Dog.bg Форуми : Котка и куче под един покрив?

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (5 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Котка и куче под един покрив?

#41 Потребителят е офлайн   Ralente Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 23
  • Регистрация: 13-January 08
  • Gender:Female
  • Location:Sofia
  • Skype:

Публикувано: 23 November 2010 - 07:23 PM

Нещата се развиват перфектно, преди малко настъпах кученцето без да искам и то се разквича гръмогласно, а маца дойде и ме ухапа. Защитава го вече. Обаче не му разрешава да я докосва засега. А то му се играе и постоянно й прави засади. Дори днес успя да я издебне и я ухапа по гърба, а тя му плесна един шамар, но без нокти. Веселба голяма е вкъщи :md_064:
User's Signature

Качена снимка
[Качена снимка

#42 Потребителят е офлайн   DDG Икона

  • Попътен вятър
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 1959
  • Регистрация: 10-January 11
  • Gender:Female
  • Location:София, с. Кладница

Публикувано: 13 January 2011 - 01:08 AM

Нова съм във форумите тук и бързам да се "изцвъкам" по всички теми хехе:-) И ние сме с куче и вече 3 (4) котки. 3-те живеат заедно с кучо вътре, а четвъртата е гаражната ни котка. Преди кучо Тоби - английски сетер само като видеше котка на улицата застиваше и можеше така да я фиксира с часове докато котката не побегне и той след нея. Един ден обаче се появи едно котанче в двора ни, няколко седмично. В началото държах котето в гаража, кучо вкъщи и срещите им бяха само контролирани. Кучо два-три пъти захапа котето, но беше по-скоро в желание да го носи, а не агресивно - просто го вземаше с уста:-) Така малко по малко свикнаха - кучо ми е много разбран:-) Докато я чакаме да порастне за да я кастрираме, нашата маца роди 3 котета, две от които останаха при нас. И така кучо е с 3 котани и много добре си правят компания докато не сме вкъщи.

Снимка (и)

  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка

User's Signature

I can't stop the war, shelter homeless, feed the poor
Can't walk on water, I can't save your sons and daughters
I can't change the world and make things fair
The least that I can do is Care.

#43 Потребителят е офлайн   Ела Икона

  • Member
  • PipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 10
  • Регистрация: 08-February 11
  • Gender:Female
  • Location:Ruse

Публикувано: 08 February 2011 - 01:22 PM

Привет на всички съфорумници. :re_037:
Нова съм в сайта и причината да се регистрирам е нарастването на животинското ни семейство.Към двете котки вече има прибавено и едно куче бебе на 50дни.Изчетох внимателно темата и започвам да се обнадеждавам,че може и да успеят да съжителстват заедно.Още като доведохме Норд(кучето) вкъщи бяхме наясно че писаните няма да му се зарадват.Бяхме подготвени за бойни действия,но се оказа че засега е сравнително спокойно.Вече четвърти ден са заедно.Малкия иска да си играе с тях,но те не са очаровани от него,но поне не ги е страх.Първия ден бяха се паникьосали и се налагаше да ги нося на ръце до тоалетна и да им пренеса купичките с храна в спалнята където се бяха барикадирали двечките.Сега вече излизат сами но като го видят почват да съскат.По-голямата Тара като че ли го прие по-спокойно,Души го с любопитство и го оставя да се доближи до нея,но посегне ли към опашката и(много го привлича за игра) му тупва по някоя лапа.Положението с Клео е по-зле.Страх я е от него и само се ежи,ръмжи,съска,плюе и замахва с лапи.Лошото е че Норд е доста шумен джафка и ръмжи към тях(това е покана за игра от негова страна,но те май го приемат като заплаха).Надявам се да се спогодят.Гледах с умиление снимките на вашите животинки и как хубаво съжителстват.Надявам се някой ден и аз да побликувам такива.Засега обаче сигуацията е тази.

Снимка (и)

  • Прикачена снимка


#44 Потребителят е офлайн   DDG Икона

  • Попътен вятър
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 1959
  • Регистрация: 10-January 11
  • Gender:Female
  • Location:София, с. Кладница

Публикувано: 16 February 2011 - 10:27 PM

Моят опит е в съжителство между голямо куче и малки котета (те са вече големи разбира се). При котките има също силна териториална доминация и приемат трудно всяко ново същество, без значение от какъв вид е. Двете ми котки реагираха бурно в продължение на повече от две седмици на новодошлото трето коте, но постепенно свикнаха. Брат ми си взе две котета - братче и сестриче, но дойдоха в дома му с разлика от 1 седмица - уж отраснали заедно, но първото коте веднага започна да хъска и да посяга към новодошлото - сега са неразделни.
Съвсем скоро ще го възприемат като партньор за игра и ще се възцари любов и разбирателство:-)
User's Signature

I can't stop the war, shelter homeless, feed the poor
Can't walk on water, I can't save your sons and daughters
I can't change the world and make things fair
The least that I can do is Care.

#45 Потребителят е офлайн   tony63 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 67
  • Регистрация: 31-October 06
  • Gender:Male

Публикувано: 21 February 2011 - 12:11 AM

Този сладур днес се появи в двора ни.Старите котараци пазеха територията си и не го допущаха.Едва го примамих,но е един невероятен чаровник-миличък,мъркащ и любвеобилен.Не мислите ли,че това котенце,спокойно можем да го сложим в породата -български мейн куун.Много се радвам момичета и момчета,че този писанчо ще е у дома.Много исках да имаме и коте(защото вече имам осиновена болонка от този сайт).Писах тук по разни теми,за осиновяване на коте но така и не се получи.Е,нищо в този живот не е случайно.А темата я пущам отворена за съвети и мнения-"адаптацията на коте и куче в един дом".

Снимка (и)

  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка


#46 Потребителят е офлайн   tony63 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 67
  • Регистрация: 31-October 06
  • Gender:Male

Публикувано: 21 February 2011 - 01:12 AM

Здравейте пак! Изчетох всичките досегашни мнения-но повечето са за писета -домакини и новодошли кучета бебета.А ние сме болонка на 2години и половина(може би) и нова писанка.Днес първото запознанство беше хъхкане от страна на котьо и лай от страна на мадам,която в един момент беше на секунда мисъл да ни сръфа и двамата.Сега спят в различни стаи.А за утре нямам идея все още каква ще е стратегията и тактиката.А това е негостоприемната госпожица:

Снимка (и)

  • Прикачена снимка


#47 Потребителят е офлайн   tony63 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 67
  • Регистрация: 31-October 06
  • Gender:Male

Публикувано: 21 February 2011 - 11:47 AM

Здравейте!Въпросите ми отпадат.Чочко се оказа Пухчо и е на съседите,които са го пуснали навън да свиква с другите им две дворни котки.Явно моята "спасителна" операция се оказа излишна.Много съжалявам.....

#48 Потребителят е офлайн   Frantz Икона

  • Member
  • PipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 24
  • Регистрация: 19-February 11
  • Gender:Male
  • Location:Бургас
  • Skype:

Публикувано: 21 February 2011 - 01:16 PM

имаме котка от около 2 години, а от 3 месеца и кученце ... общо взето бързо свикнаха - само 2-3 дена бяхме като сини каски и с демаркационни линии из къщи. сега ... понякога много се обичат и се ближат взаимно, понякога хвърчат искри (но рядко) :)

#49 Потребителят е офлайн   DDG Икона

  • Попътен вятър
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 1959
  • Регистрация: 10-January 11
  • Gender:Female
  • Location:София, с. Кладница

Публикувано: 22 February 2011 - 11:29 PM

Показване на мнениетоtony63, в 21 February 2011 - 10:52 AM, написа:

Здравейте!Въпросите ми отпадат.Чочко се оказа Пухчо и е на съседите,които са го пуснали навън да свиква с другите им две дворни котки.Явно моята "спасителна" операция се оказа излишна.Много съжалявам.....


:ab_041::ab_041::ab_041::ab_041: Дай Боже повече фалшиви спасителни операции и все по-малко нуждаещи се от спасяване! :rc_036:
User's Signature

I can't stop the war, shelter homeless, feed the poor
Can't walk on water, I can't save your sons and daughters
I can't change the world and make things fair
The least that I can do is Care.

#50 Потребителят е офлайн   Frantz Икона

  • Member
  • PipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 24
  • Регистрация: 19-February 11
  • Gender:Male
  • Location:Бургас
  • Skype:

Публикувано: 24 February 2011 - 02:02 AM

Прикачена снимка

#51 Потребителят е офлайн   mishelin26 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 65
  • Регистрация: 27-January 08

Публикувано: 16 May 2011 - 04:35 PM

Хмм, дано и при нас мисията да е възможна :dry: Имаме тайска писана на малко повече от година и половина, а от вчера и малка кокерка на около 2 месеца. То не беше съскане, ръмжане, сумтене и тъкмо реших, че котката е приключила с опознаването и обяснението в тарторство, така се нахвърли на бебока, че милият ревна с пълно гърло. После цяла нощ почти не спах - писаната Сара под мишницата ми в леглото, а бебе Лизи в кошницата до леглото - успокоявах ту едната ту другата. Сутринта обаче Лизи сложи лапички на ръба на дивана и изтървах Сара - та пак и тегли един бой :( Оставих Сара в хола - преместих и тоалетната на балкона, а Лизи оставих в коридора. Но котката изобщо не пожела да влезе повече в стаята, дори не закуси, чак ми стана жал за нея. Гушкам я много и се опитвам да и покажа,че няма нищо страшно в малкия нашественик. Искрено се надявам да се получат нещата

#52 Потребителят е офлайн   kristiyansen Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 8
  • Регистрация: 15-June 11

Публикувано: 20 June 2011 - 09:23 AM

Привет на всички! Изчетох цялата тема, но все пак да помоля за съвети. Имаме си двугодишна късокосместа британка. Един познат ми предложи да ми подари четиримесечен йоркширски териер. Като чета темата, оставам доста обнадежден, че нещата могат да се получат. Освен да ги "запознаем", или да изкараме Тара за една вечер и да го види в заварено положение, имате ли някакви други съвети, които биха помогнали за опознаването им?
User's Signature

Качена снимка
Качена снимка

#53 Потребителят е офлайн   DDG Икона

  • Попътен вятър
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 1959
  • Регистрация: 10-January 11
  • Gender:Female
  • Location:София, с. Кладница

Публикувано: 20 June 2011 - 01:32 PM

Мои лични наблюдения - малко коте с голямо куче свиква лесно. Обратното е доста по-трудно. Котка, която вече си знае територията по-трудно приема новодошъл, без значение куче или коте. А пък поотраснало коте с куче бебе, което все напира да играе....абе..не че е невъзможно, ама е трудна работа. Все пак всичко си зависи от индивидуалността на животното. Моите котки от бебета свикнаха с голямото ми куче. От скоро имаме още едно куче (млад, палав), когото те непрекъснато хъскат, но то е защото той все прави опити да играе с тях, а пък игрите му са малко грубички за деликатните котанки.
Може пък при вас да се получи по-лесно, дано кучо е по-нежен към котето.
User's Signature

I can't stop the war, shelter homeless, feed the poor
Can't walk on water, I can't save your sons and daughters
I can't change the world and make things fair
The least that I can do is Care.

#54 Потребителят е офлайн   kristiyansen Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 8
  • Регистрация: 15-June 11

Публикувано: 22 June 2011 - 08:21 AM

С приятелката ми вече се навихме, така че освен да пробваме май друго не ни остава. Ще стискаме палци нещата да се получат, че явно нещата до голяма степен не зависят от нас...
User's Signature

Качена снимка
Качена снимка

#55 Потребителят е офлайн   mishelin26 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 65
  • Регистрация: 27-January 08

Публикувано: 05 July 2011 - 01:27 PM

Ще се спогодят - къде ще ходят :md_064: Нашата тайска маца също е почти 2 годишна - преди месец и половина си взехме кокерче. Съскаше го първите 2-3 дни, после само го отбягваше, а сега са неразделни :) Сутрин и вечер мацата хигиенизира малката от носа до върха на опашката, чака ни на вратата да се приберем от разходка и се втурват една към друга, ще кажеш че не са се виждали с години. През деня играят и спят заедно. Делят си храната доста често - абе пълна идилия :be_107:

Снимка (и)

  • Прикачена снимка


#56 Потребителят е офлайн   kristiyansen Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 8
  • Регистрация: 15-June 11

Публикувано: 06 July 2011 - 09:10 AM

Вече сме под един покрив! Не е като да нямаше проблеми в началото, но нещата ,слава богу, не изглеждат като военна обстановка. Смятам, че с времето ще се сприятелят и ще сме истински щастливци ако след няколко месеца завършим по горния начин.

ПП mishelin26 и ние искаме да са такава идилия. Много са сладки!
User's Signature

Качена снимка
Качена снимка

#57 Потребителят е офлайн   Chio Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 3
  • Регистрация: 09-September 11

Публикувано: 10 September 2011 - 09:45 AM

Привет и от мен! :) Имаме си персийска котка на година и половина и след няколко дена ще й се наложи да приеме 3-месечно кученце (дребна порода). Изчетох всичко за тази възможна мисия тук и същата тема при кучета. Имам въпрос, който не видях да е дискутиран - малките кучовци как се отнасят към котешката тоалетна? Притеснявам се дали няма от любопитство да погълне "камъчета" и да му стане нещо.... Тоалетната на писана е "Бенто". Някой сблъсквал ли се е с такъв проблем?

-----
задавам въпроса си и в двата форума защото виждам че темата не е сред "оживените"

#58 Потребителят е офлайн   ShiBumi_GirL Икона

  • Dog Lover
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 9508
  • Регистрация: 21-January 08
  • Gender:Not Telling
  • Interests:Dogs,Schutzhund,BH, IPO

Публикувано: 13 September 2011 - 08:53 PM

идилия :wub:

Снимка (и)

  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка

User's Signature

Dog Lover
The Ultimate Breed-German Shepherd Dog!!!
Качена снимка
[url=http://www.minidog.info]Качена снимка

#59 Потребителят е офлайн   Алекс. Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 3
  • Регистрация: 25-September 11

Публикувано: 25 September 2011 - 08:00 AM

Здравейте , пиша ви с надеждата да ми помогнете по някакъв начин . Котката ми постоянно бие кучето ! Постоянно в апартамента сме под ключ , защото котката ми си отваря всички врати в къщи ! Не знам как да подхода . Кучето като чуе котката да съска започва да скимти и да се крие защото вече два пъти си изяде боя (а ме е страх като порасне да не намрази котките като цяло ) . Как да направя така ,че поне да се понасят в една стая ?!

#60 Потребителят е офлайн   Ev0luti0n Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 232
  • Регистрация: 10-August 11

Публикувано: 13 October 2011 - 12:57 PM

Сходен проблем имам дого аржентино на 4 месеца и котарак на 2 години и 4 месеца , но уви още от самото пристигане на кучето , котарака не харесва кучето от 2 месеца Марк - кучето е у дома ,а Митко- котарака като го види само го следи с злобен поглед и не прави нищо кучето многократно му предлага игра , но Митко отказва поканата пренебрежително хъскаше ,ама в момента са в по-добри отношения няма бой за сега, разкажете с какво мога да ги кротна.

  • (5 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

2 потребители четат тази тема
0 потребители, 2 гости, 0 анонимни