Dog.bg Форуми : Бебе и животно - мисия ВЪЗМОЖНА!

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (3 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Бебе и животно - мисия ВЪЗМОЖНА!

#21 Потребителят е офлайн   Paskova Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 757
  • Регистрация: 19-July 06
  • Gender:Female
  • Location:Balchik

Публикувано: 18 March 2011 - 04:10 PM

Определено МИСИЯ ВЪЗМОЖНА :)

Свети с Баро
Качена снимка
Качена снимка
Качена снимка
Качена снимка
Качена снимка
Качена снимка

Свети с Луна
Качена снимка
Качена снимка
Качена снимка
Качена снимка
Качена снимка

Кучетата дават толкова много любов и радост на едно дете и не само, че не бих си представила живота ни без тях.

Когато бяхме на разходка с Луна и дъщеричката ми, подминаваме младо семейство с 2 деца(кучето ми разбира се е вързано на къс повод) и сме на 10-тина метра от детето(което е на около 6-7 годишно и кара колело). При разминаването ни детето почва да вика и аз му обеснявам, че кучето ми е вързано и не е агресивно, да не се притеснява. Ама то явно викаше не от страх а незнам, може би да впечатли родителите си. Като стигна при родителите си(които бяха на 5 метра от него) то слезе от колелото и след като отминахме тръгна след нас и почна да тропа с крака и да вика чиба. Смая ме отношението на родителите, които стояха безучастно и само гледаха. Представям си един ден тези деца какви ще пораснат.
User's Signature

PASKOVA BORZOI
http://paskova.com

#22 Потребителят е офлайн   diadra Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 840
  • Регистрация: 27-November 08
  • Gender:Female
  • Location:Стара Загора/ София/Варна

Публикувано: 18 March 2011 - 05:27 PM

Ако всички деца растяха така, мисля че нямаше да имаме и бездомни животинки, и агресия..бебе и бокси

#23 Потребителят е офлайн   kitana Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 888
  • Регистрация: 11-March 08

Публикувано: 18 March 2011 - 05:47 PM

Защо се набляга само на отношението бебе-животно? Има и други неща, които често са повод за притеснение от страна на колебаещите се. Като например - времето и физическите възможности. Аз се бях видяла в чудо, що се отнася за чистенето, но се справихме. Е, доста нерви "изпокъсах", защото, както изглежда, от цялото "население" вкъщи само аз и котката сме решили, че трябва да е чисто :ab_041: , нооо....
Малката най-много се тачи с мацата. Но почна да ме врънка за малък носорог и прилепи. :dry:
User's Signature

Конформизъм е промяна на поведението,чрез която индивидът отговаря на натискa на групата,опитвайки се да е в съгласие с нея,като приема предложени или наложени норми.
Тази промяна минава през отрицание на някои предишни позиции и води до самоодобрение чрез приемането на новите.

#24 Потребителят е офлайн   blueocean Икона

  • Терористка
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 7895
  • Регистрация: 17-December 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 18 March 2011 - 05:54 PM

Доколкото ми е известно не се чисти повече само защото има животно с детето, а защото го има САМОТО дете. Т.е. е абсурдно да се каже, че ще се преумори от повече чистене, щото има и животно. Че то ако не чистиш повече заради самото дете, за какво го раждаш?!
User's Signature

PUNISH THE DEED , NOT THE BREED !

Качена снимка

#25 Потребителят е офлайн   kitana Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 888
  • Регистрация: 11-March 08

Публикувано: 18 March 2011 - 05:55 PM

Невероятен коментар :ab_041:
User's Signature

Конформизъм е промяна на поведението,чрез която индивидът отговаря на натискa на групата,опитвайки се да е в съгласие с нея,като приема предложени или наложени норми.
Тази промяна минава през отрицание на някои предишни позиции и води до самоодобрение чрез приемането на новите.

#26 Потребителят е офлайн   blueocean Икона

  • Терористка
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 7895
  • Регистрация: 17-December 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 18 March 2011 - 05:58 PM

Нали :db_046:
User's Signature

PUNISH THE DEED , NOT THE BREED !

Качена снимка

#27 Потребителят е офлайн   kitana Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 888
  • Регистрация: 11-March 08

Публикувано: 18 March 2011 - 06:03 PM

Развесели ме, честно.
У нас не се гледат безкосмести кучета, нито такива, родени с тапи в..аъъ.. да.
Не е нужно да ги обяснявам тези неща - съвсем очевадни и логични са...
Работа + дете + куче + чистене на някои хора не им изнася. На други - да. И си струва да се запита човек самият той от кои е.
User's Signature

Конформизъм е промяна на поведението,чрез която индивидът отговаря на натискa на групата,опитвайки се да е в съгласие с нея,като приема предложени или наложени норми.
Тази промяна минава през отрицание на някои предишни позиции и води до самоодобрение чрез приемането на новите.

#28 Потребителят е офлайн   blueocean Икона

  • Терористка
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 7895
  • Регистрация: 17-December 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 18 March 2011 - 06:35 PM

А ако беше само детето, щеше ли да не чистиш? Защото минаването с прахосмукачка не е различно от това дали ще изсмуче няколко косъма в повече. Поне за моята няма значение. Друго е, че аз винаги мия лапите, корема,... на кучето като се прибираме. Друго чистене "в повече" ако бях без кучето не се сещам да има. Бих се радвала ако поясниш, защото аз не разбирам голямата разлика.
User's Signature

PUNISH THE DEED , NOT THE BREED !

Качена снимка

#29 Потребителят е офлайн   kitana Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 888
  • Регистрация: 11-March 08

Публикувано: 18 March 2011 - 06:53 PM

E, всички сме родени с глава на раменете, и в случай, че ни е интересно, можем да си обясним сами какво иска да каже отсрещния човек. :ae_085:
User's Signature

Конформизъм е промяна на поведението,чрез която индивидът отговаря на натискa на групата,опитвайки се да е в съгласие с нея,като приема предложени или наложени норми.
Тази промяна минава през отрицание на някои предишни позиции и води до самоодобрение чрез приемането на новите.

#30 Потребителят е офлайн   dmm Икона

  • Rott Group
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 4360
  • Регистрация: 02-June 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 18 March 2011 - 10:34 PM

Айде и аз да се включа ...
От близо 9 месеца съжителстваме аз, бебе и кучица. Таткото не го броя, защото той е "пришълец" :dog: Работата му е такава, че много пътува - седмица отсъства, два - три дни си остане вкъщи и така до следващото заминаване. Но никога не е имало дилема между нас да махнем кучето след появата на детето. Имало е решение таткото да смени работата, но шефовете му са сладурковци и гледат по-малко да го "товарят", но да си е при тях.
И за това време, откакто се увеличи нашето семейство единственото, което ми обърка режима, са разходките. Бебето трябва да е навън през деня, а кучето си знае - рано сутрин и късно вечер. И проблема идва, че няма кой да ми гледа бебето, докато аз съм с кучето навън. Кога излизам с двамата, кога идват роднини вкъщи, за да гледат бебешока, докато разходя кучицата, но съм намерила начини, за което съм благодарна за тяхната помощ, а те от своя страна един път не са повдигнали въпроса, че куче и дете не може. Чистенето пък изобщо не ми влиза в допълнителните. То си го имаше и преди, има го и сега. Да, вярно е, че сега е малко по-често, но на фона на удоволствието да видя усмивката на сина си, когато кучицата отиде при него или да видя как кучицата ходи наперена от удоволствие, че сме заедно тримата на разходка , това не е радост, това е състояние на блаженство, което ме прави супер щастлива, че съм в хармония със себе си, заедно с тях двамата!!!

Снимка (и)

  • Прикачена снимка

User's Signature

Не са ме е хапали кучета, ... само хора! - М. Монро

#31 Потребителят е офлайн   kitana Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 888
  • Регистрация: 11-March 08

Публикувано: 18 March 2011 - 11:38 PM

Сладури! Да са ти живи и здрави!

При нас никога не е имало кой да помага. Едната ни баба е на 300 км, другата бачка по цял ден. Стовариха ни се куп неща на главата и ни струваше (май и досега ни струва, но няак свикнахме) много нерви и усилия да се справяме с някои неща. Но го правим, да.
User's Signature

Конформизъм е промяна на поведението,чрез която индивидът отговаря на натискa на групата,опитвайки се да е в съгласие с нея,като приема предложени или наложени норми.
Тази промяна минава през отрицание на някои предишни позиции и води до самоодобрение чрез приемането на новите.

#32 Потребителят е офлайн   dmm Икона

  • Rott Group
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 4360
  • Регистрация: 02-June 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 19 March 2011 - 12:07 AM

Показване на мнениетоkitana, в 18 March 2011 - 11:38 PM, написа:

Сладури! Да са ти живи и здрави!

Благодаря, да ти се връща!!!
А че не е лесно, не е лесно, но има ли желание има и начини, другото е не го разбирам.
User's Signature

Не са ме е хапали кучета, ... само хора! - М. Монро

#33 Потребителят е офлайн   kitana Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 888
  • Регистрация: 11-March 08

Публикувано: 19 March 2011 - 12:25 AM

Благодаря!
Пожелания за същото към всички. Такава радост е с деца и животни вкъщи, че... Е, вярно, налага ми се постоянно да отървавам я кучето, я котката от лапите на малкия "обгрижвател". Преследва ги да ги лекува - котката често страда от претопляне :ab_041: (бива завивана във всевъзможни дрехи, най-често вълнени елеци), кучето, горкото, бива използвано за "гид" из апартамента ( няма против, като й писне просто дръпва по-силно и се измъква). Общо взето се гушкат и мачкат. На мама, тази длъжност изпълнявам аз, й остава само да гледа, да им се любува, после да прибере бъркотията, да изчисти, да пийне хапче за главоболие :ab_041: след лудата игра с топка (съседите, бас държа, правят същото) и... отново да им се порадва докато спят.
User's Signature

Конформизъм е промяна на поведението,чрез която индивидът отговаря на натискa на групата,опитвайки се да е в съгласие с нея,като приема предложени или наложени норми.
Тази промяна минава през отрицание на някои предишни позиции и води до самоодобрение чрез приемането на новите.

#34 Потребителят е офлайн   ShiBumi_GirL Икона

  • Dog Lover
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 9508
  • Регистрация: 21-January 08
  • Gender:Not Telling
  • Interests:Dogs,Schutzhund,BH, IPO

Публикувано: 19 March 2011 - 07:37 AM

Показване на мнениетоkitana, в 18 March 2011 - 10:25 PM, написа:

Благодаря!
Пожелания за същото към всички. Такава радост е с деца и животни вкъщи, че... Е, вярно, налага ми се постоянно да отървавам я кучето, я котката от лапите на малкия "обгрижвател". Преследва ги да ги лекува - котката често страда от претопляне :ab_041: (бива завивана във всевъзможни дрехи, най-често вълнени елеци), кучето, горкото, бива използвано за "гид" из апартамента ( няма против, като й писне просто дръпва по-силно и се измъква). Общо взето се гушкат и мачкат. На мама, тази длъжност изпълнявам аз, й остава само да гледа, да им се любува, после да прибере бъркотията, да изчисти, да пийне хапче за главоболие :ab_041: след лудата игра с топка (съседите, бас държа, правят същото) и... отново да им се порадва докато спят.

:ab_041:
Ние все още нямаме дете,но планираме да е в най-скоро време.Никога не ми е минавало през главата да се разделя с 4 кучета и 2 котки.Та те са ми като деца. :wub: Пък и както е казал Мечо Пух-''Колкото повече,толкова повече'' :ab_041:
User's Signature

Dog Lover
The Ultimate Breed-German Shepherd Dog!!!
Качена снимка
[url=http://www.minidog.info]Качена снимка

#35 Потребителят е офлайн   shadow Икона

  • master of puppets
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2761
  • Регистрация: 24-October 05
  • Location:Sofia

Публикувано: 19 March 2011 - 05:33 PM

Показване на мнениетоdmm, в 18 March 2011 - 10:34 PM, написа:

Айде и аз да се включа ...

:wub: :wub: Прекрасни!!! Да са ти живи и здрави!
User's Signature

PUNISH THE DEED , NOT THE BREED !
Качена снимка

#36 Потребителят е офлайн   kitana Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 888
  • Регистрация: 11-March 08

Публикувано: 19 March 2011 - 07:27 PM

Показване на мнениетоShiBumi_GirL, в 19 March 2011 - 05:37 AM, написа:

Показване на мнениетоkitana, в 18 March 2011 - 10:25 PM, написа:

Благодаря!
Пожелания за същото към всички. Такава радост е с деца и животни вкъщи, че... Е, вярно, налага ми се постоянно да отървавам я кучето, я котката от лапите на малкия "обгрижвател". Преследва ги да ги лекува - котката често страда от претопляне :ab_041: (бива завивана във всевъзможни дрехи, най-често вълнени елеци), кучето, горкото, бива използвано за "гид" из апартамента ( няма против, като й писне просто дръпва по-силно и се измъква). Общо взето се гушкат и мачкат. На мама, тази длъжност изпълнявам аз, й остава само да гледа, да им се любува, после да прибере бъркотията, да изчисти, да пийне хапче за главоболие :ab_041: след лудата игра с топка (съседите, бас държа, правят същото) и... отново да им се порадва докато спят.

:ab_041:
Ние все още нямаме дете,но планираме да е в най-скоро време.Никога не ми е минавало през главата да се разделя с 4 кучета и 2 котки.Та те са ми като деца. :wub: Пък и както е казал Мечо Пух-''Колкото повече,толкова повече'' :ab_041:

Пожелавам от сърце съвсем скоро да се сдобиете с така желания наследник! :wub:
User's Signature

Конформизъм е промяна на поведението,чрез която индивидът отговаря на натискa на групата,опитвайки се да е в съгласие с нея,като приема предложени или наложени норми.
Тази промяна минава през отрицание на някои предишни позиции и води до самоодобрение чрез приемането на новите.

#37 Потребителят е офлайн   ShiBumi_GirL Икона

  • Dog Lover
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 9508
  • Регистрация: 21-January 08
  • Gender:Not Telling
  • Interests:Dogs,Schutzhund,BH, IPO

Публикувано: 19 March 2011 - 09:53 PM

Показване на мнениетоkitana, в 19 March 2011 - 05:27 PM, написа:

Показване на мнениетоShiBumi_GirL, в 19 March 2011 - 05:37 AM, написа:

Показване на мнениетоkitana, в 18 March 2011 - 10:25 PM, написа:

Благодаря!
Пожелания за същото към всички. Такава радост е с деца и животни вкъщи, че... Е, вярно, налага ми се постоянно да отървавам я кучето, я котката от лапите на малкия "обгрижвател". Преследва ги да ги лекува - котката често страда от претопляне :ab_041: (бива завивана във всевъзможни дрехи, най-често вълнени елеци), кучето, горкото, бива използвано за "гид" из апартамента ( няма против, като й писне просто дръпва по-силно и се измъква). Общо взето се гушкат и мачкат. На мама, тази длъжност изпълнявам аз, й остава само да гледа, да им се любува, после да прибере бъркотията, да изчисти, да пийне хапче за главоболие :ab_041: след лудата игра с топка (съседите, бас държа, правят същото) и... отново да им се порадва докато спят.

:ab_041:
Ние все още нямаме дете,но планираме да е в най-скоро време.Никога не ми е минавало през главата да се разделя с 4 кучета и 2 котки.Та те са ми като деца. :wub: Пък и както е казал Мечо Пух-''Колкото повече,толкова повече'' :ab_041:

Пожелавам от сърце съвсем скоро да се сдобиете с така желания наследник! :wub:

благодаря
:rc_036:
User's Signature

Dog Lover
The Ultimate Breed-German Shepherd Dog!!!
Качена снимка
[url=http://www.minidog.info]Качена снимка

#38 Потребителят е офлайн   dmm Икона

  • Rott Group
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 4360
  • Регистрация: 02-June 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 19 March 2011 - 10:31 PM

Показване на мнениетоshadow, в 19 March 2011 - 05:33 PM, написа:

Показване на мнениетоdmm, в 18 March 2011 - 10:34 PM, написа:

Айде и аз да се включа ...

:wub: :wub: Прекрасни!!! Да са ти живи и здрави!

Снимка (и)

  • Прикачена снимка

User's Signature

Не са ме е хапали кучета, ... само хора! - М. Монро

#39 Потребителят е офлайн   Camellia Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 636
  • Регистрация: 02-May 08
  • Gender:Female
  • Location:143040
  • Interests:143040

Публикувано: 24 March 2011 - 11:08 AM

Еее, отлагах включването за да не се повтарям в повече от две теми, но не мога да се въздържа. :be_107:

Страхотна, слънчева и позитивна тема! :wub: Първо ще коментирам чистенето. Китана спомена, че не е лесно. На мен никога не ми е било лесно. И преди бебето и след него. Аз съм си мързеливичка и предпочитам да се шляя по улиците с кучето, отколкото да чистя след него вкъщи. Разбира се освен работата нямах абсолютно никакви други задължения. Сега имам дете, семейство, 4 кучета, мрънкащ мъж, израстнал в стерилна среда, под влиянието на майка-фанатичка, която по цял ден ходи с парцала и е карала и него да чисти. Това много изморява психически. Честно. Аз обаче се научих да не обръщам внимание на постоянното мрънкане на съпружеското тяло. :ab_041: Имало косми по възглавницата, имало гранули извън купичката... Играчките на детето и кучетата били разхвърляни... Ми така е! Творческият хаос е много уютен! :db_046: :ab_041: Иначе, прибере ли се кучето от разходка вкъщи, задължително му се забърсват с мокра кърпа краката, тялото и муцуната. И преди да родя пак така си процедирах. Все пак спях в едно легло с кучето си, а аз самата не си лягам с обувките. :md_064:
Дааа, чистенето си е чистене, и със, и без кучето. Вярно, че ако с куче чистиш на два дни, без куче ще чистиш на 4 дни веднъж, примерно. Но пък животинката вкъщи внася една такава радост. :dog: :wub:
Да подкрепя думите си и със снимки. :smile:
Але на 1г с Гай Цезар и въшката Айра(тя е от моите домашни) Прикачена снимка
Але на 11 месеца с един временно пребиваващ Бобо Прикачена снимка
Але с котарака Шаро(пак от моите, но дворен) Прикачена снимка
Але и Нитро (моето любимо бебе) Прикачена снимка
Але на 1,3г и моята Хера Прикачена снимка
Але на 15 дни и бебето Турбо (пак от моите домашни) Прикачена снимка
Але на 7 дни. Първа разходка с Бруно и Хера. Прикачена снимка
Але на 7 месеца с Турбо Прикачена снимка
И последно Але на 1,4г с прибраните "Три малки мишки" Прикачена снимка

#40 Потребителят е офлайн   bushkata Икона

  • No brain - No pain
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 27930
  • Регистрация: 19-May 05
  • Gender:Not Telling
  • Location:Макондо

Публикувано: 08 January 2012 - 01:44 PM

Сетих се, че и аз имам снимки.
Е, синчето определено не е бебе вече, но имам малко снимки от бебешкият му период. Картинката тогава не беше по-различна от това:

Снимка (и)

  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка

User's Signature

Качена снимкаКачена снимка
Нали уж някога хората слушали кукувицата, за да разберат колко години ще живеят. Аз по цял ден ги слушам две кукувици от единия орех на другия и обратно, и бая кукания чух, едва ли ще доживея толкова. Но се замислих, че именно хората, които се спират за момент да послушат кукувицата, живеят по-дълго. Защото знам ли, това щастие и спокойствие от ей такива простички неща, сигурно е полезно за здравето.
http://avocett.blogspot.com

  • (3 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни