Dog.bg Форуми : Бихте ли си взели кастрирано кученце от развъдник?

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (5 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Последна »
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Бихте ли си взели кастрирано кученце от развъдник?

Анкета: (91 гласували потребители)

Бихте ли си взели кастрирано кученце от развъдник, ако е домашен клас?

  1. Да, бих си взел кастрирано кученце домашен клас (61 гласове [67.03%] - Виж)

    Процент от гласовете: 67.03%

  2. Не, не бих взел кастрирано кученце, дори да е домашен клас. (7 гласове [7.69%] - Виж)

    Процент от гласовете: 7.69%

  3. Бих взел кученце домашен клас с договор, че ще го кастрирам на по-късен етап и ще изпълня задължението си. (19 гласове [20.88%] - Виж)

    Процент от гласовете: 20.88%

  4. Бих взел кученце домашен клас с договор, че ще го кастрирам на по-късен етап и няма да изпълня задължението си (1 гласове [1.10%] - Виж)

    Процент от гласовете: 1.10%

  5. Не мисля, че кучетата изобщо трябва да се кастрират. (3 гласове [3.30%] - Виж)

    Процент от гласовете: 3.30%

Гласуване Гостите не могат да гласуват

#21 Потребителят е офлайн   Дизел Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 975
  • Регистрация: 20-January 11

Публикувано: 09 March 2011 - 10:32 AM

Показване на мнениетоЦвети Милева, в 09 March 2011 - 09:55 AM, написа:

Домашният клас си е приблизително наполовина по-нисък като цена (предполагам при всички породи).
Щом развъдчикът е прецинил, че кучето не е за разплод, значи то НЕ Е.
Дизел, недостатък е и едно неизлязло зъбче!Нали не искаш да кажеш, че това би попречило на любовта ти към животинката?Взимайки нещо си от пазара, първо то ще е подобие на това което искате, второ вероятността да има сериозни здравословни проблеми е доооста голям и трето недай си боже да ви умре в ръцете на 3тия ден...Има и още минуси разбира се, най-малко, че така се популяризира и подкрепя пазара с животни.Дето се вика, ако не се продадът до 3-4- месечни, аре по пътя и това е.
Явно договорът трябва да се заверява при нотариус, за да може и да се изпълнява при ситуации като при тази на Сеска.



Никой не е казал, че е задължително да се запложда като няма кастрация...


Цената по никакъв начин не може да е по ниска нито равна на некастрирано куче... при всички положения по-висока...

Това включва повече храна... повече разходки и обезпаразитяване... всичко се трупа в сметката... и накрая да е по евтино .. пък и е повече грижи!

Виждам, че говорим за мини шпиц, но мисля, че темата засяга всички породи ...


Давам един пример... искам да си купя куче... от развъдника ми предлагат кастрирано за 800 лева... от друг развъдник ми предлагат некастрирани за 600-700 и в 2та случая аз нямам намерение да си развъждам кучето ... що да се минавам аз с 100-200 лева... като и 2те кучета ще ми вършат същата работа... да не говорим, че за кастрирано куче ще трябва специална храна и има много голяма вероятност да се изпуска вкъщи ...

Освен това щом природата си му го е дала мисля, че няма нужда да му го отнемаме, ако няма основателна причина, а това което мислите не е причина...

Искам да ви кажа, че това по никакъв начин няма да спре "между съседското" заплождане...

Нали не смятате, че това заплождане се прави само с родословни кучета?НЕ разбира се!

Ако е трябвало да се направи това е трябвало да се направи преди 100 години както вече казах ...

Дори да има вариант да се обеди държавата и хората, че тази кастрация е жизнено важна за да се запази дадена порода и да се спре с изоставените кучета и държавата да плаща за такъв вид манипулация... то отново има от страна на развъдника повече грижи и храна ... а от страна на бъдещия собственик ... закупуването на специална храна и ако се гледа вътре евентуални проблеми с изпускането... КОЕТО е още по неприятно от маркирането ...
User's Signature

Качена снимка

#22 Потребителят е офлайн   seska Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 3952
  • Регистрация: 27-September 04
  • Gender:Female
  • Location:Варна

Публикувано: 09 March 2011 - 10:52 AM

За проблеми с изпускането за първи път чувам и от опит казвам, че такова нещо при мойте кучета няма!
User's Signature

Kennel "Foxy nose" - kleinspitz & pomeranian
http://www.foxynose.com/

#23 Потребителят е офлайн   Дизел Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 975
  • Регистрация: 20-January 11

Публикувано: 09 March 2011 - 10:56 AM

Аа, аз съм чел по форумите.. някой се оплакваше, че кучето му има добри хигиенни навици и след кастрацията кучето е започнало да се изпуска в ГОЛЕМИ количества..
User's Signature

Качена снимка

#24 Потребителят е офлайн   Ники Колев Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 170
  • Регистрация: 10-December 07
  • Gender:Male
  • Location:София
  • Skype:

Публикувано: 09 March 2011 - 11:00 AM

Труден въпрос-по принцип навярно бих (по тази причина отметнах първия отговор), но някак си не мога да върна живота 20г. назад, да се откажа от породистите кучета и да започна отначало с кученце "за душата". А иначе темата за кастрацията е дъвкана и предъвквана хиляди пъти. И интересното е, че наблюдавам някакво странно сексистко отношение по въпроса-жените са "за" кастрацията, мъжете против. Е, аз тук по-скоро споделям "женската" гледна точка. Аргументи от типа "природата му го е дала" просто ме хвърлят в ступор. Ами ние да не сме в природата? Дай тогава по природните закони да пуснем всичко живо да се съешава, където и както му дойде и да чакаме естествения подбор, може и с хората така да почнем. За народ с ниска степен на самоконтрол и самосъзнание, какъвто е нашия, са необходими само драстични мерки-поголовна кастрация, глоби и който иска да се размножава, лицензиране и такси. А не като "в природата". Кучето ако беше в природата щеше да живее средно 5-6 години и популацията му щеше да е сравнима с тази на вълците и чакалите-т.е. щеше да е на изчезване. То отдавна е част от цивилизацията и отглеждането му трябва да се подчинява на законите на тази цивилизация. И това, че една работа е закъсняла със сто години не значи, че никога не трябва да започва.

#25 Потребителят е офлайн   Desi_H Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 137
  • Регистрация: 25-February 10

Публикувано: 09 March 2011 - 11:05 AM

Офф, нашето кученце е родословно и кастрирано , по наше желание. Това не е важно, искам да кажа , че никак не е напълняла, даже напротив. Много е жизнена и контактна. Мисля, че мненията започват да се дублират с една друга по раншна тема. Това с изпускането се случва изключително рядко и много напреднала възраст. Но пък си има начини да се преодолее. А се случва и на некастрирани кучета. Дизел няма нужда да спорите и да се обосновавате за мнението си. Вие мислите така, аз иначе. Нека всеки има мнение и да го уважаваме. Това е анкета. :wb_052:
Ники Колев, моите уважения за поста Ви :rc_036:

#26 Потребителят е офлайн   Дизел Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 975
  • Регистрация: 20-January 11

Публикувано: 09 March 2011 - 11:11 AM

Показване на мнениетоНики Колев, в 09 March 2011 - 11:00 AM, написа:

Труден въпрос-по принцип навярно бих (по тази причина отметнах първия отговор), но някак си не мога да върна живота 20г. назад, да се откажа от породистите кучета и да започна отначало с кученце "за душата". А иначе темата за кастрацията е дъвкана и предъвквана хиляди пъти. И интересното е, че наблюдавам някакво странно сексистко отношение по въпроса-жените са "за" кастрацията, мъжете против. Е, аз тук по-скоро споделям "женската" гледна точка. Аргументи от типа "природата му го е дала" просто ме хвърлят в ступор. Ами ние да не сме в природата? Дай тогава по природните закони да пуснем всичко живо да се съешава, където и както му дойде и да чакаме естествения подбор, може и с хората така да почнем. За народ с ниска степен на самоконтрол и самосъзнание, какъвто е нашия, са необходими само драстични мерки-поголовна кастрация, глоби и който иска да се размножава, лицензиране и такси. А не като "в природата". Кучето ако беше в природата щеше да живее средно 5-6 години и популацията му щеше да е сравнима с тази на вълците и чакалите-т.е. щеше да е на изчезване. То отдавна е част от цивилизацията и отглеждането му трябва да се подчинява на законите на тази цивилизация. И това, че една работа е закъсняла със сто години не значи, че никога не трябва да започва.



Кучето не е опитомено преди 20-30-100 години ..., а много преди това... и да ми кажеш, че "няма намеса от природата" е това трябва да те хвърля в "ступор"...

Това е като да задължат кастрацията на "ромите" понеже са напаст, крадат, убиват и разнасят зарази и прочие.. и е абсолютно същото!
User's Signature

Качена снимка

#27 Потребителят е офлайн   Ники Колев Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 170
  • Регистрация: 10-December 07
  • Gender:Male
  • Location:София
  • Skype:

Публикувано: 09 March 2011 - 12:14 PM

Интересно къде намери в моя пост думите "няма намеса на природата" та ги сложи и в кавички като цитат. Първо никога не съм казвал, писал и т.н., че нещо е извън природата и второ ако ще коментираш думите ми , прочети по- внимателно какво съм написал, ако можеш вникни и тогава ако имаш сериозни аргументи ги извади. Този пример с циганите даже не си струва да бъде коментиран.

П.С. Сори, за оффтопа. Мод. ако счете за нужно да изтрие последните три поста, защото сега ще се започне една безсмислена дискусия, която най-малкото вероятно не и е мястото във форума за сладурските шпицове.

#28 Потребителят е офлайн   Цвети Милева Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 272
  • Регистрация: 02-October 09
  • Gender:Female
  • Location:Асеновград
  • Skype:

Публикувано: 09 March 2011 - 03:54 PM

Дизел, а ти като си избираш куче, явно водещо е цената.По-логично е, при разлика от 100 лева да си вземеш това, което ти харесва повече.
И хората вече толкова са се объркали кое какво е, че ме убеждават, че 28 сантиметровият ми малък шпиц е померанКачена снимка .
Каква е логиката според вас да ви отгледат кучето до 8 месеца , да ви го кастрират и да ви го дадат супер тънко?
И това, че имало нужда кучето....айде стига.
И да, вие може да не го ползвате за разплод, да сте съвестен и да разбирате какви са рисковете, но има още много, които биха го правили и то дори при всяко разгонванеКачена снимка .
Истината е, че българите сме много безотговорни.
На първо място, трява да се забранят със закон зооборсите, магазини и т.н. И място, от което човек да може да си вземе животинка, това да е развъдник или да си осинови.Но.....за това още 100 години няма да ни стиганат.Така няма да се налага и да слушам посреднощните скимтения и лай на 15тината кучета около нас.Малко излязох от темата, но те нещата са леко навързани.
User's Signature

Kleinspitz kennel
●THE SMALL STEP●
www.thesmallstep.com

#29 Потребителят е офлайн   ShiBumi_GirL Икона

  • Dog Lover
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 9508
  • Регистрация: 21-January 08
  • Gender:Not Telling
  • Interests:Dogs,Schutzhund,BH, IPO

Публикувано: 09 March 2011 - 04:25 PM

Има си тема ''ЗА'' и ''ПРОТИВ'' кастрацията.
User's Signature

Dog Lover
The Ultimate Breed-German Shepherd Dog!!!
Качена снимка
[url=http://www.minidog.info]Качена снимка

#30 Потребителят е офлайн   косте Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 41
  • Регистрация: 28-February 11
  • Gender:Male
  • Location:Варна

Публикувано: 09 March 2011 - 04:50 PM

Не няма да си взема кастрирано кученце от развъдник. Небих го кастрирал и после за да угодя на развъдчика. Дали ще заплоди (ако е женска) е решение на собственика.
User's Signature

Качена снимка

#31 Потребителят е офлайн   elena07 Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 1875
  • Регистрация: 08-March 08
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 09 March 2011 - 04:53 PM

Показване на мнениетокосте, в 09 March 2011 - 04:50 PM, написа:

Не няма да си взема кастрирано кученце от развъдник. Небих го кастрирал и после за да угодя на развъдчика. Дали ще заплоди (ако е женска) е решение на собственика.

Какъв е смисълът да се запложда пет клас куче т.е. такова, което не покрива изискванията на стандарта в някаква степен?
User's Signature

Качена снимка

#32 Потребителят е офлайн   Дизел Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 975
  • Регистрация: 20-January 11

Публикувано: 09 March 2011 - 05:21 PM

Показване на мнениетоЦвети Милева, в 09 March 2011 - 03:54 PM, написа:

Дизел, а ти като си избираш куче, явно водещо е цената.По-логично е, при разлика от 100 лева да си вземеш това, което ти харесва повече.
И хората вече толкова са се объркали кое какво е, че ме убеждават, че 28 сантиметровият ми малък шпиц е померанКачена снимка .
Каква е логиката според вас да ви отгледат кучето до 8 месеца , да ви го кастрират и да ви го дадат супер тънко?
И това, че имало нужда кучето....айде стига.
И да, вие може да не го ползвате за разплод, да сте съвестен и да разбирате какви са рисковете, но има още много, които биха го правили и то дори при всяко разгонванеКачена снимка .
Истината е, че българите сме много безотговорни.
На първо място, трява да се забранят със закон зооборсите, магазини и т.н. И място, от което човек да може да си вземе животинка, това да е развъдник или да си осинови.Но.....за това още 100 години няма да ни стиганат.Така няма да се налага и да слушам посреднощните скимтения и лай на 15тината кучета около нас.Малко излязох от темата, но те нещата са леко навързани.



НЕ е водеща цената.. .беше просто пример.., а и в тези времена... 100 лева си е цифра... защо с тези 100 лева да не му купя храна висок клас..., а вместо това да му взема среден или нисък клас храна...

Някой може да ме набеди, че съм дребен сметкаджия, но според мен не е така.. ако бяха 20-30-40 лева... все тая..

Зооборсите няма начин да се забранят... и не само в Б-я става такова "безотговорно" развъждане...

@Елена07, ти ако мислиш, че твоето ШОУ клас куче покрива абсолютно всички стандарти ... аз до сега такова куче не съм виждал ..
User's Signature

Качена снимка

#33 Потребителят е офлайн   KaiZen Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 240
  • Регистрация: 24-November 07
  • Gender:Male
  • Location:София
  • Interests:Маркетинг, Реклама, Компютри, Котки и Кучета...
  • Skype:

Публикувано: 09 March 2011 - 05:24 PM

Показване на мнениетоsin_zaek, в 09 March 2011 - 10:27 AM, написа:

Показване на мнениетоKaiZen, в 08 March 2011 - 08:00 PM, написа:

Аз имам кастриран котарак, който взех от улицата. Предприех кастрацията именно, защото ме беше страх при някое от бягствата си да не заплоди уличните мацки.
Ако купувам кастрирано куче от развъдник, обаче, трябва да е на много по-ниска цена. В крайна сметка, много голяма част от тази цена е в удоволствието от изложбите и евентуално заплождане някой ден.

Така че бих купил, но на чувствително по-ниска цена!



моите познания не са кой знае какви, но... в темата става въпрос за пет клас, а доколкото знам те не се допускат (или поне не легитимно) до развъждане и не се явяват по изложби... все пак това е пет клас...


Не разбирам какво не разбирате?!
Котаракът ми е кастриран, тъй като е взет от улицата.
Кучето ми е родословно, надявам се да излезе шоу клас - малко е още да преценя.
Платил съм поисканата за него цена, но ако трябваше да го взема кастрирано, тоест с мнението на развъдчика, че кучето не покрива стандарта и има някакъв проблем - било то малък или голям, щях да съм склонен да платя далеч по-малко.

Ако аз бях развъдчик, кученца с дефекти щях да "подарявам" за 100 лв да кажем.
Всичко останало е продажба!
User's Signature

Гореизложеното е лично мое мнение и не ангажирам никого с него!

#34 Потребителят е офлайн   seska Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 3952
  • Регистрация: 27-September 04
  • Gender:Female
  • Location:Варна

Публикувано: 09 March 2011 - 05:34 PM

Показване на мнениетоKaiZen, в 09 March 2011 - 03:24 PM, написа:

Ако аз бях развъдчик, кученца с дефекти щях да "подарявам" за 100 лв да кажем.
Всичко останало е продажба!

Ако вие бяхте развъдчик и сте купили двамата родители на кученцето от чужбина за 1000евро, без пътните разходи, и сте дали още камара пари по изложбите им, а майката е родила със секцио две бебета, едното пет клас, другото при късмет шоу, не мисля , че това, което е пет клас щяхте да го дадете за 100лв. За незапознатите с породата ще кажа, че дори при помераните се случва да се роди не рядко само едно кученце, понякога е мъртво, понякога е пет клас, а си го чакал една година. Кучило от 3 кученца при дребните си е късмет, много рядко всички кученца са шоу клас, защото дори и едно зъбче да липсва кученцето се изключва от разплод, а в тази малка муцунка трудно се нареждат всички резци.
User's Signature

Kennel "Foxy nose" - kleinspitz & pomeranian
http://www.foxynose.com/

#35 Потребителят е офлайн   seska Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 3952
  • Регистрация: 27-September 04
  • Gender:Female
  • Location:Варна

Публикувано: 09 March 2011 - 05:40 PM

Изобщо се чудя защо в момента коментираме цените на кучетата. Въпроса ми беше ясен: Бихте ли си взели кастрирано кученце от развъдник? Темата много се измести. :dry:
User's Signature

Kennel "Foxy nose" - kleinspitz & pomeranian
http://www.foxynose.com/

#36 Потребителят е офлайн   valnata Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1326
  • Регистрация: 28-January 10
  • Gender:Male
  • Location:Варна

Публикувано: 09 March 2011 - 06:05 PM

Не, не бих взел кастрирано куче от развъдник. :re_037: Например не смятам да го развъждам и смятам, че мога да заделя 20 лева за повод(няма да тича из парка и да запложда :ea_103: ). Дали другите са отговорни или не не знам, но за себе си мога да отговарям, така, че когато реша да си купя нещо ще гледам да отговаря на моите изисквания! Пък ако всички кученца "пет клас" са кастрирани ще изберем "шоу клас"! :ab_041: :ba_025:

Така ще направят и тези на които не им пука и пак ще си плодят до полуда...

#37 Потребителят е офлайн   KaiZen Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 240
  • Регистрация: 24-November 07
  • Gender:Male
  • Location:София
  • Interests:Маркетинг, Реклама, Компютри, Котки и Кучета...
  • Skype:

Публикувано: 09 March 2011 - 08:59 PM

Показване на мнениетоseska, в 09 March 2011 - 05:34 PM, написа:

Ако вие бяхте развъдчик и сте купили двамата родители на кученцето от чужбина за 1000евро, без пътните разходи, и сте дали още камара пари по изложбите им, а майката е родила със секцио две бебета, едното пет клас, другото при късмет шоу, не мисля , че това, което е пет клас щяхте да го дадете за 100лв. За незапознатите с породата ще кажа, че дори при помераните се случва да се роди не рядко само едно кученце, понякога е мъртво, понякога е пет клас, а си го чакал една година. Кучило от 3 кученца при дребните си е късмет, много рядко всички кученца са шоу клас, защото дори и едно зъбче да липсва кученцето се изключва от разплод, а в тази малка муцунка трудно се нареждат всички резци.


Ще се опитам да съм много образен....

Ако искам да си купя Мерцедес, ще искам Мерцедес. С кожа, голям двигател, нова, с гаранция и т.н.
Няма да искам Мерцедес, произведен в Турция, с двигател на Рено, с дискове от Опел и т.н.

Аз се занимавам с реклама. Печатаме огромни количества тениски. При най-малкото петънце на тениската - отделям я и се бракува. Впоследствие мога да я подаря на някой, или да я дам на склададжиите и т.н. Разбирате накъде бия?

Аз съм си платил за ШОУ клас куче. Искам да си обикалям с него по изложби, някой ден живот и здраве да го пусна на някоя кучка. Затова съм отделил пари за родословно.
Мисълта ми е, че и двете са опции, но куче с недостатъци, пък и кастрирано, следва да се продава на МНОГО по-ниска цена.
Надявам се, стана ясно... В крайна сметка всичко е бизнес. Все пак, ако вие за две години произвеждате едно куче.... и то може да се окаже обективно не по-красиво от неродословно такова... странен бизнес...
User's Signature

Гореизложеното е лично мое мнение и не ангажирам никого с него!

#38 Потребителят е офлайн   косте Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 41
  • Регистрация: 28-February 11
  • Gender:Male
  • Location:Варна

Публикувано: 09 March 2011 - 09:02 PM

Показване на мнениетоvalnata, в 09 March 2011 - 06:05 PM, написа:

Не, не бих взел кастрирано куче от развъдник. :re_037: Например не смятам да го развъждам и смятам, че мога да заделя 20 лева за повод(няма да тича из парка и да запложда :ea_103: ). Дали другите са отговорни или не не знам, но за себе си мога да отговарям, така, че когато реша да си купя нещо ще гледам да отговаря на моите изисквания! Пък ако всички кученца "пет клас" са кастрирани ще изберем "шоу клас"! :ab_041: :ba_025:

Така ще направят и тези на които не им пука и пак ще си плодят до полуда...

Много точно си го казал. Напълно съм съгласен.
User's Signature

Качена снимка

#39 Потребителят е офлайн   C-suM Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 166
  • Регистрация: 02-January 10
  • Gender:Male
  • Location:Бургас

Публикувано: 09 March 2011 - 09:12 PM

Показване на мнениетоKaiZen, в 09 March 2011 - 08:59 PM, написа:

Показване на мнениетоseska, в 09 March 2011 - 05:34 PM, написа:

Ако вие бяхте развъдчик и сте купили двамата родители на кученцето от чужбина за 1000евро, без пътните разходи, и сте дали още камара пари по изложбите им, а майката е родила със секцио две бебета, едното пет клас, другото при късмет шоу, не мисля , че това, което е пет клас щяхте да го дадете за 100лв. За незапознатите с породата ще кажа, че дори при помераните се случва да се роди не рядко само едно кученце, понякога е мъртво, понякога е пет клас, а си го чакал една година. Кучило от 3 кученца при дребните си е късмет, много рядко всички кученца са шоу клас, защото дори и едно зъбче да липсва кученцето се изключва от разплод, а в тази малка муцунка трудно се нареждат всички резци.


Ще се опитам да съм много образен....

Ако искам да си купя Мерцедес, ще искам Мерцедес. С кожа, голям двигател, нова, с гаранция и т.н.
Няма да искам Мерцедес, произведен в Турция, с двигател на Рено, с дискове от Опел и т.н.

Аз се занимавам с реклама. Печатаме огромни количества тениски. При най-малкото петънце на тениската - отделям я и се бракува. Впоследствие мога да я подаря на някой, или да я дам на склададжиите и т.н. Разбирате накъде бия?

Аз съм си платил за ШОУ клас куче. Искам да си обикалям с него по изложби, някой ден живот и здраве да го пусна на някоя кучка. Затова съм отделил пари за родословно.
Мисълта ми е, че и двете са опции, но куче с недостатъци, пък и кастрирано, следва да се продава на МНОГО по-ниска цена.
Надявам се, стана ясно... В крайна сметка всичко е бизнес. Все пак, ако вие за две години произвеждате едно куче.... и то може да се окаже обективно не по-красиво от неродословно такова... странен бизнес...

А, я сега си представи, че печаташ по 10-15 тениски годишно от които трябва да си изкараш прехраната?
Или пък на примера с мерцедеса, ако ти предложат Мерцедес като първия, който ти си описал. С кожа,голям двигател, нов с гаранция, но му е пукнато огледалото за задно виждане и ти го дават на половин цена ? Все пак нито е по-лош мерцедес от другите просто има незабележима грешка при производството, която може да се забележи при изключително обстоен преглед и никой не би и обърнал внимание... И все пак не говорим за коли, говорим за кучета,а както предполагам много добре знаеш, че в работата на природата никой не може да се бърка.
Надявам се разбра какво имам предвид.
:rc_036:

П.П Не знам дали си запознат, но дисквалифициращ признак за куче може да е липсващ зъб, или 1-2 сантиметра височина...

#40 Потребителят е офлайн   Дизел Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 975
  • Регистрация: 20-January 11

Публикувано: 09 March 2011 - 09:16 PM

Много далече отидохте ... започнахте от тениски ... стигнахте до мерцедеси ... огелпихте я..

Искам да знам човека който е пуснал тази тема има развъдник или просто пита от любопитство ...

Това няма да стане според мен ... и да го мъчите и да го правите... нито държавата някога ще забрани тези "между съседски" заплождания... нито пък ще задължи който и да било да си кастрира кучето ...дори страната да поема разходите... което никога няма да стане в нашата мила родина...

Аз мисля, че се изчерпа темата, а вие?
User's Signature

Качена снимка

  • (5 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Последна »
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни