Dog.bg Форуми : Агонизиращо куче в София, по БТВ

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (5 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Последна »
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Агонизиращо куче в София, по БТВ

#1 Потребителят е офлайн   Muka Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 137
  • Регистрация: 19-March 10
  • Gender:Not Telling

Публикувано: 01 March 2011 - 02:39 PM

Znam, 4e ste zaeti i e tolkova glupavo da pi6a, no v momenta po BTV davat reportaj za agonizira6to ku4e v Sofia. Ciala sedmica mai leji v edna gradinka . Prosto se ujasih

#2 Потребителят е офлайн   dikari Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 5020
  • Регистрация: 19-October 05

Публикувано: 01 March 2011 - 03:24 PM

Посочете мястото, обадете се на АРС или помолете лекар от близка вет клиника за помощ, така съобщено, няма полза.
User's Signature

Качена снимка

#3 Потребителят е офлайн   Chupacabra Икона

  • animal lover
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1343
  • Регистрация: 24-July 07
  • Gender:Not Telling
  • Location:свят

Публикувано: 01 March 2011 - 03:47 PM

Кучето било в Манастирски ливади. От Екоравновесие са казали, че това не е тяхна работа, но все пак ще се ангажират, за да го заведат на лекар. А тези, които са искали да помогнат цяла седмица звънят наляво-надясно вместо да го заведат те. Накрая се обадили на БТВ.
Ето за това трябва да се работи по това хората да бъдат наясно какво да правят в такива ситуации.


#4 Потребителят е офлайн   Muka Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 137
  • Регистрация: 19-March 10
  • Gender:Not Telling

Публикувано: 01 March 2011 - 03:56 PM

Показване на мнениетоChupacabra, в 01 March 2011 - 02:52 PM, написа:

Кучето било в Манастирски ливади. От Екоравновесие са казали, че това не е тяхна работа, но все пак ще се ангажират, за да го заведат на лекар. А тези, които са искали да помогнат цяла седмица звънят наляво-надясно вместо да го заведат те. Накрая се обадили на БТВ.
Ето за това трябва да се работи по това хората да бъдат наясно какво да правят в такива ситуации.


Съжалявам, че така хвърлих новината рано, но просто гледах репортажа , приготвяйки се за работа. Бях ужасена как хората- целия квартал, го наблюдават цяла седмица и имаше изказвания от хора с кучета, че ги било страх да не се заразят и техните любимци. И никакво действие. Щели да чакат и днес и едва тогава някъкъв човечец щял вече да извика техния вет да го погледне и лекува. Което е похвално, но може би малко късно. Просто се потресох от дебелокожието на хората. Цяла седмица и да извикат телевизията накрая. Някак си не го разбирам. :dh_188:

#5 Потребителят е офлайн   DDG Икона

  • Попътен вятър
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 1959
  • Регистрация: 10-January 11
  • Gender:Female
  • Location:София, с. Кладница

Публикувано: 01 March 2011 - 03:56 PM

Голямо малоумие....тия хора все едно падат от незнам къде си...ще звънят на Екоравновесие, които освен да приберат и убият кучето, друго просто не виждам какво да направят. Ама пък нали ги даваха "по телевизора"....ако просто бяха помогнали на кучето, нямаше да се вдигне никакъв шум.
А пък този Пешко Петров - било задължение на НПО-тата да помагат в такива ситуации. Интересно точно кой и как ги задължава? Пък Цолова го играе загрижена за болното кученце...ЦИРК!
Горкото животно, дано все пак му помогнат.
User's Signature

I can't stop the war, shelter homeless, feed the poor
Can't walk on water, I can't save your sons and daughters
I can't change the world and make things fair
The least that I can do is Care.

#6 Потребителят е офлайн   Chupacabra Икона

  • animal lover
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1343
  • Регистрация: 24-July 07
  • Gender:Not Telling
  • Location:свят

Публикувано: 01 March 2011 - 04:05 PM

Аз съм доволна, че е станало дума за нещо такова по сутрешните новини. Хубаво е да се съобщават такива неща, така се възпитава обществото. Въпросът е, че хората просто не знаят какво да направят, не знаят към кого да се обърнат. Никоя институция, занимаваща се с животни, няма напълно ясна дейност и като отвсякъде им отказват за едно или за друго, накрая ще звъннат на БТВ, естествено.

#7 Потребителят е офлайн   sheba Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1472
  • Регистрация: 02-December 07
  • Gender:Female
  • Location:Перник и София
  • Skype:

Публикувано: 01 March 2011 - 04:32 PM

Да и си представям как е кипа на БТВ прави репортажа професионално и обръща гръб и си тръгва.....а болното животно дори и представа си няма, че се е превърнало в звезда.....
Колко жалко....жалко е ...направих си някаква асоциация със съдбите на много бг актьори от близкото минало, които са "звезди" , а едвам свързват двата края.

...........................
БТВ си правят репортажа.....и си отиват....
User's Signature

Истинската красота е невидима за очите - тя се вижда със сърцето.
http://www.facebook....100000299149953

#8 Потребителят е офлайн   iglub Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 193
  • Регистрация: 11-February 11

Публикувано: 01 March 2011 - 04:47 PM

Показване на мнениетоsheba, в 01 March 2011 - 03:37 PM, написа:


...........................
БТВ си правят репортажа.....и си отиват....

Ей това ме потресе и мен най-много.
А че хората са особено жестоки вече не ме учудва, но продължава да ме потриса.

#9 Потребителят е офлайн   Moonnight Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 119
  • Регистрация: 04-December 09
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 01 March 2011 - 04:54 PM

Показване на мнениетоChupacabra, в 01 March 2011 - 03:10 PM, написа:

Аз съм доволна, че е станало дума за нещо такова по сутрешните новини. Хубаво е да се съобщават такива неща, така се възпитава обществото. Въпросът е, че хората просто не знаят какво да направят, не знаят към кого да се обърнат. Никоя институция, занимаваща се с животни, няма напълно ясна дейност и като отвсякъде им отказват за едно или за друго, накрая ще звъннат на БТВ, естествено.


Аз пък хич не съм доволна - БТВ, особено в лицата на сутрешните водещи, са абсолютно настроени против всички улични кучета. И репортажите им обикновено са все изкривени и представят нещата едностранно, в смисъл "хайде най-накрая да ги премахнем тия кучета".
Но съм потресена от хората там наоколо, при това с домашни любимци - цяла седмица да гледаш как се мъчи животинчето и да не направиш нищо...все можеха да се организират и да го закарат до най-близкия вет...Но нали не е расово...на кой му пука.... :zz_020:
User's Signature

Качена снимка

Качена снимка

#10 Потребителят е офлайн   dikari Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 5020
  • Регистрация: 19-October 05

Публикувано: 01 March 2011 - 05:01 PM

По същата логика гледалите репортажа можеха да организират нещо, да призоват за транспорт или помощ от потребители, които са наблизо. Нали ние по-добре от другите знаем какво да направим. С възмущение от БТВ, на кучето няма да му стане по-добре.
User's Signature

Качена снимка

#11 Потребителят е офлайн   fanfann Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 516
  • Регистрация: 21-April 09
  • Gender:Male

Публикувано: 01 March 2011 - 05:13 PM

на мен репортажа ми направи изключително неприятно впечатление. това, което разбрах от управителя на ЕКо равновесие, е 4е това е работа на неправителствените организации и те не са си свършили работата. От студиото зададоха риторичния въпрос "Къде са безбройните организации за защита на животните, когато има такъв случай?". А доктора в студиото сподели, че в парламенат е участваствал в събеседвания, където са участвали такива организации и те вземат милиони по различни проекти и нищо не правят по въпроса.
Не мислите ли, че някой /например АРС/ трябва да поиска право на отговор и да заяви, че това не е тяхно задължение, а го вършат на доброволни начела. И въпреки че не е тяхно задължение, ако сигнала е бил подаден към тях, това куче нямаше вече да е там, а към този момент щеше вече да е с започнало лечение. И да уточнят ясно, че не получават милиони пари от проекти.
А и ще е хубаво ако се даде някакъв отговор в такава ситуация към кого могат да се обръщат хората.
Разбира се , че това също не е задължение на АРс да отговаря на всички нападки, но имайки впредвид, че става въпрос за БТВ, където аудиторията е голяма и екипа са негативно настроени към тази тема и вероятно ще засипят своя събеседни с всякакви нападки , а от екипа на АРс, което съм виждал по другите телевизии е достатъчно интелегентен и търпелив да отговаря конструктивно на всичко това.

#12 Потребителят е офлайн   Danyto Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 697
  • Регистрация: 24-October 06

Публикувано: 01 March 2011 - 05:40 PM

Когато даваха репортажът, там вече имаше представител на НПО. Нали не очаквате доброволците да връткат из кварталите и да се оглеждат за болни и умиращи животни...?Когато видиш, че кучето пред блока ти, което си хранил и гледал умира звъниш на твоя вет или ровиш в Нета за организация, която може да ти помогне...не звъниш в телевизията и в Екото....това е признак на малоумие и малодушие...
А за репортажа, кво да кажа...гледах ги и ми отиде денят по дяволите... :eg_033:

#13 Потребителят е офлайн   missi Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1232
  • Регистрация: 29-January 09
  • Gender:Female

Публикувано: 01 March 2011 - 05:43 PM

Има ли информация все пак какво става с кученцето? Тия от БТВ направо не мога да ги понасям - нарочно правят такива репортажи и това си е било репортаж срещу организациите и отново нахъсване срешу хора. Чудно е все пак, никой ли не го е забелязал, че е болно, никой ли не го е хранил, на никого ли не му се е приискало да му помогне?

#14 Потребителят е офлайн   MechoPuh Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 8341
  • Регистрация: 30-March 06
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 01 March 2011 - 05:45 PM

Показване на мнениетоDanyto, в 01 March 2011 - 02:45 PM, написа:

Когато видиш, че кучето пред блока ти, което си хранил и гледал умира звъниш на твоя вет или ровиш в Нета за организация, която може да ти помогне...не звъниш в телевизията и в Екото....това е признак на малоумие и малодушие...


:ba_025: Съвършено вярно! Как пък десетки и стотици други хора се сещат как именно се постъпва адекватно в такива ситуации и получават помощ от организациите (въпреки, че не са длъжни - всички много добре знаем, че това се прави на доброволни начала). А в крайна сметка какво му имаше на кучето?! От какво е болно/пострадало? Ясно ми е, че по ТВ-то диагноза не се слага, но все пак ... от написаното не разбирам какво му е било и имали шанс да се оправи.

#15 Потребителят е офлайн   missi Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1232
  • Регистрация: 29-January 09
  • Gender:Female

Публикувано: 01 March 2011 - 05:50 PM

Повечето хора "помагат", хранят и се "грижат" докато няма проблем. Появи ли се такъв им се ще друг да свърши работата. Имам бездомници, които няма как да ги заведа на вет, без да ги приспя - иначе са гальовни - ветката идва на поляната пред блока зада ги лекува, ваксинира и т.н. Има начини, стига да искаш.

#16 Потребителят е офлайн   Danyto Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 697
  • Регистрация: 24-October 06

Публикувано: 01 March 2011 - 05:53 PM

И аз не разбрах какво му е...Не го гледах от началото...мъжът ми ме събуди с ругатни и псувни по адрес на сутрешния блок и това, което разбрах, че милите съседи са го подминавали 3 дни и никой нищо не е направил...В репортажа разпознах Стан (мисля, че така се казваше момчето, което организира и водеше 2-то шествие в подкрепа на животните). Ако някой има връзка с тях...те би трябвало да имат информация...а може би ако не ги бяха плюли и заливали с помия (за въпросното шествие) сега вече щяхме да знаем какво е станало...
Другото, което не й влезе в главата на Цоловата (веднага след това имаха епидемиолог на гости) е че тенията най-вече се хваща от некачествено месо, не от бездомника пред блока...човекът се опита да й го каже но уви...тя е сигурна, че именно кучетата и НПО-та сеят тения и зарази по улиците...Жива и здрава да е милата...Да не говорим, че иска Еко-то да се погрижи за умиращо куче...това е като да поискаш от Освиенци да се погрижат за умиращ евреин... (повтарям се, ама...)

#17 Потребителят е офлайн   blueocean Икона

  • Терористка
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 7895
  • Регистрация: 17-December 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 01 March 2011 - 06:06 PM

E, как няма Стан да е там, като е един от изпълнителите на Аксиния. А щом са се обадили на Екото, Аксинийка ще е първа писта да се покаже колко е важна :zz_020:
User's Signature

PUNISH THE DEED , NOT THE BREED !

Качена снимка

#18 Потребителят е офлайн   MechoPuh Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 8341
  • Регистрация: 30-March 06
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 01 March 2011 - 06:44 PM

Някой с достъп до ФБ дали не може да погледне в такъв случай на страницата им там дали се прави нещо за кучето? Честно казано, направо не мога да повярвам, че това, което се случва е истина! Говори се за пострадало куче, дават го по телевизията, обсъжда се случая ... а то бере душа на улицата!

#19 Потребителят е офлайн   Danyto Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 697
  • Регистрация: 24-October 06

Публикувано: 01 March 2011 - 06:45 PM

Блу, ето за това плюене говорех...Няма нужда от него. По-добре е Екото да вземе кучето ли?! Ммм не мисля...

#20 Потребителят е офлайн   blueocean Икона

  • Терористка
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 7895
  • Регистрация: 17-December 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 01 March 2011 - 07:20 PM

Дани, не знам защо си мислиш, че Стан ще направи нещо. Той освен да говори, друго не знам да е направил наистина за болно животно. Затова не смятам, че присъствието му освен да е спомогнало за медийна изява с друго не е допринесло. Дано да греша. Въпреки, че той и Аксиния се появяват само за медийната изява и да плюят по всички, които правим нещо, но не сме им в агитката :zz_020: Само за сведение - същия Стан нарече първата подписка за инкриминацията глупост.

Дано скоро се появи информация за кучо.
User's Signature

PUNISH THE DEED , NOT THE BREED !

Качена снимка

  • (5 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Последна »
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни