Dog.bg Форуми : Агонизиращо куче в София, по БТВ

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (5 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Последна »
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Агонизиращо куче в София, по БТВ

#21 Потребителят е офлайн   Danyto Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 697
  • Регистрация: 24-October 06

Публикувано: 01 March 2011 - 08:06 PM

Ще разводним темата а това е нещо, което безумно ме дразни.
Нищо не си мисля за Стан, не го познавам (лично), и аз като теб чакам да видя какво става с кучето, но явно няма кой да се свърже с тях и да каже... Знам само, че тук по негов адрес се изля бая помия и той отвърна на удара. Ако искаш прочети темата и ще видиш...ако искаш недей. Не взимам ничия страна, просто имам обективни спомени и наистина ако Стан и Аксиния са там, кучето поне има шанс да не бъде евтаназирано моментално...
Ако искаш можем да потърсим къде е точно и да идем, но аз мога да се включа само с лечение, а дом...не можем да го държим пред блока на милите му съседи...
Ако някой има все пак повече инфо, да каже...

#22 Потребителят е офлайн   sheba Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1472
  • Регистрация: 02-December 07
  • Gender:Female
  • Location:Перник и София
  • Skype:

Публикувано: 01 March 2011 - 09:14 PM

Ex хора ама аз като представител на НПО искам да им кажа ама никъде нещът да чуят истината. Преди време от Гала ме търсиха и говорих с тяхна редакторка 30 минути веднага след случая с убитото от кучета дете. След като говорих 30 минути с нея и тя ме попита е след като вече имате дете още ли храните уличните кучета?!?!?!

Аз естествено доста поговорих....и естествено не ме поканиха. Винаги съм смятала, че те нарочно не искат да се каже истината.......на обществеността.
А Аксиния не я съдете - тя не търси популярност и е човек, който доста е направил за това да има Закон все пак- то не , че се спазва. Къде ли не ме е влачила - даже и на срещи с Войнов и т.н. проверки, семинари........

Много от обикновените хора / т.е. неангажирани с каузата/ наистина не знаят какво се случва- те гледат от време на време Енимал и смятат, че и тук е така....те просто искат да звъннат по телефона и неприятната гледка да не е вече тяхна грижа.....
То и така би трябвало да бъде, но никой наистина не знае, че работим само с нашите си парички в джобчетата , а пък кучетата нямат край.......

А иначе аз ако се докопам до ефир.....ама искам да е национален.....не, че търся слава ама така съм озлобяла и така изнервена от целия абсурд, че ще ги наредя аз..

Надя и Стела от АРС са прекалено толерантни и възпитани.........
Аксиния и тя стара столичанка......
Марина и Явор от 4 лапи да ме извиняват ама много тихички и хрисими..........
Трябва им една перничанка.....да им го каже така, че да го разберат - пък и нищо не губя...........

Ей това , че пиша така не значи, че съм проста и некултурна........да не останете с грешно впечатление. :ab_041:

...............................................................................

А наистина знае ли се къде и какво му е на кучето?


Извинявам се и аз за разводняването.
User's Signature

Истинската красота е невидима за очите - тя се вижда със сърцето.
http://www.facebook....100000299149953

#23 Потребителят е офлайн   Elizd Икона

  • Прекалено лековерна...
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 2500
  • Регистрация: 13-August 09
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 01 March 2011 - 09:17 PM

Не зная коя е групата във Фейсбук, която е наясно със състоянието на кучето, но в гугъл на 'Стан Аксиния' ми излезе следната група: Да създадем ЗООПОЛИЦИЯ в България! Stop the AnimalCruelty!. Там не виждам подобни новини.
User's Signature


*
Толкова по-зле:
"Пуснете вкъщи кучето, покрито с кал.
И толкова по-зле за хората, които не обичат
нито кучетата, нито пък калта.
....
Не могат никога да се измият тези,
които казват, че обичат кучета,
но при условие, че... "
Жак Превер, Превод: Иван Бориславов

#24 Потребителят е офлайн   Danyto Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 697
  • Регистрация: 24-October 06

Публикувано: 01 March 2011 - 09:31 PM

Пробвах да се свържа със Снежана Василева (от Германското дружество) те си сътрудничат с Аксиния, Стан и още мн други, но не мога...а и не знам дали е уместно да я търся, тя може и да не знае за днешния случай..
Няма ФБ, но погледнах страницата, който има може да им пише и да пита...поне инфо да имаме.
3 дни агония, не ми излиза от главата....

#25 Потребителят е офлайн   Elizd Икона

  • Прекалено лековерна...
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 2500
  • Регистрация: 13-August 09
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 01 March 2011 - 09:39 PM

Писах лично съобщение до Стан Димов. Ако ми отговори, ще постна тук. Не мога да помогна особено, само с малко 'трошички'.
User's Signature


*
Толкова по-зле:
"Пуснете вкъщи кучето, покрито с кал.
И толкова по-зле за хората, които не обичат
нито кучетата, нито пък калта.
....
Не могат никога да се измият тези,
които казват, че обичат кучета,
но при условие, че... "
Жак Превер, Превод: Иван Бориславов

#26 Потребителят е офлайн   DDG Икона

  • Попътен вятър
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 1959
  • Регистрация: 10-January 11
  • Gender:Female
  • Location:София, с. Кладница

Публикувано: 01 March 2011 - 09:56 PM

15 минути след репортажа кучето е прибрано от буса на ЕКО-то и са го откарали в Германо-българския приют в Лозенец. Все още нямам информация за диагнозата и състоянието на кучето. Ако разбера нещо ще пиша.
User's Signature

I can't stop the war, shelter homeless, feed the poor
Can't walk on water, I can't save your sons and daughters
I can't change the world and make things fair
The least that I can do is Care.

#27 Потребителят е офлайн   Danyto Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 697
  • Регистрация: 24-October 06

Публикувано: 01 March 2011 - 10:46 PM

Е явно с право съм звъняла на С. Василева.... И аз ще продължа да се опитвам да се свържа с нея, но щом е там почти съм готова да си отдъхна... Дано не е твърде късно седмица или 3 дни, животното е агонизирало...И всички са го виждали и подминавали...ето това е нещото което ме смачква...нищо друго... :eg_033:

#28 Потребителят е офлайн   sangrea8 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 623
  • Регистрация: 02-April 10
  • Gender:Female
  • Location:plovdiv
  • Interests:медицина

Публикувано: 01 March 2011 - 11:00 PM

попаднах на случая от ФБ ,добре е,че все пак някой го е взел за лечение,но наистина човек не знае как да реагира в тази ситуация,и най-вече на кого да се обади
обаче,че и мн организации за защита на животните са си стояли настрана си е вярно де


всъщност хората се притесняват вероятно заради парите,които се взимат в лечебниците за животни

дано да се получат положителни новини за животното и наистина добре е,че случая се пусна по тв

#29 Потребителят е офлайн   DDG Икона

  • Попътен вятър
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 1959
  • Регистрация: 10-January 11
  • Gender:Female
  • Location:София, с. Кладница

Публикувано: 02 March 2011 - 12:03 AM

Показване на мнениетоsangrea8, в 01 March 2011 - 10:05 PM, написа:

обаче,че и мн организации за защита на животните са си стояли настрана си е вярно де


Силно се съмнявам, че ако някой от "Организациите" или самосиндикалните природозащитници е знаел за кучето ще си седи настрана. Може и така да е, но просто ми се струва малко вероятно.

А и може ли пък тези хора, още повече самите те имащи домашни любимци да са толкова безхаберни?! (Те очевидно са от снобите с ритрийвърчета, нищо против прекрасната порода.... ) Как пък никой не звъннал на ветеринар, никой не изровил в интернет телефон на някое НПО...телевизия ще ми викат те...Може ли за всяко болно куче да викаме телевизия? Просто на третия такъв случай никой няма да прати екип...Безумци сме си и това е!
User's Signature

I can't stop the war, shelter homeless, feed the poor
Can't walk on water, I can't save your sons and daughters
I can't change the world and make things fair
The least that I can do is Care.

#30 Потребителят е офлайн   Danyto Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 697
  • Регистрация: 24-October 06

Публикувано: 02 March 2011 - 12:10 AM

Ааааа не е така. Ако звъннеш на БТВ и те видят шанс да натякват за бездомните и да настройват хората един с/у друг, ще дойдат и ще пратят екип...Сигурна съм. Палячовци.
А колкото до НПО-та мисля (на 100% съм сигурна) че не са знаели...'се някой от някъде щеше да пише тук и да чуем преди намесата на телевизията...съседите са безхаберни, оставили са го да умре..по-лесно

Свързах се с г-жа Василева, кучето наистина е при тях. Утре ще го водят на снимка. Парализирани са задните крака и не може да си вдига главичката. Може да е бито или блъснато, но не е от дълбока старост в това състояние (на 5-6годиники е). Надяват се да не е нещо прекъснато и да може да се оправи...
Стискайте палци утре снимката да е "добра" (колкото е възможно).
Ще пиша пак като имам информация....или някой ако ме изпревари, че ми е неудобно да безпокоя хората за всяка истерия излъчена по телевизията.

Това мнение е редактирано от Danyto: 02 March 2011 - 12:37 AM


#31 Потребителят е офлайн   sheba Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1472
  • Регистрация: 02-December 07
  • Gender:Female
  • Location:Перник и София
  • Skype:

Публикувано: 02 March 2011 - 12:44 AM

Дано куч да е добре и БТВ да направят продължение на репортажа............хаха.....
Аз вечесе опитвам да се лишавам от БТВ и от лицето на Анна Цолова сутрин. Бойкот.
User's Signature

Истинската красота е невидима за очите - тя се вижда със сърцето.
http://www.facebook....100000299149953

#32 Потребителят е офлайн   Polence Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 931
  • Регистрация: 16-April 10
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 02 March 2011 - 04:28 AM



http://www.facebook....155544151126246
тук има инфо за кучето, както и тълкувания разни...
цитирам от стената на групата:

aneliag
01.03.2011 / 21:11
Понеже има доста всезнайковци да кажа...Нали има организации, които претендират, че се грижат за бездомните животни...Това куче няколко дни стои пред нашия блок. Аз лично звънях на всички организации в неделя сутрин..., но никоя не отговори на обявените телефони, за да попитам какво да направя. Накрая през приятелка се добрах до някакъв телефон на Българо-германска не знам си каква организация, за да попитам към кой да се обърна, защото не се знае какво му е на кучето и може да се окаже наистина сериозно, а тук се разхождат и малки деца. И понеже много знаете да коментирате да кажа, че служителката там ми разясни колко съм некомпетентна, че нямало опастност за никого (Как разбра от разстояние по това като й казах откъде му изтича секрет?!) и че нищо не можело да се направи, защото било неделя и ми даде телефон на екоравновесие, но да им се обадя в понеделник, защото не работят. И въпреки всичко я попитах какво можем да направим, с което предизвиках тирада от това каква психоза насаждат медиите, да си купя някоя книга да прочета, че сигурно на кучето му се било спукало нещо в момента, тровела му се кръвта и умирало...
Говорихме и с нашия ветеринар, който обясни, че трябва да му се направят изследвания и така не може да му се направи диагноза, дори и да дойде да го види. И че може да е и нещо наистина сериозно!
През тези дни се грижихме доколкото "компетентността" и човещината ни позволява!
И искам да попитам всички вие, които много знаете да коментирате, ще позволите ли на собствените си деца да ходят и да местят кучето, за да му сложат кашони, за да не измръзне, да му сипват вода, да го завива..?! Много знаете всичките, които не реагирате даже, когато видите паднал човек на улицата (виждала съм го с очите си)!
И това е гражданска позиция, овце заспали!!!
Когато следващия път направите нещо, за да стане по-добро положението в страната ни, а не само да претендирате и да гледат в канчето на другите, тогава се обаждайте! И сега всички станаха много загрижени след като се появи телевизия нали?! - и екоравновесие, които наговориха куп простотии, и онези от Българо-германска не знам си каква организация (същите, които в неделя ми обясниха колко съм некомпетентна и че нищо не можело да се направи, след като се вдигна медиен шум и се разбра, че са им само претенциите, днес са отишли и са взели кучето от екоравновесие, които междувременно намериха къде се намира кучето и са го отнесли доста бързо след репортажа). И да ви кажа и да не бяха дошли от тези институции, бяха дошли доброволци, които щяха да занесат кучето на вече уговорен от тези хора (по които плюете) ветеринар и лечението му щеше да бъде поето от онези, които се оказаха в ситуация да се чудят няколко дни какво да направят и дали кучето не носи опасна зараза.
И хайде да не ми обяснявате къде съм си купила жилище, защото работя от 20-годишната си възраст по над 10 часа на ден.

всеки си прави изводите сам, аз на този етап няма да бързам с такива

а това е репортажът
http://www.btv.bg/sh...e_reagirat.html

#33 Потребителят е офлайн   DDG Икона

  • Попътен вятър
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 1959
  • Регистрация: 10-January 11
  • Gender:Female
  • Location:София, с. Кладница

Публикувано: 02 March 2011 - 04:50 AM

Добре де, аз пак така наивно да си питам...тези хора, които са обгрижвали кучето, от Луната ли падат, та не са се досетили, че в милата ни Родина просто НЯМА кой да реагира в подобна ситуация регламентирано - по право и задължение?! Или се оправяш сам, или.....Много вода има да изтече до момента, в който наистина ще можем да разчитаме на държавицата ни (ако оцелее до този момент) или на НПО-тата, които ще имат достатъчен ресурс (финансов, човешки, компетентност и т.н.).
Просто стискам палци това куче и многото други като него да имат сили да се борят и късмета да попаднат на хора.
User's Signature

I can't stop the war, shelter homeless, feed the poor
Can't walk on water, I can't save your sons and daughters
I can't change the world and make things fair
The least that I can do is Care.

#34 Потребителят е офлайн   MechoPuh Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 8341
  • Регистрация: 30-March 06
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 02 March 2011 - 05:05 AM

Само 2 минути си пуснах от репортажа и побеснях!!! Знаех си, че не бива да гледам! Кретенчето (да, много се извинявам, пише точно това, което виждате!) дето води сеира, сиреч репортера, ги съветвал да почакат до понеделник! Ма разбира се, че това е най-адекватното решение! Пък ако нуждаещото се от помощ животно не си почине от самосебеси на студа до понеделник може да почакат до по-другия понеделник ... То всъщност не се казва кой понеделник се чака де! Хубаво няма институции, няма НПО-та (пък и да ги има хората все недоволни и все НПО-тата са им криви) ама тия дето тътрят домашни любимци след себе си хич ли пък нямат малко обща култура и грамотност та да преценят как да постъпят?!?! Като гледат кучета не са ли си направили малко от малко труда да попрочетат за болестите им и да не се тресат чак толкоз от нерви да не се затрият от някоя нечувана болест! Скотове! Абсолютни, неповторими и уникални скотове!

ПС: Дано животното да се оправи въпреки, че не е случило на хора до момента!

#35 Потребителят е офлайн   Polence Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 931
  • Регистрация: 16-April 10
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 02 March 2011 - 05:10 AM

да, Мечо, и аз не го догледах
и аз стигнах до "ние можехме да го закараме, ама не е там въпроса"
а къде е?

#36 Потребителят е офлайн   DDG Икона

  • Попътен вятър
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 1959
  • Регистрация: 10-January 11
  • Gender:Female
  • Location:София, с. Кладница

Публикувано: 02 March 2011 - 05:10 AM

Показване на мнениетоMechoPuh, в 02 March 2011 - 04:10 AM, написа:

ама тия дето тътрят домашни любимци след себе си хич ли пък нямат малко обща култура и грамотност та да преценят как да постъпят?!?! Като гледат кучета не са ли си направили малко от малко труда да попрочетат за болестите им и да не се тресат чак толкоз от нерви да не се затрият от някоя нечувана болест!


Именно.
User's Signature

I can't stop the war, shelter homeless, feed the poor
Can't walk on water, I can't save your sons and daughters
I can't change the world and make things fair
The least that I can do is Care.

#37 Потребителят е офлайн   Мъни Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 560
  • Регистрация: 18-July 08
  • Gender:Female

Публикувано: 02 March 2011 - 05:11 AM

Поленце, благодаря за поста!
Добре е да се види и другата гледна точка, а не само да се плюе и плюе.
Любовта към животните не дава познания по презумпция, особено медицински. По книги диагнози не се поставят и е съвсем нормално да се търси мнението на институции, които поне официално се занимават с такива проблеми. Съвсем нормално е, когато не е ясно какво е състоянието на дадено животно хората (особено тези с домашни любимци и/или деца) да го избягват.
Хората не са чак толкова овълчени и безсърдечни, но незнанието и безсилието в определени ситуации ги карат да изглеждат такива. Да, има откровени изроди, има и много хора, на които не им пука за чуждото нещастие. Имало е, има и вероятно ще има винаги.
Не бързайте да заклеймявате!
Хората реагират според съвест, знания и възможности. Нормално е, ако имаш първото, а ти липсват другите две да се обърнеш към институция. поне към институция, за която предполагаш, че е оторизирана или поне интересуваща се.
Ако това за разговора с германо-българското дружество за животните е вярно... :zz_020:
User's Signature

- Докторе, кучето ми постоянно гони колите...
- Нормално е, всяко куче го прави.
- Да, но моето ги хваща и ги заравя в градината...

Пише се ПОМИЯР - идва от помия. Не пумияр, нито пумяр...

#38 Потребителят е офлайн   Polence Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 931
  • Регистрация: 16-April 10
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 02 March 2011 - 05:46 AM

това за ГБПЖ и на мен ми е интересно до колко е вярно - полемиката във фейса е страховита, по всички групи.
колкото до реакциите на хората - мисля става ясно от репортажа, че са изчакали по настояване на телевизията.
което за мен е Качена снимка
не мога, отказвам да повярвам, че наистина им е пукало и не са направили нищо. не твърдя, че са изроди, макар че безчувствеността, липсата на емпатия, си е изродщина според мен.
да не говорим за: абе притеснявам се за детето си, жал ми е за кучето, ма ше изчакам телевизията да дойде. какво е това?

ето още един поглед върху ситуацията, с мнооооооооооого коментари, които противоречат на горното
http://www.facebook....167974996588803

а дали ще научим цялата истина някога?

#39 Потребителят е офлайн   d-r Bobadova Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 6824
  • Регистрация: 22-October 07
  • Gender:Female
  • Location:P. Sherman 42 Wallaby Way, Sydney

Публикувано: 02 March 2011 - 05:57 AM

всеки има своите мотиви, за да постъпи по даден начин
оценката на мотивите, техния морал, е субективна, а кои сме ние, че да ги съдим? Харесват ли ни или не не е важно, защото ние не сме преки участници. Аз съм подавала сигнал за животно, на което не мога да помогна. Само защото голяма част от хората тук ме познават ме спаси от разчленяване. Всъщност много от нас са го правили. Каквото се е случило се е случило. Някой не е знаел, за друг то е просто куче, което не е важно. Та хората подминават други хора в беда. Така че... Нека всеки си извади своите изводи. Къде е сбъркал, кое е можело да направи, а важното е, че кучето е настанено някъде и се грижат за него.
От там насетне всички съдници се превръщаме в плямпаща паплач, която няма поглед над всичко и колкото и да го мислим Polence е права - истината едва ли ще научим, а и не смятам, че и това ще помогне много.
User's Signature

Ветеринарна клиника "Добро хрумване!" ул. "Княз Борис I" N125, София
тел: 929 80 29; 0896 604 835
Качена снимка

#40 Потребителят е офлайн   MechoPuh Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 8341
  • Регистрация: 30-March 06
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 02 March 2011 - 06:00 AM

Не знам ... не знам, аз просто не искам да анализирам повече. Моля се само това нещастно същество да има късмет да оцелее въпреки, че цели 3 дена е умирало бавно на студа. Аз лично не бих могла да живея в мир със съвестта си ако бях на мястото на участниците в тази драма - да се прибирам с марковия си домашен любимец на топло, а да знам, че долу на минусовите температури някой умира. И това най-вече, за да видя дали все пак няма пък някой друг "да се мине" да направи нещо. Чудно ми е дали ще се почувстват поне малко виновни ако се окаже, че вече е късно да се помогне на кучето, а ако не са чакали 3 дена изходът би бил по-друг. Всички знаем, че за някои неща най-решаваща е бързата реакция и навременната помощ. Или пък просто са си отдъхнали, че "проблемът" (който може да почака безкрайно, издържлив се оказа ...) вече не е в тяхната градинка.

  • (5 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Последна »
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни