Dog.bg Форуми : Котка и куче под един покрив?

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (5 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Последна »
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Котка и куче под един покрив?

#1 Потребителят е офлайн   Gosh ko Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 41
  • Регистрация: 12-March 10
  • Gender:Male
  • Location:София

Публикувано: 24 May 2010 - 11:44 PM

Здравейте!
Имам котка, женска, на 10 години. До сега не е живяла с други животни. Доведох вкъщи едно куче - също женска, на една година. Надявах се да се спогодят. Но мацата не приема кучето. Непрекъснато съска, ръмжи и дори, ако кучето се приближи на близко разстояние - напада, при това агресивно! Вече втори ден е така.
Някакви идеи? Мога ли да ги "сдобря"?

#2 Потребителят е офлайн   Fullmoon Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 2269
  • Регистрация: 27-January 08
  • Gender:Female

Публикувано: 24 May 2010 - 11:54 PM

Втори ден? Това е напълно недостатъчно време за опознаване. Дайте им един месец време и ще са първи дружки.
Запознавайте ги постепенно, отначало само във ваше присъствие да са заедно. Натъркайте кучето с някакъв предмет на котката. Обръщайте внимание на котката, за да не ревнува.
User's Signature

Качена снимка

#3 Потребителят е офлайн   kitana Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 888
  • Регистрация: 11-March 08

Публикувано: 25 May 2010 - 12:42 AM

Нашата история :
Ден първи.
Предпазливо душене и от двете страни.Промъкване крадешком от котешката страна ,докато кучешката спи или просто лежи.

Ден втори.
Във въздуха се носи мирис на война.Предпазливостта се е превърнала в напрежение ,което все още е достатъчно прозрачно,за да не се налага да се реже с нож.Кучешката страна кани котешката на игра с лапа,дупе,муцуна и се старае да се гушне в топлата котешка козина,но уви,неуспешно.Първи епизоди на ръмжене и заплахи от котешките окопи.Последни остатъци от котешкото любопитство.

Ден трети,четвърти и пети .
Ръкавицата е хвърлена .Лая е налице.Поканите за игри остават,но котешкия генерал е потънал здраво в котешката си омраза и хъсссска оттам.Първи и нарастващи като брой кучешки преследвания под лозунга "Кат не щеш да играем заедно,аз ш'си играя с теб".Материалните щети се увеличават,военното положение налага строг режим и епизодични срещи на "кръглата маса" с цел примирие.Нито една от двете страни не иска да отстъпи.

следва продължение....

Накратко - да следя темата...
User's Signature

Конформизъм е промяна на поведението,чрез която индивидът отговаря на натискa на групата,опитвайки се да е в съгласие с нея,като приема предложени или наложени норми.
Тази промяна минава през отрицание на някои предишни позиции и води до самоодобрение чрез приемането на новите.

#4 Потребителят е офлайн   Gosh ko Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 41
  • Регистрация: 12-March 10
  • Gender:Male
  • Location:София

Публикувано: 25 May 2010 - 07:24 PM

Днес водих Зина (кучето) с мен на работа. Страх ме е да ги оставя с Мацата вкъщи без мен. Баща ми каза, че Абигейл (Мацата) целия ден е прекарала на терасата и върху гардероба, въпреки, че Зина не е в къщата. Може би е много стресирана. Като се прибрахме със Зина ситуацията е все същата - Аби седи темерутската на балкона и следи Зина през прозореца, а ако Зина се приближи - става лошо... Добре поне, че Зината е много добричка и не лае.

Fullmoon, много благодаря за съветите.

#5 Потребителят е офлайн   Gosh ko Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 41
  • Регистрация: 12-March 10
  • Gender:Male
  • Location:София

Публикувано: 26 May 2010 - 09:40 PM

Имаме напредък! Мацата и Зина са в една стая! При което е много важно да се отбележи, че Мацата НЕ Е върху гардероба... :smile:
Е, вярно, че е седнала върху една висока колона, но пак е напредък.

Kitana, как са при вас нещата. Има ли нови военни маневри?

#6 Потребителят е офлайн   kitana Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 888
  • Регистрация: 11-March 08

Публикувано: 26 May 2010 - 09:48 PM

При нас....същата работа.Може би мацата не хъссска и ръмжи толкова .Но когато кучето се заиграе....у дома става пълна лудница. :ab_041:
Мисля,че ще се спогодят,но ще отнеме повече време.А и играта на кучето е малко..грубовата.Пляс с лапа,гриз тук-там...Налага се постоянно да ги наблюдавам,като са заедно в една стая.
User's Signature

Конформизъм е промяна на поведението,чрез която индивидът отговаря на натискa на групата,опитвайки се да е в съгласие с нея,като приема предложени или наложени норми.
Тази промяна минава през отрицание на някои предишни позиции и води до самоодобрение чрез приемането на новите.

#7 Потребителят е офлайн   Radostin_39 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 258
  • Регистрация: 28-March 10

Публикувано: 26 May 2010 - 10:06 PM

Мирно съвместно съществуване...

Снимка (и)

  • Прикачена снимка


#8 Потребителят е офлайн   Gosh ko Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 41
  • Регистрация: 12-March 10
  • Gender:Male
  • Location:София

Публикувано: 27 May 2010 - 11:00 PM

Показване на мнениетоRadostin_39, в 26 May 2010 - 10:11 PM, написа:

Мирно съвместно съществуване...


Каква е тайната Ви?! Споделете с нуждаещите се! :smile:

#9 Потребителят е офлайн   Gosh ko Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 41
  • Регистрация: 12-March 10
  • Gender:Male
  • Location:София

Публикувано: 29 May 2010 - 01:05 PM

Малко снимки:

Зина
Прикачена снимка

Аби
Прикачена снимка

Зина
Прикачена снимка

Аби. Познайте кого следи с този поглед! :wb_052:
Прикачена снимка

Под един покрив :smile:
Прикачена снимка

За сега сме така - хладна търпимост от страна на Аби и умерено любопитсво от страна на Зина... Но определено има напредък! :smile:

#10 Потребителят е офлайн   Gosh ko Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 41
  • Регистрация: 12-March 10
  • Gender:Male
  • Location:София

Публикувано: 30 May 2010 - 08:19 PM

Днес положението се влоши... Двете се опитаха да се очистят взаимно. :ed_142: Не знам защо, но Мацата стана по-агресивна и нападателна. А и Зина за една седмица явно набра кураж и започна да лае и да се репчи на Аби. Аз, естествено, като един арбитър, пострадах най-много... :ea_103: Мацата по грешка ме дерна на два пъти. Не мога да си го обясня. Помагайте...

#11 Потребителят е офлайн   Nina Penova Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 29
  • Регистрация: 30-April 10
  • Gender:Female

Публикувано: 31 May 2010 - 03:28 AM

Нормално е да не се харесват първначално. И аз до скоро имах същия проблем вкъщи, с разликата, че котката беше непукист и не обръщаше внимание на новото куче, което настояваше да я изяде :) Оставях ги в различни стаи първите дни, като ги пусках заедно за известно време в цялата къща. Гушках котката и я носех до кучето, като му се карах в момента, в който скочеше към нея. С едната ръка галех едното, с другата - другото. Лека-полека свикнаха и сега се разбират чудесно. Пробвайте нещо такова, при вас е по-сложно заради писаната, но пък може да има ефект....Котките са много самостоятелни, на моменти дори егоистични в отношението си към дома и стопаните, не винаги искат да делят вниманието. Важното е да не се чувства пренебрегната заради новото куче.
User's Signature

Мод: Редакция на подпис!

#12 Потребителят е офлайн   HRISI_1084 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 488
  • Регистрация: 19-August 08
  • Gender:Female

Публикувано: 04 June 2010 - 04:39 PM

И аз да се включа.В началото беше ужас,котето шучеше,съскаше,кучето лаеше,ръмжеше,спускаше се...абе ад. И аз като Nina Penova,държах котето в едната си ръка ,а с другата милвах кучето и му се карах ако се спускаше да хапе или ръмжи.Отне ми доста време да ги приуча един към друг.Резултата-поносимост.Все още се сбиват или делят нещо си,но кавгите им приключват бързо и без травми.Добре е поне в началото котето да си има свое място,на което кучето има абсолютна забрана да влиза и ако се сбият,да знае,че там е защитена,а кучето да знае,че това е само място на котето.Просто ги следете на първо време,ако караницата прераства в нещо по-сериозно,тогава се намесвайте.При нас караниците са съпроводени с ръмжене и кучето си подпъхва муцуната под котето и така го избутва,котето го удря с лапи,но без да се хапят или драскат и така се разбират самички.Успех :ba_025:
User's Signature

Качена снимка

#13 Потребителят е офлайн   zlatabani4ka Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 562
  • Регистрация: 30-April 10
  • Gender:Female

Публикувано: 12 June 2010 - 06:34 PM

Ето ви снимки на любов м/у куче и коте, още от първия ден си спят заедно! Той пишка тя се опитвa да му зарие, после целувки, целчки, целучки : www.dnevnik.mukki.net !!!
User's Signature

Качена снимка
Качена снимка

#14 Потребителят е офлайн   Gosh ko Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 41
  • Регистрация: 12-March 10
  • Gender:Male
  • Location:София

Публикувано: 12 June 2010 - 07:29 PM

Показване на мнениетоzlatabani4ka, в 12 June 2010 - 06:39 PM, написа:

Ето ви снимки на любов м/у куче и коте, още от първия ден си спят заедно! Той пишка тя се опитвa да му зарие, после целувки, целчки, целучки : www.dnevnik.mukki.net !!!


Много са готини двамата! Браво на вас! :ba_025: От пръв поглед личи, че ще е любов за цял живот!
За съжаление при нас не става. Мацата е на 10 г. и не приема Зината, ама съвсем! Непрекъснато седи на терасата, когато Зина е вкъщи. А щом Зина реши да я навести - Мацата веднага я напада, и то не на шега. Вече трета седмица е така...

#15 Потребителят е офлайн   Tи Джей Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 263
  • Регистрация: 27-March 10
  • Gender:Female
  • Interests:История,литература,животни и природа

Публикувано: 13 June 2010 - 06:13 PM

Gosh ko,много са ти симпатични животинките.Личи че Зина е добричка.Аз също имам котак,който от самото начало не се понася с булонката.Вече 8 год.се дебнат и нападат.Когато тя спи,той се промъква тайно и я удря с лапички.Тя се събужда и гонката започва.Но с питбулката са в отлични отношения.Той спи свит в нея,навира си главата в устата и когато тя се прозява.Може би с времето и твоите ще свикнат,и май всичко зависи от котето! Раздавай им поравно любовта си,за да не се чувства някой от тях пренебрегнат! Успех :ba_025:

#16 Потребителят е офлайн   ShiBumi_GirL Икона

  • Dog Lover
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 9508
  • Регистрация: 21-January 08
  • Gender:Not Telling
  • Interests:Dogs,Schutzhund,BH, IPO

Публикувано: 13 June 2010 - 06:28 PM

Мисия възможна 3 котки и 3 кучета под един покрив :ab_041:
Снимки в галерията има няколко,на този комп нямам други за съжаление.
User's Signature

Dog Lover
The Ultimate Breed-German Shepherd Dog!!!
Качена снимка
[url=http://www.minidog.info]Качена снимка

#17 Потребителят е офлайн   zlatabani4ka Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 562
  • Регистрация: 30-April 10
  • Gender:Female

Публикувано: 13 June 2010 - 10:36 PM

Пробайте, след време си мисля,че нещата ще се оправят...трябва да са наясно че няма начин ще живеят заедно! Ние много се притеснявахме за кучето, защото муки ме беше одрала по окото без да иска, а пък после за котето, защото е по-малко, но ще свикнат, един ще стане шеф и другия ще слуша! :)
User's Signature

Качена снимка
Качена снимка

#18 Потребителят е офлайн   miroza Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 42
  • Регистрация: 11-March 10
  • Gender:Female
  • Location:Варна

Публикувано: 12 July 2010 - 11:01 AM

Показване на мнениетоShiBumi_GirL, в 13 June 2010 - 06:33 PM, написа:

Мисия възможна 3 котки и 3 кучета под един покрив :ab_041:
Снимки в галерията има няколко,на този комп нямам други за съжаление.

Каква е Вашата тайна?:-)
Ние от една седмица сме с куче бебе, нахлуло в живота на котана тийнейджърка... Буквално нахлу:-) Имаше кратък период на взаимно забавление (едната гони другата, после се обръщат посоката, без заплашителни звукови ефекти), но от вчера ситуацията клони към военно положение. Откакто бебето започна да демонстрира по-явно гласовите си способности. Котаната също е много енергична, голямо тичане пада. Забавлява се по кучешки - иска да й хвърлям топче, носи ми го обратно... Но е с малко по-чапатест характер. Кученцето пък е страшно любвеобилно и упорито мисли котката за куче. Не възприема съскането като отказ на кучешката си покана за игра. Вече дори се радва и на не особено приятелските шамари на котана. Лаят й обаче е внушителен по сила и котана се плаши.
Опитвам се да установя напълно равномерно разпределение на пространството и вниманието между двете госпожици, но във всеки случай имам минимум една сърдитка. Всяка е щастлива, когато другата спи и съответно първата е обект на внимание от моя страна на 100%... Оставям ги и да си починат една от друга. Уча ги и да си играят заедно, доколкото е възможно. Надявам се да е въпрос на време да спогодят, че не ми оставят глътка въздух:-) Много ги обичам и двете ииии съм леко (до силно) притеснена за тяхното взаимно съжителство....
Извинявам се, ако постът ми е малко объркан, но така е и в главата ми:-)
Приемам съвети всякакви :tb_195:
User's Signature

Качена снимка

Липсваш ми безумно, любов моя!

#19 Потребителят е офлайн   zlatabani4ka Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 562
  • Регистрация: 30-April 10
  • Gender:Female

Публикувано: 12 July 2010 - 11:19 AM

При нас кучо беше 2ри, но това не му попречи да обсеби всичко! Хвърлям им топка, той не помръдва, но види ли котана да тръгва и търчи да я бутне и да вземе играчката! Един ден я виждам на дивана дъвче тяхния чорап (доволна от себе си, че го е откраднала), а той идиота подскача отдолу и тя на ръба и му бие шамари! При вас всичко ще е ок, вярно че не са бебета, но просто трябва повече време!
User's Signature

Качена снимка
Качена снимка

#20 Потребителят е офлайн   miroza Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 42
  • Регистрация: 11-March 10
  • Gender:Female
  • Location:Варна

Публикувано: 12 July 2010 - 03:25 PM

Ами дано, дано... zlatabani4ka, благодаря за отговора! Съдейки по подписа Ви, си имате две бебета, да са Ви живи и здрави:-) Така сигурно е поне малко по-лесно, никой още не е развил собственически чувства към дома и стопанина си :zc_105:

Не съм очаквала, че ще пламне моментално любов между тях, но се притеснявам да не греша някъде във възпитанието. Котаната е при нас от 4.5 месеца, определиха я на около 4 м. като я прибрах от улицата. А кученцето скоро ще стане на 3 месеца - бебе, което си се държи като такова - иска внимание 25 часа в денонощието, глези се, сърди се, ако не му обърнеш внимание, не признава чужда собственост, нито пък желание за уединение :ab_041: Още с влизането си у дома, събра всички играчки на котката и ги остави на съхранение в леглото си. Котката естествено го гледаше ето така - :ud_009: После й стана любопитно, заиграха се, нооо всичко си има граници за нея. Които биват брутално прегазвани от кучето... Сега й е по-скоро досадно. И сърдито, разбира се. Тя иначе не се поддава на галене и носене на ръце, но ако ме види да нося кучето, ме гледа :angry: Иначе продължава да ме следва от стая в стая, но често й се налага да спира и да помисли има ли начин да заобиколи малкия досаден бебешор:-)))
Та още нямам деца, но вече се уча да се справям едновременно с глезено бебе и нацупена тийнейджърка :ab_041:

Gosh ko, kitana, а при вас как се развиват нещата? Постигнахте ли примирие? Успех на всички в смелото начинание! :-)
User's Signature

Качена снимка

Липсваш ми безумно, любов моя!

  • (5 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Последна »
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

2 потребители четат тази тема
0 потребители, 2 гости, 0 анонимни