Dog.bg Форуми : Бебе и животно - мисия ВЪЗМОЖНА!

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (3 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Бебе и животно - мисия ВЪЗМОЖНА!

#41 Потребителят е офлайн   kai_tina Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1199
  • Регистрация: 02-February 06
  • Gender:Female
  • Location:София. Долината на малините

Публикувано: 08 January 2012 - 05:06 PM

И аз да се включа, но не съм свалила снимковия материал. За чистенето да определено идва в повече, не че не го е имало и преди, но сега се засилва. Имам две деца и две кучета /в момента временно-надявам се още едно/ Голямата дъщеря е на 4години, а малкия стана на 11 месеца. Поради здравословното състояние на Andrea чистя всеки ден, идва ми в повечко не крия, Играчки не мога да си позволя да има разхвърляни, защото дакела и новодомеца късат абсолютно всичко и аз от време на време давам по някоя. Голямото ми куче не се интересува вече от тези неща Относно разходките - тук е най-трудната част, защото моите кучета излизат по три пъти на ден. Когато се наложи Andrea да не е на градина става още по-трудничко, защото режима на децата никога не съвпада. Излизаме или цялата тумба или в други случаи за сега мога да си позволя /защото бебето спи все още поне по 2 часа/ от време на време, когато Виктор спи да излезем за малко останалите. В студените дни като сега е по-кофти. Няма невъзможни неща, по-трудни да, но не и невъзможни.

Показване на мнениетоblueocean, в 18 March 2011 - 04:35 PM, написа:

А ако беше само детето, щеше ли да не чистиш? Защото минаването с прахосмукачка не е различно от това дали ще изсмуче няколко косъма в повече. Поне за моята няма значение. Друго е, че аз винаги мия лапите, корема,... на кучето като се прибираме. Друго чистене "в повече" ако бях без кучето не се сещам да има. Бих се радвала ако поясниш, защото аз не разбирам голямата разлика.



Тук не съм съгласна. Когато не знаеш детето ти от какво получава пристъпи и не може да диша нещата стават други. Започваш якото чистене, защото варианта да махнеш кучетата не ти харесва. За съжаление за сега едно от нещата, което много пречи - коте. Тя е от децата, които като види куче/коте иска веднага да ги прегърне. Котето обаче определено пречи, след контакт в смисъл гушкане, gалене дори вадиме инхалатора и започваме на определени часове вентолин и разни други екстри. Но това е друга тема....
Това разбира се не смятам, че ме прави безодговорен родител. Zа сега варианта ни е без контакт с котки, повече чистене в къщи, но основният ни проблем си остава градината
User's Signature

"За величието на една нация, и моралния й прогрес може да се съди по отношението й към животните" - Махатма Ганди

http://forum.dog.bg/...0-%D1%82%D0%B8/

#42 Потребителят е офлайн   Мърфи Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 776
  • Регистрация: 08-October 06
  • Location:София

Публикувано: 17 January 2012 - 12:06 PM

Качена снимка

#43 Потребителят е офлайн   kai_tina Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1199
  • Регистрация: 02-February 06
  • Gender:Female
  • Location:София. Долината на малините

Публикувано: 20 January 2012 - 09:56 AM

Двете бебета

Снимка (и)

  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка

User's Signature

"За величието на една нация, и моралния й прогрес може да се съди по отношението й към животните" - Махатма Ганди

http://forum.dog.bg/...0-%D1%82%D0%B8/

#44 Потребителят е офлайн   Hucki Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 74
  • Регистрация: 09-December 10

Публикувано: 04 April 2012 - 09:27 AM

Качена снимка

Качена снимка

Моето дете спи с куче от на-първия си ден. Вече преживя смъртта на първото ни куче и то доста по-мъдро от мен...Беше четири годишен когато Хъки почина. Аз на човек не приличах и плачех по цял ден. Тогава Сина ми ме попита "Ама ти защо плачеш непрекъснато? Нали си знаела че ще умре преди теб??? Ти каза, че той е винаги около нас, защо тогава ти е мъчно? Спри да плачеш защото Хъки не разбира защо си тъжна ... " :dh_188: :dh_188:


Сега имаме ретривър, както се вижда бая големичък :ab_041: порасна. Определено мисля, че съм се надценила, че не съм си давала сметка какво означава голямо куче, че разходките са двойни, космите също, че пътуванията се усложниха неимоверно, готвя като побъркана, обаче човек с всичко се справя. При добра организация - всичко може, а наградата е стократно по-голяма от положените усилия.

Сега детето момче е на 5 години, а детето куче на година и поовина. На един акъл са, много се обичат и непрекъснато са един върху друг. Карат се като деца - даже идват да се оплакват един от друг :db_046: . После се защитават един друг. Като се скарам на детето момче, детето куче моментално довтасва и лае Като се скарам на детето куче, детето момче почва "Ужасни хора, ако се карате на моето куче, ние ще напуснем този дом и ще отидем в пустинята" :ab_041:

Ахахахааа сетих се и още нещо. Никола беше току що проходил. Свекърите ми имат кокер, а мака ми гледа пудел. Така че Николчето живееше с три кучета, от които се учеше. По едно време забелязах, че докато сервираме я обяд я вечеря Никола започваше да си върти дупето от радост .... :ab_041: Маха с опашка човека - при трима учители, как иначе да бъде

#45 Потребителят е офлайн   g_tanov Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 760
  • Регистрация: 31-October 10
  • Gender:Male

Публикувано: 17 January 2013 - 02:21 PM

Ей тези, двечките, заедно си израстнаха от първия ден и вече не знам коя за какво се мисли.:ab_041:

Снимка (и)

  • Прикачена снимка


#46 Потребителят е офлайн   kai_tina Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1199
  • Регистрация: 02-February 06
  • Gender:Female
  • Location:София. Долината на малините

Публикувано: 17 January 2013 - 09:47 PM

Малко нови снимчици на дву и четири краки

Снимка (и)

  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка

User's Signature

"За величието на една нация, и моралния й прогрес може да се съди по отношението й към животните" - Махатма Ганди

http://forum.dog.bg/...0-%D1%82%D0%B8/

#47 Потребителят е офлайн   Elizd Икона

  • Прекалено лековерна...
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 2500
  • Регистрация: 13-August 09
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 31 March 2013 - 02:41 PM

Ето тук моя позната споделя как тя се с справила със ситуацията: "Бременна съм. Ами котката?"

Дано достигне до повече хора с подобна история.
User's Signature


*
Толкова по-зле:
"Пуснете вкъщи кучето, покрито с кал.
И толкова по-зле за хората, които не обичат
нито кучетата, нито пък калта.
....
Не могат никога да се измият тези,
които казват, че обичат кучета,
но при условие, че... "
Жак Превер, Превод: Иван Бориславов

#48 Потребителят е офлайн   owl Икона

  • Adopt! - Don't buy!
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 610
  • Регистрация: 13-January 12
  • Gender:Not Telling
  • Skype:

Публикувано: 05 July 2013 - 02:37 PM

Винаги актуална тема...

Снимките, които сте постнали всички са... :wub:

Ние все още нямаме дете, но скоро сигурно и това ще стане.

От това, което прочетох в темата, се обсъжда само страха от мръсотията покрай кучовците. Мен обаче ме хвърля в размисъл това дали кучо ще приеме бебе, как ще се държи, дали няма да стане беля... Явно при вас е нямало такива проблеми :)

и все пак би ми било интересно, ако някой коментира случай с куче, което е било предпазливо или страхливо от деца, как е приело бебе вкъщи. Или просто как са реагирали вашите кучовци на бебоците :)


User's Signature

Качена снимка


Качена снимка

#49 Потребителят е офлайн   Maksii Икона

  • Member
  • PipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 22
  • Регистрация: 25-July 12
  • Gender:Male

Публикувано: 18 July 2013 - 03:06 PM

Аз също ще се включа в тази тема,защото в момента силно ме вълнува и ние чакаме нашето слънчице да се появи на бял свят декември месец.Не мога да си представя Макси да не е около мен и изпадам в ужас при мисълта да го пратя някъде или да го изоставя.Имаше някои неприятни коментари от рода "И сега какво ще правите с кучето..."Куче и бебе и как таа..Направо много ме хваща яд...Качена снимкаТой самият си е едно малко дете и няма да има проблем с него ,толкова е страхлив ,малка порода е изобщо не е злобен такава душа...Има си всички ваксини и постоянноа го обеспаразитяваме ,има и профилактика против гъбички.Поставя му се една инжекция веднъж на 6 месеца.От малка обичам животните,но майка ми е манячка на тема чистене.Искам моето детенце да обича животните ида расте с такова мило и добро куеченце като моето.Няма никакви косми ,чистя си редовно и все едно няма куче в нас.
Може би ме притеснява само,че Макси може да се почувства изолиран понеже по цял ден ще съм с бебка.Надявам се да свикне и няма търпение и аз да се включа със снимки.Качена снимка
Искам да поздравя всички хора които гледат деца и животни заедно,някак си са по-добри и гледат положително на всичко
Става ми много мъчно и гадно като прочета някъде подарявам или давам кучето си ,защото ще имаме бебе....Все едно да си оставя детето къса ми се сърцето.....т
Надявам се и двамата да свикнат заедно и да си живеем щастливоо....
ПоздравиКачена снимка

#50 Потребителят е офлайн   Maksii Икона

  • Member
  • PipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 22
  • Регистрация: 25-July 12
  • Gender:Male

Публикувано: 18 July 2013 - 03:06 PM

Аз също ще се включа в тази тема,защото в момента силно ме вълнува и ние чакаме нашето слънчице да се появи на бял свят декември месец.Не мога да си представя Макси да не е около мен и изпадам в ужас при мисълта да го пратя някъде или да го изоставя.Имаше някои неприятни коментари от рода "И сега какво ще правите с кучето..."Куче и бебе и как таа..Направо много ме хваща яд...Качена снимкаТой самият си е едно малко дете и няма да има проблем с него ,толкова е страхлив ,малка порода е изобщо не е злобен такава душа...Има си всички ваксини и постоянноа го обеспаразитяваме ,има и профилактика против гъбички.Поставя му се една инжекция веднъж на 6 месеца.От малка обичам животните,но майка ми е манячка на тема чистене.Искам моето детенце да обича животните ида расте с такова мило и добро куеченце като моето.Няма никакви косми ,чистя си редовно и все едно няма куче в нас.
Може би ме притеснява само,че Макси може да се почувства изолиран понеже по цял ден ще съм с бебка.Надявам се да свикне и няма търпение и аз да се включа със снимки.Качена снимка
Искам да поздравя всички хора които гледат деца и животни заедно,някак си са по-добри и гледат положително на всичко
Става ми много мъчно и гадно като прочета някъде подарявам или давам кучето си ,защото ще имаме бебе....Все едно да си оставя детето къса ми се сърцето.....т
Надявам се и двамата да свикнат заедно и да си живеем щастливоо....
ПоздравиКачена снимка

#51 Потребителят е офлайн   sweetbox Икона

  • Member
  • PipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 20
  • Регистрация: 06-May 10

Публикувано: 08 July 2014 - 01:02 PM

Здравейте, мен много ме вълнува тази защото, е не съм бременна още. Но вече ни е време де. Осиновихме си куче, което се оказа дивак, надявам се да се кротне докато дойде момента. Притесняваше ме това, че с нас си играе грубо, а как ще е с деца дали ще ги пази. Оказа, че ги пази и адски нежен към малки деца. Живот и здраве няма да го махна, защото аз самата също съм израснала с куче, котки гризачи и прочие и нямам кожни алергии, главно хранителни, но съм жива след като не ги внасям дори и в къщи. Когато взехме Шелдън имаше едни погледи ала "Защо ви е това куче, а не работите за куче?" За мен най-редно е дете и животно, с което да си гукат и разбират взаимно. Осъзнавам, че в началото ще е трудно след раждането и възстановяването ми, но все пак в София има всичко и ако си платиш ще разхождат кучето срещу някаква сума. Искам да дам дом на още едно куче, но много пътуваме, а кучетата обожават да пътуват. Относно чистенето, ако си чистиш и си спазваш всичко, както си е при отглеждане на куче едва ли ще имаш проблеми. Не знам вие как сте се справили с роднини, които не приемат мисълта за бебе и животно, защото усещам, че ще има много тласъци за махане на кучето от страна на семействата ни.

#52 Потребителят е офлайн   emilvr Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1429
  • Регистрация: 15-April 10
  • Gender:Male
  • Location:Враца
  • Interests:строителство , техника, ядене и пиене .

Публикувано: 08 July 2014 - 07:26 PM

http://petvet.bg/Art...ti-krie-2-chast

Кучето е относително мръсно животно ,дори по селата животните винаги бяха разделяни от хората ...
Асклепий е имал 3 дъщери - Хигия ,Панацея и Яссо .

  • (3 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни