Dog.bg Форуми : Смесица между какви породи съм???

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (11 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Последна »
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Смесица между какви породи съм???

#21 Потребителят е офлайн   Kivity Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 2
  • Регистрация: 02-April 11

Публикувано: 05 April 2011 - 12:14 PM

Мерси много !!! Аз и Чарли ви пращаме много целувки ,на вас и на вашите маници :fl_153: :if_147: :wub: :dog:

#22 Потребителят е офлайн   Fahity Икона

  • Member
  • PipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 23
  • Регистрация: 06-April 11
  • Gender:Male
  • Location:Мадан/Смолян
  • Interests:Компютри, Технологии, Кучета и др.
  • Skype:

Публикувано: 06 April 2011 - 08:49 AM

Не знам каква порода е, но е голям хубавец/хубавица :) :dog:
User's Signature

Качена снимка

#23 Потребителят е офлайн   no_brain Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1194
  • Регистрация: 28-November 08
  • Gender:Female
  • Location:гр.Пловдив

Публикувано: 06 April 2011 - 12:25 PM

„АМГЕНЛАБ“-София предлага на своите български клиенти следните ДНК тестове на животни:

- За кучета - ДНК тестове за определяне на породата (смесицата от породи в %), цвят и дължина на козината, произход (родители), индивидуален ДНК профил за идентифициране, както и за генетична обремененост към редица наледствено предавани болести;

#24 Потребителят е офлайн   blueocean Икона

  • Терористка
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 7895
  • Регистрация: 17-December 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 06 April 2011 - 01:27 PM

ko? :ud_009:
User's Signature

PUNISH THE DEED , NOT THE BREED !

Качена снимка

#25 Потребителят е офлайн   no_brain Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1194
  • Регистрация: 28-November 08
  • Gender:Female
  • Location:гр.Пловдив

Публикувано: 06 April 2011 - 08:12 PM

За повече инфо. : http://www.amgenlab....ases_dna_tests/

#26 Потребителят е офлайн   SiSe7o Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 3
  • Регистрация: 02-May 11

Публикувано: 03 May 2011 - 12:28 AM

Съвсем случайно веднъж бях попаднала на тази статия. Погледни я http://www.zoolubimc...%B5%D1%82%D0%B0 Незнам дали кучето ти е такова още е съвсем мъничко на снимките, които си качила и тепърва ще се видоизменя.

#27 Потребителят е офлайн   blueocean Икона

  • Терористка
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 7895
  • Регистрация: 17-December 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 03 May 2011 - 11:47 AM

хахахаха, "най-рядката порода кучета в света" хахахахаха А бездомната кучка пред блока се оказа "рядка" порода. Само дето не е бяла хахахха 6те пръста са генетична аномалия и нямат нищо общо с порода :ba_025:
User's Signature

PUNISH THE DEED , NOT THE BREED !

Качена снимка

#28 Потребителят е офлайн   blueocean Икона

  • Терористка
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 7895
  • Регистрация: 17-December 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 03 May 2011 - 11:50 AM

Ахахахахахха

"В тази порода обаче не само шестия пръст е необичаен. Люндехунд са изключително гъвкави. Те могат да си завъртат главите на 180 градуса, да си извъртат краката на обратно, както и да лежат в напълно водоравна позиция, като краката им са разположени отстрани на тялото. Шестият пръст помага на породата да е добра в лова по мокрите хлъзгави скали. Те не го използват когато са изправени, а служат като всмукателни вентузи, които ги държат да не се хлъзгат. Друга уникална способност при Люндехунд, е че могат да си свиват ушите, така че да се предпазят от дъжд и ветрове. Гъвкавостта им позволява да се вмъкват в тесни отвори в преследване на храната си.
В днешни времена специалистите по развъждане на кучета се опитват да възстановят числеността на породата, но проблем при тях е и че раждат средно по 2 до 4 малки наведнъж. Породата има генетично чревни проблеми, които водят до гладуване, тъй като някои от кучета не могат да абсорбират хранителните вещества от храната. За този проблем няма лечение, но болестта може да преодолява чрез специална диета."

Ох, ще умра! Като изключим ушите (които всички кучета могат да си свиват), другите неща са направо извънземни ахахахахахахха
User's Signature

PUNISH THE DEED , NOT THE BREED !

Качена снимка

#29 Потребителят е офлайн   SiSe7o Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 3
  • Регистрация: 02-May 11

Публикувано: 03 May 2011 - 07:48 PM

Ей такова куче да си имаш : :laugh: Мултифункционално

#30 Потребителят е офлайн   ARES BUBOTILOFF Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 60
  • Регистрация: 24-April 11
  • Gender:Male
  • Location:Пловдив БЪЛГАРИЯ
  • Interests:НОК(във всички вариации)

Публикувано: 24 May 2011 - 06:01 PM

Според мен е мелез между руската порода ОЗС(очен злая собака),в това съм сигурен защото виждам безпределната злоба в очите не това кутре,и българския кюфтейнерман(това се разбира най- лесно като му дадеш парче кюфте, ако го яде значи единият родител със сигурност е чистопороден представител на породата) :db_046: :ae_085: :ba_025: !!!

#31 Потребителят е офлайн   dibabu Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 26
  • Регистрация: 27-June 11

Публикувано: 27 June 2011 - 08:07 AM

Здравейте на 28 февруари в градската река открих кученце без ухо то е женско кръстих го Дина(по желание на малката ми сестричка ) тогава го откарах на вет видя го беше на около 2 месеца обезпаразити го вътрешно и външно.Кучето мисля, че ще стане пазач защото лае като чуе нечиий глас.. Сега е на 7 месеца храня го 1 път на ден с гранули/пилешки фенери, ето малко снимки МОЖЕ ЛИ ДА МИ КАЖЕТЕ НА КАКВА ПОРОДА КУЧЕ ПРИЛИЧА (за снимките е вързано кучето защото не сме много фотогенични :ab_041: )

Прикачена снимка Прикачена снимка Прикачена снимка

#32 Потребителят е офлайн   parrot_66 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 372
  • Регистрация: 16-June 09
  • Gender:Male

Публикувано: 27 June 2011 - 10:41 AM

Хранете го 2 пъти на ден.

#33 Потребителят е офлайн   ARES BUBOTILOFF Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 60
  • Регистрация: 24-April 11
  • Gender:Male
  • Location:Пловдив БЪЛГАРИЯ
  • Interests:НОК(във всички вариации)

Публикувано: 27 June 2011 - 11:09 AM

Прилича ми на БОК,както е модерно да се нарича вече!Ние си ги знаем каракачанки,като съществува и примитивен вариант на породата,за които можеш да получиш инфо от 80 годишни дядовци по балканските села(бивши кооп-чобани),те си им викат чобански кучета!В коя градска река го намери(В кои град)Рязането на едното ухо е практика точно при дъртите овчари,която се възприема и до днес без да има особено голям смисъл!Поздрави,кучката е много хубава!!!

#34 Потребителят е офлайн   dibabu Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 26
  • Регистрация: 27-June 11

Публикувано: 27 June 2011 - 11:25 AM

В град Гоце Делчев рекатакоято минава през града и е на 20 метра от нас . Иначе кучката е всеядна ккфото и дадеш го яде дори и хляб 1 хляб от 1 кг го изяжда пък е слаба като клечка

#35 Потребителят е офлайн   piron45 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 256
  • Регистрация: 06-January 11
  • Gender:Male
  • Location:Самоков

Публикувано: 27 June 2011 - 12:09 PM

Ами ако е стояло повечето време гладно няма как да е пълно. Като го храниш редовно и добре ще заглади косъма.Иначе си прилича точно на овчарско куче, сега ако му намериш и няколко овце да пази ще се чувства супер.
Ще стане добър пазач от него.
User's Signature

Качена снимка

#36 Потребителят е офлайн   dibabu Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 26
  • Регистрация: 27-June 11

Публикувано: 27 June 2011 - 12:11 PM

Аз го гледам на ранчето там имаше крави овце, но вуйчо като почина... дадахме всичко сега имам само зайци и баба ми гледа кокошки

#37 Потребителят е офлайн   ARES BUBOTILOFF Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 60
  • Регистрация: 24-April 11
  • Gender:Male
  • Location:Пловдив БЪЛГАРИЯ
  • Interests:НОК(във всички вариации)

Публикувано: 28 June 2011 - 02:27 PM

Показване на мнениетоpiron45, в 27 June 2011 - 12:09 PM, написа:

Ами ако е стояло повечето време гладно няма как да е пълно. Като го храниш редовно и добре ще заглади косъма.Иначе си прилича точно на овчарско куче, сега ако му намериш и няколко овце да пази ще се чувства супер.
Ще стане добър пазач от него.

Това с овцете е добра идея,ако има по реката,намери ми и на мен едно агънце около25-30кг :zz_227: :md_064: !Това че е всеядно му е заложено генно,на времето порциона на овчарските кучета е бил основно качамак(топка около 800-900гр) или ярма с суроватка(цвик,абе пумия)!На мен кучката за 7 месеца си ми седи нормална,изобщо не ми се вижда слаба!Тя още се развива така че не прекалявай с храненето защото става по лошо,затлъстяване и т.н.!Поздрави!!!

#38 Потребителят е офлайн   dibabu Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 26
  • Регистрация: 27-June 11

Публикувано: 28 June 2011 - 04:14 PM

Знаете ли от къде се продава ечемика вари ли се какво се прави?колко пари е горе доло :) Днеска бяхме на разходка с нея в гората и фр мн добре и дойде тичаше играеше и не се оттделя от мене.Кога е най добре да я прегоня с някакво куче щото виждам, че е голяма и ще има хубави кутрета :)

#39 Потребителят е офлайн   DessyD Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 4080
  • Регистрация: 25-February 06
  • Gender:Male
  • Location:PLOVDIV, BG

Публикувано: 28 June 2011 - 04:56 PM

Това поради каква причина трябва да го правиш?!?!! Щото има малко кучета навън ли?!? Или щото си нямаш работа?!?? Кастрирай кучето и престани с експериментите! Хем ще пази по-добре, хем няма да създаваш проблеми!
User's Signature

Това, което ни тревожи не е това, което НЕ ЗНАЕМ, а това, което ЗНАЕМ, ЧЕ НЕ Е ВЯРНО.
"Животът е трагедия за този, който чувства и комедия за този, който мисли" Фрасоа дьо Ларошфуко
"Можеш да победиш другите със собствените си доводи. Но да ги убедиш можеш само с техните."
Жозеф Жобер, "Мисли, максими и есета"
God says: Animals are my quite beings. Now they remain silent to cruelty but the day of reckoning they will talk!.." Mevlana Celaleddin Rumi

#40 Потребителят е офлайн   dikari Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 5020
  • Регистрация: 19-October 05

Публикувано: 28 June 2011 - 04:58 PM

Не може да храните кучето с ечемик. Има специална тема за храненето. Заведете го на лекар, обезпаразитете го добре, може и затова да е слабо. Това със заплождането също е лоша идея. Ще се родят безпородни кучета, как ще ги задомите, ще се влеят в потоците на бездомните. Прочете и темата за ползата от кастрацията. Женските кучета правят пиометри и рак на млечните жлези. Кастрацията в ранна възраст предпазва от тези заболявания. Късмет на кучето, не е важна породата, и хората не са всички от знатни и велики родове.
User's Signature

Качена снимка

  • (11 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Последна »
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни