype:

Публикувано: 22 November 2010 - 04:53 PM

Мисията куче и котка под един покрив се оказва възможна - вече втори ден съжителстват без инциденти, за мое огромно учудване. Котката ми е на 6г и взех джак ръсел териер на 40 дни. Бях сигурна, че маца ще побеснее, тъй като тя е изключително ревнива и винаги си е пазила територията. Послушах съвета на един кучкар и я махнах за една нощ, за да не присъства на влизането на кучето в къщата. Като се прибра на другия ден и го видя разположило се в неговото легло и разхвърляло играчки около себе си, тя беше изключително спокойна - нито се наежи, нито го съскаше. Просто беше любопитна да го разгледа, но от почетно разстояние. Не са първи приятели, но няма напрежение между тях. Кучо иска да си играе с нея и я гони, но тя му бяга, все още не го доближава. Отива да го подуши само когато спи. Много са сладки и двете, дано се сближат повече :)
User's Signature

Качена снимка
[Качена снимка

#40 Потребителят е офлайн   dog_lover87 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 383
  • Регистрация: 05-November 10
  • Gender:Male
  • Location:In the middle of nowhere
  • Interests:Физика, послушание и обучение на куче,борба срещу насилието над животните и всичко свързано с котки,кучета и птици.

Публикувано: 22 November 2010 - 08:55 PM

Аз имам котка също на преклонна възраст,преди месеци и корела (папагал) си купих.А преди няколко седмици си взех куче-улично,тя не е живяла с други животни досега,но се спогоди и с корелата и с кучето.В кокошарника баща ми гледа различни породи декоративни кокошки.Имаме и люпилня,когато пилетата се излюпят ги прибираме в къщата за първите им седмици,докато ги преместим в по-голямо помещение,котката ги пази,израснала е с тях,може да се каже.Мисля,че ще се кротненапълно ,ако вече не е.Пиши как се развиват нещата!

  • (5 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Последна »
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни